Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) Sheltem77 válasza Lauda (#9000) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Nem szeretek villogni a konfigommal én játékra veszem a gépet, de ha ez kell hozzá hát kiírom ;) Akkor viszont kérem a választ :P

(#9002) Sárpac válasza Sheltem77 (#9001) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az kell hozzá, mert az állításaid és a kérdéseid is csak félig értelmezhetőek anélkül.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9003) Sheltem77 válasza Sárpac (#9002) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Ha valamit kihagytam szóljatok. Tehát milyen beállításokkal indítsam a Prime95 öt (és melyiket?) Előre is köszi

(#9004) Lauda válasza Sheltem77 (#9003) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom 64 bit, ez esetben custom es 4800 mb memo. :K

Nincs mit, keszulj a rebootra.... :P :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9005) Sheltem77 válasza Lauda (#9004) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#9006) Sárpac válasza Sheltem77 (#9005) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ezzel tesztelj!
Állítsd maxra a stress levelt a threads 8-ra és start!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9007) Lauda válasza Sárpac (#9006) üzenetére


Lauda
félisten

Jo kis teszt, raklikkelek az exe-re es programfuttatasi hiba. :Y Minden alapon.

Mennyi szemetet fel kell meg pakolni hozza. :W No mindegy, thx! :)

Sheltem 77: Milyen szorzo+bclk+uncore+fesszel hasit a gep?

[ Szerkesztve ]

(#9008) Sárpac válasza Lauda (#9007) üzenetére


Sárpac
nagyúr

"- Microsoft(R) Visual C++ 2008 Runtime (x86), can be found here:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=9b2da534-3e03-4391-8a4d-074b9f2bc1bf
- Microsoft(R) .NET Framework v2.0 (minimum), can be found here:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0856EACB-4362-4B0D-8EDD-AAB15C5E04F5
"

Tanulj meg olvasni vazze(meg windowst telepíteni)!:DDD

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9009) Sheltem77 válasza Lauda (#9007) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

10 perce megy a prime95 egyelőre a max 73 fok(alaphűtővel már 85nél járt rég).

(#9010) Sheltem77 válasza Lauda (#9007) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Lauda: Én sokat nem próbálgattam a beállításokat, erre van beállítva(gondolom nem a leggyorsabb):
Bclk 180(*20) Cpu:1,1V
Dram 1440(x8)
Uncore 3240(x17)
Qpi3240(x36) Qpi:1,25V
DRam Bus:1,56V

Ahogy nézem nem megy 73 fok felé. Megérte megvenni a zalmant :U

[ Szerkesztve ]

(#9011) Lauda válasza Sheltem77 (#9010) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, csak kivi voltam. Amugy kicsit sok az a hofok szvsz, ilyen orajelen es fesszel. :F ;) Talan ahazad nem szellozik elegge.

[ Szerkesztve ]

(#9012) Sheltem77 válasza Lauda (#9011) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

30 fok simán van a szobában és fut a prime95. 3dmark 06 alatt 69 volt a maximum. Jó lesz ez a beállítás 24/7 re. Max 70 fok(még intel is 67 fokot "enged" papíron).
Szerintem ha végigfut a prime nyugodtan tekinthetem a rendszert stabilnak(még 20-25 perc max). Ilyen 100% os cpu igénybevételnek folyamatosan konstans úgyse lesz soha kitéve(szerintem a 73 fokot is most láttam utoljára azóta se ment feljebb 72-73ig megy fel). Nem fogom naponta Prime95 el nyúzni :)

[ Szerkesztve ]

(#9013) Sárpac válasza Sheltem77 (#9012) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Intel a cpu kupak hőmérsékletét adja meg a magoké aszem 95C a max utána lekapcsol a proci.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9014) Lauda válasza Sheltem77 (#9012) üzenetére


Lauda
félisten

Jo persze segond, csak eszrevetel. 30 fok, hol laksz Te azzeg? :DDD

(#9015) Sheltem77 válasza Sárpac (#9013) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

De most azt mondjátok még ígyse hagyjam 24/7 re? Sok a 73 fok prime maximum ?
Sárpac?

(#9016) Sárpac válasza Sheltem77 (#9015) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem sok simán bírni fogja!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9017) Lauda válasza Lauda (#9011) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

(#9018) Sheltem77 válasza Lauda (#9017) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

És még több feszt is adtál neki.. Hát igen, a házam nem az igazi, de azt fogom cserélni utoljára(Vga előbb jön majd)

(#9019) Sheltem77 válasza Lauda (#9017) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Kipróbáltam a távirányítóját(merthogy van ;) )a zalmannak és adtam neki egy kis fordulatot, most 71 a max hőmérséklet, maximum fordulaton(3 fokozat van) 70 fok ahogy néztem de az már hangos(Hagyom a közepesen szerintem).

(#9020) Szatesz válasza Lauda (#9017) üzenetére


Szatesz
őstag

Megy az még jobban is:D Várom az eredményeket :))

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#9021) Lauda válasza Sheltem77 (#9019) üzenetére


Lauda
félisten

Kosd ra az alaplapi csatira, nagyon jol szabalyoz mindegyik. Nekem silenten van es volt eddig is es jokor szabalyoz fel-le, idleben igen csendes. :)

Szatesz: Megy hat, mint allat, de most nagyon beleuntam a sok tesztelesbe, feszekbe stb.

---------

Tudom itt off, de az asus topik eleg halott. Arrol szeretnek infot szerezni, hogy a deluxe, vagy altalaban az asus lapok alaplapi ventiszabalyzoit mekkora ventikkel szabad terhelni? Arra gondoltam, hogy mivel 4 szabalyozhato, a 2 magma veztekeit osszekotom es a ket venti menne a proci csatirol, az oldalso, felso es hatso venti meg mehetne a chassis csatikrol, az elso meg a pwr fanrol maxon, az ugy is hangtalan. A magmak kb 0.16 amerosak lehetnek, ugye akkor ez lenne 0.32a a procicsatira, a nagy ventik 0.4 amp, ebbol lenne ketto es a 14 centis kb 0.2 a lehet. Elbirhatjak ezt hosszu tavon az alaplapi szabalyzok? :)

(#9022) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok ismét egy kicsi off, de szerintem itt van a legtöbb szakavatott. Szóval EVGA X58 SLI LE vagy Asus Rampage II GENE?

(#9023) knbs válasza Erdei88 (#9022) üzenetére


knbs
senior tag

Az asusrol sok tapasztalat van jol tuningolhato, de huteni kell rendesen mivel matx formatumu es nagyon melegszik. Az EVGA-rol nem sok info van mivel nem nagyon veszik itthon. A classified-al "biztos" nem jarnal rosszul,de az 130+ k es annyit kozel sem er meg. A sima SLI-rol olvastam kulfoldi forumon, ott dicsertek. Az evga laprol itt nem sokan fognak nyilatkozni, mert nem divatos errefele :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#9024) #97544192 válasza Erdei88 (#9022) üzenetére


#97544192
törölt tag

Első. :D

(#9025) Erdei88 válasza knbs (#9023) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem a következők a bajaim a Evga-val, senkinek nincs, nincs Magyarországon, nincs memory supported list, és a tuningban ki segítene? :(
GENE meg azért már van itt 1-2 embernek. Szerintem a Gene lesz, valamikor meg csak lesz hozzá vízhűtés, vagy már van? :U

(#9026) ADAM1337 válasza Erdei88 (#9025) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

van. [link]

[ Szerkesztve ]

(#9027) HSM


HSM
félisten

Gondoltam, hogy kicsit felpörgessem a topicot, megosztom veletek az eddigi legstabilabb 24/7 netezős, filmezős, zenehallgatós, nem GTA4 jáccós, nem bosszankodós, "elegem van a tesztelésből" beállításom mit művel prájm alatt: [link] :D Ja, még mielőtt valaki elszörnyedne a hőfokoktól, takarékon ment a venti a hűtőmön, és 29 fok volt a szobában... :D

[ Szerkesztve ]

(#9028) gombcomp válasza Erdei88 (#9025) üzenetére


gombcomp
senior tag

A Rampage Extreme kis vizesblokkja is pont rámegy,szerezz egyet, áltlában nem használja senki,mert van hozzá léghűtő borda. ;) De azért nem árt 1-2 plusz venti mellé.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#9029) emre33


emre33
addikt

CORE i7 architekturáról lenne egy kérdésem:

1 mag két szálom tud egyszerre dolgozni.
Ha az általam futtatott alkalmazás csak egy szálan használja a cpu-t, akkor az adott cpu mag teljesítményének 50 százalékát használhatom csak ki?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#9030) AirBooms válasza gombcomp (#9028) üzenetére


AirBooms
addikt

Hali! A Rampage Extreme NB vízhűtőblokkja rámegy a Gene-re? :Y Ez tuti? :F
Mert akkor én nem is tökölök majd, egyből ráteszem (csak most nincs a Gene, hogy kipróbáljam).

[ Szerkesztve ]

(#9031) HSM válasza emre33 (#9029) üzenetére


HSM
félisten

Nem, ha más program nem használja az ahhoz a maghoz tartozó logikai magot, akkor megkapod a teljes sebességét a magnak. Ha viszont egy másik alkalmazás is dolgozik az adott magon a másik szálon, akkor viszont mindkét alkalmazásnak "csak" valamivel több, mint a mag egyszálú teljesítményének olyan 45-80%-a jut, programfüggő, mennyi.

(#9032) gombcomp válasza AirBooms (#9030) üzenetére


gombcomp
senior tag

Rá,rá! :K Ugyanaz a furattávolság,és még a csavarok is jók hozzá. :C
(Elég lassan sikerül a Gene-csere!)

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#9033) AirBooms válasza gombcomp (#9032) üzenetére


AirBooms
addikt

Lassan, nagyon lassan! Ne is mondd...! :o Kezd elmenni a kedvem mindentől... :O Még ez az NB blokkos dolog is csak egy picit dobott fel! :U
Azért köszi! :R

(#9034) Zájec


Zájec
veterán

hát ez elég szomorú hir... [link] :(

(#9035) Zájec válasza Erdei88 (#9022) üzenetére


Zájec
veterán

egyiket sem :N ....

(#9036) Erdei88 válasza Zájec (#9035) üzenetére


Erdei88
veterán

Miért? Te mit javasolnál?

(#9037) Overlocker


Overlocker
veterán

ehhe, Asus gombok az MSI-n :U

Link

(#9038) SzlobiG válasza Zájec (#9034) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszönhetik az elpida szar chipeinek.:D

(#9039) HSM válasza Overlocker (#9037) üzenetére


HSM
félisten

Jó ötletet másolni nem szégyen, nemdebár? :D

(#9038) SzlobiG: Szerencsére azért nem mind szar... ;]

[ Szerkesztve ]

(#9040) Zájec válasza Erdei88 (#9036) üzenetére


Zájec
veterán

"EVGA X58 SLI LE" :: most megjelenö model az "LE" , a micro-val együtt [link]..
nemtudom pontosan milyen árban lesz , de ha 60-70k felett lesz , akkor nem jósolok nagy jövöt a piacon nekik... ( azért mert elég nagy a kinálat a 60k körüli lapoknál )
(márpedig látok 75k-ért az aprók közt.. LE-t )
az SLI-re meg nem épitenék.... esetleg CF, de inkább az 1vga-s megoldás a legjobb.... jön nemsokára az ATI 5 szériája és az Nvidia 3-s szériája...

"GENE II" :: szép meg jó eredmények vannak róla... csak az szomorit el hogy nem megbizható... sajnos több usernek is garanciális probélmái vannak... lehet vele szivni rendesen ha úgy alakul....

az hogy tuningban melyik a jobb vagy rosszabb alaplap, arra nem fektetnék akkora hangsúlyt... ez a platform normál körülmények közt 210 BCLK-nál vége van...
afelett egyébb dolgokhoz kell nyúlni (pci-e, ioh ..), amit a hétköznapi használatnál biztos nem alkalmaznál.. ( csak bench-nél )..

inenntöl kezdve mindegy melyik mennyire tuningos.... a 210 bclk-ig mindegyik lap képes , még az olcsóbbak is....

talán elötérbe kerül a "megbizhatóság" ...

"Te mit javasolnál?" :: jó kérdés.. :)

itt a választék... nézegesd... [link]
van még egy - két jó gyártó...

nekem lenne egy egyéni elképzelésem, saját részre.., de az nem publikus... :B

(#9041) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

A butított flamingblade ről mi a véleményetek ? [link]

(#9042) Zájec válasza ADAM1337 (#9041) üzenetére


Zájec
veterán

szerintem nem lehet rossz... :)
korábban is nézegettem,,, felmértem a terepet...

attól függetlenül hogy 3db memoslot van rajta ( 6gb memo elég egy darabig )
felesleges a 6db, úgyse használná ki az ember még késöbb sem....

az hogy 6db fáziskocka van rajta, és nem 12 vagy 18 .. az egy dolog...
ettöl függetlenül még jó lehet a tápellátása...

csinos felépités, megbizható gyártó a Foxconn...
itthoni tapasztalat nincs még róla...

(#9043) AirBooms válasza Zájec (#9040) üzenetére


AirBooms
addikt

"GENE II" :: szép meg jó eredmények vannak róla... csak az szomorit el hogy nem megbizható... sajnos több usernek is garanciális probélmái vannak... lehet vele szivni rendesen ha úgy alakul....

Ez érdekelne! Kik azok az userek, akiknek garanciális problémái vannak? :F

(#9044) Zájec válasza AirBooms (#9043) üzenetére


Zájec
veterán

például te , gombcomp és mégegy páran aki jelezték problámájukat ebben a topikban és az asus topikjában is...

(#9045) AirBooms válasza Zájec (#9044) üzenetére


AirBooms
addikt

Ment pü - mivel nem értek veled egyet ;) :R

(#9046) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

Sziasztok!

Olvastam a cikket a Corsair dominatorokról. Nem tudja valaki , hogy az OCZ Intel Extreme DDR3 ramokban is elpida chip van? (Neten sehol nem találok erről semmit).
Csak kíváncsiságból érdekelne.

(#9047) #97544192 válasza Sheltem77 (#9046) üzenetére


#97544192
törölt tag

Nem mindegy, hogy Elpida, vagy Elpida Hyper. A Corsair Dominator GT-ken más chip van, mint az OCZ Extreme-n.

(#9048) sniper elite válasza Zájec (#9034) üzenetére


sniper elite
senior tag

Srácok ezt nem hiszem el, este haltmeg az egyik ramom, és mint tudjátok Dominator GT fajta... komolyan mondom megláttam ezt a hírt azt hittem szétvet az ideg!

[ Módosította: ngabor2 ]

(#9049) HSM válasza sniper elite (#9048) üzenetére


HSM
félisten

Nyilván nem tudták, hogy hibás.... Szerinted a gyártóknak ez jó, hogy cserélgethetik a ramokat? Ezzel mindenkinek csak a szívás van, és hatalmas plusszköltségek... :( De cserélik garban, szóval ne aggódj... Még jelenleg a Corsair a legkorrektebb az összes gyártó közül, hogy visszahívatta a Hyper-es termékeit, meg hogy egyáltalán felvállalta ezt az egészet.... :U

[ Szerkesztve ]

(#9050) Sheltem77 válasza sniper elite (#9048) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Mindkettőt cseréltesd ki más fajtára. Ha ellenkeznek mutasd meg a cikket nekik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.