Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) Воланд válasza Wandamme (#31599) üzenetére


Воланд
titán

Köszi a termékkulcsot! :R ;]

Na, amit fentebb is írtam, memtestet nem végzünk oprendszer alól, annak a benchnek meg annyi értelme van, hogy semmi.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31602) Wandamme válasza Воланд (#31601) üzenetére


Wandamme
tag

Nincs mit- :D
Értem, de igazából feladatkezelőben tűnt fel hogy nem használja ki rendesen a ramot a gép. Esetleg másik win7 release segíthet?

(#31603) Воланд válasza Wandamme (#31602) üzenetére


Воланд
titán

Értem, de igazából feladatkezelőben tűnt fel hogy nem használja ki rendesen a ramot a gép.

Konkrétan milyen körülmények között nem használja ki?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31604) CséZé válasza 04ahgy (#31600) üzenetére


CséZé
őstag

köszönöm, egyszóval azt veszem, amit akarok. :R

(#31605) Воланд válasza CséZé (#31604) üzenetére


Воланд
titán

Így van. :K
Csak az általam említett ramokat kerüld.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31606) Wandamme válasza Воланд (#31603) üzenetére


Wandamme
tag

Játék alatt, vagy csomagolásnál, másolásnál.

(#31607) zorzy4 válasza Qru (#31597) üzenetére


zorzy4
őstag

Meg sem szólaltam :B . Rosszul fejezzem ki magam. Sorry!

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#31608) Qru válasza Wandamme (#31606) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért mert ezeknek az alkalmazásoknak többnyire nem is kell 2GB-nál több. Azért szoktuk mondnai, hogy 4GB ram bőven elég átlagos használatra még jó sokáig.
De ha tutira látni akarod, hogy többet kajol 2GB-nál egy alkalmazás akkor indíts rá egy Linx tesztet memory all beállítással és kész, szépen látod majd feladatkezelőben, hogy megtelik a 4GB-od.

woland_y2k: Ilyen óvatlan SS okán lett fullos win termékkulcsom. ;]

mod: természetesen nem éltem vissza vele. De a SS-ot megtartottam... :P

mod2:

minolta5: Nincs gond. :R

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31609) Воланд válasza Qru (#31608) üzenetére


Воланд
titán

"természetesen nem éltem vissza vele"

Persze, persze. :DDD ;]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31610) Wandamme válasza Qru (#31608) üzenetére


Wandamme
tag

Köszi szépen, és bocs mindkettőtöktől ha hülyeségeket kérdeztem.

(#31611) #65675776 válasza zorzy4 (#31592) üzenetére


#65675776
törölt tag

Már megérte ma benézni ide...

(#31612) Qru válasza Wandamme (#31610) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Semmi vész, ezért van a fórum. :K

#nincsbennetarcsi

(#31613) zorzy4


zorzy4
őstag

Az ember ismerje el ha hibázik.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#31614) Qru válasza zorzy4 (#31613) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig sajnos ez ma már nem nagyon divat ezért: :R

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31615) IdiotElf


IdiotElf
csendes tag

Üdvözletem mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni :B

Van 3db 800mhz ramom és egy 1066/ a lényeg hogy bios frissítéssel is csak 533 ismer fel ez a 1066 a többi meg 400mhz a 800asok

ha adok nekik egy kis feszt akkor feljebb lehet húzni? vagy valaki tud mondani valami ötletet ?

Válaszaitokat előre is köszönöm :R ha nem érthető teljesen hogy mi a probléma akkor meg próbálom bővebben kifejteni :R

Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyű és szép termeted?

(#31616) Qru válasza IdiotElf (#31615) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az az effektív órajel amit látni szeretnél a gép meg a valósat írja ki. Mivel DDR ramod (Double Data Rate) van ezért duplázódik tehát a 400-as valójában 800-on megy az 533-as meg 1066-on ahogy kell. Ez így teljesen rendben van.

#nincsbennetarcsi

(#31617) IdiotElf válasza Qru (#31616) üzenetére


IdiotElf
csendes tag

Köszönöm a válaszodat :R

Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyű és szép termeted?

(#31618) C64


C64
őstag

Sziasztok!

Vettem egy kisgépet, és az a gond, hogy az alaplap a ramokat 0MB-nak ismeri fel, pedig eddig működött rendesen. Ennek mi lehet az oka?

üdv

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#31619) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok!

Van egy Asus crosshair IV formula alaplapom , egy Phenom 2 X4 processorral, 4X 2GB OCZ AMD black edition memóriával (OCZ3BE1600C8LV4GK)

Amikor memtesztet futtatok Unganged módban kb 20%-nál címzési hibát kapok, Ganged módban már 0%-nál bepirosodik a képernyő.
Ha kiveszem az egyik pár memóriát akkor lefut hiba nélkül a memteszt, he letesztelem a másik pár ramot akkor is hibátlanul lefut, viszont ha bent van mind a 4 modul akkor megint memteszt hiba.
Legfrissebb bios van fent.
A memória típusa szerepel az alaplap QVL listájában.

valakinek ötlete? :F

[ Szerkesztve ]

(#31620) tamast2


tamast2
csendes tag

Sziasztok!
Asus M2A-VM alaplapom van, ami tud allítólag dual channelt is. Vettem két darab Kingmax 1 GB-os DDR2 1066 MHz-es RAM-ot bele, de nem ugynevezett kittben. Az egyiket ujonnan, a másikat használtan vettem, mert így volt olcsóbb és nem volt két használt.
Nos, én holnap tudom kipróbálni, mert akkorára érek haza, de szerintetek fog működni ez dual channelben? Eddig egy 512 MB -os DDR2 RAM van benne.
A kérdést gondoltam nehezítem egy kicsit, azzal, hogy ezek a RAM-ok, amiket vettem 1066 MHz-esek, de az alaplapom, vagy mi, csak 800 MHz-ig megy.
Az összefoglaló kérdésem az lenne, hogy habár ezek 1066 MHz-esek es nem kittben vásárolt RAM-ok, de azért fog-e működni nekem dual channelben?
Honnan bizonyosodhatok meg arról, hogy valóban dual channelben megy? A BIOS-ban kéne írja?
Köszönöm!

(#31621) Qru válasza tamast2 (#31620) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

90% esélyed van rá hogy menni fog a dc. Szóval elég nagy alószínűséggel, de ez rögtön a gép bekapcsolásakor kiderül, mert már post-nál kiírja, hogy single vagy dual-ban futnak-e.

mod:

Sz.Miki: A memevezérlőnek nagyobb teher ha 4 modul van bent a gépben. Kis feszt toljál neki az szokott segíteni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31622) Sz.Miki válasza Qru (#31621) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Annyit csináltam, hogy a Command Rate-t átállítottam 2T-ről 1T-re és jó lett :)

(#31623) C64 válasza C64 (#31618) üzenetére


C64
őstag

Akkor másképpen kérdezem. Az alaplap vagy a CPU ram vezérlőjének a hibája okozhatja azt, hogy a gép nem lát memóriát??

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#31624) panderson


panderson
tag

Sziasztok!

Most próbáltam ki az első húzását a lapomnak.
C2D E8400, GA-EP35C-DS3R
Ramok:
- 2x 1GB Kingmax DDR2 5-5-5-18
- 1x 1GB Kingston DDR2 5-5-5-18
- 1x 1GB Kingston DDR2 6-6-6-18

Az EasyTuner 6-al eddig sikerült feljebb vinni az FSB-t és a Vid-et 1.206V-ra lecsökkenteni.

Az a kérdésem, hogy ha lejjebb viszem a Vid-et, miért mér hajszálnyival, de jobb memória eredményeket az AIDA64, mint a "rendes" 1.225V :F Illetve, ha ilyen gyorsan ketyeg, miért lesz érezhetően lassabb pl. a görgetés :F :Y

Semmit nem állítottam át a BIOS-ban, tehát üresjáraton 2,4GHz-en megy CPU, ha jól tudom ezt majd ki kell kapcsolnom, ha 3,7GHz fölé akarom vinni... :U

(#31625) panderson


panderson
tag

Bocsánat, lemaradt a kép :W

(#31626) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!

RAM vásárlás előtt állok, és a segítségeteket kérném. Egy Dell D610-esbe kellene még 1GB.
Ami benne van:
http://www.memoryupgrade.pro/1gb-ktd-insp6000a/1g-kingston-ddr2-533mhz-so-dimm.html

és amilyent szeretnék bele venni:
http://www.memoryupgrade.pro/1gb-kvr533d2s4/1g-kingston-ddr2-533mhz-so-dimm.html

Vajon kompatibilisek lesznek egymással? Esetleg DualChannel-be menni fognak? hiszen azonos paraméterekkel rendelkeznek.
üdv

(#31627) tamast2 válasza Qru (#31621) üzenetére


tamast2
csendes tag

Na, betettem a memoriakat, a BIOS-ban megneztem es valoban latja az osszeset, de nem tudom, hogz dualban megy-e?
Ezt hogyan nezhetnem meg? A gepem egyebkent sokkal gyorsabb lett :-)
A ket teljesen egyforma 1GB-os RAM-ot B1 es B2-be tettem. Jo helyen vannak? Vagy A1 es B1-be kellene? Hol kellene irja pontosan, hogy dualban megy-e? Mi az a post?

(#31628) szeruuu


szeruuu
csendes tag

Hali
Van 2*1gb 800mhz kingston ramom dual
és evereset azt írja,h memória órajel: 400mhz
memória sebessége: ddr2-800
memória időzítések: 6-6-6-18 cr2
ennek nem 800mhz-en kellene mennie?
persze 1.8V
alaplap az gigabyte g31m-es2l
köszi a segítséget
hali

Üdv.

(#31629) Воланд válasza szeruuu (#31628) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31630) szeruuu válasza Воланд (#31629) üzenetére


szeruuu
csendes tag

Köszönöm:)

Üdv.

(#31631) Lenist


Lenist
tag

Hali
Adott egy GA-P35C-DS3-as lapom.
Vettem bele Geil Value Plus dd3 cl9 2x2GB 1600MHZ-es RAM-ot.
Azt tudom hogy csak 1333MHZ kezeli, eddig ok.
Minden tömörítő és telepítő hibát ír ki,hogy CRC hiba.
A memtest86ot többször is lefuttattam de nem ír ki hibát,nincs kék halál meg játszani is tudok vele pl:. Crysis2öt is.
Ez miért lehet?
Nincs húzva a rendszerem,nem lenne kompatibilis a lapommal?
ddr2/dd3OvervoltageControlnak adtam +0.2öt,de így se jó
Valami ötlet?

(#31632) panderson


panderson
tag

- DDR3 KIT A-DATA 4GB/1600 1.5V hűtőbordás: 11.990,-/KIT
- DDR3 KIT Kingston KHX 4Gb/1600 CL9-9-9-27: 12.500,-/KIT

A kettő közül melyik jobb?

Köszönöm!
panderson

(#31633) Sz.Miki válasza panderson (#31632) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Én a Kingstont választanám, nagyon jók velük a tapasztalataim DDR3-ban, ritka az inkompatibilitás hiba. Asus/Gigabyte terén.

De azt sem mondom, hogy az A-data rossz lenne, de inkább Kingstone.

[ Szerkesztve ]

(#31634) feltamadas


feltamadas
tag

Sziasztok Alaplap neve ASRock ConRoe1333-DVI/H van benne összesen 4Gb DDR 2 667Mhz Ram
(1db 2GB 667Mhz és 2db 1Gb 667Mhz DDR2 Ram.
kérdésem hogyan helyezzem el hogy mind a négy gigabájt ramot lása, mert most csak három gigabájtot lát.

(#31635) panderson válasza feltamadas (#31634) üzenetére


panderson
tag

Úgy, hogy a CPU-hoz legközelebbi foglalatba a nagy 2GB-s modult egyedül. A következő foglalatot üresen hagyod és a CPU-tól legtávolabbi foglalatokba a 2x 1GB-s modulokat.

Másrést felteszel egy 64 bites (x64) op.rendszert, mert a 32 (x86) bitesek csak 3,5GB-ig tudnak kezelni RAM-ot, hiába raksz bele többet nem fogja használni, de pl. Win 7 32bit kiírja hogy 4GB van benne, de akkor is csak 3,5-öt hasznosít belőle.

Sz.Miki: köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#31636) feltamadas válasza panderson (#31635) üzenetére


feltamadas
tag

köszi a választ ,64bites rendszerem van windows7 ultimat .

(#31637) panderson válasza feltamadas (#31636) üzenetére


panderson
tag

Hát megpróbálkozhatsz egy BIOS frissítéssel, de a felhasználói útmutató (a 8. oldalon) azt mondja, hogy a 945-ös chipset korlátozásai miatt lehet hogy nem fog látni 4GB memóriát Windows környezetben, tehát én kipróbálnék 4x 1GB-s modulokat, hátha nem szereti a 2GB-s modult.

Egyébiránt van tapasztalatom 915-ös chipset-el, aminek adtam 4x 1GB-s modulokat és kiírta, hogy jaj de jó, de ő ebből lecsippent ca. 1200MB-t "shared memory" címszó alatt. Sajnos ilyen is van és elég bosszantó tud lenni, de nincs mit csinálni. Az Intel is sokáig lapított a hibáról, és később is próbálta eltusolni a média előtt. :(((

(#31638) feki92


feki92
csendes tag

Helló valaki tudna nekem segíteni. Az lenne a kérdésem hogy ez a ram(memória) jó e lapomba müködik e benne "Super Talent DDR1 400MHZ RAM Pc3200 Időzítés:3.0-3-3-8
". A lapom:Asrock p4vm800. Kérlek privátba irjátok meg ellöre is köszi..

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel. "Bertrand Russel"

(#31639) zorzy4 válasza feltamadas (#31634) üzenetére


zorzy4
őstag

Most nincs előttem a bios, de nálam 2 opció van amit be kell kapcsolni 64bitnél a 4gb-hoz. Nem pontosan írom "memory flexible option" az egyik a másik meg kettővel alatta. Az én lapon is asrock.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#31640) hoditogame


hoditogame
csendes tag

Hello!

Van teljesítménybeli, vagy bármilyen különbség a sima 1066 fsb-s és a 800OC1066 ram között?

[ Szerkesztve ]

(#31641) Jorus válasza hoditogame (#31640) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ilyen szöveget inkább a lapok leírásában találni. Egyébként, ha egy 800-s RAM-ot húzol 1066-ra - azonos időzítések mellett - nem fogsz teljesítménybeli különbséget tapasztalni. Az más kérdés, hogy melyik modul mennyi fesszel tudja ugyanazt a beállítást.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#31642) panderson válasza hoditogame (#31640) üzenetére


panderson
tag

Szerintem az OC RAM-okat tovább is tudod húzni, nem csak az 1066-ig. A sima 1066-osnak korábban eléred a határait, ha nagyon húzod, ha nem húzod nagyon, akkor mindegy..

(#31644) MrTwister


MrTwister
őstag

Ha nem gond ide linkelném [link]a másik topikos hsz.-om mert végülis nagyon is ide való a probléma! Ha az itteni profiknak lenne tanácsa szívesen fogadom! :C :R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#31645) Qru válasza MrTwister (#31644) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Másik ramot is teszteld, memtest86-al. Os alóli ram ellenőrző progik nem nagyon érnek semmit.
B2 vagy B3 rev es lap között nincs ilyen téren különbség csak a sata vezérlőt cserélték.
Amúgy a ram menyni feszt kap? Megkapja amit a gyártó előír neki?

#nincsbennetarcsi

(#31646) MrTwister válasza Qru (#31645) üzenetére


MrTwister
őstag

Szia!
Mind a 2 RAM külön-külön izzadt 11 órát a memtest86 CD-ről bootolós csodájával, ez 25-ször lefutott egyiken is másikon is és az eredménye 0! errors! Ram-ok Aida64 szerint 1.536V-ot kapnak BIOS szerint 1.5V. Valami rejtett hibája lehet az egyik RAM chipnek amit nem hoz ki a memtest! :O

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#31647) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

helló

lehet, hogy ez egy hülye kérdés, nézzétek el plz, ha igen:)

Melyik a jobb, a nagyobb órajel, vagy az alacsonyabb időzítések?

Köszi előre is

(#31648) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok, van egy am3-as Phenom2 x4 940 black -em.
Az lenne a kérdésem hogy ez a proci összerakható-e egy am3-as ddr3-as alaplappal.
A memória 1600 Mhz-es. Köszi !

A játék az nem játék!

(#31649) Jorus válasza lama_lamm (#31647) üzenetére


Jorus
nagyúr

Milyen rendszer, milyen chipset, milyen alkalmazás esetén?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#31650) Roli9


Roli9
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap rendeltem egy Geil DDR3 PC10600 1333MHz 8GB GEIL EVO KIT2 CL9 típusú ramot a h67-es i5-2500-s rendszeremhez, és egy helyen azt olvastam, hogy nem kompatibilisek. Van ennek valóság alapja, vagy nyugodtan átvehetem a terméket.
A választ előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.