Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Donnie válasza Achill3uS (#3000) üzenetére


Donnie
őstag

Ez gonoszság :B

(#3002) Achill3uS válasza Donnie (#3001) üzenetére


Achill3uS
veterán

de elhiheted, hogy nem ennyibe volt nekünk :S
sztem innen gyorsan megkapnád, vagy akármelyik német webshop ahol van pár nap alatt beküldi.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3003) Donnie válasza Achill3uS (#3002) üzenetére


Donnie
őstag

Köszi az infot:R

Bár a szállítási költségeket elnézve inkább várok:DDD

[ Szerkesztve ]

(#3004) Zájec válasza sniper elite (#2998) üzenetére


Zájec
veterán

"bár 920-as nem melegszik annyira mint az én 965 procim! "

miért nem ? mitöl melegedne jobban a 965-s ?

"Lesz időm csinálok" várjuk :D bár ehhez nem kell sok idö, pláne egy olyannak aki szeret gépezni..... szóval ne beszélj mellé , nem kell ide semilyen félremagyarázás ,,, hogy majd ekkor meg akkor.... :D

(#3005) sniper elite válasza Zájec (#3004) üzenetére


sniper elite
senior tag

Szerintem ez logikus hogy jobban melegszik a 965, tesztelni meg ritkán szoktam mert dolgozom, vagy ha van időm akkor játszom... szóval ha gépezek az nem egyenlő a tuning tesztel!

(#3006) SzlobiG válasza sniper elite (#3005) üzenetére


SzlobiG
félisten

Miért melegedne jobban azonos órajelen? :F

(#3007) sniper elite válasza SzlobiG (#3006) üzenetére


sniper elite
senior tag

Hát arra gondoltam hogy alapból nagyobb teljesítményen megy, és húzva jobban melegszik, de lehet tévedek!

(#3008) Tody56 válasza sniper elite (#3007) üzenetére


Tody56
aktív tag

Az összes i7-ben ugyan az a mag van, így nincs különbség.
A növelhető szorzó viszont még további feszt nyerhetünk....

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#3009) serito válasza Achill3uS (#2995) üzenetére


serito
senior tag

Nagyon ígéretes! :K Ha minden igaz nekem is meglesz a jövő héten. :K
Ja, a lefogatóra gondoltam nema stabil 4Ghz-re. :D Annak örülnék a legjobban, ha az is meglenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3010) serito válasza Zájec (#2967) üzenetére


serito
senior tag

Szép! Nekem 3.6Ghz-en már 70 fokosak a magok Prime alatt. Igaz sztem sok feszt kap, 1.21v környékén hoznia kellene. Majd még kitesztelem.
Ja a teszt: 3.6Ghz 21x172 1.232v Small FFT stable

(#3011) Zájec válasza serito (#3010) üzenetére


Zájec
veterán

klassz :) hátha megy kevesebb fesszel is .. ! teszteld még :K

(#3012) Zájec válasza Zájec (#3011) üzenetére


Zájec
veterán

na megnéztem én is, mi újság nálam... ::

3.6Ghz :: 21x172 , 1.18v , Small FFT stable

(#3013) Dj Balloon


Dj Balloon
csendes tag

Sziasztok!

Most készülök i7-920 as procit venni és rendeltem egy Gigabyte GA-EX58-EXTREME lapot is!
Zalman Reserator 2 vízhűtésem van,Tody54 től rendeltem hűtőblokkot,ezen az alaplapon meg elő van készítve az NB vízhűtése,csak majd a csövet kell rádugnom.

Rendeltem továbbá egy harmadik Kingmax DDR3-1600 RAMOT mivel 2 db már volt az előző konfigomhoz is.

Ezeknek a tényeknek tudatában szeretnék megkérdezni,pár dolgot ami nekem még új,ugyanis kezdő tuningos vagyok!
Elhiszem,h fárasztó ha valaki valamit nem tud és bele vagyunk mélyedve a fórum témába,de kérlek szépen titeket segítsetek,ha van időtök.

Először is mi az a Prime? Valami stabilitás teszt progi?
Mert én lemaradtam az Everest stabilitás tesztnél ...
Mit tesztel ez a prime pontosan?

Azért váltok i7 re,mert a nagy tuningos X48-DQ6 lapom meg a Q9450 es procim egy nagy rakás szar tuning szempontjából,már a világ összes feszültségét próbáltam,hőfokot néztem,stb ... 12 órát járattam Everest stabilitás teszt alatt,kibírta,játék alatt meg megfagyott a genyó!
Gondolom a VGA kártya plusz hőt termel és az NB túlmelegszik,ÚGYANIS az EVEREST stabilitásteszt a VGA kártyát nem hajszolja....

Tehát : megtanultam,h tuninghoz nem szabad,csak max 2 memória modult használni,azt is a legszerencsésebb a 2-4 slotba tenni.

De mi van most itt az új i7 es triple channeles rendszereknél...
Lehet tuningolni 3 ram mellett,vagy szopat miatta?
Gondolom nem lehet,csak 2 modult használni,mert nem engedi a tuningot ...ugye??

Valaki tudna adni valami tuning jótanácsot?
Látott már valaki ilyen Gigabyte Extreme lapot?
Miben különbözik az UD5 től meg a kissebb testvéreitől? csak az NB vízhűtési lehetőségben?
Kérek szépen valakit,segítsen akinek vagy némi tapasztalata ...

Köszönöm szépen,aki végigolvasta hozzászólásom ..

[ Szerkesztve ]

(#3014) Ottoka válasza Dj Balloon (#3013) üzenetére


Ottoka
őstag

Szia.

Nekem ex58 extreme lapom van. Az ud5-től a vízben különbözik. Nos nem sok jót tudok mondani a lapról, elég spk nyűgje van, bár sok gondot megoldottak bios frissítésekkel, de nem tökéletes még. Egy dfi lappal jobban jársz.

Mezőhegyes

(#3015) HSM


HSM
félisten

Most lehet, hogy butaságot gondolok, de ha a memóriavezérlő a processzorban van, közvetlen a ram lábaira drótozva (márpedig tudtommal így van, ezért lett a 775-höz képest ilyen sok lába) akkor ugyan mi köze a lapnak ahhoz, hogy a cucc melyik memóriával megy jó, melyikkel nem? Esetleg a gyári Skew beállítás, amihez köze lehet, de utána annyi is volt...
Intel datasheet1, 37. oldal. (Land listing fejezet)

(#3016) serito válasza Zájec (#3012) üzenetére


serito
senior tag

Nagyon szép!

Tudom nálam kicsit sok a fesz de eddig ez volt az első Prime teszt ami hiba nélkül futott. :B
Ma megnézem alacsonyabb feszekkel is ha neked megy nálam is mennie kell. :K

(#3017) Dj Balloon válasza Ottoka (#3014) üzenetére


Dj Balloon
csendes tag

Köszönöm az infot,de a DFI lapból melyik tipust válasszam?
Tunng szempontjából is jó?
Gondolom a DFI nek nincs vizes NB blokkja ugye? Magyarul tuningba is gyengébb?
Mégis bővebben miben szar a Gigabyte Extrem lapod? Tudnál pár mondatot írni róla?
Tuning mennyire megy? 3 ramot hogy kezeli? 1600 as DDR3 ramot lehet a saját órajelén jártani,vagy jó ha 1333 on elmegy?

Kérlek írj még ...

Köszönöm szépen!

(#3018) Achill3uS válasza Ottoka (#3014) üzenetére


Achill3uS
veterán

amatőrnek fölös egy dfi - főleg ha nem is akar tuningolni - p6t deluxe vagy x58-ud5, magyar garral bőven elég. vizet meg felejtsük el, x58-extreme-n kivül senki nem gyártja vizesblokkal - hál isten - az x58-akat.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3019) Dj Balloon


Dj Balloon
csendes tag

MSI X58 Eclipse lapja jó szerintetek?
Van olyan jó mint az Asus X58 Deluxe-OC?

Ugyanis az MSI nek nem AMI biosa van (rühellem)
ÉS Sound Blaster X-FI hanggal szerelik,ami nem egy utolsó dolog ...
Van valami vélemény?

(#3020) Tody56 válasza Dj Balloon (#3019) üzenetére


Tody56
aktív tag

:DDD

Az MSI-től már fél itt sajnos mindenki, bár ne így lenne.
Sajnos rosszak a tapasztalatok
:DDD

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#3021) Gorneck válasza HSM (#3015) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#3022) HSM válasza Gorneck (#3021) üzenetére


HSM
félisten

Akkor ez valószínüleg csak átmeneti állapot, csak a skew-et kell állítani. THX! :R

(#3023) DonFabrizzio


DonFabrizzio
tag

Sziasztok

Felmerült bennem néhány kérdés ezzel az i7 architekturával kapcsolatban, de a legfontosabb ezek közül mégiscsak az anyagi oldal, nem tudja véletlenül valaki hogy mikorra várható az i7 es processzorok és a hozzájuk tartozo alaplapok közép és alsó kategoriájának kijövetele?
Most egyelőre ahogy nézem minden alaplapgyártó kinálatában csak x58 as chipsetet lehet kapni i7 hez(ha jol tudom az x az mindig valami extrát jelöl..bár lehet itt nem...).
Szerintem igy nehéz lesz nekik betörni a magyar piacra ha csak elit kategoriát árulnak.

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#3024) HSM válasza DonFabrizzio (#3023) üzenetére


HSM
félisten

Igen, nem véletlenül van így! :K Buta kérdések helyett javaslom az 1. hsz-t.
Ja, és [link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#3025) DonFabrizzio válasza HSM (#3024) üzenetére


DonFabrizzio
tag

Köszi.
Ezt észre se vettem, és ha azt vesszük ez nem is hülye kérdés mert tökéletesen illik a tárgyhoz...

"Minden embernek csak egy sorsa van" Don Vito Corleone

(#3026) sniper elite válasza Ottoka (#3014) üzenetére


sniper elite
senior tag

Szerintem bármelyik lappal ez megtörténhet, nekem eddig semmi bajom nincs ezzel a EX58 Extreme lappal, de viszont az előző Asus Rampage Extreme laphoz külön kellett vennem G.Skill ramokat mert csak kettő gigát ismert fel a Corsair ramok közül, szóval nem kell fikázni ezt a Giga lapot, nem hiába bízok rá egy Core i7 965 procit, ha úgy gondolnám hogy nem megfelelő!Egyből váltanék, de eddig teljesen profi!

[ Szerkesztve ]

(#3027) Dj Balloon válasza sniper elite (#3026) üzenetére


Dj Balloon
csendes tag

Mennyin járatod a procid?
Milyen ramokkal?
Cpu feszt mennyit adtál neki pluszban?
3 rammal is megy a tuning?

Légyszi írj ...

Üdv

(#3028) sniper elite válasza Dj Balloon (#3027) üzenetére


sniper elite
senior tag

Adatlapomon van a gépem, nem megy állandó tuninggal, csak akkor adok neki ha Vantage teszt megy! Eddig 4GHz-en 2.650V fesszel ment! De ehhez kell egy jó is hűtő!

(#3029) Dj Balloon válasza sniper elite (#3028) üzenetére


Dj Balloon
csendes tag

3 rammal is megy a tuning?
milyen ramjaid vannak?
milyen órajelűek?

(#3030) serito válasza Zájec (#3011) üzenetére


serito
senior tag

(#3031) Szatesz válasza serito (#3030) üzenetére


Szatesz
őstag

HT vel is stabil nektek? [link]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#3032) serito válasza Szatesz (#3031) üzenetére


serito
senior tag

Mindjárt megnézem. Szép eredmény! :K

(#3033) sniper elite válasza Dj Balloon (#3029) üzenetére


sniper elite
senior tag

DDR3 Corsair trikit 3x2GB cl9 1600MHz, Ilyent vegyél te is bele, ezzel nálam 100%-osan megy...

(#3034) SzlobiG válasza Szatesz (#3031) üzenetére


SzlobiG
félisten

80fokos ilyen kis feszen? :Y Gondolom gyári hűtő.:U

[ Szerkesztve ]

(#3035) sniper elite válasza SzlobiG (#3034) üzenetére


sniper elite
senior tag

Nekem is ez tűnt fel azonnal, Szatesz ne égesd már magad, vegyél rá valami faxa coolert! Ilyen proci megérdemli :R

(#3036) HSM válasza sniper elite (#3035) üzenetére


HSM
félisten

Ő legalább linkelt prime-tesztes linket....
A tiédet továbbra sem látjuk.... :U

(#3037) Oxi


Oxi
aktív tag

Intel DX58SO-val és i920-l van túlhajtási tapasztalata valakinek?

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#3038) sniper elite válasza HSM (#3036) üzenetére


sniper elite
senior tag

Rendben nincs elfelejtve, ahogy lesz 20 perc szabad időm csinálok és rakom is fel, most Mirror's Edge kicsit elvette az időmet így este ;]

(#3039) Zájec válasza serito (#3030) üzenetére


Zájec
veterán

igen :K , igy van , megy ez :D

(#3041) sniper elite


sniper elite
senior tag

Itt az én prime tesztem, majd még később is lesz, csak most ezt tudtam megcsinálni! [link]

(#3042) Lindus


Lindus
csendes tag

Lehet szokatlan kérdés, de engem érdekel nagyon :B

Egy tuningolt i7-es rendszer ha éjjel-nappal megy és mondjuk az idő 3/4 részében közel 100%-on terhelve (videóvágás, renderelés, tömörítés), akkor szerintetek mennyivel dobja meg az egész gép a havi villanyszámlát?

és egy tuningolt Core 2 Quad-os rendszer? (6600, 9550)

Nagyságrendileg se tudom belőni, légyszi segítsetek! :))

[ Szerkesztve ]

(#3043) sniper elite válasza Lindus (#3042) üzenetére


sniper elite
senior tag

Nálam inkább a kettő vga fogyaszt többet, mint a Core i7 965 proci, de szerintem nem lenne lényeges a növekedés az alapjárathoz képest a számlán! Mondjuk én lexarom a villanyt, mert nem vagyok proli hogy azt számoljam, szóval lehet más többet tud mondani!

(#3044) serito válasza Zájec (#3040) üzenetére


serito
senior tag

Tetszetős! :K Sajnos tegnap már nem volt időm megnézni nálam hogy megy, de talán ma este sikerül.

(#3045) HSM válasza Lindus (#3042) üzenetére


HSM
félisten

Attól függ, mennyire tuningolod.... Ha ész nélkül, akkor könnyedén 150-200W-os procifogyasztás lesz az eredmény, ami 300W körüli energia a konnektorból. Az alany nagyjából mindegy, pl. egy jobb Q6600 1,2V-on 3200-on elég gazdaságos, 100W körül megvan, míg 3600-on 1,4V-on már 180W+. Az I7 pedig 3600-on 1,2V körül eszik 130-140W-ot, ha jól tudom, de ezt a fórumtársak pontosabban meg tudják mondani. Minden proci addig energiatakarékos, amíg nem kell jelentősen emelni a feszültségét, ugyanis a feszültségemelés négyzetesen emeli a fogyasztást, az órajelemelés viszont lineárisan. És minden procinak van egy pont, ameddig bírja egy adott feszültséggel, és utána már jelentősen emelni kell, hogy stabil maradjon. Ezt kell ügyesen belőni, ha gyors és energiahatékony rendszert akarsz. Amúgy: [link][link][link][link]

(#3046) Szatesz válasza SzlobiG (#3034) üzenetére


Szatesz
őstag

jaja sajna gyari.... :F

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#3047) Zájec válasza sniper elite (#3043) üzenetére


Zájec
veterán

"mert nem vagyok proli hogy azt számoljam"

aki takarékoskodik az okos , aki meg lexarja az meg proli , ( mint te...) :DDD

a prájmod meg elég gyenge, én egy ilyen párperces valamit nem neveznék annak ,inkább be se linkelted volna, pláne ha azt nézrm hogy egy olyan prociból jóval jobb beállitást kéne kihoznod...

(#3048) serito válasza Zájec (#3040) üzenetére


serito
senior tag

[OFF]Tudom nem ide tartozik csak érdekességképpen megrángattam egy D celeron 347-es procit.

Eredmény :D [/OFF]

(#3049) Ottoka válasza Zájec (#3047) üzenetére


Ottoka
őstag

Neki sem megy a giga lapban, csak nem ismeri be. Nekem a 3.9-et elég nehéz volt prime stabillá tennem. A 3,6 amit Ti is csináltok fesz emelés nélkül viszi az ES procim. De ha fölé megyek akár szorzó, akár bclk emeléssel teljesen váratlanul reagál. Most sikerült elkapni 140*28-on, de így csak 1400-on mennek a ramok.

Mondjuk a hiv. f4 bios van fent, az újab beta f5a-c biosokat nem néztem, már beleuntam.

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#3050) Zájec válasza serito (#3048) üzenetére


Zájec
veterán

iiijjj , a kis cerka :D megkapta ...

ha nálam megy akkor nálad is menni fog ,, tuti :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.