Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) azbest válasza SunMount3r (#300) üzenetére


azbest
félisten

ők a kis bordás változatra panaszkodtak. Ezen a hűtés egy kb 12x15 cm-es blokk, amin 18mm magas, 2mm vastag bordák vannak. 6-12W hőt simán ki kell bírnia.
Egyébként a másiknál a kommenteket olvasva, van amelyik egy hibás szenzor érték miatt hitte azt, hogy 127 fokos a proci :D

Az ilyen házúra panaszkodtak:

Ezek a 6W-os n5000-hez lehet jók voltak, de az n100 sokszor 12w-ra van konfigurálva, úgy megy virgoncan 2.9GHz-en az összes magon egyszerre. Ha leveszem 6W-ra, akkor érezhetően visszafogott lesz a sebesség.

Én viszont ilyet rendeltem:

több, mint 1 kg a masina táp nélkül. (1.72kg volt a teljes csomagolással együtt.) Ja és azért is néztem meg alaposan a pasztázást, mert a ServeTheHome csatornán említette [link] a srác egyik videóban, hogy néha kifelejtik az ilyen dobozokból a réz blokkot és úgy rakják össze, hogy nem érintkezik a proci a házzal, szóval olyankor full hűtés nélkül megy :D

Ebben ott a blokk és a pasztával is rendesen nyakonöntötték.
Én meg szétszedés és letakarítás után Thermal Grizzly Kryonaut Extreme pasztát tettem, bár valsz az mx4 is bőven elég lett volna :D De a gyári is teljesen jó lehet, csak látni akartam minden részét. De lassan elkezdem telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#302) azbest válasza azbest (#301) üzenetére


azbest
félisten

Megnéztem multiméterrel a gyári paszta maradványait, úgy tűnik az sem volt vezető, szóval az sem okozhat elvileg gondolot, ha véletlenül átkenődik valahová.

Hm, a 2.5Gbps intel 226 lanhoz érdemes külön letölteni előre a drivert, mert alapból a win nem ismeri fel. Egy pár chipset dologhoz így net nélkül nem rak drivert és ezért a képernyő felbontás is addig alacsony. Most telefonról usb-n osztottam meg netet, hogy ő letöltse. Valsz a T8Plus esetén azért nem tapasztaltam ezt, mert annak a lanját alapból ismeri a win11 és telepít is drivereket alapból online. Ha már lát netet, akkor a 226 lanon kívül magától feltesz minden mást, a lanhoz kézzel kell még akkor is.

Érdekes, a win11 ezen is beaktiválta magát digitális licensszel alapból, pedig be sem jelentkeztem online fiókkal.

Úgy látom ezen a router minipécén is 2900MHz -ig tolja általában a turbót minden magon egyszerre. De itt mások a PL1 PL2 alapbeállítások, itt PL1 6W, PL2 25W (gondolom ez a hivatalos). A T8Pluson úgy emlékszem mindkettő 15W alapból. Ennél a router minipécénél nem találtam még a biosban erre beállítást, bár így is jó.

cpu-z stressz teszt része alatt 30-40 perc után, eddig 55 celsius fokik sikerült feltolni a cpu hőfokot. A max amúgy 105 fok lenne az intel adatlap szerint. Szóval ez simán jó. A cinebench r23 nem tudta anniyra megterhelni. Kicsit gyengébb pontokat kap r23 alatt: 908/2553, míg a T8Plusban 900/2900 körül kapott (a kissé tuning tdp alap beállítással).

Viszont így, hogy fel van téve minden oldallemez, a belsejében egyáltalán nem jár a levegő. S ahogy körülveszi a benne lévő alkatrészeket a nagy passzív és zárt ház, belül is kellemesen meleg van. Így a ddr5 ram is 60 fok környékén van. De laptopokban is simán hasonló lehet a közeg, szóval nem para, simán mehet fel tán 95 fokig is probléma nélkül. Az ssd viszont 62 foknál jár, ez már fajtától függően throttlingoláshoz vezethet. Egy wd sn530 -at tettem bele, az tán 70 fokig boldog. Ja és amúgy 22 fok a környezeti hőmérséklet, nyári 40 fokban lehet problémásabb lenne.

Valószínűleg nem okozna gondot, pláne, hogy nem folymaatosan 100% prociterheléssel megy a gép normál esetben. Ahogy leállítottam a stressztesztet hamar csökkenni kezdtek a hőmérsékletek. Viszont két opció is van. A portok felőli takarólemezeket levehetem és akkor átjár szabadon a levegő. De úgy azért kicsit túl cabriolet. Lehet nyomtatok lyukacsos mintázatú takarólemezt műanyagból a két oldalára majd a gyári helyett. Levett oldallapokkal valóban hűvösebb marad ~5 fokkal az ssd és ram, 60 alatt maradtak cpu stressz alatt. Bár hosszabb idő alatt átmelegítve lehet nem sok a különbség légáramlés nélkül.

Egyébként van rajta "sys fan" csatlakozó is, a biosban láttam fan bekapcsolás szabály lehetőséget, csak ugye alapból ez passzív, nincs fan, de ha valaki akar köthet rá akár. Csak azt elhelyezése nehézkes, mivel pont a passzívság a lényege. Bár az alján lévő lemezt is le lehet cserélni egy olyan téglalapra, amin van fan hely és alulról szívhat be levegőt, ha erre van igény a kártyák számára.

Lol, pont kitett egy n100 cabriolet házas gépről videót a ServeThehome. [link]

[ Szerkesztve ]

(#303) SunMount3r válasza azbest (#302) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez mind szép és jó, de ez így már modding, hogy le kell csekkolni, hogy ott van e a rézlap, te meg még újra is pasztáztad. Ez nekem nem nagyon férne bele. Az SSD-nek meg 62 fok így télen meg hosszú távon szerintem nem annyira okés. A főoldalon van kint a hír, hogy a MiniForum újabb N100-as géppel jelentkezett, de ott sincs semmi infó a RAM-okról, meg az SSD-ről. Ha egy ilyen jobb fajta "kínai" N100-as gépet ki lehetne fogni kb. 40K-ért Barebone-ba, az már nekem elég jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#304) Multibit válasza azbest (#302) üzenetére


Multibit
veterán

Egy ilyen f@sza kis gépet tuti nem pazarolnék windowsra ;] Tipikus router vas. Az Opnsense tartalmazza a drivert az i226-hoz (ami egy sokadik verziós i225). Ha a tűzfalat megfelelően belövöd, még az ilyen "beaktiválta magát digitális licensszel alapból, pedig be sem jelentkeztem online fiókkal" balesetek is elkerülhetőek.

(#305) azbest válasza Multibit (#304) üzenetére


azbest
félisten

persze, az lesz a terv, hogy pfsense vagy opnsense kerül rá - a legfrisebb verzió elvielg támogatja már mindkét fajtából ezeket a nic-eket. Már van két fapados tplink "smart" switch is mellé, amivel vlan-okat lehet használni. A dual internet kapcsolat miatt keresten min 4 portosat, hogy ne kelljen már a bejövő net oldalra is vlan kezelő switchet tenni egy dual portos router elé :) A win csak egy gyors próba, hogy össze tudjam hasonlítani a sebességadatokat másokkal.

Egyébként úgy látom van rajta 5 gpio pin pár is, csak kellett kis idő, míg megtaláltam melyik táblázat melyik. Ja és 1.25 pwm 4pin sys fan aljzat is van, lehet tervezek bele terelő csatornát és venti tartót, a biosban be lehet állítani hogy csak akkor kapcsoljon be, ha nagyobb terhelésre bemelegszik. Bár valsz normál terhelésnél nem lesz gond.

Munkahelyen használtunk apu 4d2 gépet (nem tudtak beszerezni 4d4-et akkoriban) pfsense-sel és egész jó volt. Csak az egy szálon futó openvpn-hez nem volt az igazi a proci ereje, mert az új becsatlakozó kriptografikus kézfogásakor egy pillanatra megakasztotta a meglévő kapcsolatok forgalmát, pedig az is hw gyorsított elvileg.

A másik, aktív hűtéses kis műanyagházas t8plus lesz a win/linux desktop mókagép.

#303 SunMount3r: nem kell szétszedni és újrapasztázni, én azért tettem ezt, mert teljesen szétszedtem, hogy lefotózhassam, lássam teljesen minden részét, mert erről a változatról nem volt kép az interneten. Ez egy célhardver, akinek desktop kell, annak bruttó 140 dolcsi (magyar 27% áfával) körül szoktak lenni műanyag házas, aktív hűtéses gépek rendszeresen. A t8plus nagyon mini gép sem melegszik aktív hűtéssel. Nettó 100 dolcsi alá meg nem hiszem, hogy mostanában mennének az árak, mert a sok éves régi fajták sem sokkal olcsóbbak. Ahogy írtam múltkor, ki lehet fogni rammal, ssd-vel együtt is néha annyiért.

[ Szerkesztve ]

(#306) SunMount3r válasza azbest (#305) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az sajnos csak N95-ös procis és az N100-asok nem sokkal drágábbak, de jóval gyorsabbak, szerintem jobban megérik. Ennek az Acemagic-nak sincs (még) sajnos N100-as gépe. Tudsz még ilyen MiniPC gyártókat (azokon kívül, amikről már itt linkelgetve voltak)?

[ Szerkesztve ]

(#307) azbest válasza SunMount3r (#306) üzenetére


azbest
félisten

Kb mindnek van n95-ös változata is. Többféle gyártónál látni ugyanolyan kinézettel valsz ugynaolyan belsővel őket.

Nekem firebat T8plus-ból van n100-as. Csak figyelni kell az opció választáskor, nehogy n5095 vagy más procis változat legyen kiválasztva. Chatreey és más néven is.
De előtte néztem a bővíthetőbb, nagyobb méretűekből a gmktec g3 (ez a gyártótól barbone eu áfásan 130 dolcsi [link] ), szbox gk3. Barbone-t nem minden eladó árul. Egyébkén úgy tűnt, lehet google keresőből n100 mini pécére keresve néha jobb aliexpress találatokat kaptam, mint magát az aliexpressen keresve.

Az áraknál meg arra is érdemes figyelni, hogy éppen superdeal vagy más akció van, mert a kosárba téve látszik a végső ár, hogy miket von le belőle még.

Folyton változik a kínálat.Ja és persze alapból mindig a gyengébb procis, más változatokat választja ki a felüelt, annak az árát írja először.

Egyébként létezik acemagic n100 is, csak most lehet az akciós időszakban nincs fenn aliexpressen, előtte szerintem ilyet is láttam, mit ez az emagos piacteres. Ja hát az alis találatom is drága abból [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#308) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Az ilyen kis méretű PC-knek mennyi az ideális üresjárati és terheléses CPU hőmérséklete?
Vásároltam egy Dell OptiPlex 3070 Micro-t (CPU: i5-9500T, 6c/6t), Windows 11-el az üresjárati kb. 47-52 C fok, 5-10 perc AIDA64 terhelés esetén kb. 68 C fok. Ez normálisnak számít ekkora gépnél vagy érdemes újrapasztázni? Feleslegesen nem kapnám szét.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#309) ha3flt válasza Crvsh3R (#308) üzenetére


ha3flt
csendes tag

Úgy érted, probléma-e a 68 fok, mikor sok mini pc kis procival képes úgy eljutni néhány másodperc alatt 90-100 fokig erősen pörgő ventilátorral, hogy nincs is rajta teljes terhelés, és évekig működnek? :-)

[ Szerkesztve ]

(#310) Crvsh3R válasza ha3flt (#309) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Ez az első "nagy teljesítményű" x86-x64 alapú micro pc-m. Eddig Raspberry Pi 4-en ment az itthoni kiszolgáló, azon 10-20 C fokkal kisebb a hőmérséklet, de az teljesen más tészta. Ezt tervezem a helyére beállítani.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#311) azbest válasza Crvsh3R (#308) üzenetére


azbest
félisten

felesleges szerintem újrapasztázni, az intel oldala 100 fokos limitet ír ahhoz a procihoz.

(#312) refrigerator


refrigerator
csendes tag

Sziasztok. Vettem egy mini pct,amin csak display port kimenet van. A monitorom egy LG 21:9es képarányú darab. Ezen csak HDMI bemenet van. Display port/HDMI átalakítóval használom. Viszont a gép így csak 16:9es képarányt biztosít. Win 10 pro van a gépen, felbontást csak maximum full hd,amit enged. Az átalakító lenne itt a hiba? A legolcsóbb darabot vettem belőle,ez csak ennyire képes?

(#313) azbest válasza refrigerator (#312) üzenetére


azbest
félisten

Valószínűleg igen. a legfapadosabb átalakító nem képes a magas felbontáshoz szükséges átviteli sebességet adni. Milyen felbontású az a monitor?

Viszont azt is érdemes tudni, hogy 10th generáció környékéig az intel procik nem adtak ki hdmi 2.0 -át. A szintillesztős dp-hdmi átalakítók csak a dp porton át kivitt hdmi jelet illesztik és az akkor is hdmi 1.4 (4k 30Hz) max. Viszont van olyan átalakító / kábel, amiben olyan chip van, ami maga alakítja az igazi displayport jelet hdmi 2.0ára és azzal 4k 60Hz ig vagy más hasonló sávszélességű felbontásig is jó lehet. Viszont azok drágábbak, nehezebb kideríteni melyik igazi "aktív" átalakító.

Ennél például írják, hogy PS176 chipsetes, amivel jó tapasztalataim vannak, bár 21:9-cel nem próbáltam. Viszont kicsit drága [link]
Ez állítólag aktív átalakító, de nem találtam meg milyen chipsetes [link]
Attól függ milyen felbontás kell, hogy vajon a szintillesztős hdmi 1.4 is elegendő -e. Vagy hogy újabb fajta pécéd van, amiben a proci már támogat hdmi2.0-t alapból. Ha a gép képes kiadni hdmi módban is nagyobb felbontást, akkor találhatsz olyan olcsóbban is kábelt, de olyat nézz, ami 4k 60Hz -et is támogat.

[ Szerkesztve ]

(#314) refrigerator válasza azbest (#313) üzenetére


refrigerator
csendes tag

2560 x 1080
Gépen már minden beállítást végig zongoráztam, így már nem volt más ötletem,csak az átalakító.

(#315) azbest válasza refrigerator (#314) üzenetére


azbest
félisten

ahhoz a felbontáshoz elvileg akkor elegendő egy jobb fajta szintillesztős átalakító/kábel is, nem feltétlen kell aktívnak lennie.

Ha olyat veszel, aminél 4k 60Hz-et is ígérnek (arra képes gpu esetén), akkor az valsz jó lesz. Elvileg a hdmi 1.4 is tudja 60Hz-cel azt a felbontást, mert az 2560 x 1440 -ig tud 60Hz-et.

[ Szerkesztve ]

(#316) refrigerator válasza azbest (#315) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Köszönöm a javaslatot. Akkor nem úszom meg olcsón 🙂
De az a lényeg, hogy működjön.

(#317) Necronom válasza refrigerator (#312) üzenetére


Necronom
senior tag

Arra esetleg nem is gondolt senki, hogy maga a win a hibas? :)
Nalam a kovi eset volt
Akartam volna win telepiteni, egy mITX alaplap orokre vasalva procc c. erdekessegbe
Eleve 4:3 telepult csak fel, aztan se LAN se video se abrobb cuccok...
Igy aert kicsit nehez lesz, de egy kolcon laptoppal +pen persze megoldottam
Lett is minden, de tovabbra is csak 16:9 maradt

Gondoltam kiprobalok rajta egy Linxuot is
Megirtam a telepito pen, es lass csodat, mar Live uzemmodban is MINDEN volt
Rendes kepernyo meret, LAN es video driver, hang stb stb...es gond nelkul mukodott
Mokas vagy erdekes?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#318) SunMount3r válasza Necronom (#317) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Milyen lap volt ez?

(#319) Necronom válasza SunMount3r (#318) üzenetére


Necronom
senior tag

Egy Asus lapocska N100 beforrasztott prockoval, de mar a bios nelkuli verzson
ill. tudod az, ami bios gyanant egy full grafikus feluletet hasznalt
Sajna a pontos tipus nem tudom, mert elment media servernek

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#320) refrigerator válasza Necronom (#317) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Viszont nálam eddig ez az egy probléma merült fel. Semmi egyéb gond nincs. Ezért tippelek az adapterre.

(#321) Necronom válasza refrigerator (#320) üzenetére


Necronom
senior tag

Ertem persze, csak probalom jelezni, hogy a problema nem egyedi es masoknal is elofordulo hasonlo, de nem pont ilyen bibiket talalhatunk
pl egy masik - itt mar tudok pontos tipusok
https://ipon.hu/shop/termek/gigabyte-h610m-s2h-ddr4-rev-1113/1978465
https://ipon.hu/shop/termek/intel-core-i3-12100-330ghz-lga-1700-box-intel-huto-ventilatorral/1971315
Itt olyan volt a gond, hogy win eseteben install utan maradt a 4:3 keparany, driver nincs, LAN nincs, hang nincs DP porton kimenve
Driverek utan mar lett 21:9 keparany, meglett a LAN viszont hang tovabbra se nincs DP porton, csak az aktiv atalakitoval, ill az olyan kis kutyu beiktatasaval ami a HP notikhoz kaphato, gondolom itt ez az aktiv cucc, azaz egy valami digitalis hangkartya..

Linux eseten ilyen problem viszont itt sem volt, mar a LIve modban (azaz penrol boot utan) mar volt szinten minden

Szoval akkor itt is mi az alap problema? Az op rendszer vagy a vas?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#322) refrigerator válasza Necronom (#321) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Most egy kicsit elbizonytalanodtam,akkor az is előfordulhat, hogy hiába vennék egy másik átalakítót,csak pénzkidobás lenne...

(#323) Necronom válasza refrigerator (#322) üzenetére


Necronom
senior tag

Pont ezert irom....ha van lehetoseg elotte probald ki
Vagy rendeld meg online, ugy vissza tudod adni ha nem jo

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#324) refrigerator


refrigerator
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm az ötletet. Igazad van. Ha nem megy, akkor visszaküldöm.

(#325) azbest válasza refrigerator (#322) üzenetére


azbest
félisten

ha nincsenek ismeretlen eszközök, nem basic display adapter-t mutat az eszközkezelő a gpu-nál, hanem rendesen felismerte, fel vannak telepítve a driverek, akkor az átalakító a problémás. Nekem is van 1-2 dolláros kínai átalakító donglem, ami csak fullhd képes. Van olyan is, ami nagyobb felbontást csak a csökkentett színátvitellel tudja. Meg persze van olyanom is, amivel minden okés, meg van az aktív adapter, ami meg buta gpu esetén is megcsinálja a jó hdmi jelet :)

#319 Necronom
kicsit visszább meséltem az i226v lanos n100-as router minipécémról, aminél szintén nem alapból ismeri a lan-t. De amint azt kézzel fel lehet tenni, másik géppel letöltve. Ha netet lát, akkor már minden máshoz megtalálta a win11 a drivereket. A realtek lanos n100-asommal meg már telpeítés közben a netről letöltötte ami kellett neki pluszban.

Viszont, ha most valami üzleti, márkás minipécéről van szó, akkor érdemes letölteni a gyártó segédprogramját is, ami alapból mindenféle frissítéseket és drivereket is kezel, ha van olyan. Azt hiszem nem volt még írva, pontosan milyen gépről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#326) Necronom válasza azbest (#325) üzenetére


Necronom
senior tag

Persze..de probaltam ravilagitani arra, hogy vannak kivetelek is es nem feltetlen a vas a hibas
De erted, ha egyszer Linuxon mukodik valami jol es ugyanazon a vason winhez kell valami mas, ott driver szinten valami nem okes...
Lehet idovel jobb lesz, de most meg nem jo....

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#327) azbest válasza Necronom (#326) üzenetére


azbest
félisten

igen, érdemes körültekintőnek lenni. :K Én is általában egy live ubuntut próbálok, ha valami hardver fura. Régebbi üzleti gépeken alapból szokta ismerni az alkatrészeket. Szal igazad van. Kipróbálni hasznos.

Egyébként, n100 kapcsán... bár tudnám, hogy a kínai minipécéken miért hagyják le a hdcp2.2 támogatást róluk. A márkás integrált alaplapok leírásában benne van, hogy azok támogatják. Lehet a kókány biosukba nem tudták belehekkelni :D

A #301 minipécé kapcsán meg azt hiszem összeállt a szellős oldallap, majd feketében nyomtatom a véglegeset. Meg még az aljára is csinálok ventillátor tartós csere lapot, ha megtaláltam melyik fajta 4pines pwm ventit érdemes rátenni. Mondjuk, ha valaki aktív hűtéssel használ ilyet, akkor lehet a kis bordás, általában olcsóbb házas is lehet megfelelő lenne. A nagy bordást majd elvileg be tudom úgy állítani, hogy csak túlmelegedés esetén kapcsoljon be (nyáron).

[ Szerkesztve ]

(#328) refrigerator válasza azbest (#325) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Igaz,a gépről nem írtam semmit. Ő lenne az;
HP EliteDesk 800 G3 DM Mini PC

(#329) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Gondolkodom egy használt mini pc megvásárlásán. Első körben Lenovo Thinkcentre M920q sorozatú gépet néztem ki, ebben ugye rengeteg féle processzorral szerelt verzió létezik.

Mivel TV mellé menne a gép, ezért jó lenne, ha nem lenne túl hangos a hűtése.

Van azzal valakinek tapasztalata, hogy melyik az a proci, ami már elég gyors, de nem hangos a hűtése?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#330) SunMount3r válasza Donki Hóte (#329) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

HTPC célra kell?

(#331) Donki Hóte válasza SunMount3r (#330) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem sima HTPC kell.

A feladata lenne a fájl letöltés, a torrentszerver funkciók, videólejátszás mellett a videóvágás, videószerkesztés és az audiószerkesztés.

Erre a célra most egy i7-6700u procis laptop van befogva, ezt kellene teljesítményben jól érezhetőn túlszárnyalnia a miniPC-nek, úgy hogy csendesen működik :K

Mindezt Win11 kompatibilisen képzelem, hogy megint 5-6 évig ne kelljen fejlesztésben gondolkodni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#332) szkutyi


szkutyi
őstag

Sziasztok!
vettem egy tbao t8 plus mini pc-t.
kérdésem az lenne hogy szabd ezt fejjel lefelé felszerelni mondjuk az asztallap aljára? :)köszi

(#333) szkutyi válasza szkutyi (#332) üzenetére


szkutyi
őstag

Illetve 100% terhelés mellett ezek mennyire normális értékek?
Köszi.

(#334) Patice válasza szkutyi (#333) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem jók teljes terhelésen.
Gondolom nem így fog futni állandóan…

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#335) azbest válasza szkutyi (#332) üzenetére


azbest
félisten

simán lehet, csak ne legyen befedve az alján a levegő beszívó nyílás körben és a hátulján a kifúvó nyílás. A hozzá kapot vesa brackettel akarod felszerelni? Bár vízszintesen lehet arról könnyen lecsúszik

az ugyanilyen, t8 plus-omnál, amit firebat brand alatt vettem, eddig egy negatívumot találtam. Az usb3 portokon valsz nem tud elég tápot adni a külső usb keretbe tett m.2 ssd-met. Látja, de fel-le csatlakozgat és így nem lehet használni direktben rádugva.

[ Szerkesztve ]

(#336) szkutyi válasza azbest (#335) üzenetére


szkutyi
őstag

Igen gondoltam a hozzá kapott cuccal..most feltettem a monitor hátuljára, de rengeteg itt így a kábel... :) [kép]
Nálam eddig egy anomalia van: külső tapos 3.5" hdd éjszakai plex ütemezett karbantartásainál valamiért össze akad a winfossal és elérhetetlen lessz addig amíg ki és újra be nem dugom...

(#337) szkutyi válasza Patice (#334) üzenetére


szkutyi
őstag

Csak kíváncsi voltam , mert olvastam itt olyAt is hogy aktív hűtés nélkül ment fel neki 60ra....igazából szerintem kopp 100 folyamatosan az nem hiszem hogy lenne...xd

(#338) szkutyi


szkutyi
őstag

Néztem videóban hogy valaki atirja a "platform pl1 és pl2" értéket 15 000ről-30 0000re..ez pontosan mit is takar?értem hogy a fogyasztást engedi el jobban, de mivel is?ez proci húzást jelent?vagy?egeszséges?köszi.

(#339) azbest válasza szkutyi (#337) üzenetére


azbest
félisten

Aktív hűtés nélkül, de majd 1 kilós hűtőborda házban, ami csak a procit hűti és semmi mást :D
A T8 plusban az az a pici hűtő megerőltetés nélkül hűvösen tudja tartani. Egy kis légáramlással a nagy fémházas is rögtön lehűl.

Egyébként ma jöttek meg ahhoz a géphez a kábelek ( [link] [link] ), amikből összekombinálva adaptert tudok csinálni. A ventit is megkapom jövő hét elején valószínűleg. Ilyet rendeltem az ünnepek alatt hozzá, kép alapján hasonlít akasa slimfanra. Ünnep miatt úgy voltam vele, hogy itthonról sem kapom meg sokkal hamarabb.

#336
függőlegesen felakasztós, ahogy látom az én tartómat. Tartanék tőle, hogy könnyen lecsúszhat, lerántható fektetve a két csavarra akasztóról, hogy a gravitáció nem húzza bele.

#338
a biosban vannak opciók, amivel lehet állítani, hogy milyen max power limitet adjon a procinak. Ha az áram limit miatt nem menne maxon, akkor egy rövid turbó után visszábbvenne az órajelen. Ahogy próbálgattam, 15/15 mellett gyakorlatilag a szorzó maxig simán megy, nem kell több áram a procinak. Hwinfó progiban látni a szozókat, hogy hány magos terhelésen mi a max órajel. 4 magon 2.9GHz, 3 magos terhelésnél 3.1GHz, 2 magos terhelésnél 3.4 GHz. A t8 plus biosban van eldugva szorzó lock változtatás is, de nem tudja felülbírálni a prociba beégetett max számot.

A másik, tomtop gépen ott 6/15W a limit és nem lehet biosban állítani. Úgy 4 magon tolva visszább veszi 2.7-re is időnként.

[ Szerkesztve ]

(#340) szkutyi válasza azbest (#339) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszi szépen profi kielégítő valasz :) akkor jól értem hogy nem kell/nem érdemes átirni az áram dolgokat?!?
Amugy ezek normális dolgok?!
- windows11 alapjaraton 4.es 27 % kozott táncol a proci?
- nagyon hamar 100%on van a proci, igaz utána vissza is esik akár 30-40re ha a feladat olyan
Most hirtelen hajnali1kor ennyi jutott eszembe
Bocsi ha sok a balga kérdés csak első mini-pc a házban

(#341) azbest válasza szkutyi (#340) üzenetére


azbest
félisten

Nekem próbálgatáskor nem lett gyorsabb nagyobb áramlimittel tesztben. Az enyémen a ram 3200-ra volt alapból állítva, de a ddr5-nél 4800 inkább a szokásos, felvettem arra én is. Az n300 procis 8 magos gépeknál valsz jobban számít a fogyasztáslimit.
Van hogy a háttérben a win frissítéseket keres vagy épp a defender vírust keres, az fel tudja pörgetni a terhelést. Szóval gondolom normális :D

(#342) szkutyi válasza azbest (#341) üzenetére


szkutyi
őstag

Hát a defenderrel sokat szívtam mert ha megy a hdd sentinel-en a lemezfigyelés (hogy ne parkoljon a hdd) akkor képes volt 20-50% terhelni a procit....sokmindent kivetelhez kellett adják hogy a Antimalware Service Executable ne terhelje a gépet akár egy böngésző megnyitáskor.xd

(#343) gbors


gbors
nagyúr

Sziasztok!

Szemezek egy BMax B8 Pro géppel, csak kissé megakadtam a memória-konfig kapcsán. 24GB LPDDR5 van benne, és kérdeztem a supportot, azt mondták, egyetlen modul. Még ha az Iris Xe el is fogadja ezt dual channelnek (a DDR5 két subchannelje miatt), nekem akkor is vékonynak tűnik IGP mellé. Tud valaki közelebbit a gépről esetleg, mi pontosan a memória konfig?

Ill. hasonló a kérdés a BMax B6 Pro kapcsán, csak éppen ott LPDDR4 a RAM, tehát muszáj a két modul. A support szerint az van benne, de B8 Pro egy modulja miatt kicsit kételkedem. Itt valaki esetleg tud konkrétat?
@ballazol, látom, nemrég vettél egy ilyet - a fenti kérdés mellett még az érdekelne, mennyi az idle fogyasztása, ha esetleg lemérted.

Köszi a segítséget!

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#344) szkutyi válasza azbest (#341) üzenetére


szkutyi
őstag

Na meg egy utolsó. :D.cod 5 ennyire terheli..ez így még egeszséges vagy nem kéne erőltetni.?köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#345) szkutyi válasza szkutyi (#344) üzenetére


szkutyi
őstag

Este vissza tettem a win 10et.azota azt látom hogy max órajelen mennek a magok..ez normális??lemez terheles 1-2% de mennek 2.9ghz-en folyamat...48fok körüli ilyenkor a proci...
Win11nél lementek egész 400mhz-ig...
Köszi.

(#346) azbest válasza szkutyi (#345) üzenetére


azbest
félisten

lehet még frissítéseket keres vagy mást vacakol. A win10 nem kezeli okosan a gyors és takarékos magok közti külöbnséget, bár ebben csak takarékosok vannak szóval gondolom nem kéne pánikba esnie. win10-zel nem próbáltam őt még. Csak rendes nagy laptopom van 12th gen, aminek van P éd E magja is és nekem működött rendesen, max a takarékos magokra is tett nagyobb feladatokat.

Eszközkelezőben nincsenek ismeretlen eszközök?

[ Szerkesztve ]

(#347) szkutyi válasza azbest (#346) üzenetére


szkutyi
őstag

Én voltam a balfácán, mert maximális teljesítményre raktam az energia sémát..na ez okozta. :)
Nekem úgy tűnik hogy win10-el nyugodtabb az egész rendszer amúgy.

(#348) ballazol válasza gbors (#343) üzenetére


ballazol
senior tag

Hali!
Péntektől otthon leszek, ha megírod, hogy tudom megnézni szoftveresen, ránézek szívesen. :)
20-30W-ra tippelek... :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#349) gbors válasza ballazol (#348) üzenetére


gbors
nagyúr

Szia!

Memória: task manager / performance / memory (így fest), jobb oldalon alul a következő adathármas érdekelne:
- Speed
- Slots used
- Form factor

Fogyasztást nem igazán lehet szoftveresen mérni, az alkatrészek reportolnak ezt-azt, de az se nem pontos, se nem teljes. Ha nincs konnektoros fogyasztásmérőd, akkor esetleg a HWInfoból lehet kivenni magának a CPU-nak a fogyasztását: monitoring / sensor status / CPU package power.
(amúgy 10-12W-nál nem kellene többet egyen idle, de ki tudja)

Köszi a segítséget! :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#350) azbest


azbest
félisten

Ha már fogyasztás, bedugtam a minipécék elé egy gosund konnektoros mérőt, amit úgy tapasztaltam régebben, hogy kisebb fogyasztókkal is elég pontos.

A tomtop router, N100, a négyből csak egy 2.5Gbps i226v lan port bedugva (portonként talán 1W-ot számít), 256GB WD SN530 nvme ssd, 16GB adata ddr5 4800 ram, és egy kis venti. Power limit 6/15:
Üresjárat ~10W.
Cinebench r23.2 multicore: 27 - 21 W, ahogy idővel visszaveszi picit az órajelet úgy vált az alacsonyabbra.
Cpu-z és Gpu-z stressz tesztek egyszerre: 30 - 24W
(holnap jön a pwm venti, most csak kipróbáltam a kábelt, amit csináltam [kép] )

Firebat T8 plus, N100 , egy gigabit realtek lan bedugva a kettőből, a gyári m.2 sata 512 ssd, 16GB lpddr5 integrált ram 4800-on. A power limit 15/15:
Üresjárat: ~8W
Cinebech r23.2: 24W
Cpu-z és Gpu-z stressz tesztek egyszerre: 27W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.