Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) Zájec válasza jugeen (#5582) üzenetére


Zájec
veterán

"akkor tessék egy ellenpélda az alábbi linkeken."

ez pont nem az :DDD mindehol 4000 uncore-al ment a mérés...

1,. egyébként mekkora QPI/VTT feszt kapott ilyen magas Uncore-hoz (4000) :F
gondolom ilyenkor már 1.50v körül kell kb. járni....

2,. miért csak "cores : 2 , Threads : 2 " csak két mag ment ?
a másikon látom hogy HT on és 8 threads ment..

3,. az elsö eredmények ( HT off és 2 mag ) jobb értékeket hoztak mint HT on :F
Read és Copy értékekre gondolok... ennyire lassitaná a HT ?

"igaz bennetek nagyon él a qpi fesz miatti félelem, amit abból a szempontból nem tudok mire vélni, hogy éveken keresztül mertétek a ramjaitokat lényegesen magasabb feszültségen üzemeltetni, mint amit a gyártó meghatározott. 1.45 qpi mellett nyugodtan lehet üzemeltetni az i7-et is"

mivel még új a dolog és fél évesnél nem öregebb a cucc, igy sok tapasztalatot nem tudunk a hosszútávú üzemeltetéssel kapcsolatban..

"hogy éveken keresztül mertétek a ramjaitokat lényegesen magasabb feszültségen üzemeltetni," ki és mikor és hogyan ? mi ez az általánositás ? :U
üzemeltetni én mindigis normal feszültségen üzemeltettem 24/7-ben , max egy bench mérésnél adtam többet....

1.45 qpi mellett nyugodtan lehet üzemeltetni az i7-et is
szerinted igen..... de ezt nem tudjuk bizonyosan , ez egyéni véleményed..

(#5583) jugeen válasza HSM (#5581) :: nem az a lényeg igazán hogy kinek az eredménye, hanem az hogy milyen értékeke szerepelnek benne..... szóval nem kell elmenni személyeskedö irányban..

HSM :::

"Először is, hogy az 1200-CL7-es eredményed kb. magasan alázza az átlagos 1600-as kitekkel elért sebességeket, azért sokat elmond, alaposan lekörözted az 1500-as eredményem is. Van itt még érdekesség. Pl. hogy a sz*rba nem nőtt a WRITE??? Újabb everest bug, vagy micsoda?"
nem bug,,, egyszerüen ilyen hatása van a magas Uncore-nak ... nagyon megdobja a Write-ot... nálam 3700 uncore-nél is már 16k felett csinált ,, szóval nem csodálkozom hogy 4000 uncore-al ennyi,, ez teljesen rendjén van...

[ Szerkesztve ]

(#5602) jugeen válasza HSM (#5599) üzenetére


jugeen
addikt

csak ismételni tudom magam. olvasni kell külföldi fórumokat, ahol a nehalem szülőatyja elmagyarázta már a vdimm és vqpi dolgát burkoltan. :P aki elolvasta az aszerint és úgy használja. aki meg nem az marad az 1.35-nél és az 1.65-nél ;]

(#5603) jugeen válasza Zájec (#5601) üzenetére


jugeen
addikt

1,. egyébként mekkora QPI/VTT feszt kapott ilyen magas Uncore-hoz (4000)
gondolom ilyenkor már 1.50v körül kell kb. járni....

1.45vtt

2,. miért csak "cores : 2 , Threads : 2 " csak két mag ment ?
a másikon látom hogy HT on és 8 threads ment..

hogy lehetőséged legyen kérdés feltevésére

3,. az elsö eredmények ( HT off és 2 mag ) jobb értékeket hoztak mint HT on
Read és Copy értékekre gondolok... ennyire lassitaná a HT ?

úgy tűnik van bizonyos szintű kihatása

ki és mikor és hogyan ? mi ez az általánositás ?
üzemeltetni én mindigis normal feszültségen üzemeltettem 24/7-ben , max egy bench mérésnél adtam többet....

a többes szám neked már általánosítás? hahahaha

szerinted igen..... de ezt nem tudjuk bizonyosan , ez egyéni véleményed..

olvass külföldi, szakmai fórumokat, ahol a gyártók is megszólalnak. ha esetleg nem tudsz, akkor talán el kellene fogadnod, hogy más olvas, és érti is amit ott írnak, nem csak a képeket nézegeti

(#5583) jugeen válasza HSM (#5581) :: nem az a lényeg igazán hogy kinek az eredménye, hanem az hogy milyen értékeke szerepelnek benne..... szóval nem kell elmenni személyeskedö irányban..

ez nem személyeskedés, hanem vélemény nyilvánítás. ameddig te más publikációját nem tartod "eredmény"-nek, addig ez lényegesen elfogahatóbb, mint a te megnyilvánulásod....

(#5604) HSM válasza Zájec (#5601) üzenetére


HSM
félisten

"nem bug,,, egyszerüen ilyen hatása van a magas Uncore-nak"

Na de nem mondd nekem, hogy a memóriaírás sebessége kizárólag az uncore-tól függ.... :U Mindegy, hogy 1200-on vagy 2000-en megy a ram? Ez fix, hogy bug... Olyan, mintha az L3-ba írás sebességét mérné, vagy valami ilyesmi.... :F

(#5602) jugeen: Azt olvastam, hogy elvileg annyira kell csak figyelni, hogy a QPI/VTT és a VRAM között ne legyen 0,5V-nál nagyobb a differencia. De honnan tudhatom, hogy ez tényleg így van, és teljesen megbízható a forrás??? Megmondom az őszintét, ez így túl egyszerűenk tűnik nekem, de persze, ettől még lehet, hogy így van.... Bár lehet, az Intel így akart kis bizniszt csinálni a low-voltage DDR3-kiteknek, és ezért rakta be ezt a specifikációkba.... :U Bár nem értem, ez miért lenne érdeke.... :F Ráadásul, ha ezt akarta volna, akkor nem maximalizálta volna az ajánlott QPI feszt 1,35V-ban, hanem adja neki a nép.... Mindenesetre kusza egy ügy, nem tiszta itt valami.... :F Vagy inkább a memóriagyártók találták ki, hogy "áááhhhh, nem árt az neki"?

[ Szerkesztve ]

(#5605) Zájec válasza jugeen (#5603) üzenetére


Zájec
veterán

1,. azt nem hiszem , nem véletlenül nem került bele a képbe... több az...
érdekes hogy mindig 1.45v-t mondasz.... akármire...

2,. a kérdést feltettem , lehetöséged van megválaszolni.

3. szóval HT-val akkor rosszabbak az eredmények ?
esetleg 4 maggal HT off nem nézted ?
ez a két mag elég fura nekem , túl nagy butitásnak látszik..

"a többes szám neked már általánosítás? hahahaha"
úgy volt megfogalmazva , nekem igy jött le ,,, általánositva többesszámban... ::
"bennetek" , "mertétek" ......

ezt irtad ::: "elfelejtettem hozzátenni hogy sniper eredményéhez hasonlítani... hogy is mondjam..."
válaszoltam :: "nem az a lényeg igazán hogy kinek az eredménye, hanem az hogy milyen értékeke szerepelnek benne..... szóval nem kell elmenni személyeskedö irányban.."
"ez nem személyeskedés, hanem vélemény nyilvánítás. ameddig te más publikációját nem tartod "eredmény"-nek, addig ez lényegesen elfogahatóbb, mint a te megnyilvánulásod...."

ez személyeskedés amit mondtál , teljes mértékben,, szerintem nem kéne....
függetlenül attól hogy ki csinálta, a beállitás attól még beállitás marad.....
tökmindegy hogy azt sniper elite vagy jugeen csinálta....

[ Szerkesztve ]

(#5606) jugeen válasza Zájec (#5605) üzenetére


jugeen
addikt

ha lenne egy jó ram-od, akkor könnyen meg tudnád nézni, hogy neked mennyi qpi kell 4000-hez. ennyi.

ha személyeskedésnek véled a hozzászólásom, akkor annak véled. ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#5607) HSM válasza Zájec (#5605) üzenetére


HSM
félisten

Azért butította le két magra, mert így kevesebb adat megy az L3-ba, kevesebb magnak kell egymás között TLB-t szinkronizálni, ami javítja a sebességet, mint láthattuk. ;)

(#5608) jugeen válasza HSM (#5607) üzenetére


jugeen
addikt

minek adod a megoldást a kezébe? tudnia illene, ha ilyen nagy szaki :DDD jk

[ Szerkesztve ]

(#5609) Zájec válasza HSM (#5604) üzenetére


Zájec
veterán

én nem mondok semmit , probáld ki.... de ez nem bug.... :N
nemmondtam hogy "kizárolag" , csupán azt tapasztaltam eddig , hogy Uncore növelésével ugrik meg fölfelé a WRITE értéke..

de amint látod jugeen eredményeinél , az is érdekes hogy 2szálon , vagy 8 szálon megy.... a 2-nél miért annyira sok ? 21.5k :Y a 8 szálnál meg csak 17.4k .....
nézd csak meg.... :D

"Azt olvastam, hogy elvileg annyira kell csak figyelni, hogy a QPI/VTT és a VRAM között ne legyen 0,5V-nál nagyobb a differencia"

ezt nehéz nem betartani .... ugyanis ez akkor következik be ha esetleg 1.65v-nél többet adsz a ramoknak, (ami nem gyakori szokás ) és a QPI / VTT pedig alapon hagyod, 1.15v-n , ami szintén elég ritka , mert ez kevésnek szokott bizonyulni,, szóval már korábban elkezdi az ember emelni hogy jusson valamire... mondjuk 1.35v-ra....

(#5610) Zájec válasza jugeen (#5608) üzenetére


Zájec
veterán

nyugi , nem fogom kiprobálni .... jó nekem 4 szálon is....

kösznöm a megtisztelö kifejezésedet :: "szaki" :R

(#5606) jugeen :: majd kicsit késöbb,, amikor olcsóbbak és általánosak lesznek az ilyen ramok... addig ezekkel az általad gagyinak tartott kingmax-okkal is elvagyok,, nem mintha lassú lenne töle a rendszerem.. :D
meghát , tudod, én egy kicsit az ár / teljesitményt is nézem.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5611) jugeen válasza Zájec (#5609) üzenetére


jugeen
addikt

"Azt olvastam, hogy elvileg annyira kell csak figyelni, hogy a QPI/VTT és a VRAM között ne legyen 0,5V-nál nagyobb a differencia"
ezt nehéz nem betartani .... ugyanis ez akkor következik be ha esetleg 1.65v-nél többet adsz a ramoknak, (ami nem gyakori szokás ) és a QPI / VTT pedig alapon hagyod, 1.15v-n , ami szintén elég ritka , mert ez kevésnek szokott bizonyulni,, szóval már korábban elkezdi az ember emelni hogy jusson valamire... mondjuk 1.35v-ra....

ez valóban így van, hogy nehéz nem betartani, mert egy hétköznapi normál használat vagy benchmark esetén is előbb eléri az ember a RAM a maximális frekvenciáját, mint azt hogy szükséges legyen a 0.5v differencia. aminél elképzelhető lenne az a GTR/GTS chip lenne, de azok meg meg annyira zajos jelen üzemelnek az i7 IMC esetén, hogy sokkal előbb fut vele a maximumába, mint hogy elérje a túl magas differenciát. extrém hűtés esetén azért kicsit más a helyzet.

(#5612) HSM válasza jugeen (#5608) üzenetére


HSM
félisten

Ne húzogassátok már egymás bajszát... :DDD

Erről mi a véleményed? ---> (#5604) HSM

[ Szerkesztve ]

(#5613) jugeen válasza Zájec (#5610) üzenetére


jugeen
addikt

inkább vagy konok, mint nem-szaki. gyorsan rá tudsz jönni a dolgok lényegére, csak ahhoz még kellene egy kis elméleti tudást is mellékelni.

(#5614) jugeen válasza HSM (#5612) üzenetére


jugeen
addikt

majd ha lesz egy kis több időm, akkor szánok rá pár órát, hogy nyilatkozni merjek róla. nem tudom teljes egészében rá a választ, így blamát nem írnék.

(#5615) HSM válasza jugeen (#5614) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem nagyon hasznos lenne ezügyben biztos infót találni. :R Feltétlen írd majd be ide, ha találtál valami újat. :K

(#5616) Zájec válasza jugeen (#5613) üzenetére


Zájec
veterán

"csak ahhoz még kellene egy kis elméleti tudást is mellékelni."

tudom , az nálam már nincs több :B ,,, én kb. ennyit tudok,, ennyivel beérem, nemtud és nem akar már az agyam ennél mélyebben belemenni az ilyen szintü dolgokba...
( ezt már HSM is látja rajtam, a korábbi dolgokból [link])
igy is már egy kicsit túlságosan is belementem ebbe a hobby-ba az utóbbi években,,,
korábban nem csinálgattam tuning bench-eket , hanem csak játszottam...

csinálok egy két beállitást meg bench-et,, közzé adom , kipletykáljuk azt kész..
valaki még ennyire sem képes, de beszélni jobban tud róla mint én...
itt nem rád gondolok, hanem olyanokra , akik nem csinálnak eredményeket , de úgymond osszák azt észt hogy igy meg úgy jobb meg stb...

(#5617) jugeen válasza Zájec (#5616) üzenetére


jugeen
addikt

de gondolom nem tekinted időpocsékolásnak, hiszen a megszerezett x szintű tudásod megalapozott. idővel eljutottál arra a szintre, hogy téged is zavar az, hogy valaki meddő vitát csinál egy szakmai tapasztalatlanságból.

nem hiába mondják, hogy hülye emberrel ne keveredj vitába, mert legyőz a rutinjával....

(#5618) ImI87


ImI87
őstag

Húúú, de komoly szakmai teadélután alakult itt ki. :D :C
Ilyenkor lehet igazán hasznos dolgokat tanulni. :K Köszi srácok! :R

(#5619) sniper elite


sniper elite
senior tag

Újabb eredmény remélem még lesz jobb is! [link]

(#5620) Dashes


Dashes
őstag

EVGA Classified / 920 D0 (3849A914):
4.92Ghz (4core 8 thread) / 239 BCLK / PI 1M / PI 32M / 3D 06 / pic

(#5621) sniper elite válasza sniper elite (#5619) üzenetére


sniper elite
senior tag

Sikerült belőni az időzítést gyárira, 7.8.7.20 [link] Szerintetek 2000MHz-el megpróbálkozzak?

(#5622) jugeen válasza Dashes (#5620) üzenetére


jugeen
addikt

minden elismerésem Kevin eredményeit illetően, de jobban örülnék, ha hazai eredményekkel gazdagítanánk a topikot. ilyen erővel rengeteg eredményt lehetne linkelni. sry, nem támadásnak szánom, csak az ilyen linkeléssel kapcsolatosan igen nehéz kérdést feltenni a tulajdonosnak.

(#5623) Zájec válasza jugeen (#5617) üzenetére


Zájec
veterán

nem tekintem annak, mert viszonylag érdekel a dolog.. :)

"nem hiába mondják, hogy hülye emberrel ne keveredj vitába, mert legyőz a rutinjával...." de csak akkor ha sikerül leráncigálnia az ö alacsony szintjére.. :D

lenne egy olyan kérdésem hogy :: a komolyabb ramoknak van vagy lehet saját QPI profilja? tehát ugy mint xmp profil.... csak azért mert látok valamit a biosba, ami ezt a kérdést teszi fel bennem .... de mivel nincs olyan ramom, igy nemtudom...

(#5624) toyone válasza sniper elite (#5621) üzenetére


toyone
őstag

veszteni nem sokat veszthetsz ha megpróbálod szóval rajta

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#5625) jugeen válasza Zájec (#5623) üzenetére


jugeen
addikt

qpi nem szerepel az xmp-ben, így nincs programozott profilja. nem is lenne ildomos, mert a qpi mértéke az imc függő. valamelyik cpu képes ddr3-2000/uncore-4000 @ 1.4vtt-vel menni, valamelyik meg csak 1.65vtt-vel. és van amelyik uncore abszolút képtelen a 4000-re még extrém körülmények között is. aztán van még az a függőség, hogy ugyanaz cpu melyik alaplapban mennyi vtt-t szükségel. valamelyik gyártó terméke kevesebbet, valamelyiké többet.

(#5626) HSM válasza jugeen (#5625) üzenetére


HSM
félisten

De bizony, szerepelhet az XMP-ben, QPI fesz, ez biztos! :K Csak nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#5627) Zájec válasza Achill3uS (#5501) üzenetére


Zájec
veterán

"mit jelent neked az uj prime? énis használtam már a 64 bitest."
én a build 3 -ra gondoltam.... assziszem most ez a legújabb....

belehet állitani mennyi ramot teszteljen.. alapból 1600 MB-ra van beállitva...::

poénból nyomtam neki egy 6000mb-s beállitást, direkt hogy ne maradjon az opredszernek egy fikarcnyi sem, gondoltam hogy nem lesz hálás a gép... hát nem volt az... mivel nem maradt semmi , igy a vincsihez nyúlt,, elkezdett menni mint állat, nemtudtam semmit csinálni,,, csak egy reset segitett rajta....

(#5625) jugeen :: értem köszi :R , csak azért kérdeztem mert látom a biosban , az xmp alatt, mint lehetöséget, de alapértéket ir ki mellé...

(#5628) jugeen válasza HSM (#5626) üzenetére


jugeen
addikt

ez érdekes, mert az intel xmp speckóban nem találtam. biztos felületes voltam.

a qpi nem ram specifikum, hanem cpu secifikum.

mutasd meg légy szíves hogy hol szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#5629) Dashes válasza jugeen (#5622) üzenetére


Dashes
őstag

Igaz, a továbbiakban mellőzöm az eredményeket.

D0 Processor Stepping in Action 975 XE X-bit labs

[ Szerkesztve ]

(#5630) jugeen válasza Zájec (#5627) üzenetére


jugeen
addikt

helyes a feltételezésem, hogy most próbáltad ki elöször a 6G-t és eddig sem saját ram foglalást állítottál be? eddig min használtad?

(#5631) SzlobiG válasza sniper elite (#5621) üzenetére


SzlobiG
félisten

24/7-re szvsz nem fogod tudni használni 2000Mhz-en a feszek miatt, de egy próbát megér.

(#5632) jugeen válasza Zájec (#5627) üzenetére


jugeen
addikt

abba gondoljunk bele, hogy az spd nem végez konfigurációs beállítást, és abban az esetben ha az xmp-be qpi fesz beállítást programoznának, ami nem más, mit a vtt, akkor egy x48-ban mit is produkálna a konfiggal. az xmp az nem chipset függő, hanem az intel ddr3 memória profilja... kicsit megtévesztő a giga bios-a ismételten, mint ahogy az uncore frek. és ddr3 frek. közötti arány esetében is.

[ Szerkesztve ]

(#5633) sniper elite válasza SzlobiG (#5631) üzenetére


sniper elite
senior tag

Nem merem mert megnéztem és a 1866 után csak 2156 van... szóval 2000MHz nincs! 2156 meg elég sok már.... De elég faxa ramok nem?

(#5634) jugeen válasza sniper elite (#5633) üzenetére


jugeen
addikt

mert bclk emeléssel tudod csak elérni.

(#5635) sniper elite válasza jugeen (#5634) üzenetére


sniper elite
senior tag

és mennyit adjak neki? most 133man van ha jól emlékszem!

(#5636) HSM válasza jugeen (#5628) üzenetére


HSM
félisten

Tökéletesen jól mondod, felületes voltál. :P Ez most nem jött be...
"csak ismételni tudom magam. olvasni kell külföldi fórumokat" ;)
Látod, te is tévedhetsz, mint mindenki más....
Itt megtalálod a megoldást.... [link]
A 775-ös rendszerek egyszerűen figyelmen kívül hagyják a QPI beállítást. Hát nem csodálatos? :D
Hiába CPU-specifikum, ha egy szintet megkövetel a RAM a megfelelő működéshez... ;)

(#5637) jugeen válasza HSM (#5636) üzenetére


jugeen
addikt

szerintem benézted, mert 2009 januárjától törölt specifikáció a qpi beállítás :)

amit linkeltél, az meg 2008-as keltezésű.... :DDD

(#5638) HSM válasza jugeen (#5637) üzenetére


HSM
félisten

Ne olts már... 2008-ban beleteszik, aztán meg kiszedik? Ez elég nonszensz lenne, nem gondolod? :U Csak sehol nem elérhető a fejlesztői doksi vagy a pontos speckó.... Csak a marketingszenny.... Az a whitepaper, amire meg hivatkozol, annak az információtartalma közelít a 0-hoz.....

[ Szerkesztve ]

(#5639) jugeen válasza jugeen (#5637) üzenetére


jugeen
addikt

ettől függetlenül tévedni emberi dolog, beismerni nem szégyen....

(#5640) HSM válasza jugeen (#5639) üzenetére


HSM
félisten

Így van. :R

(#5641) jugeen válasza HSM (#5638) üzenetére


jugeen
addikt

mit oltalak? 2009 januárban változtattak az XMP-n. legalább nyisd meg, amit linkelek, és utána szólj úgy le, hogy "oltalak"... okostóni

(#5642) jugeen válasza jugeen (#5641) üzenetére


jugeen
addikt

Revision History

-002 Removed XMP Specification references January 2009

(#5643) HSM válasza jugeen (#5641) üzenetére


HSM
félisten

Képzeld megnyitottam, át is futottam, de hogy ezt írtad,most el is olvastam sorról sorra az egészet. Továbbra is tartom, az információtartalma közelíti a 0-t. Mutass nekem egy tisztességes doksit, ami vagy rendesen leírja az xmp-t, vagy ahol azt írják, hogy nincs többé benne a QPI/VTT....
Ezt az okostónit amúgy miért kaptam? És szerintem nem "leszólás", hogy azt mondtam, hogy "oltassz".... Bocs, legközelebb megpróbálok tárgyilagosabb maradni.

(#5642) jugeen: Ezt én is láttam és szerintem értem is, de ennek mi köze az XMP-hez és a QPI/VTT feszhez? :F

[ Szerkesztve ]

(#5644) jugeen válasza HSM (#5643) üzenetére


jugeen
addikt

a BIOS-ban van programozva, már amelyikben van, hogy bizonyos XMP beállítás mellett emelje meg a qpi feszt. de hangsúlyozom, hogy nem az XMP utasítja a BIOS-t a feszültség emelésére. BIOS feature és nem XMP. Avantium és MSC is megerősítette.

Idézet RyderOCZ-től ( OCZ mérnők, talán jobban ért hozzá, mint mi ):

XMP profiles do not set QPI voltage in them, it will be the bios that is doing that, when you enable XMP mode

(#5645) sniper elite


sniper elite
senior tag

Most nem tudom eladjam-e a régi ramjaimat vagy hagyjam meg tuningolni! juggen nem te mondtad anno hogy a cl9-es ramokat nehéz tuningolni? Volt már nálad ilyen?

(#5646) HSM válasza jugeen (#5644) üzenetére


HSM
félisten

Ezek szerint nem az SPD-ben van tárolva egy gyári QPI-fesz érték, amit a BIOS opcionálisan beállít, ha kiválasztod? :F

(#5647) Zájec válasza jugeen (#5630) üzenetére


Zájec
veterán

hát ez úgy volt hogy elöször XP volt fent... az meg úgy se lát annyit, tehát ergo kicsit felesleges volt... csináltam egy-két bench-et de nem emlékszem már hogy az elözö prime-nál amit az XP-nél használtam , lehetett e állitani , vagy ezt csak az újjabb Prime tudja... a vista nem rég került fel... ezért kezd kibontakozni ez a dolog nálam...

korábban beállitottam 1400 és 1600 közé valahol , aztán hadj menjen.. túl sokat nem kellett azon tesztelni,, ment az igy is úgyis...

(#5632) jugeen :: az renben van , a QPI bios beállitás, akkor ne legyen benne a z XMP profilba,, de akkor ha az ember vesz mondjuk egy 2000mhz -s modult, akkor annak kell biztos egy 4000 uncore érték, , ahhoz meg ugye kevés az alap mindenféleképp, akkor az user honnan tuja meg hogy mennyit kell neki beállitani ha nem szerepel neki sehol... én értem hogy nincs benne, de ezt nem kelett volna valahogy beletenni a dolgokba...?
akárhová , nemtudom hogy az XMP-be vagy máshová, de valahová.. monjuk az ember kiválasztja az XMP-t és kiirná neki vagy valami hogy ehhez a beállitáshoz ennyi és ennyi QPI/VTT-re lesz szükség hogy menjen a dolog...
mert aki ért hozzá az renben van, de aki nem annyira mint példul sniper elite , az honnan fogja tudni ?? ezt a dolgot vagy tényt , mivel magyarázzák a mérnökök , fejlesztök ...

"kicsit megtévesztő a giga bios-a ismételten, mint ahogy az uncore frek. és ddr3 frek. közötti arány esetében is." azthittem hogy ezt már korábban megbeszéltük, a Giga se enged állitani a RAM x2 -nél kisebb Uncore értéket....
ismételtem megerösitem hogy a Giga sem engedélyezi.... :R

(#5648) HSM válasza Zájec (#5647) üzenetére


HSM
félisten

De sajnos (sajnos?) hagyja kiválasztani, de mégse az lesz az aktuális, hanem a ram szorozva 2-vel.... Ilyen téren elegánsabb az Asus megoldása, hogy csak azt tudod kiválasztani, ami müxik is... Bár ennek is megvannak az előnyei, például hogy ha először az uncore-t akarod beállítani, és utána a ramot, akkor itt nem fog beinteni a lap.... Szóval ez se bug, csak megkérdőjelezhető mérnöki döntés.

(#5649) jugeen válasza Zájec (#5647) üzenetére


jugeen
addikt

"akkor az user honnan tuja meg hogy mennyit kell neki beállitani ha nem szerepel neki sehol"

minden nevesebb RAM gyártó rendelkezik valamilyen supporttal. email vagy hotline vagy forum. kinél melyik. azon emberek akiknek problémájuk adódik a beállításokkal, azok forduljanak ezen support vonalalak valamelyikéhez. sajnálatos módon kis hazánk piaci lehetőségeit tekintve ezen support vonalak közül talán egy sincs amelyiken magyar nyelven lehetne kommunikálni.

bármennyire is user-frendly mostanában a tuning, azt egyik gyártó sem tudja felvállalni, hogy minden eladott eszköz mellé személyes konzulenst is adjon. a lehetőségek tárházát sem tudja előflashelni, mivel annyi komponens van és azok variációinak száma kimeríthetelen. ahogy a tuningot te is megtanultad, ugyanúgy másnak is meg kell tanulnia, ha az érdekli és azzal akar foglalkozni.

nem mondhatod, hogy ezzel neked újdonságot mondtam. és vélem is, hogy az általad feltett kérdésekre saját magad is meg tudta volna adni a választ.

"azthittem hogy ezt már korábban megbeszéltük, a Giga se enged állitani a RAM x2 -nél kisebb Uncore értéket.... ismételtem megerösitem hogy a Giga sem engedélyezi...."

ez kis is derül a BIOS-ban, hogy így van? vagy csak a végeredményben tűnik ki? csak azért kérdezem, mert mi van az általad is említett kevésbé jártas user esetén? próbálkozik esetlegesen egy alacsonyabb qpi szorzóval egy magasabb dram szorzó esetén? aztán csodálkozik, hogy a bios-ba ő mást szeretett volna beállítani, mint ami a végtermék. ha erre nincs lehetőség, akkor a tényállást csak üdvözölni tudom.

(#5650) jugeen válasza HSM (#5648) üzenetére


jugeen
addikt

köszönöm a válaszod. számomra megmagyarázott. és szíves engedelmetekkel én azon a véleményen vagyok, hogy követendő példa lenne az, hogy ami szabályozott beállítás követéssel jár az legyen dinamikusan szabályozott, akár kevesebb vagy több választási lehetőség eredménye.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.