Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) MC Pite


MC Pite
veterán

Üdv!

GeiL memóriát kéne gariztatnom, de nincs meg a kisker. Mi a teendő? :F
:R

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#31802) Crampus


Crampus
csendes tag

Keresek Geil BD 1600-as 2Gb-os modult, de csak 1 darabot! Van 3, de csak dual-t tud az alaplapom... ha valakinek van, írjon PLZ!:)

email: kropfati@gmail.com

(#31803) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, arról érdeklődnék, hogy a sima mezei Kingmax 1333Mhz-es DDR3-as ramomhoz nem létezik valamilyen takaró fedél/hűtő borda amit így utólag rá lehetne rakni? T.k csak esztétikai indokok miatt kérdezem, üdv

(#31804) Qru válasza Jim-Y (#31803) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sokan gyártanak: itt lehet mazsolázni. Vagy AC RC, ez is baba és jól néz ki, csak elég magas.

mod:

MC Pite: Vagy a nagykerrel vedd fel a kapcsolatot (ha tudod melyiknél vette a kisker) vagy a gyártóval.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31805) Jim-Y válasza Qru (#31804) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi, ilyeneket kerestem, igaz árgépen a RAM borda alatt egyik sem tetszik, platina,arany, ezüst pfejj :D , de az AC nagyon tetszetős ^^ :R

(#31806) Qru válasza Jim-Y (#31805) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gondoltam, hogy tetszeni fog. :K Nekem is bejön a kinézete. Csak elég magas, arra figyelj, hogy elférjen a procihűtődtől (kérdés az a borda menynire nyűilk be a ram foglalat fölé).

#nincsbennetarcsi

(#31807) Jim-Y válasza Qru (#31806) üzenetére


Jim-Y
veterán

Az a baj, hogy a 212+-ba éppen nem ütközne bele, de nem lenne szabad az út a hűtőnek, hogy beszívhassa a levegőt, mert ezek a bordák kitakarnák... nem tudom még hogy mi lesz, ha sikerül eladni az AMD akkor a SB procira másképp is feltehetem a hűtőt, illetve jövő héten megyek a lian-li a05nb -mért ott pedig máshogy kell rögzíteni az alaplapot szv sok minden változhat, de legalább már tudom, hogy van ilyen megoldás is :R

(#31808) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Srácok, tudnátok segíteni, hogy miért megy szinte fullon a 6GB ramom, amikor kilistáztattam a futó alkalmazásokat és a közelben sincs majdnem 6GB lefoglalva:

:F
:R

(#31809) Воланд válasza HoReSz1975 (#31808) üzenetére


Воланд
titán

Teljesítmény fül alatt mit mutat? Nem lehet, hogy az gadget hülyült meg?

Process Explorer

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31810) HoReSz1975 válasza Воланд (#31809) üzenetére


HoReSz1975
őstag

(#31811) Воланд válasza HoReSz1975 (#31810) üzenetére


Воланд
titán

Akkor szedd le a proc explorer-t amit fentebb linkeltem és azzal nézd meg, hogy mi eszi a ramot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31812) HoReSz1975 válasza Воланд (#31811) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Itt sem látok semmit ami több giát enne:

(#31813) n00n


n00n
őstag

Sztornó

[ Szerkesztve ]

(#31814) Biznisz Elek válasza MC Pite (#31801) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Gyátó vagy próbáld meg a computeremporiumnál ő nagyker de hátha segyt.

Üdv

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#31815) Воланд válasza HoReSz1975 (#31812) üzenetére


Воланд
titán

Ez így nem semmi, hogy még a procexp sem mutat semmit...

Víruskergetés első körben, meg azt is nézd meg, hogy mi van akkor, ha egy memóriaigényesebb alkalmazást elindítasz.

Virtuális memória be van kapcsolva?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31816) jancsiii válasza HoReSz1975 (#31812) üzenetére


jancsiii
tag

Nagyon régen egy xp os-nél jártam így ,egy új telepítés megoldotta a gondot,vírus baj volt ami még a telepítőlemezre is ki volt írva. :DD
Nem tudom,hogy a te esetedben ez e a gond csak megosztottam a tapasztalatom. :U

(#31817) RabloTapyr


RabloTapyr
csendes tag

Sziasztok!
Ez a RAM: Kingston KVR1333D3D8R9S/2G milyen alaplapba megy bele? Mert supported motherboardsnál csak ilyen servereket látok, kapok én ehhez olyan lapot amibe belemegy?:)

(#31818) fgordon válasza RabloTapyr (#31817) üzenetére


fgordon
senior tag

DDR3 ECC 1333MHz 2 Registered memóriatípust támogató alaplap kell neked.
Keress elsőnek olyan chipset-et, ami támogatja az ilyen memóriát.
Aztán olyan alaplapot, amiben ilyen chipset van...

Nem akarom elvenni előled a felfedezés élményét... Inkább megtanítalak horgászni, minthogy mindig halat adjak... ;)

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#31819) Jorus válasza RabloTapyr (#31817) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem bántásiból, de ez majdnem olyan, hogy "találtam egy spéci hőtőrácsot lökhárítóval, milyen autóra tudom én ezt felrakni?" :) Egyébként, ahogy írták eggyel lentebb, szerverlap kell hozzá.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#31820) zolee86


zolee86
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy használt-e valaki egy AsusP5P43TD lappal Geil Value Plus 2*2Gb DDR3 1600MHz LC9 kitet(GVP34GB1600C9DC), mert sem az alaplap által támogatott ramoknál, sem pedig a ramokhoz ajánlott lapoknál nincs egyezés.

(#31821) Qru válasza zolee86 (#31820) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tesztelik le a ramot az összes lappal, szóval az a lista inkább csak tájékoztató jellegű. De ha biztosra akarsz menni, olyat vegyél ami rajta van a listán.
Bár a Geil nem túl megbízható manapság, inkább Kingston-t vegyél az sem drága és jobb a minősége.

#nincsbennetarcsi

(#31822) zolee86 válasza Qru (#31821) üzenetére


zolee86
tag

Köszi, de a ramot már rég használom duálban egy Asrock lapban. Hátha valaki használta már ezt a kombinációt.

(#31823) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok!

Tegnap vettem 2x2 Gb 1600 Mhz Kingmax Nano Gaming DDR3 RAM ot:)

Érdeklődni szeretnék hogy mi a véleményetek róla, esetleg
van e valakinek tapasztalata vele, tuning, melegedés, tulajdonságok
szempontjából;)

Üdv, joker1220

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#31824) Qru válasza joker1220 (#31823) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Korrekt ram. Melegedés szempontból meg erősen függ hány V-ot kapnak majd de ezek nem nagyon melegedősek.

#nincsbennetarcsi

(#31825) joker1220 válasza Qru (#31824) üzenetére


joker1220
őstag

Köszönöm!

Igazából szeretném 1600 Mhz n használni, viszont az alaplapom auto beállításon 1333 on futtatja, viszont tudja az 1600 at és az 1800 at is OC be.

Lehet hogy hülye kérdés de hogyan húzzam fel 1333 ról 1600ra?

Végülis ha alapból 1600 as ram akkor semmi baja sem lehet ha felhúzom annyira nem?!

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#31826) jancsiii válasza joker1220 (#31825) üzenetére


jancsiii
tag

Kurblival :D

A bios-ban van valahol ahol tudod állítani a ram és az fsb arányát és azzal tudod állítani.

(#31827) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok!

A tanácsotokat meglátásotokat szeretném kérni:

Adott a gépem, adataim között megtekinthető, van 2x2Gb Mushkin 996801 memória gépbe.
Namostanság elég olcsó a ram, érdemes-e bővíteni, ha igen mennyit és milyen RAM-ot javasoltok.
Ugye aggódom azért hogy ha a jelenlegi 2 terhelt slot mellé még 2 megtöltök akkor esetleg sokkal érzékenyebb lesz gép, fagyogathat stb.
de ha meg új kéne akkor legalább 2db 4gb-s modul vagy nagyobb, na de milyet?
vagy mondjuk a jelenlegi mellé esetleg 2db 4Gb-os modul?

:F :F :F

szóval érdekelne mit gondoltok!

Eki - az eredeti

(#31828) 04ahgy válasza EkSYS (#31827) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az IMC mindenképp terheltebb lesz, de dualban nem hiszem, hogy gond lenne egy 1366-os CPU esetén.

Én eladnám a mostani RAM-ot, és 3*4GB Kingmaxot vennék, baromi olcsó, és mégis megvan a formális 3 csatorna. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#31829) EkSYS válasza 04ahgy (#31828) üzenetére


EkSYS
senior tag

kösz!

párosítani, vagyis akkor a meglévők mellé nem ajánlasz semmit?
amúgy van értelme 4Gb-nél több memóriának?
Kingmax-ból melyiket?

Eki - az eredeti

(#31830) balcsy


balcsy
aktív tag

Sziasztok.

Valaki segítsen mert megőrülök. Kezdjük a legelejéről hogy nagyjából tisztába legyetek.Úgy egy hete elszállt a gépem.Ramok szétmentek de úgy hogy be se tudtam kapcsolni. Egyik még boot olásik sem jutott el másik meg csak addig.Így vettem ugye ramokat ami egy Corsair Dominator CL5 2x2Gb 1066Mhz volt. Nah most 1-2 napig ment is rendesen most viszont egy régi problémába ütköztem amit már régi ramnál is írt ki.Még pedig ez lenne az:

A "0x00d0b2bb" címen található utasítás s "0x00000000" memória címre hivatkozott. A memória címen nem végezhető el a következő művelet:written".
A program befejezéséhez kattintson az OK gombra.

Találtam már embert akinek hasonló volt a problémája. annyi hogy más voltak idézőjelben lévő számok/betűk.Remélem csak játékkal van baj(cod4nél írta ki.)

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#31831) Zoli83


Zoli83
tag

Sziasztok!
Gép vásárlás előtt állok, jövő hónap elejére tervezem a vételt. Gigabyte P67 UD4 lesz Sandy Bridge I5 2500K procival, amit tuningolni is szeretnék majd olyan 4.4 GHz-ig.
4 GB ramot szeretnék, 1600 MHz-est. Ehhez a kombóhoz ti milyen ramot ajánlanátok úgy 15.000 ft-ig? Előre is köszi! :)

(#31832) Pala válasza Zoli83 (#31831) üzenetére


Pala
veterán

Kingston HyperX vagy Corsair Vengeance vagy G.Skill Ripjaws. :)

(#31833) Zoli83 válasza Pala (#31832) üzenetére


Zoli83
tag

Az Ipon-on nézegetek, de a Kingston HyperX-ből is van vagy száz változat. Ezek közül melyiket ajánljátok 15K-ig? :B

[ Szerkesztve ]

(#31834) Pala válasza Zoli83 (#31833) üzenetére


Pala
veterán

Rosszul egyikkel sem járhatsz szerintem, bár ha nekem kéne választanom, én ezt venném. :)

(#31835) Воланд válasza Pala (#31834) üzenetére


Воланд
titán

Ezzel csak az a probléma, hogy 1,65V a működési feszültsége, sandy-hoz meg 1,5V az ajánlott.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31836) Zoli83 válasza Воланд (#31835) üzenetére


Zoli83
tag

Akkor ez lehet az oka, hogy nem találom a Gigabyte memória kompatibilitási listájában? (Gigabyte P67 UD4 B3 lapot tervezek)

(#31837) Pala válasza Воланд (#31835) üzenetére


Pala
veterán

Ohh f... igazad van! :B

Bár megy 1.5V-tal is, igaz, csak 1333-on. :( Legalábbis a datasheet szerint: [link]

Zoli83: indulj el akkor úgy, hogy eleve csak azt veszed számításba, amit a kompatibilitási listában megtalálsz, és akkor azokkal biztosan nem lehet baj, bármelyiket is választod. :K

[ Szerkesztve ]

(#31838) Воланд válasza Pala (#31837) üzenetére


Воланд
titán

Az meg a JEDEC szabvány szerinti működési feszültség és órajel, azt mindegyik ddr3-as ram tudja, hiszen az az alap.

(#31836) Zoli83: Egyrészt igen, másrészt meg nem fogsz minden ramot megtalálni a kompatibilitási listában.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31839) Pala válasza Воланд (#31838) üzenetére


Pala
veterán

Tudsz ajánlani olyan ramot Kingstonok közül, ami 1600-as, XMP-s is, és 1.5V kell neki? :)

mod: létezik egyáltalán ilyen? :F A hivatalos honlapon eleve nincs is 1.5V-os ramjuk 1600-asok között. [link] :F Márpedig nem egy ember használ ilyet P67-es lapokban, akkor hogy lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#31840) Zoli83 válasza Воланд (#31838) üzenetére


Zoli83
tag

Ez szerinted jó lenne a SB-hez? Akkor nem is nézem már tovább a kompatibilitási listát, mert kiég a szemem. :DDD

(#31841) Воланд válasza Pala (#31839) üzenetére


Воланд
titán

Ahogy nézem, nincs ilyen ramja a kingstonnak. :(
Az meg lutri lenne, hogy vesz egy kit-et és megpróbálja 1,5V-on vagy max 1,575V-on belőni 1600MHz-re. Arról nem is beszélve, hogy ezzel jelentős gyorsulást átlagfelhasználás mellett nem is érne el.

"Márpedig nem egy ember használ ilyet P67-es lapokban, akkor hogy lehet ez?"

Nem mondom azt, hogy nem érdekli őket az intel ajánlása az ajánlott ram feszültséggel kapcsolatban, de sokan úgy vannak vele, hogy egy pár évet kibír a proci degradálódás nélkül, szóval mehet nyugodtan a ram 1,65V-on. Meg egyébként sem telt el még elég idő ahhoz, hogy elmondhassák a userek, hogy mennyire káros ez a feszültség a procinak. Én meg úgy vagyok vele, hogy az Intel 1,5V-ot írt -szerintem csak tudják, hogy mit csinálnak-, akkor attól nem kellene eltérni, legalábbis én nem tudnék nyugodt szívvel e fölött a feszültség fölött üzemelő memóriát ajánlani sb mellé.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31842) Воланд válasza Zoli83 (#31840) üzenetére


Воланд
titán

Itt kérdezd meg, hogy ki milyen memóriát használ.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31843) Pala válasza Воланд (#31841) üzenetére


Pala
veterán

Én se szeretnék eltérni az ajánlástól, és mivel nemsokára pont nálam is aktuális lesz a ramvásárlás SB alá, így szeretnék kellően informálódni a témáról! :R Mindenesetre gond nincs, mert pl. a Corsairnek és a G.Skillnek vannak 1.5V-os ramjaik, gondolom azokban már bízhatok.

(#31844) Воланд válasza Pala (#31843) üzenetére


Воланд
titán

Jaja, azok nem rossz ramok, főleg a corsair vengeance nyerte el nekem is a tetszésemet, és az ára sem vészes. Bár mondjuk elég kellemesek mostanában a ram árak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31845) gban


gban
Közösségépítő

Van két db Kingmaxom, DDR2, 667, 1 gigásak, SPD szerint is 667-esek.
Amióta megvan, az alaplap (Asrock öszvér, van DDR1 és DDR2, AGP, PCI-E, Via chipset) 533-on hajtja auton, és itt hibátlan is. Manuális 667-en hibázik, más alaplapokban auto 667-en hibázik.
Sanszos hogy rosszak, de furcsa hogy:
- mindkettő rossz (mindkettő így került hozzám, olyantól aki nem hajtotta, és újan vette)
- az alaplap auton a ramnak megfelelő 533-on hajta minden hiba nélkül.

Szerintetek is mindkettő rossz?
Honnan tudja az Asrock hogy 533-on kell járatnia, és a többi lap miért nem tudja ezt?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#31846) Pala válasza Воланд (#31844) üzenetére


Pala
veterán

Mondhatni mélyponton vannak. Ha azt nézem, hogy egy darab márkás 2 gigás 1600-as modult már 5k-ért hazavihet az ember, ez azért igen kellemes. Most tényleg olyan időket élünk, hogy a ramon nem érdemes spórolni, mert nincs hova. :)

(#31847) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Vettem 2x2GB G-Skill 1333-as cl 7-7-7-21-es ramot és a gyári 1,5v feszültségen nem stabil a gép.
Lehetséges, hogy több fesszel megoldódna a probléma?

(#31848) balcsy válasza balcsy (#31830) üzenetére


balcsy
aktív tag

Gyerekek senki nem tud segíteni?Legalább csak annyit hogy biztos hogy a RAM vagy a géppel van a baj.Nem-e lehet a windows vagy valami más.KÉP

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#31849) EkSYS válasza balcsy (#31848) üzenetére


EkSYS
senior tag

próbáld meg hogy kiveszed az egyik 2Gb-os modult. Én a memóriára szavazok, de az mplayer se a legjobb referencia
szerk.: plusz állíts vissza mindent alapra, ne legyen semmi húzva!

[ Szerkesztve ]

Eki - az eredeti

(#31850) Matamata


Matamata
aktív tag

A Phenom II milyen kiosztásban szereti jobban a ramot? 4x2GB vagy 2x4GB?
Ha jól emlékszem volt róla egyszer cikk itt a PH-n is, de természetesen most, hogy memória bővítés miatt aktuális lenne nem találom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.