Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Tüzi válasza stop (#345) üzenetére

kit + 70-200 F4 L. egyelőre ennyi. Kit jó lesz családifotóra, 70-200 meg jó lesz madarászni nekem. Leshely már megvan, beülő ágak is, etető is kinnt lesz lassan, szépen bemosható háttérrel, és hátulról/oldalról érkező (felkelő) napfénnyel. Ha valahol Keletbalaton-i régióban lesztek, akkor jöhettek :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#352) jerry311


jerry311
nagyúr

Döglődik a Speedlite 430-as vakum.
10-ből 9-szer úgy gondolja, hogy csak TTL és nem E-TTL és ilyenkor persze nem is villan csak ha Manual módba kapcsolom a vakut.
Érintkezőket szépen megpucoltam alkohollal, de ugyanúgy nem jó.
Olyan mintha kontakt hibás lenne a D1 lába. (ETTL lábkiosztás).

Vaku vagy fotómasina? Melyiket vigyem szervizbe?

[ Szerkesztve ]

(#353) stop válasza Kinder (#349) üzenetére


stop
aktív tag

Van egy gyári (canon) és egy utángyártott noname (amin még a mAh sincs feltüntetve :F ) akksim gyakorlatilag ugyanannyit bír ki mindegyik érzéklehető különbség nincs.

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#354) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Milyen RAW-képfeldolgozó progit ajánlotok? Az EOS-okhoz adott gyári elég jó? Mondjuk az enyém már két éves, de asszem, lehet frissíteni - csak nincs nálam, messze van, és nem tölthető le szabadon.

(#355) stop válasza dekoninck (#354) üzenetére


stop
aktív tag

[link]

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#356) dekoninck válasza stop (#355) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Wááá, köszi, szimpatikus, és a még kezelőfelület is szürke - ideális!

(#357) stop válasza dekoninck (#356) üzenetére


stop
aktív tag

Szívesen (én is úgy kaptam) bár én keveset használom (a raw-ot is) a progit, de nekem is ez tetszett jobban asszem még egyet tudnék ha kell.

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#358) dekoninck válasza stop (#357) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Ne kímélj, mi az? :)

(#359) jerry311 válasza jerry311 (#352) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nos, fotómasina. :(
Első ránézésre 30k HUF-ot mondott a szerviz. :(

(#360) stop válasza dekoninck (#358) üzenetére


stop
aktív tag

itt van többminden

[ Szerkesztve ]

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#361) Tüzi

Fel kell tennem itt is, mert a 400D topik döglődik :(

Kérdés: Markolat.
Gyárit vagy utángyártottat? ezt ismeri valaki? Használ valaki ilyet? Vagy inkább ilyen gyárit?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#362) stop válasza Tüzi (#361) üzenetére


stop
aktív tag

Az általd nevezett utángyártottat még nem láttam, de felmerült bennem a kérdés kell ez a sok kütyű a markolatra? - ennyiért? :F

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#363) Tüzi válasza stop (#362) üzenetére

állítólag könnyebbé teszi a gép kezelését. nem tudom, nekem nincs, azért kérdezem, hogy mi a tapasztalat vele. feltéve, ha van tapasztalat :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#364) Dtomi


Dtomi
őstag

Ha valakit érdekel eladó a 10D-m

EOS 10D

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#365) Stitch


Stitch
őstag

Valaki tudna nekem küldeni egy szépen kiexponált 30d RAW(+thm) fájlt?

Lehetőleg ne valami elcsépelt témáról legyen. :) Egy hétköznapi épületfotó vagy ilyesmi megteszi.

(#366) Dtomi válasza Stitch (#365) üzenetére


Dtomi
őstag

Asszem ez a feladat rám vagy biggamerre vár... ha jól tudom senki másnak nincs 30D je a fórumon.
Holnap reggel linkelek egyet vagy küldöm mélre.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#367) Stitch válasza Dtomi (#366) üzenetére


Stitch
őstag

Neked meg ráadásul van Tokina 12-24-ed is igaz? Azzal készültet küldj légyszi, ha tudsz. Előre is kösz.

(#368) Dtomi válasza Stitch (#367) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem az enyém de akinek van a 12-24-e most jut eszembe már neki is 30D je van de most én csak az 50-500al tudok küldeni mert csak az van nálam és a 12-24 es képek is fváron vannak, uh a régiek közül se tudok küldeni.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#369) Stitch válasza Dtomi (#368) üzenetére


Stitch
őstag

Értem.

Igazándiból zaj és felbontás szempontjából szeretném összehasonlítani 300d-vel. ISO800-on készült Bigmásod van kéznél?

(#370) Dtomi válasza Stitch (#369) üzenetére


Dtomi
őstag

1s és lesz :B milyen beállításokkal szeretnéd???

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#371) Stitch válasza Dtomi (#370) üzenetére


Stitch
őstag

ISO800, RAW, a többi nem lényeg.

Szerk.: ment OFF-ba..

[ Szerkesztve ]

(#372) Dtomi válasza Stitch (#371) üzenetére


Dtomi
őstag

Ha esetleg még érdekel valakit

a link csak 7 napig fog élni!!!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#373) fluiid


fluiid
csendes tag

Sziasztok, elkallódott a CD-m a 350D-hez, valaki el tudná juttatni nekem az "EOS Utility" proggit róla? Megköszönném, neten nem lelem...

Üdv

Que?

(#374) stop válasza fluiid (#373) üzenetére


stop
aktív tag

emailban mehet?
kb 4 mega

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#375) Pist@bácsi válasza fluiid (#373) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

innen is letölthető [link]

(#376) Hydra SR válasza Pist@bácsi (#375) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ez csak egy updater, a régi verziót frissítheted vele. Különben le sem jön. Megszívtam már én is vele, azt hittem, hogy nem kell bevinnem a munkahelyemre a CD-t, majd letöltöm a Canon honlapjáról, aztán nem engedte.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#377) Pist@bácsi válasza Hydra SR (#376) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

érdekes, nekem simán lejött, még anno az A80-hoz kapott régi zoombrowser- t frissítettem és utána tettem fel ezt, addig nem is volt fenn eos utility, legalábbis így rémlik

(#378) Hydra SR válasza Pist@bácsi (#377) üzenetére


Hydra SR
addikt

Lehet, hogy csak kódot kért, olyan gépen ahol nincs fönt korábbi verzió. Nálam most fönt van, nem tudom ellenőrizni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#379) pitman


pitman
őstag

A Canon honlapjáról csak az updater verziók tölthetőek le. A letöltés előtt meg is mondja, hogy mely programok valamelyikének kell telepítve lennie azon a gépen, ahova a letölteni kívánt program telepítve lesz. Ha azok bármelyike fent van a gépen, a letöltött dolog települni fog, ellenkező esetben problémák lehetnek...

(#380) fluiid válasza pitman (#379) üzenetére


fluiid
csendes tag

Valóban, Zoombrowser után jó az Updater is.. Micsoda logika :W :D

Kössz

Que?

(#381) Hydra SR válasza fluiid (#380) üzenetére


Hydra SR
addikt

Kb. az benne a logika, hogy legyen Canon terméked, hogy használhasd a szoftvereit. Bár az EOS Utility esetében ez tényleg elég fura, hisz semmi mással nem működik, csak digitális EOS géppel.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#382) Tüzi válasza orbano (#48) üzenetére

Mellé ment a válasz, sry.

[link] :D :D :D

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#383) Attis2


Attis2
csendes tag

Sziasztok!!!
Kérlek segítsetek :O
Én abszolute nem vagyok fotos csak sima szerelő.(Fényképezö gépet is meg tudok javitani) :)
Következő a problémám.A barátnőm kölcsönkapott egy CANON EOS 50E tipusu gépet(ő fotos ért hozzá)és valamien úton modon letört egy kis darabka a fedélzáro szerkezetböl és most nem lehet becsukni hátulján az ajtot.Kb 2 hét mulva vissza kell adni a gazdinak és most pánik van :Y
Honna szerzhetek be villámgyorsan alkatrészt ehhez a tipushoz????
Nagyon SOS!!!! Kérlek segítsetek!!! :R

(#384) melandri


melandri
tag

Hello EOS brigád!

...Szemezgetek a 30D-vel de nem tudom eldönteni érdemes-e megvenni vagy inkább még gyűjtögessek és legyen 40D (30D- megtapiztam nagyon jó, mekkora a 40D ehhez képest?)....panoráma.város, portré és házi műtermi fotózáshoz kellene..
Sigma 10-20 -ról tapasztalat canon-al ?

...esetleg érdemes megvárni a 450D teszteket???( csábít a Liveview, meg a szenzortisztítás) ..tudom nem egy kategória de canonom még nem volt de ide húz a szivem.. :)

Megköszönném a hozzáértők válaszát...talán segítene! :)

(#385) Gucunja


Gucunja
aktív tag

nem tudjátok véletlen , hogy a canon eos-350D 18-55 kitobijára mekkora lencse szűrő kell?
előre is köszi
:R :R :R

(#386) Szten Márs válasza Gucunja (#385) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

58mm ha nem tévedek.

(#387) Pompi válasza Gucunja (#385) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, 58-as.

Feel Good Inc.

(#388) Terapeuta válasza Gucunja (#385) üzenetére


Terapeuta
őstag

A kis fix 50-re pedig 52-es :)

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#389) Gucunja válasza Szten Márs (#386) üzenetére


Gucunja
aktív tag

köszi srácok most rendeltem meg pár órája, kedden itt is lesz remélem nem csalódok benne, most nézek hozzá szűrőket, mit érdemes venni? uv, sky? vagy van még valami?

(#390) Terapeuta


Terapeuta
őstag

[link]

A többi része is megtalálható...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#391) #27070592 válasza Terapeuta (#390) üzenetére


#27070592
törölt tag

Eddig azt hittem a Canon egy koszos kínai sufniban gyártja az üvegjeit. :DDD

Az érdekelne hogy a fluorit lencsetagokat milyen eljárással készítik. Egyébként cool videok.

(#392) Hydra SR


Hydra SR
addikt

[link]
Frissítették a Canon szoftvereket. A DPP-t ki fogom próbálni és megírom a tapasztalatokat.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#393) Tüzi

Találtam a múltkor valahol egy extender összehasonlító tesztet, de már nem tudom hol. Asszem a tamron magasan verte a gyári canont. Van valakinek tapasztalata ilyen cuccokkal? 1.4-et tudok kérni kölcsön, de jó lenne összehasonlítani más fajtákkal is.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#394) Hydra SR válasza Hydra SR (#392) üzenetére


Hydra SR
addikt

Föltettem, kipróbáltam. Egész hasznos dolgokat tud. Legjobban a zajcsökkentés tetszik, amiben sajnos elkövettek egy apró hibát is de megszokható és remélhetőleg ki is fogják javítani. Az van ugyanis, hogy a mutatott képen alapból maximumra teszi a kontraszt- és színzajszűrést is, hiába van beállítva, hogy alapból mindkettőt kikapcsolom. A konvertált képen már a beállításoknak megfelelően jelenik meg a végeredmény. Egyébként ha a mutatott képen újra rányomok az Apply NR gombra, akkor a valós képet mutatja némi szöttyögés után. Kicsit bosszantó, hogy külön szólni kell neki, hogy ugyan már azt mutasd, amit beállítottam.
Amit még tud:
- a vágást a bélyegképeken is mutatja végre
- a hisztogramot végre föntről és lentről is lehet összenyomni, nem csak két oldalról, vagyis fel lehet nyitni az árnyékokat és visszavenni a csúcsfényeket RAW-ból
- a noise reductionból a chominance nr szerintem baromi jól sikerült, gond nélkül 10-esre teszem, és leszedi a színzajt úgy, hogy semmilyen kárt nem szenved a kép. A luminance nr se rossz de annál van jobb is más programban.
- bizonyos, ismert lencséknél, amikről van fönt adatbázis, képes korrigálni a geometrikus- és színtorzításokat elvileg. Ezt még nem próbáltam de nem hangzik rosszul.

Összességében azt mondom, hogy egy "ingyen jóez, ha igényes kép kell akkor úgyis elindítom a PS-t" programból lett egy egész használható RAW konverter amivel ha nem valami nagyon speckót akarunk és nincs szükség lokális beavatkozásra (elvileg van egy stamp tool de az nagyon keveset tud és azt is elég gyatrán), el lehet lenni akár PS nélkül is. ISO800-1600 közötti koncertfotókon teszteltem, és 1000 pixeles méretre tökéletes eredményt hozott anélkül, hogy bármi más programot el kellett volna indítanom. Csak megcsináltam minden képen a beállításokat, majd ráeresztettem a batch process-t és ott hagytam legózni. Amit még hiányolok ebből a programból: az elforgatás lehetősége, mármint hogy ne csak 90 fokonként tudjon forgatni. Szerencsére már csak nagyon ritkán fordul elő, hogy erre szükségem legyen de olyankor kényelmes lenne, ha nem kéne emiatt elindítani semmi egyép progit, és annyira semmiből sem állna beletenni még ezt a feature-t. Ha már crop van benne... :)

Szerk:
Linkelek már egy-két példát is, hogy mit tudtam kihozni a koncertképekből kizárólag a DPP-vel végzett utómunkákkal:

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#395) madgie válasza Hydra SR (#394) üzenetére


madgie
titán

A lencsetorzítás kompenzáció kitűnően működik a Tamron 17-50-emmel, a hepehupás nagylátós torzítást úgy rendbevágja a DPP, hogy öröm nézni :))

(#396) #27070592


#27070592
törölt tag

A melyiket válasszam topikba már felkerült de itt is elfér szvsz az új EOS váz.

(#397) drkbl válasza #27070592 (#396) üzenetére


drkbl
őstag

Akkor ezt ide: Speedlite 430EX II

Gyorsabb, csendesebb töltődés, új gyorszár, szenzorméret-detektálás.

(#398) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

nösztek itt a Canon 1000D
[link]

Talán az első jel arra, hogy Canon belehúz? mégha az 1000Dböl ez nagyon nem is látszik...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#399) philoxenia válasza Dare2Live (#398) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vótmá délelőtt

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#400) Dtomi válasza Dare2Live (#398) üzenetére


Dtomi
őstag

Belehúz???? Mibe?? Ezzel a fekete 300D-vel??? Ritkaszar gép lett. 100 e alatt kellene árazni, hogy legyen értelme.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.