Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) gombcomp válasza Acor (#4400) üzenetére


gombcomp
senior tag

Nehogy adj neki 1,9-et a proci memóriavezérlőjét megölheted ennyi fesszel! :U

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#4402) HSM válasza Acor (#4400) üzenetére


HSM
félisten

Arra vigyázz, hogy ha a QPI/VTT fesz több, mint 0,5V-al kevesebb a DRAM fesznél, az nagyon hamar kinyírja a procit, és a QPI/VTT sem ajánlott 24/7 1,35V felett, bár sokan használják 1,45V körül is.

(#4403) Acor válasza gombcomp (#4401) üzenetére


Acor
aktív tag

És ehhez mit szólsz???
Az olaszon és a magyaron is 1.9 és 1.8V van megadva akkor nem hiszem, hogy baja lenne.
Itt a következő teszt amit találtam:
http://www.hwmania.org/forum/csx-supporto-ufficiale-italiano/4571-csx-overclocking-cec.html

Sőt még 2,1V is van

Vélemény??

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#4404) HSM válasza Acor (#4403) üzenetére


HSM
félisten

Az Intel technikai specifikáciját olvasd inkább el.... Amúgy a memória valszeg bírja, a proci nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#4405) Acor válasza HSM (#4404) üzenetére


Acor
aktív tag

Nem mondtam, hogy nem hallgatok rád(rátok) csak akkor miért írnak ekkora feszt máshol, így ők is nyugodtan kilőhették teszt alatt a processzort, csak erről nem tudunk semmit

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#4406) Vágási Feri


Vágási Feri
csendes tag

szevasztok! :)

mostanában veszek én is i7et! :DD
egy UD3R (tehát a legolcsóbb i7 lap) hogy muzsikál tuningnál?

[ Szerkesztve ]

(#4407) HSM válasza Acor (#4405) üzenetére


HSM
félisten

Ahogyan már Achill3us fórumtárs is már linkelte párszor:[link]

(#4408) Acor válasza HSM (#4407) üzenetére


Acor
aktív tag

Jó a cikk, bár ugyan véleményeket illetve alátámasztást kér az állítására...
Viszont, azt is megtudtam belőle valahol a közepe táján van a CSX ram 1,8-1,9V -al és arra azt írják megy rendesen.
Míg egy Corsair 1.65V-ra van calibrálva addig a CSX 1.8-ra.

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#4409) Lauda válasza gombcomp (#4397) üzenetére


Lauda
félisten

Aztakurva, elég szépen mennek a memók 2000mhz-en. :Y :C

Cyberpunk: Én igazából ezt az 1 lapot ismerem, ami itt dolgozik a gépben, csak ajánlani tudom, igaz nem óccsó', de nem is rövid időre veszed, szvsz jó befektetés. :K

Acor: Le lett már írva, hogy ne adj neki 1.64-65-nél többet ha jót akarsz. De ha ez téged nem érdekel, adj neki nyugodtan 1.9v-ot, legalább lesz tapasztalat, hogy mennyinél van badaboooom.... :Y :DDD :DD

Azt kéne megérteni, hogy a core i7-nél a memófesz széttoszhatja a procit. Míg c2d-nél adhattál bármennyit a ramoknak, mert maximum azt küldted szét, itt más a helyzet. :R

[ Szerkesztve ]

(#4410) Acor válasza Lauda (#4409) üzenetére


Acor
aktív tag

Grat hozzá!! :)

Akkor már csak egy kérdés és megnyugszom nem traktálok senkit tovább :)
Miért van a gyártó által meghatározva az 1.9V ha az megöli a processzort????
Túllőttek a célon, gyártottak egy olyan memóriát amit nem is lehet használni, mert kinyírja a procikat??

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#4411) Lauda válasza Acor (#4410) üzenetére


Lauda
félisten

Pont az előző hsz-ben írtam le. Egy c2-es rendszernél bármennyi feszt adhattál a memónak, az nem befolyásolta a többi hardvert. Tehát egy ddr3-as c2-es rendszerben lazán mehet 1.9volton a memó, de ha ezt a memót egy i7 mellé rakod, akkor csak max 1.65v ajánlott a prociba átkerült memóvezérlő miatt. Érted már? :)

(#4412) joshua7


joshua7
veterán

Pár helyen azt olvasom, hogy ezekhez a cuccokhoz tri-kit kell. Ez nincs így, ugyebár?

Semper Fi

(#4413) P00By válasza joshua7 (#4412) üzenetére


P00By
nagyúr

Nyilván működik egy ill. 2 modullal is :D Dual esetén nincsen nagy teljesítmény visszaesés a tc-höz képest!

(#4414) Acor válasza Lauda (#4411) üzenetére


Acor
aktív tag

Értem :) :R :R :R
Akkor még sokat kell kisérleteznem, mert még mindíg nem működnek egyik javasolt beállítással sem :(

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#4415) #97544192 válasza Acor (#4410) üzenetére


#97544192
törölt tag

Majd ha mutatsz egy dobozt, amin van egy bizonyos "i7" szó, meg rajta van, hogy "1.9V", akkor egyetértek veled, de míg nem tudsz ilyet mutatni, hiába írogatod a dolgokat, kétlem hogy a CSX ennyire hülye lenne... :) Minden gyártó olyan TriKit-es RAM-okat gyártott, amik gyárilag 1.65V-osak, vagy 1.5V-osak. :U

[ Szerkesztve ]

(#4416) Lauda válasza Acor (#4414) üzenetére


Lauda
félisten

A 4396-ban leírtakkal kipróbáltad már? :U Ha úgy se megy, akkor valamelyik hv megadta magát, de inkább user error lesz.

joshua7: Megy 1 és 2 memóval is, csak a trichannel nem fog menni, ezért nem lesz kihasználva a rendszer adta lehetőség, a 3 channeles memóriakezelés. :D

(#4417) Acor válasza Lauda (#4416) üzenetére


Acor
aktív tag

Igen, azokat próbáltam és úgy is kifagyott a Prime alatt..
Egyébként jelenleg minden új a gépemben.. még időm sem volt kinyirni valamelyiket..:)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#4418) HSM válasza joshua7 (#4412) üzenetére


HSM
félisten

Hát az optimális sebességhez 3 modul kell, de az még nem tri-kit.... Nekem is csak 3 ugyanolyan modul van hozzá, Zájec is sima 3 kingmaxal küldi.... De biztos vannak még it páran így....
De 1 vagy 2 vagy 4 vagy akárhány modullal is működik, csak hát az nem az igazi... :U

(#4419) Lauda válasza Acor (#4417) üzenetére


Lauda
félisten

A memókat vedd vissza 1480-ra vagy az alá.

(#4420) Acor válasza Lauda (#4419) üzenetére


Acor
aktív tag

Sajnos úgy sem jó.... :( :(
Azt hiszem feladom, állandó kék halált csinál a prime95 és egy percen belül.
Már tényleg a garin kívűl nem látok más kiutat.
Csak mit vigyek vissza a procit a lapot vagy a memóriát....

Mindenesetre mindenkitől köszönöm a segítséget!!!

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#4421) Lauda válasza Acor (#4420) üzenetére


Lauda
félisten

Lehet a táp szart be, hogy a terhelés hatására kékhalál van. Nem tudod egy másikkal kipróbálni esetleg? Aztán futtass memtest-et úgy, hogy az összes memó le legyen foglalva.

(#4422) HSM válasza Acor (#4420) üzenetére


HSM
félisten

Alapórajelen is kifagy? (Proci 2660, esetleg turboval, ram szigorúan 1066-on)?

[ Szerkesztve ]

(#4423) Lauda válasza Lauda (#4421) üzenetére


Lauda
félisten

Prime előtt indítsd el a realtempet, hátha túlmelegszik a proci. :U

szerk: minden tönkremehet 1 nap alatt is, csak mint lehetőséget említettem.

[ Szerkesztve ]

(#4424) Acor válasza Lauda (#4421) üzenetére


Acor
aktív tag

Fél éves 850W CM táp gondolod tönkrmegy? Sajnos nincs másik tápom ez elég drága volt, ahhoz hogy legyen egy másik mellette :) Ennyi gondom elég rég volt már hardware-vel.
De optimista vagyok biztos megtalálom a megoldást :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#4425) Acor válasza HSM (#4422) üzenetére


Acor
aktív tag

Igen minden alapon van és úgy fagy ki..
A proci felmegy 80-an főlé és ott állt meg a rendszer...

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#4426) Lauda válasza Acor (#4425) üzenetére


Lauda
félisten

Most szivacc minket ember? Ezért írtam, hogy indíts realtempet, éreztem, hogy hasonló probléma lesz. Eddig 70 fok körüli hőmérsékletet írtál. :U Persze, hogy 80 foknál letilt a rendszer, hogy ne sűljön meg. Hűtő jól van felrakva? Még 3800on is elég a gyári hűtő ha nincs agyonfeszelve a proci.

(#4427) HSM válasza Lauda (#4426) üzenetére


HSM
félisten

Na ne már, hogy 3800-on is elég a gyári hűtő! Megnézem én, mire! :W
Amúgy 80 felett sem lenne szabad kinyúlnia, nekem ilyen volt 4 gigán: [link] [link]
(Most megint nem joóön be, de eddig mindig jó volt... Majd megjavul, addig bocsi)
Ha nem látszana, 84-87 fokok vannak a képen, gond nélkül, realtemp-el.
Persze, a proci élettartamának nem tesz jót, ha 80 felett jár, de nem szabadna kikapcsolnia, vagy BSOD, vagy hasonlók....

(#4425) Acor:És ha bemész BIOS-ba, és LOAD OPTIMISED DEFAULTS? Utána is? Marad a baj, ha semmihez se nyúlsz?

[ Szerkesztve ]

(#4428) Lauda válasza HSM (#4427) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem elég volt a gyári cooler 3800-on prime-al terhelve, igaz nagyon baráti feszekkel (1.28125v), de ezt le is írtam előbb. Nem szabadna kikapcsolnia,,,,,jah, csak azt nem tudjuk mit állított be a kolléga a biosban. Szvsz inkább user error van itt mint hw error. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4429) Acor válasza HSM (#4427) üzenetére


Acor
aktív tag

csináltam egy cmos clear-t utána nem nyúltam semmihez és úgy is kifagyott.. 85 fokig is felment. Ez a gyári hűtő nem nagy vasziszdasz...
Bár megnyugtatóbb lett volna az hogy 80 felett letilt a rendszer, de ha nem akkor még mindig nincs megoldva a dolog.
Egy tény nálam még sose volt sokáig gyári hűtés és most is a vízre várok...

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#4430) HSM válasza Acor (#4429) üzenetére


HSM
félisten

Értem, mondjuk tényleg sanszos, hogy nincs fenn jó a hűtő, mivel nem kéne ennyire melegnek lennie.... Igaz, én nem használtam sose azt a vackot, de amit mások linkeltek, az azért nem ennyi volt....
Amúgy letilt a rendszer, csak épp nem 80-nál, hanem ha a realtemp által mért "Distance to Tjmax" lecsökken asszem 5-re, akkor csökkenti az órajelet, és ha nem javul a dolog, akkor 0-ra csökken (100fok) és asszem akkor kapcsolja le maga alól a feszt, hogy ne süljön meg. Szóval baja nem lesz, de 24/7 jobb 80 alatt maradni....

(#4428) Lauda: Erről van képed is? Kíváncsi lennék... ;] Gondolom HT off volt.... Nálam a hyper 212 alatt megvan a 70-75 fok 3800-on, HT on, 1,264V-on.... :F

[ Szerkesztve ]

(#4431) Robb202


Robb202
tag

Hi!

egy kérdésem lenne. Gigabyte UD5-ös lapom van. Ugyebár az rendelkezik 10 SATA csatival.
Illetve van rajta egy IDE csatlakozó is.

A kérdésem az lenne, hogyha mind a 10 sata tele van vinyóval akkor tudom mellette használni az IDE csatlakozót is, vagy egy időben nem lehet?

Mert úgy tudom 6 sata csatit a rendes chipset kezel, 4-et + az IDE csatit pedig kiegészítő csipszet.
Valaki ez próbálta?
Összefoglalva 12 megjató tehető rá vagy csak 10? Annak függvényében hogy az utolsó 2 sata vagy ide? Valaki erről valamit?

Bocs hogy ide írtam de ez is I7 alaplap, külön meg nem volt :(

(#4432) szacsee válasza Robb202 (#4431) üzenetére


szacsee
nagyúr

Jól tudod, 6-ot az ICH10R kezel, 4-et pedig a kiegészítő, viszont giga oldalán nem láttam sem csillagozott részt, sem apróbetűt, amiben utaltak volna a korlátozásra.
A média felkapta volna szvsz, ha nem a specifikációnak megfelelő adatot tesznek közzé.
Véleményem szerint kezel 12-t. :K

(#4433) CHIPman válasza HSM (#4381) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mint említettem, ez AMD lapban lesz, ahol lehet nagyobb feszt adni is neki. A DDR3 mennyi feszt bír 24/7-ben? Gondolom 1.65-öt simán. Ha fejebb megyek feszben, akkor meg talán nő a tuningpotenciál is. Nemde?

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#4434) HSM válasza CHIPman (#4433) üzenetére


HSM
félisten

Egy darabig nő, de van egy pont a legtöbb ramnak, ahonnan nincs tovább, semekkora fesszel sem....
Arról nem is beszélve, hogy 1,5V felett igencsak tudnak melegedni (pl. az eyém, az elixir-es újabbak hűvösebbek) Én olyan 1,8V körül húznám meg a maxot, ami még okés lehet, megfelelően hűtve. :K

(#4435) Acor válasza HSM (#4430) üzenetére


Acor
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat, este leveszem a hűtőt és újra rakom. nekem is gyanús nagyon a dolog... majd beszámolok mi lett.
Már írtam a CSX managernek is mire állítsama Ramokat, remélem válaszol :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#4436) SzlobiG válasza HSM (#4427) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez gyári hűtővel volt ennyi? Annak ellenére nem is rossz, de nyáron már para lenne.:D

(#4437) HSM válasza SzlobiG (#4436) üzenetére


HSM
félisten

Dehogyis! :C Én fel se raktam azt a sz*rt! :DDD
A C2D idején jó móka volt a gyári rézmagos hűtős G0-akat 3600-on kergetni a gyári cuccal, 70 fok alatt... :B De ez már más állatfajta.... :K
Szóval ez a Hyper 212-vel készült, de pár fokkal magasabb a kelletténél, mivel nem 1700-on ment a hűtő, hanem 1500-1600 körül kapcsolgatta a lap, 1-3 fokkal jobb ha maxon megy. A szobában 22-23 fok körül volt.
Ja, és HT-s eredmény. Én nemhogy 4 gigát nem láttam gyári hűtővel, de még 3600 körül is nyögvenyelősen... (Zájec eredménye a gyári csodával: [link])
Nálam 3800-on 1,264V-on melegszik fel így: [link] (Relatemp log-ból gyártva, szépen látszik a végén a Linx extra terhelése...)
És így reális, amiket olvastam teszteket a jobb tuning-hűtők 10-20 fokkal voltak jobbak a gyárinál. Ennyit az enyém is hoz.... (De nyilván nem egy Tright Ultra EX push-pull... ;] )

[ Szerkesztve ]

(#4438) Lauda válasza HSM (#4430) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs, de szerintem marhaságot írtam, szvsz fáradt voltam nagyon. :P Az a 3800 inkább 3200, ami reálisnak tűnik így visszagondolva. És igen, a jobb coolerek 15-20 fokot rávernek a gyárira. :K

(#4439) Acor


Acor
aktív tag

Újra bekentem és nem változott semmi
Prime95 1perc és kék halál...
Hőfok 80
Már nagyon kiváncsi lennék egy vízhűtésre vagy egy normálisabb megoldásra. Gyári hűtővel is mennie kéne, nem értem... lehet el van cseszve a gyári hűtője...
CSak egy kicsit pörög fel a ventije ha terhelem.

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#4440) Lauda válasza Acor (#4439) üzenetére


Lauda
félisten

Ha nem tuningolsz, akkor tökéletes a gyári hűtő. Állítsd át a biosban, hogy maxon menjen állandóan. :U

(#4441) mpierre


mpierre
veterán

Hali!
Segítséget kérnék. Nem sűrűn cserélgetem a hardvert, de lassan itt az ideje. Egyelőre a giga ud4-est néztem ki (a bővíthetősége megfelelőnek mondható). Valakinek van tapasztalata ezzel a anyulappal? (Semmilyen saját tapasztalatom nincs más gyártók termékeivel, mivel eddig abitot használtam csak, az meg nincs többé.)
Kösz.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#4442) Acor válasza Lauda (#4440) üzenetére


Acor
aktív tag

Akarok csak még várok egy kis money-ra és egy jó vízhűtés ajánlatra :)
Megnézem a bios-ban a ventit

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#4443) Acor válasza mpierre (#4441) üzenetére


Acor
aktív tag

Én ezt használom, bár nem olyan rég vettem. Szinte ugyanazt tudja mint a drágább testvérei tuning szempontjából meg ha jól láttam a Gigabyte is ezt ajánlja. A találkozón ilyenekkel versenyeztek..:)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#4444) szacsee válasza Acor (#4443) üzenetére


szacsee
nagyúr

Neked UD4P-d van, azért van külömbség az UD4 és az UD4P között rendesen. :K

(#4445) mpierre válasza Acor (#4443) üzenetére


mpierre
veterán

Nem feltétlenül a tuningra gondoltam, hanem a megbízhatóságra. Tudom ezeknél az új lapoknál nem beszélhetünk komoly "előéletről", de gyártók már jó ideje felszínen vannak.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#4446) Acor válasza szacsee (#4444) üzenetére


Acor
aktív tag

ez igaz :))

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#4447) szacsee válasza mpierre (#4445) üzenetére


szacsee
nagyúr

Én felszereltségre és tudásra gondoltam... a postomban. :K
Megbízhatóak a lapok, no meg Giga 3 év gart vállal nem véletlenül.

(#4448) Zájec


Zájec
veterán

(#4449) szacsee válasza Zájec (#4448) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az szép grat! :))
Hőfokok terhelve hogy alakulnak nálad ilyenkor?

(#4450) Zájec válasza szacsee (#4449) üzenetére


Zájec
veterán

:R a höfokok ? a 3Dmark altt nem tudom mennyi,,, a prájmot meg már nehéz összehozni 4.0 - 4.2ghz felett..
meg ugye HT on is más meg HT off is.. :) .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.