Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) Biznisz Elek válasza Zoli83 (#31899) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Nem gond, de az hogy el e fér azt csak akkor tudod meg ha összeraktad, a boltban ahol vennéd nézd meg elötte.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#31902) Qru válasza C64 (#31900) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Instabil a tuning, szokott ilyet csinálni. Ha kevés pl a QPI fesz, nekem is csak 4-et lát a 6-ból.

#nincsbennetarcsi

(#31903) kurtz


kurtz
aktív tag

üdv

1 kis útmutatást szeretnék kérni abban h milyen ramokat lenne érdemes venni a következő konfighoz:

CPU: Core I 5 2500K [tdp:95w + tuning]
LAP: MSI P67A-G45
VGA: MSI Twin Frozr III OC x2 [tdp 200w + tuning]
TÁP: Chieftec CFT 650W 14 CS
HÁZ: -
CPU Cooler: Schyte ninja 3

[lehet h 1 asrock p67 extreme 4 lap lesz de ahhoz tudom mit vegyek]

az msi laphoz mit ajánlanátok? [2x4gb, hűtő borda felszerelhető venti [pl g.skill kingston hyperx t1] 1333mhz- től addig amíg nem brutálisan drága [30k+ =brutálisan drága]

előre is kösz

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#31904) jancsiii válasza kurtz (#31903) üzenetére


jancsiii
tag

Talán [itt] megtalálod a választ!

(#31905) kurtz válasza jancsiii (#31904) üzenetére


kurtz
aktív tag

upsz be néztem a témát bocs

akkor 1 talán ide vágóbb kérdés:

1333mhz órajelhez képest kb hány %ot lehet nyerni +ba mondjuk 1 1866os vagy 2000mhzes rammal? [megéri e megvenni esetlegesen későbbiekben tuning szárny próbálgatásra lenne 1 1.35vos g.skill pl]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#31906) Jorus válasza kurtz (#31905) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az adott alkalmazásoktól függ, de a te konfigodban nem létkérdés a DRAM freki nagysága.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#31907) baluka26


baluka26
veterán

Csókolom.
Az miért van, hogy 2×2 GB 1333MHz-es DDR3-ra a Windows azt mondja, hogy 5,9-es?
DDR2-nél 7,3at adott 800 MHzből 4 gigára.
Intel DH55HC alaplap, dual channel, megfelelő órajelen mennek.
Ugyanolyan a két modul, csak a serial numberben (part number ugyanaz) meg a gyártási időben térnek el.
Az élményindex bugos, a memóriával van gond, vagy velem? :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#31908) Воланд válasza baluka26 (#31907) üzenetére


Воланд
titán

Nem kell foglalkozni az élményindexszel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31909) baluka26 válasza Воланд (#31908) üzenetére


baluka26
veterán

Konkrétan lesza nem érdekel az eredmény, mert érezhetően gyorsabb a gép 4 gigával, mint kettővel, csak egyszerűen kíváncsi vagyok mi okozza a hülyeségét :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#31910) Воланд válasza baluka26 (#31909) üzenetére


Воланд
titán

Passz, szar az algoritmus vagy nem tudom. Nem te vagy így egyedül ezzel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31911) jericho69


jericho69
tag

Hello!

Vásároltam ma 2x4GB 1600MHz-ces Corsair Vengeance memóriát, de az Everest ezt írja. Hol tudom beállítani, hogy a RAM-ok 1600MHz-cen menjenek?

(#31912) Qru válasza jericho69 (#31911) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bios-ban tudod megemelni a ram szorzót (vagy húzod a procit, akkor nő a ram sebesség is).

#nincsbennetarcsi

(#31913) APC ADAM


APC ADAM
tag

Helló!
Olyan kérdésem lenne hogy miért megy a ramom 90% felett amikor semmi sem fut ami használ 10-20 megánál többet?
Vírusírtó van a gépemen,igaz csak ingyenes avg de eddig az is megtalált mindent.
8giga ramom van és néha nagyon belassul a gép és nem tudom miért.
Valami ötlet?

(#31914) Jorus válasza APC ADAM (#31913) üzenetére


Jorus
nagyúr

Feladatkezelőben a futó alkalmazások között sincs magyarázat?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#31915) APC ADAM válasza Jorus (#31914) üzenetére


APC ADAM
tag

Nincsen semmi ami megenne 7és fél gigát :DDD
Ott néztem én is elsőnek,de semmi...

(#31916) #65675776 válasza baluka26 (#31907) üzenetére


#65675776
törölt tag

És gondolom csak és kizárólag a memóriát cserélted, a több alkatrészt nem...

APC ADAM: Milyen OS?

[ Szerkesztve ]

(#31917) APC ADAM válasza #65675776 (#31916) üzenetére


APC ADAM
tag

Win7 64bit,pár napja csinálja,újrainditás általában megoldja de nem mindíg. :(
Lehet valami komolyabb vírus amit a free AVG nem talált meg?

[ Szerkesztve ]

(#31918) Воланд válasza APC ADAM (#31913) üzenetére


Воланд
titán

Process Explorer

Ezzel nézd meg, hogy mi eszi a ramot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31919) #65675776 válasza APC ADAM (#31917) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor csak simán a SuperFetch használja fel az egyébként szabadon ott lődörgő memóriát. Ezzel nincs semmi probléma, a szabad memória pazarlás. Ha kell egy alkalmazásnak memóriaterület, akkor azt felszabadítja egyből.

(#31920) APC ADAM válasza Воланд (#31918) üzenetére


APC ADAM
tag

Köszönöm :R
Ha meglessz mi volt megírom majd.

(#31921) baluka26 válasza #65675776 (#31916) üzenetére


baluka26
veterán

Tessék? :F :)
Hogy van a Beyerdynamicod?:)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#31922) #65675776 válasza baluka26 (#31921) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szarkasztikus megjegyzés volt. Nyilvánvalóan nem csak a memória került cserére. Márpedig a memória átviteli sebessége (ami alapján a pontszámot adja a Vista és W7 is) nem csak magától a RAM-tól függ. Egyből ott van a memóriavezérlő, és minden ami rá kapcsolódik. Pl egy IGP jelentősen visszaveti a memória sávszélességet (nálam 7,2-ről 5,6-ra esett vissza ha UMA-t is kiosztottam az IGP-nek).

Egyébként meg ha nem érzed a negatív hatásait, akkor nem kell foglalkozni egyetlen szintetikus teszt által mért teljesítménycsökkenéssel sem. A lényeg az alkalmazások futási sebessége, azt meg a legritkább esetben befolyásolja a memóriabusz áteresztőképessége.

Frissen, üdén kopottan. A lényeg, hogy hangzásilag nincs vele baj. Hogy itt-ott le van kopva róla a festék (mondjuk nincs sok helyen festve), az nem érdekel.

(#31923) baluka26 válasza #65675776 (#31922) üzenetére


baluka26
veterán

Nem most volt gép csere :)
Most csak ápgréd volt 4 giga memóriára.
Előtte 5,5-öt adott 2 giga.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#31924) Boozerka


Boozerka
csendes tag

Üdv! Olyan kérdésem lenne hogy a két ram között mennyi teljesítménybéli különbség van. A tunning az most nem szempont.
- 4x1 gb geil ultra ddr2 1066 Mhz
- 2x2 gb kingston hyperx ddr2 1066 Mhz

Márka hűségtől eltekintve szeretném megtudni mennyi a ramok közötti különbség !

(#31925) FehérHolló válasza Boozerka (#31924) üzenetére


FehérHolló
veterán

2x2-t tudod dual-channelben használni, ami azért nem teljesen ártalmas dolog.

Skynet is real. It's called Google.

(#31926) Boozerka


Boozerka
csendes tag

És a 4x1 gb mellet nem szól semmilyen érv?

(#31927) Jorus válasza Boozerka (#31926) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jól mutatnak a lapban. Más nem igazán. Jobban melegszenek, jobban terhelik a memóriavezérlőt, az több feszt igényel, ami miatt az is melegszik, plusz nagyobb a meghibásodás esélye.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#31928) jericho69


jericho69
tag

Valaki megtudja mondani, hogy ez mitől lehet? Van mikor csak simán netezek,vagy zenét hallgatok, majd megáll az élet, semmi nem reagál semmire csak az egeret tudom mozgatni, majd pár mp múlva ezt a hibát dobja ki, de utána mintha mi sem történt volna minden megy rendesen :F

(#31929) Jorus válasza jericho69 (#31928) üzenetére


Jorus
nagyúr

Más browser-rel is fennáll a probléma? Chrome nekem is szokott ilyet produkálni - a memóriahibára való hivatkozás nélkül mondjuk.
Gép húzva van? Stabil? RAM-okat tesztelted?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#31930) jericho69 válasza Jorus (#31929) üzenetére


jericho69
tag

Az az igazság, hogy ez a jelenség tegnap óta áll fent, mikor is kicseréltem a 2GB memóriámat 8GB-ra. Azóta mintha megbolondult volna az egész rendszer. Ezt egy óra alatt akár többször is kidobja a chrome, néha kék halál is fogad "dumping physical memory to disk" névvel, volt mikor a windows élményindex aero megjelenítéshez 2,0 pontot adott, olykor végig sem engedte futtatni. Ezek a hibajelenségek többszöri windows újratelepítést követően is jelentkeznek. Egyszerűen nem tudom mi lehet a gond.
Amúgy az előző hozzászólásomban linkelt hiba nem csak böngészés közben jelentkezik, random dobálja bármit csinálok.

(#31931) Jorus válasza jericho69 (#31930) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tuning van? RAM-ok milyen beállításon futnak (freki, időzítések, Vdimm)? Tesztelted őket, mondjuk Memtest-tel, modulonként?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#31932) jericho69 válasza Jorus (#31931) üzenetére


jericho69
tag

Tuning csak a procin és VGA-n van. A memóriák jelenleg így üzemelnek:
1
2
3
Memtest-et még nem futtattam. Majd most letesztelem.

(#31933) Boozerka válasza Jorus (#31927) üzenetére


Boozerka
csendes tag

Kedves Jorus! Köszönöm szépen a választ

(#31934) Jorus válasza jericho69 (#31932) üzenetére


Jorus
nagyúr

Majd írd meg, mi lett a teszt eredménye!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#31935) jericho69 válasza Jorus (#31934) üzenetére


jericho69
tag

Nem talált semmilyen hibát, végül is teljesen új memóriákról van szó. Most még megpróbálom, hogy teljesen az alapokig szétszedem a gépem, BIOS-ban is mindent visszaállítok alapra és meglátom, hogy akkor mi lesz a helyzet. Anno az artifact-oló 4870x2-esmél ez bejött. Esetleg valami más amit előtte megnézhetnék? Olvastam, hogy mások is panaszkodtak, hogy egy-egy hardverük cseréje után megbolondult a gépük (náluk konkréten a random előjövő kék halál), de különösebb okot nem találtam, hogy mi teheti.

(#31936) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

eddig 2x1gb ramot használtam a gépben, most beletettem még 2x512mb-ot. mindegyik Geil márkájú, az első CAS5-ös, a második CAS4-es.

a problémám az, hogy csak akkor indul el a gép, ha a memória beállításoknál a Channel Interleaving-et disabledre állítom.
eddig "XOR of Address bits 20:16,6"-on volt.

van ennek jelentősége teljesítményben vagy bármi másban? :F

(#31937) proximus


proximus
senior tag

Sziasztok!

Jó régen írtam már ide, de a probléma a 8GB Kingmax DDR3 1333 RAM-mal még mindíg fönt állt(instabilitás alapra állítva minden "dolgát" a mem-nek). Akkortályt volt egy olyan játékom, hogy 1,57-8 körülre fölemeltem a feszt, de a Prime95 blend tesztben így is kampó volt neki. Egy hete kb földobtam a feszt a legmagasabb nem piros értékre a BIOS-ban(1,64V) ééééés észhez tért a két kis nyavalyás, hogy a fene enné meg... :Y :Y (24óra teszt OK)
Vajon ha ugyanebből a memóriából kipróbálnék még 5 másik dobozzal, akkor is insbilak lennének az alap 1,5V-os feszültségen? :F Sikerült kifognom egy gyengébb kitet, vagy az alaplap(esetleg a CPU) sara lenne ez? Valaki írta hogy ez nem Intel(AM3-mas konfigom van), szóval nyomatni kell a feszt itt-ott fölfelé esetleg. Igaza lett... ;]
Tényleg ennyire jellemző lenne a mostani AMD-s összeállításokra, hogy BIOS def. beállításon nem garantálható a stabilitás? A brácsám eldurran komolyan mondom... :W
Vagy csak a Giga lapok ennyire "gagyik"?
Még ha gariba vissza is küldeném a kit-et, lehet csak adnék a "lekvárnak" egy pofont, mert a memó 100%-os, amit küldenének az ugyanúgy viselkedne... :(
Törődjek bele hogy nálam csak 1,65V-körül tudja a gyári időzítéseket/órajelet?

(#31938) szki válasza proximus (#31937) üzenetére


szki
őstag

Törődj bele! Ez van a Giga AM3 lapokkal, mert nem bírnak rendes biost írni. Esetleg friss biossal próbálkozhatsz, hátha abban jobban ügyeltek a 2x4GB-os KIT memo supportra (bár gondolom azt próbáltad). Gigáéknál nem garantált a támogatott ram gyári értékeken való stabil futása:)
Amúgy nem árt a ramnak az a fesz, amit beállítottál, ha a Kingmax engedi. Intel chipsetes lapban vélhetően tényleg kisebb feszen tudná ugyanezt.

#31936: scott_free Alaplap típusa? Többi beállítás a biosban (időzítések, ram feszültség, stb)? Tuning van-e?
Esetleg CPU-Z képet dobhatnál be (memory fül)

[ Szerkesztve ]

(#31939) scott_free válasza szki (#31938) üzenetére


scott_free
senior tag

alaplap: Asus M3A78-EM
minden egyéb beállítás auto-n, minden alapon, nincs húzva.

közben próbálgattam, és a "XOR of Address bits 20:16,9"-en is megy rendesen.

a kérdésem inkább az lenne, hogy mire szolgál ez a Channel Interleaving?

(#31940) proximus válasza szki (#31938) üzenetére


proximus
senior tag

A legutólsó f4b (beta) 2010/08/02 -ai bios van rajta. Mondjuk az F3 -mal még ki sem volt próbálva ez a dolog, de nem szeretnék hátrafelé menni. :D (Akkor még csak az 1GB volt a gépben) Érdekes hogy a memória dobozán ez van írva: 1,5-1,9V, ráadásul XMP-s :Y :Y
Pedig ez egy tök alap 1333-as kit. :C Ugye nem az van, hogy ugyanabba a csomagolásba megy mondjuk a kingmax herkules is...? :DDD
Az este teszteltem a sima (nem _+_ -os) memtest-el és dobott két hibát: 8448 és 8512 megánál... :DDD :DDD :DDD (8189 van a gépben szerinte)
Beteg egy állat ez, az biztos. Hosszú ideig nem frissítettek megint, aztán kiköhögték a 4.0-át. Szerintem letöltöm a _+_ -os változatot, hátha az nem hallucinál. :DDD

Akkor egyébként tényleg elképzelhető hogy teljesen hibátlan a RAM?

(#31941) #65675776 válasza proximus (#31940) üzenetére


#65675776
törölt tag

Biztos vagy benne, hogy a lap a hibás? Az nem merül fel benned, hogy olyan szórással készül az adott RAM-típus, hogy valóban magasabb feszt igényel a Te példányod? A csomagolásán levő "specifikált"* feszültségérték erre utal.

*Nem nevezném specifikáltnak, mert láthatóan a gyártója sem tudja mennyi fesz kell neki, hogy stabil legyen. Kingmax-nál nem először fordul elő ilyesmi. Ezer helyről szerzik be a chipeket, mikor honnan olcsóbb. Nem véletlen, hogy nem az eredeti feliratok / jelölések szerepelnek a chipeken.

(#31942) economist


economist
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni:

Van egy öreg P4 (3GHz, 800 FSB 1Mb cash; 1Gb DDR RAM, Intel alaplap, Sapphire Radeon 9600 Pro 512Mb) gépem, amiben dual chanelben 2x 512 Mb Kingmax RAM van. Szeretnék rá Win7-et tenni, ehhez nem árt némi plusz memória. Beraktam mellé egy Take MS 512 és egy Kingmax 1Gb RAM-ot, így van bőven memória, de nem megy dual chanelbe. Tesztelve az írás/olvasás sebességet, jelentős a különbség, majdnem fele.
Az után érdeklődnék, hogy szerintetek a Take MS 512-t kiveszem, és a Kingmax mellé veszek még egy 1Gb-os modult, akkor működik-e a rendszer (2x512 Kingmax + 2x1024 Kingmax) dual chanelben?

Az új modul esetében mit kell nézni? Mert találtam olyan tesztelt modult, ahol típus stimmel az enyémmel, (KINGMAX MPXD42F-D8KT4B PNAS), a memórián lévő nagy egyforma IC-k típusszáma stimmel, de az S/N szám eltér. Ezzel együtt menni fog dual chanelben, vagy zsákbamacska, vagy tuti nem?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#31943) proximus válasza #65675776 (#31941) üzenetére


proximus
senior tag

Nem konkrétan arra gondoltam hogy fizikailag is hibás bármi, csak nem kompatibilis, vagy gyengébben sikerült. :F Esetleg ilyen hulladék a bios.
Az 1db 1GB ugyanilyen tipusú memnek elég volt az 1,5V hogy stabil legyen, node ez 4GB/darab persze. :)

A talált hiba és a ram doboza:
[link]
[link]
[link]

Mindkét memtest ki lett próbálva mostanra és bizony 8960-ra teszik az "address range"-t vagy miafenét... Miért nem 8189 -ig állítja be, ha annyi az elérhető. Így most lehet hogy beleszemetel a reserved-be is és ezmiatt hibázik. :F (A prime blend már 24h-ban stabil volt, ráadásul 1,64-ről visszatéve 1,5-re fél óra se kell a hibázáshoz)

(#31944) Źşë' válasza baluka26 (#31909) üzenetére


Źşë'
addikt

elviekben azért mert a hdd-d visszafogja a gép sebességét, cseréld ki egy ssdre és kapásból lesz 7.2 :DD

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#31945) #65675776 válasza Źşë' (#31944) üzenetére


#65675776
törölt tag

Köze nincs a memóriapontszámokhoz...

(#31946) Воланд válasza Źşë' (#31944) üzenetére


Воланд
titán

A ramra adott 5,9-et, nem a hdd-re.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31947) szki válasza scott_free (#31939) üzenetére


szki
őstag

Oké, hogy auton a biosban, de épp ezért kellene CPU-Z mem fül, meg a biosból a memo fesz.
Channel Interleaving-re guglizz, de nem ettől lesz stabil.
Vélhetően plusz fesz kell, vagy manuális időzítés beállítás. Kevés az info még mindig...

#31940 proximus: Ha a Kingmax 1,9V-ot megenged, akkor ne sajnáld már a feszt tőle AM3 lapban (pláne Giga)!!!!!!! Memtest is hibamentes lesz majd meglásd kis plusz kakaó esetén!

1 db 1GB-os modul, és 2 db 4 GB-os modul kezelése között azért elég nagy különbség van. Hm. Utolsó bios 2010.08. havi, és persze béta. Jellemző a Gigára..

#31942) economist: a + 2x1024 Kingmax modul jó lehet a dualhoz. De semmire sincs garancia. Alaplap függő. Ezt neked kell kikísérletezni. Arra ügyelj, hogy a 2x1 GB azonos felépítésű legyen legalább (1 v. 2 oldalas mindkettő, chipek száma).
S/N gondolom a SerialNumber.

[ Szerkesztve ]

(#31948) proximus válasza szki (#31947) üzenetére


proximus
senior tag

De amúgy szerinted lehetséges egyáltalán, hogy a memtestek 8500 körül hibáznak, mikor összesen 8189 MB RAM van a gépben? Ez nem valamiféle BUG akar lenni?

(#31949) szki válasza proximus (#31948) üzenetére


szki
őstag

Hát ezt a Memtest supportnak tedd fel kérdésként. Lehet nem jól olvassa az egyoldalas 4 GB-os modulokat:) Passz.

(#31950) proximus válasza szki (#31949) üzenetére


proximus
senior tag

Tudom hogy a Prime nem tudja a teljes ramot tesztelni, mert annak egy része foglalt az oprendszernek, de gyanús hogy a memtest tovább nyújtózkodik a takarónál... :DDD
No majd tesóm 4x1GB DDR2-es gépén mindjárt ránézek erre a dologra. :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.