Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Stitch válasza Badb0y (#946) üzenetére


Stitch
őstag

:)

Én is árulom a 12-24-emet, a pénz egy részéből nálam is kompakt lesz. :)

(#952) nudlye


nudlye
csendes tag

hello! akkor ide is be copyzom ez talán jobb mint az előző topic ;)

adott egy canon i560 típusu nyomtato kaptam hozzá 1 fekete tintapatront ( ez vékonyabb mint ami nekem kell ) Cyan , Magnetta Yellow ra nincs szükségem mivel általába csak szöveget nyomtatok és ez a fekete pont bele passzol mmint a cyan ba vagy magnettaba vagy a yellow ba

Kérdésem az lenne h létezik e progi / windoznak valami beépített bigyója amivel azt meg tudom oldani h teljesen mindegy milyen színt akarok nyomtatni akkor azt az 1et használja .

előre is köszi a választ

(#953) Tüzi válasza nudlye (#952) üzenetére

Ennek mi köze az EOS topik témájához?

Van azonnali kérdések órája topik, meg nyomtatós topik, várd meg amíg ott válaszolnak. Gondolom onnan copyztad ide. :P

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#954) kpista válasza Dare2Live (#851) üzenetére


kpista
tag

Dare2Live... és akit érdekel ornament7!
Írtam jelezni fogom , ha közvetlen körben érkezik cucc. Megtörtént.
3 rendelt Nikon D300+MB-D10+vaku (ki milyet), mind megjött, a vázak késtek pár hetet. Gond nélkül mennek (eddig).

Még egyszer jelzem, információt osztok meg veletek jó szándékból. Mindenki saját belátása szerint tegyen az ügyben.

S még egy...
Nem tudom mennyire figyelitek a híreket. Az USA-ban nagy a szar hónapok óta!!! Most már hétköznapi emberek tömegét érinti a hitelválság közvetlenül (egyes infók szerint kb. 2 millió családot!!!!!).
Na, üdv.

(#955) Badb0y válasza johnjohn (#949) üzenetére


Badb0y
addikt

Na menj már :Y CMOS :DDD Mennyit kerestem ilyen gépet basszus, de nem találtam.

Van még valami hasonló ötlet ? És 6 mpixel, nem 10-14. PFFFFF
Na ez tetszik. Ennél jobb valami :D ?

Szerk:
A 36m-es kezdés kissé mondjuk taszít, de több a + mint a -

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#956) johnjohn válasza Badb0y (#955) üzenetére


johnjohn
addikt

Azt hiszem, hordozható méretben most nincs jobb.Még van használtan Sony R 1-es legenda, de nagyobb mint egy DSLR.A haverom vett nemrég valakitől egy gyakorlatilag új Fuji S 7000-t, még az is igen jó gép volt.Nem tudom a Casio-nál mennyi a szorzó, de az a 36-mm nem lehet tévedés.

[ Szerkesztve ]

(#957) johnjohn válasza Badb0y (#955) üzenetére


johnjohn
addikt

Ezt töröltem az előző kétszer ment!

[ Szerkesztve ]

(#958) Badb0y


Badb0y
addikt

Mi a különbség egy középkategóriás (30-40-50d) között és egy 400-450-1000d között képminőség ügyileg? Csak a produkált képminőség érdekel, gyorsaság méret összetétel abszolút nem.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#959) Szten Márs válasza Badb0y (#958) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Röviden: semmi.
Hosszabban: a gépek tartósságában, anyagminőségében, fogásában, szolgáltatásaiban, gyorsaságában van különbség, a képminőséget a szenzor, a képfeldolgozó egység és az objektív hármasa határozza meg. Az objektív ugye olyan, amilyet ráteszel, a szenzor, meg képfeldolgozó processzor meg nem kategória-, hanem modellfüggő.

(#960) Badb0y válasza Szten Márs (#959) üzenetére


Badb0y
addikt

Én is így gondoltam, de ez a megerősítés jól jött. Úgy nézem, akkor veszek egy 1000D-t 30D helyett.

Ez a tartósság anyagminőség nem érdekel egyáltalán, nem fekszek sárba, nem dobálom, hobbi fotózásra, nyaralásokra HDR panoráma tájképekhez tökéletes lesz. Sportot nem fotózok, uh. faja.

Néztem erről az IS-es kitobiról teszteket, nagyon jó obinak tartják. Egyedül anyagminőségben szar, de képminőségügyileg nagyon korrekt és meggyőző.

Úgyhogy úgy nézem maradok DSLR mellett, nem megyek kompakt szintre. Fix 50 meg a tokina 12-24 helyett lesz az IS-es kit egy kaeseman b+w cirpol-lal. Azt majd meglátom mennyire lesz más képe mint tokinának :) És így ultrakönnyű lesz a gép az előzőhöz képest :C

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#961) Badb0y


Badb0y
addikt

Csak az a baj, hogy van egy obivásárlási kényszerem, mert "biztos" másik obi jobb képet készít mint a kit. És nem tudom ezt meg tudom-e állni. Csak az a gáz, hogy megint súlynövekedés.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#962) TeeJay válasza Badb0y (#960) üzenetére


TeeJay
félisten

azért szerintem egy 1000D és egy 30D között van egy kis különbség :B
van egy tippem hogy a 30D szénnéverné az 1000D-t hiába hogy régebbi masina már ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#963) #27070592 válasza Badb0y (#958) üzenetére


#27070592
törölt tag

Képminőségben (legalább is szenzor alapérzékenységen) nincs említésre érdemes különbség. De szvsz ártani nem használ ha elballagsz egy műszakiplázába és összehasonlítod a két kategóriát realtime, főleg fogás és keresőméretet tekintve (ún. használhatóság )

Aztán nehogy sikítva rohanj ki az áruházból. ;]

(#964) Szten Márs válasza TeeJay (#962) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak nem képminőségben, most pedig erről van szó kizárólag ;)

(#965) Badb0y válasza Szten Márs (#964) üzenetére


Badb0y
addikt

így van

Itt van az asztalomon mind2, semmi bajom nincs. Kényelmesebb a 30D, de nekem a kényelem (súlyügyileg) fontosabb. És csak és kizárólag a képminőség a lényeg. Ergonómia meg a többi ... dolog nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#966) #27070592 válasza Badb0y (#965) üzenetére


#27070592
törölt tag

Szerintem adj egy esélyt a 450D-nek is ha a súly fontos szempont. 20k-val drágább, de szvsz annyival többet is ér. Bár 25 grammal "nehezebb". :)

(#967) Terapeuta válasza Szten Márs (#964) üzenetére


Terapeuta
őstag

Hááát...eegeen...

Erről az jutott az eszembe, hogy egy 50/1.8 is szarrá alázza a jóval drágább zoomokat...ha megtalálja a fókuszt...ha meg nem, akkor szar van a palacsintában...

Egy 30D-nek azért csak jobb a keresője, meg az AF rendszere, meg majd egy rekesszel zajtalanabb...

Ezek azért nem elhanyagolandó dolgok...

Persze, ha minden fasza, és f8-on, ISO100, és 1/1000 mp-es képet lősz közelre, szuperkontúros cuccot, akkor persze minden oké...a gond az, mikor ezek a feltételek nincsenek...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#968) Szten Márs válasza Terapeuta (#967) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Majd egy rekesszel zajtalanabb? :F
Az 1000D-ben ugyanaz a szenzor dolgozik, ami a 400D-ben, a 30D-ben meg az, ami a 350D-ben... nem hiszem, hogy a 350D majd egy rekesszel zajtalanabb lenne a 400D-nél... sőt még fél rekesznyivel sem hiszem.

Ha az AF nem téved, akkor nincs gond, és az AF itt sokkal jobb, mint egy kompaktnál - és a másik alternatíva egy kompakt lenne a cserénél. Az F8 meg nem tudom hogy jön ide... az, hogy milyen rekesszel kapsz jó képet, az az objektívtől függ... és talán egy 1000D-re nem lehet ugyanazt az obit rakni, mint egy 30D-re? :F

[ Szerkesztve ]

(#969) Stitch válasza Badb0y (#960) üzenetére


Stitch
őstag

Hasonló cipőben járunk. :) Tokina 12-24-ről EF-S 18-55 IS-re cseréltem. Az árkülönbségből tellett egy kompaktra is. :)

Hosszú nyűglődés után sikerült lemondanom a 12mm adta lehetőségekről és a kivételes rajzolatról. A kitobi is kellően kontrasztos, nyitott rekesznél is szépen részletez. A színvisszaadása viszont az én észrevételeim alapján "hidegebb". Nem fix a fényerő, de kicsi és könnyű. Az 58-as szűrőmenet után az IS már csak hab a tortán..nem bántam meg. :)

(#970) Badb0y válasza Terapeuta (#967) üzenetére


Badb0y
addikt

Hat ezt nem igen ertem,hogy fugg ossze.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#971) Badb0y válasza Stitch (#969) üzenetére


Badb0y
addikt

Meglátjuk milyen lesz :)
Polár úton van az a lényeg :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#972) Terapeuta válasza Badb0y (#970) üzenetére


Terapeuta
őstag

Én sem...
De micsoda ;]
?

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#973) Badb0y válasza Terapeuta (#972) üzenetére


Badb0y
addikt

"Persze, ha minden fasza, és f8-on, ISO100, és 1/1000 mp-es képet lősz közelre, szuperkontúros cuccot, akkor persze minden oké...a gond az, mikor ezek a feltételek nincsenek..."

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#974) toth_janika


toth_janika
őstag

Help me pls! :) Van nálam egy 350D! Adott hozzá egy Soligor Canon sarus vaku! Probléma az, hogy a vaku ok, az AF segédfénye ok, ebből gondolom, hogy a vaku is ok, viszont nem akar villani! :( Mi lehet az ok! Custom menüben beállítom, hogy E-TTL II "Avarage" legyen, de ha jól veszem ki, az csak a fénymérésre van kihatással! Help me pls! :R

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#975) *Ropi* válasza toth_janika (#974) üzenetére


*Ropi*
félisten

Olvashatnál is ahelyett, hogy csak írogatsz, mint a mérgezett egér. :W Már válaszoltam az előzőleg feltett kérdésedre!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#976) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Hamisított Canon akkukról regélnek...A 40D hivatalos oldalán találtam.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#977) Damage


Damage
senior tag

SEGÍTSETEK légyszíves!
Van két EOS fényképezőgépem. 350D és 40D. Win Vista (32bit)-t használok. Csodásan felismeri mind a két kamerát. Az EOS Utility-t használom letöltésre és Remote shooting-ra is. Hónapokig nem volt vele gond, de egyszercsak a 40D-t nem ismerte fel az EOS Utility. A 350D-vel tudom használni, de a 40D-vel nem. Az eszközkezelőben látom a 40D-t, ha hozzákötöm a géphez, de amikor bejön az EOS utility ablak, akkor az első 3 ikon szürke (nem használható), csak a "monitor folder"-re lehet kattintani. Nem kell kártyaolvasó, a remote shooting miatt kellene a 40D-hez az EOS utility. USB WIA driver-től kezdve mindenen át letöltöttem a legújabb progit a Canon honlapjáról, de csak a 350D-t ismeri fel a progi. Valami ötlet? Már próbáltam rákeresni mindenhol, azt hiszem mindent megpróbáltam.....beleőrülök, annyira idegesít!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#978) Szten Márs válasza Damage (#977) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"azt hiszem mindent megpróbáltam"

A jó öreg win újratelepítést is, mindenestől?

(#979) Damage válasza Szten Márs (#978) üzenetére


Damage
senior tag

Igazad van, ezt kihagytam....de nagyon nem szeretném...bár egészen biztos ezzel helyrejönne minden. Ugyanakkor minden odaveszne...

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#980) Szten Márs válasza Damage (#979) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Miért veszne oda bármi is? :F
(Meg ha több partícióra van osztva a merevlemezed, akkor dobj egy wint egy másik partícióra egyszerűen, és azt csak erre használnád. Akkor is tudsz wint dobni másik partícióra, ha azon már van valami. )

(#981) Damage válasza Szten Márs (#980) üzenetére


Damage
senior tag

Van külső winyóm, nem az adatokról van szó. Sokkal inkább arról, hogy kismillió progi feltelepítve, beállítva. Természetesen próbáltam belőni azt is, hogy milyen progikat tettem fel azóta, hogy a 40D-t nem ismeri fel az EOS Utility. Nem sikerült rájönnöm...
Lehet, hogy egyszerűbb lenne vennem egy új gépet, amit csak a 40D miatt használok? :S

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#982) Szten Márs válasza Damage (#981) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Minek új gép, csak emiatt? Mint mondtam elég egy új partíció. Ezt lehet úgy is megoldani, hogy veszel egy új vinyót, arra feldobod azt a wint. A bootnál majd kiválasztod, hogy melyiket is akarod betölteni, ha a 40D-vel akarsz dolgozni, akkor az újat, egyébként a régit. Lehet ezt megoldani úgy is, hogy szétpartícionálod a meglévő partíciódat, de ezt inkább hanyagolnám, kockázatok, melléhatások, stb miatt. Vagy ha eleve több partíciód van, akkor pedig a fentebb említett dolgot, az egyikre dobj még rá egy wint, és annyi. Nem fog ott bántani semmit. De új gépet teljesen felesleges.

(#983) donzoli válasza Damage (#977) üzenetére


donzoli
aktív tag

nekem is volt ugyanilyen problémám 32bites vista alatt, de leszedtem a Canon oldaláról a frissítést és rendben megy azóta..

(#984) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani nekem, mikor van a CANON-nál a tükörreflexes gépek modellváltása? Szeretnék venni egy 450D-t, de pénzügyileg lehet jobban járnék, ha kivárom a modellváltást... :B

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#985) Tüzi válasza Anubis_9 (#984) üzenetére

450D elég új... Elvileg 1.5 évente van Kanyonnál frissítés, de kezdenek átállni az 1 évre.
Jövő nyáron lehet, hogy lesz 500D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#986) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ha már előjött a szó az 500D-ről, szerintem egész jól meg tudnánk tippelni, milyen is lesz.
Szerintem:
14-15 Mpixel közötti felbontás, CMOS szenzor.
Digic IV. processzor
3,5" LCD
Továbbfejlesztett élőkép.
Videófelvétel HD minőségben
Spot fénymérés, 11 pontos AF.
EOS integrált tisztítási rendszer
Kicsit (megint) javított ergonómia, de nagyon műanyagérzetű váz.
200e. ft alatti bevezető ár MO-on.

(#987) Dtomi válasza Tüzi (#985) üzenetére


Dtomi
őstag

500D lesz 500 megapixellel mosolyfelismerővel, és vaku helyett egy kis bohóc pattan majd ki ami mosolyra fakaszt. kézrögzítő deréktámaszos stbilizátorral antisztatikus villámhárítóval piros narancssárga és helló kittys színekben, mintával, hiper HD videofelvétellel. Mikorfon kihuzattal. A kép méretére való tekintettel a zajszűrés bekapcsolásával 1 nap egy felvétel készíthető majd csak sorozatképesség 3kép/min re módosultm de lesz választható gyári keret bóhócos, tortás, faleveles ami mind külön kihelyezett gombot kap a vázon. Már úgy várjuk

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#988) koxkids válasza Dtomi (#987) üzenetére


koxkids
őstag

Tetsziiik :DD
És még kaját is csinál helyettünk :C

Amúgy sztem HD video nem lesz benne, meghagyják a felsőbb kategóriának.
De minek is tippelgetni, csak a vita menne miatta ;] Majd kiderül, alszunk rá párat, és bejelentik és mi meg morgunk.. ugyis ez lesz

[ Szerkesztve ]

(#989) Tüzi válasza koxkids (#988) üzenetére

Az a baj, hogy ez nem annyira vicces, mint amennyire elsőre látszik :(
Meg lehet nézni az 50D-t... Egyedül csak a vga hiányzik nekem, de az nagyon. Viszont nem értem apsc-re minek 15ezer gigapixel, meg kb az, amit Tomi leírt... Nem értem...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#990) Dtomi válasza koxkids (#988) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem fogok morogni, röhögni fogok. Ettől se a 30D-m se a 10D-m nem lesz rosszabb sőt!!! Canonnál 5D és 1D-k maradtak azoknak akik fotózni akarnak, a többieknek meg úgy se számít. Ha nem sikerül 1D re váltanom jövőre se akkor Nikon lesz, már rég nem idegeskedek ezen, szánalmas az egész fejlesztés canonéknál... Inkább arra vagyok kíváncsi tényleg les ze 16-17 megapixel az 50D és mégtovább csinálják a bohóckodást vagy valakinek letépték a körmeit....

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#991) Szten Márs válasza Zoli bácsi (#986) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Izé... egy 3,5"-os LCD hol fér el egy belépőszintű DSLR-en? ;]

(#992) Dtomi válasza Szten Márs (#991) üzenetére


Dtomi
őstag

Ne haragudj de ez egy nagyon buta kérdés!!! Hogy ne férne el!!! Csak el kell hagyni a keresőt, és máris elfér egyből. A szép nagy LCD-n meg megy majd az EVF igazából ha a beállítógombokat mind egy gombra tennék, vagy hangvezérelt lenne még hely is maradna pl egy hello kitty-s lgonak :C :C vagy a mikrofonkihuzat kurblijának és így kikerül a vázból kihuzathidraolika helyet csinálva ezzel az esőérzékelőnek.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#993) Szten Márs válasza Dtomi (#992) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Óbasszus, hogy erre nem gondoltam :DDD Pedig milyen jól hangzik :K

(#994) Anubis_9 válasza Zoli bácsi (#986) üzenetére


Anubis_9
őstag

Az 50D autofókusza is "csak" 9 pontos. Szerintem nem lesz 11 pontos az 500D. :B

Vajon a DIGIC 4 processzor mennyivel ütősebb a DIGIC 3-nál?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#995) Zoli bácsi válasza Szten Márs (#991) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Gombok nem lesznek, hanem érintéssel vezérelhető lesz.... De lehet, hogy a hangutasításokat is felismeri... :P ;] :)

Szerk: Hú micsoda lavinát indított el a kis poénnak szánt off hozzászólásom. De azért ahogy látom, mindenki egyetért abban, hogy valóban kihasználható, hasznos fejlesztést nem várhatunk. Én például örülnék egy max 10 megapixeles, megnövelt dinamikatartományú szenzornak, ahol még ISO 3200-on is alig lenne nyoma a zajnak, és a mosottságnak....

[ Szerkesztve ]

(#996) koxkids válasza Anubis_9 (#994) üzenetére


koxkids
őstag

Sztem egy fokkal ütősebb ;] ;] ;]
Ha már a viccelődésnél tartunk.
De amúgy sztem egy fényképezőgép nem fényképezőgép, ha nincsen benne kukkolós kereső. Annnak is megvan a saját feelinge sztem :U

(#997) Dtomi válasza koxkids (#996) üzenetére


Dtomi
őstag

AZ a baj, hogy úgy gondolom sajnos előbb vezetnék be ezeket a dolgokat minthogy visszafelé lépjenek a megapixel létrán vagy ne adj isten ne turbózzák tovább, a valódi innovációt meg jobb messze elkerülni mert még a végén belelóg a kéz a bilibe. fototipp.hu-n érdekes az utolsó pár hozzászólás a 40D-nél én is kiegészítettem vele az enyémet.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#998) koxkids válasza Dtomi (#997) üzenetére


koxkids
őstag

Érdekes ez a zárszerkezet probléma :F
(Hogyha erre célzol)

[ Szerkesztve ]

(#999) Dtomi válasza koxkids (#998) üzenetére


Dtomi
őstag

Igen, először a barátom gépén nem volt folyamatos és azt mondták a sigma 18-50 28, ex -el van valami baj azért akad fenn a zár meg mittomén még miket aztán sűrűsödött a dolog és már más obival is csinálta, végülis szervíz lett belőle ahol annyi mondtak zárhiba... és kicserélték az egész mechanikai rendszert "állítólag".

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1000) Stitch válasza Badb0y (#971) üzenetére


Stitch
őstag

Na, mik a tapasztalatok az IS kitobjektívvel?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.