Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) #97544192 válasza CsíkosMókus (#5750) üzenetére


#97544192
törölt tag

Alaplapot vegyél Hardverapro-ban, ferbazs-tól. Ő jó áron adja, viszonylag. :)

"90%-ban olyan fut a gépen, ami kihasználná a plusz magokat/szálakat is, ha lennének."

Hát akkor barátom, vedd meg az i7-et, ne habozz... Árcsökkenésre szerintem még várhatunk. Bár az utóbbi pár hónapban szépen esett a RAM-oknak az ára. Ha azt Ősembertől veszel, akkor is sokat spórolsz. :)
Tippeket PM-ben adhatok, ha gondolod, vagy vegyél fel MSN-en: bradzi@live.com ;)

(#5752) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Igen, venni kéne, de irtóztatóan drága a lap. Ha okosba egy tízessel jön ki olcsóbban, az se sokat jelent, de legalább még rendes garanciád sincs :) Ha már veszek, akkor boltból. Annyit a lelki békém megér, mégse egy csomag ropi.

Ramból mindegy, milyet veszek, csak 1066-os legyen, és három egyforma?

(#5753) HSM válasza CsíkosMókus (#5752) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem nagyon jó vétel egy Gigabyte UD3R vagy UD4P is. Én akkor dobtam az Intel lapját, mikor kiderült, hogy nincs rajta PS2... :W De amúgy egész jól összerakott lap, bár nem értem, mire jó ez az elkutyult elrendezés, valamint néhány csatija elég érdekes helyen van, össze tud benne akadni pár hardwer.

(#5754) #97544192 válasza CsíkosMókus (#5752) üzenetére


#97544192
törölt tag

Ha a RAM mindegy, akkor vegyél Kingmax 1333 MHz CL9 RAM-okat, azt szereti az összes lap. Azért nem teljesen mindegy. :N
HSM pedig alaplap téren jól beszél. :P
Gigabyte "alsókategóriás" lapjaival nincsen gond.

[ Szerkesztve ]

(#5755) Lauda válasza Zájec (#5745) üzenetére


Lauda
félisten

Ezért tesztelek mindent xp-vel, kivéve vantage, vistára és win7-re had ne mondjak inkább semmit. :D Minden kevesebb az ultimate alatt, lol. :P

jugeen: Ok, vettem! :DDD

(#5756) CsíkosMókus válasza HSM (#5753) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Köszi a választ neked is.
Igen, azt néztem, hogy néhány csatlakozó fura helyen van rajta, nálam 1db vga és 2db sata cucc menne rá, 2 pci kártya bele, és ennyi.
Valahogy csábít a gyártó neve. Rossz csak nem lehet, ha a saját termékükhöz találták ki:F

(#5757) CsíkosMókus válasza #97544192 (#5754) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Úgy értve mindegy, hogy húzva nem lesz*, a gyári időzítéseken nem akarok javítani, se feszültséget adni nekik pluszban, se semmi.. De azért a gyárit, háromcsatornás módban tudniuk kéne.
Kingmax megjegyezve. A CL9 a lényeg, amiért szeretik a lapok, vagy egyszerűen csak ez jobban sikerült ram, mint a többi?

*ennél a teljesítménynél már 15-20% tuning nekem nem éri meg, hogy szétsüssem vagy agyonfeszeljem a technikát

(#5758) Lauda válasza CsíkosMókus (#5757) üzenetére


Lauda
félisten

Egy átlag i7-el lazán 40% tuning a gyári feszeket betartva. :)

(#5759) jugeen válasza Lauda (#5755) üzenetére


jugeen
addikt

és xp alatt hogy hajtasz qsli-t? sehogy :DDD

(#5760) HSM válasza CsíkosMókus (#5756) üzenetére


HSM
félisten

Az Intel lapján csak egy PCI van... Itt találtam képet sok korai X58 lapról:[link]
Tényleg nem rossz, de nem árt tudni, hogy tudtommal egy teljesen független részleg az alaplapos, semmi pozitív megkülönböztetéssel, bár nyilván közel vannak azért a tűzhöz...
Különleges lap, de közelse hibátlan, sőt.

(#5761) Lauda válasza jugeen (#5759) üzenetére


Lauda
félisten

Én sehogy, nem fenyeget ez a veszély mostanában.... :DDD De ha rámszakad a 10 ezres kliséje, akkor esküszöm win7 lesz a tesztalany.... :C

HSM: Itt elég pöpecül megy a lap. :DD

[ Szerkesztve ]

(#5762) CsíkosMókus válasza HSM (#5760) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Hűazannya, tényleg.. Akkor majd nyugdíjba megy a sb live 7.1-em. :)
Defaulton tuti elketyeg. Nekem az elég.
Főleg gyári hűtővel nem ugrálok. Nehogy elégjen. :)

(#5763) HSM válasza Lauda (#5761) üzenetére


HSM
félisten

Na jó, ilyen suicide shot-okkal reklámozod a lapot, 1,5+V-on... :C
De amúgy tényleg nem rossz lap, ezt írtam is... :U

(#5764) Lauda válasza HSM (#5763) üzenetére


Lauda
félisten

Ilyen órajelekkel nem is sok az. :DDD :P

(#5765) HSM válasza Lauda (#5764) üzenetére


HSM
félisten

Az bármilyen órajelen suicide shot.... ;) 4,5Ghz-en ugyanúgy megnyikkan tőle a proci, mint 150Mhz-en. :))

Jut eszembe, tegnap toltam poénból az I7-et 2 maggal, hibátlanul ment ~1,33V körül 4200-at, HT OFF-on. Sajnos 7mag mellett már nagyon fel kéne tornáznom a feszeket, hogy a droppal együtt beférjek bő 1,4V-ba.... :U (Ilyen órajelen, az én procimmal 4Ghz HT on már 0,1V körüli a drop.... :O Nem baj, nem szégyen az, legalább tuti nem nyírja ki a procit. Azért az a konnektorból IBT ~360W felvétele azért mutat valamit, miért óvatoskodik a lap ennyit.... ;] )

[ Szerkesztve ]

(#5766) Lauda válasza HSM (#5765) üzenetére


Lauda
félisten

24/7-re elég sok, de tesztre azért elmegy, itt is voltak hasonló feszek. :DDD De azt azért megmutatja, mit tud a lap, ilyen uncore-t nem is emlékszem, hogy láttam volna.

Én azon gondolkodom, hogy ht nélkül tesztelgetek majd egyet, csak próbaképp, hogy mennyivel megy többet, de majd csak ha a ht-s eredmények megvannak, k@rva lusta vagyok. :O
4 ghz prime alatt cumizott 360 wattot? :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5767) ATtIs_80 válasza HSM (#5580) üzenetére


ATtIs_80
tag

Köszi a tippet! Igazad volt a proci fesszel kapcsolatban kicsit feljebb kellett vinnem (1,35V Bios), viszont akkor már toltam a BCLK-n is egy kicsit és végül ez lett az eredmény:
[link]
[link]
Szépen, gond nélkül teszi a dolgát azóta is! :) Viszont szimpatikusnak tűnik ImI87 3800-as beállítása is. Lehet, hogy kipróbálom, bár ahogy néztem a procinál pont annyi feszt nyerek, mint amennyit a ramokra rápakolok! A kérdés az, hogy vajon megéri-e? A valamivel magasabb QPI és Uncore frekvencia vajon megdobja kicsit az értékeket?
(Nem mintha panaszom lenne a mostani beállításaimra, csupá a kíváncsiság hajt!) ;)

(#5768) HSM válasza ATtIs_80 (#5767) üzenetére


HSM
félisten

Szívesen! ;)
Szimpatikus mind a te, mind ImI87 beállítása. Nyugodtan kipróbálhatod az övét is, teljesen jó az is, ahogy néztem. ;)
A magasabb uncore-al nyerhestz icipicit, de nem lesz nagy különbség.... :U Próbáld ki, aztán ahogy érzed... :DDD Bár azért én 1,34V QPI/VTT-t nem adnék neki 24/7-re, nálam ott 1,315V a max hosszútávon, de ez az én marhaságom... :D

(#5769) Zájec válasza jugeen (#5743) üzenetére


Zájec
veterán

akkor mégse az uncore :N

(#5770) ImI87 válasza Zájec (#5769) üzenetére


ImI87
őstag

Figyi mester! :)

Ahogy nézegetem, a bclk növelésével azonos órajelen növekszik a proci feszigénye. Erre az uncore nagysága lehet kihatással? :F Mert ugye magasbb bclk => magasabb uncore.
Vagy az uncore nagysága inkább a QPI feszre van hatással?

És megadnál pár átlagos értéket, hogy mekkora uncore-t lehet elérni 1,30-1,32-1,34V QPI fesszel?

Előre is köszönöm! :R ;)

(#5771) Hunter2


Hunter2
addikt

Nemtudom hogy volt-e már, xtremesystemsről pár kép:

i7 kupaktalanítás:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5772) jugeen válasza Zájec (#5769) üzenetére


jugeen
addikt

azt hittem tudja, hogy win 7 ennyivel lassubb. ezért ezt az okot fel sem hoztam. amúgy az uncore miatt is lassúbb.

(#5773) Barney™


Barney™
aktív tag

Sziasztok!

Intel turbo boost feature-t használja valaki?? Én megpróbáltam használni, ment is pár napot, de volt egy-két fagyásom, sőt prime is errort dobott.. Most nélküle egyelőre nem hibázik.. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek mitől dobta a blend teszt az errort.. a proci nem bírta azt a 200mhz emelést, vagy esetleg a turbo boost a ramokat is húzza??

(#5774) jugeen válasza Barney™ (#5773) üzenetére


jugeen
addikt

kevés a vcore

(#5775) CsíkosMókus válasza Hunter2 (#5771) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

965 XE (dead before) úúúhhh :|

(#5777) OkosTibiKing válasza P00By (#5776) üzenetére


OkosTibiKing
tag

magyarul bár nekem http://prohardver.hu/tema/nagy_nehalem_westmere_topik/hsz_5708-5708.html jutot eszembe elöször :)
és még kiis kapcsolta a HT-t amit én nem értem miért.

Okos Vok.

(#5778) ATtIs_80 válasza Barney™ (#5773) üzenetére


ATtIs_80
tag

Szia! Én is használom a Turbo-t és bizony időbe telt, mire megtaláltam a helyesnek vélt feszültségeket! Nálad most mennyit kap a proci és a memória?

(#5779) McLaren


McLaren
csendes tag

Sziasztok! i7-920 (D0) procihoz milyen levegő hűtést ajánlotok?A lap giga X58-UD4P,ha ez érdekes.
Még annyi,hogy egy kis tuning is jól jönne,tehát ennek fényében kérnék tanácsokat:)
Mennyit lehet kihozni léghűtéssel az ilyen procikból?

[ Szerkesztve ]

(#5780) Acor válasza McLaren (#5779) üzenetére


Acor
aktív tag

Szia!

Nekem a Scyhte Mugen 2 volt rajta kitűnő és nagyon halk hűtő!!! csak legalább 20cm kell neki magasságban 19cm-re éppen hogy elfér, vagy kivágod a ház oldalát. :D

3.6 biztosan stabilan tudod vele üzemelned, de valaki írt 3,8-at is.... Az már szerintem 24/7-be víz igényes!

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5781) ATtIs_80 válasza McLaren (#5779) üzenetére


ATtIs_80
tag

Szia!
A kérdéssel már más fórumokon is foglalkoztak, ahol a következőket javasolják: Noctua és Thermalright (ezzel hűtötték az 5GHz-re tuningolt új i7-975 XE-t is!). Én személy szerint Scythe Mugen 2 mellett döntöttem, bár nekem C0 procim van, de 3,9GHz-en 100%-os használat mellett is kényelmesen 50 fokon tartja a procit és ráadásul mindezt csendben teszi, csak ajánlani tudom! (Nálad vélhetőleg ezt magasabb teljesítmény mellett is képes lenne biztosítani!) De ez csak az én véleményem! ;)

(#5782) serito válasza McLaren (#5779) üzenetére


serito
senior tag

Vagy egy Thermalright Ultra 120 Extreme is jó 2db 12cm-es ventivel. Nekem egy ilyen hűti a 920-ast 3.8Ghz-en 24/7-ben. Ha hasonlóan teljesít a procid mint azt már jugeen is linkelte, akkor 3.6Ghz-en full loadban is 60 fok alatt tarthatod. :K

(#5783) ImI87 válasza ATtIs_80 (#5781) üzenetére


ImI87
őstag

"100% használat" pontosan mit takar? mekkora fesszel? házban, vagy házon kívül?

Acor: sz.tem 3,8GHz egyáltalán nem vízigényes, sőt 4GHz sem.....
Persze procitól függ, de ha prime alatt nem nagyon megy 80 fok közelébe, akkor simán jó a hűtés. Csak procitól függ, hogy mekkora fesz kell az adott órajelhez.

OCZ Platinum 3*2GB 1600 CL7 @ 1560 CL7 1,64V => 500% memtest: [link]
és a hozzá tartozó Everest erdmények: [link]
(semmi trükk, csak elfelejtettem memtest előtt mérni :B )
(proci 3,7 GHz-en megy, a ramok bios-ban 1,64V-ot kapnak)

Érdekes ez az OCZ KIT, eléggé ki van maxolva. :U 1600-on ugyanilyen beállításokkal (ami gyáris specifikáció !!!) 250%-nál volt egyetlen egy hiba. De ehhez az is hozzátartozik, hogy a lap elég szűkre veszi a subtiming-okat. Ezeken lazítani kellett az OCZ ajánlása szerint, és máris megoldódott a helyzet. HSM kollégával értekeztünk ezügyben, nála is ugyanez a szitu. Tehát CL7-ben gyári feszen kb ez a vége, CL8-ban megy tovább is. Hamarosan tesztelem CL8-ban is, órajel marad, a cél a kisebb fesz lesz......

[ Szerkesztve ]

(#5784) ATtIs_80 válasza ImI87 (#5783) üzenetére


ATtIs_80
tag

A "100% használat" alatt a Prime95-t értettem (ami egyébként a RealTemp szerint "csak" 99,2%!?). 1,328V-on megy a proci zárt házban, aminek az oldalán egy 12 cm-es lapátoljal a friss levegőt a proci hűtőre!

(#5785) McLaren


McLaren
csendes tag

Köszönöm az eddigi válaszokat,kipróbálni még nem tudom,mert nem kaptam olyan memóriát amit szerettem volna,nameg a proci is ma érkezett UK-ból.Fpo 3847A764,esetleg mond ez valamit tuning szempontjából?Hűtőt valószínűleg az ajánlottakból választok,a Thermalright U120 különösen tetszik,bár hatalmasnak tűnik:)

[ Szerkesztve ]

(#5786) SzlobiG válasza Hunter2 (#5771) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megérte.:D

(#5787) ImI87 válasza ATtIs_80 (#5784) üzenetére


ImI87
őstag

Ez már korrekt meghatározás! :)
És tényleg csak 50fok? :F kicsit hihetetlen, ezért is kérdeztem a részleteket.

[ Szerkesztve ]

(#5788) Barney™ válasza jugeen (#5774) üzenetére


Barney™
aktív tag

Köszönöm a választ Mester :C

Akkor ez azt jelenti, ha használni akarom a turbo boostot, akkor emelnem kell a cpu feszültségen??? Megkérdezhetem, hogy mennyit állitsak be a biosban neki ?? Giga X58-ud5

Előre is köszönöm :R :R :R

(#5789) Barney™ válasza ATtIs_80 (#5778) üzenetére


Barney™
aktív tag

Szia!

Én egyelőre teljesen alapon használoma gépet, nem kezdtem el tuningolni, hisz még így is fagyogatott eddig.

A CPU fesz defaulton van a biosban, így kap a cpu-z szerint a proci : 1.056V - 1.216V-ig terhelőstől függően.

A ram feszt pedig biosban 1.66V-ra állítottam, és a bios hardwer monitor szerint, a ramok 1.648V-ot kapnak.

Szeretném ha betonstabil lenne a gép, jó lenne, ha menne a turbo boost, mert tetszik :)
Aztán pedig lehetne egy kicsit tuningolni, de előtte tápot kell cserélnem :))

(#5790) jugeen válasza ImI87 (#5787) üzenetére


jugeen
addikt

egy újabb prodigy-vel van dolgunk, aki hasonló képességekkel van megáldva, mint a szemmel-fpst-mérő kollégája :DDD

(#5791) Acor válasza ImI87 (#5787) üzenetére


Acor
aktív tag

Én is kételkedem az 50 fokban, nálam is felmegy 70-re amikor prime-on megy
3,8 és 1,35V -on és én pedig vízzel hűtöm két radiátorral. Jó szar a blokkom ezt már megállapítottam..(majd hétvégén már lesz rajta Tody blokk azzal kiváncsi leszek)
Na de akkor is amikor rajta volt a Scythe mugen 2 akkor is felment 70C-re és az csak 3,6 -en volt szóval.... valamit nagyon jól csinálhatsz vagy rosszul mér ottt valami!

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5792) Acor válasza jugeen (#5790) üzenetére


Acor
aktív tag

:DDD :DDD

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5793) ATtIs_80 válasza jugeen (#5790) üzenetére


ATtIs_80
tag

A megjegyzésemet zárójelben közöltem kérdőjellel a végén, amivel csupán a feltételezést próbáltam érzékeltetni! Nem megdönthetetlen tényként közöltem az állítást!!! ;)

(#5794) HSM válasza jugeen (#5790) üzenetére


HSM
félisten

Pedig már majdnem repült a CM hyper 212-őm a kukába! 4Ghz 85 fok, fúúúújjjj! :D

(#5793) ATtIs_80:Tölts le egy Realtemp-et, azzal nézd meg, és a Tjmax értékét ellenőrizd, legyen 100! :K És ezzel nézd meg 4-5 perc prime-in place small fft-vel, minden magon futtatva.

[ Szerkesztve ]

(#5795) ATtIs_80 válasza ImI87 (#5787) üzenetére


ATtIs_80
tag

Köszi! Valóban kicsit felületesen írtam le a dolgokat, bocsi! Szóval az 50 fokot (gondolom, ez a burkolaton mért hőmérsékletet jelenti) az Everest mérte a Stability test alatt bő 1 órás használat után. Az egyes magok hőmérséklete természetesen nálam is 68 és 71 fok között váltakozott a tesztek során!

(#5796) #97544192 válasza ATtIs_80 (#5795) üzenetére


#97544192
törölt tag

Be is csináltam volna, ha 50°C a magok hőmérséklete ekkora frekin. Vízhűtéssel nem annyi... :D

(#5797) ATtIs_80 válasza HSM (#5794) üzenetére


ATtIs_80
tag

A Prime95 és a RealTemp is letöltésre került, sőt teszteltem is velük, ami talán tisztázza kicsit a félreértést is. :R
Kipróbálom az általad leírtak szerint is (végülis csak pár perc az egész)! Megkérdezhetem, hogy mire számíthatok a teszt során??

(#5798) szacsee válasza Acor (#5791) üzenetére


szacsee
nagyúr

A régebbi hsz-aidban a vízhő, vagy a proci hőfokát írtad? (1,5V @ 100°C) :F
Hirtelen ránéztem most az én rendszeremre.
Bios 1,4V @ 3600 egy gyors teszt erejéig, hogy hány °C-os... Win IDLE 1,34V 30-35°C, terhelve 1,34V HT-on leghidegebb mag 58°C, a legmelegebb 68°C. Az még hozzátartozik, hogy amikor szétszedtem a gépet és kivettem a házból, akkor ami rajt maradt paszta az van most a blokk és a proci között.... drága az MX2. :DDD

(#5799) HSM válasza ATtIs_80 (#5797) üzenetére


HSM
félisten

Elvileg kb. ugyanez lesz, mivel itt már jól be van állítva 100-ra a realtemp tjmax-a. Amúgy nagyon szépen megy a procid, kellemesen hűvösen, kellemesen alacsony fesszel.... :K De azért ez mégiscsak 70-75 fok, nem 50.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#5800) ATtIs_80 válasza Barney™ (#5789) üzenetére


ATtIs_80
tag

Ha jól tudom, a CPU feszt érdemes a Biosban egy konkrét értékre beállítani, főleg, ha tuningolod! Ajánlom figyelmedbe BR4D javaslatait a témát illetően, én is ezek alapján keztem el a tuningot.
A részletekért kérdezd Őket, a szakikat, nekem is sokat segítettek!!! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.