Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) dodopek válasza jancsiii (#31700) üzenetére


dodopek
addikt

Én is így tapasztaltam. Ha bármit beteszek a 2x1gb kétoldalas 800mhz mellé,ami így dual,128bit,azonnal visszaesik 677mhz 64 bit, single-re. Szóval marad a 2gb,800mhz 128bit.
Elég ez nekem.
Miért kellene beletúrnom? Stabil, nekem elég gyors a gép,úgyhogy miért kísérletezgessek? Ha meg húzom,az hosszú távon csökkenti az élettartamot.Na azt viszont szeretném minél jobban elkerülni...
Mindenesetre köszönöm a választ.
Dodo

(#31702) jancsiii válasza dodopek (#31701) üzenetére


jancsiii
tag

A bios-ban nem csak "húzni" lehet a dolgokat,hanem például betudnád állítani a 3,5gb ramot úgy, hogy 800mhz-en menjenek. Természetesen a configja válogatja,hogy mit lehet de meg van rá az esély,hogy a kecske is jó lakik meg a káposzta is megmarad! :Y

(#31703) dodopek válasza jancsiii (#31702) üzenetére


dodopek
addikt

Aha,értem.Nem baj,én így is elégedett vagyok.:)

(#31704) BPFeri


BPFeri
senior tag

Kérdés.. intel E7xxx sorozathoz ( e7400 v. e7500 ) 800 v. inkább 1066 MHz RAMot párosítsak . :F
A válaszokat köszönöm :R :R :R

....

(#31705) jancsiii válasza BPFeri (#31704) üzenetére


jancsiii
tag

Például az e7400-nak, 1066mhz-es az fsb-je, ezáltal javasolnám az 1066.mhz-es ram-ot,a lapod is fogja támogatni.A kompatibilitási listát mindenképp nézd át mert a giga deszka ezen verziója érzékeny az 1066-os ramok tekintetében,és ha van rá lehetőség minél kisebb feszen működőt vegyél bele.

(#31706) BPFeri válasza jancsiii (#31705) üzenetére


BPFeri
senior tag

OKÉs köszi ... lehet hogy akkor megtartom a meglévőt és nem cserélek 800 -asra :K :R

....

(#31707) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Üdv!

Lövésem sincs a memória időzítésekről, ezért szeretném kérni a segítségeteket, hogy hogyan tudnám beállítani (már ha kell, mert azt sem tudom, hogy most jól vannak-e beállítva) a normális gyári értékekre (nem túlhajtani akarom őket), mert feltételezem, hogy ezt is szépen átállította a lapom valami auto értékre. Lőttem pár képet a dologgal kapcsolatban, nem tudtam mire lesz szükség így mindenről van kép:
Ezek a ramok vannak a gépembe: 1G 2G
És akkor itt vannak a képek: 1 2 3 4 5 6 7 8

A segítséget előre is köszönöm! :R

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#31708) jancsiii válasza ///Krisz\\\ (#31707) üzenetére


jancsiii
tag

Az én tapasztalatom az,hogy nem minden esetben jobb a gyári, kisebb időzítés. Csinálj memória sebesség tesztet és hasonlítsd össze a hasonló konfig eredményeivel és ha hasonló akkor felejtsd el a témát (pl.:aida,everest).
Nálam a ddrII-nél meg állt az idő, nem fejlesztettem mostanába,így nem is vagyok teljesen járatos e téren.
De szerintem a 9-9-9-25-ös időzítéseket lazán vinniük kellene ram-jaidnak.

[ Szerkesztve ]

(#31709) ///Krisz\\\ válasza jancsiii (#31708) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Rendben ha mostanában nem is, de ha majd egy kicsit több időm lesz akkor kitesztelem a különböző időzítésekkel. Átállítottam amiket javasoltál. A többi értékhez nem kell nyúlnom?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#31710) Qru válasza jancsiii (#31708) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért az elég fura lenne ha az időzítés nem befolyásolná a memória sebességet... :U

mod:

Eleve akkor nem lenne szükség mondjuk CL6-os ddr3-as ramokra?!

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31711) ///Krisz\\\ válasza Qru (#31710) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Szia!

Akkor ez így jó ahogy beállítottuk? Állítsam még át valamelyik másik értéket?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#31712) Qru válasza ///Krisz\\\ (#31711) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, jó ez így. :K

#nincsbennetarcsi

(#31713) ///Krisz\\\ válasza Qru (#31712) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Köszönöm. :R És persze jancsiii neked is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#31714) jancsiii válasza Qru (#31710) üzenetére


jancsiii
tag

Nem azt állítottam,hogy nem befolyásolja. De láttam már olyat,hogy a deszka által beállított ram időzítések, amik a gyári értéknél gyengébbre voltak beállva ,jobb kezelési sebességet produkáltak mint ,hogyha a gyári értékre állítottam őket.
Nem tudom a miértjét. :F Azért javasoltam,hogy tesztelgesse mielőtt nagyon belemélyed.

(#31715) #65675776 válasza jancsiii (#31714) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés ez melyik időzítés is. Mert nem mindegyiknél a minimum a legjobb, egynémelynek optimuma van.

(#31716) jancsiii válasza #65675776 (#31715) üzenetére


jancsiii
tag

Konkrétan egy ddrII corsair dominator 2x1gb ram-ról van szó (8500c5d, 2.2v) a Giga lapomba a ram-ra írt időzítéssel állt be ( 5,5,5,15) majd bele lettek téve egy msi lapba ahol 5,7,7,18-ra állt be magától és ugyan azt az írás/olvasás sebességet produkálta mint a gigába. Mikor beállítottam az 5,5,5,15-öt leromlott majd 1000mb/s-ot az olvasási sebessége és párszáznyit az írási is. Az msi lapot teszteltük tehát a proci és a többi hardver is ugyan az volt.
Tudom,hogy ezek a szintetikus tesztek nem az igaziak de valami irányt csak mutatnak.
Ebből a történésből vontam le a következtetésem.

(#31717) AGE-T


AGE-T
senior tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani milyen beállításokat kell alkalmazni biosban, hogy ezek jól működjenek?
http://www.ocztechnology.com/ocz-ddr3-pc3-12800-gold-low-voltage-triple-channel.html
Fesz emelés, és a 8.8.8.24-nem elég neki. GIGABITE X58A UD5 lapban mennének, I7 950-el. Itt nincs 1.65 V a ramoknak, csak kevesebb vagy több áramot tudok adni. És össze vissza hibázik, ha csak ezeket állítom be. Biztos kell valamit még, hogy a turbó ne piszkálja, gondolom...
Pls help! :R

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#31718) nVIPER


nVIPER
senior tag

Sziasztok. Memóriát szeretnék bővíteni a laptopomban. DDR3-asról van szó 1333Mhz. 2x4GB modult szeretnék venni. Milyen márkát ajánlotok? Kingmax, OCZ, Corsair stb?

(#31719) Qru válasza jancsiii (#31716) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azonos volt a mérőprogi verziószáma is? És az OS, meg a chipsetdriver, stb? Ezek mind számítanak.

AGE-T: Huh, Gigabyte és OCZ nem jó párosítás DDR3-ból (én is nagyon beszívtam vele, EX58 UD4P + OCZ Platinum 1600), nem nagyon szeretik egymást. Próbáld meg 1,66V-al, 2T-ben, QPI 1,35V-ot kapjon, az uncore sebesség meg a ram sebessgé duplája legyen legalább.
Ha így sem megy próbáld ki egyesével, lehet dögledezik valamelyik modul.

VSAMSUNG: Laposba nem lesz tuning szóval mindegy. Amelyik olcsó és sok gari van rá.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31720) AGE-T válasza Qru (#31719) üzenetére


AGE-T
senior tag

"uncore sebesség meg a ram sebessgé duplája legyen legalább."
Ezt pls. bővebben...:) Nem feltétlen értem mire gondolsz.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#31721) Qru válasza AGE-T (#31720) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak akkor lesz stabil (bármilyen rammal, nem csak az OCZ-vel) ha a ram órajel legalább dupláján jár az Uncore. Tehát ha 1600MHz-en akarod küldeni a ramot akkor úgy kell beállítanod az Uncore frekrvencia szorzóját, hogy az 3200MHz vagy annál magasabb értéken ketyegjen.

mod:

Amúgy ezért felesleges 2000-es ram ide (ezt csak úgy általánosságban írom), mert ezek a procik többsége még csak közelébe sem tud menni a stabil 4000-es uncore-nak. Anélkül meg bukó a teljesen stabil 2000MHz-es ram sebesség.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31722) jancsiii válasza Qru (#31719) üzenetére


jancsiii
tag

Szoftveresen ugyan az de,hogy most átgondolom , hardveresen voltak jelentősebb különbségek.

(#31723) IdiotElf


IdiotElf
csendes tag

Üdv!

Valaki nem tudja meg mondani hogy ez a ram Kingmax 2 GB/1066 KLEE88F-B8KU6 RHES
jó e ebbe az alaplapba? Asus M4A77D nem akarok úgy járni hogy ne legyen jó és gondoltam tőletek is megkérdezem sry ha rossz topicba írtam :U

Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyű és szép termeted?

(#31724) xain


xain
csendes tag

Sziasztok!

Mi a különbség a következő 3 memória között (azon kívül hogy az egyik XMP-s) és melyiket érdemes megvenni? [link], [link], [link]

(#31725) Qru válasza xain (#31724) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az első és a második között a borda más, meg elvileg a HyperX-re (az első) válogatott chippek mennek, azok jobban bírják tuningban (elméletileg).
Az utolsó meg XMP-s és nagyobb a borda van rajta.
Igazából a legolcsóbb is jó, ha nem zavar hogy nincs XMP és kézzel kell beállítanod, a másoddik meg lehet hogy pár MHz-el jobban megy mint az első szvsz ezért nem érdemes plusz pénzt adni.
Amúgy mind a három 1600MHz-es, 1,65V-os és CL9-es kit.

mod:

IdiotElf:

Csekkold a lapod QVL-jét, ha van ehhez hasonló szériaszámú ram benne akkor ok. Ha nincs akkor is több mint valószínű hogy menni fog benne. Elég elterjed ram ez ezért, kb minden lap kezeli rendesen.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31726) artiny


artiny
őstag

Miért mutat 3,25GB RAM-t a 4GB helyett?
Van vga-m,de volt amikor kivettem a gépből. Lehet akkor levette az alaplapi vga-nak a memoriajahoz és amikor visszatettem nem állította vissza a memóriát?
Hol kell megnéznem,hogy le-e vont valmit a rambol az alaplapi vga akkor?
De kicsit fura,mivel max 256Mb-t lehet beloni az alaplapi vga-nak. (asus m4a78 em alaplap,3200HD vga az alaplapi)
kép

(#31727) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

AMD Phenom II 955 X4 mellé melyik ramot ajánljátok ha nem tuningolok?

G.Skill 1333-as cl7-7-7-21-es vagy
G.Skill 1600-as cl9-9-9-24-es?

Melyik optimálisabb alap járaton egy ilyen proci mellé?

Ár az kb. ugyan az.

Köszönöm előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#31728) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok.

Nem tudom ki mennyire ismeri a geil ramokat, de eddig volt 2X2GB Geil Black Dragon1066mhz cl 5-5-5-15 memóriám amin van Geil hologramos matrica és a két ramon megegyező sorozatszám, viszont ma vettem még egy ugyanilyen kitet, ezen már nincs hologramos matrica, és a memóriákon nincs megegyező sorozatszám. Létezik, hogy ez hamisítvány?

[ Szerkesztve ]

(#31729) xain válasza Qru (#31725) üzenetére


xain
csendes tag

Értem, köszönöm a segítséged, akkor valószínűleg a BLU lesz.

(#31730) marone


marone
csendes tag

Sziasztok !
Van egy memóriám (Kingmax) ami kipurcant.
Semmiféle papírom nincs hozzá, van viszont egy sorszámmal ellátott vonalkód rajta, CEX Garancia felirattal.
Nem tudná megmondani valaki, hogy ez mit jelent, hol lehet ezt érvényesíttetni ?
(Ha még lehet. )
Kösz !

(#31731) Sz.Miki válasza marone (#31730) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Szia!

Ha jól tudom ez valamelyik nagykernek a saját egyedi sorozatszáma amivel ellátja a terméket. Láttam már CPL feliratú matricát is...

(#31732) Laccee89


Laccee89
csendes tag

Üdv!
Adott 4db Geil ultra DDR2 1066Mhz-es 1GB-os memória,akik egyszerre négyen csak 800Mhz-en hajlandók futni,másegyébként pár inditási kisérlet után a bios visszaáll alaphelyzetbe. Páronként gond nélkül mennek 1066Mhz-en.
Mi lehet a gond? A default, 1,8V-os feszen vannak a memória foglalatok. (Bár a memókra 2.2-2.3V tartomány van irva, de 2V-nál ha fentebb veszem a feszültséget a biosban,szintén nem bootol be a gép).

Maga a gép:
Gigabyte EP43-DS3L lap
E8500 proci
HD4850
valamint LC power 550W táp.

Előre is köszi az ötleteket.

(#31733) jancsiii válasza Laccee89 (#31732) üzenetére


jancsiii
tag

A 0.4 volt hiánya pont elég ahhoz,hogy csak 800mhz-en menjenek a ramok.
Annak,hogy miért nincs meg a feszültség több oka lehet. Hibás ram,hibás lap,rossz beállítás.

Az utóbbira tudnák javasolni egy bios reset-et,a feszültségek "auto"-ra állítását illetve az időzítések ellenőrzést,valamint a bios-ban ellenőrizni,a "hw monitor"-ban,hogy valójában mekkora feszen mennek a ramok.

Ha az emlékeim nem csalnak amik már elég haloványak, akkor a te lapodnál külön-külön lehet állítani valamit a ram foglalatainál,esetleg még ez is lehet a probléma forrása,ha el lett állítva.Ez nem biztos!

Az ismeretanyagom hiányos ezért a következő állításom majd valaki hozzáértő megerősíti vagy megcáfolja! :F
Mégpedig ,az is lehet,hogy azért nem tudod feljebb venni a ram feszültséget, mert ez problémát okoz a processzornak. (?)

(#31734) Sz.Miki válasza Laccee89 (#31732) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ha négy ramot használsz akkor még kicsit több feszt is kéne adnod, mivel a memóriavezérlő is jobban le van terhelve. gigáknál sokszor van probléma a geil ramoknál, én p45 p43 fronton szívtam velük sokat, az sem árt ha a legfrissebb bios van a lapon.
Én a helyedben azt csinálnám, szereld be a két új ramot, állítsd be kézzel az időzítéseket és az órajelet, adjál neki 2,3V-ot majd save ha elindult utána kikapcs és tedd be a régebbi memóriákat is, majd Memtest.

(#31735) Laccee89


Laccee89
csendes tag

Köszönöm az ötleteket!
A bios már volt resetelve clr_cmos-al is.
A legfrissebb bios van fent.
Az eddigi legjobb eredményem az, hogy 2.2V-al elindul a 4 modul,de csakis 800Mhz-en.
Ha 1066-on próbálom bár a gép "megy",de a monitor nem kap jelet.
Kezdem feladni,és lehet nem is lenne nagy sebességbeli különbség, de mégiscsak bosszantó hogy nem birom kihasználni azt,amiért fizettem.
Egy utolsó utáni lehetőségként nem lehetséges,hogy a táp nem birja? (Az adott ágon az alaplapnak nem tud több kraftot juttatni)
Bár 550W van ráirva,és nem is tünik gagyinak.
Erről a GEIL-GIGABYTE inkompatibilitást kár hogy nem tudtam meg előbb :)

(#31736) Qru válasza Laccee89 (#31735) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A tápod nem vmi jó márkájú, de ez majd másban fog megmutatkozni, szóval most nem ezzel van a gond első sorban.

A bios-ban a (G)MCH-nak toljál +0,1-0,2V feszültséget,az szokott segíteni. Ezzel a memóriavezérlőnek adsz kis extra kraftot. 4 modul elég nagy megterhelés (főleg, hogy 1066MHz-en küldenéd) már a mem vezérlőnek el kél némi extra fesz ilyenkor.

#nincsbennetarcsi

(#31737) Sz.Miki válasza Laccee89 (#31735) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Nézd meg hogy teljesen egyformák a ramok? mert ismerősöm most futott bele abba amit fentebb írtam, hogy Geil Black dragon 1066 memóriákat vett a már meglevőkhöz, és már sem hologram nincs rajta, sem az SPD chip nincs kitöltve. Specifikációkban megegyeznek, a doboz is ugyan az, de mégis több feszkót kellett adni hogy rendesen menjen a gép, nála 2,4V-on mennek.

(#31738) Laccee89


Laccee89
csendes tag

Próbáltam az MCH emelést,sajnos nem jött be.
A ramokat kiszedtem,a régin hologrammos matrica van,az újon másfajta.
Kicsit belátok a borda alá,és sajnos valóban más a felépités is.
A régi (2008ban vettem) 2 oldalas, az új már egy oldalas.
Hát ezt bizony megszivtam, nem elég hogy a giga-geil nem szeretik egymást,olyan mintha különbözö márkáju memókat akarnék beletuszkolni :(
Nem gondoltam volna hogy változtattak a gyártáson,hiszen ugyan az volt minden adata.

Nincs mit tennem,meghirdetem őket, és veszek 2*2 Gigát. Bár szeretem a Geilt,de az alaplap miatt akkor corsairt.
Köszi nektek mindenesetre.

(#31739) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

880GM chipsetes alaplaplap + Athlon II X2 250 -höz néznék ddr3-at. (minél olcsóbban)
GEIL Value 4096MB DDR3 1066MHz CL7 KIT 10.876Ft
KINGSTON HyperX 4096MB DDR3 1600MHz CL9 BLU KIT 12.050Ft

Melyik lenne nyerőbb? A magasabb órajelű vagy az alacsonyabb időzítésű.
4GB-ramra azért gondoltam 2 helyett, mert az alap OS egy 64bites ubuntu lenne viszont gyakran megy virtuális gépen windows. Gondolom előny ha több RAM-al tudok gazdálkodni.

(#31740) Sz.Miki válasza Laccee89 (#31738) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Sok sikert!

Én a Kingston ramokat ajánlom!

[ Szerkesztve ]

(#31741) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all!

Mivel lehetne kilistázni a fizikai memóriát, elkezdett szép lassan 100% -os használatra felfutni a használat, tudni szeretném, hogy mi fogja, de hogyan :F :Y

(#31742) Воланд válasza HoReSz1975 (#31741) üzenetére


Воланд
titán

Feladatkezelő.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31743) HoReSz1975 válasza Воланд (#31742) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Ott nem látom, hogy mi használja a memóriát, a procit nem fogja semmi :F Jelenleg 62% -k, de szerintem ez sok a 6GB -gól, ennyi nem szokott lenni, kb 2.5GB -ra emlékszem max...

[ Szerkesztve ]

(#31744) Воланд válasza HoReSz1975 (#31743) üzenetére


Воланд
titán

Mi az, hogy nem látod?
[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31745) HoReSz1975 válasza Воланд (#31744) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Igen azt néztem, de a firefox használt a legtöbbet, de nem az volt a gond szerintem, egy pár alkalmazást tiltottam az automatikus elinduláshoz CCleanerben, lehet valami felesleges volt, mert most már jó lett 2.5GB -ot mutat :U :R

(#31746) Воланд válasza HoReSz1975 (#31745) üzenetére


Воланд
titán

"egy pár alkalmazást tiltottam az automatikus elinduláshoz CCleanerben"

Ezt meg tudod tenni külső program nélkül, csak be kell írnod a futtatásba, hogy msconfig.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31747) HoReSz1975 válasza Воланд (#31746) üzenetére


HoReSz1975
őstag

:K

(#31748) Thermaltake


Thermaltake
tag

Sziasztok Fórum társak!

Nem új keletű a problémám, viszont mái napig nem hagy nyugodni és szeretnék megoldást találni....
Van egy Gigabyte GA-EP45C DS3 alaplapom, benne egy E8500-as CPU-val, és hozzá ez a típusú memória páros: kingmax KLEE88F-B8KO6
Sík hülye vagyok a tuninghoz, csak szeretném beállítani ,hogy tényleg 1066-on menjenek a memóriáim ne 800-on. (már ha 800-on megy mert az everest 400-at ír ki) a "furcsa hihetetlen szorzó miatt)??? :F
Anno vásárláskor direkt kértem inkább 1066-oasakt ( 2008. dec.) de...azóta is Deafault-on mennek. Olvasgattam már utána, találtam is egy ilyet:1066-os beállítás de...beállítás után rögtön vagy 3* indult újra a gép, majd bios belép= és piros ablak fogadott, tehát visszaraktam load setup defaultsra..
Tudtok Nekem segíteni?
Válaszaitokat előre is köszönöm.
Üdvözlettel:
Thermaltake

(#31749) nlq


nlq
aktív tag

Sziasztok!

beleolvasgattam a topicba de valaszt nem talaltam a kerdesemre...

az uj P67 H67 Q67 chipsetes 2.gen core procis alaplapoknal irjak a 4 memoria foglalatra, hogy max 32 GB nos nekem ez a 32 Gb kellene memoriaban (tehat 4x 8GB) de sehol nem talalok ilyen 8gb-os modulokat... tud valaki valami okosat ???

(ecc -s modulokat lattam mar szerver alaplapba de az nekem nem jo sima desktop alaplapba)

Udv
NLQ

(#31750) Воланд válasza nlq (#31749) üzenetére


Воланд
titán

[link]

Én csak ezt találtam. Plusz Ősembernél van 24GB-os kit (6x4GB).

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.