Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) OkosTibiKing válasza Zájec (#5250) üzenetére


OkosTibiKing
tag

én ezt találtam benne amin a feszek vannak:
[link]

Okos Vok.

(#5252) jugeen válasza Zájec (#5245) üzenetére


jugeen
addikt

jóra golndolt. a DDR3 seb. és az Uncore között a kivitelezhető legkisebb szorzó a 2x. tudom, hogy a GA BIOS-okban elméletileg ennél kisebb beállítási lehetőség elméletileg beállítható, de ez technológiailag kivitelezhetetlen. ha meg esetlegesen ennek az ellenkezőjét kivitelezni tudták a GA-sok, akkor meg-fuck-ták a system-et.

nagyon szeretnék látni már egy képet, ahol sikerül lassabban járatni egy uncore-t ( vagy ha valakinek jobban tetszik az az elnevezés, hogy nb freq. akkor hívjuk így), mint a DDR3 sebesség kétszerese.

(#5253) HSM válasza gV (#5248) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem neki se fordította le az oldalt... Úgy meg elég nehezen volt értelmezhető a cikk... Nekem se esett le, ez az ábra mit is szeretne... :B

De amúgy kicsit sántít a dolog, mivel azonos FPO-jú cuccokkal teszteltek, így könnyű hasonló eredményeket elérni.... :U Ha majd látok én is 16 különböző FPO-jú procival hasonló eredményeket, akkor lehet majd örülni.... :U

(#5254) Acor válasza Tody56 (#5247) üzenetére


Acor
aktív tag

A memtest-be milyen számot kell beírni. Látom 800-at írtál az mitől függ?

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5255) jugeen válasza Acor (#5254) üzenetére


jugeen
addikt

6 x 900 alsó hangon. vagy 8 x 700. 5 x 800 az nagyon karcsú.....

lényeg, hogy a fizikai ram méretéhez minél közelebbi mennyiséget egyenlő mértékben elosztottan futtass.

[ Szerkesztve ]

(#5256) gV válasza HSM (#5253) üzenetére


gV
őstag

nincs 16 különböző fpo-s eredmény meg nem is 4GHz-en járatták, de azért belinkelem [link] a topik vége felé vannak leginkább az eredmények

Ha majd látok én is 16 különböző FPO-jú procival hasonló eredményeket, akkor lehet majd örülni....

ez azért elég vicces, nem zavar téged h ilyet jelentettél ki: Nagyon nehezen megy a 920-asnak a 3,8Ghz.... 1,2V kell neki! semmi hozzáfűzés közlöd mint megdönthetlen tényt

(#5257) HSM válasza gV (#5256) üzenetére


HSM
félisten

Én itt xeonokat látok főleg, +néhány nem túl alapos D0 eredményt... :U Én inkább megvárnám az első pár "retail" I920 D0 eredményt....

ez azért elég vicces, nem zavar téged h ilyet jelentettél ki: "..." semmi hozzáfűzés közlöd mint megdönthetlen tényt

Nem értem, mit kéne hozzáfűznöm? Minden hsz-be be kéne írnom, hogy a tuning szerencse kérdése is, mivel példányfüggő? Vagy mire gondoltáL? Látod amúgy hogy megy rendesen, akkor ebben mi a megdönthető??? :F

Amúgy csak ellenpéldának szántam némi iróniával arra, hogy milyen nehezen megy egy 920-asnak ilyen magas órajel....

(#5258) Acor válasza jugeen (#5255) üzenetére


Acor
aktív tag

Akkor csak ha jól értem 6gb Ram van benne mondjuk, akkor az
lehet 5*1200 vagy 6*1000 esetleg 7*850
köszi: :R

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5259) Tody56 válasza jugeen (#5255) üzenetére


Tody56
aktív tag

Ezt jó tudni.
Eddig próbláltam már 4-8 között. Ha necces volt a rendszer akkor már 2-3-nál is eldobott. Mindig arra próbálok ügyelni hogy legalább egy 80%-ra terheljem le a ramokat.

Ma még küzdök kicsit hátha sikerül egy 2000mhz-et stabillá tenni, de folyamatosba 1800 cl8 felettt biztos nem fogom hajtani a qpi miatt.
1800 még megy 1,45v-vel (qpi) amihez beszámoljuk hogy kb 0,05v-vel kevesebbet ad ténylegesen (1.4) akkor már tök jól is hangzik.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#5260) jugeen válasza Acor (#5258) üzenetére


jugeen
addikt

az operációs rendszer is használ fizikai RAM-ot. így nem tudsz annyit lefoglalni a memtest-nek, mint amennyit írtál.

(#5261) milbo válasza HSM (#5224) üzenetére


milbo
aktív tag

Feszek: 1,315V Vcore, 1,275V QPI

Ha kevesebbek ezek az értékek az gondolom nem okozhat problémát.
Csináltam egy félórás prime-ot 1.240-es QPI-val, úgy néz ki hogy jó lesz.

Más:
A proci alap feszültségét milyen progival lehet megnézni?
A CoreTemp idevonatkozó ablaka inaktív, A C2D-nek megmutatta.

(#5262) HSM válasza milbo (#5261) üzenetére


HSM
félisten

Nem okoz bajt, ha elég annyi... Ez processzoronként/laponként változik, mennyi kell neki a stabil működéshez....

(#5263) Kórájszevön


Kórájszevön
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy a 920-as procinak (tuning nélkül) és 1950XT-nek elég a FSP Bluestorm II 500W-os tápom, vagy cseréljem le? Jelenleg jól működik, de nem tudom, hogy ez mennyire biztonságos. Májusban váltanék HD4770-re.
Előre is kösz!

(#5264) HSM válasza Kórájszevön (#5263) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem bőven elég.

(#5265) Zájec válasza jugeen (#5252) üzenetére


Zájec
veterán

ja értem már , olyan alacsony értékel nem probáltam még.....

a h.sz-d második felének nem sok értelme volt , inkább gúnyolodás volt....
enyje-benyje :D

(#5266) jugeen válasza Zájec (#5265) üzenetére


jugeen
addikt

egy másodpercig sem akartam veled szemben gúnyolódni. ha annak érezted, akkor sry. nem is neked szántam, csak hangosan akartam gondolkodni! :DDD nem írtam új hsz-t, pedig abban kellett volna. :(

(#5267) gV válasza HSM (#5257) üzenetére


gV
őstag

Én itt xeonokat látok főleg

és? nem értem a problémádat, ha megnézed ezt láthatod h müxik az asztali lapban is ráadásul az ára 1000db esetén ugyanugy 284 dolcsi mint a 920-nak hacsak nem fa.ok a kiskerben ugyanannyiért megkaphatod

Nem értem, mit kéne hozzáfűznöm? Minden hsz-be be kéne írnom, hogy a tuning szerencse kérdése is, mivel példányfüggő?

legalább fpo-t kellett volna irnod hamár neked annyira számit h amig nem 16 féléről bizonyosodik be h jó addig nem tudsz örülni

Amúgy csak ellenpéldának szántam némi iróniával arra, hogy milyen nehezen megy egy 920-asnak ilyen magas órajel....

ironiát azt éreztem ezért is tettem mellé a d0-ás eredményeket, mert avval még könnyebbnek találtattam, de mint kiderült csak szerintem, nem baj mert így ha végre szerzek egyet nem állok meg 166*20-nál illetve de csak előtte tuti megnézem h mikell a 4GHz-hez

(#5268) HSM válasza gV (#5267) üzenetére


HSM
félisten

Hé, hó... Nyugi.... No offense... ;)

Az FPO-m 3838A790.

Amúgy nem vitatom, hogy a D0 átlagban jobban fog menni, kisebb fesszel, kevesebb hővel... Ez már látszik... De azért az durva lenne, ha minden 16 prociból 5 1,2V-on vinné a 4Ghz-et... És a legrosszabb is 1,3V alatt.... :U Azért ez már szvsz kb csodaszámba menne.... :U

Nyilván, ha most vennék I7-et én is megvárnám a D0-t, egyértelmű... ;) De nem tartom valószínünek, hogy jelentősen jobb legyen, de majd ez is kiderül... Amúgy amiket linkeltél, elég optimista kilátásokat vetítenek előre.... :K

És itthon nem túl könnyű ilyen xeont beszerezni sajnos... :(

De amúgy kíváncsi leszek, mit fog tudni a D0-ád! :K De asszem az eredménytől függetlenül nálam marad a C0 jódarabig..... ;) (Amúgy 3800-ra simán jó 24/7, de minek gyilkoljam? Így hűvösebb, és kevesebbet fogyaszt, és több, mint elég. Szóval nálam marad 165*21-en... )

(#5269) szacsee


szacsee
nagyúr

Mán megint lehúzzák a PH-n a cikkben az i7-et... :W

(#5270) milbo


milbo
aktív tag

Tesztelgetésen vagyok túl és egy ilyen eredményt sikerült összehoznom. Kérésem lenne hogy a hozzáértők nézzék már meg és mondják el véleményüket. Így szeretném használni 24/7-ben.

Beállítások: QPI: x36, Unicore: x20, HT: disabled, SPD: 10, VCore: 1.1750, QPI/VTT: auto, IOH: auto

(#5271) gV válasza szacsee (#5269) üzenetére


gV
őstag

linkelj be egy cpu-z képet

én ezt fogom [link]

[ Szerkesztve ]

(#5272) Zájec válasza gV (#5267) üzenetére


Zájec
veterán

szerintem ennyire nem kéne lovagolnod a xeon procikon... megnézem majd hány tulaj lesz majd az elkövetkezö hónapokban, megmondom egyse :( az biztos hogy nem minden sarki proceszorárusnál lehet majd kapni.... az hogy kint mennyiért lehet 1000db-ot venni , az ne ragozd , mert semmi értelme....
az hogy müködik asztali lapban , azt eddig is tudtuk nem mondtál újdonságot.. :U

"legalább fpo-t kellett volna irnod hamár neked " :N a tuning nem FPO függö, hanem szerencse és példány kérdése... de ezzel nem mondtam újdonságot, ezt neked is tudni kellene...

egyébként HSM kolléga , csak példaként hozta fel az eredményét ,mindenki értette csak te nem......

"mert így ha végre szerzek egyet nem állok meg 166*20-nál"
megáltál 166-s BCLK-nál :Y , nemsokra jutottál :( mondhatni szinte semmire sem,, és biztos nem a procin múlott hanem rajtad... USER ERROR !! ;]
szerintem inkább maradj csenben és figyeljél..... hátha akkor nagyobb eredményt tudsz felmutatni, és nem csak mással kötekedni....

(#5273) #97544192 válasza Zájec (#5272) üzenetére


#97544192
törölt tag

Ne haragudj Zájec, de nagyon unalmas már ez a dobálózás az "eredmény" szócskával... :(

(#5274) Lauda


Lauda
félisten

Lehet mégsem adom el a cuccot, kicsit visszaköltöztem a q6600-ba, hát nem az igazi a másik rendszer után. A jóhoz hamar hozzászokik az ember, mennyire igaz ez. :P :DDD Érdekes, mert pl. a crysisben, gta4-ben a tesztekben majdnem ugyanazt hozza a quad 3200-re húzva, de ha játszom vele mégis sokkal erősebbnek tűnik az i7 és több az fps, emellett stabilabban hozza a sebességet. :K

[ Szerkesztve ]

(#5275) szacsee válasza Lauda (#5274) üzenetére


szacsee
nagyúr

Még az msn is gyorsabban tölt be. :DDD

(#5276) Lauda válasza szacsee (#5275) üzenetére


Lauda
félisten

Ja, még a net is gyorsabb. :DDD

(#5277) HSM válasza szacsee (#5275) üzenetére


HSM
félisten

OMG.... :DDD

Lauda: :C

[ Szerkesztve ]

(#5278) Zájec válasza #97544192 (#5273) üzenetére


Zájec
veterán

nem haragszom, de én vizuális tipus vagyok és szeretek eredményeket látni... :D

de most tényleg , mi bajod van az "eredmény" szócskával :F ...

(#5279) #97544192 válasza Zájec (#5278) üzenetére


#97544192
törölt tag

Hát nem tudom, csak mindig eredmény ide, eredmény oda, mint hogyha valami olimpián lennénk. :DDD

(#5280) Zájec válasza #97544192 (#5279) üzenetére


Zájec
veterán

most kapcsoltam , honnan indult ki ez az "eredményesdi" dolog...[link]
ezért haraptál rá ennyire erre a szóra... elnézésedet kérem :R

(#5281) gV válasza Zájec (#5272) üzenetére


gV
őstag

nincs még meg a proci

a Xeonon meg nem lovaglok, de mint látható külföldön használják (nekem nem jutott volna eszembe), eboltban am kapni az összes új Xeon ep-t (5500-as széria) márcsak az kéne h lehessen a 3500-ast is (az 1 qpi-s)

(#5282) Zájec válasza gV (#5281) üzenetére


Zájec
veterán

értem , de hogy az elözönél hogy tudtál ennyire elakadni....

korábban én is majdnem vettem Xeon Q9300-at,, de aztán mégse...
(pláne hogy késöbb Syc kollégánál bedöglött egy példány..)

(#5283) ImI87


ImI87
őstag

Na, eléggé felpörögtek az események, így valszeg már a hét elején meglesz az új cucc. :))

A procivásárláshoz kérnék szépensegítséget. Nyílván it is úgyanúgy ki kell fogni a jó procit, de van bármilyen dolog, ami segítene abban, hogy jó darabot tudjak venni? :F
Írhatnátok pár FPO-t, vagy bármit, ami fontos lehet. D0-t ugye még nem lehet kapni?

Másik dolog, a ramok. Felsorolom, hogy miket tudnék venni most, légyszi mondjátok, hogy melyik legyen, ki melyikre tenné a voksát. Fő szempont a lappal való kompatibilitás, jövőt állóság, az ár/érték, de nem kell a legolcsóbban gondolkodni. Ha van értelme, és jelentősége, szívesen megveszem a drágább fajtákat is. (A lap Gigabyte UD4P vagy esetleg UD5 lesz.)

1.) "sima, mezitlábas" Kingmax 1333MHz CL9 3*2GB 1,5V - 27K
2.) OCZ Platinum 1600MHz 7-7-7-24 3*2GB 1,65V [link] - 31,5K
3.) OCZ Intel Extreme 1600MHz 8-8-8-24 3*2GB 1,65V [link] - 34,5K
4.) Patriot Viper 1600MHz 8-8-8-24 3*2GB 1,65V [link] - 33K
5.) Corsair Dominator 1600MHz 8-8-8-24 3*2GB 1,65V [link] - 40K
6.) Mushkin XP Redline 1600MHz 6-7-6-18 3*2GB 1,65V [link] - 40K

Olvastam, hogy nagyon jó a legegyszerűbb Kingmax is, de kérdés, hogy van-e értelme venni más, jobb KIT-et. :U Van abból bármilyen hátrány, ha nincs a ramokban XMP profile? :F Nekem szimpatikus a 3-as, és a 4-es is, a 6os pedig egy spéci dolog. Ezeknek az alacsony időzítéseknek mennyire van jelentősége, mert ez a Mushkin kit magasan a legjobbnak tűnik.

Szívesen veszek minden tanácsot, és megfontolok minden értelmes javaslatot. :R

[ Szerkesztve ]

(#5284) #97544192 válasza Zájec (#5280) üzenetére


#97544192
törölt tag

:)
Részben igazad volt neked is, mert tény, hogy lényeges az Uncore is, nagyon... De azért az 1600 MHz még mindig jobb, és gyorsabb, mint az 1333 MHz, kérem tisztelettel! :D

ImI87: Valóban nagyon jó az a Mushkin, de mióta 40k? :) Esetleg a 8-8-8-24-es időzítésű annyi, de a Redline példány biztos hogy nem! Egyébként én a 2-es OCZ-t ajánlanám. Ja, és nem hátrány, ha nincs XMP Profile. Semmit nem jelent az a dolog, csak annyi, hogy könnyebb XMP-vel beállítani a RAM-ot, mint te magad... Ennyi az egész. Egyébként ha kicsit otthon vagy a témában, XMP nélkül is simán mennek a dolgok, semmi jelentősége nincs neki!

[ Szerkesztve ]

(#5285) ImI87 válasza #97544192 (#5284) üzenetére


ImI87
őstag

Már pedig annyi, hidd el! ;)
Köszi az infókat! Még gondolkodom, eddig talán az OCZ Intel Extreme a befutó. Erre gondoltál te is, ugye? (2-es, mint második, vagy a második OCZ?)

Az a Viper is bejön nekem, olcsó, hűtáse is van, meg szép a színe. :DDD Csak nem túl elterjedt, és semmi infóm nincs, hogy mennyire szeretik a Giga lapok. :F

Mások mit mondanak? Esetleg van konkrét tapasztalat a fent említett ramok v.melyikével?

(#5286) #97544192 válasza ImI87 (#5285) üzenetére


#97544192
törölt tag

Van tapasztalatom a Corsair-al. Jó RAM, csak az időzítésen lehet formázni max, 1600-nál tovább 1 MHz-el sem megy...
Egyébként OCZ-ből szerintem tök mindegy, hogy Intel Extreme, vagy Platinum. De a Platinum olcsóbb, és jobb az időzítése, a másik viszont viszi az 1800-at XMP profil szerint (azaz, ha nem bírná az 1800-at sehogy sem, akkor még gariban is cserélik, mivel tudnia kell az 1800-at!) Nekem8, hogy melyik OCZ-t veszed, de én szerintem azok közül válassz, mert nagyon megérik az árukat.
Viszont a Mushkin-t megkérdezhetném, hogy kitől veszed/hol? :B

[link] :)) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5287) ImI87


ImI87
őstag

Még v.mi:
Írtátok, hogy fontos a ramnél, hogy milyen chip-pel van szerelve. Azt egyedül a Kingmax-nál lehet megnézni, mivel azon nincs borda. Melyik a jó chip, milyet keressek, ha arra esik a választásom? :F

(#5288) #97544192 válasza ImI87 (#5287) üzenetére


#97544192
törölt tag

Elpida.

(#5289) HSM válasza ImI87 (#5287) üzenetére


HSM
félisten

A Kingston -nak is van jó 2GB-s modulja, amin jóeséllyel Elpida csip lesz: KVR1333D3N9/2G. Nekem ilyen van, 3db, bár elvileg tri-kit is van belőle, ára kb 27K, jobb helyeken 6GB-nak.

(#5290) Acor


Acor
aktív tag

Segítsetek légyszi:

A procim most 3800-on megy 1.4V. Vízhűtés két radiátorral egy belül egy kívűl.
Alapon a provi 41C fokos a víz 30C fok
Terhelve 70Cfok körül van a víz nem változik..
Az ellőbb 1.5V adtam neki akkor 100 fokra is felment a hőmérséklete.

Mitől függ ez és normális?

CPU blokktól mennyire függ?

Köszi: :R

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5291) #97544192 válasza Acor (#5290) üzenetére


#97544192
törölt tag

Szerintem a baj a készülékben van... Maga a vízhűtés a szar, nem a blokk, meg nem a környezet, meg nem a procid, hanem a víííííízhűűűűűűtéééééés!

(#5292) Acor válasza #97544192 (#5291) üzenetére


Acor
aktív tag

oké, teendő? :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5293) HSM válasza Acor (#5290) üzenetére


HSM
félisten

Gyanítom nagyban függ a CPU-blokktól de a CPU kupakjától is, a felszereléstől is, a hűtőpasztától is, sorolhatnám... De kb stimmel, amit írsz... Nálam is a hűtő alja 43fok, mikor a proci 83.... (Nálam 1,312V LOAD alatt volt az eset amúgy, 4Ghz-en... ) Amúgy az 1,5V nagyon-nagyon sok, ott már nagyon elszáll a proci teljesítményfelvétele, nem csoda, hogy nincs ami lehűti.

(#5294) Acor válasza HSM (#5293) üzenetére


Acor
aktív tag

Akkor még talán veszek a feszültségből 1,3- 1,35 re és megnézem Prime stabil-e..

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5295) Acor


Acor
aktív tag

Azt neg tudnátok mondani kinek mennyi egy dvd betömörítése a DVD shrink-el.
Egy kicsit elszörnyűlködtem mikor 1órát írt ki, mikor a Q9550-esem 5 perc alatt betömörített egy DVD-t

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5296) szacsee válasza Acor (#5294) üzenetére


szacsee
nagyúr

Milyen radik vannak a rendszerben és milyen prociblokk?

(#5297) Acor válasza szacsee (#5296) üzenetére


Acor
aktív tag

Az egyik radiátor a Thermaltake saját a másik egy Subcooling radiátor és a blokk pedig thermaltake új rézblokkja.
Bigwater770-es a honlapon fent van róla kép ha az segít vmit.
Köszi! :R

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5298) szacsee válasza Acor (#5297) üzenetére


szacsee
nagyúr

Akkor az egy Bigwater 770 + egy subcooling radi... procibokk pontosan melyik?
Radi mekkora? (bigwater és subcooling) single, dual, tripla???

(#5299) Acor válasza szacsee (#5298) üzenetére


Acor
aktív tag

Feltettem két képet, most csináltam :)
Mind a két radiátor 12cm-es és a cpu blokkot lárod közelről..

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#5300) ADAM1337 válasza Acor (#5299) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

ez elég karcsú ennek a rendszernek.
A blokkról nem beszélve.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.