Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) Soma01 válasza wwenigma (#15650) üzenetére


Soma01
veterán

Értem, (vagy nem) de gondolom azt te is tudod, hogy mindhárom szolgáltatónak van 800 MHz-e?!
Az más kérdés, hogy összefogtak és nagyobb a spektrum ---> nagyobb az elérhető max. sebesség. A terjedés ua. lesz.
Arra meg kíváncsi leszek, hogy hogyan fog a Voda egyedül több tornyot építeni, mint a másik kettő együtt?! Mivel ezt ígérte...

(#15652) wwenigma válasza Soma01 (#15651) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem ugyanaz a terjedés, minnel magasabb a frekvencia annal kisebb teruletet képes lefedni egy bazisallomas viszont annal nagyobb az elerheto savszelesseg. Ezert van hogy varosokban nagyobb frekiket hasznalnak mig kulterületeken az alacsonyabb de jobban terjedő frekit. Lásd Voda 3G 900/2100MHz.

Szerintem ugyanazt mondjuk csak maskepp mivel en különbozo frekvenciakat hasonlitottam a terjedeshez viszonyitva. A Telekom+Telenornak nagyobb szelet jutott egyutt a 800MHz-bol. Na de ez mar nagyon off, viszont az ON része az az, hogy aki a jovore tervez az szvsz Telekom - árban is a többi alatt van akar flottan kivul is. 50perc+1GB net 3280ft havidijjal elerheto barkinek es a lassitas sem 9kbps mint a vodánál. Bár eddig a Telenor lassitasa az uber alles, 128-1024kbps közé korlatoz. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15653) Soma01 válasza wwenigma (#15652) üzenetére


Soma01
veterán

Én ugyan azokat a frekvenciákat hasonlítottam, mivel a 4G a városokon kívül mindenkinek 800-on fog menni. A Voda jelenlegi 3G-je meg városon kívül 900-on megy. Itt nincs nagy eltérés a terjedés szempontjából.

Igazad van, a Telekom most jó a publikus tarifákban. Éppen ezért kellene a Vodának lépnie valamit, mert szerintem ő van legjobban lemaradva (3G-t kivéve) minden szempontból a meglévő hang előfizetés mellé rendelhető net csomagok terén (a csak adatcsomagokon is lehetne javítani, de az nem annyira gáz)!! :)) Úgy mint: ár, kínált csomagok darabszáma, azok által kínált adatmennyiség, 4G lefedettség és 4G sebesség, lassítás, ráadásul van olyan csomag, hogy nem lassít, hanem megszünteti a netet ha elfogy... Ezt át kellene gondolni a Vodának!
De akinek 1-2 GB elég és kell az olcsó, nem VOIP beszélgetés, flottás egymás közti ingyen-duma is kell, +olcsó alap havidíj, annak jó a Voda.

(#15654) arkone válasza wwenigma (#15652) üzenetére


arkone
aktív tag

A T mennyire lassít le valójában? Én azt vettem észre, hogy miután elértem az adatforgalmi limitet, LTE-n gyorsabb, mint 3g-n.

[ Szerkesztve ]

(#15655) mike1334


mike1334
veterán

Help!
Megjött a DPI-s excel tábla..kéri az állandó lakcímet meg a lakcímet is..albérletben vagyok, szerepel is a lakcímkártyán, de a szolgáltatónak nincs meg ez az info, és a saját számom szeretném hordozni, és én se szeretném, ha ez a cím szerepelne bárhol is, mert ugye az albérlet az eléggé változó dolog.
Meg lehet adni lakcímnek az állandó lakcímet is (meg persze az állandó lakcímnél is), vagy ez problémát fog jelenteni a szerződéskötéskor?
Köszönöm!

szerk.: mondjuk a lakcímkártyán is lakóhely van meg tartózkodási hely..

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#15656) szürke


szürke
tag

Van esetleg valakinek valamilyen infója arról hogy várható-e változás a DPI-nél most hogy csökkent a hívásvégződtetési díj?

(#15657) Ezekiel Ston válasza mike1334 (#15655) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Szerintem ez nem lehet gond.

(#15658) mike1334 válasza Ezekiel Ston (#15657) üzenetére


mike1334
veterán

Köszönöm!
Illetve amit kaptam excel táblázatot...abban nincs olyan rovat, hogy melyik tarifacsomagot szeretném, meg hogy hordozni szeretném-e a számom (igaz van egy telefonszám rovat, bár az gondolom inkább a kapcsolattartás miatt). Ez így okés, és majd később keresnek meg a részletekkel, vagy nagyon nem látok vmit, amit kellene? :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#15659) Ezekiel Ston válasza mike1334 (#15658) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Szerintem olyan számot kell megadnod amin tuti elérnek, meg a lakcímnek a lakcímed kell megadni, majd ha levelet akarnak küldeni azt külön feltüntetni, hogy hova kéred....-szerintem.

(#15660) atus72 válasza Ezekiel Ston (#15659) üzenetére


atus72
senior tag

Alapvetően ezek az adatok a beazonosításhoz kellenek, azt add meg ami most a szolgáltatódnál van és akkor tuti jó lesz, ha bármi eltér akkor megáll a folyamat, egyébként meg az excel az kb üzletkötőként változik és azt írsz bele kommentbe amit akarsz, ott nyugodtan jelezheted hogy számhordozás lesz.
Amúgy vicc az az egész folyamat de nem keltek újabb flamet :D

(#15661) NorbiG2 válasza Soma01 (#15646) üzenetére


NorbiG2
tag

Lakossági szinten, nem területin.

(#15662) NorbiG2 válasza wwenigma (#15650) üzenetére


NorbiG2
tag

Ha valaki példát szeretne, hogy megértse.....
Vegyük alapul a hangfrekvenciát. A mély hangok alacsonyabb frekvenciájúak, így jobban szétterjednek, messzebb hallatszódnak, mint a magasak.
Menj el egy disco mellett. A magasakat közelről hallod. Ahogy távolodsz, csak a mély hangok hallatszódnak.
Ugyanez érvényes a mobilfrekvenciákra. Persze a magasabb frekvencia bővebb sávszélességet biztosít, csak kisebb területen.

(#15663) GaborGh


GaborGh
őstag

Sziasztok!

Nálatok milyen időtartamú volt a DPI flotta átfutása, mert lassan egy hónapja várok, hogy felhívjanak és flotta taggá váljak, nálatok is ilyen hosszadalmas volt a belépés?
Illetve a telefonos egyeztetés után még mennyit kell várni?

[ Szerkesztve ]

(#15664) Vangelis válasza GaborGh (#15663) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem 1 hét volt kb.

Elég gyorsan lezongorázták.

Hívd fel te őket.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#15665) tomchy válasza GaborGh (#15663) üzenetére


tomchy
tag

Esetleg nézd meg, hogy nem hívtak-e egy 20-as számról régebben. Mert ismerősi körben előfordult, hogy az adatok leadása után 2 héttel hívták a delikvenst, aki nem tudta felvenni, utána meg nem hívta vissza az ismeretlen számot. Aztán csak várt...

Ha felhívnak, akkor néhány napon belül átveheted a sim-et.

Hívd fel őket, ment pü

[ Szerkesztve ]

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#15666) GaborGh


GaborGh
őstag

Valaki említette, hogy korlátlan flottát keres, én most kaptam egy ajánlatot 6900ft-ért, 500MB nettel a mobilflotta.hu-tól, ha valakit érdekel privátban átküldöm neki.

(#15665) tomchy
Köszi szépen a számot, holnap reggel hívom is őket :)
A kapcsolattartómtól nem kaptam telefonszámot, azt mondta hívni fognak 2 héten belül...

[ Szerkesztve ]

(#15667) mexel válasza GaborGh (#15666) üzenetére


mexel
veterán

A mobilflotta.hu-nál a telefonszám gondolom sajnos a mobilflotta nevén van. Túl szép is lenne a honlapjukon leírt dolog anélkül. Gondolom ez az. Ha az előfizu maradna a nevemen és nincs hűség már mennék is :)

(#15668) Soma01 válasza mexel (#15667) üzenetére


Soma01
veterán

Nem az. De, plusz áfa... A tel.szám a saját neveden marad, hűség nincs, a beugró 10.000 Ft + (ha nincs hűség) 4.000 Ft. Nem nagy durranás, de jobb mint a semmi. 10.000 helyett 8.900 bruttóban. De bukod azt az ezrest is 10 (+4) hónapig a belépés miatt. Ha aláírsz hűséget, spórolsz 14.000-t 2 év alatt. Ez nem nagy. Telekomos amúgy, de szerintem ennyit mindenki ki tud harcolni magának is aki most hűségmentes. Még többet is (2.000), de mondjuk nem a Telekomnál. :D (+ hűséggel! :DDD )

(#15669) mexel válasza Soma01 (#15668) üzenetére


mexel
veterán

Akkor ez a mobilflotta.hu és nem a mobilflotta.net. ha nevemen marad az előfizu és nincs hűség akkor lehet hogy megéri. Nincs valakinek pontos árlistája tőlük? A honlapon van sok ár de sok a -tól és az -ig, ebből nem tudom pontosan melyik micsoda. Érdekelne egy korlátlan csomag legalább 1gb nettel és egy kis minimál csomag valamennyi nettel is. Sajnos csak egy telszám van kapcsolatnak. Mennyire megbízhatóak, illetve ez nem olyan fontos ha nevemen marad minden. A csatlakozás hogyan működik? Ha valaki tudja ezeket és van kedve nekem segíteni priviben azt megköszönöm.

(#15670) GaborGh válasza mexel (#15669) üzenetére


GaborGh
őstag

Küldtem privátot.

(#15671) mexel válasza GaborGh (#15670) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, ment vissza is :)

(#15672) gboszi válasza GaborGh (#15670) üzenetére


gboszi
senior tag

nekem is küldj légyszi privátot. Engem az 500perc/5000 Ft érdekelne. Anno nem léptem be, mert volt belépési dij, meg hűség, meg nem az én nevemen volt. Most akkor változtattak...

"If you're good at something, never do it for free!"

(#15673) Ezekiel Ston válasza GaborGh (#15670) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Kérek én is egy privátot erről.

(#15674) mike1334 válasza GaborGh (#15666) üzenetére


mike1334
veterán

Én is kérnék, köszönöm :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#15675) Soma01 válasza gboszi (#15672) üzenetére


Soma01
veterán

Abban a levélben szerintem a "kis" csomag nettó 2500 Ft a havidíjú és nettó 10 Ft a percdíj, másodperc alapú, de a net szerintem drága. Telekomos, a neveden marad és nem kell hűséget aláírni, de akkor + 4000 Ft a SIM. Beugró egyszeri 8.000 Ft
"A vállalt hűség ennek a flottának az esetében „csak” szolgáltatói hűség (akár vásároltunk
készüléket, akár nem), vagyis szolgáltatón belül bármikor válthatunk csomagot bármilyen
publikus vagy másik flottás csomagra, kötbér fizetése nélkül."

Internet 500 Mbyte 1 490 Ft
Internet 1 Gbyte 1 600 Ft
Internet 2 Gbyte 2 500 Ft
Internet 7 Gbyte 3 360 Ft
Internet 12 Gbyte 5 200 Ft
Internet 25 Gbyte 7 730 Ft
Internet 45 Gbyte 13 800 Ft
Internet 70 Gbyte 22 080 Ft

(#15676) LoOsEr 01 válasza GaborGh (#15670) üzenetére


LoOsEr 01
csendes tag

Én is kérnék privit a flottáról.
:R

(#15677) Soma01 válasza LoOsEr 01 (#15676) üzenetére


Soma01
veterán

A lényeg le van írva.

(#15678) LoOsEr 01 válasza Soma01 (#15677) üzenetére


LoOsEr 01
csendes tag

De pontosabbat nem tudsz adni? Mivel azt írtad, hogy "szerinted". Link?

[ Szerkesztve ]

(#15679) Soma01 válasza LoOsEr 01 (#15678) üzenetére


Soma01
veterán

Mivel ez van a levélben, nem az 5000 Ft.

Akit érdekel este átküldöm neki (email címet kérek). De fel is lehet iratkozni a hírlevélre, én is úgy kaptam. mobilflottak.hu

[ Szerkesztve ]

(#15680) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok. Most váltottam a DPI-nél 3gb-osról 10gb "korlátlan" csomagra. Szerintetek ha mobil hotspottal böngészőn keresztül youtube-ot nézek laptopon akkor fogy a 10gb net, vagy mivel az böngészőn keresztüli forgalomnak számít ezért az korlátlan? Köszi előre is a választ.

(#15681) club1 válasza tome0001 (#15680) üzenetére


club1
veterán

A youtube.com felőli forgalom sohasem számított a korlátlan részbe.

(#15682) mexel


mexel
veterán

Ha már dpi. Ott nincs új árlista? Nincs valami kedvező változás?

(#15683) LoOsEr 01 válasza Soma01 (#15679) üzenetére


LoOsEr 01
csendes tag

Qur.... jó a Telekomos flotta amit küldtél! Igaz a net drága, de a többi pöpec!!!!! :R Szerintem DPI-ből erre váltok!

(#15684) Soma01 válasza LoOsEr 01 (#15683) üzenetére


Soma01
veterán

Ne felejtsd, hogy nettó és, hogy van belépési díj és SIM díj is ha nem vállalsz hűséget.
De amúgy nem rossz.

(#15685) LoOsEr 01 válasza Soma01 (#15684) üzenetére


LoOsEr 01
csendes tag

Percdíjak okésak és végre Telekomos!!!!! Nekem ez a kettő a lényeg!
Ok, h. vannak plusz díjak belépéskor, de ha hosszútávra tervezek, akkor bőven megéri. 15 ropi a belépési díj és nincs éves díj! Kennél ennél több?! Nem hiszem!!!!
Még egyszer BIG THX!!!!!! :R :C

(#15686) Soma01 válasza LoOsEr 01 (#15685) üzenetére


Soma01
veterán

Örülök, ha tetszik és hogy találtál magadnak megfelelőt.

(#15687) hbala válasza GaborGh (#15666) üzenetére


hbala
aktív tag

Szia! Engem érdekelne. Légyszi küld át. Köszi.

(#15688) Sziszilabi válasza GaborGh (#15666) üzenetére


Sziszilabi
csendes tag

Én is kérnék privit a flottáról. :R

[ Szerkesztve ]

(#15689) LoOsEr 01 válasza Sziszilabi (#15688) üzenetére


LoOsEr 01
csendes tag

Várhatjátok, hogy írjon, mert nekem sem írt! :W

(#15690) Zeki válasza LoOsEr 01 (#15689) üzenetére


Zeki
nagyúr

Írta, hogy a mobilflotta.hu-tól..... akkor írjatok neki emailt.

(#15691) LoOsEr 01 válasza Zeki (#15690) üzenetére


LoOsEr 01
csendes tag

Megoldottam! ;]

(#15692) gboszi válasza gboszi (#15672) üzenetére


gboszi
senior tag

Elnéztem, én a mobilfottak.hu oldalon érdeklődtem ahol ugye nem az én nevemen volt a sim, meg sok volt a belépési dij stb. Viszont az ajánlatok ugyanezek voltak, mint a mobilflotta.hu oldalon. Vagy egy bagázs, vagy ugyanonnan veszik. Kiváncsi vagyok mit válaszolnak.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#15693) gboszi válasza gboszi (#15692) üzenetére


gboszi
senior tag

Beszéltem velük, ez csutkára ugyanaz, mint a mobilflottak.hu. Belépéési díj, kaució, nem a te neveden van stb stb. Ezek miatt nekem felejtős. :(

"If you're good at something, never do it for free!"

(#15694) mexel válasza gboszi (#15693) üzenetére


mexel
veterán

Velük beszéltél? Ahogy látom van mindenféle, mobilflotta.hu mobilflották.hu mobilflotta.hupont.hu stb, nem tudom követni melyik melyik.
Melyik az ami néven marad, korlátlan és nincs hűség, valamint magas belépés? Eddig nem nagyon találta.

Ha találok 8000-ért korlátlan ( red basic eu jellegű) csomagot arra érdemes aláírni 2 évet? Félek hogy 2 éven belül sokkal jobbak is lesznek, nem csak ilyen 500mb-os kisadagok.

[ Szerkesztve ]

(#15695) club1 válasza mexel (#15694) üzenetére


club1
veterán

Nekem tutira nem kell olyan előfizetés, ahol a havi adatmennyiség elfogyása után nem lassítanak, hanem lecsapják a netet, vagy kiegészítő (szintén nem túlforgalmazható) adatjegyek vásárlására kényszerítenek.

(#15696) mexel válasza club1 (#15695) üzenetére


mexel
veterán

Elvileg nekem sem, de nem találok olyat ami ennyibe kerül vagy csak kicsit több. Kb 2 hónapja minden ajánlatot megnézek de nem találtam egy olyan flottát sem ahol 10e alatt lett volna legalább 2gb-os korlátlan csomag, főleg hűség nélkül.
Bármilyen flotta és szolgáltató jó lenne csak a nevemen maradjon az előfizu, és legalább 1 de inkább 2gb net legyen, akár hűséggel akár anélkül és lehetőleg 10e alatt legyen, mert ez az ajánlatom is az alatt van az adatopcióval.
Mondjuk a 32k-s lassítással sem sokat érek mert böngészni sem jó úgy.

[ Szerkesztve ]

(#15697) mexel


mexel
veterán

Reggisztráltam még kb 4 flottás oldalra, de az ajánlatok nagyon hasonlóak. A legolcsóbb korlátlan csomagok mind bruttó 8500-tól indulnak, általában 500mb net, ritka az 1gb. Hűség nem mindenhol kell, de kell belépési díj, vagy/és havidíj pluszban, amivel 1 éves időtartamra vetítve 9500 körül jön ki a csomag. Nem nagyon mentek le az árak még :(

(#15698) gboszi válasza mexel (#15694) üzenetére


gboszi
senior tag

Igen velük.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#15699) mexel válasza gboszi (#15698) üzenetére


mexel
veterán

Pedig náluk elvileg a neveden van én úgy tudom. Persze lehet hogy valami infót félrenéztem.

[ Szerkesztve ]

(#15700) gboszi válasza mexel (#15699) üzenetére


gboszi
senior tag

Azt mondtak hogy nem. Tovabb szamlaznak meg minden de a kartya az ceges.

"If you're good at something, never do it for free!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.