Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) keIdor válasza szacsee (#10000) üzenetére


keIdor
titán

Ez.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10002) #97544192 válasza Sárpac (#9997) üzenetére


#97544192
törölt tag

Én ugyanezt tenném, csak 920-asokkal. :)
Enyém lenne a világ összes pénze, akkor sem vennék 975-öt, megsúgom Lauda.
Jó mindegy hagyjuk, szerelmes vagyok sniperbe.. Mostmár nem titkolom.. :(

[ Szerkesztve ]

(#10003) westlake


westlake
félisten

en nem akarok senki felett itelkezni, de nem erzitek, hogy szanalmas amit csinaltok? ketnaponta nezek be a forumba, de mindig ugyanaz a lemez porog.. ez a topik is olyan mint a tobbi.. hol szakmai ez? sehol.. akinek van egy kis esze, nem olvas at feleslegesen 20-30 off-ot, inkabb hagyja a fenebe es nem ir ide semmit.. ti is mar csak megszokasbol irkaltok ide, de valojaban semmi mondanivalotok nincsen.. nem hiszem el, hogy nincs annyi onmegtartoztatas bennetek, hogy csak akkor irjatok, ha hasznos mondanivalotok van.. annyira rossz latni, hogy meg mindig lehet lejjebb sullyedni..

#10004: neked ez vidamsag, nekem inkabb szomorusag..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10006) knbs válasza keIdor (#9971) üzenetére


knbs
senior tag

Van antituning peldany is de nem jellemzo! xlabs-en olvastam volt ott forumozo,akinek a 3600-hoz mar 1.35V kellett. Ove valoszinu abba az 1%-ba esett. Teny,hogy a nagy tobbseg eleg jol huzhato.
Szerintem vard ki a nyaralasod veget, lehet addig valaki ugy erzi hogy eladja a D0-at picivel tobbert mint ez a C0-de cserebe kisebb hofokaid lehetnek.

Westlake-el ertek en is egyet, van itt jopar szanalmas ember, akinek teljesen felesleges itt megszolalnia! Remelem a modik ujra jonnek es ujra torolve lesz a sok off, tiszta baratok kozt megy mar egy KIEMELT topikban :(

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#10007) Overlocker


Overlocker
veterán

Valaki tudja hogy milyen lapok vannak már B3-as X58 chippel szerelve?

Májusban volt egy hír, azóta nem hallottam semmit, hogy pontosan mikor is jönnek ezek :F

(#10008) keIdor válasza Overlocker (#10007) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem a Gigabyte EX58A-k lesznek ezek, de szerintem ezek SATA3, USB3-al jönnek, szóval azokat meg kell várni...

knbs: Köszöntem. :R Amúgy ez nem nyaralás lesz, az majd Aug.
De szót fogadok és betartom, addig is erősödik a Ft.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10009) westlake válasza Overlocker (#10007) üzenetére


westlake
félisten

amig valaki nem lat egy konkret peldanyt (amin b3-as ic van), addig szerintem nem lesz biztos info a dologrol.. nezegeni kell az uj alaplapokat, hatha valamelyikre mar az uj chipset kerul.. asus p6t7 ws sc :F
van egyaltalan olyan uj x58-as lap bejelentve, ami meg az usb3/sata6 invazio elott fog kijonni.. nekem nem remlik..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10010) #97544192 válasza Lauda (#10004) üzenetére


#97544192
törölt tag

Hát te biztosan jobban ismersz engem, mint én magamat... ^^
Igen, én aztán csak azért sem szól belőlem. Mert a 920 ugyanaz mint a 975 csak 55-el kevesebb...

knbs: Na most okosat mondtál... D0, nem C0, és cserébe kisebb hőfokjaid lehetnek? Biztos vagy te ebben? :DDD Szerintem épp ellenkezőleg... D0 irtó melegedős. Kevesebb feszt kér mint C0, de többet eszik és jobban melegedik, 3nny1

[ Szerkesztve ]

(#10012) knbs válasza westlake (#10009) üzenetére


knbs
senior tag

A 20. heti gigakon meg mindig B2-s van, sztem erre meg lehet varni.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#10021) ngabor2


ngabor2
nagyúr

A topik ismét takarítva. A szakmai topik maradjon a témánál, ne offoljátok tele!

Ha legközelebb ismét takarítani kell, lehet, hogy tovább marad zárva...

(#10022) szacsee válasza #97544192 (#10010) üzenetére


szacsee
nagyúr

Előbbi vitához visszatérve. (nem amit ngabor2 említ... picit visszább) :D
Ez mind szép és jó, de ha presztízs valakinek, hogy ilyen procija legyen, akkor legyen.
Egyet viszont nem értek, de kövezzetek meg érte, ha hülyeséget írkálnék.
X58 ugye Multi GPU-ra lett kihegyezve, viszont sokan lap vásárlásnál nem nézik a PCI-E elrendezését a lapokon.
Adott egy Pro User, akinek egyedi a stílusa ez idáig OK.
Adott sok flém és sok vita, de ész érv sehol... egyik félről sem. (előbb írtam miért).
Presztízs vs. Minek akkora proci...

Haljak meg, hogy csak nekem tűnt fel, hogy egyedül kb sniper használ itt Multi GPU-s rendszert és előfordulhat, hogy nem a legjobb lapot választotta hozzá?
Leszögezném, tisztán HW szemszögből közelítem meg a kérdést!
4870X2-ből 2db van a gépben léghűtéssel.
A 2 PCI-E slot között csak 1 slot van ergo az egyik kártya alja és a másik teteje szinte összeér.
Nem tudom, de ha nekem lenne ilyen konfigra igényem biztos, hogy az első szempont lett volna, hogy a PCI-E csatlakozók közt 2 slot legyen.
Hirtelen 3 gyártótól tudnék ilyen lapot :
- MSI X58 Platinum ... tuning miatt gondolom a nagyközönség kilőné
- Asus P6T Deluxe sorozata ( OC Palm, V1, V2 etc.)
- Biostar X58-as lapjai.

Ezek közül választottam volna és leírom mégegyszer ... szigorúan HW-es szemszögből nézve.... én ezek közül választottam volna lapot. :K

(#10025) Overlocker válasza szacsee (#10022) üzenetére


Overlocker
veterán

Valamely lapnál 1 slot sincs a két vga között..

(#10026) Overlocker válasza keIdor (#10008) üzenetére


Overlocker
veterán

Keldor papa és westlake:

Lehet én nem vagyok képbe most,de mi köze van a SATA3-nak és az USB3-nak, az új x58-as chiphez?

Ok. Új feature-k és akkor már ezekre rakjuk rá az új B3-as chippet...nade kérem nem a x58 chip vezérli a sata3&usb3-at, szóval remélem a 'régebbi' lapok is megkapják az új chippeket.

(#10027) keIdor válasza Overlocker (#10026) üzenetére


keIdor
titán

Így legyen... szerintem csak az újakra fog rákerülni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10028) Zájec válasza Overlocker (#10026) üzenetére


Zájec
veterán

nos igen , ez itt a jó kérdés.. mi jelentösége lehet a B3-nak ? [link:xtremesystems]

a B2 -s jelölése : SLGBT ... a B3 -s pedig : SLGMX ...

én lencsevégre kaptam az SLGBT -t a korábbi Gigabyte lapban :) ::

(#10029) westlake válasza Overlocker (#10026) üzenetére


westlake
félisten

nyertem..p6t7 ws sc b3 ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10030) Zájec válasza westlake (#10029) üzenetére


Zájec
veterán

mit "nyertél" ? az ASUS supercomputer-e már megjelent egy pár hónapja, nem a legújabb kiadás :N .... de viszont sata3 és usb3 nincs rajta.. :N

te mikor vetted a lapodat ? lehet hogy már azon is B3 van :F

(#10031) westlake válasza Zájec (#10030) üzenetére


westlake
félisten

sorolj mar fel nekem nehany ujabb lapot, mint a p6t7 ws sc :U
aprilis 30-an jelentettek be es (tudomasom szerint) csak par hete kaphato..
mellekesen jegyzem meg, hogy en sosem irtam olyat, hogy szerintem csak (kizarolag) az usb/sata3-as lapokon lesz b3-as ic.. keresd vissza a megfelelo hozzaszolast, ha nem hiszed ;)
a class egy "regi" lap.. linkeltem jonehany tuning kepet, ahol latszik a revizio.. nem b3-as a chipset ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10032) Szatesz válasza westlake (#10031) üzenetére


Szatesz
őstag

Lehet érdemes lenne akkor várni a classified vásárlással is? Hátha abba is már B3 ast raknak? Elöre láthatolag mivel lessz jobb a B3?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10033) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

mien ramot érdemes venni, majd i5 mellé? gondolom mint i7.

de melyiket javasoljátok, márka / chip / felismerhetőség szempontjából?

csak fél füllel hallottam, hogy a magas fesz a ramnál itt nem túl jó, elég e az 1333-as?

:R

(#10034) #97544192


#97544192
törölt tag

Eddig a dénullázás ment btw, mostmár béhármazás a menő. Mivel jobb egy B3 X58 chipset, mint B2? Nem tök mind1, már bocs? :DDD
Ezzel csak azért foglalkozik egy-két ember, mert a béhárom jobban hangzik, mint a békettő, és ha valakinek béhárma van, az újabb kiadás, blá-blá-blá. :U

g@bo: Elég, inkább az Uncore dob rá az eredményekre. És 1.65V max., jól mondod.

[ Szerkesztve ]

(#10035) keIdor válasza #97544192 (#10034) üzenetére


keIdor
titán

Hát de ezt kéne kideríteni, hogy miben jobb... utoljára 965P-nél volt két stepping, és emlékszem, hogy a P5B Deluxe-nál volt mind a kettő és az újabb sokkal jobb volt...
Nagyobb FSB, stabilitás... mindben jobb volt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10036) Szatesz válasza keIdor (#10035) üzenetére


Szatesz
őstag

Elvileg mar a supercomputer az B3 és mégsem tud sok BCLK t bár lehet még kell neki bios frissites... :F Ugy olvasom még csak a supercomputerba van B3

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10037) keIdor válasza Szatesz (#10036) üzenetére


keIdor
titán

Asus P6T7 WS SC...
Jó érdekes helyre került az NB, arra kíváncsi leszek, hogy a többi lapon is itt lesz-e a helye neki.

Csupasz ES...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10038) g@bo válasza #97544192 (#10034) üzenetére


g@bo
nagyúr

kösz.

gondolom, 1,65v os ram 1600 as ritka. de 1333 as corsair is fura....

(#10039) Lauda válasza g@bo (#10038) üzenetére


Lauda
félisten

Az osszes i7-hez valo memo max 1.65v, 1600, 2000, 2133 mhz, teljesen mindegy. :)

(#10040) Overlocker válasza #97544192 (#10034) üzenetére


Overlocker
veterán

"Eddig a dénullázás ment btw, mostmár béhármazás a menő. Mivel jobb egy B3 X58 chipset, mint B2? Nem tök mind1, már bocs? :DDD
Ezzel csak azért foglalkozik egy-két ember, mert a béhárom jobban hangzik, mint a békettő, és ha valakinek béhárma van, az újabb kiadás, blá-blá-blá. :U"

Ez aztán gyöngyörű szakmai hsz volt... nem tökmind1, nagyon is jelentősége lehet..

[ Szerkesztve ]

(#10041) Zájec válasza westlake (#10031) üzenetére


Zájec
veterán

kb. egyidöben jött a Gene2- vel..

én nem "pár hete " láttam már megjelenni, már korábban is beszéltük milyen húzos ára van..

"mellekesen jegyzem meg, hogy en sosem irtam olyat, hogy szerintem csak (kizarolag) az usb/sata3-as lapokon lesz b3-as ic.. keresd vissza a megfelelo hozzaszolast, ha nem hiszed"
ezt nem is vontam kérdöre hogy mit irtál és mit nem , és mit hiszel és mit nem...
egy szóval nem irtam ilyet,, erre te jösz az iilyen óvodás megjegyséseiddel hogy :"keresd vissza a megfelelo hozzaszolast, ha nem hiszed" ... mintha az oviba lennék.. :Y

de amint láthatod, engem semennyire sem érdekel ez a sata3 usb3 dolog....
egy pár évig nem látom értelmét,,,, mire elterjed jobban, az nem kis idö....

még mindig nem értem, mire montad hogy "nyertél" :F

(#10042) Lauda


Lauda
félisten

(#10043) Szatesz válasza Overlocker (#10040) üzenetére


Szatesz
őstag

Ha azt irták hogy májustol van B3 akkor az azutén gyártott lapok már mind B3 asok? Mert ezt jolenne kideriteni most akarok lapot rendelni :F ÉS nemakarok egy B2 est ha 1 honap mulva jon ki B3 as :DD

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10044) keIdor válasza Lauda (#10042) üzenetére


keIdor
titán

:K
Csak az ár miatt fogja értelmét veszteni ez az egész LGA1156. Legalábbis amíg a 920 el nem tűnik.

Szatesz: Az a baj, hogy fogalmunk sincs mikor jön... még az sem kizárt, hogy csak az új WS lapok kapják meg, ki tudja...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10045) Overlocker válasza Szatesz (#10043) üzenetére


Overlocker
veterán

Ma lehet szétkapom a DFI-t majd és megnézem, bár szerintem korai darabot kaptam..

(#10046) Lauda válasza Szatesz (#10043) üzenetére


Lauda
félisten

Csak a B3 classifieddel megint az lesz szvsz, mint a limitaltal, hogy ki kell erte menni az usa-ba :DDD , mert itthon nem tudod beszerezni.

Keldor papa: Szerintem is erdemesebb most osszerakni egy i7-et, epp elobb neztem iponon, 920+lap+ocz1866 lazan kijon 160k-bol es van egy igen jo rendszered, igazibol nem is ertem minek ez a hajsza, ez sincs kihajtva.
Igazad van, csak pár ezressel volt dragabb azert neztem az 1866-ot.

[ Szerkesztve ]

(#10047) keIdor válasza Lauda (#10046) üzenetére


keIdor
titán

Fölös az az OCZ 1866 a hétköznapokra is szvsz... :N 110-120k ha ügyes vagy már megvagy...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10048) g@bo válasza Lauda (#10039) üzenetére


g@bo
nagyúr

igaz, de az mind tri channel.

i5 höz meg dual kell. igy kicsit nehéz most kiválogatni, mi a jó. :F

(#10049) Szatesz válasza Lauda (#10046) üzenetére


Szatesz
őstag

Limitaltbol van magyarorszagon 3 db.....Sima 760 asbol ugytudom 1 sem...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10050) Lauda válasza g@bo (#10048) üzenetére


Lauda
félisten

Veszel 2 db memot ami 1.65 voltos max, tenyleg nehez....

Szatesz: Talan mert akinek kellett, az mar meghozatta, en is nezegettem 1 honapja meg horror volt, most mar elerheto konnyebben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.