Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26001) Qru válasza cut (#25982) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, sőtt! Ezek jó eredmények. Csak architecturálisan nem megbízható az idle hőfok mérés, ami minden i7-et érint különböző mértékben. De hangsúlyozom nem hiba. Ez olyan mintha egy Ferrari felakad a fekvőrendőrön, nem arra tervezték, hogy a fekvőrendőrökön mászkáljon, hanem hogy a sima aszfalton hasítson. Szóval nem a prociddal van a baj, más metódassal mér mint a régi AMD-k pl ennyi.

mod:

Jarlaxle: D14-re még egy szavazat. :)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#26002) katt777 válasza Insolent (#25957) üzenetére


katt777
félisten

Lapozófájlt nyugodtan tiltsd le, nem azért van a RAM, hogy a rendszer SSD-t v. vinyót használjon. :Y :((
Látod, más is mondja VLC-t, de szerintem GOM jobb. Pont unokatesóm gépére tettem föl utóbbit a minap, mert VLC-nek gondjai voltak bizonyos fájlokkal, feliratokkal.

Qru: Nincs is min vitázni. Nekem megérte 29k-ért anno a HAF932, hogy szinte teljes csöndben legyen hűvös a cuccom még tuninggal is. :R
ASRock-ot ne vegyen, mert meghasonlik! :Y (Aztán többé nem vesz mást. :U )

HSM: Nálam anno a Noctua NT-H1 bejött, kb. hasonló teljesítmény, csak olcsóbb volt akkor. Most nem tudom.

Cybertrone: Részvétem.

dime27: Na, ezért most legalább nem én kapok a fejemre. Egyébként az enyém is, csak sajna már nem nálam. :O

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26003) HSM válasza katt777 (#26002) üzenetére


HSM
félisten

Jó az a Noctua paszta, nekem is van, de nehéz szépen felkenni, mint az MX2-t, utóbbival minimálisan a hőfokaim is jobbak lettek. Árban én mindkettőt ~1000Ft magasságában vettem, asszem tán 4g-os tubusban.

(#26004) AirBooms válasza MPowerPH (#25996) üzenetére


AirBooms
addikt

Nagyon köszönöm! Igazán nagyvonalú emberelk vannak errefelé! :K :R
Akkor ezt majd megbeszéljük! :R

(#26005) hossszú


hossszú
őstag

Sziasztok!
Ide írok mert a lapomnak nincs topikja.
XFX lapom van amiben az istenért sem tudom az 3x2GB ADATA ramjaimat 1066MHz fölött futtatni, a lapon a legfrissebb elérhető bios van.
Segítségeteket szivesen venném.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#26006) Cybertrone válasza katt777 (#26002) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem az én lapom ment el hanem az Airbooms kollégáé, garban remélem cserélik ;] ;] ;] :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26007) Qru válasza katt777 (#26002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én kicsit sokallom de az egy high-end ház ennek fényében tényleg jó áron van. Xigmatek utgardod akartam de 25k nekem sok egy házért. így lett a CM690 10k-ért apróról az jó ár érte főleg hogy nincs nagyon lelakva.

HSM: Az jó paszta, nekem is az van. Bár a Zalman pasztát jobban szeretem, mert könnyebben kenhető (vizesebb paszta) de persze nem is jobb hőfokban mint az MX2.

hossszú: QPI a ramórajel legalább duplája legyen, ram kapjon 1,65V-ot, a QPI meg 1,3-1,35V-ot. Időzítés ne legyen túl szűk (gyári), ha nem megy 1T-ben próbál 2T-ben.

#nincsbennetarcsi

(#26008) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#25995) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na úgy néz ki a ram időzítéseken lazítottam most lefutott 2x is a Linx.
Mondjuk én voltam farok, vagy nem tudom de a lényeg hogy nem is a gyári időzítéseken ment a ram, mert 7-8-7-15 volt megadva biosba, azt a gyári meg 7-8-7-20

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#26009) hossszú válasza Qru (#26007) üzenetére


hossszú
őstag

Sajnos így sem akar elmozdulni 1066MHz-ről. :(

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#26010) mpierre válasza hossszú (#26009) üzenetére


mpierre
veterán

Milyen lapod van, azon kívül, hogy XFX?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26011) hossszú válasza mpierre (#26010) üzenetére


hossszú
őstag

XFX X58i XT Edition

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#26012) mpierre válasza hossszú (#26011) üzenetére


mpierre
veterán

Ja, hogy ezt az egyet gyártja...
Ram szorzót ignorálja? (Például, BCLK: 133MHz, Ram: 10×, QPI: 20×.)

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26013) dime27 válasza Shkiz0 (#26008) üzenetére


dime27
őstag

Nah örülök neki vmi rémlett h nálam is volt ilyen jelenség nem igazán akarta az akkori ramom a 7-7--7-16 ot :K :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26014) cut válasza katt777 (#26002) üzenetére


cut
aktív tag

Igen a lapozó filet le lehet tiltani, és hasznos is ha csak a win + egy játék vagy egy kisebb progi fut.
De vannak olyan progik és folyamatok pl mint nálam:
a 12Gb (3x4) ram nem elég a winre+a progira+ a lapozo file-ra (a progi lefoglal anyit amennyi van...) és kell is neki, van ugy hogy 10-11 giga között. Mielőtt felteszitek a kérdést kb 200gigabyte anyagot kezel ilyenkor a progi, ami 4000 db filebol áll kb....

Szoval itt kell a lapozó vagy még 12 gb....

Cut

134 piros pötty :)

(#26015) katt777 válasza HSM (#26003) üzenetére


katt777
félisten

Én egy műanyag kanál nyílegyenesre és élesre öntött szárát használtam arra, hogy filmszerűen vékony réteget kenjek a procira (v. anno a 3870 GPU-jára és RAM-jaira), az tökéletesen bevált, ráadásul alig kellett egy kis pöttyöt kinyomni hozzá. Ja, régen én is pasztáztam úgy, hogy szétfolyt a kenőanyag a proci körül. :B

Cybertrone: Ja, a tiéd majd csak fog... :U :R

Qru: Én nem tudok jobbat és halkabbat ár/érték arányban. :B :R

hossszú: QVL mit mond? :F

dime27: Nálam is 7-8-7-16-ban mentek, kizárólag alap sebességen, és turbó nélkül tudták a 7-7-7-16-ot 1600-on v. afölött. 1600 alatt megvolt gond nélkül, de a gyári spec. ugye 1600MHz CL7-7-7-16 (lap szerint 7-7-7-18, de ezzel semmi gond nem volt). Na, ezt OCZ-nél halál pontosan belőtték, oszt' annyi.

cut: Elmenne az lapozófájl nélkül is, nem? :F Nálam sok minden szokott egyszerre futni, 100% HT ON prociterhelés mellett, és sosem jelentett gondot a lapozófájl hiánya, igaz, max. kb. 30GB volt kezelés alatt egyszerre, De inkább vennék még RAM-ot, hogy ne lassuljon vagy akadozzon a rendszerem.

EVGA-s kérdéseimre senki semmit? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26016) cut válasza katt777 (#26015) üzenetére


cut
aktív tag

Katt777

Itt nem is feltétlen a fileok mérete számít szerintem, ha nem a mennyisége....(4000db)
Nem megy el , sajnons. :W probáltam...
Abban telejsen igazad van több memoria kell....
Valaki nem tud Corsair XMS3 mas ramokat (1600, v 2000) est? A 6gb is elég lenne...(3x2)

Cut

134 piros pötty :)

(#26017) dime27 válasza katt777 (#26015) üzenetére


dime27
őstag

Igazábol nem a ram nem bírta sztem hanem a proci nem szerette sztem majd ma megnézzük h mit szeret nincs kedvem beszerelgetni a házba mindent elég nagy asztalom van összerakom a second configot az asztalomra megnézzük mit tud az a ram a Bloodrage-ben! :DD Csak kicsit még várnom kell a mókával mert most hoztam le a padlásról az esti -12 után a cuccokat hagy melegedjenek még csöppet! :DDD :K :B :U

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26018) katt777 válasza dime27 (#26017) üzenetére


katt777
félisten

Kíváncsi vagyok. Egyelőre akárhogy nézegetem a lapokat, ha megint lenne i7 konfigom, egyelőre csak az X58X6 játszik. Sem forrasztgatni, sem garba küldözgetni nem akarok semmit, csak használni a cuccot, én beérem ennyivel. :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26019) dime27 válasza katt777 (#26018) üzenetére


dime27
őstag

Én se fogok pár megahertz miatt forrasztgatni és ki fogom mindkét i7est próbálni a Bloodrageben is meg az asrockban is aztán majd közzéteszem itt a második procim FPO-ja eléggé best (3910A618) persze tudom ez nem garancia de elég sokat várok tőle... :K :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26020) MPowerPH válasza katt777 (#26018) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azért azzal a mini forrasztással óriásit változott a lapom hozzáállása a magas BCLK -hoz. ;] Tudom, hogy Nekem címezted, csak azért írom le. És én még le akartam cserélni EVGA -ra, vagy R3E-re. :W Még a gari miatt se kell izgulnom, mert teljesen nyomtalan a módosítás, ráadásul már példa is volt rá.
Asrock -ot megeszi reggelire. ;](csak, hogy vissza szúrjak :D )

Dime, Bloodrage -el vigyázz. Ha van multimétered, akkor mérd ki a ramfeszt. Én ha BIOS-ból 1.65v -t adok, akkor a lap 1.67-8v-t küld neki. Ez az egy érték, amit felülfeszel. Én erősen gyanakszok rá, hogy itt van a kutya elásva a procihalál ügyében. Bár kétlem, hogy a +0.2-3v annyit számítana. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26021) dime27 válasza MPowerPH (#26020) üzenetére


dime27
őstag

Multiméterem sajna nincsen max akkor Rád támaszkodhatok de mivel mindkét ramkit-em 2000Mhzes és Gskill :D ezért már az Asrockban se kellett az 1.65V ramfesz nálam 1.6V alatt tudta a Trident az 1800-1900Mhz-et cl8ban de azért köszi h szóltál! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26022) MPowerPH válasza dime27 (#26021) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én most nézegettem a Corsair kittet. Először gondolkodtam, hogy bele merjem e tenni, aztán rászántam magam. Megnéztem először a régi rammal, mit reagál. Az jött le, hogy a stabilitás előbb elveszik, mint mikor még jó volt a proci. Eggyel fölötte már be sem bootolt -t, tehát következteti tudok, hogy ennél csak jobb lehet.
Egyenlőre 1600@6-7-6-18-on járok, 1.64v-al. Nézném följebb is, de az Uncore már nem a régi, 4GHz-n dobott egy feketét. :DDD De legalább abban biztos lehetek, hogy jobban jártam ezzel, mint egy 1600 CL6-os Mushkinnal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26023) dime27 válasza MPowerPH (#26022) üzenetére


dime27
őstag

Hát az biztos igaz ehhez nem kellett volna tesztelgetned elég csak pár tesztet elolvasni arrol a ramrol nem véletlenül kerül annyiba! :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26024) Cybertrone válasza katt777 (#26015) üzenetére


Cybertrone
veterán

Micsoda vicc...
Miaz hogy majd csak fog? Azért mert meghalt itt a topikban 1 EVGA lap már temetni kell az összest? :W Mondjuk nem vártam más hozzáláást tőled, hisz az Asrock istene vagy, és ebben a kerek kis világban egyetlen Asrock sem halt még meg :( :U Mindazonáltal egy sokadik szegénységi bizonyítvényt írtál most nekem alá... Gratulálok!!! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26025) Erdei88 válasza Cybertrone (#26024) üzenetére


Erdei88
veterán

Miért idegesíted magad ezen?
Katt777 teljesen másképp látja a dolgokat, úgy sem fogod meggyőzni.

(#26026) Cybertrone válasza Erdei88 (#26025) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem idegeltem fel magam, de a srác olyan érdekes életszemlélettel rendelkezik hogy az már fáj... :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26027) HSM válasza Erdei88 (#26025) üzenetére


HSM
félisten

Azért a rosszmájú hozzászólásai nekem se nagyon hiányoznak.... :U
Értem én, hogy neki nem pálya az EVGA, meg Asrock rulez, de minek ide ezzel flémelni, pláne ennyit? :W

(#26022) BMW001: Azt is tegyük hozzá, hogy 6GB ram jobban terheli az Uncore-t, mint 3GB.... :U

[ Szerkesztve ]

(#26028) katt777 válasza hossszú (#26005) üzenetére


katt777
félisten

BMW001: Én egyszerűen csak elfogadhatatlannak találom, hogy ilyen kaliberű lapokon ilyesmit kelljen végezni (vagy hogy ennyi meghibásodás legyen, mint ahányról itt olvasni), és ha ezt az ASRock tenné, azzal is "bajom" lenne. :R Nehogy már az én hibám legyen, ha utóbbi lapokkal nincsen semmi gond! :DDD :R

Cybertrone: Szerintem te állítasz ki szegénységi bizonyítványt magadról, hogy egy ennyire egyszerű, még smiley-val is jelzett poént nem vagy képes felfogni. :P Gratulálok! :C

Erdei88: Ja, hát látszik, kik rendelkeznek itt éles elmével... :P Lehet, a megértés hiánya az oka annak, hogy mást gondoltok a szavaimba, mint amit mondok, illetve smiley-val jelzek (mert ezek néhány embernek mintha ott sem lennének). :U Ne magatokból induljatok ki. ;) Az meg elősen kilógó lólábas, hogy ha más szól jót az ASRock-ról azzal nincs bajotok. :P

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26029) katt777


katt777
félisten

Hát ez nem semmi! Ennyiért ilyen lap? :Y Mi lehet a hátulütője? :F Én nem találom. :U Még a PCI-EX1 slot is jó helyre került végre!
Sabertooth meg 51k...

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26030) MPowerPH válasza katt777 (#26028) üzenetére


MPowerPH
félisten

Engem nem zavar az ilyen, sőt! Inkább feldob. Tulajdonképpen ezek a lapok extreme oc-ra vannak tervezve, abban a világban pedig nem nagy szám egy-két forrasztás, elfogadott dolognak számít. De otthoni használatra is megfelel, már csak a sajátomból kiindulva, minden tulajdonsását figyelembe véve. ;)
Most miért fáj az, hogy az Asrock lapoknál van egy rakat jobb alaplap, igaz drágábban?

Don't Tread On Me

(#26031) katt777 válasza MPowerPH (#26030) üzenetére


katt777
félisten

Ki mondta, hogy fáj? Sztem inkább az a baj, de ez az én privát véleményem, hogy sok drágább lap nem jobb, és esetleg szolgáltatásban is kevesebb. Én az 52-56k-s X58 X3 és X6 árak miatt csodálkoztam rá, hogy az anyacég olcsóbban adja a cuccokat. A P6X58D-E pl. 16+2 fázisos tápot kapott 54k-ért, és persze egy rakás ASUS feature-t (igaz, csak 2 USB3 és SATA3 csati van rajta), miközben azzal sem lehet bajom, ami eddig volt a lapjaikkal, hogy hülyén tették rá a PCI-EX1 slotot. Szóval most akkor ez a lap lenne, ha lenne pénzem konfigra. Lehet, csóró megközelítés, de szeretek minél több szolgáltatásért minél kevesebbet fizetni. :B Ha meg meglátom a 90-110k-s EVGA árakat (egyszerűen nincs bennük annyi, amennyi ezt a különbözetet nekem megérné), az jut eszembe, hogy annyi pénzért inkább egy nem kicsit erősebb VGA-t vennék, mint anélkül tehetném.

Amúgy azt találom érdekesnek, hogy miközben tudható, hogy az LGA1155-ös procik nem lesznek tuningolhatóak, már mindenféle "tuningos" alaplapot gyártanak hozzájuk. Kíváncsi vagyok, mi fog ebből kisülni. :U

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26032) MPowerPH válasza katt777 (#26028) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ajánlom figyelmedbe. ;)

Egy lapot nem az határoz meg, mi van a dobozára írva, hanem milyen alapanyagokból van összerakva. Mondod, hogy 16+2 fázisú táp... Az Asus csúcslapján(R3E-n) 8 fázis van a procinak rendelve. Akkor az most szar? Hát :N.
Én köszönöm megvagyok USB3, és főleg Sata3 nélkül is. :R Persze gondolom Te kihasználod a Sata3 nyújtotta előnyöket, és most már mehet a többkártyás rendszer is, hogy végre mindent normálisan helyeztek el a lapon. Bár úgy tudom, hogy Te vagy a CF/SLI egyik legnagyobb köpködője. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26033) katt777 válasza MPowerPH (#26032) üzenetére


katt777
félisten

Na ez az, aminek a gyakorlati értéke 0. :) De aki erre gerjed, annak nyilván megéri. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26034) MPowerPH válasza katt777 (#26033) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem. Talán ez mutatja, hogy nem azon van a lényeg, hogy hány fázis van a lapon, hanem az, hogy milyen minőségű alapanyagokat használtak fel az elkészítésekor. ;) Nálam a minőséget ez jelenti. És ez most nem általánosítás, vonatkozik ez az EVGA -ra is, amit szintén szidsz. És még van pár lap...

Példát tudok mondani. Kényelmi és egyéb extrák terén egyes középkatos autók mára már simán hozzák egy BMW vagy Mercedes szintjét, néha még többet is. Mégse lehet egy lapon emlegetni egy Passatot egy 5-ös BMW-vel, vagy egy E Mercivel, mert minőségben óriási különbségek vannak. Persze árban is, de ha valaki beleül, megérti miért.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26035) HSM válasza katt777 (#26031) üzenetére


HSM
félisten

"Amúgy azt találom érdekesnek, hogy miközben tudható, hogy az LGA1155-ös procik nem lesznek tuningolhatóak, már mindenféle "tuningos" alaplapot gyártanak hozzájuk."

A K végű procik tuningolhatóak lesznek, alig több pénzért, mint a sima. Innentől kezdve meg kell a tuningos lap, mert a tuning miatt megnőtt áramfelvételt nyújtani kell a lapnak, különben instabil lesz, vagy megég. :U

(#26036) i are robot válasza katt777 (#26031) üzenetére


i are robot
senior tag

Rosszul tudod, ahogy HSM is mondja, a K jelű procik szorzózár mentesek lesznek, vagyis tuningolhatók, ugyanis a tuning a P67-es chipset esetében csak és kizárólag szorzó növeléssel lehetséges. Szóval nem is a CPU a szűk keresztmeteszet, hanem a chipset. Később jön majd a Z68 (X68, Z67?), ott nem lesznek ilyen korlátozások. A 2600K-val meg már egyszerű szorzó emeléssel is elértek 5 GHz-et léghűtéssel, ami azért nem rossz eredmény.

(#26037) MPowerPH válasza i are robot (#26036) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az biztos. :) Lehet mégis érdemes lesz majd váltani?! :U Én arra vagyok kíváncsi, hogy a memória hogy működik. Bár valszeg ott is szabadon állítható szorzó lesz. Így kicsit egyszerűbb lesz az OC, aminek nem örülök. A jó kis P45-ös időkben meg kellett mindenért szenvedni, az volt az igazi.

Don't Tread On Me

(#26038) HSM válasza MPowerPH (#26037) üzenetére


HSM
félisten

Én azért valahogy ki tudok békülni a kis békés, bő 30%-os OC-mmal minden szenvedés nélkül.... ;]
Nekem a sima SB már ott felejtős, hogy csak 4 vagy 8GB ram megy bele. A 8 még túl sok, meg cserélni is kéne, a 4 meg túl kevés... :W Megvárom az X68-at, vagy ami az X58 utódja lesz, tuti marad benne 3 külön csatorna... :D (Ha 4 csatornás lesz, az is jó, küldöm bele a 3 modult rezzenéstelen arccal... ;] )

(#26039) i are robot válasza MPowerPH (#26037) üzenetére


i are robot
senior tag

1366-ról szerintem nem éri meg váltani. Aki 775-ről szeretne továbblépni (mint ahogy én is), annak nagyon csábító, mert igaz hogy a 1155 még nem az új generációs csúcs foglalat (az majd csak jövő év második felében lesz kész, legalábbis az Intelnél), és rá lehet fogni, hogy „csak” egy továbbfejlesztett 1156, de elég jó lesz a teljesítménye, és a fogyasztását sikerült nagyon szépen lefaragni, vagyis a fogyasztás/teljesítmény mutatója egyelőre verhetetlen (kérdés persze hogy az ADM mit hoz ki a Bulldozerből, de erre még 3-4 hónapot várni kell), és jövőállóbb is, mint jelenleg bármilyen más rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#26040) MPowerPH válasza HSM (#26038) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én is így teszek, már csak a magok száma miatt is. Addig valahogy csak kibírom ezzel az i7-el. :DDD 3 csatornából én sem adnék vissza egyet sem, nem azért vettem a Tri kittemet, hogy 1-et félre tegyek belőle. Arra meg nem sok esély van, hogy külön tudok venni hozzá még egy modult. 4 csatornás nem lesz, csak a szerverekben. ;) (legalábbis eddig így áll)

i are robot: Igen, jövőállóság kérdéses. X58-as platformi is annak nézett ki, aztán kiderült, hogy ezt is kukázzák. Jó lenne leszokni a teljes platform váltásról minden generáció után, elég lenne a processzorokat kicsit javítgatni. Bulldozerre én is kíváncsi leszek, elvileg attól is elég magas órajeleket lehet majd várni default-on is.
Én biztosan megvárom a nyár végét, ősz elejét, addigra a mostani rendszerem bőven kiszolgálja magát.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26041) i are robot válasza MPowerPH (#26040) üzenetére


i are robot
senior tag

A jövőállóságot nem azért mondom, mintha ezt a platformot nem kukáznák két év múlva, hanem csak mert ez a legújabb, vagyis két évig még biztos ki fog tartani. Abban nem hiszek, hogy szakítanának az eddigi tic-tac gyakorlattal, de ha valakinek elég ez a teljesítmény, és 2-3 évre előre tervez, akkor nem biztos hogy érdemes egy kifutó rendszerbe pénzt ölnie. Én mondjuk azért még a valódi teljesítményére is kíváncsi vagyok, mert az egy dolog hogy vannak már néhány hónapja tesztek, de azok még nem a végleges, tömeggyártott procikkal készültek.

(#26042) Cybertrone válasza MPowerPH (#26034) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hiába magyarázod neki bolond... Egyet hajt mint a pereces... perec, perec perec...! Jobb is hogy túladott az i7-es rendszerén... mind1 milyen okból. És remélem azt is hogy jol megy neki a mostani gépe, de a rosszindulatuságnak is vannak határai, a miket feszeget! Vegyen asrockot lesz*rom, de azt aki kínkeservel összeszedte a rávalót egy normális alaplapra azt haggya békén az idióta magyarázásával, mert senkit sem é-rdekel! Mellesleg konfig szerint mennyen és ossza az eszet a p4 topikban! :D :D :D :C :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26043) HSM válasza MPowerPH (#26040) üzenetére


HSM
félisten

"Igen, jövőállóság kérdéses. X58-as platformi is annak nézett ki, aztán kiderült, hogy ezt is kukázzák."
Hát azért ezzel vitatkoznék... 2011 január első hetében lesz 2. éve, hogy I7 rendszerem van. Nem került horror árba, sikerült az alaplap (akkor UD5, 74K-ért) kivételével jó árban beszerezni mindent, abszolút nem bántam meg, a mai napig abszolút plafon ez a platform, és még legalább fél évig az is marad. A bővíthetőségre nekem nincs panaszom, bár a 6-magosok olcsósodhatnának kicsit, szerintem fognak is, ha lesz kis konkurencia, dehát jelenleg sehol semmi.... :D Egy jól felhúzott 6-magos Gulfival+X58-al szerintem még legalább 2 évig nem kéne azon aggódnom, hogy nem csúcsgépem van... :U Hol itt a bibi bővíthetőségben? ;)

(#26044) AirBooms válasza Cybertrone (#26024) üzenetére


AirBooms
addikt

S igen, ehhez meg annyit tennek hozza, hogy az EVGA lapomat hasznaltan vettem, igaz böseges garival. S elöttem legalabb ket embertöl is kapott ez a lap agyba-föbe! Szoval kicsit hendikeppes volt. En rohadtul nem csodalkozom, h mi törtent vele... Vajon egy itt sokat szajkozott marka birta volna ennyit? Netan a supportja minden bevizsgalas, nezegetes es kötözködes nelkül cserelne-e?

(#26045) Cybertrone válasza AirBooms (#26044) üzenetére


Cybertrone
veterán

RESPECT... Gondolom a garanciáztatás elindult, és igen itt nemlesznek kérdések hogy csak nem OC-ba halt e bele a cucc, mert ha igen nem cseréljük... Kapod a másikat és kész... Ezért is a borsos ár többek közt, és ezért is áldozunk többek közt mikor ilyet veszünk, de ez neki magas!!!
Mindazonjálltal kívánom minél hamarabb kapd vissza a cuccot, és leld benne örömöd, addig pedig ha lenne módomban kapnál egy asrockot, és a belét kihathatnád, csakhogy lássuk sikerül e garanciában kicsikarni valamit ;] ;] ;] ;] :DDD :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26046) Erdei88 válasza katt777 (#26028) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem igazán érte ezt miért nekem írod.
Nekem semmi bajom nincs az AsRockkal, sosem volt, nem nyilatkozok róla.
Csak gondoltam, ha Te nem, akkor ő hajlandó engedni és befejezni.
Nem kell mindenkit ellenségként kezelni.

P6X58D-E lapom van, nagyon meg vagyok elégedve vele. Eddig lekopogom, semmi bajom vele, bár átlag felszanáló vagyok. Proci 3800-4500 között nézegettem, utána elfogyott a lap. De 4700en még 3DMark stabil. Ahogy BMW is írta, usb3, sata3, jelenleg csak dísznek van.

(#26047) kpal


kpal
veterán

Ehhez mit szóltok Intel: 8-10 év múlva jöhet az 1000 magos processzor ?

(#26043) HSM: milyen igaz :K

(#26048) subaruwrc:király :C :K

[ Szerkesztve ]

(#26048) subaruwrc válasza kpal (#26047) üzenetére


subaruwrc
félisten

ez kb olyan lesz mint a gyári 10ghz-es netburst cpu :D

(#26049) cut válasza subaruwrc (#26048) üzenetére


cut
aktív tag

Sziasztok!

És ehhez mit szoltok..??

I7-2600
[már lehet kapni]

Cut

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#26050) MPowerPH válasza cut (#26049) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez két dolgot jelent. Felértékelődik az X58, P55 -nek harangoztak. Clock to clock nem gyengén teljesít. :K

Nálunk az I7-2600 olyan 80k -s áron jelenhet meg, ami tényleg nem rossz. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.