Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) #97544192 válasza Zájec (#5049) üzenetére


#97544192
törölt tag

Holnap este lesz kimérve a cuccom, ha nem tudjuk majd megoldani a problémát, akkor fingom sincs mi lehet a gond:
Beállításokat azért írok, hogy pl. pár napja hogyan ment 3.6 GHz-n a rendszer, gond nélkül!

F5 BIOS
CPU: 18x200
DRAM: 1600 MHz 8-8-8-24-1T
---
CPU: 1.281V
QPI/VTT: 1.295V
IOH: 1.100V
DRAM: 1.64V
Többi feszültség: Normal
---
QPI: 18x
Uncore: 16x
Turbo: off
EIST: off
HT: on

Bocsi, hogy nem BIOS nyelven írtam, de szerintem így is érteni. A gép ilyen beállításokkal tök jól futott egy ideig, aztán mostmár 1066 MHz-en sem képes a RAM muzsikálni... Szerintem táp gond van itt, és nem kizárható, hogy a gnd kábelekkel lehetnek gondok... Holnap este remélhetőleg kiderül. Ha meg nem, akkor passz...

Na, és köszi Zájec, hogy nem haragszol... Tényleg csak az idegesség hozza ki az ilyeneket belőlem, és nem tudom magam kontrollálni, nem csak veled vagyok bunkó ilyenkor, hanem még a családommal is... :W :U

EX58-EXTREME tulajoknak:

TestBetaBIOS F7a @ jzelectronic.de

[ Szerkesztve ]

(#5052) Acor válasza Zájec (#5050) üzenetére


Acor
aktív tag

Most az F6-os

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5053) Acor válasza HSM (#5039) üzenetére


Acor
aktív tag

Először beállítottam azokat az alap dolgokat.
Elsőre nem indult el

Uncore speed 17X-esen utána 16 még rosszabb lementem 1600ra és teljesen nem akart elindulni a gép, csak elindult megált és így tovább majd kikapcsoltam a 220-at :)

Feltettem 22X-esre azaz 3200-ra és beboot-olt a Vista. a Prime-ot mindjárt elindítom.

Még egy az eszembe jutott ha tényleg ram hiba akkor nem azért van mert nincs külön hűtve? és amikor szabadon tesztelték akkor a "nyilt" levegőn nem volt ideje felmelegedni?

Csak puszta "laikus" kérdés.
:R :R

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5054) Zájec válasza #97544192 (#5051) üzenetére


Zájec
veterán

naaaa :)) , megy ez kérem , ugye hogy le tudod irni.... :)

egyböl több hibát is találtam ;] én nem piciket hanem elég nagy buktatokat.., pedig alig irtál egy két dologot...

"Bios F5 ",, már többször ki lett tárgyalva hogy az a bios bugos, nem szabad felrakni, nálam is fent volt , problémát is okozott... a legrosszabb biost sikerült eddig használnod... :(( de mostmár látom hogy képbe vagy és új biost fogsz letölteni a JZ oldaláról...

"CPU 18x200" ,, nem 200BCLK-al kellene kezdeni.... majd késöbb menni fog , de most még neeeeee,, kérlek... induljunk 133-ról ... 165 ,, 170 körül ,, elsö körben...

"DRAM: 1600 MHz 8-8-8-24-1T" itt is hiba van.. kezdhetnénk ezt is 1333-n de ha akarod akkor legyen 1600 .. DE!!! :: az idözitéseket átállitani manuálról "AUTO"-ra... és nem
"8-8-8-24-1T " hanem " 2T " vagy a ramodnak van XMP profilja , azt elötudod hozni a biosba a ram beállitásnál , ilyenkor ha ráállitod XMP profilra akkor az alapján fogja belöni az idözitéseket.. ez is egy fontos buktató... én tudom mert én már megszenvedtem vele... hidd el...

"CPU: 1.281V" végülis elég a 3.6 ghz-hez de mondjuk legyen 1.35v.. biztos ami biztos alapon...

"QPI/VTT: 1.295V" nem vagyok biztos benne hogy ez elég e... legyen 1.355v..
pláne hogy 1600-n akarod járatni a ramokat..

"IOH: 1.100V DRAM: 1.64V" ez modjuk jó.....

"QPI: 18x Uncore: 16x" ez is jó lehet ,, de AUTO-n biztos jó vagy "jobb" elsöre.. ....

szóval csak ennyi hiba lehet igy elsöre,, csodálkozol ugye ? :)

és ha végigpróbáltad amit irtam , akkor jön a következö lépés...
ezt leirom elöre, belefér ebbe a h.sz-be.. :)
szóval :: csak 2db modul használata az elsö két fehér slotban...
ne ijedjél meg , nekem napokat ment 2db-al is a gép...

hirtelen ennyi ! tudatos és türelmes próbálgatást és beállitást kivánok ! :)
( a táp hiba egyenlöre 2. körös kérdés.... elöször amit leirtam.. )

(#5055) Zájec válasza Acor (#5052) üzenetére


Zájec
veterán

az már régi , van már F8a bios az UD4P-hez... ( letöltése a "JZelectronic.de" oldalról )
bioscserét csinálhatód win alól ,a gigabyte "@bios" progijával....
de ha nem stabil a gép ahogy mondod,,, akkor csak 2db ramot rakjál be és teljes alapbeállitáson csináld a bioscserét.... elöször probáld ki hogy satbil e a 2db modullal,, és ha igen utána csinálhatsz bioscserét..

tehát 2 modul és "default bios settings".. aztán hajrá :)

mod :: (#5053) Acor :: a QPI és uncore dolgokat egyenlöre ne piszkáld ,, legyen AUTO beállitáson....

a ramok nem melegednek annyira hogy ebböl akármilyen probléma is lehessen...
felesleges aggodalom ,,, hütés nélkül is menniük kell...

[ Szerkesztve ]

(#5056) Acor válasza Zájec (#5055) üzenetére


Acor
aktív tag

N13C1 2GB Nanya NT2GC64B8HA0NF-CG DS Nanya NT5C8128M8AN-CG v 6PCS
Sajnos rajta van a listáján :K :(

CSX köztudottan különféle chipsetet vásáról és azokból dobja össze ramjait na most ez rá van írva :) NANYA

Mindjárt letesztelem ahogy mondtad. ( Abiost nem találom ott és a honlapon sincs)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5057) #97544192


#97544192
törölt tag

Mostmár 100%, hogy táp a gond... 1.55V-n 4 GB-t látott a RAM-ból (1066 MHz). 1.5V-n 6 GB-t lát...

[ Szerkesztve ]

(#5058) sniper elite válasza #97544192 (#5057) üzenetére


sniper elite
senior tag

Akkor szerintem ne is kapcsold be a gépet ha a táp a xar, mert csak kárt fog okozni a hardvereidben!

(#5059) Zájec válasza Acor (#5056) üzenetére


Zájec
veterán

igen , igy már rajta van. ( de sajna CSX tulaj x58-nál,nem sok van vagy nincs is )
a többség 1333-kingmaxot használ , az megy mindenkinél gond nélkül,,,, rosszatt nem is tudsz olvasni róla...

bios a JZ oldaláról [link]:: klikk a "neue bios von gigabyte" ... utána lemész az oldal legaljára és" GA EX-58 bios downloads auswahl" kiválasztod , majd ott kikeresed az UD4p-hez tartozó biosokat. kiválasztod amelyik kell, letöltöd , majd kicsomagolod és megmutatod a @bios proginak az " update from file" -al.....

kicsit visszatérve a ramokra.... ha nagyon nem boldogulsz velük , akkor ha lehetséges jobb lenne lecserélni öket mezei 1333mhz-s kingmax single-ch modulra..

(#5060) Zájec válasza #97544192 (#5057) üzenetére


Zájec
veterán

én azért 100% -s nem lennék a táp hibába... :N

az hogy 4-et vagy 6-ot lát azt nem igazán a táp hibájának tudnám látni....

persze nem kizárható , de mindenesetre érdekes jelenség... ilyet nem hallotam még, én se tuduk mindent , pláne a "távsegitség" nyújtás sem egyszerü... igazán akkor tudnék orvoslatot mondani ha a gép a saját kezeim között lenne...

egyébként próbáltad azokat a dolgokat amiket leirtam :F

(#5061) Zájec válasza #97544192 (#5057) üzenetére


Zájec
veterán

ezt biosból "látod " igy van win alól :F , valamelyik monitorozo progi által ?
tehát a biosban látod a 3-dik slotban lévö RAMegységet ? ott irja ?
vagy csak a cpu-z irja vagy nemirja rendesen....?

(#5062) Templomegere


Templomegere
senior tag

ud5-ös lapom van egy 920-as procival 6gb ocz 1600.

nekem is volt ilyen amikor az elején küzdöttem , hogy csak 4gb-ot látott a cucc . Miután rendesen be lett lővé (na jó .....nem rendesen, csak kiscsit jobban :D) azóta nincs ilyen gond , a 6 gb az 6gb .

feszek , időzítések , blck, qpi, uncore arányokra figyelni !!!

(#5063) Acor válasza Zájec (#5059) üzenetére


Acor
aktív tag

Bocsi, hogy bénázok, de nem tudom letölteni nekem nem is dobj fel a letöltési funkciót..
Megteszed,letöltöd nekem és átdobod emailen.
Köszi!!!

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5064) Zájec válasza Acor (#5063) üzenetére


Zájec
veterán

nem , mert jobb ha magad letöltöd :K [link]

(#5065) azoleee


azoleee
csendes tag

Hello

Gépvásárlás előtt állok, s szeretnék egy kis segítséget kérni...
Amiket kinéztem:
Gigabyte EX58-UD3R
i7-920
Corsair Dominator 3072Mb DDR3 1600Mhz CL8 i7 DHX TRIKIT
Coolermaster Real Power RS-520-ASAA-A1 520W Modular

Az első kérdésem az lenne, hogy az 1600 -as ram cl8 -on működtetthető-e úgy, hogy a proci órajele marad a gyári 2.66 Ghz?
Ha nem ,akkor mennyin kell mennie a procinak hozzá, s elég -e neki a gyári hűtője, hogy stabilan menjen?
Illetve, hogy az 520w -os táp elég-e a rendszernek, ha későbbiekben egy Radeon 4870-et is bele szeretnék pakolni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#5066) Zájec válasza azoleee (#5065) üzenetére


Zájec
veterán

én inkább 3gb memo helyett 6gb-ot javasolnék, és ebböl a fajtából :) veszel 3db x 9000ft.. ár / teljesitményben nagyon jó :)
Tápból pedig inkább corsair lenne a javasoltabb... :K
a kérdéseidre a válaszok : 1 : igen müködtetthetö ,de egyéb beállitást is igényel.
alapfeszen 3.6ghz-ig lehet tolni , és elég hozzá a gyári hütö nagyjából...
2.: igen egy 520w táp elviszi az X58-as szekeret... csak valami nagyon megbizhaztó márka legyen...

(#5067) sniper elite válasza azoleee (#5065) üzenetére


sniper elite
senior tag

Ha nem feltétlenül kell új ram, akkor enyémet megveheted, 1-2 héten belül megjönnek a Dominator GT-k és viheti aki akarja a mostaniakat :))

(#5068) Zájec


Zájec
veterán

a hütés még stock kúler volt + 25cm venti az oldalapon...

(#5069) #97544192 válasza Zájec (#5061) üzenetére


#97544192
törölt tag

Windows alatt mindig látja a 6 GB-t, csak POST-olásnál írja hogy 4 GB OK... De nekem nagyon nem OK, mert ne csinálja! :DDD
Általában akkor lát 6 GB-t, ha nagyon leveszem a RAM-okat, és kevés feszültséget adok neki. Mint pl. most... 800 MHz, 1.5V...
A lényeg az, hogy ma este ki lesz mérve a táp egy szakember által, talán ő majd tudni fogja hogy mi nem jó. Én nem BIOS beállításra gyanakodok, mert amíg nem volt kábelharisnyázás meg vízhűtés, addig ment minden gond nélkül! Soha nem szarakodott így... Pedig akkor sem feszeltem túl a dolgokat! :P

Templomegere: És szerinted létezik olyan, hogy 1 napig rendesen be van lőve, utána lévő nap meg úgy gondolja a cuccos, hogy már nincs belőve rendesen, és nem hogy 1600 MHz-en, hanem még 1066 MHz-en sem képes működni?

[ Szerkesztve ]

(#5070) Achill3uS válasza #97544192 (#5069) üzenetére


Achill3uS
veterán

És szerinted létezik olyan, hogy 1 napig rendesen be van lőve, utána lévő nap meg úgy gondolja a cuccos, hogy már nincs belőve rendesen, és nem hogy 1600 MHz-en, hanem még 1066 MHz-en sem képes működni?

igen, tuningnál előfordulhatnak ilyan anomáliák rossz beállítások, vagy önhibán kívül memória support problémák miatt egyes alaplapokkal, bios-okkal, láttam énis ilyesmit már, fölösleges ezen mérgelődni, ehhez türelem kell, különben egy szervízben ha alapon megy valami stabilan úgysem tudnak segíteni. azt pedig hogy a tápod miatt instabil-e a rendszer először mindent teljesen alapon érdemes letesztelni, minden vissza default-ra és 2-3 napig csapatni prime-al 3dmark-al és mindennel amivel tudod, ha nem térdel meg, ilyen "minimal" tuningot amit csináltál 3.6G 1.30v, lazán bírnia kéne, de még azt is megteheted, hogy kölcsönkérsz egy gyengébb vga-t és bestabilizálod a cpu+lap+ramokat, amikor pedig visszarakod a 285-öt semmi gond nem lehet kivéve ha tényleg táp gond.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#5071) Zájec válasza #97544192 (#5069) üzenetére


Zájec
veterán

""Windows alatt mindig látja a 6 GB-t, csak POST-olásnál írja hogy 4 GB OK.""

ez megincsak érdekesen adod elö.... :D te szerinted van ilyen hogy elindul a gép 4gb rammal és utána menetközben elöbújik a sarokból a 3-dik ramocska, beül a slotjába és látható lesz , valamit beakpcsolodik a másik két társához , mintha mi sem történt volna...

de a kérdésem egyértelmübb volt mint a válaszod... TEHÁT a KÉRDÉS :D AZ hogy ha bemész a biosba és belépsz a memó állitási lehetöségekhez, ahol irja hogy "A ch" meg "B ch" meg "C ch" ott látja hogy van e a slotba ram ? tudod állitani a "c ch"-ba lévö értékeket vagy pedig nem mert tök üres... nekem ez a kérdésem nem az hogy mit ir a post alatt meg utána a win-be.... Tehát az alaplapod látja fizikailag a bios alatt ?

(#5072) Acor válasza Zájec (#5064) üzenetére


Acor
aktív tag

CSak sikerült :) Hazamegyek felteszem. Nem emlékszem a beállítások megmaradnak?

Egyébként este lefuttattam egy vantage-t egy crysis tesztet és szó nélkül ment, nem lehet hogy a Prime94 búgos...

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5073) Acor válasza Zájec (#5064) üzenetére


Acor
aktív tag

CSak sikerült :) Hazamegyek felteszem. Nem emlékszem a beállítások megmaradnak?

Egyébként este lefuttattam egy vantage-t egy crysis tesztet és szó nélkül ment, nem lehet hogy a Prime94 búgos...

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5074) Acor válasza Acor (#5073) üzenetére


Acor
aktív tag

És mindezt 3.78GHZ-n

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5075) milbo válasza Zájec (#5054) üzenetére


milbo
aktív tag

"Bios F5 ",, már többször ki lett tárgyalva hogy az a bios bugos, nem szabad felrakni, nálam is fent volt , problémát is okozott...

Akkor én ezt ne is tegyem fel UD3-ra? Most F5c van ami úgy néz ki hogy jól megy.

Szerk: ezt at 1T/2T-t sem vágom, nekem 1T-t ír a CPU-Z az maradhat a bios-ban automatán?

[ Szerkesztve ]

(#5076) Zájec válasza Acor (#5072) üzenetére


Zájec
veterán

:) mi volt a megoldás vagy a hiba ?
a beállitások attól függöen maradnak e vagy nem , hogy a @bios proginál kérsz e cmos cleart vagy sem...( ha bepipálod akkor letörli )

"nem lehet hogy a Prime94 búgos..." DE ! használd a 25.9-t

(#5077) Zájec válasza milbo (#5075) üzenetére


Zájec
veterán

az F5c már jó , csak a sima F5-el voltak problémák ...
ha jól megy az F5c akkor maradjon....

a ram maradjon auto-n , de ha akarod elöhivhatód az XMP profilját is , olyankor assziszem auto-n 2T-re fogja talán beállitani...

(#5078) Acor válasza Zájec (#5076) üzenetére


Acor
aktív tag

Mindent úgy állítottam ahogyan írtad kivéve az időzítéseket. Meg adtam neki egy kis plusz feszt. ( a procinak és QPi-nek)
köszi még egyszer az eddigi segítséget meg az ezutánit is :) :R :R
Szerintem ezekkel a tesztekkel ez most fél siker és még nem akarok elkiabálni semmit.
Ha már ezek lefutottak akkor csak nem lehet oly rossz a gép... :F
Szeretnék feltenni egy új oprendszert formatálással és utána fogom elkezdeni igazán tesztelni a stabilitását.

(Még egy dolgot észrevettem a konnektorba be volt dugva egy táviránytós kapcsoló ami kihúzása után nem inogott a feszültség a táp hangja ingadozott.... Bár ezután is csinált egy kék halált. Tehát ez csak feltételezés nem biztos hogy számottevő)

A szomszédom nagy szaki csak... de most segített és az összes kék halál logot kiírta, hogy mi miatt van. és vannak benne felismerések mit miért csinált a gép... szinte kézzel fekvő dolgok :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5079) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Hali!

Visszaolvastam 200 hszt, de nem találtam választ.

Valaki elmondaná, hogy ha 3,6~4,0GHz a végcél (majd nemsoká az új Mugen 2-es hűtőmmel) húzáskor, akkor érdemes-e kilőni a HT funkciót, vagy nem befolyásol sokmindent?

THX

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#5080) SzlobiG válasza CsendesMark (#5079) üzenetére


SzlobiG
félisten

HT nélkül kevesebb fesz kell az adott órajelhez és kevesebb a hő is.

(#5081) #97544192 válasza Zájec (#5071) üzenetére


#97544192
törölt tag

Időzítéseknél írja, hogy N/A, tehát nem látja. Viszont CPU-Z írja, hogy bent van mindhárom modul, meg azt is, hogy 6 GB...
De egyébként mostmár nem nyúzom szegényt, úgy van most belőve a gép, hogy ne legyen gond. Játszani, meg ilyeneket nem csinálok rajta, csak zenét hallgatok, MSN, meg net...

(#5082) Acor válasza Acor (#5078) üzenetére


Acor
aktív tag

Na ezt magyarázza meg vki...
Hazajöttem és be sem kapcsol a gépem. :(
A tegnapi jól sikerült tesztek után ma ezt csinálja velem...
Még a beállításokat sem fogadja el mindent alapon akar elindítani... Még azt is megcsinálta mint a kolegámnak hogy 6ból 4 et lát.
Közben mintha nyöszörögne a frissen javított táp..

Még biost sem tudtam frissíteni odáig sem boot-olt be a Vista.

most egy ram ki és mély format c van utána xp telepítés azt meglátjuk...

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5083) Acor válasza Acor (#5078) üzenetére


Acor
aktív tag

Na ezt magyarázza meg vki...
Hazajöttem és be sem kapcsol a gépem. :(
A tegnapi jól sikerült tesztek után ma ezt csinálja velem...
Még a beállításokat sem fogadja el mindent alapon akar elindítani... Még azt is megcsinálta mint a kolegámnak hogy 6ból 4 et lát.
Közben mintha nyöszörögne a frissen javított táp..

Még biost sem tudtam frissíteni odáig sem boot-olt be a Vista.

most egy ram ki és mély format c van utána xp telepítés azt meglátjuk...

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5084) Acor válasza Acor (#5078) üzenetére


Acor
aktív tag

Na ezt magyarázza meg vki...
Hazajöttem és be sem kapcsol a gépem. :(
A tegnapi jól sikerült tesztek után ma ezt csinálja velem...
Még a beállításokat sem fogadja el mindent alapon akar elindítani... Még azt is megcsinálta mint a kolegámnak hogy 6ból 4 et lát.
Közben mintha nyöszörögne a frissen javított táp..

Még biost sem tudtam frissíteni odáig sem boot-olt be a Vista.

most egy ram ki és mély format c van utána xp telepítés azt meglátjuk...

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5085) westlake


westlake
félisten

egyelore ennyi ;)

Play nice!

(#5086) SzlobiG válasza westlake (#5085) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kevés.:D

(#5087) HSM válasza westlake (#5085) üzenetére


HSM
félisten

Ilyet a C0 is tud.... :C ;)

(#5088) westlake válasza SzlobiG (#5086) üzenetére


westlake
félisten

nade ezen a kepen a lap a lenyeges nem a d0-as szutyok :D
nagyon meleg ez az evga class.. volt mar nalam nehany lap palyafutasom soran, de ez ut mindent..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#5089) SzlobiG válasza westlake (#5088) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pont azér vmi jó kis eredményt linkelj. ;]

(#5090) Zájec válasza westlake (#5088) üzenetére


Zájec
veterán

jjaaa hogy nem a proci a léyneg :D ahhaaa , akko meg rakjál bele 3darab VGA-t , azt adjad neki bátran ,,, lássuk mit bir ez a csoda lap.. :DD valami kövéret nyomjál neki , a proci 4.2 felett menjen legalább.... ;)

(#5091) milbo válasza westlake (#5085) üzenetére


milbo
aktív tag

Nem sok az 1.294V alapon? Nekem ennyit durván 3.8GHz-nél kap. Alap 1.040V. Vagy a D0 már ilyen mind?

[ Szerkesztve ]

(#5092) Acor válasza Zájec (#5090) üzenetére


Acor
aktív tag

Zájecnek: :)

Minden bizonnyal totális igazad volt a gépemmel kapcsolatban. :R :R

Egy azaz 1 Ramot hagytam bent a gépemben és így szó nélkül elindult a gépem az alap beállításokkal.
Sikerült is feltelepítenem egy XP-t majd csináltam egy Bios frissítést. Következett a Windows 7 ami alatt most lefut ugyanaz a Prime 95, legalábbis már 4500-as teszt-et kezdte el és megy egy órája.kopp kopp kopp mert babonás vagyok :)
(idáig 3 percet sem bírt)

Ezek után megyek lépésenként
húzás egy rammal, alap 3rammal húzás két rammal.... aztán meglátom hol áll meg
Simán lehet nem szereti az alaplapom a ramot......

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5093) #97544192


#97544192
törölt tag

Nekem meg ki lett mérve a tápom, és nem elkötés a baj. Vagy dióda, vagy valami fehér zaj dolog... Pontosan nem tudom, de akinek kell tápegység, kábelharisnyázott, gyengébb gépbe, az viheti 15k-ért. Mondta a szervízes, hogy gyengébb gépet elvisz, szóval nyugodtan eladhatom. Az utód Corsair HX620 lesz.

(#5094) Acor válasza milbo (#5091) üzenetére


Acor
aktív tag

4Ghz -en jelenleg nekem 1,45V-on megy az sok?

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5095) milbo válasza Acor (#5094) üzenetére


milbo
aktív tag

Az szerintem átlagos. Az enyém is kb annyit kér. Én csak westlake kollégának az alap fesz-én csodálkoztam, azt sokallom kicsit de lehet hogy a D0 már mind ilyen.

(#5096) Acor válasza milbo (#5095) üzenetére


Acor
aktív tag

Nálad mennyi a hőfoka így, és mivelhűtöd ?

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5097) milbo válasza Acor (#5096) üzenetére


milbo
aktív tag

Jelenleg gyári hűtő, 3.8-ig bírja de ott már közel 90C prime-al. Nem szoktam erőltetni, de majd ha egyszer kapható lesz ez akkor megnézem mi a vége.

(#5098) Zájec válasza Acor (#5092) üzenetére


Zájec
veterán

jól hangzik , klassz :) akkor lassan de biztosan beindul a szekér..
meddig jutottál most , hol tart a dolog..?

(#5099) Zin


Zin
senior tag

Kórihetet mikor erdemes venni?Gondolom erdemes varni a magas arak miatt :F

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#5100) CsendesMark válasza Zin (#5099) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

Nem nagyon lesz olcsóbb egy darabig,
vagyis nem érdemes
viszont egy jódarabig nem lesz jobb
ezért érdemes :DDD

te döntöd el, de ha bedurran az agyad, úgyis megveszed
... én már megvettem :D

[ Szerkesztve ]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.