Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24001) Cybertrone válasza ffodi (#24000) üzenetére


Cybertrone
veterán

:DDD Így is örülök hogy 7-7-7-21-ben 1620-at megy a 3db hercules :B Ha csak ennyi a hiba akkor elvagyok így is, a vinyók teljesítménye nem szól bele ebbe a "tesztbe"? Mert az adattároló terrás samum agyig van :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#24002) Lacc88 válasza MPowerPH (#23996) üzenetére


Lacc88
senior tag

Nekem eddig a csúcs volt 4536 mhz , nem fagyott semmi . i5-750-el . ;]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#24003) Qru válasza Cybertrone (#24001) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem nagyon. Winyó kb mindegy milyen alatta.

#nincsbennetarcsi

(#24004) MPowerPH válasza Cybertrone (#23997) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát. Itt egy majdnem max. eredmény, turboval még megpróbálom tovább.

Egyébként még a memolvasásra kíváncsi vagyok, abban szerintem még mindig jobb a Tri ch. Mindjárt megnézem everestet 2GHz-n.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24005) MPowerPH válasza MPowerPH (#24004) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sajnos csak CL11-ben tudják a modulok ezt a sebességet, így lassabb mint a már belinkelt eredmény. Szóval azt tessék megdönteni. Vagy jöhetne egy teszt Sefi -től, neki asszem vannak jó memóriái, és az uncore-ja is bírja.

Don't Tread On Me

(#24006) ffodi válasza MPowerPH (#24004) üzenetére


ffodi
veterán

Fasza eredmény. Mem olvasásra én is kíváncsi vagyok. Nálam 2000 cl10ben kicsit több mint 20000mb/s. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24007) subaruwrc válasza Cybertrone (#23999) üzenetére


subaruwrc
félisten

64 bites oprendszered van?
be van rendesen állítva a classified biosa?
vannak benne hasznos fikcsőrök ...

(#24008) ffodi válasza subaruwrc (#24007) üzenetére


ffodi
veterán

Mikor lesz eredmény az "öreg" 6 magossal?(winrar) :D

Egyébként 4000-en 1600 cl7-ben bőven 4k felett kellene lennie.

Itt egy winrar a 860-assal, ha érdekelne valakit. 24/7........

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24009) MPowerPH válasza Cybertrone (#24001) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nálad a BCLK hogy alakul, meddig stabil a cucc? Én meg erre lennék kíváncsi nagyon. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24010) subaruwrc válasza ffodi (#24008) üzenetére


subaruwrc
félisten

mindjárt állok neki, csak ebédeltem mert kopogott a szemem :D
megnézem neked 4200-on 32vs 64 biten, aztán pedig egy no limit :D

addig is egy old 920-as eredmény ..

(#24011) ffodi válasza subaruwrc (#24010) üzenetére


ffodi
veterán

Várom. :C

Egyébként XP 64bit-en többet ad, mint win7-en?

Fasza eredmény, 2000 CL7, az nem gyenge, de ha jól látom, neked is elég sok fesz kellett anno ehhez az órajelhez. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24012) MPowerPH válasza subaruwrc (#24010) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az szép, most jutottál ebédhez. :DDD Lassan vacsi van.

Don't Tread On Me

(#24013) subaruwrc válasza ffodi (#24011) üzenetére


subaruwrc
félisten

xp64-et nem tudok tesztelni mert az nincsen
win7 64 vs xp 32 lesz
de vicces mert a winrar max 6 magot kezel :D
ht off gyorsabb mint ht on XD fail
ja a ramok még csak kocognak, majd a no limitbe alájuk gyújtok :D
igen elég sok feszt kapott a 920-as mert akkor még nem ismertem elég jól, tuti kevesebb is elég neki.

itt egy 4200mhz 6c/6t winrar

ez ht on - 5100kb/sec ...

(#24014) Cybertrone válasza subaruwrc (#24007) üzenetére


Cybertrone
veterán

Halgatlak, amit kötelező volt azt belőttem! De minden tanácsot meghalgatok előrelépés ügyben! :R :R :R
BMW: 202*20-on most atomstabil a gép, Ennél feljebb még nem néztem ehhez szoktam tesztekben benyomni a turbót, ami naggyábol 4250, ezt tudja a proci 1.32v-al vagyis ennyin használtam, lehet hogy finomhangolással még lejjeb lehetne vinni a proci feszét, de jó most nekem a 202*20 is! Meg egyetlen gyenge pointja van a lapnak, már ami számomra gyenge pont kicsit melegedik az északi híd, oszt nincs kedvem feszelgetni game alatt komolyabb huzás alatt 65fok fölé is mászkál a kis mocsok! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#24015) JanR


JanR
addikt

Én is tolnék már valami értelmes eredményt, mert mikor ffodi felbosszantott a winrar eredménnyel, nekem 3156kb/s jött ki, az meg kicsit kevés az övéhez képest, pedig 3.8Ghz-re van piszkálva a CPU-m. Aztán később jöttem rá, hogy 2.2Ghz-en ment (12x181) a proci és azért lett ilyen kevés. Majd ha restartolom a gépet kikapcsolom a szorzó visszavételt és megnézem mennyi pont lesz 3.8Ghz-en :D

(#24016) Laraxior válasza Cybertrone (#24014) üzenetére


Laraxior
titán

már csak az a kérdés mitől olyan retek forró az a nagy borda?
1. hideg van a szobában.
2. jó a házad hűtése
3. nincsen az északi hídban semmi amihez szükséged lenne. alapfeszen lenne 50-60-70 fokos? :Y CF-el akkor elég durva lesz/lenne.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24017) MPowerPH válasza Laraxior (#24016) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én sem értem ezt a melegedést. Nálam CF-el se ngyon ment 55C fölé, most meg még alacsonyabb, pedig nálam még a borda is kisebb. :F

Cybertrone: Akkor még nem is próbáltad 220 fölött a BCLk-t? Folyamatosan lenne lehetőségem lapot cserélni, és vacilálok. Van egy E760 és egy RE3, igaz az kicsit drágább.
EVGA felé hajlok, csak nem látom mit tud az a lap.
Egyébként jó a procid, akkor szépen megyeget. :)

ffodi: SSD nem szól ebbe bele?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24018) ffodi válasza MPowerPH (#24017) üzenetére


ffodi
veterán

Elvileg nincs köze hozzá. Mondjuk a teszt pillanatában a megnyitott mappa a vinyón volt. De mindjárt kipróbálom az SSD-n. :D

Szerk.: SSD-n megnyitott mappán is ugyan ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24019) Laraxior válasza MPowerPH (#24017) üzenetére


Laraxior
titán

az én asusomhoz képest kb 2szer annyi beállítási lehetőség van abban a lapban. csak nézünk mint a moziban,aham ennek adjunk,ennek ne :DDD
szép lap,de az az északi hidas téma. holott kb 3szor akkora borda van rajta mint a P6T-n. :K

all: Bloodrage or P6T? megérné elcserélni ezt a lapot?
ill szétesne a raid0-tömb lapcsere után? Úgy gondolom nem :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24020) Cybertrone válasza MPowerPH (#24017) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát nah kicsit halott a lap topikja, de visszaolvasgatván mindenki erre az egy dologra panaszkodott... 220-as bclk ugyan minek, én már szerény képességeimmel ennek is örülök :D , és bátran mondom ezt a kis tényt leszámítva amit egy kis venti megold, csak ajánlani tudom a lapot!
Nem ismerem RE3-at de ujjabb technika sokan ugy is azt mondanák vedd meg azt, én nem mondom, nekem kinézetre sem jön be annyira, az EVGA csak EVGA marad :B
Most kicsit megemeltem az uncort jelenleg 3847mhz-en pöfög 20*202-őn!
A biosbeállításaimról nagy vonalakban, kérlek kérdezzétek Laraxior fórumtársat ha kétségbe vonjátok, az albérlőm, látta már mi van a biosomban...
Tehát a procinak adtam 1.250v-ot, és a többi beállítást hogy ne legyen autón az utánna lévő alapra, és most így megyeget a cucc, napi 8órát mikor melozok és 13órákat mikor itthol vagyok fagyásom még nem volt! (Qpi-nek 1.1v van adva! :DDD )

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#24021) subaruwrc


subaruwrc
félisten

what a lol
a 32bites xp-n a 32 bites winrar kihasználja a 12 szálat :D
so letsgo ..
majdnem 7400 kb/sec :DD

2150 c7 :D

BMW001

mindkét lap nagyon erős, a rampage 3 inkább gulftownhoz van optimalizálva, az evga meg bloomfieldhez, de egyikben sem csalódnál az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#24022) ffodi válasza subaruwrc (#24021) üzenetére


ffodi
veterán

Ez de szar, hogy XP-n megy. :DDD

Amúgy alalkul az eredmény. Mindjárt adok neki én is kicsit.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24023) subaruwrc válasza ffodi (#24022) üzenetére


subaruwrc
félisten

jah , így 4200 on mért egy 6725-t mondom wtf ? :D
feladatkezelőben szépen használta mindegyik szálat..
64 biten, 64 bites winrar csak 6 -ot.
lehet csak valamit be kéne állítani és ott is menne
who knows...

(#24024) Cybertrone válasza subaruwrc (#24023) üzenetére


Cybertrone
veterán

Tehát mint jobban hozzáértő ember te mit állítanál egy classifiedben mert van sokminden de igazábol a proci, és a ramfeszen kívül én még semmit nem állítottam érdemlegesen! :DDD
Illetve de most az unicort feldurtam 3850mhz-re :B

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#24025) subaruwrc válasza Cybertrone (#24024) üzenetére


subaruwrc
félisten

hátő fejből nem vágom a biosát de arra emlékszem hogy rengeteg kütyü van benne.
mindennapra jó ahogy van csak a winrar benchből indultunk ki, oda pedig akad segítség szerintem. de mondom fejből nem tudom, majd utána nézek.

(#24026) Cybertrone válasza subaruwrc (#24025) üzenetére


Cybertrone
veterán

Eddig az unicore 3240mhz-körül volt mert ugye 1620-on mennek a ramok, namost felpakoltam 3850mhz-re ezt igy lehet? :DDD :DDD , vagy állítsam vissza? :DDD
Bakker hihetetlen bementem a biosba böktem kettőt resart oszt itt irogatok megint, meg sem érezte... :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#24027) MPowerPH válasza Cybertrone (#24026) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lehet, de nem sok értelme van. :)

Don't Tread On Me

(#24028) Cybertrone válasza MPowerPH (#24027) üzenetére


Cybertrone
veterán

Há az everest memóroa benchje kicsit begyorsult... bár ez engem nem érdekel anyira majd köv restartnál visszaállítom oszt pussy :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#24029) subaruwrc válasza Cybertrone (#24026) üzenetére


subaruwrc
félisten

sok értelme nincs mindennapra.

(#24030) ffodi válasza Cybertrone (#24028) üzenetére


ffodi
veterán

Akkor a helyedben néznék most egy winrart, ha a memória műveletek begyorsultak. :D

subaruwrc:

Neked a 920-as illetve most a 980-as menyit ment/megy validra léggel?

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24031) Cybertrone válasza ffodi (#24030) üzenetére


Cybertrone
veterán

4300 körüli érték :((( , még mindíg nyitott a kérdés hogy a picsába megy nektek annyira a cucc winrarban... Bár szerintem a memória miatt 1600vs 2000+mhz nem ugyan az :K :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#24032) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Ha már turcsiztam a biosban kicsit lejebb vettem a procifeszből, most 1.237-et kap biosbol, egyenlőre teszt alatt de win szépen bootolt remélem nem lesznek problémák! :C :C :C :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#24033) subaruwrc válasza ffodi (#24030) üzenetére


subaruwrc
félisten

920 -4720
980- 4750

(#24034) ffodi válasza subaruwrc (#24033) üzenetére


ffodi
veterán

Az fasza. Magletiltás nélkül?

Mert most tesztelem validra a 860-ast a noctuával, eddig 4825MHz-nél járok 2 maggal(magas uncoret nem nagyon szereti sajna). Az s1156-os topicban ott a link, ide nem merem berakni. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24035) Lacc88 válasza ffodi (#24034) üzenetére


Lacc88
senior tag

beteg vagy . ;]

mod : az i5-750 , és a 920 közötti write , read , copy a tri-channelnek köszönhető a 920 javára ? :U Azért kapnak a 920/930 tulajdonosok jobb értékeket a mérés során ?

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#24036) subaruwrc válasza ffodi (#24034) üzenetére


subaruwrc
félisten

ja ez még anélkül
nem szoktam mostmár validra szétküldeni a szájukat
a magletiltás csak akkor számít mhz-ben ha qpi limiten vagy
amúgy max a ht off hoz 1-2bclk-t

(#24037) ffodi válasza subaruwrc (#24036) üzenetére


ffodi
veterán

Eléggé limitál a qpi, mert 215-ös bclk-n azonnal fagy. 214*22 van eddig 4c/8t-vel. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24038) subaruwrc válasza ffodi (#24037) üzenetére


subaruwrc
félisten

onnan már csak slow modedal lehet továbbmenni

(#24039) ffodi válasza subaruwrc (#24038) üzenetére


ffodi
veterán

Csak az a baj, hogy ilyen p55ben nincs, csak 2 féle szorzó van a qpi-nek(x32, x36) az uncore szorzó pedig ugye fix(i7 esetében x18).......na mindegy, s1156-os off lezárva.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24040) katt777 válasza Qru (#23994) üzenetére


katt777
félisten

Pedig de! :(( :DDD

Viszont néztem egy érdekeset. 3.8GHz-en tesztelgettem, mert az még relatíve alacsony fesszel megy, viszont, mint anno írtam, a sziklaszilárd beállításokkal nem indul hidegen:


3.8GHz@1.216V uncore: 3628MHz QPI: 7966GT

Ma rájöttem, hogy QPI-t és uncore-t lejjebb véve rendesen indul, és teljesítménye sem szignifikánsan kisebb:


3.8GHz@1.216V uncore: 3260MHz, QPI:6520GT

Ami viszont semmiképp nem fér abba a tök fejembe, hogy ha beállítom az első beállítást, és leveszem a BCLK-t mondjuk 161MHz-re, majd winben semmi mást nem állítok, csak az órajelet vissza 181-re (így indulna a gép hidegen, de megmaradna a magasabb uncore és QPI), akkor a sebesség 49GFlops-ról leesik 44GFlops-ra! :Y :W Mi a túrót javítgat ez a teljesen stabil beállításokon? (Egyébként így is stabil, csak ugye bő 10%-kal lassabb. :W )

Amúgy berágtam az ASRockra egy kicsit. Ma pont nézegettem a negatív tuningokat, erre látom a biosban, hogy eltűnt a magok kikapcsolásának lehetősége. Most keresgélhetem, melyik régebbi bios-ban volt még benne. Hogy mi a f.szért vették ki... :F :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#24041) subaruwrc


subaruwrc
félisten

na má megint a gigaflopsok :DDD :W

(#24042) katt777 válasza subaruwrc (#24041) üzenetére


katt777
félisten

Ha már ASRockflops meg ASUSflops nincs... :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#24043) subaruwrc válasza katt777 (#24042) üzenetére


subaruwrc
félisten

tiszta szerencse, két topiktól megkíméltük ph-t XD

(#24044) JanR


JanR
addikt

Nekem meg alaplapot kell cseréljek, hogy 3.8Ghz felé piszkáljam a procit :U
Valahogy a 181BCLK-nál feljebb nem akar stabil lenni (3-4BCLK-t még bír). Pedig adok neki feszt.

Így 1-2 dolog már biztos: alaplapot egyenlőre nem cserélek, a 21x181 elég még bőven mindenhova, emiatt vízre sincs szükségem és ami pénz megmarad a hűtés upgrade-ből az megy SSD-re ;]

(#24045) subaruwrc válasza JanR (#24044) üzenetére


subaruwrc
félisten

véletlen nem x22 -es szorzón van a qpi ?
elég sok pénzt tennék fel rá :))

(#24046) JanR válasza subaruwrc (#24045) üzenetére


JanR
addikt

Na várj, a QPI szorzót hol állítom, mert szerintem nem 1-re gondoltunk :U

[ Szerkesztve ]

(#24047) subaruwrc válasza JanR (#24046) üzenetére


subaruwrc
félisten

bios ? :D
egy MTexel érték

(#24048) JanR válasza subaruwrc (#24047) üzenetére


JanR
addikt

Aha biztos ;] Ennyire nem értek hozzá.

Ugye van a CPU szorzó ami max 21x-es lehet a 920-asnál a P6T-ben. De olyat, hogy QPI szoró nem találtam :U

(#24049) subaruwrc válasza JanR (#24048) üzenetére


subaruwrc
félisten

qpi link data rate :))
kicsit legyünk már találékonyak...

(#24050) HSM válasza katt777 (#24040) üzenetére


HSM
félisten

Akkor most az Asrock is felkerült a feketelistádra? Szándékosan avultatják már ők is a lapjaikat, szépen tűnnek el az állítgatási lehetőségek a BIOS-ból... ;]
Amúgy ha winben állítod fel a BCLK-t, akkor más időzítéseken fog menni, ergó a szűkebb (vagy nem optimális) időzítés miatt is lassulhat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.