Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) szki válasza donbos12 (#31049) üzenetére


szki
őstag

Nekem OCZ-nél volt dolgom gyártói garival 1 éve. Pár emil/web űrlap kellett hozzá, meg kb 2000 Ft postaköltségem jelentkezett (az új modult a futár már az OCZ költségén hozta). Pár hét alatt cserélték.

GEIL-nél is kell legyen RMA. Keress rá gugliban, és a honlapjukon gondolom megtalálsz minden infot. Nem kell számla. Elég a gyári szám. Angolul nem árt tudni, mert a hibajelenséget le kell írni, meg a postázáshoz az instrukciók is angolul jönnek...

[ Szerkesztve ]

(#31052) szki válasza donbos12 (#31049) üzenetére


szki
őstag

Ja! Mivel KIT-ben vab a 2x2 GB, ezért mind a kettő modult (azaz a jót is) el kell majd küldened arra a címre, amit a Geil meg fog adni. Azaz pár hétre szgép nélkül leszel, vagy szerzel csere ramot, vagy megoldod másik géppel az életet[...

(#31053) donbos12 válasza szki (#31052) üzenetére


donbos12
tag

Köszönöm.
Megtaláltam a honi garis céget.
Itt
Remélem kicserélik.
Nincs már gépem.

PSN ID : bosco111

(#31054) Crytek


Crytek
veterán

Cikkezték ,hogy 2011 az olcsó ramo-ok éve lesz.A vásárlással akkor várjon még az ember vagy ennél lejebb már nem fog csökkenni a DDR3 ára?

Next PC Upgrade: 2022

(#31055) noxon


noxon
őstag

Hello!
Nem tudom jó helyre írok-e a gondom a következő, hátha tudtok segíteni.

gigabyte ga-ep43-ds3 van 2x2 gb kingmay ram 1066-os. Eddig minden rendben van aztán gondolt egyett a gép és ha mindkét ram bent van akkor kékhalál windows fagyás stb. Külön külön a két rammal meg minden rendben. Na ez mi miatt lehet?

We live in a simulated world...

(#31056) Qru válasza Crytek (#31054) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Folyamatos lesz az ár esés. Akkor vedd amikor szükséged lesz/van rá. Egyedül a forint gyengülés kavarhat be a csökkenő ártendeciába.

mod:

noxon: Északi hídnak ha adsz +0,1V-ot [(G)MCH] néven fut a BIOS-odban az szokott ilyenkor segíteni ha nem a modulok döglöttek. Azt meg memtest-el tudod kizárni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31057) noxon válasza Qru (#31056) üzenetére


noxon
őstag

Én ilyet nem találtam a biosban csak más milyen MCH-kat...

We live in a simulated world...

(#31058) polarx


polarx
tag

Hello mindenki!

Ma érkezett meg hozzám 8GB (4*2) Kingmax ddr3 1600 hercules (flge85f-c8kk9a) nano hűtős memória.
1600-on cl9 időzítésekkel megy, de 1333 MHz beállítással ill. fesz emeléssel sem tudom az időzítéseket lejjebb vinni. Beállítom és sípol a bios.

Az adatlapomon található gépben eddig 2*2GB Kingmax ddr3 1600 (flge85f-b8mf7 ) zöld hűtőbordás memória volt 1,8 V -al 1333-on 6-6-6-18 időzítésekkel ment.
Aida memória teszteben olvasás:8600-írás:6791-másolás:10166-késleltetés:49,7 ns
értékeket kapott.
Az új 4*2GB fent említett típus jelű 1600 Mhz-en 9-9-9-24 időzítésekkel: olvasás:7837-írás:6791-másolás:9600-késleltetés:57 ns
Érezhetek én ebből a különbségből a hétköznapokban, vagy adott helyzetben teljesítmény igényes tervező programokban valamit?

Előre is köszi a válaszokat!

(#31059) polarx


polarx
tag

kicsúsztam a szerkesztésből...

mg annyit hozzátennék ez előző hsz-hoz, hogy az új kingmax memória tudna elvileg alacsonyabb időzítést, de valamiért az alap értékeken kívül mást nem fogad el.

(#31060) Qru válasza noxon (#31057) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor lehet csak simán MCH néven fut. Nekem P35-ben (G)MCH néven futott, lehet P43-nál más néven fut a bios-ban.

polarx: A zöld-ezüs Kingmax az egyik legjobb chipeket kapta anno, azok biztangul mennek tuningban, ezek a Hercules-ek a nyomukba sem érnek (mint látod). Könnyen lehet egyszerűen nem bír többet a Herc. Mennyi feszt kap?

#nincsbennetarcsi

(#31061) polarx válasza Qru (#31060) üzenetére


polarx
tag

A herculesek gyári adata 1,5-1,8 V mivel a lapom alapból ad neki 1,6 V-ot így annyin megy, ha megkapta a max 1,8 V-ot akkor is csak egyel jobb 8-8-8-22 időzítéseket vitt.

Szóval akkor nem csináltam jó üzletet ezekkel a memóriákkal, bár nem tudom, hogy a fent említett mért adatok különbségei érezhetőek lennének.

(#31062) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Bocsika még egy kérdés ha a lapom "csak" 800mhz es ramokat támogat akkor az 1066 mhzeseket úgymond vissza fogja fokozni 800 asakká? vagy ha felhúzom úgymond 1066 ra akkor annyin fog ketyegni?

Még egy kérdés most a geil ultrát ha 4-4-4-12-2t helyett ennél kisebb időzítéssel szeretném használni menni fognak? vagy egyszerűen nem fog elindulni a rendszer?

Most fogok új ramot venni, milyent ajánlotok mi legyen az elsődleges szempont a ram mérete? 2x2gb van kitűzve, vagy az időzítése legyen inkább minél kisebb, vagy a mhz száma legyen nagy, vagy nem igazán érdemes a 2x1 gbot -a mostanit- megbontani, mert nem lesz nagy sebességbeli eltérés a fent említett alternatíva 2x2gb között?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#31063) Qru válasza polarx (#31061) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, nem csináltál jó cserét. Esetleg 1,8-2V-on talán menne a CL7, de az sem biztos. Kingmaxra nagyon jellemző, hogy a korai darabokra (zöld-ezüst hűtősök ilyenek többnyire) nagyon szuper chipet tesznek. Minden számtech oldal leteszteli, agyba-főbe dícsérik (nem ok nélkül), aztán szépen elkezdik a gagyibb chippeket rátenni (amik jók, csak tuningban nem annyira mennek).

mod:

zsolt19900: 800-on fog indulni de bios-ból fel tudod húzni 1066-ra. CL4 elég alacsony izdőzítés DDR2-ben, CL3-at enm nagyon tudják csak a csúcs tuing ramok és azok is többnyire csak 800-on.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31064) polarx válasza Qru (#31063) üzenetére


polarx
tag

Úgy tudom, hogy a zöld ezüst hűtősökön micoron chipek vannak, az új zöld hűtősön meg elpida chipek.

Én az iponról az új zöld hűtőset ( link ) rendeltem, de ilyen nano hűtős ( link )herculeseket küldtek helyette.

Visszaküldjem? vagy annyira nem vészes a különbség az 1333 MHz 6-6-6-18 és a 1600 MHz 9-9-9-24 között.

[ Szerkesztve ]

(#31065) Qru válasza polarx (#31064) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól tudod. :K

Az új zöldek se olyan bikák már. Nincs nagy különbség valóban, sztem nem érdemes ezzel vacakolni.

#nincsbennetarcsi

(#31066) zsolt19900 válasza Qru (#31063) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszönöm akkor mi legyen? :d vegyek ez a 2x1 giga mellé még ennyit vagy vegyek uiből 2x2gb 800mhu 4-4-4-12-2t és azt húzzam amég bírja, vagy vegyek 2x2gb 1066mhz eset húzzam fel a biosban és hagyjam auto késleltetésen, melyik lesz e igazából 2 megoldásból a jobb, a 800mhz 4-4-4-12-2t vagy az 1066mhz autó időzítéssel.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#31067) Qru válasza zsolt19900 (#31066) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2x2GB jobb felállás. 4 modul nagyobb teher a memvezérlőnek, a tuning se megyolyan jól úgy.
Attól függ az 1066-os milyen időzítést kap auto-n. Ha CL6-os akkor kb pariban van a 800 CL4-el. Ha CL5-ös 1066-os akkor azzal kicsit előrébb vagy/lennél.

#nincsbennetarcsi

(#31068) zsolt19900 válasza Qru (#31067) üzenetére


zsolt19900
őstag

okés hát kiderül szóval ha 1066 mhz és 5-5-5-13 asszem az a cl5 akkor az jobb szóval a több mhz jobb ezek szerint.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#31069) Qru válasza zsolt19900 (#31068) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ebben az esetben igen.

#nincsbennetarcsi

(#31070) syberia


syberia
veterán

sziasztok,

Memtest 4.0 használtam (win7x64) 34% körül hibát dobott 2X2 Gb 800mhz
(G Skill F2-6400CL4-2GBHK) a ramom típusa, bios alapon minden
és Q8300 a proci, lehetséges hogy a ram hibás :F

https://howbad.info/

(#31071) syberia válasza syberia (#31070) üzenetére


syberia
veterán

Közben a prime-blend teszt lassan egy órája fut hiba nélkül...
melyiknek higgyek azt jó lenne tudni :W

https://howbad.info/

(#31072) Воланд válasza syberia (#31070) üzenetére


Воланд
titán

Géppel minden oké? Nem fagy?
Amúgy memóriaterhelést úgy jó csinálni, ha nincs semmi a memóriában, mert úgy a teljeset le tudod tesztelni, míg ha betölt a Windows, az élből megesz egy pár százalékot, azt már nem tudod tesztelni. Nálam is volt, hogy dobott hibát a memtest alapon, azóta is ugyan azokkal a ramokkal megy a gép, hibátlanul. Ha elkezd fagyni a gép, akkor érdemes cseréltetni a memóriát, ha még garis. Most is visszaviheted, legfeljebb más is leteszteli, ha tényleg hibás akkor úgyis cserélik.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31073) Midway válasza szki (#31046) üzenetére


Midway
senior tag

Érdekes az everest még mindig cl5-ben látja őket.

[ Szerkesztve ]

(#31074) syberia válasza Воланд (#31072) üzenetére


syberia
veterán

Ezek a g.skill ramok élettartam garisak, Ősember-től vettem kb 1.5 éve...bolti gari sajnos nem játszik :(
Megpróbálom dos-ból tesztelni, bár a módját még nem ismerem :B

https://howbad.info/

(#31075) Воланд válasza syberia (#31074) üzenetére


Воланд
titán

Memtest az tökéletesen megfelel a célnak, kirod cd/dvd-re, arról bootolsz, teljes ramon hagyod futni minimum 2-3 kört.

De a gép fagy sima használat (pl. játék) alatt?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31076) Qru válasza Midway (#31073) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert valószínűleg az Everest az SPD-ből olvassa ki az értékeket.

#nincsbennetarcsi

(#31077) polonic válasza Midway (#31073) üzenetére


polonic
félisten

Az everest azért írja cl5-nek, mert az, az spd értékeket olvassa ki, ahogy már az előbb is írták. De ez egyébként egyértelmű is, mivel azokat az adatokat a memória, spd résznél írja ki. :D
Az everesttel, inkább most már legyen aida64, úgy látod az aktuális értékeket, ha futtatsz egy gyorsítótár és mememória sebességmérést.

[ Szerkesztve ]

(#31078) syberia válasza Воланд (#31075) üzenetére


syberia
veterán

OK, kiírom újraítható cd-re :K játék alatt (SC: Conviction) nem fagy ki....

https://howbad.info/

(#31079) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok!
érdekes problémával fordulok hozzátok:
A mai napon raktam össze egy gépet(gigabyte lap, athlon 7750 cpu), ma hozta a futár az ipon-tól rendelt 2x2gb(kit) ddr2 800mhz-es geil ram modulokat. Beraktam a gépbe(dual chanel), felismerte gond nélkül, raktam rá win 7-et, egész nap ment hibátlanul. Nemrég elkezdtem a régi hdd-mről átmásolni az adataimat az újra, itthagytam a gépet 20 percre, mikor visszaértem kékhalál fogad, memóriára hivatkozva :S
Ezután, ha az egyik modul bentvolt(mind1 hogy magában vagy a másikkal), windows indításkor mindig kékhalál volt. Ha kivettem és csak a másikat hagytam benne, akkor minden oké. :F
Mi okozhatja ezt? Esetleg hibás a memória és megadta magát?

(#31080) syberia válasza Воланд (#31075) üzenetére


syberia
veterán

Memtest4.10 ISO bebootolt szépen és hiba nélkül lefutott, félig megnyugodtam
hogy nem hibás a ramom, de akkor miért hibázik a IBT és a MT win alatt? :W

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#31081) Воланд válasza syberia (#31080) üzenetére


Воланд
titán

Látod az jó kérdés. De mivel nem hibázott a memtest, úgy, hogy arról boot-oltál és nem fagy játékok alatt szvsz nem hibás a ram.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31082) polonic válasza laccy88 (#31079) üzenetére


polonic
félisten

Úgy tűnik, hogy hibás a ram. Iponnak szólni és jön a garanciafutár.

(#31083) proximus


proximus
senior tag

Sziasztok!

A gép:

Alaplap: Gigabyte GA-770TA-UD3 (f4b beta bios)
Processzor: Athlon II X2 250 (C2?)
Memória: Kingmax DDR3 1333 8GB Dualkit
Rendszer: Win7 64bit

A probléma:

Ritkán és úgy igazán semmihez sem köthetően kékhalálozik a win kb 99%-ban ezzel az üzenettel.: Mofification of system code, or a crytical data structure was detected (0x109 hibakód) Lehetne driver probléma, de nincs túl sok minden telepítve a windowsba, ráadásul 64 bites vista vagy win7 esetében nem engedélyezett a kernel on-the-fly patchelése, csak kizárólag a microsoftos javításoknak. A win is volt már újratelepítve és többféle (régebbi+újabb) driver is ki volt már próbálva. Valamiféle hardver általi instabilitás lehet, de vajon hibás-e bármelyik alkatrész, vagy csak szerencsétlenre sikerült az összeállítás?
A memtest86+ többszöri több mint 10 óra hosszas tesztelés után is hibátlannak jelezte a RAM-ot, viszont pár napja a Win7 saját memória tesztelőjének extended módjával hibát találtam.(már 2 alkalommal is) Több órányi teszt után jön csak elő és nem tudom hogy hihetek-e neki a memtest86-hoz viszonyítva... :(
Annak akarok majd a következő napokban nekiugrani, hogy egyszerre csak az egyik modult hagyom bent a lapban és úgy tesztelek. Ha külön-külön mindegyik jó, akkor az lenne a legnagyobb szívás... :Y :Y Eljátszadoztam már a kicsit magasabb fesz, illetve alacsonyabb órajel beállításával is, de az instabilitás maradt. :(
Valaki találkozott már közületek ezzel a 0x109 -es BSOD -val Non-stop?

(#31084) #65675776 válasza syberia (#31080) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az MT gondolom a Memtest lenne. Az pl azért is hibázhat Win alatt, mert olyan területhez akarna hozzáférni, ahol rendszerfile-ok vannak, vagy csak simán valamelyik másik alkalmazás használja. A Win memóriakezelője természetesen ilyenkor megtagadja a memtest számára a hozzáférést.

Elméletileg nem is dolgozhatna a memtest (és egyetlen más alkalmazás sem) olyan memóriaterületen, amit nem osztott ki neki a Win. Ettől függetlenül láttunk már példát ilyen kísérletekre (anno W9x alatt ilyenkor jöttek az "Általános védelmi hiba" jellegű üzenetek).

Egyébként sem lehet egyetlen védett módú OS alatt sem megbízhatóan memóriát tesztelni, főleg nem a teljes memóriatartományt.

(#31085) Qru válasza proximus (#31083) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez kicsit rövid hibakód... de sztem ez lesz az: [link]

#nincsbennetarcsi

(#31086) proximus válasza Qru (#31085) üzenetére


proximus
senior tag

Igen, az lenne az, csak nem akartam a teljes STOP kódot beírni, no meg a neten is a rövidített formulát láttam többnyire. :)
Mocsok egy valami az biztos, mert sokszor csak böngészgetek és jön a BSOD, de volt hogy egy játékot a főmenüjében hagyva szállt el ezzel a hibával. Maga a hiba szerintem úgy áll elő, hogy a windows kernel időnként ellenőrzi a saját épségét és ekkor észleli hogy mondjuk egy ellenörző összeg, vagy valami ilyesmi eltérő értéket ad vissza. Ha a kernel saját memóriaterülete nagyjából fix helyen van, akkor célirányosan is lehetne stresszelni azt a helyet a RAM-ban esetleg... :))

Elég megbízható szerintetek a win7 saját memóriatesztje? Ha ezzel próbálnám garanciáztatni, akkor elfogadnák vajon? (van képernyőmentésem is a monitor mellett a RAM dobozával ;] )

(#31087) Qru válasza proximus (#31086) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, Memetest-el tesztelnek gariztatáskor. Ha ott pass-ol akkor hiába, visszakopod, hogy náluk hibátlan a ramod.

Win-alól futatot mem teszt nem megbízható, Dara leírta miért előző hsz-ben.

#nincsbennetarcsi

(#31088) proximus válasza Qru (#31087) üzenetére


proximus
senior tag

Ez nem a win-on belül fut, hanem ha elindítani, akkor tulajdonképpen csak beütemezi magát és újraindításkor fut a win előtt. A két Memtest közül melyik a hivatalos? A sima, vagy a 86+?
Én a 86+ -ot szoktam használni és ezzel találtatott hibátlannak is a Kingmaxom fél napos tesztelésekkel... :((( Ha csak nem lenne kompatibilis a lapommal, illetve egyszerűen nem megy duálban, akkor le is petézek... :Y Pont a Kingston-nak és a Kingmax-nak kéne a legbiztosabban mennie.

(#31089) PunkZoli válasza PunkZoli (#31016) üzenetére


PunkZoli
aktív tag

erre tudnátok írni valamit? inteles rendszer

(#31090) Воланд válasza PunkZoli (#31089) üzenetére


Воланд
titán

Alaplapgyártó oldalára felmentek, adott alaplapnak a kézikönyvét letöltitek és abban benne kell lennie a bios leírásának, képekkel együtt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31091) Qru válasza proximus (#31088) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Memetest komolyabban terheli. Az a tuti.

#nincsbennetarcsi

(#31092) merkerik


merkerik
csendes tag

Sziasztok vettem en is egy ddr3 as rammot a regi p35-os lapomba gondoltam jo befektetes.
sajna a lap a 800 fsb-s procival nemigazan tudja kihajtani a ramot, ezert az idoziteseket vittem lejjebb, ddr3 1160 5 6 5 15 is jutottam 1.5v on.

(#31093) proximus válasza Qru (#31091) üzenetére


proximus
senior tag

Most mielőtt munkába indultam, kivettem majd visszaraktam mindkét ramot, hátha csak kontaktos, de nem jött be... :N A Windows Memory Diagnostic-al tesztelgetek, mert azzal legalább hibázik, míg a memtest-el nem (node ettől még a windows kékhalálozik, úgyhogy csak baj van) Azt azért még jó ha elmondom, hogy előtte ugyanilyen memóriából volt 1 darab 1Gigabájtos a gépben és hónapokon keresztül stabil volt a masina. Mindenképpen az újabb memó tehetett be neki, de hogy a DC mód, vagy a 2-es szlot a rossz, esetleg rezeg a léc valamelyik modulnál, azt még nem tudom.(fesz emelés is volt(1,52->1,58V), de nem segített)
Kb egy órával ezelőtt kikaptam az egyik négyest és estére azzal az egy modullal tesztelek majd.(utána meg majd a másikkal) Remélem nem lesz mindegyik hibátlan, mert morci leszek... ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#31094) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Ha az alaplapban DDR2-es és DDR3-as memóriák vannak egyszerre, az okozhat-e, valamilyen kellemetlenséget? :R

(#31095) polonic válasza Lakers (#31094) üzenetére


polonic
félisten

Szerintem, te, egy nem kivitelezhető dolgot akarsz kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#31096) Qru válasza Lakers (#31094) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, azt hogy nem indul el a géped. Nem lehet egyszerre DDR2-t és DDR3-as ramot használni akkor sem ha mind a kettőt tudja kezelni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31097) vadasztoni


vadasztoni
csendes tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy a p67 -es alaplapok kezelik e az 1.65-1.7 v-os memoria modulokat. előre is köszi Toni.

Tudom hogy neked van igazad!! De mi van ha mégsem ???? :)

(#31098) Lakers válasza polonic (#31095) üzenetére


Lakers
tag

A kihívás a lehetetlennel kezdődik :D

(#31099) Lakers válasza Qru (#31096) üzenetére


Lakers
tag

Értem, köszönöm, a választ. Csak volt olyan alaplap ami kezel ddr3-t és ddr2-t és jó lett volna...

Hogyan lehet tesztelni, hogy egy RAM rossz?

Alaplapban bent figyel, nem indul el a gép, csak csípog, aztán kiveszem az egyik ramot, elindul. Kicserélem a másikkal, elindul. Berakom mindkettőt, nem indul el, aztán picit megsimogattom őket és elindul a gép. Ez melyik hiba? Ram, vagy alaplap?
Az egyik 667hz-es a másik 800hz-es... 1 évig DualChanelben voltak, nem rosszalkodott a gép. Lazán elindult. Egyszer csak nem, akkor nem voltak DualChanelbe, egy ideig ment. Aztán a fent említett probléma volt, most ismét DualChanelben vannak, és megy a gép...
Mittől lehet ez?
Én alaplapra gyanakszom :D :R

(#31100) Qru válasza vadasztoni (#31097) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Max 1,65V-osat szabad beletenni.

Lakers: Memtest nevü progival (cd-re vagy pendrive-ra kiírod és arról bootolsz, és lefuttatja magát).

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.