Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) szacsee válasza beginn (#4699) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hmm.
Mi volt a probléma?
Alaplapi tálcán babráltál felfüggesztést? VGA hogyan? :F :R

(#4702) jugeen válasza Zájec (#4698) üzenetére


jugeen
addikt

akkor hajrá! :) el nem tudom képzelni, hogy ez feature-ként lenne a giga lapokban. sebesség növelési szándékkal direkt lassulás lenne az eredmény?

(#4703) Zájec


Zájec
veterán

(#4704) Lauda válasza Zájec (#4703) üzenetére


Lauda
félisten

Kellemes feszek, szép eredmény! :R

(#4705) P00By válasza Zájec (#4703) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem rossz :P :C

(#4706) Zájec


Zájec
veterán

Lauda , P00By :: köszi :R gondoltam megnézem a vista alatt.

(#4707) Zájec


Zájec
veterán

itt a folytatás :) :: kisebb Vcore , DRAM , IOHcore feszekkel...

(#4709) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Sziasztok,

Kutatási célra (párhuzamosított számítások) kerestem megfelelő hardvert és magam is meglepődtem, hogy egy bloomfield konfig tűnik a legmegfelelőbb választásnak (hozzávetőleges árak).

A konfig a következő:
GIGABYTE GA-EX58-UD4 63.950Ft
INTEL Core i7-920 2.66Ghz 1366 BOX 84.558Ft
GEIL Value 6144Mb DDR3 1333Mhz CL9 TRIKIT 37.351Ft
SAMSUNG SH-D163B/BEBP Fekete OEM SATA 3.704Ft
WD 250GB 7200rpm 16MB SATA2 12.918Ft
SPIRE BlackFin V SP3005B 7.384Ft
FSP ATX-350PNR 4.873Ft
ASUS EAH3450 HTDI 256MB PCIE 8.902Ft

Össz: 223640Ft

Annyit kérdeznék, hogy van-e ötletetek mivel tudnám még vonzóbbá tenni a konfigot mondjuk 2 4magos fullkonfiggal szemben (2x Phenom X4, vagy 2x Q9400), mivel ezek jó 280-300K-ba fájnának.

Ez a konfig 8 virtuális maggal igencsak megragadta a fantáziámat.

Pl olvasgatva a topicot rögtön egy olcsóbb RAM-ot is ajánlottatok [link]

Kérdés, hogy ha ebből a memóriából 3-at szerzünk akkor biztosan megy-e a triple channel mód, vagy inkább maradjak a jó 10K-val drágább Geil kit-nél.

A 350-es FSP vajon elviszi a konfigot?

Értelmesebb ház/szellőzés...

Ilyen és hasonló kérdések merülnek fel bennem.

Nem magáncélra lesz, komoly beruházásnak szánnánk. :U

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#4710) szacsee válasza bolcsodal (#4709) üzenetére


szacsee
nagyúr

Igen jó a Kingmax is, sőt a Gigabyte lapok szeretik nagyon.. :K
Inkább azt vedd mint a geil-t :K
Nyugi menni fog trichannelben is.. :))
A 10000Ft-os külömbözetet pedig inkább költsd jobb tápra.
Corsair CX400 szerintem min ajánlott, de majd jönnek a többiek és megmondják a frankót, ha tévednék. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4711) bolcsodal válasza szacsee (#4710) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ilyen és hasonló tanácsokra vagyok kíváncsi! :R

De lehet kicsit vitatkoznék. Az FSP 400W-os PNF tápja vajon miben rosszabb ennél a Corsair-nál 11K-ért? [link]

Bár nyílván 3K nem sokat számít ilyen kategóriánál...

They drew first blood....

(#4712) szacsee válasza bolcsodal (#4711) üzenetére


szacsee
nagyúr

A Corsair egy nagyon nagy előnnyel rendelkezik, mégpedig, hogy 1db 12V-os ága van!
Ez azt jelenti, hogy amíg a többágas tápok a proci felé pl 18A-t tudnak pumpálni és ha elérik azt, akkor lekapcsolnak, addig a Corsair az egész 12V-os ágát fel tudja kínálni pl a procinak..
Ez Quad tuningnál jött elő, ahol az 500-as márkás tápok amik több ágasak (pl FSP Bluestorm 2, Chieftec) bizonyos fesz felett elhasaltak, addig az egyágas Seassonic, Corsairok vagy Enermax-ok simán tudtak üzemelni.
Ez akkor is előny, ha pl kisebb proci mellé erősebb VGA-t teszel és netalántán a VGA-nak több áramerősségre lenne szüksége, mint a többágra osztott táp egyik ága.
Mellesleg az említett Corsair halkabb típus mint az FSP.
Házból mindenképp olyan javallott, amin hátul minimum egy 12cm-es ventillátorhely található.

(#4713) bolcsodal válasza szacsee (#4712) üzenetére


bolcsodal
addikt

OK! Ez érv!

Bár lehet nem kéne a munkahelyi gépet szénnéhúzni... :DDD

Használ valaki Linux-ot hasonló konfiggal?

They drew first blood....

(#4714) szacsee válasza bolcsodal (#4713) üzenetére


szacsee
nagyúr

Most bootoltam be ubuntu live cd-vel, mert nem tudtam mi a fene cicereg a gépben...
vinyót lehúztam, tökéletesen lát minden eszközt a gépben... Ubuntu 8.10-ről van szó.
Nem vagyok nagy linux szaki, de bebootolt, látta a pendrive-t, net működött, böngészni tudtam vele alaplapi hálón keresztül, hang is jött ki belőle... sok baj nem lehet vele. :DDD

(#4715) HSM válasza bolcsodal (#4709) üzenetére


HSM
félisten

Én a dupla Q9400-at biztos nem vennék, de a dual-phenomII-n elgondolkoznék....
És ha marad a bloomfield, érdemes lehet bele tenni egy VX450-es corsair tápot, (Jó hatásfok, beton stabil, ha komolyan gondolod, megtérül) valamint érdemes lehet elgondolkoznod egy UD4P lapon, ami alig drágább, de tuningosabb, egy CoolerMaster Hyper 212 hűtőt 1366 kit-el (lehet, már alapból adják hozzá, de még nem biztos) ~8+2K betenni az egészet egy megfelelően szellőző házba (1db 12cm-s venti a proci fölé, egy mögé, egy befelé a ház elején, egy befelé az oldalán) és a procival játszani egy pár órát, és felhúzni 3400-3600 közelébe, ami mellett véleményem szerint megfelelő stabilitás garantálható, és viszonylag kis befektetéssel igen komoly plussz nyerhető...

(#4716) bolcsodal válasza HSM (#4715) üzenetére


bolcsodal
addikt

Annyiban dual, hogy 2 Phenom-os gép lenne ehelyett a Bloomfield-es cucc helyett jó 60K-val drágábban, ha normális tápal számolok akkor mégtöbbért.

Lett volna lehetőség Oliverda kollégától egy Tyan Dual socket-es alaplapra és 2 4Core Opteronra, de igencsak nehéz lett volna elszámolni pályázati pénzből.. :DDD

Bütykölni nem akarnám. Húzni is csak akkor ha nagyon muszáj..De az UD4P lap jól hangzik.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#4718) HSM válasza bolcsodal (#4717) üzenetére


HSM
félisten

Abban lehet gondolkodni, hogy a 170-es BCLK még atom biztos, ezzel a 36-os szorzó melletti 6,1GT-s QPI is a standard 6,4-es alatt marad, pont kijön a memória ~1360-a, az így szükséges Ucore is simán stabil, tehát ha megfelelően lenne hűtve, 1000% stabil lenne, garantáltan biztonságos feszültségek mellett, így 3570Mhz-en...... (hacsak nem fogsz ki egy ordítóan gyengére sikerült 920-ast, amire azért vajmi kevés az esély....)
Csak hogy nem a levegőbe beszélek: [link]
Jó hosszú prime-teszt: [link]
Bár az enyém a jobb felébe tartozik a prociknak, de szinte mind képes 3800-ra HT-vel... Szóval a 3600-ra igen jó esély van... Ha ez nem elég szimpatikus, akkor nem tudom, mi.... :DDD
(Bár így már nagyon necces, ahogy melegszik, nem használnám 24/7-re, de napokig ment nálam hibátlanul 3800-on, 3600 körül pedig ujjgyakorlat.... :U )

[ Szerkesztve ]

(#4719) westlake


westlake
félisten

real temp 3.14 beta

Play nice!

(#4720) subaruwrc válasza Zájec (#4703) üzenetére


subaruwrc
félisten

igen csinos fesszel tudja a 3.8-at. jó proci grat.

(#4721) Zájec válasza subaruwrc (#4720) üzenetére


Zájec
veterán

köszöni a proci :R van nála jobb példány , assziszem Tody56 és HSM procija. picivel kisebb feszt kérnek talán.... :)

(#4722) HSM válasza Zájec (#4721) üzenetére


HSM
félisten

Úgy van 1,2V a minimum, ahol az enyém prime-stabil ~3800-on. :K [link]
De hiába, 4Gigához már 1,312V kell minimum, 4200-hoz pedig 1,35V felett.... :O
És 1,3 felett elkezd kazán módban üzemelni... Szóval az enyémnél is bőven látni jobbakat, bár nem panaszkodom, jól kijövök a kis 920-asommal... :DDD

(#4723) Zájec válasza HSM (#4722) üzenetére


Zájec
veterán

én ilyet nem tudok csinálni , hiába erölködök... :(

pedig szerettem volna egy klassz példányt....

de itt már nem olyan könnyen megy a csere mint a P45-nél... ott még ha gondoltam eggyet , másnap már egy másik E0-t teszteltem,,, de itt már nincs meg a lehetöség, ezért is kicsit "unalmasabb" ez a platform , tuningban is kevesebb lehetöség van, hamar kiismeri magát az ember, és nincs több új dolog...
valahogy a P45-el jobb volt játszani , több lehetöség volt benne....

de ez milyen Prime amit használsz ? :F
a 25.9 .b3 az igazi a 64 vista alatt... ;)

(#4724) HSM válasza Zájec (#4723) üzenetére


HSM
félisten

Ha ezen múlik... Nemrég szereztem be +3Gb ramot, és telepítettem 64bites Vistát... De valahogy az XP-m jobban szeretem.... De majd tolok egyet akkor Vistán is... Viszont tudnál linket ehhez a prime-hoz? :))

Amúgy nincs okod szerintem panaszra, a tiéd is teljesen klassz... 3800-at megy igen lazán.... Persze, hobbycserélgetésre nem a legjobb a platform, de nekem pl. tökéletes, hogy egy megbízható új cuccot vettem, ami igencsak jól megy, ezt legalább nem tették tönkre előttem, nekem nem igazán jött be ez a használtcucc biznisz.... :N Túl könnyen meg lehet szívni egy-egy jónak tűnő ajánlattal..... :(((

[ Szerkesztve ]

(#4725) Gorneck válasza HSM (#4724) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#4726) HSM válasza Gorneck (#4725) üzenetére


HSM
félisten

THX! :R

[ Szerkesztve ]

(#4727) _Fefe_


_Fefe_
tag

Én most itt tartok, lehet hogy menne kevesebb feszültséggel is :DD :

[link]

[ Szerkesztve ]

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#4728) Zájec válasza _Fefe_ (#4727) üzenetére


Zájec
veterán

klassz , csak igy tovább :D rakj fel egy újabb prime-ot (25.9.b3)

(#4724) HSM :: szerintem van, sok a külömbség én úgy látom... szar ez a proci , sokat kér ... :(

[ Szerkesztve ]

(#4729) P00By válasza Zájec (#4728) üzenetére


P00By
nagyúr

Azért nézd meg egy DFI-ben is :U ;] :P

(#4730) HSM válasza Zájec (#4728) üzenetére


HSM
félisten

Neked mekkora fesz kell egy ilyen beállításhoz?
(Ha a memóriád nem bírná, jó lesz CL8-on esetleg CL9-en is)

[ Szerkesztve ]

(#4731) Zájec válasza HSM (#4730) üzenetére


Zájec
veterán

1.38-1.39.... :U de mit akarsz ezzel mondani ?

(#4729) P00By :: attól még a proci Vcore igénye nem fog változni :N , akármilyen csodalapban tesztelném.. meg azért minek adjal ki 30-40k -val többet.. ? akkor inkább vennék egy 940 procit minthogy lapot cseréljek...

(#4732) gombcomp válasza P00By (#4729) üzenetére


gombcomp
senior tag

Egyáltalán nem megy többet,sőt...a P6T-ben 3D stabilan ment a 920 4Ghz-en,
X58_DFI-ben "csak" 3,8 Ghz hasonló feszekkel.Igaz,hogy a RAMOK jobban mennek a DFI-ben! (a Dominator 1600/CL8 kivételével! :( )

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#4733) HSM válasza Zájec (#4731) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes, nekem is +0,1V kell a 3800-hoz... Amúgy semmi komoly, csak arra gondoltam, hogy lehet, hogy a 3800-hoz neked több fesz kell, de a 4000-hez nem kell akkora plusszfeszültség, mint nálam... Mivel én eléggé sokalltam, hogy nálam 3800-->4000 tehát +200Mz, és +0,1V kell neki, ami nem kevés.... De amúgy továbbra is tartom, hogy jó az a proci... Pláne, ha 210-es BCLK-val tud menni (Nálam pl. 207 volt a plafon) 4Ghz et megy 1,4V alatt, 3,8-at 1,3V alatt.... Szvsz teljesen jó.... Ez nem E8500, hogy 1,35V-on 4500-at menjen... Más kérdés, hol van a két proci egymáshoz képest valós teljesítményben.... ;]
Nem hiszem, hogy az a +200-300Mhz valaha is számítani fog, amennyivel többet tud egy válogatott "legjobb darab" a tiédhez képest....
De ez csak az én privát véleményem.

(#4734) P00By válasza gombcomp (#4732) üzenetére


P00By
nagyúr

Akkor BloodRage lapod nem is lesz? :U
(Megértettem amit írtál, ez most attól független :D )

[ Szerkesztve ]

(#4735) westlake válasza P00By (#4734) üzenetére


westlake
félisten

akinek volt dfi es foxconn lapja is, azt mondja, hogy a dfi a best..

Play nice!

(#4736) gombcomp válasza P00By (#4734) üzenetére


gombcomp
senior tag

Még nem adtam fel...Még intézi a "nagyker" az importot. :U

westlake:A Foxconn BloodRage-ről is jókat írnak!

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#4737) Zájec válasza HSM (#4733) üzenetére


Zájec
veterán

nálam is teljesen párhuzamos.... 3.6-3.8-4.0ghz +0.1v..
de miért kér az enyém ennyi feszt.. faxom... pedig nem akartam most egy darabig procit cserélni ,, de most hogy látom a külömbségeket , teljesen elment a kedvem ettöl a procitól... jobban teszem ha nyomok egy downgrade-ot aztán meg késöbb hátha több szerencsém lesz egy D0-val....

abszolut nem használom ki ezt a gépet, csak kiváncsi voltam milyen ez a platform.
a kiváncsiságom kielégült , kitapasztaltam a beállitásokat, nincs több újdonság benne...

(#4738) HSM válasza Zájec (#4737) üzenetére


HSM
félisten

Régebben is így volt... Pl. a G0 Q6600-aknál... Majdnem mind ment 3500-3600-at... Ami kevesebb fesszel ment, az általában picit tovább bírta, de sokkal melegebb volt, többet fogyasztott, alig lehetett hűteni. Aminek több fesz kellett, az viszont jóval kevésbé melegedett, kevesebbet fogyasztott, viszont picivel hamarabb lett vége a tuningban is. Úgyhogy ezt nem csak rossz tulajdonságnak lehet betudni... Nekem pl. az 1,2625V VID-es Q6600-am középútnak számított, és igencsak kellemes volt, hogy feleannyi gondom nem volt hűtésre, mint akinek ilyen 1,2V körüli VID-je volt... Még akkor is, ha az övé ment 3600-3800-on, az enyém meg "csak" 3500-on... Nekem legalább nem nyaldosta a 200W fogyasztást, hanem vígan elment 150 alatt.... Azért ez se mind1...
És tény, hamar meg lehet unni ezt a platformot, túl egyszerű a tuning, és utána túl stabil a gép, nincs mivel játszani, de fél év Q6600 bütykölés után nálam ez nagy előny.... Végre nem az a kérdés, hogy kövér OC vagy stabilitás, hanem van mind2.... Persze, ha nincs mire használnod, akkor persze, hogy nincs sok értelme.... :P Bár ha maradni akarsz ezen a platformon, akkor lehet jobban járnál, ha kivárod a D0-t, és eladod/cseréled.... Bár ezt neked kell eldönteni... :U
Arról nem is beszélve, hogy rá kellett jönnöm, túl drága móka ez a géptuning-őrület... Úgyhogy én asszem megpróbálok maradni a jó kis I7-emnél még 1-2 évet, vagy amíg kitart.... (Még egy gyorsabb winyót akarok bele és vége.) Ha belegondolok, hogy egy éve még milyen jól elvoltam a kis Dual-procis P3-ammal, 512MB rammal... És mennyibe fájt ez a géptesztelgetés, fejlesztés.... :( De végülis elég jó lett... :B Szóval jólesz nekem ez egy darabig.... Arról nem is beszélve, milyen szar volt, mikor a jó Giga P35 után kifogtam egy fos Asus lapot, amivel csak a baj volt... mekkora bosszúság volt utána, hogy eladtam a Gigát.... Szóval pl. csak ilyenkor jön rá az ember, mennyit számít valójában, amit alapelvárásnak gondol, hogy stabil a gép, és jól működik....
Bocs az uncsi meséért.... :))

[ Szerkesztve ]

(#4739) Lauda válasza Zájec (#4737) üzenetére


Lauda
félisten

"kitapasztaltam a beállitásokat, nincs több újdonság benne..."

Mit vársz még 1 alaplap+proci+ram párostól? :D

(#4740) Zájec válasza Lauda (#4739) üzenetére


Zájec
veterán

mostmár semmit. a p45-ben több lehetöség van...

(#4741) szacsee válasza Zájec (#4740) üzenetére


szacsee
nagyúr

(#4742) Zájec válasza szacsee (#4741) üzenetére


Zájec
veterán

"egy kicsit szánalmas hogy naponta jönnek ki új biosok...
nemértem miért kell ezt ennyire elkapkodni...
meg is látszik a negativum, mig a p45-nél elég erös volt a gigabyte , az x58-nál meg elég gyengén szerepel.... nem lesz ennek jó vége...
210BCLK-nál megállnak a lapok , mig a konkurncia jobban szárnyal...."

(#4743) HSM válasza Zájec (#4742) üzenetére


HSM
félisten

"Nem új BIOS-ok jönnek ki naponta, hanem TESZTELŐI BÉTA verziók.... Az, hogy Te ezekről tudsz a Te dolgod, nem kötelező a tesztelői változatot használni, sőt, az nem elsősorban azért van, hogy használd, hanem hogy egy bizonyos funkciót/javítást kipróbáljanak vele....
Bár tény, hogy jobb lenne azt látni, hogy egy bizonyos vonalon megy a fejlesztés, nem kuszán jobbra-balra....

A BCLK dolga meg megint más tészta... Nem egy Giga lapot láttam vidáman 220 körüli BCLK-val menni... Ne felejtsük el, hogy ez CPU-függő is... Nálam is röhögve megy a cucc 207-ig, ott pedig mintha elvágták volna... De 200-on beton stabil, pedig elvileg az a legproblémásabb órajel... Nálad meg elvileg megvolt a 210 is... Szerintem ez bőven elég... Pláne, hogy 222-es BCLK az elméleti maximális QPI freki, 36X-os szorzóval.... A slow mode meg... Az nem jó semmire. Ráadásul mire lenne jó nagyobb BCLK, a legtöbb 920-nak úgyis elfogy az ereje 21-es szorzóval 200-as BCLK körül.... :F SZVSZ ez már kicsit komolytalan..."

[ Szerkesztve ]

(#4744) szacsee válasza Zájec (#4742) üzenetére


szacsee
nagyúr

Pellanat és összeszedem a gondolataim, de nem lesz eccerű.

Őőőő P45-be akármilyen procit, ramot pakolsz, akárhogy ügyeskedsz nem éred utol a sántikáló X58-as Giga lappal hajtott i7-et sajnos, szerintem ez tény!
Sejtem min gondolkozol, de nem értelek.
Erőgép kell, vagy újdonság?
Előbbi megvan játszani lehet még, talán javulást hoznak az új biosok... és ha nem?
Minfeszre is lehet gyúrni.. ;]
Utóbbi gondolom a tuning nyújtotta mindenkori újdonság miatt kellene Neked.
Megértelek, de nem látok benne rációt legalábbis jómagam.
P45-el a tuning nem eccerű, gépészkedni kell vele, hogy kezesbárány legyen ez idáig oké, de nem fog újdonságot hozni. Phenom 2-t megérteném, de Téged ismerve nem az lesz belőle. Na amit ki akarok hámozni belőle, ha nem lesz bukta a váltáson akkor miért ne, viszont ha buksz, akkor én elgondolkodnék egy másik X58-as lapon esetleg a későbbiekben.
P45-re nem hinném, hogy most éri meg downgradelni annak függvényében, hogy max 1 év és 20K alá mennek a használt lapok árai és 1-2 procit kivonnak, de ez már nem az én dolgom. :R

(#4745) Zájec válasza HSM (#4743) üzenetére


Zájec
veterán

Nem egy Giga lapot láttam vidáman 220 körüli BCLK-val menni...
én még nem láttam... :(

(#4746) Lauda válasza Zájec (#4740) üzenetére


Lauda
félisten

Több lehetőség, mégis mire?

Az a bajod, hogy 1 perc alatt stabilan el lehet érni 60-70%-os tuningot léggel? Nem értem mi a probléma. :) Olyan eredményeket hoznak ezek a konfigok, amit még messziről sem láttunk.

[ Szerkesztve ]

(#4747) SzlobiG válasza Zájec (#4737) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor én mit szóljak az enyémmel?:) De valahogy nemérdekel a dolog majd ha lesz egy kitesztelt példány akkor cserélek elejeóta 3.8-on használom 1.34-el.

(#4748) #97544192 válasza szacsee (#4741) üzenetére


#97544192
törölt tag

Elnézést hogy beleszólok emberek, de ezen a képen könnyes szemmel röhögtem percekig. :)) :DD :C
De hogy ne csak hülye OFF legyen, Zájec, szerintem egyáltalán nem rossz a géped, és ha nem is használod ki, akkor se add el, mert egyáltalán nem szar a procid! Vannak ennél sokkal szarabbak is szerintem. Felesleges lejjebb tenni a mércét. Gondolkozz! Ne tedd! (a pszichológus szólt belőlem)

Szerk.: (megint más téma) Ez mi: [link]?

[ Szerkesztve ]

(#4749) szacsee válasza #97544192 (#4748) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szorzózár nélküli 940, mint amit a GO OC-n használtak a srácok.
Dual channelben gondolom LN2-vel. ;]

(#4750) subaruwrc válasza #97544192 (#4748) üzenetére


subaruwrc
félisten

I7 940 ES. szorzólock mentesre sikerült és a cpu-z extrem-nek ismeri fel.

szacsee

GOOC-n is ES-ek voltak de nem szorzózár mentesek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.