Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) szkutyi válasza azbest (#550) üzenetére


szkutyi
őstag

Durva :( erre azért gondolhattak volna!

(#552) azbest válasza szkutyi (#551) üzenetére


azbest
félisten

A kilós fémből, borda-passzív házban lévő másik n100-as gépnél is az ssk-k és a ram melegedett eléggé, ha nm járt a levegő. Egy kis minimális légmozgással már jó volt, ventivel meg simán 36 fok körül vannak idle, nem 70 felett. [kép]

Na de most gondoltam egy merészet. A légmozgáshoz másik házat kéne terveznem és nyomtatnom, az nem triviális. Viszont van hővezető gap padom többféle méretben. Szóval a szendvicsbe a hús közé tettem sajtot :D

Ez olyan, mint a gyúrma, lehet lapítani, ahol túl vastag. A wifi alatt az alaplapon van sok apró alkatrész, amire rásimítottam, hogy hozzáérjen az alaplaphoz. Kitöltöttem a hézagokat a hővezető padokkal [link] Persze minél vastagabb, annál kevésbé vezeti át a hőt, de annál jobb, mintha semmi sem ér hozzá.


Így idle 60 fok alá lement. Crystam disk mark teszt terheléskor pedig 60-70 fok közt volt.
Ez jobb, mint alapból 70 felett és terhelve 80-90 közt. 80 alatt még okés, de felette throttlingolni kezdenek az ssd-k, vagy esetleg az élettartalmuknak árthat.

A gyári ssd nem tudom mennyire melegszik, lehet az kicsit jobb, mint ez, mert ez mégiscsak 1700/1000 sebességet tud, a gyári sata meg 500-at. Lehet akkor sem lesz baja, ha nincs hűtés, de én ezt folyamatosan bekapcsolva fogom tartani valsz, úgy nyugodtabb leszek, ha hűvösebb.

[ Szerkesztve ]

(#553) szkutyi válasza azbest (#552) üzenetére


szkutyi
őstag

És így mennyit javult? :D

(#554) szkutyi válasza szkutyi (#553) üzenetére


szkutyi
őstag

Közben látom a képek alatt köszi mester :)

(#555) margithid


margithid
veterán

Bmax b8 pro-val van valakinek tapasztalata?
Elég meggyőző a specifikáció alapján és aliexpress-ről 450$ körül meg lehet venni.

(#556) gbors válasza margithid (#555) üzenetére


gbors
nagyúr

Tapasztalat nincs, viszont annyit kiderítettem róla, hogy 1db 24GB-os memóriamodul van benne, az nem biztos, hogy elég az IGP-nek, hogy kifussa magát.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#557) margithid válasza gbors (#556) üzenetére


margithid
veterán

Játékra nem is kellene, egy full hd monitort kellene meghajtania.
Az a proci ami benne van nagyon jónak néz ki.
Asztali gépet is összerakni nagyon drága, ahhoz képest ez a gép jó árban van szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#558) szkutyi válasza margithid (#557) üzenetére


szkutyi
őstag

Mire használnád?

(#559) margithid válasza szkutyi (#558) üzenetére


margithid
veterán

Általános dolgokra, de azért ha kell akkor legyen benne tartalék.
Meg ez a proci talán sokáig támogatott lesz, Windows 12 is rámegy nagy valószínűség szerint.

(#560) gbors válasza margithid (#557) üzenetére


gbors
nagyúr

Mire akarod használni? Azért ha folyamatosan izzítani akarod 10-12 szálon a CPU-t, arra nem feltétlen ez a form factor a legjobb.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#561) szkutyi válasza margithid (#559) üzenetére


szkutyi
őstag

Nekem egy tbao t8 van, Intel n100 4mag4szál) tdp 6w.
Én játszok régi játékokkal, youtube 4k hdr, plex média szerver (ha otthon vagyok közvetlen lejatszás, ha távol akkor transzkodol is) letöltés, és netezés...bőven elég. :)

(#562) margithid válasza szkutyi (#561) üzenetére


margithid
veterán

Aha, ezt jó hallani.
Durva hogy 4 ilyen erős mag belefér 6w-ba ma már.
Lehet nem sokkal erősebb az i7 3770 és 4770 amiket most használok. Csak több szál ugye.
Lehet még várok a vásárlással, de asztali gépet már nem hiszem hogy összerakok. Bőven elég egy ilyen mini PC is.

(#563) ugyes válasza szkutyi (#561) üzenetére


ugyes
aktív tag

Majd akkor lesz jó igazán, ha a Plex véglegesíti a felirat kezelés új módszerét és a HDR tone mapping Intel GPU-n kezelését windows alatt. Utóbbi már béta.

(#564) szkutyi válasza ugyes (#563) üzenetére


szkutyi
őstag

Hát igen...sok a hiba a plexnél még... :)

(#565) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Itt tenném fel első körben a kérdésemet. Szóval, van egy lassan 8 éves Asus VivoMini UN45H mini PC-m. [link Gyakorlatilag csak tartaléknak van, és kb. havi egy alkalommal szoktam beüzemelni, amikor az aktuális havi Windows 11 frissítéseket felrakom.
Az utóbbi pár hónapban minden egyes indításnál, először csak a BIOS tölt be, az is default állapotban, a korábbi beállításokat nem megtartva, és az idő is 2002-es dátumot mutat, tehát ezek arra utalhatnak, hogy az alaplapi elem lemerülhetett.
Csakhogy fogalmam sincs, hogy hol van ebben az elem, már ha van egyáltalán.
Leszedtem az alját, és így néz ki:

Én itt nem látom, hogy ha van ilyen elem, akkor az hol lehet. Az SSD alatti részen biztos, hogy nincs. Itt van egy szétszereléses videó, ami ugyan nem ezt a típust mutatja(UN65H), de hasonló felépítésű a két cucc. [link] A videóban kb. 9 és 12 perc környékén látható, ahogy még jobban szétberheli, én erre már biztos nem vállalkoznék.
Viszont én a videó alapján, továbbra se látom, hogy hol lenne ez az elem, már ha van egyáltalán ezekben a mini PC-kben.
Szóval, ha valaki járatosabb ebben a témában, megköszönném a segítségét.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#566) azbest válasza pendre54 (#565) üzenetére


azbest
félisten

a videóban látszik, miután kiemelte az alaplapot, hogy ott az elem

Különböző gépeknek más méretű lehet a csatlakozója, bár annyira nincs sokféle lehetőség. Ez is csak egy sima cr2032 rá rögzített kábellel és dugóval.

Gondolom áramtalanítani is szoktad, ezért merült le a cmos elem. És ezért felejti el a beállításokat és időt, most hogy már nincs töltés.

Ilyesmi

[ Szerkesztve ]

(#567) margithid


margithid
veterán

Egyébként a Bmax mennyire minőségi darab?
Nincs rajta semmi bloatware vagy kémprogram?
Elvileg csinálok egy tiszta win11 telepitést, akkor rendben lesz, nem?

(#568) pendre54 válasza azbest (#566) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, de én arra már nem vállalkozom, hogy ilyen mélységig szétberheljem a cuccot, szóval vagy keresek itt helyben valakit aki megcsinálja a cserét, vagy marad ebben az állapotban. Végül is így is működik normálisan, csak minden egyes bekapcsoláskor végig kell játzsani ezt a BIOS-os dolgot.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#569) margithid


margithid
veterán

TPM az mi pontosan?
Bmax gépekbe nincs, így Windows 11 frissítésekkel gond lehet állítólag.

(#570) ballazol válasza margithid (#562) üzenetére


ballazol
senior tag

vedd meg azt a B8-at, nem pénz érte!!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#571) margithid


margithid
veterán

Na elvileg az újabb Intel procikban van alapból TPM.

(#572) szkutyi


szkutyi
őstag

Tbao t8 Intel n100 proci
Az baj ha 100% órajelen fut folyamat a proci?
Azaz a teljesítménycentrikus energia séma van használatban?
Nincs terhelés uresjaratban, de akkoris 2.9ghz üzemel...hoaszutavon gondot okozhat?köszi :)

(#573) nicu71 válasza szkutyi (#572) üzenetére


nicu71
addikt

Miért nem teszed "kiegyensúlyozottra"?Nekem azon van,és így is néha rajtakapom hogy 100-on pörög.Az Edge-n pedig hajlamos a YT belassulni,amit komolyan nem tudok hova tenni.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#574) szkutyi válasza nicu71 (#573) üzenetére


szkutyi
őstag

Mert uaspstor hibával tok random ledobja az usb-s hdd-m....és úgy vettem észre ott úgy nem dobja le...vicc az egész .
Álltalaban ha nagyon olvasva van a hdd...de most hajnalban 3:55 kor nem történt semmi csak a seed ment... [kép]

(#575) intuicio


intuicio
aktív tag

Sziasztok!
Édesapám megkért, hogy szerezzek be neki egy Intel NUC-ot, mert nagyon megtetszett neki, a kis kompaktság, szállíthatóság. Laptopot nem akar már, mert nehéz, nagy, és már a negyedik akksit eszi.
Álltalános használatra lenne, (5-10 éves ciklusra tervezne vele)semmi játék, csak böngészés, film nézés, és torrent.
Ergo olyan készüléket szeretne, amiben elférne egy HDD is, azokon menne a torrent (SSD-re nem igazán jó...vagy tévhit?)
Meg kellene ugye egy 500GB m2 ssd, amin a win10 vagy 11 lenne.
16GB RAM gondolom elég lehet (ebből is milyen fajtát)
A lényeg hogy Intel NUC legyen, és magyar garival (céges számla miatt)
A készülék max 150e + a perifériák hozzá (m2+HDD+RAM)
Max az egészre úgy max 200.000 ft lenne rá.
Hálás köszönet!

(#576) Patice válasza intuicio (#575) üzenetére


Patice
nagyúr

13. Gen Intel NUC-ok most a leginkább kapható modellek.
(A terméknév mindig Intel NUC13… lesz)
14. Gen-től már az Asus vette át az Intel NUC-okat, így azokat már Asus NUC néven fogod megtalálni.
Ezeket nemrég jelentették be, nem vagyok még képben azzal, hogy mennyire kaphatóak már.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#577) margithid


margithid
veterán

A Bmax-okban lehet Ramot bővíteni?

(#578) gbors válasza margithid (#577) üzenetére


gbors
nagyúr

Típustól függ, van amelyikben igen.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#579) atiska007


atiska007
senior tag

Hali!

Van esetleg itt valakinek Lenovo M720Q mini PC-je?
Használtan vettem, de szerintem a hűtésével lehet valami gond:

Ez a terheletlen állapot, nekem az 56-58 fok magasnak tűnik.
Ráadásul kicsit zavaró, ha bármi alap dolgot csinálok, akkor a venti fel-fel pörög, ami egy kicsit zajos is.

Próbáljam meg esetleg újrapasztázni, vagy egy 8500T procinál ez az érték valid, hiába szedném szét a hűtést?

U.i.: a műanyag hűtő részt már leszedtem, kifújtam, de nem volt poros, ezért gyanakszok a pasztázásra.

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#580) KillHates válasza atiska007 (#579) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nyugodtan pasztázd újra! Még ha polcon is állt az elmúlt években, akkor is kiszáradhatott a paszta a cpu-n, meg valami miatt a legtöbb gyártó szeret elég gagyi pasztát használni. Ha lehet akkor minél szürkébb pasztát vegyél, mert annak magasabb a grafittartalma és egy picit jobb a hővezetése. A régi pasztát, ha valahol nagyon makacsul rákötött, akkor izopropil alkohollal, vagy ha az nincs akkor arcszesszel, parfümmel tudod leszedni. Az aceton, sebbenzin, féktisztító, WD40 NEM JÓ!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#581) margithid


margithid
veterán

Alin az egyik eladó azt írta, hogy az i7 1255u-val szerelt gépben nincs TPM.
Ez lehetséges?
Egy ilyen procinak már alapból rendelkeznie kellene TPM-mel, nem?

(#582) gbors válasza margithid (#581) üzenetére


gbors
nagyúr

A win11 compatibility listán rajta van a CPU (meg a 1265u is, amivel újabban a Bmax B8 Pro-t szerelik).

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#583) margithid válasza gbors (#582) üzenetére


margithid
veterán

Ezért fura nekem is.
De valaki a N100-as procira is panaszkodnak, hogy abban sincs.

(#584) gbors válasza margithid (#583) üzenetére


gbors
nagyúr

Az Intel igen diplomatikusan fogalmaz a kérdésben, igazából nem derül ki egyértelműen, hogy a TPM-modul a processzor elválaszthatatlan része, vagy lehet a chipsetben is. Meg azt is mondják, hogy a Gen8-tól kezdve minden Intel támogatott, közben meg pl. a 1030NG7 az nem. Szóval valami bűzlik Dániában Santa Clara-ban...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#585) margithid válasza gbors (#584) üzenetére


margithid
veterán

Hát ez az.
Így lutri mini pc-t venni Kínából.

(#586) gbors válasza margithid (#585) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát ja, kivéve ha lesz**od a Microsoft nyivákolását a nem supportált hardverrel kapcsolatban - vagy úgy en bloc lesz**od a Win11-et :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#587) margithid válasza gbors (#586) üzenetére


margithid
veterán

Azért vennék új gépet hogy menjen rajta a Windows 11 meg majd a 12 is :D

(#588) brugo válasza margithid (#587) üzenetére


brugo
aktív tag

https://youtu.be/efFfbLoAqmc

(#589) margithid válasza brugo (#588) üzenetére


margithid
veterán

Nem rossz, de ez azért drága.

(#590) margithid


margithid
veterán

Aliról más gyártók azt irják, hogy van a mini pcjükben TPM, lehet csak Bmax hagyja ki ezt a modult.

(#591) So5ika


So5ika
csendes tag

Sziasztok!

Counter strike 2 futtatásához alkalmas mini PC van-e olyan, ami ajánlható hosszútávon és nem túlárazott?
Esetleg Apple Mac Mini M2 (nem a Pro és Max verzók) alkalmas lenne rá?

Köszi! :R

(#592) Csupati válasza So5ika (#591) üzenetére


Csupati
senior tag

Szia!
A CS2 nem megy Mac OS alatt csak Windows on!
Esetleg nézz utána Geforce Now cloud gamingnek, én is úgy használom a Mini PC-t , úgy menni fog neked is a CS meg egy csomó minden más játék ami csak Windows alatt futna.

(#593) So5ika


So5ika
csendes tag

Szia!

A kérdésem hardeverileg tettem fel, hogy a vas elbirja-e? Win 11-nek letezik ARM-es verzioja, fel lehet telepiteni, illetve lehet generálni windowsos környezetet is MAc alá, szóval nem azzal lenne a gond.

Az M2-es chip GPU-ja képes elfuttatni a CS2-t?
Mac-en kívül létezik más alternatíva erre?

Köszi!

(#594) Csupati válasza So5ika (#593) üzenetére


Csupati
senior tag

Megoldható virtuális windows alatt, de lagg akadás léphet fel, ha csak egy két meccsre kell hétvégén és unalom űzőnek játszod akkor jó lehet, ha komolyan játszol akkor teljes mértékben felejtős. 1800*1169 es felbontáson az M2 max tud 80FPS-t
Másik opció ami fizetős a CrossOver progi ami lehetővé teszi Windows os progik futtatását.

[ Szerkesztve ]

(#595) So5ika válasza Csupati (#594) üzenetére


So5ika
csendes tag

Köszi!

Mac-en kívüli alternatíva esetleg?

(#596) Patice válasza So5ika (#595) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem ezzel tudnál játszani.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#597) So5ika válasza Patice (#596) üzenetére


So5ika
csendes tag

Szuper!

Köszi az infót. Bár az igazat megvallva ennyi pénzért inkább a Mac felé hajlanék.

(#598) Csupati válasza So5ika (#597) üzenetére


Csupati
senior tag

Én is azt a NUC ot akartam ajánlani, mégha vennél egy Inteles MacBook Pro-t pl vagy a 15" vega 20 al, vagy a 16" 5300/5500m el , arra tudnál Windows-t is tenni a mac os mellé, ha dolgozol akkor alma oprendszer ha játszol akkor meg Windows-t inditasz.

(#599) Patice válasza So5ika (#597) üzenetére


Patice
nagyúr

Nézz utána, hogy játékokban, tesztekben hogyan teljesít.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#600) KillHates válasza Patice (#599) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem ilyen van. Nagyon beteg cucc!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.