Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20701) evitiguF


evitiguF
senior tag

Udv! Lenne egy gyors kerdesem, cm7-et defy+ra is fel lehet tenni minden tovabbi nelkul szabof leirasa alapjan? Nem kell semmit pluszban mokolni vele? Koszonom

(#20702) CoolBoy323 válasza evitiguF (#20701) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

van defy+-ra is cm7, és cm9 is, menete u.a.

(#20703) Vhunter


Vhunter
tag

Sziasztok.
Kis gondba ütköztem. WIUI-t szeretném kipróbálni (CM7 helyett). Na most a leírásban javasolt oldalon a legfrissebb az már ez: WajkIUI 1.12.16 ICS - MULTiLanguage + RTL Fix
Ez most akkor már ICS? Tehát nem 3.x, hanem 4.x ?
Ha így van, szerintetek megéri már feltenni? Ha nem, akkor melyiket javasolnátok?
Köszi.
(a legfrissebb CM7-hez is megköszönnék egy linket, mert ha nem tetszik, akkor az megy vissza)

(#20704) natë válasza Vhunter (#20703) üzenetére


natë
nagyúr

Elkezdtem leírni...de meggondoltam magam. Trilliárdszor írtunk már erről, még kereső sem kellene, csak visszaolvasol pár hsz-t.

Ötlet a többieknek : mindenki rakjon az aláírásába egy választ a tipikus kérdésekre. Élő FAQ.

(#20705) bancsi87


bancsi87
tag

:W Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem:

1. Az 1. hszben linkelt táblázatban lévő cpu vsel beállítási értékek mennyire aktuálisak? Több hsz-ben is olvastam, hogy Domerator, ill. Lacopapi értékeit használjátok többen is. Ha azok az értékek nem a legfrissebbek, (mivel 20.000 hsz-t nem nagyon van időm végigolvasni), meg tudná vki mondani, mik az aktuális értékek?

2. Ezenkívül láttam frekvenciákra vonatkozó beállításokat is, pl:

smt_min_cpu_load: [25]
smt_max_cpu_load: [65]
smt_awake_min_freq: [520000]
smt_sleep_max_freq: [400000]
smt_up_min_freq: [1000000]
smt_wakeup_freq: [700000]
smt_ramp_up_step: [100000]

Ezeket a setvsel programban nem találtam. Vagy ezeket át kell írni vmelyik rendszerfájlban?

3. Ti melyik programo(ka)t használjátok a CPU kalibráláshoz? Nekem fent van a CPUSpy, SetVsel és a SetCPU.

A jelenlegi beállításaim 1100/60, 700/40, 350/30. Treshold 86%
Ebből 1100 - 10%, 700 - 3%, 350 - 16%, Deep sleep 69%. Nem rossz, de a középső küszöböt szeretném variálni, hogy jobban kihasználja. Ötleteket szeretnék kérni, ez a terep nekem még új :B

WajkIUI ICS 1.12.16

Előre is köszi mindenkinek :R

(#20706) domerator válasza natë (#20704) üzenetére


domerator
veterán

Hehhe... a te aláírásod melyik kérdésre ad választ? :-))))))

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#20707) natë válasza domerator (#20706) üzenetére


natë
nagyúr

A dug...smartass governor :DDD

Komolyra fordítva a szót, te nagy spíler vagy, ha rájössz arra, mi okozza a GPS hotbootomat utalok paypalon :D

(#20708) Nataniel


Nataniel
senior tag

Hamár cpu babra....nekem ezt dobta a gép a francia rommal,alapértékekkel :)
:D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#20709) Joke21 válasza domerator (#20706) üzenetére


Joke21
aktív tag

domerator: A domiuiban hogyan tudom megváltoztatni néhány programban a fehér betűket? Pl root explorerben, egyszerűen olvashatatlan. Letöltöttem másik betűtípust, de semmi változás

(#20710) Vhunter válasza natë (#20704) üzenetére


Vhunter
tag

sebaj, a szándék a fontos ;)
Amúgy elismerem, hogy voltak benne értelmetlen kérdések. És igen, olvastam a csilliárd hozzászólást, arról hogy miket írtatok róla mostanában. Igazából a kérdés az lett vna, mivel ez egy igen friss rom, hogy van-e már olyan stabil, hogy egy hozzám hasonló nem annyira hozzáértő feltegye, avagy sem.
A CM7-es link is csak egy kis megerősítés miatt kellett vna. megtalálom én is, csak jobban bízok abban, amit ti linkeltek.
Viszonylag ritkán kérdezek, és akkor is rengeteget olvasok előtte, és keresgélek, szóval nem annyira érzem jogosnak ezt a lebaszást, de elfogadom.
Ezért az off-ért meg aztán főleg bocsi, nem szokásom.
Azóta amúgy már feltettem és próbálgatom.

[ Szerkesztve ]

(#20711) natë válasza Vhunter (#20710) üzenetére


natë
nagyúr

Semmi lebaszás nem volt benne, de pl. én akár a 3459-es hsz-ig is visszamegyek, ha tudom, hogy akkortájt volt szó róla (van egy csomó könyvjelzőm értékes hozzászólásokról).
Általában én is válaszolgatok mindenre, csak néha gurul el az andaxin.
Hozzáteszem a kérdésedre a válasz ott található, ahonnan letöltötted az említett romot.

(#20712) natë válasza domerator (#20678) üzenetére


natë
nagyúr

Homescreen WiUi. Sokat nem változtattam (gyakorlatilag semmit) az előzőhöz képest.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20713) Jaffa75


Jaffa75
őstag

fa4hu kolléga: tegnap sikerült tesztelnem a 12.16-os wajkiuit a 3 betűs navival... ismét befagyott a Defy, nem tudok mit kezdeni vele :((( . Nem tudom, hogy Wajk tud-e mókolni valamit?!
Még megpróbálom kizárni a N...ia autós kihangosítót, ami akár lehet ludas is! Hazafelé az a teszt jön, otthonról írok majd, hogy mi a tapasztalat... :K

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#20714) RootRulez válasza Jaffa75 (#20713) üzenetére


RootRulez
félisten

Kri! ;]

═════════════════════════════════════════

(#20715) natë válasza Jaffa75 (#20713) üzenetére


natë
nagyúr

Hotbootod nem volt vele? "Csak" fagyott?

Végre (bocs) valaki, aki szintén szív a GPS-szel...

[ Szerkesztve ]

(#20716) domerator válasza Joke21 (#20709) üzenetére


domerator
veterán

Joke21:

A Root Explorer eredetileg is benne volt a domiuiban, vagy te tetted fel utólag?
--------------------------------------------------------------
(#20708) Nataniel:

Minden elismerésem! :R
--------------------------------------------------------------
(#20707) Mozzarella:

Nem tudok így távolról semmit se kezdeni a hotboottal. :F
(...és nem is vagyok nagy spiller..) :DDD

Lefogadom, hogy az összes kapcsolót a settingsben, ami a gps-agps-wifi kombóra vonatkozhat, azt az összes matematikai variációban végigpróbáltad (vagy nem?)

Mondanám, hogy próbálj light romot használni, de ennek ellentmond az is, hogy nálam a komplett miui-us és cmiui alatt sem volt hajlandó hotbootra a cucc. Jópárszor kipróbáltam navi közben, zenével, bejövő hívással (párom már unja a navi tesztet, ha megyünk valahova...) és semmi zavar nincs a mátrixban nálam. Most egymás után (wifi mellett) indítottam a gps statust, a nemszabadnavit, a mapsot és semmi gond.
Csak úgy lehetne behatárolni (könnyebben), ha egymás mellett üzemelne a két teló.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#20717) Jaffa75 válasza natë (#20715) üzenetére


Jaffa75
őstag

is-is...

van amikor még észhez tér, és "csak egy pin kóddal" megúszom, máskor meg hotboot a vége! Lassan már vesszőparipámmá vélik :DDD , de tényleg jelentős dologgal nincs gondom (esetleg még amit beleoperálhatna Wajk, az a Car Home sztori - bár ezt legutóbb októberben próbálgattam vele)...

(#20718) natë válasza Jaffa75 (#20717) üzenetére


natë
nagyúr

(#20719) Joke21 válasza domerator (#20716) üzenetére


Joke21
aktív tag

Nem volt benne, én tettem bele még a zip-be.

(#20720) domerator válasza Joke21 (#20719) üzenetére


domerator
veterán

Na akkor nálad is előjött... ha beteszek valami appot a zipbe, akkor előfordul, hogy ilyen fals grafikával jelenik meg... ezt a rootexplorerrel, a quickpic-szel tapasztaltam, de lehet, hogy másikokkal is így van.
Ha lehet, akkor inkább utólag kell az appokat telepíteni, van rá hely bőven.

Ja és ajánlott meghagyni a miui galériát (nem a 3d-t), mert a quickpic nem tud lockscreen hátteret változtatni.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#20721) Jaffa75 válasza natë (#20718) üzenetére


Jaffa75
őstag

értem én hogy villanymotor, de mi hajtsa... :DDD ?

A gond nem ott kezdődik, hanem a googlesra a marketen azt írja, hogy nem kompatibilis... pedig ez ment a CM7 alatt is! a letöltés rögtön nem elérhető opció :((

(#20722) Joke21 válasza domerator (#20720) üzenetére


Joke21
aktív tag

Kössz. Megpróbáltam berakni az általam használt appokat már a zip-be, hogy ne kelljen külön telepíteni. De akkor ezek szerint nem mindig érdemes. Volt egy-két app, ami nem is indult el, pl az opera.

(#20723) domerator válasza Joke21 (#20722) üzenetére


domerator
veterán

Nem mindig érdemes. Amúgy meg a lib mappákat nézted? Pont az Opera Mobile tartalmaz lib mappát és ha annak tartalmát nem másolod be pluszban a lib mappába, akkor nem fog menni.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#20724) domerator válasza bancsi87 (#20705) üzenetére


domerator
veterán

Ha wajkiuid van fent akkor a bootmenüből is tudod állítani a cpu szabályzást, nem kell hozzá külön progi, sőt ezek nem mindegyike tud ondemandon kívül mást... sőt ha jól tudom, akkor defynél csak a setvsel vagy a milestone overclock használható (de ez nem biztos).

Mindenesetre azt ajánlom, hogy lépj be a bootmenübe és ott állítgasd a cpu-t. Ha ondemandban akarsz maradni, akkor próbáld a thersholdot 86-ról 65-70 körülre levenni, akkor talán jobban belekap a középső frekibe is.

Ha kipróbálnád a smartass governort, akkor keress vissza a tegnapi délutáni-esti postokban valahol megtalálod Lacopapi értékeit. (amit bemásoltál, azok is azok)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#20725) forest601


forest601
tag

GTA III? valamielőre jutás vagy felejtős a dolog :F :(

Samsung Galaxy S5(SM-G900F), Samsung Galaxy S3(i9300) Blue, Motorola MB525 SoC (KitKat rom)

(#20726) domerator válasza forest601 (#20725) üzenetére


domerator
veterán

Másik topicban beszélnek épp róla. :((

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#20727) kano válasza natë (#20698) üzenetére


kano
nagyúr

Milyen körülmények között csinálja neked? Most próbáltam, nekem semmi problémám ezzel (de, ha jól emlékszem ezt már próbáltuk egyszer és nekem akkor is működött korrektül). :F

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20728) natë válasza kano (#20727) üzenetére


natë
nagyúr

1 napig szinte sosem, aztán az időjárás widgeteknél (pl.most a gyári genie widget) az időjárás frissítésnél pár mp-re befagy, aztán hotboot. Az összes miui ezt produkálja nálam, a CM7 soha. Ha ez működne rendesen, soha nem térnék vissza CM7-re (s ennek nem design okai vannak).

[ Szerkesztve ]

(#20729) Nataniel válasza domerator (#20716) üzenetére


Nataniel
senior tag

Domerátor, a pár napja ismertetett TSF Shellel foglalkoztál? :U
Honnan lehetne "megvenni"? :U ;]

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#20730) caverinha


caverinha
aktív tag

Sziasztok!

Most szeretnék áttérni a gyári 2.2-ről egy CM7-re vagy MIUI-ra,utóbbi jobban tetszik,MIUI-ból mit javasoltok,láttam,h van kint belőle egy stabil ICS verzió,érdemes felpakolni avagy menjek egyel alatti verzióra inkább? illetve van az ICS verzában is magyar nyelv,mint az előzőekben?

Előre is Köszi a válaszokat!

(#20731) domerator válasza natë (#20728) üzenetére


domerator
veterán

Mozz:

2 dolgot árulj el:

mi a jóbánatos macskakőnek kell a gyári genie widgetet használni (ronda, állandóan frissíteni akar, stb.)

mi a bánatnak neked a helyfüggő időjárás gps alapon? Ha épületben vagy sokszor, akkor a lábujját is megeszi az akkudnak az állandó műholdkeresgélés frissítéskor. Ennél még az is jobb, ha beadsz vagy 8 gyakori location-t és azokat frissítteted de gps nélkül.
Ha meg sokat utazol, akkor se látod hasznát... amikor elindulsz, még nem mutatja a célállomás időjárását ugyebár... amikor meg odaérsz, akkor már bachatod, mert látod magad is nem? :DDD :DDD :DDD Tehát ugyanott vagyunk, mintha beállítottad volna előre kézzel az új locationt.
(csak röhögök itt a fórumban azon a rendszeres parán, hogy mit mutat a weather a telón és miért más az ablakon kívül... egyébként az eszem megáll, hogy mennyire tudják szidni a meteorológusokat... pedig annyira felborult már a Föld klímája, hogy az a csoda, hogy ennyire is eltalálják)
Én direkt olyan weathert kerestem/keresek, ami teljes kussban van addig, amíg én azt nem mondom, hogy uzsgyi update conditions. Persze különbözünk, de hát ha valami nem megy... akkor nem kéne erőltetni.

Ja... és mostanában első dolgaim egyike a genie widgetet terminálni mindegyik romból. :D
------------------------------------------------------------------------------
(#20729) Nataniel:

Én úgy tudom, hogy az még fejlesztés alatt van... nekem nem biztos, hogy kelleni fog. :F

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#20732) kano válasza natë (#20728) üzenetére


kano
nagyúr

Én most a Beautiful widget időjárás részét használom és nincs gondom vele. Próbáld ki azt.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20733) carbapenem válasza Jaffa75 (#20713) üzenetére


carbapenem
tag

Szia,

Wajk az oldalán azt írta próbálj vset-et emelni, októberben nekem is fagyott/hotbootolt, de a legújabb ICS addonossal és a 11.18-assal nincs gondom vele és közben bejövő hívást is lekezel gond nélkül.
Az ICS addonost Domi-s cpu beállításokkal is gond nélkül szereti, a novemberi default értékekkel ment.
sokan javasoltak itt a fórumon korábban másik verziót a naviból (mármint ugyanabból a naviból).

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#20734) Jaffa75 válasza carbapenem (#20733) üzenetére


Jaffa75
őstag

a wajkiui alapbeállításával mentem azzal hotboot rendszeresen... most Domerator szaktudós fórumtárs beállítására tértem át mintegy 55 perce... (azóta 59% deep sleep... :DDD )
Ha ezzel is fagy az gáz, mert itt csak 1000 a felső freki! (ott ugye 1100 volt)

Majd meglátjuk..., kösz a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#20735) natë válasza domerator (#20731) üzenetére


natë
nagyúr

Nem használom, nem mondtam ilyet :D Azt írtam, hogy most épp az tolt egy bukfencet, mert már kínomban azt próbálgattam. MINDEGYIK widget hotbootba küldi a telefont, ha a locations-nél "on" mindhárom kapcsoló.
Nem használom állandó frissítéssel soha ezeket a widgeteket, de maga a tény zavar, hogyha használnám hotbootolna...Mivel a GPS hotbootol, a navigációt alapból felejthetem.
Comprende? :)

(#20736) domerator válasza natë (#20735) üzenetére


domerator
veterán

Comprende hát... tudom, hogy így is kellene neki működnie...
Csak annyit próbáltam mondani, hogy ha nem megy úgy, ahogy akarom, akkor nekem is jobb, ha úgy akarom, ahogy megy. (pici megalkuvás, de nem megy másképp)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#20737) natë


natë
nagyúr

WiUi kérdés, mert ezt nem értem. Kigyomláltam belőle minden ICS cuccot, widgeteket, témát, háttérképet. Fölmásoltam a stock miui témákat. Ennek ellenére root explorerben ugyanúgy az ICS ikonokat mutatja, sőt valahonnan alapértelmezettnek az ICS wallpapert is betölti. Ez a framework miatt lehet? :F

(#20738) Z0C! válasza natë (#20737) üzenetére


Z0C!
őstag

es ha mas Ikon temat hasznalsz az nem jo?

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#20739) natë válasza Z0C! (#20738) üzenetére


natë
nagyúr

De, csak szeretem tudni a miérteket és a hogyanokat ;)

Más: az Opera dőtött karaktereinek az oka: az Arial betűtipusok valójában átnevezett Roboto fontok.

[ Szerkesztve ]

(#20740) toth_janika


toth_janika
őstag

Találkozott már valaki hasonlóval:
CM7.1 stable, és hetente legalább 1x eldobja a hálózatot. Szürke a visszajelző indikátor, hívást nem lehet se indítani, se fogadni, 3g adatkapcsolat nincs.
Másik hibajelenség, hogy 3g van, csak szürke az indikátor.
Tudjátok ennek az okát? Hálózati karanbtartás biztos hogy nincs, mert a szolgáltatónál dolgozok!

Szerk.:
WIPE, Dalvik törölve

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#20741) Z0C! válasza toth_janika (#20740) üzenetére


Z0C!
őstag

Melyik szolgaltatonal? :)

Adatok engedelyezese? a SIM megfeleloen van benne?

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#20742) toth_janika válasza Z0C! (#20741) üzenetére


toth_janika
őstag

Adatok engedélyezése?
Az adatforgalom engedélyezve van, SIM ok, mert stock volt előtte rajta és ezzel nem volt probléma!
T

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#20743) Z0C! válasza toth_janika (#20742) üzenetére


Z0C!
őstag

kollega :D
V

beallitasok, es ott alkalmazasok, MIUIm van mar nagyon nem emlekszem ra...
ott nezd meg. Masik SIMmel megy-e. Ki-be kapcs? FR volt?
Vaseband-ot atallitottad?

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#20744) pallacko válasza domerator (#20680) üzenetére


pallacko
tag

Hali
Linket kérdések hozzá?

iPhone 8+, iPhone X, iPad Air 2019, Apple watch S4, GitUp Git2P sportkamera, DJI Osmo Pocket

(#20745) toth_janika válasza Z0C! (#20743) üzenetére


toth_janika
őstag

Hm... FR volt, Baseband nem lett állítgatva. Nem is tudom, hogy milyenen kéne lennie! :DDD
On/Off megoldja, de csak időlegesen!
Gondolkodom, hogy ledörzsölöm róla, és teszek MIUI-t rá, hátha csak a CM7 szivat
Most a Current BaseBand Version: France Vodafone sor van.
Ez jó nekem?

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#20746) domerator válasza pallacko (#20744) üzenetére


domerator
veterán

Kipróbálnád?

(vigyázz... tettem bele egy kémprogramot, ami még az általános iskolai bizonyítványod eredményeit is elküldi az FBI és a Moszad szervereire és a reggeli merevedések számát is naplózza) :DDD :DDD :DD

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#20747) Nataniel válasza toth_janika (#20745) üzenetére


Nataniel
senior tag

A helyes base a central eu,elvileg :)

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#20748) toth_janika válasza Nataniel (#20747) üzenetére


toth_janika
őstag

Central Europe RT_2.34.0?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#20749) vic70 válasza domerator (#20746) üzenetére


vic70
tag

Én igen,kipróbálnám :)

(#20750) pallacko válasza domerator (#20746) üzenetére


pallacko
tag

Persze. Ez kérdés?

iPhone 8+, iPhone X, iPad Air 2019, Apple watch S4, GitUp Git2P sportkamera, DJI Osmo Pocket

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.