Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) Lauda válasza Szatesz (#10996) üzenetére


Lauda
félisten

Sárpacnak 4200 on 1.23v al stabil minden.....

Khhmmmm.....ez eros volt. :D

Zájec, Sárpac: lesz eredmeny, csak varok a csere hx1000-re, meg majd kell segitseg is valszeg, mert olyan 190bclk fole nem akar menni a cucc, valami beallitas hianyzik, mert a fesz nem oldja meg. akinek itt mar class-a van az nem segit, majd Szatesz-al remelem tudunk segiteni egymasnak, ha megjon a lapja. :)

(#11002) Szatesz válasza Lauda (#11001) üzenetére


Szatesz
őstag

Hát én is remélem hogy megoldjuk a gondot...
Igen kicsit tuloztam...De prime95 meg Linx stabil azon ha joltudom...

Neked milyenek a Prime stabil eredményeid?

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11003) westlake válasza sniper elite (#10998) üzenetére


westlake
félisten

nem kell minden erdmenyben stabilitast keresni.. ha en stabil eredmenyt akarok kozolni, akkor odairom, hogy ezen a sebesegen stabil a rendszer.. azon a kepen semmi mast nem kellene nezni, csak a cpu sebesseget, a memoria sebesseget (idoziteseket) es a winrar eredmenyet.. merthogy az semmi mas, csak egy winrar eredmeny, a winrar - benchmark topikba ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#11004) Sárpac válasza Lauda (#11001) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem 4400on stabil 1.1vóttal teccik érteni?:DD
Valóban azért erős lenne ha 1.23Volton full atom stabil lenne, de tény hogy prime stabil viszont mint tudjuk gamehez még édeskevéske szok lenni a prime stabil eredmény.:D

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11005) Sárpac válasza Lauda (#11001) üzenetére


Sárpac
nagyúr

190 fölé nem nagyon megy, hmm.. az gáz lehet pont egy gyengébb chippel szerelt lapot fogtál ki...

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11006) X@b3e válasza Zájec (#10978) üzenetére


X@b3e
addikt

Bloodrage-t én is vadásztam hónapokig, de a magyar disztri sztem a mai napig nem hozott még be belőle egy árva példányt sem, csak ígérgette hétről-hétre, és nagyon nehezemre esett már várni.
Más - 18x200-on néztem most a cpu-t, azon már hajlandó egy óránál is tovább futni a prime. Lehet, megint "jófajta tuningos" procit sikerült kifognom... :(((

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#11007) Szatesz válasza Sárpac (#11005) üzenetére


Szatesz
őstag

Én szerintem azért van ez mert ugye amit vett Corsair hx 1000 es táp hibas volt ...És azon volt 2x 8 pines csati...Most meg csak 1 van neki bedugva és vallszeg e miatt szivozik

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11008) Lauda válasza Szatesz (#11002) üzenetére


Lauda
félisten

Majd osszehozzuk, csak jjon meg a lapod nekem meg a tap. :D

Ezzel a lappal meg nincs stabil eredmenyem. Melohelyen kicsit behoptam a hetet, total ko minden nap, ha itt fekudne pamela anderson azt is felretolnam vagy adnek neki 1.42 voltot. :DDD

Sárpac: arrol az 1.23 prime eredmenyrol nezhetnek screen-t? legutobb is kertem, csak "elfeljejtetted".

Sárpac: hat az fura lenne, foleg mert B3-as. De persze jo lenne, ha legalabb a class-osok segitenenek egymasnak, de errol szo sincs.

[ Szerkesztve ]

(#11009) westlake válasza Szatesz (#11007) üzenetére


westlake
félisten

igy lehet (megint) elinditani egy varosi legendat.. nekem csak egy 8 pines tapcsati van rakotve az alaplapra (a kezdetektol fogva), de megis megy a talicska 220 biciklivel.. bar az is lehet, hogy megint en vagyok a "bena" :D

Lauda: az a valaki hajlando neked segiteni (mint mindenki masnak is), csak amikor te meg annyit sem tudsz megtenni, hogy egy nyamvadt wlm-et feltelepits (pedig megigerted), akkor ne azt a bizonyos valakit "hibaztasd" mar :U

#11010: most egyaltalan nem arrol volt szo, hogy 220 bckl fole miert nem jutok, hanem arrol, hogy laudanak miert nem jut 190 bckl fole.. a ket dolog egyaltalan nem ugyanaz :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#11010) Szatesz válasza westlake (#11009) üzenetére


Szatesz
őstag

Igen de az a 220 BCLK is édeskevés.... :F Lehetséges neked is pont emiatt all meg ott...
Az EVGA forumba nem tartjak varosi legendanak... :N

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11011) Lauda válasza westlake (#11009) üzenetére


Lauda
félisten

azt irtam, hogy majd csinalok msn, nezd vissza a pu-ket. de nehogy mar feltetelekhez kosd a segitsegedet, kicsit sokat kepzelsz magadrol. de ne is segits, csak kicsit fura, hogy itt meg nyavajogsz a segitsegert.

Sárpac: nyugodt vagyok, csak majd kuld a screent. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11012) westlake válasza Szatesz (#11010) üzenetére


westlake
félisten

lehet, hogy extreme tuningnal tenyleg szamit a masodik tapcsati hasznalata, de azt meg mindig nem hiszem el, hogy csak azert megtaltosodna a lap normal korulmenyek kozott, mert valaki hasznalja mindket 8 pines csatlakozot.. a 220 bckl-t pedig meg mindig inkabb normal tuningnak tartom, mint extremnek..

#11011: tisztaban vagyok azzal, amit privatban irtal..vegulis jogos a felhaborodasod, hiszen a "majd" szo nem konkret idopontot jelent.. te erthetted ugy is, hogy majd 10 ev mulva.. egyebkent meg engedtessek mar meg nekem, hogy ha ugy tartja kedvem, barmilyen feltetelhez, kossek barmilyen olyan dolgot, amit en teszek meg valakinek.. nem lehet, hogy te feltetelezel tul sokat magadrol?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#11013) Sárpac válasza Lauda (#11008) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen szó szerint elfelejttem lementeni, de ha lesz rá alkalmam megcsinálom megint megnyugodhatsz!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11014) Szatesz válasza westlake (#11012) üzenetére


Szatesz
őstag

Én szerintem ez a bibi nálatok...Majd ha Laudanak megjön a tápja akkor kiderül minden..
EVGA forumba is irtak hasonlo hibat és ez volt a gond...A Class nagyon táp kritikus :DD

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11015) Lauda válasza westlake (#11012) üzenetére


Lauda
félisten

nem vagyok felhaborodva, nem volt idom es kedvem msn-hez de irtam Neked 2-szer is pu-t es meg vissza sem irtal, errol ennyit, nekem ne tegyel semmit veletlen se, majd segit mas.

(#11016) westlake válasza Szatesz (#11014) üzenetére


westlake
félisten

jelenleg nem tervezem, hogy lecsereljem a jelenlegi kilowattos ultra tapomat egy nagyobbra, de nincs kizarva, hogy a vegen neked lesz igazad.. nezelodtem atalakitokkal kapcsolatban, de nem nagyon talaltam olyat, ami barmibol csinalna 8 pines tapcsatit..

11015: kicsit tuldramatizalod a dolgot.. mindenkinek segitek, aki segitseget ker (mar ha eppen van ra idom).. a privatodra tenyleg nem reagaltam, mivel en ugy gondoltam, ha tuningolni van idod, akkor wlm-et is lett volna.. szerintem zarjuk rovidre is a temat.. bocs, en ilyen vagyok.. megvannak a hibaim, de engem sem kell hulyenek "nezni".. nyugodtan allj be a sorba a tobbiek moge, akik utalnak..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#11017) Szatesz válasza westlake (#11016) üzenetére


Szatesz
őstag

Igen én is keresgéltem ollyan csatlakozot és nemtaláltam seholsem :( Tehát azért rendeltem én is Corsair HX 1000-et

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11018) Lauda válasza westlake (#11016) üzenetére


Lauda
félisten

valtottunk kb 70 pu-t jo hangulatban, meg talalkozni is akartal velem, aztan kitalaltad az msn, azota leraztal mint egy rongyot es nem is valaszolsz a pu-k-re. en nem utallak ezutan sem, csak visszavehetnel az arcodbol. en sem jokedvemben kerek segitseget es Te sem gondolom.

(#11019) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Új LinX 0.6.2!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11020) Cyberpunk válasza AirBooms (#10987) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát egy esetleges jövőbeni CF vagy SLI plusz még mellé a PCI-s hangkártyám ami azért nem rossz:) Ami így együtt azért nehezen fért volna el a Gene-n hacsak nem low profilosak a VGA-k abból meg nem nagyon van a felső kategóriából :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11021) Zájec válasza Lauda (#11018) üzenetére


Zájec
veterán

téged is ezzel a menjük msn-el fáraszt ? korábban engem is.. mondtam hogy jó a pü is a ph-n, ö erre megsértödött azóta is... :D ezért viselkedik velem igy a topikban :D
de én nem haragszok senkire :N

mod: miaz hogy kilo90-nél megáll... olyan nincs... :N

[ Szerkesztve ]

(#11022) sniper elite válasza Zájec (#11021) üzenetére


sniper elite
senior tag

ajjj sose fogom megérteni engem miért nem "zaklat" ilyennel msn-en, pedig micsoda szakértői megoldással tudnék szolgálni neki :DDD

(#11023) bim


bim
veterán

Az mennyire esélyes hogy egy proci nem bírja a 200-as barackot? :F

[ Szerkesztve ]

(#11024) westlake válasza bim (#11023) üzenetére


westlake
félisten

mindig voltak es lesznek is olyan procik, amik bekorlatozodnak olyan sebessegnel, amit a tobbi proci 95%-a siman atlep.. mint az en e8200-asom, ami 1.2 volton istentelenul jol ment, viszont az a sebesseg volt a vege is, hiaba emeltem akarhova a feszultseget ;)

Play nice!

(#11025) Lauda válasza Zájec (#11021) üzenetére


Lauda
félisten

a proci biztos jo, mert lazan ment 200-at is, a lap meg nem hiszem, hogy gyengebb lenne az eddigieknel. :DD

[ Szerkesztve ]

(#11026) Sárpac válasza Lauda (#11025) üzenetére


Sárpac
nagyúr

"mindig voltak es lesznek is olyan procik, amik bekorlatozodnak olyan sebessegnel, amit a tobbi proci 95%-a siman atlep.. mint az en e8200-asom, ami 1.2 volton istentelenul jol ment, viszont az a sebesseg volt a vege is, hiaba emeltem akarhova a feszultseget"

Mindig voltak és lesznek is olyan lapok, amik bekorlátozódnak olyan sebességnél, amit a többi lap 95%-a simán átlép..
:DDD

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11027) Lauda válasza Sárpac (#11026) üzenetére


Lauda
félisten

akkor @urva elet hogy atengedem a diodaralon a lapot..... :DDD

(#11028) keIdor válasza Sárpac (#10977) üzenetére


keIdor
titán

Azt tudom, hogy mind "budget" lap, de 80k-t lapra kizárt, hogy kiadok. :DD :R

Zájec: Köszi, igen az a baj, hogy nincs magyar tulaj...:( más olyan oldalt, ahol néznek 24/7-et meg nem igen ismerek...

Cyberpunk: Csak kipróbálnék én is valami újat, de mivel nem szeretnék mellé nyúlni ezért ki kell hagynom most... XFX-ről találtam eredményeket amúgy és tényleg gyenge... igaz C0 proci és márciusi eredmény volt, de 196BCLK-nál állt meg az illetőnél...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11029) Sárpac válasza keIdor (#11028) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az ud5 lesz a legjobb választás már csak azért is mert az i7 tulajok nagy része giga lapot használ tehát bőven lesz segítséged.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11030) keIdor válasza Lauda (#10984) üzenetére


keIdor
titán

Nem is... :P de egy napot elszöszölnék vele, a régi idők emlékére. :))

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11031) killdashnine


killdashnine
csendes tag

kezdo vagyok a temaban, alap szintu kerdesem lenne. nekem egy D0 steppinges 920am van, egyelore gyari hutovel, 1.1 vcore-ral, 160x20on. 170x20on mar nem stabil ezzel a fesszel. ilyenkor mit kell eloszor emelni? honnan lehet tudni melyik a feszultseg a gyenge pont? van errol esetleg valami hasznalhato step-by-step leiras, amit tudnatok ajanlani? (elnezest hogy nem olvastam vissza 10.000 hsz-t :D )

(#11032) Sárpac válasza killdashnine (#11031) üzenetére


Sárpac
nagyúr

"1.1 vcore-ral, 160x20on. 170x20on mar nem stabil ezzel a fesszel. ilyenkor mit kell eloszor emelni? "

Üdv! Olvasd el mit írtál, benne van a válasz!:)
QPI vtt tedd 1.3V -ra a biztonság kedvéért meg a ramokat is 1.65re!

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11033) killdashnine


killdashnine
csendes tag

persze egyertelmunek tunik hogy emeljem tovabb a vcore-t, de olvastam hogy itt a forumon tobben ennyi vcore-ral 3.8ig is elvittek D0-as procikat, meg raadasul gyari hutovel 80 fokot kozelitette a proci homerseklete ha mar ilyen 1.2ig emeltem a feszt, ezert gondoltam hogy lehet mast is kellene emelni az 1.1volttal parhuzamosan, csak nem tudtam, mivel kellene kezdeni. koszi, kiprobalom amit mondtal. mellesleg az mennyire lehet problemas hogy a lapra (asus p6t) ra volt ragasztva egy matrica hogy 1.65 fole ne emeljem a dram feszt, es te egybol 1.65ot ajanlasz? :D

[ Szerkesztve ]

(#11034) Sárpac válasza killdashnine (#11033) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A memóriádra mi van ráragasztva?

Többen elvitték 3.8ig 1.1V-al ezt te hol olvastad?:DDD

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11035) Zájec válasza Sárpac (#11029) üzenetére


Zájec
veterán

csak az nagy drop ne lenne a gigába... :N

amúgy márkától függetlenül nem nehéz beállitani a core i7 biosát....
nagyjából mind egyforma, a lényeg u.az .... :K

(#11036) katt777 válasza killdashnine (#11033) üzenetére


katt777
félisten

Én P6T Deluxe-ot tervezek i920-szal, úgyhogy érdekelnek majd a tapasztalataid.
A normál RAM-okra vonatkozik az 1.65V-os megkötés, de láttam olyan DDR3-as tuning RAM-okat, amelyek alapból 1.8V-ot kérnek (ha jól rémlik, az általam kinézett OCZ Platinum 1600MHz CL7 3X2GB kit is). Na, akkor most mit lépsz?
Egyébként a P6T leírásában annyi van még, hogy tuningolás (tuningRAM-ok) esetén kizárólag az egyik csatornát (A vagy B, de inkább A) használjuk (ergo max 3 db modult).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#11037) Sárpac válasza katt777 (#11036) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az ocz platinum 1600 cl7 az 1.65v de nem xmps tehát manuálisan kell majd belőnöd.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11038) old gray válasza Zájec (#10956) üzenetére


old gray
addikt

Veled tuti nem állok le vitatkozni mert pár emberke szerint nagyon értesz ahhoz, hogy fikázd a másikat...bocs.

" valamint az AMD procit véded és reklámozod a Core i7 topikban, aminek semmi értelme.... én se megyek át az AMD topikba, reklámozni a core i7-t hogy az igen is jó..... érdekes, csak én tartom tiszteletben ezt a dolgot ? te nem ? mondtam is egy szóval hogy nem jó az AMD ? (nemmondtam)"

Mi ez óvoda?

Tessék egy hiteles teszt:[link]

Na hol is van az i7? Valamit kifogást találj ki mert az i7-ed csúnyán elbukott játékokban..persze ez is fake ugye? :DDD

Na puszi.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#11039) mpierre


mpierre
veterán

Akkor egy szolíd eredmény. Érdekes 19 szorzóval nem melegszik annyira...
[link]

A fentit 1,215V QPI/Vtt volt képes produkálni.

Ment ez 205 bclk-val is, de linx 35 és 28 GFlops értékeket mért. Valami érdekes van ebben 0.6.1.-es linx-ben.

Szerk: látom, már van is 0.6.2-es. Aha, remélem ez már okés lesz.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#11040) Sárpac válasza old gray (#11038) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én nem tudok németül segíts ki hol gyorsabb lassabb az amd azonos órajelen?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11041) Cyberpunk válasza old gray (#11038) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jaj ne legyünk már ennyire gyerekesek! :N
Nagyon jól tudja mindenki hogy ha játékra kel gép akkor költséghatékonyság szempontjából jóval kifizetődőbb AMD-re fejleszteni. Én néztem teszteket amiket már hitelesnek tekinthetünk ott átlag 2 fps volt a két proci között a különbség például itt [link]
De még azt is hozzá kell tennem hogy ezekkel a CPU-kal úgy is VGA limit van már.
Viszont elég szépen rávert a 920-as a 955BE-re X3-ban ez is érdekes :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11042) keIdor válasza old gray (#11038) üzenetére


keIdor
titán

Alkalmazás függő melyik az erősebb!:) Ahol kell a nagy sávszélesség, és a program kihasználja a 4+ magot, akkor lesz erősebb az i7!

Persze itt senki se játékra veszi az 1366-os cuccát, hanem azért, mert
1. Az LGA1366 legolcsóbb alaplapok egy árban vannak az AM3 csúcs lapokkal. Persze az AMD lapjai jobban felszereltebbek, hiszen ott az a csúcs, de pl. ha megnézzük a Gigabyte UD5 lapját, vagy a kis Rampage II Gene-t ott sincs szégyenkezni való, ahogy a Biostar X58A, vagy DFi X58 T3eH6 se.
2. i7 920 egy árban van a Phenom II X4 955 BE-vel... és akkor még a 965 drágább is.
3. valaki tényleg kihasználja minden erejét egy programmal...

Félre ne érts, én nem kötekedni akarok, csak mondom... és szeretem az AMD-t, mert user-friendlybbek (jelenleg), mint az Intel. De a Phenom II-nek a Core 2, vagy inkább az i5 lesz az ellenfele. Egy HT-s procit nincs értelme a jelenlegi PII-kel összehasonlítani... El kell fogadni, hogy az LGA1366-ot még nem érte be az AMD. Hamarosan itt a 32nm is, AMD oldalról még semmi hír róla, szóval az Intel most előrébb van, ezt el kell fogadni.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11043) Chosen


Chosen
addikt

Láttátok ezeket a véleményeket? :F [link]

[ Szerkesztve ]

(#11044) keIdor válasza Chosen (#11043) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem csak szórakoznak, senki nem lehet ennyire hülye.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11045) Chosen válasza keIdor (#11044) üzenetére


Chosen
addikt

Hát igen , úgy beszélnek a 950-ről meg a 920-ről , mintha két különböző architectura lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11046) sniper elite


sniper elite
senior tag

Ha minden igaz akkor holnap kapom vissza a Dominator GT ramjaimat, teljesen új darabok mert cserélve lettek, na most döntés előtt állok, eladjam őket és vegyek valami kockázatmentesebbet, vagy megtartsam mert lehet hogy ezek már nem abból a szériából valók! Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#11047) ADAM1337 válasza sniper elite (#11046) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Eloszor olvasd el a ph-s hirt: [link]
Kint van melyik serialos az ujak, utana merlegelj ha ujat kaptal mindenkepp tartsd meg.
Ha azonban a regebbibol ertelemszeruen add el.
Jelenleg milyen ramokat hasznalsz amugy ?

Mod: most latom csak emlites van a hirben....

[ Szerkesztve ]

(#11048) sniper elite válasza ADAM1337 (#11047) üzenetére


sniper elite
senior tag

Oké ha új fajtából kapok akkor megtartom!

Most Corsair 3x1GB cl9 1600MHz-es ramokat használok, ideiglenes persze! Remélem ezekre nem lesz többet szükségem! :)

(#11049) X@b3e válasza old gray (#11038) üzenetére


X@b3e
addikt

Figyi, nem kell ez ide. Mindenki el tudja dönteni, hogy neki mi éri meg. Aki nem akar/tud a nagyobb teljesítményért többet áldozni, az AMD-t fog venni. Ez az i7 topicban totál felesleges, kit akarsz meggyőzni?
A mai játékok zömének a sebességét meg úgyis a VGA fogja meghatározni, így eleve nem értem az összehasonlítást..

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#11050) synthmaster


synthmaster
csendes tag

Sziasztok!
Két hete vettem a Hardverker-ben egy i920-as procit.Szerintetek használt ez a proci?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.