Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Valaki !

"4095"

üdv : :R

(#4102) wolfaud


wolfaud
csendes tag

Volt nekem olyan elképzelésem hogy csinálok műanyagból egy teknőt abba belerakom a gépet (alaplap proci vga ram) a teknőt teletöltöm olajjal (mivel az nem vezető) és belerakok egy hűtőgép fagyasztójának a bordáját és így az egész gépt le tudnám hűteni -22 fokra

Élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki

(#4103) wolfaud


wolfaud
csendes tag

3,4 ghz-n 1,3 volton stabil a gép de valamiért a 3d mark a végén nem írja ki hanem azt írja hogy display changed a 3,8ghz-hez elég ha a fesz növelem vagy ott már mást is át kell állítani?

Élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki

(#4104) S.O.S. válasza wolfaud (#4103) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Szia !

Az asus p6t topikban valaki leirta ,hogy ő mit állított.
Nekem is bevált. Kipróbáltam és az én gépem is ment 3800ghz-en.
De vissza vettem alapra .Nekem az is elég. :D

Lauda barátunk beállításai :Szia!

Ai tweakerben:

ai manual
speedstep disabled (ezt kikapcsolom, mert bezavarhat a tuningba és bluescreen is lett, amíg ki nem lőttem. Ha ezt disabledre állítod, akkor a turbo (21-es szorzó) is kikapcsolódik)
bclk 190
ddr3 1523

cpu 1.28125
cpu pll 1.80
qpi/dram 1.325
ioh 1.10

Az összes többi auto-n van. Üdv : :R

(#4105) Lindus


Lindus
csendes tag

nah, holnap bevásárolok én is! :DD

a Giga lap (UD5) mellett döntöttem, mert az a 2000Mhz-es ramokat is támogatja, de nem tudom hogy ez annyira lényeges szempont-e mint amennyire nekem tűnik. szerintetek srácok? :U
úgy gondoltam hamar eljön a 2000es ramok ideje és így talán késöbb kell majd alaplapot cserélnem mint abban az esetben ha 1600 lenne a max. szerintetek? :B
(közben itthon is kapható már az ASUS P6T Deluxe V2)
légyszi segítsetek, ma még variálhatok! :)

[ Szerkesztve ]

(#4107) Dr.FantastiK válasza Lindus (#4105) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Azt nagyon jol teszed hogy gondolsz a jovore, a 2000+ MHz a jovo a DDR3-ba.

Ajalom neked az ASUS Rampage Extreme II -t. :C kituno tuning lap. :C
ez viszi a 2000-nel magasabb ramokat is. !!!

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4108) KaYaK válasza Zájec (#4094) üzenetére


KaYaK
tag

Hát mára is jutott egy kis tesztelés... ;]

Hm megpróbáltam finomhangolni a feszeket de minimálisan is visszaveszem őket a PI már nem fut le... :B
De Vista feláll csak nem stabil így...:1.35v QPI és 1.8v PLL
Pedig szép lett volna ha így is menne a PI! :K
Ma pl a rockstar social club fatal errort írt ki mikor tunning miatt újraindult a gép win boot után :F kezdem nem szeretni a gta4-et :DDD

Viszont mostmár énis kimondom ez egy jó fajta prockó! :B VALID4.5Ghz_215BCLK

Proci feszt feltoltam 1.5v -ra a többi fesz az előző 4.4Ghz-es képen lévőkkel megedgyezik.
22x énis előcsaltam már de egyenlőre még 200BCLK-val sem áll fel a Vista... :O

Újra vizes érzés tört rám... :DDD Aki tudja mibe fáj egy Tody56 féle blokk az dobhatna egy privit... Előre is köszönöm...

Szerk: viz

[ Szerkesztve ]

élni és élni hagyni...

(#4109) gombcomp válasza Dr.FantastiK (#4107) üzenetére


gombcomp
senior tag

Az összes ASUS LGA1366-os alaplap tudja a 2000Mhz-t,sőt nem csak az ASUS-ok,
mivel ez chipset,és a körítés kérdése.Mellesleg a Rampage II Extreme jóval drágább
mint a társai,amik ugyanazt a tuning eredményt hozzák.
Szerintem megfizethető,és árban,szolgáltatásban a P6T-DLX a nyerő!Bár sokan dicsérik
a Gigákat,de ha tuning akkor inkább ASUS. :K

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#4110) serito válasza KaYaK (#4108) üzenetére


serito
senior tag

Azt a kutya fáját, tényleg jófajta proci. :K
Azt mondod, hogy 1.5v vcore, 1.35v QPI/Vtt, és 1.8v PLL mellett elindul a Vista 4.5Ghz-en?

Sajnos az én procim kifullad 205BCLK-n.
x22-vel nekem nem megy 179BCLK fölé, úgyhogy örülhetsz a jó procinak, én meg irigykedhetem. :B

(#4111) KaYaK válasza serito (#4110) üzenetére


KaYaK
tag

Nem azon nem indul el az túlontúl szép lenne!
Amit linkeltem 4.4Ghz az előző hsz-emben azon feszek 1.475c vpu 1.8v pll és 1.35 qpi/vtt mellett elindul HT on... De nem stabil... PI 1M nem fut le... volt olyan hogy a 17 résznél fagyott meg... :O Szóval 4.4Ghz kell neki a 1.487v cpu 1.92pll és 1.45qpi/vtt HT on.

4.5Ghz-hez vissza kellettem osztani a ramokat... mert alapból ez 1333 corsair tri kit ami 1800Mhz-en már nem akaródzik indulni... :DDD
Itt a feszek 1.5v cpu 1.92pll és 1.45qpi/vtt volt és HT off.

205BCLK is jobb mint az átlagos teljesítmény szóval neked is elég jó prockód van! :K

élni és élni hagyni...

(#4112) serito


serito
senior tag

Zé_Mester hívta fel figyelmemet egy a Gigabyte által szervezett bulira.
Gigabyte OC verseny 2009!

Mi lenne, ha ott tartanánk egy PH fórum i7 találkozót, hogy megismerjük egymást?

(#4113) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

Nah, az arany kozeputat valasztottam !!! :R

Megrendeltem a 940 -et.
Mikor kijon a 6 magos, szerintem a 920 -at a kutyank se fog lehetni eladni, :Y de talan a 940 -el nem lesz akkora a bukta mint egy 965-el . ...........

:B Remelem jool dontottem.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4114) Zájec válasza serito (#4112) üzenetére


Zájec
veterán

jól hangzik , én benne vagyok. ;) elmegyünk, kicsit nézelödünk , dumcsizunk .
kedvet kaptam , és pont nem dolgozok , tehát eltudok menni... :B

(#4115) KaYaK válasza Dr.FantastiK (#4113) üzenetére


KaYaK
tag

Bocs nem akarok a szívedbe vágni egy gondolatot de ezt nem hagyhattam ki... :B
Csak 1 kérdés... Miért vegyen az ember 70k ért egy 920-at ha 140k ért tud venni 940-et ami ugyanazt tudja? :F vau vau :DDD

serito ha gigám lenne mennék... ;) megvárom míg ánusz is csinál... :DDD De nektek rendkívűl magas BCLK-t kívánok!!!

Szerk: serito

[ Szerkesztve ]

élni és élni hagyni...

(#4116) serito válasza Zájec (#4114) üzenetére


serito
senior tag

Engem is elengedett az asszony, úgyhogy tutira megyek. :D :K Akkor cseréljünk elérhetőséget és ott találkozunk. .......remélem nem hangzott úgy mint egy randi időpont egyeztetés. :DD

(#4117) Dr.FantastiK válasza KaYaK (#4115) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Csak azert mert nem hiszem hogy az ev vegen meg el tudnam adni a 920-ast,
es ha rammarad akkor ugyanaz a bukta mint most hogy a 940 2x annyi...
Eladni ugyis elakarom majd mert a 6 magosra fogok valtani..
Addig meg egy kicsivel tobb.. 22-es szorzo,, amit a 920 nem nagyon akar vallalni...

a 940 meg a dupla arert annyival 'tobb' pont mint a 965 a 940-ez kepest...

>>>ha ugy gondolkozunk ,, ;] marhasag megvenni barmit is !! a 920-on kivul....

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4118) Zájec válasza serito (#4116) üzenetére


Zájec
veterán

ok , priviben adatot cserélünk... képet is küldök ,hogy felismerjük egymást :D
de könnyen felismersz :: szöke , hosszúcombú cicababa vagyok :))
elmegyünk , kicsit nézelödünk , dumcsizunk ... úgyis ritkán van ilyen esemény.

(#4119) KaYaK válasza Dr.FantastiK (#4117) üzenetére


KaYaK
tag

22x-ra reagálok csak mert a többi a magánügyed! ;]

Szóval 22x lehet nem vállalja úgy mint a 940-es ezt lehetségesnek tartom. Sajnos tapasztalatból is mondom. De még nem adtam fel a próbálkozást... Sőt a 940-est tolják 23x is... De egy dolog biztos... A 940-es nem vállal akkora BCLK mint a 920. Ezt így mind összefoglalva itt egy táblicsku:VR core i7 940. Ebből eléggé látszik amit itt mondtam.
Persze ezek nagy általánosságban értendőek. Ha kifog valaki egy jobb példányt akkor más a helyzet.

Hab a tortán hogy ide már rég felkerülhettem volna sok más 920-as társammal egyetemben! :U A mi 920 táblánkra még nem... :W De ami késik nem múlik! ;) )

[ Szerkesztve ]

élni és élni hagyni...

(#4120) SzlobiG válasza Zé_Mester (#4100) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csini vcore.:D Olvasgattam, hogy az EVGA lapok nagyon jók, de ennyire. :U

(#4121) Lauda


Lauda
félisten

Találtam a corsair főoldalán egy táp kalkulátort: http://www.corsairmemory.com/default.aspx :DDD Bejelölöd milyen cpu/vga/hdd és kidobja melyek az ajánlott típusok. :) Ja és felette lehet memót is keresni.

[ Szerkesztve ]

(#4122) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

most akkor a Bus Interface: ami 4.8 GT/s QuickPath meg a 6.4 GT/s az ugye csak elmeleti ? ? ?

mert ahogy a teszteket atneztem, egy 920-as felhuzva a 965 MHz szintjere, ugyanugy teljesit a Memory Bench -be. ... :U hogy is van ez ??

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4123) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

egy nagyon erdekes cikket talaltam !!!

>> http://www.tomshardware.com/reviews/Intel-Core-i7-Nehalem,2057-11.html

Ezek szerint : The Core i7 965 Extreme is clocked at 3.20 GHz. Running 266 MHz less, the Core i7 940 is around 8% slower, while the 2.66 GHz Core i7 920, performs about 16% slower than the Core i7 flagship on average across our benchmark suite.

akkor megis megeri 2x annyit kiadni a 940-ert. ........ :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4124) Lauda válasza Dr.FantastiK (#4123) üzenetére


Lauda
félisten

Ja meg hát. :DDD Arra mutass tesztet, hogy azonos mhz-en gyorsabb a 940/965 a 920-nál. :) Az eddigi felhasználói tapasztalatok/tesztek szerint semmivel sem gyorsabb egyik se. Gondolok itt winrar/everest/super pi stb. A tomshardware meg egy ökörség úgy ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#4125) #97544192 válasza Dr.FantastiK (#4123) üzenetére


#97544192
törölt tag

Hiába akarod magaddal elhitetni, hogy megéri az árát a 940, nem fogod tudni elérni, mert nem éri meg az árát! Ennyi... :))

(#4126) Dr.FantastiK válasza #97544192 (#4125) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Mennyire lehet felhuzni a 920-at anelkul hogy tobb fesz't kellene adni neki ?? :F

Az az igazsag hogy nem mindegy hogy agyonhuzva megy a 920 ugy mint a 965, vagy 'native' !!

Persze, azert szerintem sem eri meg a 965. ... :B

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4127) #97544192 válasza Dr.FantastiK (#4126) üzenetére


#97544192
törölt tag

3,5 GHz-t simán bírja, nagyon türhető feszekkel... Egyáltalán nem kell megölni a procit ahhoz, hogy menjen 3,2 GHz-t, vagy 3,5 GHz-t... ;)

(#4128) Lauda válasza Dr.FantastiK (#4126) üzenetére


Lauda
félisten

Minél több feszt? Miért baj, ha kell neki fesz? 965-nek is kell, ha tuningolsz. :)

Én procim 1.4v-al lazán 4ghz prime stabil, talán hétvégén ki tudom tesztelni mennyi kell neki minimum, de ennyi biztos nem.

[ Szerkesztve ]

(#4129) serito


serito
senior tag

Kis érdekesség i7 + Ati párosítás : 25 667 pont 3DM06 XP

(#4130) Zájec válasza serito (#4129) üzenetére


Zájec
veterán

nagyon klassz eredmény ;) elfogadnám :D

én is készültem valamivel :: beindullt 4.4ghz-n :)) :DD

(#4131) SzlobiG válasza Zájec (#4130) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azt nekem magyaráztok, hogy sok az 1.6v.:DD

(#4132) serito válasza Zájec (#4130) üzenetére


serito
senior tag

Azt hiszem az én procimat elkönyvelhetem a közepesen tuningolható darabok közé!
Szép eredmény! ;) Az enyém ilyen feszekkel még 4.3Ghz-en sem hajlandó elinulni. :(

A VGA meg csak tesztre van nálam, viszem vissza a nagykerbe. Gondoltam a hétvégén 3Dm06-ozok kicsit, meglehet Vantage-ra is rápróbálok. :K

SzlobiG ezt az eredményemet ( azonos órajelen ) nem igazán akarja elismerni. Én viszont tudom, hogy nem mókolt a kép!!

[ Szerkesztve ]

(#4133) Zájec válasza SzlobiG (#4131) üzenetére


Zájec
veterán

nem is :N én voltam aki szóvátette.... :D ugye hogy nem sok :)

(#4132) serito:: próbálgatni kell még :K nálam sem ment rögtön..
21x208-al betöltöt 1.55 vcore-on.. 4370mhz ,, de a 4.4-et nem akarta...
aztán megkapta 1.6v föl9tt... 1.62v adtam és több lett a fesz , nézd meg !
az ET6-t és a cpu-z -t...

[ Szerkesztve ]

(#4134) SzlobiG válasza serito (#4132) üzenetére


SzlobiG
félisten

Vantageot mindenképp csinálj kíváncsi vagyok rá.:)

"SzlobiG ezt az eredményemet ( azonos órajelen ) nem igazán akarja elismerni. Én viszont tudom, hogy nem mókolt a kép!!"

Ezzel a témával maradjunk a topikjába és még mindég nem írtam, hogy csalás, vagy mókolást feltételeznék.;)

(#4135) serito válasza SzlobiG (#4134) üzenetére


serito
senior tag

Rendben, csinálok vantage eredményt is közben megdöntöttem a korábbi alapórajeles 25k-s eredményt. Ha így folytatódik meglesz a 26k. :U

(#4136) Lauda válasza gombcomp (#4012) üzenetére


Lauda
félisten

Tényleg nem valami tuningbajnok ramok ezek a dominátorok, magasabb fesszel lehet menne, de én nem adok neki 1.64-nál többet. DDR3 1700-on már kampec is nekik, belefagy a biosba. Biztos a memókkal van a "gond", mert ha visszaveszem 1600-ra az uncore-t még lazán emelhetem és stabil a gépezet. [link] Esetleg az időzítést 9-9-9-24-re visszaveszem, az órajel ugyis fontosabb, mint az időzítés, most ezzel tevékenykedek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4137) SzlobiG válasza Lauda (#4136) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát ezek a dominatorok akkor tényleg nem egy nagydurranások örülök, hogy akkor nem is vettem corsairt csak a kinézetük a nyerő.:D

(#4138) Lauda válasza SzlobiG (#4137) üzenetére


Lauda
félisten

Tényleg nem azok. Szerintem ki van tesztelve az 1600mhz 8-8-8-24-en 1.65v-on és annyi. No tuning. Kár érte, mert a sávszélt eléggé megnyomja a ramfreki. Ha csak az uncore-t emelem, akkor is nő a sávszél, de a rammal együtt lenne az igazi. :)

(#4139) Donnie válasza Lauda (#4136) üzenetére


Donnie
őstag

Valóban kényesek 1650 felett sajnos a Dominator-ok:( Viszont én 1600-on CL7-ben használom őket:) Ez azonban pozitív, hogy bírják.

(#4140) SzlobiG válasza Lauda (#4138) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen mer a corsair már azt az elvét követi, hogy csak a nagyon drága szegmensbe ad jó tuning chippel szerelt modulokat persze elvétve még kilehet fogni az "olcsó" kategóriába is jobb példányokat. Igen én azért is használom 1800-on cl8-ba simán megy 1.64v-al.

(#4141) Lauda válasza Donnie (#4139) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt a 7-8-7-20 1T-t úgy tesztelted ki? Ha stabil, akkor én is lejjebb veszem. Egyébként az a command rate mit jelent? Nekem 2T-n van. :)

SzlobiG: akkor bekaphassa a corsair. Ennél eggyel gyorsabb/drágább chip van core i7-hez, az 1866mhz-es. Szvsz egy 10-15% tuningpotenciálba még nem halnának bele és akkor mehetne ez is 1800-körül. 1.66-1.67-es fesszel biztos menne is, de én nem gyakolom szét a prockót emiatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#4142) Lauda


Lauda
félisten

Még annyi, hogy van ez a cpu differental amplitude, amit lehet állítani mV-ban és több helyen láttam már, hogy piszkálgatták. :DDD Ez mit befolyásol, és mennyin legyen, ha egyáltalán állította itt már valaki.

(#4143) #97544192 válasza Lauda (#4141) üzenetére


#97544192
törölt tag

Command Rate-re én is kíváncsi lennék, mert nekem a CPU-Z XMP-1600 profilban 2T van írva, azért is állítottam át. Jah, meg 1T-n több kékhalál volt. :Y

(#4144) Lauda válasza #97544192 (#4143) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt most találtam: [link]

[I][I]Command Rate – egy újabb fontos tényező

A hardverekkel foglalkozó felhasználók számára biztosan ismerősen csengenek a CAS Latency, RAS to CAS Delay és hasonló memóriaidőzítésekkel foglalkozó, az alaplap BIOS-ában megtalálható menüpontok, melyeknek idáig nem tulajdonítottunk különösebb jelentőséget. Egy memóriamodul megvétele esetén eddig a CAS Latency volt a meghatározó tulajdonság, azonban ezentúl érdemes lesz odafigyelni a memóriák Command Rate paraméterére is. A Command Rate egy órajelciklusokban kifejezett késleltetés a chipkiválasztás (a RAM kiválasztása) és a megfelelő parancsok végrehajtása között. 1T vagy 2T értékeket vehet fel, ez 1 vagy 2 órajelciklust jelent. Tesztjeink szerint az új Athlon 64-ek memóriavezérlőjét nagyon érzékenyen érinti ez a beállítás.[/I][/I]

Azért dob rajt rendesen, bár ha nálad kékhalál vót', akkor ezt ki is lőhetjük. :DDD

Ettől függetlenül valaki hozzáértő leírhatná, hogy a core i7-nél ez miért fontos. :D

[ Szerkesztve ]

(#4145) S.O.S. válasza serito (#4129) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Szia !

Nekem alapból mér az Everest 46 fokot. :DDD Terhelésen prici 100% -on 3 perc utén maX :70 fok.
Neked meg 4094 Mhz-nél 44 fokot :Y

Gyári hűtőd van ? Vagy az én hűtömmel nem stimmel valami. :DDD Vagy nem jól mér az Everest . :)

Üdv : :R

(#4146) Lauda válasza S.O.S. (#4145) üzenetére


Lauda
félisten

Amikor a képet készítette, már nem volt terhelve a proci, ezért 44 fokos csak. :) Egyébként ott van az adatlapján, hogy Thermalright TRUE BLACK.

[ Szerkesztve ]

(#4147) Donnie válasza Lauda (#4141) üzenetére


Donnie
őstag

Igen, 7-8-7-20 1T-vel teljesen stabil. 1.335v VTT, 1.64v mem.
Memtest86+ és Win-es memtest (MemTest 3.8) stabil.:K

[ Szerkesztve ]

(#4148) Donnie válasza Donnie (#4147) üzenetére


Donnie
őstag

(#4149) Lauda válasza Donnie (#4147) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, kipróbálom! :K Ez a mérés milyen uncore mellett készült?

(#4150) Donnie válasza Lauda (#4149) üzenetére


Donnie
őstag

Sry, igaz. 3400-as uncore. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.