Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) Lauda válasza SzlobiG (#4549) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, köcce. :P

(#4552) Dr.FantastiK válasza sniper elite (#4504) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Igaz hogy nem olcsoo :D ,, de nalam igy muzsikal :

[link]

Intel i7 940 es Dominator 1866 MHz. :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4553) P00By


P00By
nagyúr

(#4554) Lauda válasza Dr.FantastiK (#4552) üzenetére


Lauda
félisten

Futtass everest benchet is, abból látni fogja mindenki a sebességet, sandrával nem nagyon tesztel itt senki. :D

(#4555) Dr.FantastiK válasza Lauda (#4554) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

akkor Everest:

copy

read

write

latency

:C :C Dominator 1866 MHz :DD :DD és i7 940. :K

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4556) Lauda válasza Dr.FantastiK (#4555) üzenetére


Lauda
félisten

Szép eredmények, a copy főleg, nem is értem mitől olyan magas az. Uncore (nb freki) mennyin volt? Szvsz ha azt emeled, tud ez még többet is, nekem is hasonló eredmények születtek 1600-os ramokkal, igaz 7-7-7-20-on: [link]

Ha az eszközök/gyorsítótár memória sebességmérést indítod, akkor egy ablakban látni fogsz mindent. :K

[ Szerkesztve ]

(#4557) SzlobiG válasza Lauda (#4556) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valszeg a windows 7 miatt, mert ha jól látom az van neki.:U

Más: Itt is látszik, hogy hiába a drága 1866MHz-es corsair mikor 1700Mhz-en van járatva...

[ Szerkesztve ]

(#4558) serito válasza SzlobiG (#4557) üzenetére


serito
senior tag

Bizony-bizony! Ezt az én Kingmax ramjaim is tudják, darabját 4k-ért vettem. :D

(#4559) Lauda válasza SzlobiG (#4557) üzenetére


Lauda
félisten

Ja-ja, windows 7-en tesztelt. :K Bizony csak 1700-en mennek, pedig tudna az többet is tesztben egy jó magas uncore-al. :DDD Kíváncsi lennék mekkora qpi fesszel stabilak a memók 1866-on. :D

(#4560) Dr.FantastiK válasza Lauda (#4559) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Igen , miota van a 7000 x64, azota csak Windows 7't hasznalok.

>>> A legfontosabb talan, (elfelejtettem hangsulyozni) hogy ez meg nem is az X.M.P 1866 ,, csupan 1704.MHz. .......

mert csak holnaputan jon meg az (uj) tapegysegem,, CORSAIR HX-1000. :R

Addig meg csak egy regi vacak Chieftec 410W -al tolom. :Y .. és forro ..

.. nem merem most feljebb tolni,, egyelore. !!! :D

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4561) Achill3uS válasza Lauda (#4556) üzenetére


Achill3uS
veterán

van, hogy everest elsőre magasabb értéket dob mint többszöri futtatásra, 1700c9-en 22500-as copy nem lehetséges akármilyen uncore-al, ez több mint valószinü bug-os eredmény.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4562) Lauda válasza Achill3uS (#4561) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, azt észrevettem, hogy az összes mérés eltérő, a winrar is ilyen, ez a copy eredmény tényleg elég magas. :DDD Talán 20 ezer körül volt a max, amit láttam i7-el, de lehet még annyi se.

(#4563) #97544192 válasza Lauda (#4562) üzenetére


#97544192
törölt tag

(#4564) Lauda válasza #97544192 (#4563) üzenetére


Lauda
félisten

Kész, behugyoztam..... :Y :C

Jól megy az az intel lap. :K Ramok és feszek (dram, qpi) milyenek voltak? :D

(#4566) #97544192 válasza Lauda (#4564) üzenetére


#97544192
törölt tag

Passzolok, M3kk-et kéne megkérdezni... De tuti olyan brutális feszek voltak, hogy 24/7-re nem éppen ajánlott. :DDD

P00by: Tudod, hogy szoktam kommentelni, amikor érdekel valamelyik linked... Hát ez érdekel, és az a véleményem, hogy sok értelme nincs ennek a C0 -> D0 stepping dolognak! :(

[ Szerkesztve ]

(#4567) P00By válasza #97544192 (#4566) üzenetére


P00By
nagyúr

Igen, egyenlőre úgy néz ki! Én azért reménykedek egy C1 -> E0 szintű váltásban ;]

(#4568) #97544192 válasza P00By (#4567) üzenetére


#97544192
törölt tag

Úgy érted, egyelőre? :DDD

(#4569) P00By válasza #97544192 (#4568) üzenetére


P00By
nagyúr

Nyelvtanból mindig is kritikán aluli voltam :B

(#4570) Dr.FantastiK válasza Achill3uS (#4561) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

A Copy -t lefuttattam 5szor is,, es 22 4xx - 22 6xx kozott adott.
A kozepes erteket linkeltem be. Szerintem azert ez elvarhato ettol a konfigtol. :C ( Rampage Extreme II ).

A tobbi tesztet is tobszor futattam,, mindig a kozepes erteket linkeltem. ... :K

>>> lessz ez meg tobb is..... ;)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4571) sniper elite válasza Dr.FantastiK (#4552) üzenetére


sniper elite
senior tag

Köszi de én 2000MHz-re hajtok! Március 11.-én tudok rendelni elvileg!

(#4572) Dr.FantastiK válasza sniper elite (#4571) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Mar az enyeim is IRREALISAN dragak voltak.... :Y
2000 -es peldanyokra pazarlas lenne kolteni. !!! ;]
kb. 1000-2000 pontal tobbet csinalna a Bench-be.
de ahogy gondolod . ...........

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4573) sniper elite válasza Dr.FantastiK (#4572) üzenetére


sniper elite
senior tag

Te hol vetted? Mert én sehol se találok!

(#4574) Dr.FantastiK válasza sniper elite (#4573) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

itt : [link]

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4575) SzlobiG válasza #97544192 (#4566) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azér reméljük jobb IMC-ket kapnak és a ramokat jobban meglehet küldeni.:)

(#4576) sniper elite válasza Dr.FantastiK (#4574) üzenetére


sniper elite
senior tag

Én nem ezeket keresem, Dominator GT ramokat keresek [link]

(#4577) Dr.FantastiK válasza sniper elite (#4576) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

akkor itt a 'Retailer' (HU) [link]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4578) jugeen válasza Dr.FantastiK (#4577) üzenetére


jugeen
addikt

dominator gt-ket egyelőre csak a corsair webboltjában lehet kapni.

* Available only at the Online Corsair GT Performance Shop

(#4579) Achill3uS válasza Dr.FantastiK (#4570) üzenetére


Achill3uS
veterán

ez nem elvárás és alaplap kérdése. a te eredményed 1700c9-en messze nem reális, inkább 2200c9-en kb.
összehasonlításnak serito eredményei kingmaxokkal 1800-1900c9-en ha nekem nem hiszel: [link] [link]
de a tessék, itt az eddigi legjobb everest-em xp alatt: 23k@2240c8
de valószínüleg win7 alatt ennyire "gyors", meg fogom mérni énis, csak nem szeretek hivatalosan még nem kiadott os-el tesztelni, éppen az ilyen esetek miatt, amig az os sem hiteles, a rajta készült eredmény se lesz az.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4580) Ottoka válasza jugeen (#4578) üzenetére


Ottoka
őstag

Most még ott sem, "not in stock / coming soon"

Mezőhegyes

(#4581) tome.jr


tome.jr
addikt

Arra lennék kíváncsi, hogy egy UD4P lappal mit lehet kihozni egy 920-as prociból. Ha valakinek van ilyen kombója írja már le a tapsztalatait. :R

Egyébként ha fontos a proci tuning (4 Ghz) akkor melyik lapot ajánlanátok egy 920-ashoz, EVGA vagy DFI? Ha DFI akkor melyik változat?

[ Szerkesztve ]

(#4582) gombcomp válasza tome.jr (#4581) üzenetére


gombcomp
senior tag

Szerintem DFI (LP UT X58-T3eH8, ha nagyon "tolni" szeretnéd),ha nem akkor ennek
az egyszerűbb változatai,de 4Ghz-re az ASUS P6t-deluxe bőven elég.EVGA-ban nem tudok
nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#4583) Lauda válasza #97544192 (#4566) üzenetére


Lauda
félisten

Ja ezt mindjárt gondoltam.... :DDD

gombcomp: Igaziból talán annyi az előnye a dfi/evga lapoknak, hogy kevesebb fesszel megy annyit a ram és a prockó, de az elérhető órajel szerintem nem különbözik. 24/7-re amúgy se fogja senki 1.6v-al használni a cuccot, tesztre meg majdhogy mindegy, annyi idő alatt nem kampecol be.

(#4585) tome.jr válasza gombcomp (#4582) üzenetére


tome.jr
addikt

Személyes tapasztalat alapján az ASUS kilőve. :( A mostani EVGA lappal nagyon meg vagyok elégedve, a 790-esből végigpróbáltam mindet és ez volt magasan a legjobb. DFI-t nem ismerem bár tuningpotenciál szempontjából jókat hallottam róla. Még átgondolom, meg nézek külföldi teszteket is. :R

Más: érdemes megvárni a 920-asból a D0 steppinget? :F Úgy olvastam hogy csak "kozmetikai" változtatások lesznek rajta az elődhöz képest.

[ Szerkesztve ]

(#4586) g50v


g50v
csendes tag

Bocs az offért de meg szeretném kérdezni hogy:

Milyen memória ajánlott i7 alá?
3x2gb
2x3gb
3gb
2x2gb
CORSAIR TwinX 2048Mb DDR3 1600Mhz DHX CL9 NV KIT
CORSAIR Dominator 3072Mb DDR3 1600Mhz CL8 i7 DHX TRIKIT
CORSAIR TwinX 3072Mb DDR3 1600Mhz XMS3 CL9 i7 TRIKIT

ezek lennének a memóriák

köszi a válaszokat

g50v

ez a fránya gazdaságiválság...

(#4587) Dr.FantastiK válasza g50v (#4586) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

CORSAIR, 3 x 2Gb, (6 Gb osszesen) Dominator 1600Mhz. :K

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4588) SzlobiG válasza tome.jr (#4585) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az Evga van olyan jó mint a DFI szal ha a márkánál akarsz maradni nyugodtan beruházhatsz egy olyanra DFI-vel együtt a legjobb tuninglap.

(#4589) gombcomp válasza Dr.FantastiK (#4587) üzenetére


gombcomp
senior tag

De csak akkor ha nem akar 1600 feletti RAMsebességet....Ezek nem mennek többet!

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#4590) Zájec válasza Dr.FantastiK (#4587) üzenetére


Zájec
veterán

mi lenne ha #4579-s h.sz-re válaszolnál,, az ajánlgatást meg ránk hagynád akiknek már van némi tapasztlata ezügyben...

ahhoz képest hogy a ramodnak 1866xmp profilja van , nagyon gyenge az 1700mhz beállitás...direkt nem irtam tuningot ,mert a tuning általában az alapórajel feletti túlhajtást nevezzük... a tied meg jócskán alatta van még... hiába mondod hogy majd..... ha menne akkor azt linkelted volna....

megnyugtatlak hogy a copy 22k eredmény csakis a win7 miatt annyi ,, ami még igencsak gyerekcipöbe jár, és biztos vannak még bugjai...

mondok a példát:: megdöbbentö volt az everest benchben 30-32ns körüli latency érték... késöbb kiderült hogy az everest bench-ben volt egy kis bug és a mérés közben a core i7 egy pár dolgot nem csinált meg, ezért jött ki ez a nagyon alacsony érték.. kijavitották az everestben a hibát ,,mostmár reális eredményt csinál...

egyébként az általad létrehozott eredmény még egy mezei 1333kingmaxal is simán kihozható ,, nem kell hozzá kétszer ( x2!! ) drágább corsair dominator..

(#4591) tome.jr válasza SzlobiG (#4588) üzenetére


tome.jr
addikt

Akkor valószínű a márkahűség alapján EVGA lesz belőle. Árban is szerintem ugyanott vannak.

Kérdés: A mostani GSkill ramjaimat megnéztem, mit lehet belőlük kihozni az X58-as lapokhoz ajánlott fesz értékek mellett. 1,6 v mellett tudja a CL8 1600 Mhz-et, sajna CL7-et csal 1,7 v mellet viszi stabilan. Szóval ha ezeket a ramokat teszem bele dual channel-ben egy X58-as lapba akkor lesz valami teljesítmény különbség egy tri kithez képest? Úgy tudom hogy a tri kit ramok már nagyobb sávszélességüek. Ha nem muszáj nem cserélném a ramokat.

(#4592) Dr.FantastiK válasza Zájec (#4590) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

A #4579 -re:

mit mondjak ra?? ... Ugy nez ki ilyen gyors a Win 7 !!

Szerintem ez nem baj. foleg nem nez ki 'bug' -nak, mindenki azt tapasztalja hogy joo ez az opprencer' ... vegre ... a Vista kijon a Beta allapotbol .... :DDD

irtam mar hogy a tap miat nem mertem rendesen hajtani, de ma megjott,, ugyhogy fogok linkelni aztan az 'uj' 'igazi' kepessegeirol a RAM -nak.

AZ 1333 MHz Kingmax: nem mindegy hogy hany% 'agyon-tul-hajtas'-all megy azt amit ,, vagy 'native' !!!

ja, teszek majd fel XP't is hogy lassuk az eredmenyeket, nem hiszem hogy ott kevesebb lenne..... vagy ennyire hibas lenne az OS is meg az Everest is ?? :B

azt beismerem hogy hajmeresztoen dragak voltak ezek a RAM-ok ,, dehat tudjatok : HOBBY + azert a munkat sem hatraltatja !! :C

> > > igy porog a CINEBENCH x64 :

+ es nincs meg agyonhuzva ! ! ! 'csak' 170 bus. :DD

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4593) SzlobiG válasza tome.jr (#4591) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem is voltak olyan G.skill-ek simán elindúlt vele a cucc igaz nem próbáltam/teszteltem a rendszert.

Hát szvsz ha már ilyen drága lapot veszel illik trichannelt rakni bele I7-nek pont ez a lényege...

(#4594) HSM válasza Dr.FantastiK (#4592) üzenetére


HSM
félisten

Ha már ennyire a "natíve" voltát erőlteted a ramodnak, akkor csak halkan megsúgom, hogy jelenleg nem gyártanak 1600@CL9-nél gyorsabb natív modulokat, szóval az 1333@CL9-es moduloknál nincs jelentősen gyorsabb jelenleg. A Te ramod is egy megráncigált darab, csak épp gari van rá, hogy adott OC-n működik. Persze nyilván a Tiéd jobb, de nem annyivel, amennyivel drágább, sry. :N

Nem "néz ki" bugnak??? Hát ezt aztán frankón megmondtad! :C Szerinted hogy néz ki egy bug? Egy nagy szőrös bogarat kéne látnod a monitoron? :N Hát elárulom, 0 az esélye, hogy a Windows7 bármit gyorsítson a memóriasebességen. Ellenben annál nagyobb esélye van annak, hogy az everest teszt valamely fázisa nem megfelelően fut le az új oprendszeren.

(#4595) Dr.FantastiK válasza HSM (#4594) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

" Nem "néz ki" bugnak??? Hát ezt aztán frankón megmondtad! Szerinted hogy néz ki egy bug? "

Ugy ertem hogy csak azert mert gyorsabb nem feltetlenul kell bug -ra gyanakodni mindjart.

" jelenleg nem gyártanak 1600@CL9-nél gyorsabb natív modulokat,"

Es akkor a GT seria a Dominatorbol ?? >>> TR3X6G2000C7GTF 7-8-7-20 ! :R

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4596) HSM válasza Dr.FantastiK (#4595) üzenetére


HSM
félisten

Az is tudtommal csak egy sima, válogatott, gyárilag OC verzió lesz, legalábbis az elején biztosan. Semmi extra. :N
De itt a gyártó termékoldala: [link] Látsz te itt natív 2000-es csipet? Én nem igazán... Mondjuk a hyper-nél van némi esélye natív 2000-es modulnak, de kizártnak tartom, hogy rögtön a gyártás elején, és ilyen agresszív időzítésekkel.....

BUG-ra meg azért gyanakodunk, mivel a copy eredményed abban a formában nem összehasonlítható a többi eredménnyel, lehetetlenül magas, tehát valami nem kóser. Ezt most az egyszerűség kedvéért nevezzük BUG-nak, mivel nagy valószínüséggel az everest mérési rutinja és a windows7 nem komálják egymást. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4597) Zájec válasza tome.jr (#4591) üzenetére


Zájec
veterán

Szóval ha ezeket a ramokat teszem bele dual channel-ben egy X58-as lapba akkor lesz valami teljesítmény különbség egy tri kithez képest? Úgy tudom hogy a tri kit ramok már nagyobb sávszélességüek. Ha nem muszáj nem cserélném a ramokat.
igen lesz teljesitmény külömbség... lassab lesz..
nézd meg itt a 10. oldalon... :: [ Gigabyte X58 overclock guide ]
nem a "tri kit ramok" -tól függ ...hanem az alaplap hozza létre a TRI Channel-t , akár single modulokkal is , ahogy ezt a kingmaxoknál is teszi.... nekem például nem is egyforma S/N számuak mégis gyönyörüen mennek TRI CH-ba.. természetesen single modulként árulják öket... egyébként ne rágodj annyira az idözitésen , mert nem sok vizet zavar, itt már nem olyan mint az elözö platformnál... nálam például 1700 cl9-be is nagyon klasszul és gyorsan dolgozik , hiába cl9.... de majd te is rájösz amikor majd állitgatod , probálgatod a konfigodat...

"Ha nem muszáj nem cserélném a ramokat."
pedig muszáj lesz.... :K pláne ha elköltesz 150-200 000ft-t egy EVGA lapra és 920 procira ,, akkor már egy 27000ft-s 6GB-s kingmaxon nem múljon a dolog.... arányaiban.. (a jelenlegit el is adod böven annyiért) egyébként csak 200 BCLK-tól kezdödik a külömbség a lapok között , addig általános hétköznapi tuningra és egy 4.0-4.2-4.4ghz tuningot bármelyik lapból ki lehet hozni akár a Giga olcsóbb lapjaiból is....

(#4598) HSM válasza Zájec (#4597) üzenetére


HSM
félisten

Azért Gigából szerintem a DS4/UD4P a minimum... A 8 fázisos Gigákkal én nem nagyon mennék 3600 fölé tartósan a jelenlegi steppinggel... Na nem mintha ez nem lenne elég.... :DDD Igencsak megjön amúgy a proci étvágya 3800-4000 körül... Azt meg megnézem, pl. egy UD3-ban vagy sima UD4-ben mikor csinálsz nekem 4,4Ghz-et.... Jó, persze, "suicide shot"-ot talán, de stabil, procira nem ártalmas beállításon szvsz esélytelen.... :N

[ Szerkesztve ]

(#4599) Vágási Feri


Vágási Feri
csendes tag

tuning szempontjából van különbség az UD4P és UD5 között?

(#4600) Zájec válasza HSM (#4598) üzenetére


Zájec
veterán

nem értek veled eggyet :N
szerintem a 8 fázis is elviszi,, annyira nem kevés az.... persze ha Extreme eredményeket akar az ember , akkor ne azzal próbálkozzon elöször...
3.6ghz-nél kb 1.200v-t kérnek ezek a procik, még igy is a vid fesz alatt vagyunk... nemértem mit nem birna....

az igaz hogy 4ghz körül már van étvágyuk... a Ferrari is éhes amikor gyorsan megy :DDD

hát igen , a 4.4ghz már ütös :D ... nemtudom hogy birná a kisebb lap... de nem csodálkoznék ha birná és valami hasonlóan menne.... kitudja... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.