Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) Maist válasza DrBubo77 (#49700) üzenetére


Maist
senior tag

Értem, akkor ez volt az oka. Kérdés már csak az, mi történik, amikor majd lejár a hűség? Remélem nem piszkálják meg az adatmegosztós korlátlan net csomagom, az árát, vagy az adatmegosztó kártyát illetően...

(#49702) falabu88 válasza Maist (#49701) üzenetére


falabu88
aktív tag

Hello data már vagy 3 éve nincs, de akinek volt megtarthatta. Nem szoktak csak úgy csomagokat megszüntetni. Adott flottacsomag csak akkor változik/szűnik meg, ha a szerződött flottapartnerrel változik valami, de erről meg előre kell értesíteni az ügyfelet.

Egyébként azért van valószínű ez, hogy átvették az előfizetőket, mert így jutalékot fizetnek a flottaszolgáltatónak. Ha véletlen ők csődbe mennek, akkor nem marad fenn X millió forint tartozásuk a Telenor felé
Az előfizetőknek is biztonságosabb így :)

(#49703) Stavi


Stavi
tag

Sziasztok,
Otthoni Mobilinternet csomagot keresek.
Jelenleg voda home net plusz van 150+150gb adatkorlattal havi 7500ftert.
Ennél keresnék jobb ajánlatot. Vagy olcsóbbat,vagy nagyobb nappali adatmennyiséggel :) létezik ilyen?
A rendes térerő sajna csak a vodanak van.
Más szolgáltató esetén fontos lenne kipróbálási lehetőség.
Köszönöm a segítséget
Üdv Tamás

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#49704) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Az Audi flottába kinek a nevén van a kártya?

(#49705) falabu88 válasza INGJOKE (#49704) üzenetére


falabu88
aktív tag

Mivel dolgozói flotta, természetesen saját néven.

(#49706) Beniii06 válasza Stavi (#49703) üzenetére


Beniii06
őstag

"Más szolgáltató esetén fontos lenne kipróbálási lehetőség."

Akkor előbb szerezz be egy telenoros feltöltőkártyát és teszteld, mert ettől olcsóbban csak ott van korlátlan internet(már publikus tarifában is vagy flottás tarifában).

"Got any other secret weapons?"

(#49707) vegyszer válasza Beniii06 (#49706) üzenetére


vegyszer
addikt

Van a hosszabb, bonyolultabb út, egy szerződést felbontani. Az elállási lehetőség. De ez csak bizonyára s ideig, bizonyos körülmények között lehetséges.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#49708) Fenyi Leopol válasza Stavi (#49703) üzenetére


Fenyi Leopol
tag

Telenor korlátlan Internet Otthon szolgáltatás 30 napig kipróbálható. Ha nem jó vissza lehet adni.

FL

(#49709) tkomlosi válasza Fenyi Leopol (#49708) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Vajon hol működik? Általam kipróbált címek közül egy sem :(

(#49710) tkomlosi válasza Stavi (#49703) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Legolcsóbb próba: sparban 490Ft-ert veszel egy Telenor kártyát, aktiválod. Kapsz 24 óra korlátlan netet. Így ki tudod próbálni.

(#49711) iceQ! válasza Fenyi Leopol (#49708) üzenetére


iceQ!
addikt

Be kell vinni üzletbe vagy elég ha jelzem és visszaküldöm? Nálam van egy router + sim de nem hiszem hogy fog kelleni.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#49712) Fenyi Leopol válasza iceQ! (#49711) üzenetére


Fenyi Leopol
tag

Üzletben tudják visszavenni.

FL

(#49713) Z'Z"


Z'Z"
őstag

Sziasztok,
Elnézést, de munkahelyről írok, így nem tudok visszakeresni.😊
Olyan problémám van, hogy az IQpro másodszor számláz ki nekem SMS használatot.
Az előző esetnél abban maradtunk, hogy kezdeményezik az SMS tíltást a szolgáltatónál, mert én nem küldök erről a kártyáról SMS-t.
Ennek ellenére megint rajta van a díjbekérőn 11 db SMS. 🤔
Másnak is volt ilyen gondja?

(#49714) 4Grider válasza Z'Z" (#49713) üzenetére


4Grider
nagyúr

Van egyáltalán sms tiltás a Telenornál, vagy bármelyik hazai szolgáltatónál?
A kártyát milyen eszközben használod? Ha ki-be pakolgatod eszközökbe, akkor - eszköztől függően - küldhet ki az eszköz sms-eket, de ezek jellemzően nemzetközi sms-ek szoktak lenni. Ehhez a szolgáltatónak nincs köze, de logikusan számláz utánuk.
Megoldás lehet, ha elrontod az sms központ számát, akkor nem megy ki sms. Csak egy kártyacsere ezt simán helyreteheti.

(#49715) Z'Z" válasza 4Grider (#49714) üzenetére


Z'Z"
őstag

Hordozható Wi-fi Router.
A kártyát nem szoktam kiszedni, csak internetezéshez használom.
Én úgy tudom, hogy lehet tíltani, illetve az IQpro is azt írta, hogy kezdeményezik.

(#49716) Mikulásbá válasza Z'Z" (#49715) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem is ilyen cuccban van, már cseréltem is párat, de sms soha nem volt számlázva-használva sem természetesen. :U

[ Szerkesztve ]

(#49717) adam1400


adam1400
tag

aki iqpro-s van nála 5g? mutattok 1 mérést?

(#49718) 4Grider válasza adam1400 (#49717) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egyelőre nincs az 5G-re előfizetés/flotta szintű szűrés. Mi értelme a mérésnek? Az 5G is mindenütt és minden időpontban máshogy teljesít. Lehet 1 Gbps felett is, és lehet néhány 10 Mbps is...

(#49719) Z'Z" válasza Mikulásbá (#49716) üzenetére


Z'Z"
őstag

Sajnos nekem ez a második eset. 😟
A mostani:

Több, mint egy éve kötöttem velük szerződést, de eddig nem volt semmi probléma.
Ezért is bosszantó ez az egész.

(#49720) martonl válasza 4Grider (#49714) üzenetére


martonl
senior tag

Az SMS tiltás létező szolgáltatás, mi is kértünk ilyet, amikor a GSM terminálokra próbáltak küldözgetni.

(#49721) brekes


brekes
tag

Sziasztok! 21.én kaptam meg az iqprotol a korlátlan, telenoros adat kártyámat. Ugye alapból 4gb volt csak rajta. Az e-mailben azt írták, hogy 26.-a éjféltől lesz korlátlan. De nekem csak újra 4gb adatforgalmam volt a mytelenor applikációja szerint. Már el is használtam és megint lassítottak. Most akkor szerintetek ez mikor lesz valóban korlátlan? :F

(#49722) 4Grider válasza brekes (#49721) üzenetére


4Grider
nagyúr

A flottakezelő tudja a legjobban a választ. Miért nem őket kérdezed?

(#49723) vegyszer válasza brekes (#49721) üzenetére


vegyszer
addikt

Kellett az APN-en állítani, hogy legyen internet? Vagy más volt a megoldás?
Mult héten kérdezted, de aztán nyitva maradt a kérdés

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#49724) brekes válasza 4Grider (#49722) üzenetére


brekes
tag

Írtam emailt, semmi reakció. Telefonon sem érem el őket...

vegyszer: alapból net beállításon volt. Az nap amikor feltettem a kérdést, estére már működött is. Gondolom akkorra aktiválták.

(#49725) aminat


aminat
tag

Az EQ Telenoros csomagoknál az internet adatmennyiségbe a közösségi média használat az beleszámít?

(#49726) 4Grider válasza aminat (#49725) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen.
Telenornál csak az HBO Go és a Telenor MyTV használata nem számít bele az adatforgalomba.

(#49727) aminat válasza 4Grider (#49726) üzenetére


aminat
tag

A DPI-s új csomagokban nem számít bele, az is Telenoros.

(#49728) 4Grider válasza aminat (#49727) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mióta elérhetőek ezek az új DPI-s csomagok?

(#49729) petir válasza brekes (#49721) üzenetére


petir
senior tag

Szia ,
Meg tudod mondani pontosan milyen sebességre korlátoztak le ?
Köszi !

(#49730) brekes válasza petir (#49729) üzenetére


brekes
tag

Szia, speedtest ennyit mér, kevés térerővel. Böngészni kompromisszumokkal lehet. Akár a youtube is megy persze nem fullon.

(#49731) aminat válasza 4Grider (#49728) üzenetére


aminat
tag

Talán fél éve.

(#49732) cydor02


cydor02
újonc

2019 nyarán igényeltem, új kártyával, először adatkártyát küldtek, (addig addig leveleztem velük mig személyesen át tudtam venni) aztán szépen ment is minden mignem 2020 ban megszüntettem a vállalkozásomat és jeleztem, hogy magánszemélyként szeretném tovább fizetni írják át. nah itt kezdődtek a bajok, ráadásul időközben el is költöztem. és bár elektronikus számlám volt jeleztem, hogy ha kell akkor új posta címem van. hát ez már sok vbolt és hónapokig szenvedtünk a témán, majd megint költöztem, így megint át kellett írni a számlázási címet.
végül annyira elegem lett hogy 2020 decemberében fel akartam mondani a szerződést, hiszen elméletileg azonnal felmondható, nincs átfutási idő. közben kiderült, hogy a cég aki mint tanácsadó, szerződéskötő segített, az már megszüntette velük a kapcsolatot, de erről szartak tájékoztatni,
kértem a mobiltanácsadás.hu-t (OSS Hungary) hogy ki szeretnék lépnyi a flottából mert kapok céges korlátlan előfizut, nincs rá szükségem, viszont vinném a számomat. hát ez megint nagy terhet jelentett, szóval megállapodtunk inkább abban, hogy átírjék a számlát a nevemre, és átváltunk adatkártyára.
kiderült adatkártyára nem, de 200perc+korlátlan netre át tudok váltani. ok szuper.
aztán kértem, ha lehetséges, akkor kérek olyan kártyát amivel az autoban a tableten lehet netezni navigálni. én ezt autós kártyaként neveztem (honnan tudjam hogy pont így neveznek egy adatmegosztásra nem, csak hívásmehosztó kártyát. hát megrendelték nekem az általam kért adatmegosztó helyett az általam használt elnevezés alapján az autós kártyát. természetesen semmi irásos vagy szóbeli tájékoztatás, sőt rá is kérdeztem, mivel tudom hogy a nyilvános telenor csomagoknál a korlátlan net nem osztható csak max 50GB, de azt mondták működni fog!
Ekkor még a tarifaváltás nem történt meg de gondoltam nem probléma, a 4GB netem megosztásával ki lehet próbálni, ha mégse jó, visszaadom.
nem jól gondoltam.
kipróbáltuk, a hívások sms-ek megjönnek a kártyára, de net nincs rajta se routerben se telefonon.
azonnal hívtam is őket.
Hát nem tudják miért nincs az autós kártyán, net, majd beaktiválódott a huzavona alatt a korlátlan netes csomagom, hát tovább próbálgatjuk. (természetesen telenort hiába kerestem, flottás csomagnál még annyit sem mondanak meg hogy autós kártyán nincs net csak hívás és sms és azt se hogy korlátlan net fottásnál se osztható.
odáig jutottunk már hogy biztosan szolgáltatási hiba inkább megadták a flotta szervizkódját az ügyintézéshez hogy intézzem én...
nah így már kiderükt hogy ebben a flottában sem oszt adatot az autós kártya és a korlátlan net se osztható. megosztókártyával se.
nah újra reklamáció az OSS-nek majd pár nappal késöbb visszaigazolják.
mondom, oké, de miért nem tájékoztatnak, és miért nem tudják , hogy mi van a szerződésben?
nah addig addig mig elértem, hogy az autós kártyára beadtak egy jóváírást, majd valamikor visszakapom az árát, ehhez azonban már több számlának a befizetését is vissza kellett tartanom (Telenor javaslatára) mert egyébként nem rteagálnak semmire, hiába van ügyfélszolgálat telefonon megigérik a 48 órán belüli visszahívást, talán 2x hívtak a szerződés tartama alatt, hiába van személyes kapcsolattartó, ő is tehetetlen, és minden eggyes tollvonást egyeztetnie kell.
végül úgy határoztam, hogy ennek így semmi értelme eleve jóval magasabb a havidíj a weboldalon írtnál, és már gyakorlatilag minde számla befizetést vissza kell tartanom mert 2 hónap a 2 napos válaszadási idő (kb 5 email és 10 telefonhívás után kapok egy választ, de váletlenül se visszahívást amit ígérnek... többnyire olyan emaileket amik sohasem érkeztek meg (mert a yahoo meg a gmailen csak az ő leveleik elkeveredtek, még spamba se bírtak bekerülni, míg mindenki másét megkapom. de újabban a céges emailemre sem érkeznek meg a válaszakinak csak a fele..
és végre jön a csodálatos megváltás, kaptam is értesítést róla, hogy kiléphetek a flottából!
még hiányzik egy számla mert véletlenül papír számlára átállították (amit szintén nem tud a telenor visszaállítani) a kedves postásunk meg hol megtalálja a postaládát hol a szemetesbe dobja vagy mit tudom én. szóval az utolsó 3 számláról csak fizetési felszólítást kaptam aztán (vlószínüleg valamelyik szomszéd megtalálta egyiket másikat, így a postaládámba is bekerült a júliusi aug-ban az augusztusi még nincs meg a szeptemberit meg megkaptam (ujjééé :-) már ennek is ürülni kell) viszont hiába jeleztem júliusban augusztusban is hogy továbbra is e számlát kérek szeptember közepén kaptam egy telenor értesítést, erről, amiben természetesen nincs benne a hiányzó számla...
az OSS meg olyan jófej volt hogy a sok hisztim elismeréseként 3 havi flottadíjat elengednek kárpótlásképp. így nem 3x annyi lett a számlám hanem duplája (azaz decsember óta tulajdonképpen ingyenes lenne, ha a gégesre át lehetett volna vinni, de ilyen sokáig tartott...

(#49733) brekes


brekes
tag

A 21.én átvett korlátlan adatos iqpro kártyám most lett korlátlan. :C El sem hiszem...

(#49734) DrBubo77 válasza brekes (#49733) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Gondolom, most volt számlazárás. Náluk a korlátlan így aktiválódik, ez volt korábban is téma.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#49735) tkomlosi válasza brekes (#49733) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Kar, hogy érdeklődésre, sem telefonon, sem emailben utolérhetetlenek. Másnak hogyan sikerül velük kommunikálni?

(#49736) vegyszer válasza tkomlosi (#49735) üzenetére


vegyszer
addikt

Lassan, kitartóan.
Geczy módon a legsikeresebb kommunikáció az volt, mikor reggel negyed ötkor küldtem SMS-t. Kilencre a gondom meg volt oldva. ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#49737) 4Grider válasza tkomlosi (#49735) üzenetére


4Grider
nagyúr

A tagdíjmentes flották legnagyobb részére jellemző a közel 0 ügyfélszolgálat. Ez nem csoda, nem keresnek annyit az ügyleten, hogy erre külön fussa. Abból kell kiindulni, hogy ha nem vagy türelmes ember, minden néhány napon belül kell és az előfizetés megrendelésén és lemondásán/visszaküldésén kívül mást is intézni akarsz majd, akkor válassz olyan flottát, ahol te vagy az előfizető is (flottaigazolással magad kötsz előfizetői szerződést, így mindent te intézel a szolgáltatónál az előfizetéseddel kapcsolatban).

(#49738) tkomlosi válasza 4Grider (#49737) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Nincs meg tőlük semmim. Az egyik tarifarol kérdeztem valamit. Ajánlásom is van. Nem sürgős a dolog, csak egy válasz jó lenne, mert a kérdés roppant egyszerű volt.

(#49739) Mardel


Mardel
őstag

Sziasztok!

Vodafone Tuti+ feltöltő kártyát használ valaki?
Net nélküli opció van, nincs havidíja 19 Ft-os percdíj, az érdekessége az, hogy 300 Ft felett éjféltől éjfélig adott napon korlátlanul lehet vele telefonálni.
A kérdés, hogy van-e valami csapda a dologban?
Mert ha valaki időszakosan beszélne sokat annak szerintem nem rossz választás és ha dual simes a telefon akkor egy Digimobil Plusz 15 GB nettel 200 perc lebeszélhetőséggel 1500 Ft-ért Vodásat meg minimum 2000 Ft-al feltöltik és 365 napig lebeszélhető.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#49740) Caldera válasza Mardel (#49739) üzenetére


Caldera
aktív tag

Nincs benne csapda, úgy működik, ahogy le van írva (lányomnak van). Ha kell hozzá adat veszel megújulót, vagy csomagot váltasz.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#49741) Mardel válasza Caldera (#49740) üzenetére


Mardel
őstag

Értem, köszi!
Jelenleg Telekom Mobil S 2019 + 2GB net előfizetésem van még november 28-ig köt a hűségidő.
Ebben Telekomosok felé korlátlan hívás + sms van a netnél a közösségi alkalmazások plusz spotify, deezer, tidal forgalma korlátlan havi 3032 Ft-ért.
Gondolkozom egy kevesebb havidíjas előfizetésen mert a számhordozások miatt így is 3500-4500 Ft-ra jön ki a havi költsége. A Tuti+ kártya meg lefedné azt az igényem napi 300 Ft-ért, hogy ha néha 10 órát beszélek telefonon.
Net van iQpros korlátlan havi 4931 Ft-ért, de az külön mobil routerben.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#49742) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Valaki iq pro-s elérhetőséget tudna adni?
IOS 15 firssítés óta nincs mobilnetem.
Egyszerűen Telenor HU EDGE-t ír ki.
APN-t átírtam "online"-ról "net"-re de egyszerűen nincs mobilinternetem .

Telenornál pedig nem tudnak nekem segíteni mert ez nem lakossági ügyintézés hanem vállalati és azt javasolták ,hogy az IQ PRO KFT-t keressem fel..

(#49743) DrBubo77 válasza AsusBoy (#49742) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

A másik topikban írták, hogy ez ismert szoftverhiba.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#49744) csacsi67 válasza AsusBoy (#49742) üzenetére


csacsi67
addikt

szia nem biztos ,hogy elég amit csináltál csináld meg a hálozati beállitások alaphelyzetbe állitást majd kapcsold ki és utánna be. [kép]

(#49745) kezman válasza Stavi (#49703) üzenetére


kezman
őstag

Szia, nekem Pannonos Mobilnet 100 Gb csomagom van, 5250 /hó, meg vagyok elégedve, a kártyához adnak rutert, nekem hálózati van, hordom magamml nyaralás stb, eddig mindenhol használható volt, gyakorlatilag mindenre elég, még nem értem el a korlátot soha, igaz film letöltést mellőzöm.

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#49746) vpanangin válasza kezman (#49745) üzenetére


vpanangin
senior tag

Melyik flottától van ez a 100 GB csomag?

(#49747) xviktorx válasza vpanangin (#49746) üzenetére


xviktorx
tag

Telenor Hipernet csomag. Ma már ezzel a kondícióval nem lehet kapni ( csak 30 gb, 60 gb és 150 gb. van magasabb áron). Aki még anno vette annak megmaradhatott a 100 gb viszonylag baráti áron hordozható routerrel.

[ Szerkesztve ]

(#49748) vpanangin válasza xviktorx (#49747) üzenetére


vpanangin
senior tag

Köszönöm.

Akkor jól gondoltam, hogy nem ebbe a topicba való téma.

(#49749) csab3sz_


csab3sz_
csendes tag

sziasztok! nagyjából 3 éve telenoros korlátlan internetem van, viszont évről-évre egyre lassabb, manapság már használhatatlan. a kezdeti időkben 25-30 megabit lazán napközben, azóta 20 ezerért vettem egy antennát is és így is általában 5megabit körül van, megesik hogy ettől is kevesebb.

szeretnék váltani, de legfőképp vodafone flotta érdekelne, viszonylag jó a térerő errefelé és a mobilnet is kellően gyors. tud valaki pénztárca-barát vodafone flottás internetet? nem fontos szempont a teljes korlátlanság, de azért párszáz GB legyen, filmezésre, játék letöltésre, youtube-ra.

a vodafone 500gb csomagról tudok, de 9 ezerért soknak tartom. a táblázatot átnéztem de sajnos jobbat nem találtam.

(#49750) 4Grider válasza csab3sz_ (#49749) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pont azért viszonylag gyors nálatok, mert nem hozzáférhető náluk routerbe/modembe való több száz GB-os csomag. Még mindig nem cél náluk, hogy ledöglesszék a hálózatukat, náluk ez ui. sokkal könnyebb, mint a másik kettőnél (a kevesebb bázisállomás miatt).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.