Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) jugeen válasza Zájec (#5647) üzenetére


jugeen
addikt

szóval 1400-1600 ram használat mellett azt mondod, hogy a prime neked 100%-ra kiterhelte a rma-jaid? érdekes :U

(#5652) jugeen válasza jugeen (#5651) üzenetére


jugeen
addikt

ram-jaid :DDD

(#5653) Zájec válasza jugeen (#5651) üzenetére


Zájec
veterán

pont ilyet nemmondtam, azt mondtam hogy " aztán hadj menjen.. túl sokat nem kellett azon tesztelni,, ment az igy is úgyis..."
azt kellett megérteni hogy egy ilyen beállitáson nincs mit tesztelni,... mindegyik ram megy 1400-1600 között , még a kingmax is... 1600 felett érdekes a dolog, ott már tesztelni kell, 1600-ig meg szerintem felesleges..... ( persze kivétel ez alól az alacsony idözités )
de érted mit akarok mondani... ugye?

:N nem irtam le hogy 100%-ra kiterhelte..

(#5654) #97544192 válasza jugeen (#5649) üzenetére


#97544192
törölt tag

Bocsi, hogy beleszólok a szakmai harcba, de az az user, aki a Gigabyte BIOS-ban piszkálja az Uncore szorzót úgy, hogy azt sem tudja, hogy annak a DRAM szorzó kétszeresének kell lenni, az kérem szépen, VESSEN MAGÁRA! Auto-n kell hagyni, és akkor automatikusan jó lesz, ennyiii. :))

(#5655) jugeen válasza Zájec (#5653) üzenetére


jugeen
addikt

#5481 "miértne lehetne teljes egészében a ramokat futtatni ?
nekem az elég ha vista oldalsáv kiirja ,meg a coretemp is kiirja hogy 100% terhelt,,többre nincs szükségem, ez is megmutatja amire szükségem van a stabilitás szempontjából.."

itt éppen azt bizonygattad, hogy neked 100%-osan terhelt.

úgy gondolom, hogy ellentmondtál magadnak, nem értem hogy most mi is az álláspontod. elmagyarázhatnád... ezek után is azt állítod, hogy az eddigi 1500-1600MB-on futtatott prime-jaiddal te maximálisan kiterhelten tesztelted a ramjaid? :F

[ Szerkesztve ]

(#5656) jugeen válasza #97544192 (#5654) üzenetére


jugeen
addikt

akkor ez nem igaz olyan emberre is, aki azt sem tudja mit hogyan kell, de a végeredményt "akarja"? az élet kemény, jó párszor meg kell küzdeni a végeredményért.... :)

(#5657) #97544192 válasza jugeen (#5656) üzenetére


#97544192
törölt tag

De igaz. És igen, az élet kemény. Mégcsak egy hülye kis tizenéves p*** vagyok, de erre már sajnos rájöttem...

(#5658) jugeen válasza #97544192 (#5657) üzenetére


jugeen
addikt

az biztos, hogy nem én hülyéztelek le ;)

(#5659) sniper elite válasza #97544192 (#5654) üzenetére


sniper elite
senior tag

Én auton hagytam elsőre amikor 1866MHz-en akartam futtatni a ramot, de se kép se hang nem volt! Csak akkor lett amikor 3700fölé került az uncore! Mondjuk ezt is ti mondtátok nekem meg, szóval érdemes ide járni :) Holnap megpróbálom 2000MHz felett járatni a cuccot!

[ Szerkesztve ]

(#5660) #97544192 válasza sniper elite (#5659) üzenetére


#97544192
törölt tag

Érdekes, pedig ha 1600 MHz-en megy a RAM, akkor Auto-n 3200 MHz az Uncore. Na mindegy, lehet hogy bizonyos frekvencia felett már nem így van, de akkor tényleg nagyot baltáztak a Gigabyte mérnökei. :)

jugeen: ;)

(#5661) sniper elite válasza #97544192 (#5660) üzenetére


sniper elite
senior tag

Azért én most azon gondolkoztam hogy mekkora megtévesztő adatok ezek hogy mondjuk egy ilyen Dominator GT ramot árulnak ugye 2000MHz-es (alap) órajellel is, közben a nagy francokat alap, tisztára megkell gyötörni hozzá az alaplapot procit meg magát a ramokat is a nagy feszekkel... ezt azért oda kéne már írniuk hogy elég komoly állítgatásokat kell végbevinni ahhoz hogy az tényleg 2000ren vagy az felett menjen! Mondjuk én most kicsit bánom hogy nem valami tuning lapot vettem, valamelyik faxa lanparty lappal lehet könnyebb dolgom lenne! Ha lesz új proci széria, tuti valami tuningbarátabb lapot szerzek be, most már átlátom hogy miért is kell annyira megbízható tuninghoz a jó alaplap!! :B

(#5662) keIdor válasza sniper elite (#5661) üzenetére


keIdor
titán

Ezt a többiek kb. 20x leírták, hogy a 2000MHz elérhetetlen 24/7-re a nagy feszek miatt. Nem mondhatod, hogy nem szólt senki!

Szerintem egy DFi, EVGA-val se jutnál előrébb, sőt, sokkal nehezebb beállítani.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5663) jugeen válasza sniper elite (#5661) üzenetére


jugeen
addikt

ismerned kellene az i7 specifikációját és akkor tudnád, hogy ezen frekvenciák elérése csak tuninggal lehetséges, mivel alapértelmezésként intel által nem támogatott.

(#5664) jugeen válasza keIdor (#5662) üzenetére


jugeen
addikt

azokkal pedig könnyebb, már aki tudja hogy mit csinál :P

[ Szerkesztve ]

(#5665) #97544192 válasza sniper elite (#5661) üzenetére


#97544192
törölt tag

"Mondjuk én most kicsit bánom hogy nem valami tuning lapot vettem, valamelyik faxa lanparty lappal lehet könnyebb dolgom lenne!"

Óóóóóóóóóóóóóooooooooooh, hagyjad már. EVGA, DFI... Ezt még úgy sem tudnád beállítani, mint ahogy most van az EXTREME-d. Nem azért mondom, szerintem én se tudnám, mert olyan dolgok vannak benne, amiről még valószínűleg hallani sem hallottál/hallottam. :)

"most már átlátom hogy miért is kell annyira megbízható tuninghoz a jó alaplap!! :B"

EVGA, DFI alaplapban is kell feszültséget adni a cuccoknak, csak max. kevesebbet... De könyörgöm, mit vártál?
Még azt sem értem, hogy miért említesz mindig 2000 MHz-et... 1866 MHz az alapórajele a RAM-odnak, minek akarsz te 2000 MHz, vagy ne adjisten többet?... :U
Ennyire extrém gamer vagy? :DDD

(#5666) HSM válasza sniper elite (#5661) üzenetére


HSM
félisten

Elárulok neked két titkot, ne mondd el senkinek: az első, hogy ezek a Giga lapok teljesen jó tuninglapok hozzáértő kezekben. A második, hogy hozzá nem értő kezekben hiába neked a lanparty meg egyéb übertuning lap, csak nagyobb bajt csinálnál velük magadnak, mint hasznot.....

Igaz, nem tökéletesek, van pár buta hibájuk, de teljesen megbízhatóak és tunigbarátok. :K

(#5667) keIdor válasza jugeen (#5664) üzenetére


keIdor
titán

Könnyebb, de szerintem neki még a Gigabyte is sok. :U

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5668) sniper elite válasza #97544192 (#5665) üzenetére


sniper elite
senior tag

Játékhoz tök felesleges persze, 1866-on ugyan úgy megy minden játék mint 1600MHz-en, semmi különbség nincs köztük! Ez viszont megnyugtató hogy mégis nem az alaplapon múlik, kicsit úgy éreztem hogy azon múlik sok minden! 2000MHz felett azért megpróbálom holnap, max egy everest mérésig! Stabil valószínűleg tényleg nem lenne vele a gép!

(#5669) jugeen válasza keIdor (#5667) üzenetére


jugeen
addikt

ezt nem kétlem. ;]

(#5670) #97544192 válasza sniper elite (#5668) üzenetére


#97544192
törölt tag

Figyi. Egyezzünk meg. Én beállítom neked a géped, te pedig nekem adod a monitorod! Na?

jugeen: Ajj, tudod hogy értettem!

[ Szerkesztve ]

(#5671) rootkiller válasza sniper elite (#5661) üzenetére


rootkiller
őstag

Nem 2000MHz alap órajel, hanem a szett a 2GHz/7-8-7-20/1,65V-ra van hitelesítve. Az alap órajel(és egyéb) az SPD szerint leírt 1333MHz(/9-9-9-27/1,5V).

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#5672) jugeen válasza #97544192 (#5665) üzenetére


jugeen
addikt

az 1866 sem alapbeállítás....

(#5673) sniper elite válasza rootkiller (#5671) üzenetére


sniper elite
senior tag

Hát akkor az ugyan az mint az én ramom, csak pluszban elkérnek érte még 250 dolcsit, végülis azt is bekel lőni, meg ezzel is szenvedni kell, vagy azt könnyebb húzni?

BR4D: oké átgondolom :DDD

(#5674) gombcomp válasza sniper elite (#5661) üzenetére


gombcomp
senior tag

Tévedsz, a Lanparty igaz hogy "tuningbarát" de abban simán elvesznél... :K ami a beállításokat illeti (pl.nincs benne XMP :K ) nekem még most is komoly tikokat rejt,
mivel nincs igazán tapasztalatom Phoenix BIOS ügyben. :B
A jó cuccot is tudni kell használni...(nekem adhatnának Stradivari hegedűt,ha egy értelmes
hangot nem tudok kihozni belőle!).
Bocs Az Off-ért! :R A lényeg a részletekben rejtőzik! :R
Közben volt #5665 by Bred szerintem ugyanarról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#5675) rootkiller válasza sniper elite (#5673) üzenetére


rootkiller
őstag

Nem. A te ramodat a gyártó 1866MHz/9-9-9-24/1.65V-on tesztelte, és hitelesítette. Nincs leírva sehol, hogy többet kell mennie. Amennyiben teljesíti a fent jelölt adatokat, úgy mehetsz reklamálni akárhova, hogy mér nem megy többet, mindenhol jogosan jól pofán röhögnek. Amúgy meg előfordulhat, hogy azonos lapkák vannak mindkettőn, de abból is van jobb és gyengébb is.

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#5676) sniper elite válasza rootkiller (#5675) üzenetére


sniper elite
senior tag

időzítést elírtad 7.8.7.20 a hivatalos oldalon ahonnan vettem úgy van ki írva, amúgy nyugi én ennek is úgy örülök mint majom a farkának hogy 1866 megvan!

(#5677) #97544192 válasza sniper elite (#5676) üzenetére


#97544192
törölt tag

Örülünk neki, de azon a nyamvadt feszültségeken állíts még, és futtass Prime95-öt, MemTest-et, esetleg IntelBurnTest-et.
Valamelyik Everestes képedet néztem, és a procid erősen túl van feszelve... Nekem még csak nem is 965-öm van, és 18x200-at jobb feszültséggel viszi, ráadásul nem is kicsit jobb feszültséggel... Szóval ideje lenne kicsit alakítgatni azokon a feszültségeken, ha már megbecsülöd a cuccot. Nem EasyTune 6-ozunk, meg stb., hanem BIOS BIOS BIOS! :)
Mielőtt még leszólnál, neked akarok jót (meg a cuccaidnak :DDD )

rootkiller: Azt hiszem te a sima Dominatorral kevered (kék), amihez szintén adnak ventilátort, de az csak CL9. Meg még árban is erős különbség van a kettő között, muhaha. :P

[ Szerkesztve ]

(#5678) jugeen válasza rootkiller (#5675) üzenetére


jugeen
addikt

mint írta is, neki egy dominator gt 1866-osa van.

(#5679) sniper elite válasza #97544192 (#5677) üzenetére


sniper elite
senior tag

Csak biosból szabad állítani igen, ET6 inkább olyan középmegoldás vagy nem is tudom, bios az igazi proci feszt meg mindig vissza veszem ha mint most is csak játékhoz használom, oda elég a 3,6GHz és olyan 1,3V fesz!

(#5680) Zájec válasza jugeen (#5655) üzenetére


Zájec
veterán

nem a ramról beszéltem hanem a proci terhelésröl , a ramokat meg amennyit beállitasz..

ezt mondat.. :: "a ram-ot nem tudod teljes egészében letesztelni vele... arra használj hci-t. addig, amíg meg tudsz nyitni mindenféle alkalmazást egy prime mellett, addig a cpu közel sincs 100%-on járatva."

[ Szerkesztve ]

(#5681) jugeen válasza Zájec (#5680) üzenetére


jugeen
addikt

2 napja végig azt kérdezted, hogy mi bajom van a prime-mal. elmondtam, hogy ram tesztre szar. te állítottad, hogy ram tesztre is neked megfelel. ma kiderül, hogy 1600MB ram-ot teszteltél csak eddig.

úgy látom nem értetted a kérdést pedig teljesen világosan rákérdztem, vagy kerülöd a válaszadást, hogy te még mindig azt véled, hogy az eddig prime tesztjeid, amiket 1600MB-on futtattál azok elgendőek ram tesztnek?

(#5682) Zájec válasza jugeen (#5681) üzenetére


Zájec
veterán

ram tesztre akkor nem teljes ha nincs leterhelve az összes , de te még az állitod hogy procitesztre sem jó Prime ?.... de miért ?

modjuk én ramokat kevésbé tesztelek ,,az biztos... eddig nem sok eredményem van.. inkább a procit...
"hogy az eddig prime tesztjeid, amiket 1600MB-on futtattál azok elgendőek ram tesztnek?" ennél a platfornál már nem annyira , de a elözönél igen.. ott csak 2gb Ramom volt...

az hogy mennyire elegendö , azért egy irányvonalat ad a stabilitás képéröl , hiába csak 1600MB-t tesztel...

(#5683) Zájec válasza jugeen (#5681) üzenetére


Zájec
veterán

és ha igy van beállitva , iakkor jó a terhelés ?

(#5684) Lauda


Lauda
félisten

Próbálgattam kicsit a gépet. procifesz 1.4v, qpi 1.45v, 160-as bclk ddr3 1600, uncore 38xx még megy, de pl. 200 bclk és ddr1600-nál nem tudom felelmelni 3200 fölé az uncore-t, mert bekampecol a biosnál, ha adok a cpu-nak is 1.45v-ot, akkor se akar menni. Ez hogy a fakkba lehet? :DDD

(#5685) sniper elite


sniper elite
senior tag

Közben megtörtént az első próba 2100MHz-en, pontosan adtam neki uncore:3750 bclk:150 qpi:1.35 Ram:1,65! proci 3,9GHz-en ment 1,38V feszen! Windowsnál kifagyott.... miből adjak neki többet?

[ Szerkesztve ]

(#5686) Zájec válasza sniper elite (#5685) üzenetére


Zájec
veterán

a QPI-nek kell még adni 1.35v -ról 1.40v -re...
de aztán lehet hogy a procinak is kell 1.4v felett ...

(#5687) rootkiller válasza sniper elite (#5676) üzenetére


rootkiller
őstag

Jajj bocs, figyelmetlen voltam, aszittem csak sima Dominator.

Artengo TR 990 Pro

(#5688) jugeen


jugeen
addikt

(#5689) jugeen válasza Zájec (#5683) üzenetére


jugeen
addikt

az 5.9G memória használat az már lényegesen szimpatikusabb

[ Szerkesztve ]

(#5690) ImI87


ImI87
őstag

Ha megvan egy adott beállítás stabilan, és kizárólag a szükséges proci feszt akarom kitesztelni, arra elég a prime small-FFT? Vagy ugyanúgy érdemes blend-et csinálni? Esetleg IBT? (Itt az i7 tesztelésnél van v.mi spéci dolog, ami máshogy működik, mint egy C2Q-nál?)

Átlagosan, mekkor különbség van 3,7-3,8 GHz környékén feszigényben, HT on és HT off között?

(#5691) jugeen válasza ImI87 (#5690) üzenetére


jugeen
addikt

szerintem elég lehet arra a small fft.

ht on és off között akár 0,1 is lehet a különbség. nagyon gyenge cpu-nál akár 0,15 is.

(#5692) ImI87 válasza jugeen (#5691) üzenetére


ImI87
őstag

OK :R

Én tervezem használni a HT-t, ha már tudja. Szal úgy tesztelgetek, hogy HT on.
Ezt a HT-t szoktátok használni 24/7-re, vagy nincs sok érdemi haszna progikban, játékokban, stb....?

(#5693) #97544192 válasza ImI87 (#5692) üzenetére


#97544192
törölt tag

Használjátok már ki az i7-et :)
WinRAR pl. sokkal gyorsabb HT-vel, mint HT nélkül... Szóval van érdemi haszna szvsz. Persze ami Quad Core, vagy Dual Core-ra van optimalizálva, az nem fog neked 8 magot kihasználni. :D
Én nekem a "HT off" nincs benne a szótáramban. :P

[ Szerkesztve ]

(#5694) ImI87 válasza #97544192 (#5693) üzenetére


ImI87
őstag

Na, én is így gondoltam! :C

Ma egész nap teszt lesz, estére már a végleges beállításokkal és kitesztelt feszekkel szeretnék jelentkezni. :))

Közben egy kis gond:
Proci 181*21=3801MHz, prime simán futott 1 órát 1,31V (bios) fesszel, de 190*20=3800MHz már azonnal fagyás, kékhalál. Többe fesz ugyanaz volt, uncore és ram direkt alacsony órajelen, hogy ez ne lehessen probléma.
Ennyire számít, hogy azonos órajelen mekkora bclk és szorzó van? Vagy simán a bclk növelésével több feszt kér a proci?
Magasabb bclk-nál (200 körül) hozá kell nyúlni az NB feszhez, vagy bármi máshoz?

[ Szerkesztve ]

(#5695) jugeen


jugeen
addikt

megpróbáltam utána járni elsődlegesen power user-eknél, hogy a különböző alapoknál miként jelentkezik a a vtt droop. merthogy sajnos a jelenség fennáll. a lenti értékek átlag értéknek nem igazán tekinthetől, a lapok szórása miatt az értékek eltérhetnek ± 15%-kal. sorrendben a lapok a legkisebb vtt droop-tól a legnagyobbig.

evga classified ~0.01
dfi ut ~0.02
asus p6t6 ws revolution ~0.03
gigabyte ud5/ud4 ~0.04
asus p6t ws pro ~0.04
dfi dk ~0.04
gigabyte extreme/ds4 ~0.05
dfi jr ~0.05
asus r2g ~0.05
asus p6t dlx/r2e ~0.06
evga x58 x3 ~0.06

(#5696) ImI87 válasza jugeen (#5695) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi, ez hasznos lehet! :R
Sajna Giga lapok nem remekelnek ebben a tekintetben, de mondjuk nem is kerülnek annyiba, mint bitang x58 lapok.

(#5697) -XadAnuX+ válasza sniper elite (#5685) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Látom nem könnyű a megfelelő beállítást megtalálni...

[ Szerkesztve ]

(#5698) Zájec válasza jugeen (#5695) üzenetére


Zájec
veterán

köszönjük az érdekes és hasznos informáciot :K

az evga-n csodálkoztam egy kicsit, övé az elsö és az utolsó hely... mármint az utolsón csodálkoztam.... az elsön nem,, elég kemény az a lap, nem volt meglepö hogy az lesz a legjobb..

szóval akkor egy 0.05v -t nyugodtan lehet számolni,, annyit le kell vonni a beállitott értéktöl hogy megkapjuk a valós képet.. ( ez komoly matematikai számitás volt részemröl :D , egyszerüen lenyügözö :DDD )

(#5699) v2izzy


v2izzy
tag

Üdv! Van egy MSI X58 Pro lapom, egy i7 920-as CPU-m, és 2*2gb OCZ Reaper Kit 1333Mhz memóriám. Az lenne a kérdésem, hogy gyári procihűtővel meddig lehet húzni a procit? de akarom a határokat feszegetni az értékekkel, mert még kezdő vagyok tuningban és most szeretném szépen lassan megtanulni a dolgokat, és hogy miket kell beállítani, ezért ha valaki tud légyszives linkeljen be vagy egy gyors áttekintést ha adna nagyon megköszönném!

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#5700) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Csináltam Everest mérést, meg memtest-et: screen
3*2GB OCZ Platinum 1600MHz 7-7-7-24

A ramok 1520MHz-en mentek, 3420-s uncore-ral 7-7-7-24 időzítéssel, 2T, subtiming-ok auto-n, amit az alaplap állított. Semmi extra, de azért jó a sebesség, ha minden igaz így lesz használva 24/7-ben. Fesz egyenlőre még 1,64V (bios), majd csökkentem, ha lehet.
Szerintetek rendben van? 200% felett már stabilnak mondható?

Ha jönnek a tapasztalt kollégák, légyszi #5694-re mondjatok v.mi okosat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.