Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1037) BodicsekAtti


BodicsekAtti
csendes tag

Üdv!
A következő lenne a problémám, ha valaki tudja a megoldást légyszi' segítsen:

Telenor-os mobilinternet előfizetésem van, már évek óta. Működik is rendesen, eddig nem volt probléma.
A napokban vettem egy új Laptop-ot, amire Windows7 operációs rendszer került. Az eddigi gépemen XP volt.
A mobilinternetes ezköz rácsatlakoztatása után automatikusan elindult a telepítőprogram, fel is sikerült telepíteni a modemhez tartozó Connection Manager neveztű programot. Amúgy a modem maga egy SAMSUNG SGH-Z810 model, szóval nem mai gyerek.
A probléma az, hogy miután megadtam a hálózai beállításokat és az internetkapcsolat beállításait, nem hajlandó csatlakozni a hálózathoz, sőt ha elindítom a Connection Manager nevezetű programot az fut ugyan, de azt kéri, hogy csatlakoztassam a modemet, miközben csatlakoztatva van.
Az USB csatlakozók működnek, sőt ki lett próbálva egy másik típusú mobilinternettel is, azzal működik az internet. Felismeri és automatikusan csatlakozik. De ezzel nem.
A kérdés az, hogy mit kell beállítanom ahhoz, hogy felismerje a Win7 hogy csatlakoztatva van a modem? Magát az ezközt valamilyen szinten felismeri, hiszen feltelepítette a szükséges programot a működéséhez, de mégsem érzékeli, hogy csatlakoztatva van.
Remélem érthetően fogalmaztam; nem vagyok túl játras a témában.

Előre is köszi a választ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.