Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3711) radio100jozs


radio100jozs
őstag

A hétvégén a Zemplénben túráztam, és több kis falut is felkerestem. Az már nem kérdés, hogy a legeldugottabb helyen is csak Telekom van, más semmi, de az alábbi dolgot már sejtettem a lefedettségi térkép alapján, de nem hittem volna, hogy ez a valóságban is így van.

Adott, hogy a Telekom-Telenor Budapesten kívül megosztotta a 800 MHz-es 4G frekvenciasávját, ez nem újdonság.

De ez most az szülte a völgyben lévő Háromhután (Óhuta, Középhuta, Újhuta), hogy itt Középhuta felett van egy nagy mobil antenna torony, ezen csak Telekom van fent 2G-4G, de így viszont a megosztás okán van Telenor 4G is, de csak 4G. Így előállt az a helyzet, hogy van Telenor lefedettség egy eldugott helyen, max beltéri, de csak adatkommunikációra. lehet csak nekem érdekes, de kuriózum kategória szerintem, és biztos, hogy nem egyedi területről van szó. Amúgy jó döntés volt, hogy a Telekommal mobilnetezek, mert az Északi-középhegységben a Voda az sehol sincs, de a Telenor is csak foltokban. Bezzeg a Telekom tényleg lassan eléri a 2G lefedettségét, a hegyek között is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.