Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Geri85


Geri85
csendes tag

Üdv.!
Mivel már kiöregedtem a PC játékokból és gyakorlatilag csak Fifázok, 4K filmezésre, netezésre, munkára (nem gépigényes munka) használom a gépet, így eladósorba került a PC-m. Mivel kicsi és halk gépet akarok, így jutottam el a Mini PC-kig.
Ki is néztem egy MSI CUBI 5 10M gépet, de érdekelne az itteniek tapasztalata, hogy mire figyeljek, esetleg a fent nevezett gépről vélemény. (MSI 9S6-B18311-644)
Esetleg elfut ezeken egy Fifa 22 vagy gyakorlatilag játékok terén ezt is engedjem el?
Illetve mennyire Windows 11 kompatibilisek ezek, mennyire jól kezelik a perifériákat.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Geri

(#52) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Nem épp asztali géphez, de egy mini ipari pc-hez szeretnék konkrét típus találni.
1. Mire fogod használni a gépet?
Folyamatossn menne rajta egy 1gb-os kis szoftver. Amolyan műhelyprogram.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Semilyennel egy komplett mini pc érdekelne.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
A programhoz minimum 2x1Ghz processzor, 2Gb ram, wifi, OpenGL, Windows 7-től felfele. USB legyen rajta, Hdmi monitornak.
4. Mennyi a kereted rá?
10-20k használtan.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása
Monitor nem számítana. Hdmi-n keresztül egyszer beállítva lenne, utána Monitor nélkül üzemelnek.

Lehetne Raspberry is. De inkább kihagyás a programozgatást, ha már van Windowsos megoldása is a programnak.
Kis fogyasztás előny. Műhelykörnyezeti párába, hidegben (5-10 fok) is jó lenne, ha elketyegne.

Live poor, die ritch.

(#53) Necronom válasza gyáliSanyi (#52) üzenetére


Necronom
senior tag

GIGABYTE Brix - de nem hiszem h 20-ert hozza lehetne jutni
keresgelj es konfig fuggoen nagyon sokat talalni

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#54) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Szüleimnek szeretnék egy mini PC-t venni. Totál nem vágom, mik a fontos tényezők.
Kértem árat asztali PC-re, de ott az elképzelés feletti árakat kaptam sajnos. Vagyis hát mint utóbb kiderült, mégsem akarnak annyit költeni rá. :D
Illetve rájöttünk, hogy teljesen elég egy mini pc.

Igények.
-felhasználás: internetezés
-legyen 100 000 a keret
-nem tudom milyen a monitor sajnos, de igazodjunk 1920x1080 FHD felbontáshoz, display port és HDMI csatlakozási lehetőséggel ha lehet.
-jöhet használt is, akár privátban olyan is kereshet, aki konkrétan tud ajánlani használt gépet jó minőségben, megfelelő PH-s értékeléssel rendelkezve. Győr környéke előnyben.
- +1: Windows 11 fusson rajta! s az sem baj, ha adnak hozzá licenszt.

Köszönöm előre is.
:R

(#55) gyáliSanyi válasza z123456789 (#54) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Szia!

Nem vagyok egy nagy hozzáértő.
De a hirdetésekbe most ez van ami a keretbe, helybe neked jó is lenne: [link]
Ennek az új ára 150 ezer volt régebben, szóval ennyiért jó vételnek mondanám.
[Portok M920Q]

Ilyen felhasználáshoz mondjuk egy használt 40 ezres is jó lenne. Netezéshez szinte bármi, amin elfut a Windows 11.

Live poor, die ritch.

(#56) z123456789 válasza gyáliSanyi (#55) üzenetére


z123456789
addikt

Nem mondasz hülyeségeket. :D
Köszönöm a segítséget, írtam is neki.
Illetve nézegetek. :R

(#57) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok,

HP Elitedesk 705 G4-et használ valaki?
Ryzen5 2400G verzió.

Nekem kicsit zajosnak tűnik, vagy ez normális?
Ráadásul nem is folyamatos zúgó a hang, hanem ilyen hullámzó.
Videó

NVME SSD van benne, már alap használaton is 45-50 °C között van a hőmérséklete. Ez normális, hogy ennyire melegszik? :R

üdv

(#58) Gabesz87


Gabesz87
addikt

A garanciális ügyintézést leszámítva milyen véleménnyel vagytok az ilyen gepekről? Mert ~117e-ert EU raktárból egész elképesztő mi van benne.

(#59) werszomjas válasza Gabesz87 (#58) üzenetére


werszomjas
őstag

Annyira azért nem nagy deal árban.

90k körül mennek a használt Ryzen-es mini PC-k. 256GB SSD-vel, 8GB RAM-al.
Ezek általában Ryzen 5 2400G-vel vannak szerelve, amiben Vega 11 VGA van.
Ez a szett gyakorlatilag ugyanazt tudja tudásban, mint a linkelt kínai.

Proci
GPU

1TB-os SSD 20k, +8GB RAM 10k, így kb ugyanott vagy árban 120k.
Garanciára tekintsünk úgy, hogy egyikre sincs (itthon kapható használtról már lejárt, kínaira meg inkább nincs, mint van)
Így igazából annyi előnye van a linkelt BMAX-nak, hogy új és 2 évvel fiatalabb a hardvercsalád benne. (2018 vs 2020)

De javíts ki, ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#60) Midway


Midway
senior tag

[link] erről valaki véleményt? Netezésre alap dolgokhoz , külső ssd-vel torrent elég lenne?
Árban szerintem elég jó.

(#61) Necronom válasza Midway (#60) üzenetére


Necronom
senior tag

Ebbol meg egy file server is kitelik siman
A winfost legyapnam, tenni ra jo kis Linux, USB-re egy nagyobb 4TB HDD azt hagy toltikezzen
de erre meg az occobb verzson is megtenne bosegesen

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#62) Midway válasza Necronom (#61) üzenetére


Midway
senior tag

Külső HDD ben gondolkodtam, illetve inkább egy külső ssd-ben a torrent rész.
Nézegettem az aprón , de ebben az árban csak kevesebb és ddr4 ram és/vagy háttértár van .

(#63) Necronom válasza Midway (#62) üzenetére


Necronom
senior tag

De minek az SSD torrenhtez? Kihasznalatlan, 3x akkora HDD-t kapsz erte stb stb...
Meg akkor sem kell SSD, ha egyszerre torrentezel es ugyanarrol a HDD-rol nezed a filmet

Egy jo Linuxhoz 4GB memo is eleg a 8GB pedig tobb mint eleg :)
Sokan felnek tole, de egyszerubb felrakni mint a wint...nembeszeve arrol, hogy 10 perc se kell hozza
Kulsore szebb mint a win, fel ora latt siman meg lehet tanulni hasznalni, nem, nem kell semmilyen parancssort megtanulni, ugyanugy egerrel tudod az osszes funkciot elerni
Mindenfele videolejatszo van hozza es tobb fele torrent klien is
Tehat a belso SSD-re oprendszer, kulso HDD-re meg minden mas :)
HAJRA! :C

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#64) Midway válasza Necronom (#63) üzenetére


Midway
senior tag

Kell a win sok programhoz.
Nincs kedvem a linuxhoz.

ssd meg a sebesség miatt kell, ha 40-50mbyte/s tölt ,akkor akadozik minden ugyanarról a hdd-ről , még egy sd film is

(#65) Necronom válasza Midway (#64) üzenetére


Necronom
senior tag

hat ezert jo a Linux :) ott nem akadozik....
de persze te tudod mire van szuksged

egyebirant az 50mbit/s - az 6.25 MB/s ami egy HDD-nek meg sem szabadna kottyanni
Nalam egy nevetseges 1100MHz Celeronnal megy a file server 4MB memoval egy mITX lapocskan 4TB lassu HDD-vel....
Torrentezek ra 8-10 MB/s, azaz 64-80 mbit/s-sel, ez mellett meg ketto db TV box nez rola FHD filmeket akadas vagy mikro lag nelkul....(barmikor megtekintheto!)

Nem lehet, h nalad van valami bibi?

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#66) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Sziasztok, tudtok ajánlani nekem egy ilyen mini PC-t? Szervernek használnám, Open media Valut futna rajta mint nas két winyoval, meg mellete a home assistance, ill a torrent max 10 torrenttel egyszerre. Lehet ezeket ilyen használni vagy el vagyok tévedve? minnél olcsobb annál jobb. Használt is érdekel.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#67) Necronom válasza Geripapa (#66) üzenetére


Necronom
senior tag

fentebb irtam eyg egyszeru es nagyon olcso verzot
40-bol siman kijon es fullos

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#68) Geripapa válasza Necronom (#67) üzenetére


Geripapa
aktív tag

a GIGABYTE Brix re gondolsz?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#69) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Srácok, Látom képben vagytok....a kérdésem az lenne, hogy erről a Bmax b3 mini pc-ről mi a tapasztalat? Netes használat, hd-s yt videók akadozásmentes nézése, stb a cél...szóval semmi extra. Egy 12 éves x121e thinkpad-ot váltana amin win10 pro fut és egyre gyakoribb a kékhalál
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#70) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Kb 180-200k körül milyen mini pc ajánlott mindennapos használatra?
4k32" monitorhoz kéne filmezésre és hobbi photoshophoz
Én a DELL Optiplex 7000 nézegettem itt az aprón,de hátha van jobb Deal

(#71) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!

Vásároltam egy HP Elitedesk 800 G4 mini Pc-t, az i5 8500 CPU-val szerelt verziót. Beüzemelés előtt kitakarítottam, újrapasztáztam. CoreTemp szerint 70-80 fok között ingadozik a CPU hőmérséklete, de néha 90 fok feletti értékeket is kiírt. Mennyire normális ez? Lehetséges, hogy fals értékeket ír a program? Használ valaki ilyen PC-t?

(#72) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#69) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Közben megvettem a Bmax b3-at....teszi a dolgát a leírtak szerint. Egy a gondom...A Kingston ssd sata kapcsolatnál is interferenciát okoz a 2.4 Ghz-es wifinél. USB3-nál is ezt eredményezett ezért gondoltam, ha már van sata a mini pc-ben rákötöm arra...nem jött be.
Szóval mit lehet tenni az 5Ghz-es wifire váltáson kívül?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#73) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#72) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Lezártam a levelezést a geekbuying.com -mal. Kérésükre videoval bizonyítottam, hogy ahogy csatlakoztatom az ssd-t sata-n abban a pillanatban wifi interferencia jelentkezik a tőlük vett Bmax b3 mini pc-n. Kb totál hülyének néztek.....elsőre azzal próbálkoztak, hogy nem kapták meg a videót majd azzal, hogy "nem látják" azt ami vitathatatlanul megjelenik a videon. Szóval részemről csak egy újabb suttyó kínai cég amely szelektál a vásárlói értékelések megjelenítésével......plusz totál hülyének nézi a jogos panasszal rendelkező vásárlóját. Tipikus kínai mentalitás az is, hogy mindezt szépen próbálja kommunikálni. Részemről egyáltalán nem ajánlott shop. :(

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#74) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Hogy jobban pörögjön a topik.... :DDD Bedobok egy linket: [link] . Starfield a Minisforum minipc-jét! Ha jól számoltam, akkor az USA-ból szállítással együtt kerülne olyan ~250-300K forint közötti áron, de a teljesítménye azért nem rossz. Átlag 40 FPS-t nézek ki belőle 1080p-n, de egyes helyeken megvan a 60 is. Azért egy ekkora kis készüléktől ez nem rossz teljesítmény!

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#75) trog


trog
csendes tag

Sziasztok, gondoltam a tv-hez intéznék egy minipct, semmi másra nem kéne csak torrenteket letölteni, max böngésznék/exceleznék róla néha. A tvt használnám monitornak, 1080pben nézném a filmeket egyenesen a minipcről indítva, azt a néhány 4ksat amit úgy néznék meg rámásolom szívesen pendrivera ha tudok vele spórolni, használt eszközben gondolkodom akár innen az apró részlegről.
Mivel nem vagyok otthon a témában várom a javaslatokat. Pénztárcakímélő legyen, de a lejátszás azért ne akadozzon :).
Kell a fentiekhez mini pc ITX házban, vagy elég egy raspberry 3 kaliber is hozzá? SSD-t/Külső HDDt tudok átszerelni a laptopomból, microSDs dolgokkal még sosem próbálkoztam.
5.1 hangrendszer van optikai kábellel a TVhez kapcsolva egy DVD lejátszó/erősítő segítségével, az 5.1 részét szeretném megtartani, nem tudom ezt ki kell-e emelnem külön, tényleg vakon vagyok a témában nagyon. Köszi előre is!

(#76) Patice válasza trog (#75) üzenetére


Patice
nagyúr

Raspberry-n nincs optikai kimenet, hacsak nem teszel rá egy olyan kiegészítő kártyát, ami ad ilyet, még akár működhet is a megoldás, csak az adott kiegészítő kártyánál kell megnézni, hogy a sokcsatornás hangot is átengedi-e, vagy csak sztereó.

MiniPC már jobb erre, csak akkor olyan kell, aminek van optikai kimenete: ilyen szerintem ritka lesz, hacsak nem úgy van megoldva, hogy az analóg jack csatlakozóaljzatban van integrálva az optikai kimenet is. Szerintem ez is ritka lesz.

Épített ITX gép esetén olyan lap kell, amin van integrált optika.

Intel proci esetén 7. generációtol fölfelé tudnak az IGP-k 4K-t lejátszani, de akkoriban még nagyon limitált volt a HDR képes HDMI szabványt (HDMI 2.0b) tudó alaplap, szóval ezt is jól nézd meg.

Szerintem jobban jársz egy erősebb Amlogic procis boxszal. Itt van a topikja, érdemes az összefoglalóját elolvasnod. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#77) trog válasza Patice (#76) üzenetére


trog
csendes tag

Köszi a választ. Mint írtam a 4k nem probléma/feltétel, úgyis kevés film van amit úgy néznék, azokat csak simán rámásolom egy külső vinyóra és azt dugom be a tvbe.

Én úgy képzeltem, hogy a film letöltése után elindítom a minipcn, a hang és a kép HDMI-n keresztül menne a tvbe a mini pcről, mint írtam max full hdban. Az optikai kábel pedig vinné a jelet a tévéből tovább az 5.1be.
Vagy ez így nem működne?

(#78) Patice válasza trog (#77) üzenetére


Patice
nagyúr

De, működőképes.
Akkor olyan PC-t keress, amin van HDMI és optika és nem túl régi.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#79) trog válasza Patice (#78) üzenetére


trog
csendes tag

Bocs hogy értetlenkedek, tényleg kb semennyire nem vagyok otthon a témában (csak pár hónapja tudtam meg, hogy az 5.1 hangfalrendszerhez kell erősítő is :))) . Mire/Mihez kell az optika? A HDMI nem viszi át az 5.1csatornás hang jelét a tévéig önmagában?

(#80) Patice válasza trog (#79) üzenetére


Patice
nagyúr

A TV-k optikai kimenete általában csak sztereó hangot tud továbbadni, modellfüggő, hogy kiadja-e a TV az 5.1-et.
Ez nálad a TV-vel működik?
Mert akkor tényleg nem kell optika a leendő PC-re.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#81) trog válasza Patice (#80) üzenetére


trog
csendes tag

Érdekes, erről nem tudtam. Nálam még az előző Tvmmel is simán működött, egy 2013as samsung ue46f6400-assal, fel sem merült hogy más tvknél ez nem standard. Most egy tavalyi gyártmányú Samsung Qledem van, arról is simán szól az 5.1. Köszi a válaszokat/tippeket!

(#82) Necronom válasza trog (#81) üzenetére


Necronom
senior tag

simán szól az 5.1

Huhh ez igy nem egyszeru... :)
Az, hogy szol minden hangszorod meg nagyon messze all barmifele 5.1-tol
Ez leirni szerintem igenycsak nehez lenne, de ha van egy AVR hazimozi erositod, ami kepes erre, akko no problem...
Egyebirant meg szerintem neked eleg egy TV BOX is....
Ha erdekel a dolgo bovebben, akkor keress meg privat

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#83) Ablakos


Ablakos
őstag

kb.150ezres kategóriában (itthoni új beszerzés) egy mini pc képes egy media player színvonalát hozni? (minőségi film lejátszás)

(#84) Patice válasza Ablakos (#83) üzenetére


Patice
nagyúr

MPC-HC + MadVR kombóval elég jó kis HTPC-t lehet csinálni egy miniPC-ből.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#85) Necronom válasza Ablakos (#83) üzenetére


Necronom
senior tag

Egy Kodi eleg sokmindenre kepes (ossze nem hasonlithato az ilyen winfosos appokkal)
Persze sok fugg attol is, hogy milyen vas van alatta, de inkabb ugy vettem eszre, hogy milyen oprendszer fut az adott vason
Ha kell a win mindenkepp ra, akkor okes, de en tennek ra egy megfeleo Linuxos particiot, amire felpakolom a Kodit azrt, hogy az eroforrasok 80%-at ne az oprendszer egye meg es akkor boldogan letezek a vason, latva az egesz HDD-t is, vagy barmit ami benne van filmezesre adattarolonak
Ha meg kell a win egy restartnyi idot csak el lehet viselni
Fizikailag ez siman nezhet ki ugy, hogy van egy 512-es SSD-m aminek a nagy reszet odaadom a wines particionak es mondjuk hagyok 64GB korul a Linuxnak, amin fut a Kodi
Ez melle meg teszek egy nagyobb HDD-t adatnak (filmnek)
Igy el tudod erni akar win alol is ha ugy kell hogy napi hasznalat...
Egs! :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#86) Ablakos válasza Necronom (#85) üzenetére


Ablakos
őstag

Egyáltalán nem kell windows. A cpu-ba integrált videó megjelenítőt használnak a mini pc-k vagy dedikált gpu-s jobb lenne (ahogyan laptopokban )?
Torrent kliensnek is szeretném egyúttal üzemben tartani (24/7). Nem túl sok, 20-30 torrent.
Eddig Dune mediaplayert használtam, de hardver hiba miatt cserélek. A Dune mellett néhány éve a passzív hűtése adta a voksom. Nem szeretnék lármában aludni a mini pc mellett.

Esetleg valaki egy konkrét típus/márka... Csakhogy valamihez tudjak viszonyítani.

(#87) Patice válasza Ablakos (#86) üzenetére


Patice
nagyúr

Én Intel NUC-okat használtam/használok most is.
Jó minőségűek, bár lehet drágábbak, mint a versenytársak.
12. Gen i3-as NUC-ot használok most, kicsit zavaró a hűtése, ha terhelve van az IGP is, olyasmi mint egy laptop hűtés.
Agyalok egy Akasa házon mellé, hogy passzív hűtésű legyen, de eddig még nem volt keretem rá (másra kellett).

Ezeknek a NUC-oknak már jó a HDMI kimenetük HDR-hez is, mert már HDMI 2.1 szabványt tudják. Már csak megfelelő lejátszó kell hozzájuk. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#88) Necronom válasza Ablakos (#86) üzenetére


Necronom
senior tag

Nos akkor meg egyszerubb a dolog :)
Nem kell ehez brutal teljesitmeny...sajna pont a winfos miatt erzi ugy mindenki, hogy video nezeshez paks kell meg minden..pedig dehogy...
Elmondom neked, hogy a szoba sarkaban egy olyan csendes kis server uzemel nekem, hogy a letezeserol sem lehet tudni es mar tobb eve
Mindosszesen annyit kell ertsel az osszerakashoz, hogy be tudd tenni az alaplapot egy hazba es 1 SSD +1HDD ossze tudd rakni...a Linux install meg manapsag egyerubb mint a windows (barmiben szivesen segitek) A gepben mindosszesen 2db ventillator ami mozog es az 1db HDD (tapegyeseg ventije es a haz ventije)
Teli estek, csukott ablakok, teljes csend van, persze megfelelo cuccokat kell valasztani, de adhatok peldakat is
alaplap, 2x memoria, egy neked tetszo mITX haziko + tapegyseg
kell meg 1xSSD az oprendszernek + 1xHDD az adanak (arra kell figyelni, hogy ezek helyei meglegyenek a hazban)
ezt bosegesen ki lehet hozni ujban, hazai boltbol 150-bol

Ha megsem akarsz egy ilyen gepet epiteni (en pedig nagyon ajanlom) akkor ugy van, ott az intel nuc, vagy a gigabyte brix is akar...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#89) Necronom válasza Patice (#87) üzenetére


Necronom
senior tag

Ezeknek a NUC-oknak már jó a HDMI kimenetük HDR-hez is, mert már HDMI 2.1 szabványt tudják. Már csak megfelelő lejátszó kell hozzájuk. :))

A Kodi probaltad mar?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#90) Hulot


Hulot
tag

Nézegetek MINI PC-ket alacsony fogyasztású N100 procival. Nem tudom melyik RAM-mal érdemes választani. A DDR4-3200MHz vagy a DDR5-4800MHz-el?

Melyik lenne gyorsabb? A DDR5-ről hallottam, hogy nagyon rosszabbak az időzítések, magas a latency. De újabb generáció.

Érdemes-e gyorsabb DDR5-5600-at venni, lehet-e a memóriát felhúzni ezekben?

(#91) Patice válasza Hulot (#90) üzenetére


Patice
nagyúr

Integrált bennük a memoriavezérlő, szóval implementáció függő, melyiket választotta a gyártó.
Húzni nem lehet ezekben a lapokban, csak a max támogatott sebességig mehetsz, vagy alatta, ami szabványos.
Azt nem tudom, hogy a DDR5-tel érezhetően gyorsabb lesz-e, egy dolog miatt lehet mégis jobb választás: csak egycsatornás memóriát támogat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#92) azbest válasza Necronom (#89) üzenetére


azbest
félisten

Csak egy videót tudok mutatni, amit nemrég láttam az N5105, N95, N100 ddr4 és ddr5 összehasonlítására. Ott nem volt jobb a ddr5 és úgy láttam a ddr5-ös minipécékben jellemzőbben forrasztott a ram, szóval figyelni kell, ha szeretnél bővíthetőséget. Mivel egy csatornás a ram, így a 2 slot sem szempont. Pesze készülék típusonként is lehet eltérés a hűtés miatt vagy fogyasztás limit különböző beállítás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#93) Necronom válasza azbest (#92) üzenetére


Necronom
senior tag

Igy igaz..Nekem egy Gigabyte Brix volt fix 8GB memoval es ezt csereltem le a mini ITX lapcskara es inkabb hozzavalogattam azt ami nekem kellett a serverkere

ps: ja es nekem meg csak DDR3 van, dehat ugye ez a kis serverke csak kiszolgal es filmet nezek rola

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#94) joydrv válasza Necronom (#88) üzenetére


joydrv
tag

Milyen Linux ajánlott szerinted minipc-re, pl az általad is linkelt alaplaphoz? Nemrégiben armbiant próbálgattam, de ez parancssoros és eléggé meggyűlt vele a bajom. Szóval olyan lenne jobb, ami grafikus felülettel van.

[ Szerkesztve ]

(#95) Rowon válasza joydrv (#94) üzenetére


Rowon
veterán

Lényegében mindegyik Linux ugyanolyan, az alapokat kell ismerni és megérteni és igen, mindegyikben kell/lehet terminált használni, mert 1. gyorsabb 2. valamit csak ott tudsz megcsinálni 3. illetve itt mindent is meg tudsz csinálni. Vannak olyan disztribúciók, amik felhasználóbarátak, szerintem keress egy olyat, pl. kezőknek én a Linux Mintet szoktam ajánlani. Most egy olyan gépről írok, amiben egy N100 proci van, pont az, amit azbest említett pár hozzászólással korábban. Debian fut rajta Gnome asztali környezettel. Gond nélkül viszi.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#96) Necronom válasza joydrv (#94) üzenetére


Necronom
senior tag

Ma mar majdnem minden Linux grafikus
Van olyan amiben egytalan nem kell, azaz nincs olyan muvelet amit grafikusan, egerrel stb. ne lehetne megcsinalni....Ehhez tedd fel a Linux Deepin-t (A fentebb linkelt lap siman viszi+nem art neki a 8GB memo)
Ha nem baj, hogy piciket terminalozni kell akkor valoban jo a Linux Mint
Par sorokrol van szo a hasznalat soran, pl ha mountolni kell egy drive, es/vagy a mappa megosztas is terminalos - ha jol tudom
Es van meg egy nagyon alap grafikus "opika rendszerke" a Lubuntu, ez szinte a levegobol el, nem kell neki semmi eroforras, megis piszok hatekonyan muxik (nalam ez van fent)
Kodi fut rajta tokeletesen, persze a VLC is ha az kell, igy reszemrol neha bongeszgetek, arra meg e Brave browser hasznalom, alapban full reklam mentes a YT is
Ide is kell par sor terminalozas, de szinten csak annyi, hogy mountolasok es megosztasokhoz...Igazsag szerint ezeket mar nem is kell keresgelned, mert pl a chat gpt megmondja neked :) csak kerdezed meg tole, magyarul es leirja szepen, akar peldakkal..ja es tudod mi jo ebben? nem farad el, kerdezhetsz tole 1000-nyi hulyeseget is.
Lenyeg, hogy bosegesen van valasztek, de mivel ezek 5 perces telepitesek perndiverol, igy akar az osszeset kiprobalhatod es majd meglatod melyik jo neked
Csak ra szansz egy napot egy jo kis server es/vagy Media PC elkeszitesehez
A Deepin pl szebb kinezetre mint a W11, mukodesileg nagyon "wines" (start menu, panelek alul, oldalt felul akarhol...), jobb eger egy mappara es a windowshoz hasonloan lehet megosztani bla bla bla bla.....
A Mint elegge felhasznalobarat, de azt elfeledtek odairni, hogy a kockasabbaknak a baratja :) De amugy ugyanaz, csak minden mashol van, mint ahol keresned...
Lenyeg az hogy probald! Bocs a sok melledumaert :P

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#97) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy NUC 11 gépem Windows 10 Pro van rajta, youtube, vimeo-ban csúszik a hang, Facebook + hasonlókban szintén,
Potplayer, VLC-ben a kép megy, a hang ismétlődik 2-3 másodpercenként.
Lényegében az összes ami médialejátszás, kinlódik :F
Semmit nem tudtam vele csinálni, végeztem takarítást is, bár ezeknél nem nagyon ajánlják a ccleanert.
Érdekes, hogy mikor elvittem szervízbe ott mutatták, hogy semmi baja :F
Mi lehet a gond?
Volt már ilyen valakinél? :R
Annyi, hogy a NUC-ban van egy Samsung 980 Pro m.2 SSD 1TB,
meg 16 GB (2x8) Kingston kit Ram.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#98) Patice válasza makoss (#97) üzenetére


Patice
nagyúr

IGP driver frissítés (vagy régebbi visszarakása) volt?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#99) makoss válasza Patice (#98) üzenetére


makoss
addikt

Nem volt ezen semmi mert a szervizes simán rádugta a monitorára és jó volt.
Hazahoztam, ismét sz@r lett :F
Itt szerintem külső valami okozhatja...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#100) Patice válasza makoss (#99) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor kábelek esetleg.
Nálad otthon min szólal meg a hang?
Szervízben?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.