Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) azbest


azbest
félisten

ez a cyber monday hét még tán jobb is mint a fekete péntek hetek :D

a kuponokkal a barbone N100 változatok egész jók. Persze a múltkori 140 dolcsis 16/512 kombóhoz képest azért nem olyan erős :)

Sima kis pécé barbone [link], dollárban 118

#227 adabra
a vaskos bordás [link] meg, nagyon kísért hogy kéne egy tűzfalnak

[ Szerkesztve ]

(#252) adabra válasza azbest (#251) üzenetére


adabra
senior tag

160 USD-ért szerintem ez is jó (N100 16/512)

Szerinte kicsit jobb a hűtése és a fogyasztása, mint az általad linkelt verziónak.

Én pár hete rendeltem egy passzív hűtésű Mele Quiter 3C -t, amiben Intel N5105 Celeron processzor + 16 GB RAM + 512 GB (256 EMMC + 256 SSD) van.

Egyébként 159 + 10 EUR szállítás volt az ára az ebay-en Németországból.

A DHL eltökítette a csomagot; az eladó végre 2 hét után reagált a és küld egy másikat, a DHL-lel meg majd ő harcol...

(#253) intuicio válasza azbest (#250) üzenetére


intuicio
aktív tag

Alzásat néztem ki magamnak, céges számlára venném meg.
De lehet ez marad: NUC11ATKPE
max 100k a keret, de ugye még SSD+RAM. az sem 10k lesz... :(

#249 Patice:
Csak új készüléket vennék. Azért mégis csak karácsonyi ajándék :)
Ha magamnak lenne, akkor nem érdekelne, hogy használt. :)

(#254) azbest válasza adabra (#252) üzenetére


azbest
félisten

olyan firebat t8 plust vettem én is $140ért, itt van az asztalomon. Annak a 2242 sata ssd-jéről beszélgettünk visszább. Amúgy a cybermonday -es kuponokkal ma még $147 ért írja a kosárban az ali 167 helyett. A tbao t8 plus teljesen ugyanaz, csak a bios verzió más picit. Ha jól emlékszem terhelésteszt alatt sem ment 70 fokra, kívül csak langyos volt.

A gmktek g3 az nagyobb, normál 2280 ssd belefér és van egy ddr4 ram slotja. Pár hete bevezető akcióban 8/256 -os volt br 133 usd [link] . De most 118 a cybermonday -20$ val barebone.

[ Szerkesztve ]

(#255) nicu71 válasza Falcon75 (#29) üzenetére


nicu71
addikt

Ehhez az N100as t-baohoz érdemes Reaktek hangkodeket telepíteni?Elkéne egy kis hangjavitas.🤔

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#256) azbest válasza nicu71 (#255) üzenetére


azbest
félisten

mármint mihez kéne realtek hangcodec? Van benne realtek hangkártya?
A t8 plusban a jack dugóhoz egy integrált usb hangkártya van, nem? Zotan/Nogatech usb audio.
A hdmi kimenet hangja pedig az intel gpu driverrel jön. win 11 mindent feltelepített nekem szépen.

[ Szerkesztve ]

(#257) nicu71 válasza azbest (#256) üzenetére


nicu71
addikt

igy van ,nincs is benne Realtek hangkártya durván benéztem ,eddig minden PC-mben az volt :D Egy kis EQ-ra gondoltam/ekvalézer magyarul ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#258) azbest válasza nicu71 (#257) üzenetére


azbest
félisten

egyébként létezik független eq progi, én anno usb mikrofon hangerő növeléséhez használtam Equlizer APO-t, lejátszáshoz nem próbáltam [link] [link]

(#259) hahakocka válasza adabra (#252) üzenetére


hahakocka
senior tag

Làttam Alli-n meg geekbuyingon Firebates S egy másik Black Fridayen szuper pc T! Ryzen 7735HS 8 magos procival 16-32gb rám 680M igpu 512 GB SSD. 127e a 32gb is 167e! Best Buy.
A 60 ezres Celeronoshoz kèpest èg ès föld lehet. Ismerősöm is most akár venni egy minit. Filózok èn is laptop helyett

[ Szerkesztve ]

(#260) SunMount3r válasza hahakocka (#259) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az már nem fér bele a VÁMFA mentes keretbe.

(#261) hahakocka válasza SunMount3r (#260) üzenetére


hahakocka
senior tag

Az mennyi kb? Amúgy sok ilyen mini pc EU s vagy USA s. Àlt jelezve van mellette S hogy mennyi a MO-ra való szàllítás stb.

[ Szerkesztve ]

(#262) azbest válasza hahakocka (#261) üzenetére


azbest
félisten

Nettó 150 euroig (szállítási díjjal együtt) ha eu-n kívülről jön, akkor automatikus vámkezelés és vásárláskor rátett áfa lehet. Például nekem a 140 dolcsis kis gép az bruttó 140 dolcsi, rajta van már a magyar 27% áfa, usába 99 dolcsiért volt akció nettóban. [link]

De a pénznem is számíthat, lehet máshogy jön ki az állami váltás rendszer miatt a határ más devizánál.

Most nézem, hogy a 160 dollárosra leakciózott router gép, amit rendeltem éppen 149 euro a számlán :D
Egyébként aliexpressen, ha túllóg a határon, akkor levonja az áfát és nettó árat kell fizetni és megcsinálni a rendszer vámkezelést itthon, ahogy érkezik. Elvileg a számítógép talán 0% vám kategóriás. A 27% áfát számolják ki rá, plusz valamennyit a futárszolgálat ügyintézési, pénzkezelési díjként felszámol (talán 6-8 ezer forint körül).

[ Szerkesztve ]

(#263) bszilvagyi


bszilvagyi
csendes tag

Sziasztok! Milyen (olcsóbb) eGPU megoldások vannak Mini PC-hez? Ami esetleg itthon is elérhető.

(#264) azbest válasza bszilvagyi (#263) üzenetére


azbest
félisten

ha megnézed az eGpu topicot, nem nagyon történik semmi mostanában.

A modernebb, thuderbolt3 / 4 / usb4 type-c csatlakozós gépekhez lehetett kapni komplett külső eszközt, néha egészen jó áron (vga nélküli dokkot 4-50 ezerért, nekem is így lett egy lenovo booststation). De ilyen port csak néhány drágább minipécén van.
Néhány kompakt megoldás is van mobil gpu-val, de drága [link]

A barkácsolós megoldás, még m.2 csatolóból kihozott pcie lehet, de az eléggé barkácsolós és mire a minden megvan hozzá, az sem olcsó. ADT-Link [link] és egyáltalán nem biztos, hogy működik vele.

Asztali géphez egyébként sem túl sok értelme van, mert kapni olyan kisebb pécét, amibe eleve belemegy olyan videokártya, amit érdemes lenne egpu-ba tenni. De legalább egyben van és biztosan működik. A nagyobb teljesítményű kátyákhoz meg eleve nincs értelme lassabb dokkon át. Lassabb minipécéhez sincs értelme erősebb gpu-t tenni.

[ Szerkesztve ]

(#265) SunMount3r válasza azbest (#262) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én valami 180-190 Eurós határt olvastam az Ali-s Topic-ban nemrég. De lehet rosszul emlékszem.

(#266) azbest válasza SunMount3r (#265) üzenetére


azbest
félisten

igaz múltkor bruttó 149 euro volt a számlán, ami nettó 117 euro.

De egyszerű a képlet. nettó 150 euro * 1,27 = bruttó 190,5 euro elvileg a határ. de az ali eleve levonja az áfát, ha túllépi a keretet és külön vámkezelést igényel, elvileg.

#264 azbest
esetleg az oculink kit m.2 adapterrel [link] olcsóbb vagy hasonló, mint az m.2 -es adt-link. De persze táp + videokártya, netán valami ház neki szintén kellhet.

[ Szerkesztve ]

(#267) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

No meg kérdés még az is akkor, hogy pl. ennek van e TPM modulja? Előretelepített "kínai verzsön" Windows-al minden is megy, tudjuk, csak lehet nekem nem ez kellene... Meg akkor kb. minden ilyen "kici-olcó" kínai Mini-PC esetén felmerülhet a gyanú... :F

(#268) azbest válasza SunMount3r (#267) üzenetére


azbest
félisten

a t8 plus-nál rendesen volt minden, én is tiszta telepítést csináltam és minden eszközt felismert, tpm 2.0 megvolt. Gondolom a gmktek is hasonló lehet, mert valsz a chipbe van integrálva.
Van egyébként saját weblapjuk is, ahol van hogy olcsóbb az áfás, mint alin, ha nincs kupon [link]

(#269) SunMount3r válasza azbest (#268) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erről a TPM-ről nem találtam egyértelmű információt, hogy akkor most a CPU-ba, vagy pedig az alaplapra integrálva is lehet...

A GMKTek elég csábító Barebone változatban, remélem egy ilyen memóriával nem lenne gondja. (Csak jobb, mint az a noname kínai akármi amit beleraknak).

(#270) szabi__memo válasza SunMount3r (#269) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

10 dollárral többért volt 16+512 kiszerelésben

(#271) azbest válasza SunMount3r (#269) üzenetére


azbest
félisten

az ssd szokott neccesebb lenni, de ennél lexar-okat mutattak a review videókban. A ramnál a sebesség lehet kérdéses, videón 3200-as volt. [link]

Egy japán reviewban látni gmktek g3-nál hogy zöld a tpm a hwinfo-ban [link]

az m.2 pcie 2x sávos 3.0 ebben

[ Szerkesztve ]

(#272) SunMount3r válasza szabi__memo (#270) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az lehet, de sem a SSD-éikben, sem a RAM-jaikban nem bízom annyira.
Jó a RAM az lehet 3200-as, de szerintem az sem mindegy, hogy milyen. Eddig a szétbontós videókban csak mindenféle noname-eket lát tam ezeken a Mini-PC-ken. Amelyiknél nem írják oda a termék oldalára egyértelműen, hogy milyen van benne, annál tuti ez várja az embert. Az SSD meg egyértelműen neccesebb kérdés, az lehet tiszta pénzkidobás lenne, ha belassulgatna, vagy idő előtt problémás lenne majd. Én Samu 980-ast tervezek bele venni (állítólag borda/hűtés nélkül sem melegszik).

(#273) GR44 válasza SunMount3r (#269) üzenetére


GR44
csendes tag

Én megrendeltem, kb. 2 hét alatt megjött. Crutial RAMot és SSDt raktam bele. Az SSD tényleg melegszik, érdemes nem melegedő fajtát venni, de szerintem ez a ház zártsága miatt van elsősorban. Nem bántam meg, a Win11 meglepően jól fut rajta. Kipróbáltam a Game Pass Ultimate-et is, gond nélkül játszottam full hd-ban.

(#274) erdoke


erdoke
titán

Mit gondoltok, mennyire időtálló egy ilyen gép? Mondjuk 3-4 évet kellene kibírnia upgrade nélkül.
ASUS VIVOMini PN62-B 5B (i5-10210U/2x SO-DIMM DDR4/1x SATA/1x M.2) mini Intel barbone
Egy 512 GB-os M.2 Intel SSD +2*16 GB Kingston DDR4 SO-DIMM kb. 40e Ft lenne még hozzá. Elég borsos lenne a különbség i7 processzorral, +40e Ft.
Felhasználás: Erős irodai, sok-sok böngésző tabbal, amikben Bayes-i hálózatok is futnak. Játék max. pasziánsz. Egy WQHD monitort kellene 100-120 Hz-en hajtania erőlködés nélkül. Egyéb perifériák vannak hozzá, csak a fentieket kell megvennem, ami összesen kb. 160e Ft. Szerintem hasonló (és kicsi + könnyű) notebookot nem kapok ennyiért?

A legjobb aláírás a héten

(#275) erdoke válasza erdoke (#274) üzenetére


erdoke
titán

Amit az aprón nézegettem, az jóval erősebb, de jóval nagyobb is – mATX ház. Gyanítom, hogy fogyasztásban és hangoskodásban is sokkal előrébb jár. Szerintem nincs szükségem az erejére

A legjobb aláírás a héten

(#276) Patice válasza erdoke (#274) üzenetére


Patice
nagyúr

Nekem gyanús, hogy ennek a procinak az IGP-je nem képes WHQD-ban 100-120Hz-re.
Ehhez szerintem már 12 vagy inkább 13 Gen-es Intel proci kell.
AMD oldalt nem vágom.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#277) erdoke válasza Patice (#276) üzenetére


erdoke
titán

A 2016-os ThinkPad 460S i5 laptopom integrált VGA-ja képes 100 Hz-en hajtani a kérdéses monitort. Illetve feldobja a 120 Hz-et is, de nem próbáltam, mivel már 100-ra állítva is érezhetően többet kapcsol fel a venti, mint 60 Hz-en. A 10210U-ba épített GPU sok évvel későbbi konstrukció, szerintem röhögve ki kell rázza?

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#278) Patice válasza erdoke (#277) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor OK és ezt HDMI-n vagy DisplayPorton tudja?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#279) erdoke válasza Patice (#278) üzenetére


erdoke
titán

DisplayPorton. Szeritnem HDMI-n nem tudja, de nem próbáltam.

A legjobb aláírás a héten

(#280) Hulot válasza erdoke (#274) üzenetére


Hulot
tag

Szerintem inkább ez . Ryzen5 5625U 15W.

(#281) erdoke válasza Hulot (#280) üzenetére


erdoke
titán

Kösz, éppen most kaptam vissza a nagy Black Friday akcióban rendelt Ryzen 7 7735U kis gép árát az Alitól, mert CPU készlet hiányában fel se tudta adni a bolt. Több kockázat, csúszás, idegeskedés, nameg a garancia teljes hiánya, már nem hiányzik.

A legjobb aláírás a héten

(#282) erdoke válasza erdoke (#281) üzenetére


erdoke
titán

Elvileg van nekik boltjuk, ami Spanyolországból szállít, de kérdésekre nem reagálnak. MiniPC EU Store
Az előnye az lenne, hogy ezek már bruttó és vámmentes árak, illetve hogy egy héten belül ideérnek a cuccok. Már ha nem mondják vissza ugyanúgy, mint Kínából.

A legjobb aláírás a héten

(#283) SunMount3r válasza erdoke (#282) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tudnád ezt linkelni PC (Desktop) módban?

Ja, amúgy vigyázz: a VÁMFA mentes ár határnak is megvan a limitje (180€, vagy ilyesmi bruttó, szóval azt még ki kell számolni).

[ Szerkesztve ]

(#284) erdoke válasza SunMount3r (#283) üzenetére


erdoke
titán

Passz, mit kellene csinálnom a PC módos linkhez? Nem működik, ha kiveszed az a. részt a linkből?
EU-n belül nincs korlát. Tehát ha valamelyik tagállamban forgalmi adóval vásárolsz, akkor a másik tagállam nem tehet rá még adót. Értelemszerűen vám sincs. Ennek megfelelően a spanyol raktáras árak magasabbak is vagy 20-25 %-kal.

A legjobb aláírás a héten

(#285) SunMount3r válasza erdoke (#284) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Itt hol van, hogy EU-s raktárból jönne?

(#286) erdoke válasza erdoke (#274) üzenetére


erdoke
titán

Nézegetek újabb belsővel is, de azon az áron már bejönnek a 14-es laptopok, ami mégiscsak hordozható is, és saját kijelzője van, még ha nem is sokat menne úgy. (Ellenben nem fér el a monitor alatt a lábai közt…)

SunMount3r
Benne van a nevében, hogy EU store. Amikor az Alin a pénztárhoz megyek, a kínai bolt termékénél levonja az ÁFA összegét, és írja, hogy azt majd nekem kell szállításkor intéz(tet)nem a futár céggel. Ha az EU boltos gépet viszem a pénztárba, akkor ilyet nem csinál, illetve drágább is a termék, + fele sincs a szállítási idő.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#287) SunMount3r válasza erdoke (#286) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja látom, sorry. Csak megszoktam, hogy kicsit "másképp" írja ki ilyen kor VÁMFA mentességet az Ali. Meg azt is, hogy akkor biztos, hogy EU-s raktárból jön. Ennél a kettőből nem tudom még midig melyik az igaz...

(#288) menomano761


menomano761
kezdő

Sziasztok! Használt mini pc vásárláson töröm a fejem. Amire használnám: adatelemzés, Power BI, Power Query, irodai szoftverek, streaming.

Ezt néztem ki:
Lenovo M720Q Tiny mini PC Core I5-8400T 6x1600MHz/8/256/WiFi/Com/HDMI+ win

https://www.ebyte.hu/termekeink_121/hasznalt-szamitogepek/hasznalt-szamitogep-tiny-micro-dm-ussf/lenovo-m720q-tiny-mini-pc-core-i5-8400t-6x1600mhz8256wificomhdmi-win

Szerintetek érdemes egy ilyen gépbe "beruházni"?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#289) azbest válasza menomano761 (#288) üzenetére


azbest
félisten

Jó kis gépnek tűnik, és bővíthető is rammal, ssd-vel később.

wow az a 720q tiny tartalmaz egy pcie slotot is, amibe 90 fokos elfordító riserrel lehet talán valami vékony kártyát is tenni akár, pl 4 portos lan kártyát a 2.5 sata meghajtó helyére és pfsense tűzfal/router gépet csinálni belőle [link]

Érdkes, hogy elváltak az árak a win11 kompatibilis és a régebbi szériák között. Akinek nem kell win11, 1-2 generációval régebbi, kicsit gyengébb gépeket már látni 40-50 körül is.

[ Szerkesztve ]

(#290) erdoke válasza azbest (#289) üzenetére


erdoke
titán

Win 10 támogatása most már kevesebb, mint 2 év, tehát ha ennél tovább tervez valaki, akkor érdemes ennek megfelelően választani. Mivel nemrég kukázott termékvonalról van szó, elég jó áron lehet az Intel NUC gépekhez hozzájutni. Az én keretembe pl. csak a 13. generációs i5/i7 (illetve a gaming) gépek nem fértek bele, végül egy 12-es i5 lett.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#291) Skillet


Skillet
addikt

Sziasztok. Anyumnak szeretnék egy kis gépet venni, használtan. Minél olcsóbban, minél jobbat. Igazából hatalmas elvárás nincsen, netezgetős gép lesz. Ne legyen lomha.
Amiket néztem, többek között:
HP elitedesk 800, prodesk 400
Fujitsu esprimo Q520, Q910
Dell optiplex 3050 usdt
ASRock vision HT
Vagy bármi más, ami legjobb ár/érték arányú. Max keret 40e Ft körül. Win matrica előny. Ebben a szegmensben nem tudom egyáltalán van-e win11 támogatás?!
Nagyon köszönöm! :R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#292) azbest válasza Skillet (#291) üzenetére


azbest
félisten

én általában a pécsipc használt minipécé részét nézem, vannak rendszeresen jó cuccaik [link]
De az az ebyte bolt is jónak tűnik, amit fentebb linkeltek [link]

Win11 kompatibilitás valsz nem lesz 40ért. De néha 6 vagy 7edik generációs procis gép belecsúszik. Általában a 8adik generációtól kompatibilisek.

A Fujitsu esprimo nem rossz sorozat minipécében, de a q510, q910 az 3adik generációs intel, a q520, 0920 pedig negyedik. Nekem q520 van, de 2 évvel ezelőtt vettem, ma már talán túl régi, van szoktak lenni jobbak is.

[ Szerkesztve ]

(#293) hahakocka


hahakocka
senior tag

127-180e Ft közt van 8 mag 16 szâlas 48-5ghz Amd 7735HS és proci mellè 16-32 DDR5 nem, S egy 1650super erős igpu 680-780M, de mègis 95-100e èrt látok base clockos i5 4 maggal 8 szàllal gyenge igpu val) venni itt örömmel, meg Celeronokat 50-60e èrt szàmomra ez fura na mindegy..... Ja sok ilyen jó Ryzen Pc EUs, igen van kínai is azt nem kell venni .

[ Szerkesztve ]

(#294) azbest válasza hahakocka (#293) üzenetére


azbest
félisten

ha valaki 50-et vagy 100-at tud/akar költeni, akkor nem fog 200 ezres gépet venni, ilyen egyszerű a megfejtés :)

Az sem mindenkinek opció, hogy kínából rendeljen pécét. Meg van benne némi lutri is, hogy milyen lesz onnan. A használt üzleti gépek sem a csúcsteljesítményük miatt népszerűek, hanem azért mert még évekig elmennek stabilan, s sokszor még mindig van rájuk hivatalos támogatás is, driverfrissítések vagy alapból felismer mindent a win és a linux rajtuk.

Viszont lehet van, aki meg olyat keres, amit te írsz. Szóval, ha belinkeled, te milyenre gondoltál, lehet másnak meg az segítség.

(#295) sityuka80


sityuka80
tag

Szervusztok.
Arra lennék kiváncsi, hogy lehet-e távirányítóval ki és bekapcsolni egy mini pc-t?
Létezik-e bármi megoldás erre.
Mondjuk usb-s?
Az enyém egy bmax.

(#296) azbest válasza sityuka80 (#295) üzenetére


azbest
félisten

alapból lehet nem tudják, mert elektronikailag kéne ezt figyelnie. Hacsak nem valami külön kis mikrokontrollrers érzékelő, ami a power gombot zája jelre. Esetleg alvásból, mint billentyűütésre.

A lekapcsolás menne, mert akkor megy a gép csak szoftver kéne figyelje az infra vagy rádiós vevő eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#297) Patice válasza sityuka80 (#295) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha a miniPC tudja a CEC-t, akkor igen.
Ritka tulajdonság, drágább IntelNUC-ok adatlapjában olvastam néha.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#298) sityuka80 válasza Patice (#297) üzenetére


sityuka80
tag

Utánanézek,aztán jelentkezem.
Ha nem használok billentyűzetet akkor milyen eszköz tudná ki-be kapcsolgatni?

(#299) azbest


azbest
félisten

egész pöpecken tűnik az n100-as router mini pc. Nincs hozzá manuál, de a pcb-re szerencsére felrajzolták a táblázatokat, hogy melyik jumper mire jó... nagyrészt, csak nem a közelében van, hanem ahol jutott hely. A bios és egy matrica W-N12 szöveget ír, más branding nincsen.

A nagy passzív borda-ház súlyos. Van egy kis réz blokk, ami a proci hőjét átviszi a bordára. Bőségesen telenyomták pasztával, valsz jól hűt gyárilag is. Mondjuk mivel szétszedtem átnézni, ezért inkább újrapasztáztam, a gyári hútőpaszta fémesnek tűnik, nem tudom vezeti -e az áramot.

M.2 nvme, m.2 wifi, mPcie wifi/wwan és sim slot, 2.5 meghajtónak sata port. Van még eDP port is belül a két külső hdmi mellett (amelyik elsőre raspi gpio tüskének tűnik, de ez kisebb, sűrűbb). Ez a két com portos válotozat. A gombelemet átcseréltem újra, mert olvastam, hogy sokszor gondot okoz a lemerült gyári ezekben.
Először teszek rá win11-et, hogy megteszteljem, sebességeket lássam, bios beállítások hatását kipróbáljam. Aztán valsz pfsense vagy opensense megy rá.

Pici mellette a T8Plus, ami szintén n100 procis.

A feladó egyébként kivárta majdnem a 15 napot, a végén adta fel. Írt üzenetet, hogy a tesztelés miatt adják fel soká. Nov 29-es rendelés után dec 9 adta fel és ma, 20án meg is érkezett expressone-nal. Szerencsére nem ragadt benn pesten sokáig a csomagok torlódásában. Az akciós, kuponozós bruttó 160 dolcsiért szerintem jó vétel volt.

[ Szerkesztve ]

(#300) SunMount3r válasza azbest (#299) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig sokan írják a vásárlók közül, hogy nagyon melegszik. De kíváncsian várom a tesztjeidet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.