Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Frigo


Frigo
őstag

Információk a Core i7 (LGA 1366, Bloomfield) processzorokról:

Az Intel a Pentium 4-es processzoroknál bevezetett HyperThreading technológiát leporolta, és a Core i7-es processzorokhoz is felhasználta. Az egyes processzormagok a HT segítségével két szálon képesek egyszerre dolgozni. Bejött egy Turbo Boost névre keresztelt újítás, egy igazán hatékony módszer, amely megemeli a processzor szorzóját, ezzel növelve a teljesítményt.
Jelentős változás következett be a processzorok esetében a memóriakezelés tekintetében is, a teljes rendszer nyers teljesítménye ezáltal nagyban nőtt - állítja a gyártó. A hagyományos, évek óta használt FSB (Front Side Bus) rendszert felváltotta a korszerűbb QPI (QuickPath Interconnect), amely pont-pont kapcsolatot hoz létre a processzor és a perifériák között, ezáltal sikerült kiküszöbölni a korábbi megoldás gyengeségeit. A Core i7-es processzorok az Intel első olyan megoldásai, amelyek már integrált memória vezérlővel vannak ellátva, ezáltal jobb memória késleltetések érhetőek el. A gyártó a kétutas memóriavezérlő helyett immáron háromutas DDR3-as rendszert használ, így a rendszer 25,6 GB/s-os memória sávszélességgel képes gazdálkodni három darab 1066 MHz-es DDR3-as memória modul használatakor. A processzorok mindegyike 256 KB-os másodszintű gyorsítótárral bír magonként, ám a harmadszintű, megosztott gyorsítótár mérete 12 MB helyett immáron 8 MB lett, azaz ekkora gyorsítótár mennyiségen osztozik a négy mag. Az összes Core i7 (LGA 1366, Bloomfield) 45 nm gyártástechnológiával készült.

A Core i7 (LGA 1366, Bloomfield) processzorok adatai:

Core i7-920 - 2.66 GHz - SLBCH - C0 - 21x
Core i7-920 - 2.66 GHz - SLBEJ - D0 - 21x
Core i7-930 - 2.80 GHz - SLBKP - D0 - 22x
Core i7-940 - 2.93 GHz - SLBCK - C0 - 23x
Core i7-950 - 3.06 GHz - SLBEN - D0 - 24x
Core i7-960 - 3.20 GHz - SLBEU - D0 - 25x
Core i7-965 - 3.20 GHz - SLBCJ - C0 - EE
Core i7-975 - 3.33 GHz - SLBEQ - D0 - EE

Processzor neve - Órajel - sSpec - Stepping - Maximális szorzó.
Az Extreme Edition (EE) processzoroknak szabadon állítható a szorzójuk.

Olvasmányok:

[PH! - Core i7 teszt]
[ImI87 - Core i7 tuning útmutató]
[katt777 - Asus P6T Deluxe v2 bemutató]
[GIGABYTE - X58 BIOS útmutató (angol)]
[A beállítások táblázatának módosult linkje]

BR4D kiegészítésével.

[ Módosította: RoyalFlush ]

(#2) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Lassan itt van április 2-3, Intel tavaszi IDF-4. Ott sok előadás fog szólni Nehalemmal kapcsolatban és gyanítom magát a terméket is be fogják mutatni. Tavaly a tavaszi IDF-en a Penryn procikat előben demósták, meg lehetett ismerni az órajel frekiket és benchmark eredményeket is közölt róluk Intel. Remélhetőleg ez most is így lesz Nehalemmel.

(#3) Frigo


Frigo
őstag

Most tartott az Intel egy hosszabb előadást a Nehalemről ,Larrabbe-ről és a 6 magos Dunnintonról ,slide-ok itt elérhetőek rengeteg új információ van az új architektúrával kapcsolatosan :

Link
[link]
[link]
[link]

(#4) Frigo


Frigo
őstag

Anandtech cikk Elég részletes.

(#5) nike_


nike_
addikt

Jó kis proci lesz ez, bár az ára...

(#6) Bundás22 válasza nike_ (#5) üzenetére


Bundás22
őstag

ideje volt már megnyitni a topicot! :R
Bár én ilyet nem hinném h veszek nem lesz akkora fejlődés sztem mint a P4-->c2d között és ráadásul drága ddr3 memóriával mennek majd(a ddr2 addigra 2000 ft lesz egy modul), szal nekem marad a wolfdale

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#7) nike_ válasza Bundás22 (#6) üzenetére


nike_
addikt

Wolfdale is nagyon jó. :R

(#8) Bundás22 válasza nike_ (#7) üzenetére


Bundás22
őstag

nagyon jó lesz, várni kell még...míg lemegy egy picit az ára és kijönnek a tunningosabb kevesebb cache-al szereplő modellek(E7200), egy olcsó p5b-vel és olcsó használt 800-as ramokkal csúcs gépem lesz fillérekből, főleg ha 4ghz fölé rántom ;) hát ha még eladom az X2-est alig veszítek ;]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#9) nike_ válasza Bundás22 (#8) üzenetére


nike_
addikt

Igen, drága. Ezért is lesz AMD-m. :P

(#10) Bundás22 válasza nike_ (#9) üzenetére


Bundás22
őstag

nekem is az van jelenleg, én is AMD-t vennék ha lenne normális termékük(mégha csak picit kevésbé érné meg akkor is ;) a szimpátia)
én ősszel tervezek gépet venni
addigra egy 965-ös lap 6-7K lesz(már most van 12K-ért)
2X1gb 800-as ram maximum 5K
az E2140-es utódja 15-20K ennyi és ebből lejön a mostani ára ;) fillérekből 2X-2,5X olyan gyors gépem lesz :C

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#11) nike_ válasza Bundás22 (#10) üzenetére


nike_
addikt

Az AMD-k is jók, csak nem húzhatók nagyon, meg sokat fogyasztanak. De mivel én nem értek a tuninghoz, AMD-m lesz. Bár láttam már olyat, hogy egy 6400+-t 3,5 GHz-ig kihúztak.

[ Szerkesztve ]

(#12) Bundás22 válasza nike_ (#11) üzenetére


Bundás22
őstag

jók az AMD-k de a wolfdale-k még annál is sokkal jobbak ez van.
volt vhol egy táblázat ami egy 2,6ghz-es 5000+x2 -est vetett(végülis az enyém is ilyen) össze egy 4,3 ghz-es 8200 wolfdale-lel, hát volt hogy háromszor olyan gyorsan oldotta meg a feladatot az intel, de azt h két és félszer olyan gyors azt ki lehet jelenteni(főleg játékban remekelt, WIC-ben 3Xannyi fps) ;] egészségedre!

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#13) nike_ válasza Bundás22 (#12) üzenetére


nike_
addikt

Persze, Intelek húzhatóságban meg játékban jobbak, másban nem. Nézd meg pl.: a nagy processzorhelyzet c. tesztet. Benchmarkokban, videóvágásban, zenevágásban jobbak az AMD-k. Na azért egy Wolfdale-el ne vesd össze, az mérföldekkel jobb. Meg 2x olyan drága. AMD-knek az alap órajelük jó, pl.: az 5600+-nak 2.8 GHz és 25.000-be kerül. Egy olyan alap órajelű proci, mint az, Intelben olyan 40.000.

(#14) Bundás22 válasza nike_ (#13) üzenetére


Bundás22
őstag

azért kell várni míg kijönnek az olcsóbb wolfdale-ek(E7200, esetleg valami ezalatt), amik uyganúgy 4+ghz-re képesek csak alapon szarok, én kivárok és jól járok
de jók az AMD-k az enyém teljesítményével is abszolút meg vagyok elégedve :)
négymagost meg nem szeretnék magas fogyasztásuk, melegedésük, áruk miatt, ráadásul 1-2 év míg érezni is fogod jelentősen h ez már nem kétmagos

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#15) Bundás22


Bundás22
őstag

tényleg a hűtőfelfogató is megváltozik? a halk és hűvős tx2-est nem azért vettem meg 4500Ft-ért hogy ne tartsam tovább is szolgálatban, még egy érv a nehalem ellen
a +20-25% szálanként teljesítménynövekedés nem éri meg, a ddr3-mas rmok új alaplapok ára, új procik horribilis ára megéri? szal a wolfdale engem nagyon meggyőzött, remélem 2009 fordulópontja körül hozzájutok ezekhez a cuccokhoz olcsón :)

mod: nagyon betámadtam ezt a topicot, visszafogom magam :DDD

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#16) nike_ válasza Bundás22 (#14) üzenetére


nike_
addikt

Na igen... Ha most lenne olcsó Intel alapon magas órajellel, azt venném. Wolfdale-ek is jók, de drágák.

(#17) Bundás22 válasza nike_ (#16) üzenetére


Bundás22
őstag

még drágák, a E6300-as is 40K volt, később kijött az E2140-es fillérekért
a 8200 most 40K kijön hát majd valami hasonló, arra várok
az csak hab a tortán hogy a hozzávaló lap+memóriaárak melyrepülésben vannak már most is :)

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#18) keIdor


keIdor
titán

Nem akartok átmenni az AMD vs. Intel topicba vagy valami? Sok lesz az OFF-ból.
Egyébként Bundás az IMC, QuickPath, natív 4-8 mag sokkal nagyobb újításnak számít, mint ami P4 és C2D között volt. :U

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19) Bundás22 válasza keIdor (#18) üzenetére


Bundás22
őstag

egy dolog a technikai fejlődés más dolog a teljesítmény(persze kölcsönhatásban vannak), hiába nem lesz IMC a core-ban ha mégis gyorsabb, ennyi ;)

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#20) keIdor válasza Bundás22 (#19) üzenetére


keIdor
titán

Attól függ hol gyorsabb... valahol jobb az AMD az IMC miatt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21) Bundás22 válasza keIdor (#20) üzenetére


Bundás22
őstag

elvétve talán, de ebben nemigazán hiszek, főleg nem egy magas fsb-jű core ellen, ha van ilyen bizonyítsd
#22:annyi köze van ha növeled az fsb-t növekszik a memóriavezérlő sebessége is az intelnél, a sok cache-el együtt jobb memóriaelérési tulajdonságaik vannak mint az AMD féle IMC-s(K8) megoldásnak, legalábbis a 8200-asnak tunningolva(láttam adatot), szal a K8 már lassabb minden szempontból :)

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#22) keIdor válasza Bundás22 (#21) üzenetére


keIdor
titán

Az IMC-nek nem tudom mennyi köze van az FSB-hez, de ne keverd a HT-vel.:) Na mindegy ez nem az a topic...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24) nike_


nike_
addikt

Ohh, látom kitárgyaltátok.

(#25) slett27


slett27
addikt

Ittegy társoldal leírása a Nehalemről, "konyhanyelven" sztem érthetően.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#26) westlake


westlake
félisten

par kep az intel alaplaprol

Play nice!

(#27) slett27 válasza westlake (#26) üzenetére


slett27
addikt

A proci körül azok a kicsi kockák lennének a "phase power"-ek ? Ha az akkor egy 6 fázisú lapról van szó ? :U

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#28) westlake válasza slett27 (#27) üzenetére


westlake
félisten

oszinten szolva ilyen fettit magot meg nem lattam.. valoszinuleg azok nemis azok.. mondjuk valoszinuleg tenyleg egy 6 fazisu laprol van szo...
pci sinek kozott a halfej es ket labszarcsont kereszbeteve...LOL :DDD

Play nice!

(#29) slett27 válasza westlake (#28) üzenetére


slett27
addikt

Régi Hypos-s dobozon volt ilyen. :DDD

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#30) leviske


leviske
veterán

Úgy tűnik az Intel megelégelte, hogy a X*8-asokat nem tudja ráeröltetni azokra, akik négymagos procit vesznek... :D

(#31) Frigo


Frigo
őstag

Új infók :

Westmere & Nehalem
6 mag (12 thread)
12Mb L3
LGA1366 kompatibilis

Tehát úgy nézz ki 8 magos procik nem lesznek elérhetőek a desktop felhasználóknak .(8 magos Becskton csak szerverekbe lesz elérhető LGA 1567 socketben)

[ Szerkesztve ]

(#33) shabbarulez válasza shabbarulez (#2) üzenetére


shabbarulez
őstag

Felkerültek az IDF első napjának előadásainak videoi: [link]

(#34) Raymond


Raymond
félisten

Inside Nehalem: Intel's Future Processor and System

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35) slett27 válasza Raymond (#34) üzenetére


slett27
addikt

Ez igaz lehet ?

Vagy fake ? (Kézifake) :DDD

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#36) Gorneck válasza slett27 (#35) üzenetére


Gorneck
titán

This is confirmed as a FAKE. See post #66

Gorneck#1239

(#37) slett27 válasza Gorneck (#36) üzenetére


slett27
addikt

Nem tudom mire jó ez, hülyíteni a népet. :(((

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#38) Thrawn


Thrawn
félisten

Amit a Nehalemről tudni kell

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#39) Attix82


Attix82
őstag

Varhatoan mikor jelenik meg?

(#40) m4rc! válasza Attix82 (#39) üzenetére


m4rc!
őstag

Q3

We are analog players in a digital world

(#41) leviske


leviske
veterán

Szerintetek kb. mennyibe fog fájni egy nehalem konfig (értem ez alatt s1366-os lap és proci + ddr3 ram) Q4-be, ill. 09 Q1 és Q2-be? :F
Nem pontos értéket kérek (nem jósda topik) csak megközelítőleg... :)

(#42) Nyugdíjas válasza leviske (#41) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha kijön idén a Nehalem, akkor először, ugye szokás szerint az Extreme, tehát 1k dollár lesz csak a proci. HA még idén itthon be lehet egyáltalán szerezni:U Innentől szerintem kár tovább menni...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#43) slett27 válasza leviske (#41) üzenetére


slett27
addikt

Lehet ezt még a tervezők sem tudják. :DDD Ez viccen kívül.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#44) Dare2Live válasza Nyugdíjas (#42) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Amint nincs ellenfele felső kategóriában Intel eléggé szépen áraz én már nem is $999et hanem $1299 látam, csak a proci 350K+? No nem mindha a szokásos $999 a MOi 250Ks árával megfizethető lenne... :(

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#45) leviske


leviske
veterán

mind1, nem fárasztalak titeket, majd kiderül, mikor már itt lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46) keIdor válasza Dare2Live (#44) üzenetére


keIdor
titán

A QX9770 1499$ :( Bár amcsiban élnék olyan fizetésekkel és olyan árakkal, simán megvenném.

leviske: Persze jönnek majd az alacsonyabb darabok is, de szvsz 2009 Q1 vége, Q2 lesz mire kapsz... DDR3 árától én nem félek, már most kapni 1600 CL7 2×1GB-ot 50k-ért ha jó helyen keresed... bár én úgyis 2000-eset akarok vagy magasabbat... egy biztos: nekem ráér a Nehalem, mert nForce 790i+Q9650+DDR3 4GB 2000MHz CL7-el leszek egy darabig... (legalábbis ez a cél)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#47) Brae válasza leviske (#41) üzenetére


Brae
őstag

Szvsz 2010-ig a Nehalem nem lesz reális alternatíva, legfőképp azért mert még a 45nanos Core2-nek sincs igazi konkurenciája.

Keldor papa Enforszra váltasz :F

[ Szerkesztve ]

(#48) keIdor válasza Brae (#47) üzenetére


keIdor
titán

Majd csak nyáron, addig még melózni kell egy kicsit, most volt egy nagyobb kiadásom és nem nagyon lenne most ezekre pénzem... X48 amúgy se győzött meg...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#49) Nyugdíjas válasza keIdor (#48) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

790i-nek jelenleg nincs párja az tény;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#50) leviske válasza Nyugdíjas (#49) üzenetére


leviske
veterán

Árban sincs párja... ez is tény. ;]

Most, hogy így belegondolok... az Intel T50-ese (vagy mi) hova fog érkezni? X48, vagy 790i szintre (árban értem)? :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.