Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31751) Qru válasza Thermaltake (#31748) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért ír ki 400-at mert az a valós órajele, az effektív órajele ezeknek a ramoknak a valós duplája, ezért hívják DDR-nek (Double Data Rate)). Szóval pont 800-on megy most a ramod.
BIOS-ban a memória szorzót kell feltolnod (M.I.T.-menüben leled majd) és a modulra írt feszt megadnod neki. Nem ördöngősség.

#nincsbennetarcsi

(#31752) tiboca7


tiboca7
csendes tag

Sziasztok.
Nem rég vettem a configomba 2x2GB ramot, a 2x1GB helyett.
De a renszertulajdonságoknál csak 3GB van kiírva, tehát csak ennyit lát. :F
Jelenleg XP van fent.
Miért van ez ??? Be kell állítani valamit ??? Ugyanez lenne a helyzet W7 alatt is ???
Köszönöm.
Tibi...

(#31753) #65675776 válasza tiboca7 (#31752) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyrészt a már többször említett Memory Remap a BIOS-ban, ekkor valószínűleg már 3,25GiB-ot fog látni. Ha mind a 4GiB-ot használni akarod, akkor viszont 64 bites OS-re kell váltanod.

(#31754) Thermaltake válasza Qru (#31751) üzenetére


Thermaltake
tag

köszi a gyors választ... :R
Én is voltam már ott (M.I.T) de pl az az időzítés az menniy kell hogy legyen ha 800-on 5-5-5-18? valamint a plussz V-okat honnan tudom ,hogy mennyi ameniy még pont jó neki de nem sok? egyszer beállítottam az ITT leírtak alapján de mint írtam az előző hozzászólásomban, piros ablak jött fel a BIOS-ban belépéskor, valamint ha jól tudom SAVa & EXIT után egyszer max 2-szer kell újraindulnia a gépnek, nekem megcsinálta kb. 4-szer. Ezért nem mertem úgy hagyni a beállításokat.
:F

(#31755) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!

Próbáltam rákeresni itt a topikban de nem találtam a megfelelő választ!
Van DDR 2 800 2x2Gb 5-5-5-15 időzítésű ramom ill van 2x1 Gb 5-5-5-18.A kérdésem az lenne,hogyan tudnám az időzítéseket egyformára állítani,valamit van-e egyáltalán értelme?
Az alaplapom MSI 785GT-E63

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#31756) jancsiii válasza keke69 (#31755) üzenetére


jancsiii
tag

Gondolom mind a 4 modult be akarod rakni. Normális esetben automatikusan be fog állni mind a négy 5-5-5-18-ra.

(#31757) keke69 válasza jancsiii (#31756) üzenetére


keke69
őstag

Már be is raktam,de nem engedi így emelni tunningnál az fsb-t!Gondoltam azért mert nem egyezik az órajel!Amíg a 2x2 Gb volt bent addig engedte mióta beletettem a 2x1Gb-ot azóta nem engedi!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#31758) jancsiii válasza keke69 (#31757) üzenetére


jancsiii
tag

Sok múlik a ramok tulajdonságain. Nem csak az időzítéseket kell figyelembe venni ,nagyon fontos a működéshez szükséges feszültség érték is! Mivel konkrétumot nem tudok feltételezem,hogy a 2x1gb kisebb feszültségen megy mint a másikok .Ez is lehet gond.Azt sem tudom,hogy ezek a ramok egyformák e vagy páronként kittbe vannak stb. vagy ahány annyi féle?

(#31759) Qru válasza Thermaltake (#31754) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig úgy kell ahogy ott leírták. (G)MCH-nak adj +0,1V-ot ha úgy sem próbáld meg +0,2V-al. Úgy már jónak kéne lennie.

#nincsbennetarcsi

(#31760) sylard8


sylard8
tag

sziasztok,

tudja valaki,hol lehet azt megnézni,hogy élettartam garis-e a ramom? lenne egy pár geil ddr2 2*1 GB 800 és úgy tűnik,hogy meghaltak, kb 2 nap eltérés volt az elhalálozás között.
fagyogatott a gép, a mozilla szétesett, aztán rossz ram kivesz, és pechünkre a másik is ma megadta magát.

válaszotokat előre is köszi!

üdv,
Szilárd

(#31761) #65675776 válasza keke69 (#31757) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nyilván a lapnak korlátozásai vannak négymodulos kiépítés esetére... Nem ritka.

(#31762) Qru válasza sylard8 (#31760) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Geil honalpján szériaszám szerint meg tudod nézni sztem.

mod:

Vagy csak simán beírod a szériaszámát gúgliba.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31763) keke69 válasza jancsiii (#31758) üzenetére


keke69
őstag

Mind a négy egyforma és párban vannak csak az említett időzítések nem egyformák

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#31764) fgordon


fgordon
senior tag

Ha MEMTEST86 szerint hibás egy DDR2 800-as memória 667-en használva is, lehet valamit vele csinálni, vagy kuka? :) Már az első pár másodperc után kijön a hiba...

Természetesen minden fagy, ha a gépben van, egy idő után... :)

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#31765) Воланд válasza fgordon (#31764) üzenetére


Воланд
titán

Kuka.

Vagy ha van még rá garancia, akkor vissza lehet vinni a boltba.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31766) sylard8 válasza Qru (#31762) üzenetére


sylard8
tag

köszi!

(#31767) Qru válasza keke69 (#31763) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudnak eltérő időzítésen futni (kivéve X58-as chipset esetén), a bios ilyenkor a gyengébb modulhoz igazítja az időzítést.

#nincsbennetarcsi

(#31768) IdiotElf


IdiotElf
csendes tag

Hello all :R

2 különböző márkájú ramot bele rakhatok a gépbe úgy hogy azok nem morognak egymás miatt ? pl geil + ocz

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyű és szép termeted?

(#31769) Qru válasza IdiotElf (#31768) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvielg igen. Gyakorlatilag előfordulhat, hogy nem szereteik egymást a lappal. De ez elég ritka.

#nincsbennetarcsi

(#31770) IdiotElf válasza Qru (#31769) üzenetére


IdiotElf
csendes tag

egy próbát akkor megér :) köszi a választ :R

Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyű és szép termeted?

(#31771) Qru válasza IdiotElf (#31770) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Annyit simán. Ha esetleg még sem komálják egymást egy kis plusz fesz az északi hídnak. Az még segíthet.

#nincsbennetarcsi

(#31772) IdiotElf válasza Qru (#31771) üzenetére


IdiotElf
csendes tag

Holnap kiderül hogy megy :C

Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyű és szép termeted?

(#31773) Atocha


Atocha
senior tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom. Vettem a gépbe 2db mushkin 2gb-os ramot. Betettem a gépbe, de a windows a 4gb-ból 2gb ír használhatónak. Látja, de csak 2 használható.
Amit tudok:
- tudom, hogy 64 bites tud teljesen megcímezni 4gb-t vagy többet.
- tudom, hogy a 32-es winek a vga kártyával kezdik a címzést, ha van egy 512-es karim, akkor 3,5gb-ot címez, ha van egy 1gb-s akkor akkor 3gb-ot.

32bites win7 van a gépen egy 512mb-os radeon mellett.

Miért írja ki nekem, hogy csak 2gb használható, amikor egy - igaz tök más gép - másik gépben is 512-es vga van és ott kiírja, hogy 3,5gb használható Az is az én gépem.

Nem értem! :( Help.
THX!

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#31774) Jorus válasza Atocha (#31773) üzenetére


Jorus
nagyúr

Próbáltad, hogy Run -> msconfig -> Boot -> Advenced Options -> Maximum Memory fölött van pipa?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#31775) Atocha válasza Jorus (#31774) üzenetére


Atocha
senior tag

Tesztelem és írok!
Thx az ötletet!

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#31776) Atocha válasza Jorus (#31774) üzenetére


Atocha
senior tag

Köszönöm szépen!
Ez volt a hiba. Nem tudom hogy, de valóban 2gb-ra volt állítva. :S

Köszi! :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#31777) Jorus válasza Atocha (#31776) üzenetére


Jorus
nagyúr

Defaultba be van pipálva, bár lehet, hogy ez telepítő csomagonként változik, mindenesetre nálam is 2GB-ra volt limitálva.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#31778) bluemirage válasza herlius (#31000) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha 32 bites XP alá szeretnél 3GB-nál többet akkor ehhez itt van egy kis adalék.

Logout link

A javasolt max összeállítás 2x1GB + 2x512GB az XP-nél Dual Chanel-ben úgy, hogy mind a 4 darabnál figyelni kell a CAS-ra is.
Azért mert különben nem fog dualban menni, és/vagy instabil lesz vagy leesik a frekvencia.
Tehát összesen max 3 GB!

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#31779) Buda76


Buda76
senior tag

Sziasztok!

A minap vásároltam a már meglévő kingston 2gb 1333 cl9 memória modulom mellé egy kingmax 2gb 1333 cl9-es ramot. Azonban, ahogy néztem nem futnak azonos órajelen és/vagy időzítésen. Ahogy a mellékelt ábra is mutatja:

Kérdésem, hogy mitől van ez, egyáltalán van-e valami rendellenes és ha igen, mi az orvoslat erre?

(#31780) #65675776 válasza Buda76 (#31779) üzenetére


#65675776
törölt tag

De azonos órajelen és időzítéseken mennek. Máshogy nem is lehetséges. Csak nem az SPD tartalmat kellene nézni...

(#31781) Buda76 válasza #65675776 (#31780) üzenetére


Buda76
senior tag

Köszönöm! de..
Ez esetben az általam linkelt képen látható értékek mit jeleznek, (ha nem az éppen aktuális órajeleket és időzítést)?

(#31782) #65675776 válasza Buda76 (#31781) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az SPD-ben levő értékeket.

A valós értékeket CPU-Z-nél a Memory fülön találod. Az aktuális értékeket Everest esetén pedig a Memória időzítések sor tartalmazza.

(#31783) Biznisz Elek válasza Buda76 (#31779) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Szerintem egy órajelen mennek, a többi adat a tulajdonsága, nem egyforma a gyári időzítés de ha együtt vannak bent akkor a gyorsabb a rosszabhoz igazodik és egyforma mhzn mennek.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#31784) Buda76 válasza Biznisz Elek (#31783) üzenetére


Buda76
senior tag

Akkor érdemes lenne a kingmaxot egy kingstonra lecserélni?
A kingston most, hogy nézem fel olyan magasságú mint a kingmax, aminek csak az egyik oldalán vannak a memória csippek.

(#31785) Kiki18


Kiki18
őstag

Az alaplapos topicba már beírtam,de itt is megkérdezem...

Asus P5KC lapban 2gb DDR3 Kingmax Hercules (1600Mhz) van.Két napon keresztül működött,bekapcsoltam és elindult a gép.
Ma bekapcsoltam ,és nem adott képet,többször is megpróbáltam,ugyanazzal az eredménnyel.
Kicseréltem ddr2-re a ramokat benne,tehát biztos ez volt a baj,mert most működik.
Tehát mi történt?elromlott a ram?vagy az alaplap nem tudja kezelni?akkor miért tudott elindulni a gép az előző napokban?

(#31786) #65675776 válasza Buda76 (#31784) üzenetére


#65675776
törölt tag

Semmi értelme ha stabil a rendszer.

(#31787) IdiotElf


IdiotElf
csendes tag

Üdv! vettem egy ramot a probléma ott kezdődik hogy mindenhol megfagy a gép vele.
ha régi ramal rakom bele a gépbe akkor tovább jut de a start windows-nál meg is hal gép .
újra rakásnál kékhalál. az ujram van csak a gépben akkor már az elején kidöglik az egész akkor nagy az esély arra hogy a ram szar? mert a régivel minden tök happy de az újjal csak kula minden :((

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyű és szép termeted?

(#31788) Воланд válasza IdiotElf (#31787) üzenetére


Воланд
titán

Igen.

Próbálj memtest-et, de ha a régi ramokkal jó, az újjal meg fagy a gép, akkor elég egyértelműnek tűnik a dolog.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31789) nggabi


nggabi
nagyúr

szerintetek ez a noti ram

hynix 2gb 2rx8 pc3-8500s-7-10-f2

menne párban egy ddr3-as 1333mhz-es rammal? lehet vmi problémám ebből?

:R

"szenyor dzsíííí"

(#31790) IdiotElf válasza Воланд (#31788) üzenetére


IdiotElf
csendes tag

Hát igen csak. de megnézem most hogy mi lesz vele csak egy tesztnek köszi a válaszodat :R

Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyű és szép termeted?

(#31791) siriq


siriq
őstag

Hali

Ezt a memo csomagot nezegetem. A mostani gepemhez lenne. Kesobb cserere kerul. A kerdes pedig, mukodne rendesen vajon a lapommal? valakinek esetleg van tapasztalata vele?

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#31792) greenfairy


greenfairy
tag

Üdv!

p67-es lapba i5-2500k mellé keresek ramot. Feltételek:
-8 GB max. DC
-1600 vagy feljebb
-7 v. 8-as időzítés (ha egyáltalán számít)
-fekete alapszín (a gépben minden más fekete)
-NH-D14 hűtő alá be kell férjen

Bocsi, most látom, hogy nem ide kellene írnom... viszon akkor átfogalmazom. Az időzítés mennyire számít? Egyszer egy tesztben láttam, hogy 4 és 16 GB-ot hasonlítottak össze és játokok szempontjából min FPS-ben 1-3-al volt több a 8GB 1600 C8-as mint mondjuk egy alap 4GB 1333 C9. A többi esetében már nem volt komoly előrelépés.

SB-be jól tudom, hogy 1,65V-ig pakolható?

[ Szerkesztve ]

(#31793) Воланд válasza greenfairy (#31792) üzenetére


Воланд
titán

Például.

De az sb topikban azt írták, hogy ez is befér az nh-d14 alá, igaz kicsit felfekszik rajta a hűtő.

Amúgy: RAM-vásárlással kapcsolatos kérdéseknek külön topic nyílt!

Időzítés teszteken, bencheken kívül szvsz nem számít (1-2fps különbséget pl észre sem veszel).

Nem, max 1,575V-on üzemelő ram mehet sb proci mellé.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31794) greenfairy válasza Воланд (#31793) üzenetére


greenfairy
tag

Köszi!

Ezek szerint gyakorlatilag felesleges a jobb memória, tehát játéknak nem kell több a 4GB1333C9-nél?
....Hmmm.... a végén az a feltételem marad csak, hogy fekete legyen és 1,575 V-ig. :)

(#31795) Воланд válasza greenfairy (#31794) üzenetére


Воланд
titán

Pontosan, ha csak játékra kell a gép, akkor oda bőven elég a 4GB.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31796) Dreamie


Dreamie
őstag

Sziasztok!

Szeretnék a közeljövöben alaplap+proci+memoriat lecserélni, azaz fejleszteni a gépen. Mostani konfigom, p7p55 lx i5-750 és 2*2 gb kingston 1333-as ram. Nem tudom még mikor lesz csere, de azon gondolkodtam, hogy ramot már most lecserélném 2*4GB-ra ezzel is kicsit előrrébb leszek, és be tudnám tenni az utódba is (LGA 2011-re várok, esetleg Buldozer, nem tudom milyenek lesznek, majd még kiderül). Esetleg valami ajánlat, hogy melyiket érdemes venni mostanság, nézelődtem, de itt tapasztalatok is vannak. 40 max 50 k környékén gondolkodok. Köszi elöre is!

Üdv.: Dreamie

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#31797) Dreamie válasza Dreamie (#31796) üzenetére


Dreamie
őstag

esetleg ez milyen:

CORSAIR 8192MB Dominator DHX Pro Connector DDR3 1600MHz CL9 KIT CMP8GX3M2A1600C9

bocsánat, mentem a megfelelö topikba, elnéztem! :W :R

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#31798) Kacsa75

Szervusztok Urak! Kérlek Titeket segítsetek. Asus P6T 1366-os lapom van,melyben 3x2 giga 1600-as 7.7.7.24-es Geil ramok vannak. Szeretném kérdezni,hogy melléjük tehetem a 3x1giga Geil ugyanolyan herz,és számozású ramokat? Előre is köszönöm,Isten áldjon Titeket! Üdv: Dombi Péter

[ Szerkesztve ]

Dombi Péter Bp.XXII.Ker.

(#31799) Biznisz Elek válasza Kacsa75 (#31798) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Elméletileg simán kéne menniük együtt.

Üdv

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#31800) Kacsa75 válasza Biznisz Elek (#31799) üzenetére

Szia URAM! Köszönöm szépen,Isten áldjon!

Dombi Péter Bp.XXII.Ker.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.