Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) azbest válasza szkutyi (#748) üzenetére


azbest
félisten

talán a biosnál is látni fordulatszámot, meg hwinfo vagy más hasonló progikban valsz van. Most pont nincs előttem az enyém.

(#752) szkutyi válasza azbest (#751) üzenetére


szkutyi
őstag

Sajnos én egyikben sem találtam...de könnyen lehet hogy én vagyok tudatlan!jolenne kicsit visszafogni mert 55 foknál már igazán szépen pörög... :D

(#753) KisApám válasza margithid (#750) üzenetére


KisApám
addikt

Nem igazán hiszem, hogy olyan integrált grafikával fognak előrukkolni az Inteltől (főleg, hogy a igencsak gond van a 13. és 14. generációs I9 procikkal...), amelyik minimum 3szoros teljesítmény ugrást produkál, hogy beérje az AMD procikat ezen a téren (a tervek szerint az év második felében jelenik meg az új AMD proci gyorsabb integrált grafikával).

Per pillanat, ha jól tudom a legerősebb Intel integrált grafikát (Iris XE 96EU) átlagban még az AMD 680M is (a 780ról ne is beszéljünk...) kb. +30% FPS-el veri.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#754) KisApám válasza KisApám (#753) üzenetére


KisApám
addikt

Az a minimum inkább max 2szeres, bocsi (ha az év végére beharangozott új AMD integrált grafikus procikat veszem figyelembe).

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#755) margithid válasza KisApám (#753) üzenetére


margithid
veterán

Tesztek alapján azért az Intel se rossz.
13620h 5.7-et ér el, míg 7840HS 3.9-et játék tesztnél.
[link] [link]

(#756) KisApám válasza margithid (#755) üzenetére


KisApám
addikt

Engem csak a grafikai (3D) rész érdekel. Szinte csak azt használnám ki.
Abban az Intel NAGYON el van maradva.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#757) ateszm válasza KisApám (#732) üzenetére


ateszm
senior tag

Köszönöm szépen,akkor nem adom fel!
Vadászok egy akcióra :)

(#758) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

Sziasztok!

TV alá szeretnék filmezős mini PC-t rakni vezeték nélküli egérrel és billel. Szeretnék 4k ban filmeket letölteni, illetve Netflix/HBO lenne rajta.

Nézegettem mini PC-t.
Nem tudom ezek jók lennének erre a feladatra? Elég kraft van benne egy 4k filmhez? :U

[link]
[link]
[link]
[link]

Bár akkor már inkább húznék a 4 fizikai magos Intel i5 6500T felé.

Tisztelettel,
Dániel

[ Szerkesztve ]

(#759) Gombinyó válasza M4T4D0R (#758) üzenetére


Gombinyó
őstag

4k filmet szeretnél róla nézni is vagy a filmlejátszó más lenne és ezzel csak letöltenél?
Ha a gép lenne a lejátszó is, akkor 4k-ra egyik sem alkalmas.

(#760) szkutyi válasza M4T4D0R (#758) üzenetére


szkutyi
őstag

Ez való erre a célra: [link]
Nekem hasonló van, torrent ment külső hddre gigabitet kihajtja mint a szart, plex szerver van rajta simán megy a transzkodolas is.

(#761) M4T4D0R válasza Gombinyó (#759) üzenetére


M4T4D0R
tag

Erről menne a film is.

(#762) M4T4D0R válasza szkutyi (#760) üzenetére


M4T4D0R
tag

Köszönöm a tippet!
Fontolóra veszem. :)

(#763) Gombinyó válasza M4T4D0R (#761) üzenetére


Gombinyó
őstag

Akkor modernebb gép kell, amin van legalább HDMI 2.0 csati és az IGP is támogatja a 4k HDR-hez köthető dekódolást. Amiket linkeltél felejtősek.

(#764) azbest válasza Gombinyó (#763) üzenetére


azbest
félisten

amúgy dp porton (és aktív dp-hdmi átalakítóval) 4k 60Hz-et tudnak a 4gentől felfelé intel procik integrált grafikái is. A hdr az persze más kérdés, azt valsz nem tudják ezek a régiek.

Az i5 6th gen procisok jó eséllyel azért boldogulnak a feladattal. Az n100 velük van pariban teljesítményben, a plusz az av1 dekódolás képessége a régebbiekhez képest. Az n100-as kínai cuccoknál nem mind tud hdcp 2.0-át így előfizedtéses tartalom lehet korlátozott felbontású streamingen.

[ Szerkesztve ]

(#765) Gombinyó válasza azbest (#764) üzenetére


Gombinyó
őstag

6500T Lenovo Tiny-val próbálkoztam anno, az fullhd-ig volt jó nekem filmlejátszás terén.
Kínai gépekről letettem, nem jutottam el odaáig, hogy tesztelni tudjam. Most egy Asus/Intel NUC van, két HDMI 2.1 porttal. Ez minden mai igényt kielégít filmezés terén némán.

(#766) Donki Hóte válasza azbest (#764) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Amelyik PC-ben UHD Graphics 630 GPU van, azzal HDMI kimeneten is gond nélkül lehet 4K-ban filmet nézni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#767) szkutyi válasza azbest (#764) üzenetére


szkutyi
őstag

Hogy áll a nagyobb tbao házad? :D.bérgyártást nem vállalsz?engem.is érdekelne. :D

(#768) azbest válasza szkutyi (#767) üzenetére


azbest
félisten

áh még nem javítottam a méretezést, nem haladtam vele, mert költözött az irodánk és ott kellett ügyködni. Meg riasztó kijelző panel asztali tartót csinálni a nem kapható gyári helyett :D

[ Szerkesztve ]

(#769) szkutyi válasza azbest (#768) üzenetére


szkutyi
őstag

Cnc műanyag marással foglalkozom, heti 50-60 órában, de ide a legjobb lenne a nyomtatás :D

(#770) szkutyi válasza azbest (#768) üzenetére


szkutyi
őstag

Nézd csak: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.