Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) Lauda válasza keIdor (#5900) üzenetére


Lauda
félisten

Na látod, nem is kell nagy befektetés, még azért egy memót szerezz a másik 2 mellé, a triple channel miatt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5902) Lauda


Lauda
félisten

Ezzel a beállítással megy szépen 200X19, 1.35 v cpu/qpi, uncore 3200, de szvsz itt vége is a léghűtésnek prime teszt alatt. :D Érdekesség, hogy az asus lapok nem melegszenek annyira, itt is 32 fok van csak, gigáknál ez +10 fok körül van ilyen órajeleken. Kérdés, hogy mitől, mert a chipset ugyanaz.
Jah és az a 0.7 v drop nem semmi. :Y :DD

[ Szerkesztve ]

(#5903) sniper elite válasza Lauda (#5899) üzenetére


sniper elite
senior tag

Na figyi király lenne mert tudna teszteket csinálni nekünk is, szóval nem kell mindjárt félre érteni, és tudnám díjazni ha végre leszállnál már erről a pénzes témáról mert kurvára unalmas :W

(#5904) Lauda válasza sniper elite (#5903) üzenetére


Lauda
félisten

A nagy király lennél vele és a király lenne mert tudna teszteket csinálni nekünk is között kurva nagy a különbség. De adakozhatna is belőle, csoda, hogy nem említetted.

(#5905) ImI87 válasza keIdor (#5900) üzenetére


ImI87
őstag

Bőven megfelel.........:K És mondtam, minden más előnye melett az is fontos, hogy pofonegyszerű vele bánni. Aki eddig tudott bánni a géppel, annak 3 új dolgot kell megtanulni, és kész. :))
(egy tri-kit viszont tényleg nem ártana hozzá, de nem is kifejezetten a 3 csatorna miatt miatt, hanem a fesz miatt)

"Király"-ozásról teljesen igazad van! :R no comment........

[ Szerkesztve ]

(#5906) Zájec válasza Lauda (#5899) üzenetére


Zájec
veterán

ImI87 ::, Lauda ::

szerintem is , Markokhoz lehet adni neki , :K
azé 4200n megtolta Laudais meg BR4D kolléga is :K :: [link] ;)
Tody56 eredménye is jól néz ki az élen )..
én is adtam a 4200nek :K [link]
én még kicsivel több feszt adtam , de megnéztem everest alatt , 78 fokra ment föl a maghömérséklet maximum..,, a cpu teszt meg nem egy hosszú rész.. :N

(#5896) Lauda :: igen azt :K és hozzá ezt a Prime-t::

itt alapon 1600MB van , azt kell modositani a kivánt értékre.

(#5907) Lauda válasza Zájec (#5906) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, köszi Zájec! ;) Sejtettem, hogy ez a megoldás. Nekem sajnos nem jön be a 64-es vista, ezért "küzdök" tovább az xp-vel. :K

Amúgy délután próbálgattam a 06-ot ht nélkül is, de sokkal kevesebb pontot ad azonos órajelen, szóval nem lehet vele trükközni. :D

(#5908) ImI87 válasza Zájec (#5906) üzenetére


ImI87
őstag

Akkor majd v.mikor megküldöm, csakhogy ne legyen kisebbségi érzésem. :DDD

(#5909) Zájec válasza Lauda (#5907) üzenetére


Zájec
veterán

nem küzdelem az ikszpé sem :N nálam az is fent van egy másik vincsin..
természetesen a 3dmarknál is jobb cpuscore-t ad az ikszpé ..
de 3 vagy 4 gpu-hot már pista kell vagy winhét..

korábban én is csináltam egy gyors mérést HT on és off -al..
kb .600-650 pont volt a cpu score külömbség..

ezt mértem 4.ghz-n :: [ HT off : 7033 ] [ HT on : 7568 ]

ezt pedig 4.2.ghz-n :: [ HT off : 7352 ] [ HT on : 7995 ]

ImI87 :: :D , ez kicsit lazább mint a prime és rövidebb.. csak azért gondoltam, aztmontad kiméletes legyen , hát ez az... meg rövid is.. :D
de ha kiváncsi vagy mennyire melegszik a mark teszt alatt , akkor insdits egy Everest/system stabilitás-tesztet, de csak monitorozzon , ne menjen a tesztelés , és lefutattva csak a 3Dmark cpu tesztet, látható mikor milyen meleg volt..

(#5910) sniper elite válasza Zájec (#5909) üzenetére


sniper elite
senior tag

Zájec te szoktál játszani ezen a gépen, vagy csak tesztre használod? Amúgy nem tudom nektek mi a rekordotok egyhuzamban játszást tekintve, én 2 napja megdöntöttem az enyémet, 21 óráig játszottam egyhuzamban, GTA4,COD5 multi és még egypár gammel sikerült elérni ezt a példátlan rekordot :D

(#5911) keIdor válasza ImI87 (#5905) üzenetére


keIdor
titán

Persze, ha lesz i7, akkor már nem a kit-en fogok spórolni...:) az a legolcsóbb...
De úgyis meg kell várnom a D0-k tömeges elterjedését, meg azt, hogy megéri-e ilyet keresni...
Azért ha igaz lenne a 4,0GHz@1,2V akkor mindenképpen az kell... addig meg eldöntöm mit is akarok valójában... :B

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5912) ImI87 válasza keIdor (#5911) üzenetére


ImI87
őstag

Jaja, én is várhattam volna, de most volt vevő egyszerre a cuccaim nagyrészére, így nem lehetettt halogatni a dolgot.
Ha lesz D0, nálam is lesz csere. Pár tapasztalatot megvárok, aztán ha tényleg mindegyik lazán viszi a 4 gigát, akkor csere lesz......

(#5913) Zájec válasza sniper elite (#5910) üzenetére


Zájec
veterán

igen szoktam. eddig nem csináltam valami sok tesztet a core i7 -el...
bár nagyon sok idöm nincs erre a hobbyra, sokat dolgozom...

(#5914) milbo


milbo
aktív tag

Ezt a hűtőt ismeri valaki? Van róla egy kis teszt.
Nem I7-el tesztelték hanem QX6850-el de mivel annak TDP 130W-os gondolom hasonló eredmények lennének.
A korábban feltett kérdésemre kapott válaszok miatt a Mugen2 mellett döntöttem. Viszont most ez találtam, olcsóbban, kisebb méretben és kisebb tömeggel.

(#5915) Zájec válasza milbo (#5914) üzenetére


Zájec
veterán

kisebb méret, kisebb tömeg, ... tehát kisebb a hütöfelület is , ezáltal a teljesitménye is kisebb.... ezt mind vonza magával.... valamit valamiért..

találtam még egy tesztet, :[link] hát nem valami meggyözö a teljesitménye... elég sok hütö van elötte.... valamit a hangja se lehet valami halk, bár modjuk ez ventifordulattol is függ....
most leszeretnéd cserélni a mugen2 -t erre a hütöre ?

(#5916) Lauda válasza keIdor (#5911) üzenetére


Lauda
félisten

Azért ha igaz lenne a 4,0GHz@1,2V

Hol láttál ilyet, ami stabil is? :D

Zájec: XP-t jobban szeretem, nincs gond vele se teszteknél, se játékoknál, ezért használom. Nekem a vista szokott fent lenni a másik raptoron, de most azon is egy másik xp van. :D

milbo: Nehogy már 1-2-ezer forinton pöcsölj itt :DDD ilyen procival. Pl ez is egy jó hűtő: NOCTUA NH-U9B

[ Szerkesztve ]

(#5917) Lauda válasza milbo (#5914) üzenetére


Lauda
félisten

Bocsi, erre gondoltam, közben lejárt az idő: NOCTUA NH-U12 SE1366

(#5918) Zájec válasza Lauda (#5916) üzenetére


Zájec
veterán

én egyformán szeretem öket, annyi hogy a pista az csinosabb...
bár az ikszpé-re is lehet rakni olyan kasznit.. :D

hát az a Noctua nem valami erös, annyira bátran azért nem ajánlanám....
nem egy izmos teljesitmény nézek ki belöle.. :N
meg ez a barna szin , én ettöl kész vagyok... :DDD
meg amit utobb linkeltél 12600ft, akkor inkább a mugen2 ,az is annyiba kerül....

ja: emlited hogy a "teszteknél nincs vele gond" ,, itt milyen tesztekre gondolsz, és milyen problémákra?

[ Szerkesztve ]

(#5919) Lauda válasza Zájec (#5918) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam xp is kb ugyanúgy néz ki, a vista inspirat pack van fent, ezt nyugodtan kipróbálhatod, nem szabja szét a rendszert egyáltalán, csak szebb lesz. Én a classic verzióját telepítem, azt dobja fel alapból is. Nekem az oldalsáv nem kell, de az is bent van, csak másik verziót kell telepíteni (total vagy personalized), itt egy kis leírás róla, ha érdekel: Tökéletes Vista téma Windows XP-re

Nemtom honnan vetted, hogy nem erős a hűtő, a legerősebbek között van, nézd ezt a tesztet: Prolimatech Megahalems and 12 Other Coolers for Intel Core i7 Overclocking Elég komoly oldal, szerintem hihetünk a tesztjeinek. :K :R

Pl. vista alatt szarakszik a winrar és a 3dmark 06-is. XP alatt minden teszt a legjobbat hozza, vantage-al már nem tesztelek, 2.-3. vagyok, az elég jó eredmény szvsz, de BRAD-et ;) :P még megelőzhetném egy kis proctuningal, majd meglátjuk :DDD .

(#5920) #97544192 válasza Zájec (#5918) üzenetére


#97544192
törölt tag

"meg ez a barna szin , én ettöl kész vagyok... :DDD"

Nah most egyetértek veled, sztem is gáz, hogy sz*r színű ventilátorokért van oda millió ember. :DD

Lauda: Ne legyél benne olyan biztos! :P

(#5921) Lauda válasza #97544192 (#5920) üzenetére


Lauda
félisten

De fogalmazhatunk úgy is, hogy sok millióan xarnak ventillátor színűt.... :C :Y

Elég szakmai lett ez a beszélgetés. :P

Nincs fent vista sehol, úgyhogy egy ideig nyugtod lehet. :DDD (Bocs a BRAD-ért! ;) )

[ Szerkesztve ]

(#5922) Lauda


Lauda
félisten

Kis érdekesség, dual channel-triple channel összehasonlítás corsair dominatorokkal: 9.-10. oldal

(#5923) ImI87 válasza Lauda (#5922) üzenetére


ImI87
őstag

Ez alapján az egyik extrának kikiáltott X58 feature nem sokat jelent. :(

(#5924) Lauda válasza ImI87 (#5923) üzenetére


Lauda
félisten

A triple channel tényleg nem sokat dob ezek szerint, de a prociba átkerült memóvezérlő miatt 2-3-szoros memósebességek vannak. :)

(#5925) milbo válasza Zájec (#5915) üzenetére


milbo
aktív tag

Nem cserélni akarom, venni! Csak most hezitálok. Extrém módon nem akarom húzni a procit, de az sem valami jó hogy most alapon 46-48C-on megy.

Ebből a tesztből nekem pont az derül ki hogy nem is olyan rossz ez a hűtő. Az a majd 50dBA nekem kicsit soknak tűnik mert a cég így hirdeti: Fan Speed 1800 R.P.M., Fan Noise Level 19 dBA. Ha fix fordulatú akkor nagy a mért különbség a gyárihoz képest. Három pin-es tápja van, nem tudom hogy azzal tudja-e a fordulatát szabályozni a deszka?

[ Szerkesztve ]

(#5926) milbo válasza Lauda (#5917) üzenetére


milbo
aktív tag

Noctua nekem se tetszik, akkor már inkább a Mugen2

(#5927) HSM válasza ImI87 (#5923) üzenetére


HSM
félisten

A Tri-channel nagy előnye, hogy ami eddig 2 vagy 4 vagy 8 GB volt, az most megnőtt 3, 6 vagy 12GB-ra.... ;) Szerintem ez így jobb.... Ráadásul a 6 magos utódhoz már valszeg kelleni is fog.... Arról nem is beszélve, hogy nem is tudjuk pontosan, hogyan működik a vezérlő, lehet olyan helyzetekben segít a 3. csatorna, amit nehéz lenne kimérni... :F

(#5928) Invader HCA válasza HSM (#5927) üzenetére


Invader HCA
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Azt szeretném megtudni miben más a d0-ás i7 920, mint az amit én vettem még tavaly október vége felé!?
Megérné váltanom, vagy mi? :W

Az erősnek a szive parancsol, a gyengének meg mások! "Szophoklész"

(#5929) SzlobiG válasza Lauda (#5902) üzenetére


SzlobiG
félisten

Most nézem csak a képet hogy a fenébe van nálad ekkora droop? :Y Bevan kapcsolva LLC? Nálam mondthatni semmi droop nincs annyit kap terhelve a proci amennyit beállítok. pl nálam 1.343 van biosba belőve és terhelés alatt kap 1.344-et szal az a kis droop simán belefér, de nálad nagyon sok.

(#5930) HSM válasza Invader HCA (#5928) üzenetére


HSM
félisten

Elvileg az átlag kisebb feszültséggel fogja tovább bírni tuningban (ilyen 1,2V körüli 4ghz-ekről beszélnek, de hiszem ha látom) meg néhány apróbb hibajavítás van benne, de ránézésre semmi komoly....

(#5931) Lauda válasza SzlobiG (#5929) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs bekapcsolva, ezért ekkora. Ha bekapcsolom, akkor nálam is annyit kap cpu-z szerint, amennyit a biosba belövök. Próbáld ki Te is, kapcsold ki az LLC-t és droppol akkorát mint állat. :D

(#5932) SzlobiG válasza Lauda (#5931) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jaa hát akkor bekell azt kapcsolni én nem is próbáltam még, egyből azzal kezdek, hogy azt bekapcsolom.:)

(#5933) Lauda válasza SzlobiG (#5932) üzenetére


Lauda
félisten

Tuningnál ezentúl én is be fogom kapcsolni, mert elég brutál ez a drop, 0.7 volt, te atya isten. :Y Ha bekapcsolom, akkor szarráterhelve sincs gond, de gondolom ezt nem kell mondani. Most alapon megy, LLc off, cpu 1.1 v, qpi 1.325. :)

(#5934) ImI87 válasza SzlobiG (#5929) üzenetére


ImI87
őstag

ASUS lapokon nagyon jól meg van csinálva, tényleg pontosan megkapja azt a feszt, ami be van állítva. Nálam az UD5-nél LLC nélkül 0,06V, LLC-vel pedig 0,02V. :U

(#5935) Zájec


Zájec
veterán

ezt soha nem fogom megéreni miért annyira fontos hogy u.annyit mutassaon mint amennyi be van állitva a biosba.... Ráadásul eggyesek ezt valami csodának is tekintik, és ez alapján minösitik a lapot hogy jó e vagy rossz e...

az elözö a lapomnál (p45-dq6) nem is volt LLC és 0.07v dropolt. mégis ugy ment mint az állat és mindent megcsinált....

(#5933) Lauda :: ne hogy a világ döljön össze benned emiatt :D
ekkora katasztrófát...

[ Szerkesztve ]

(#5936) #97544192 válasza Zájec (#5935) üzenetére


#97544192
törölt tag

Igen-igen, meg azért jegyezzük meg, hogy jugeen összeállítása alapján az EVGA X58 a legrosszabb ebben. Nah most akkor az EVGA X58 Asrock szinten van, vagy hogy is van ez? :)
Ha valaki drop alapján minősít lapot, az tényleg hülyeség. Engem mondjuk nem érdekel, hogy mennyit droppol a cucc, beállításnál figyelek majd rá, és kész. :) Ennyi.

(#5937) Lauda válasza Zájec (#5935) üzenetére


Lauda
félisten

Azért emiatt nem leszek öngyi :N , de az a 0.7 v baromi sok szvsz, ha azt nézzük, hogy bios 1 volton eldöcög a proci alapórajelen. Engem se érdekel igaziból, de ezek után tuningnál bekapcsolom az LLC-t, tököm se fog számolgatni, hogy most akkor drop után mennyi jut majd a procinak a másfél voltból. :DDD

(#5938) szacsee válasza Lauda (#5937) üzenetére


szacsee
nagyúr

0,07V akart lenni nem? ;]

(#5939) Lauda válasza szacsee (#5938) üzenetére


Lauda
félisten

Jah igaz. :R :P

(#5940) Zájec válasza #97544192 (#5936) üzenetére


Zájec
veterán

ha erre a h.sz-re gondolsz akkor itt a vtt feszröl esik szó , nem a vcore-ról...
de teljesen hasonló mindkét érték mert 0.05v-ról van, szó.. itt is ott is.. :D

Lauda ::: soknak tünik de , a cpu-z is kb.0.016v körüli egységekben ugrik, ez is elég pontatlan igy.. nekem az sem tetszik..
szerintem 1.500v Vcore-ig belehet kapcsolni... ;) utána inkább ne..

(#5941) HSM válasza Zájec (#5940) üzenetére


HSM
félisten

1,5V LLC már nagyon necces, szerintem... Akkor már bőven 1,6V fölötti "lökéshullám" éri a procit, mikor elveszed róla a terhelést.... Én azért ilyesmikkel nem játszanék 45nm-en... :U
Nálam már az 1,312V LOAD feszhez 1,42V BIOS kell, márpedig a dropot a lap állítja be a proci áramfelvétele alapján, hogy a terhelés megszűnésekor se lépje túl a fesz a beállított értéket. Képzeld el, 1,5V-nál mekkora drop lehet... És ha ezt megszünteted... :Y

(#5942) Zájec válasza HSM (#5941) üzenetére


Zájec
veterán

nekem az általad emlitett 0.1v-s ugrás soknak tünik.. :U

nálam a DS4-be a drop pedig (LLC off ) 1.418v bios , load 1.360v , tehát 0.058v ::[4you-HSM :) ]
azt hogy nálad 1.42röl 1.31re csökken az furcsa...

mindenesetre nálam jól müködik a lap.. :D

[ Szerkesztve ]

(#5943) #97544192 válasza Zájec (#5940) üzenetére


#97544192
törölt tag

Igaz. Na de a lényeg, hogy ez is voltdrop, meg az is. :DDD

#5916: Ha nem is az összes 1.2V, de max 1.3V körül mennek 4 GHz-et, és még mindig jobb, mint a legtöbb C0 esetében

[ Szerkesztve ]

(#5944) HSM válasza Zájec (#5942) üzenetére


HSM
félisten

Mint írtam, a proci áramfelvételétől is függ.... Mondjuk igaz, azok a procik, amik kisebb feszen mennek azonos órajelen, azok azonos feszen/órajelen több áramot is vesznek fel, úgy figyeltem meg még a Core2-es időkben.... :B Márpedig az enyém elég kis feszeken is jól szalad... Ráncigálj még rajta kicsit, húzd fel 4Ghz-re, vagy 4,2Ghz-re, és úgy nézd meg! ;)
Nekem itt [link] volt beállítva 1,42V, egészen biztosan emlékszem.... :K És ha jól rémlik, bár erre nem teszem a fejem, olyan 155W körül mért az everest.... (Nem ezen a képen pont, de ezzel a beállítással mértem később meg, de már F6A BIOS-al, amivel működött a dolog)

[ Szerkesztve ]

(#5945) Zájec válasza HSM (#5944) üzenetére


Zájec
veterán

még mindig nemtudom hogy ezt a 0.1v-s "lökéshullámot" honnan vetted...
de ha egy kicsit belegondolsz, akkor elég nagy butáságot akartál itt elhinteni...

és azt sem értem hogyan tud akkorát dropolni a lapod,, ott valami nem jó :(

elöbb megnéztem, neked 1.42v beállitáson, erre most kitalálod hogy mégse, mert nálam jól müködik,, inkább kitalálsz valami mást... mostmeg meg már legyen 4.2ghz , persze, majd a te kedvedért fogom itt bizonygatni hogy nálam nem ennyit dropol... inkább hadjuk... nálam jól müködik minden , nincs semmi bajom, nincsenek 0.1v dropjaim se, és nincsenek 0.1v lökéshullámaim sem amikor elveszem a terhelést.. esetleg 0.01v..

(#5946) HSM válasza Zájec (#5945) üzenetére


HSM
félisten

Honnan, honnan... Most írtam le... Ha bekapcsolod, akkora lesz a feszingadozás felfelé a beállított értékhez képest (ha jól kalibrálták be a lapod PWM-vezérlőjét), amekkorát dropolt volna a lap LLC nélkül. Ezt a gyárban nálunk okosabb emberek, a lap tervezőmérnökei állítják be. Az egy dolog, hogy nem tudod mérni szoftveresen, mert annyira rövid ideig tart, de épp elég sokáig, hogy huzamosabb használattal kinyírja a procit.... Itt ez a cikk [link]... Ha alaposan átolvastad, és megértetted, rá fogsz jönni, miről beszélek.... És amúgy nálam is, pl. 3450-en, HT OFF alig van drop.... Kb. mint nálad.... 1,25V körül állítottam be, és terhelve is megkapja az 1,18V-ot... Mikor 2 maggal nyomtam 4200-on tesztet, akkor is 1,33V-ot kapott, mikor olyan 1,38 körül állítotam be. De még akár az is lehet az F6 BIOS-om óvatosabban állítja a drop-ot, mint a te újabb bétád. És amúgy nem azt mondtam, hogy nálad annyi, hanem hogy nálam, az én procimhoz az én lapom így állítja be. És köszöni szépen, tökéletesen jól működnek. ;) És hidd el, vannak lökéshullámaid, ha LLC-t használsz... ;)

[ Szerkesztve ]

(#5947) ImI87 válasza HSM (#5946) üzenetére


ImI87
őstag

Lökéshullám vagy nevezzük inkább (feszültségtüskének) tényleg van, ez minden PWM vezérlésnél jelen van. Pont a hétvégén beszélgettem egy ötödéves villamosmérnök haverommal, és direkt kikérdeztem a témával kapcsolatban. (nem mintha alaplap szakértő lenne, dehát ezt tanulja 5 éve :) ) A tüske mértéke sokmindentől függ, de nem horribilis mértékű, és tényleg csak 1-2 pillanatig tart, ezért nem lehet mérni, (csak digitális oszcilloszkóppal). Becslések szerint olyan 8-12%, tehát pl 1,3V-nál ez 0,10-0,15V-ot jelent. (Én nem értek hozzá, de olyanokat kérdeztem, akik elvileg igen.......)

Tehát azt kellene eldönteni, hogy melyik verzió kevésbé káros a procinak:
1) LLC off, ergo több fesz, így idle kap fölöslegesen sokat a proci
2) LLC on, kevesebb fesz, de itt van a fesztüske
Világos, hogy LLC-t csak kevesebb fesszel tanácsos bekapcsolni, kérdés, hogy mekkora ez a fesz. :F Ha az Intel 1,55V-ban határozta meg a maxot, akkor 1,4V-ig szerintem használható az LLC, bár jobb nem feszegetni a határokat.

Az viszont tény, hogy elég nagy a drop ezeknél a lapoknál. Ami lehet direkt van így biztonsági szempontból, vagy egyszerűen nem túl hatékony a 12 fázis. Én a magam részéről 24/7-re használom az LLC-t, de olyan 1,35V-ig. Ha majd nézek nagy órejelet, akkor ki fogom kapcsolni.

(#5948) HSM válasza ImI87 (#5947) üzenetére


HSM
félisten

Az a baj az LLC-vel, hogy kb semmi értelme a tudatlan user hülyeségének kihasználásán kívül... LLC-vel ugyanis a stabilitás is rosszabb, a nagyobb negatív fesztüske miatt, ami ugye a terhelés megjelenésekor jelentkezik (lásd a Zájecnek linkelt cikk). Szóval picivel magasabb fesz fog kelleni LLC-vel. Ráadásul minimálisan kisebb üres fogyasztás mellett jelentősen nagyobb terhelt fogyasztást eredményez. Amúgy a tüske mérete elsősorban a felvett teljesítménytől függ. Nagyobb teljesítményfelvétel, nagyobb tüske. (Igazad van amúgy, nem lökéshullám, csak nem ugrott be a szó... :B )
Amúgy nem egyszerűbb, ha úgy gondolod, hogy 1,55V a biztonságos, hogy akkor beállítasz 1,52V-ot, LLC nélkül, és akkor imádkoznod sem kell? :U Amúgy a Giga lapok tápkörei elég hatékonyak, csak épp tudtommal 6 "dupla", erősebb fázis van, és nem 12. A drop pedig azért ennyi, mivel ilyen feszen és órajelen már igencsak kell a kakó a procinak, nekem pl. 4Ghz-en, 1,312V-on 150W felett evett csak a CPU (Uncore nélkül, tehát az a rész, ami a Vcore-ból vette a tápot)!!! :Y (0,1V drop mellett) Namost, mit művelt volna ez a proci mondjuk 1,4V-on, 4200-on? :Y :Y :Y Déjà vu-érzésem van a Kentsfield-időkből.... :D (Ahol a lap tápköre volt a legkritikusabb tényező tuningnál, és 200W+-okat kért a CPU.... Néhányaknak meg a táp adta be a korlátot....)

[ Szerkesztve ]

(#5949) ImI87 válasza HSM (#5948) üzenetére


ImI87
őstag

Hát ezért érdemes megvárni a jobbfajta D0-okat, ha valaki 4ghz és afölötti 24/7 eredményekre vágyik. Amíg a 4 giga nem fér be max 1,3V alá (load), addig fölösleges erőltetni a dolgot.....

4 gigához nálad load kell 1,312V, ugye? :F tehát már drop után

[ Szerkesztve ]

(#5950) Lauda válasza ImI87 (#5949) üzenetére


Lauda
félisten

Ha az ajánlott max 24/7-re elvileg 1.35v, akkor miért kéne beférnie 1.3v alá? :F :D Prime-ot meg úgyse fogod hűteni léggel a D0-át se 4-4.2 gigán.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.