Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) ANOka válasza SunMount3r (#198) üzenetére


ANOka
őstag

Annak a .de oldalát már nézegettem, de az aktuálisan elérhető kínálat eléggé/mindig foghíjjas. :U

Pl. én barbone-t vennék: RAM és SSD nélkül, mert a kapacitáson kívül bem írják, hogy milyen márkájú alkatrészt raknak bele a gyárban.

[ Szerkesztve ]

(#202) Necronom válasza ANOka (#200) üzenetére


Necronom
senior tag

Hajra! :C De legalabb mar van valami, ami utan lehet nezelodni
Csak talalunk neked valami jot :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#203) SunMount3r válasza ANOka (#201) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezzel én is inkább így vagyok, ezért van nálam most pl. ez kinézve. Nem valami nagyon ismert a gyártó neve, de a tesztek jók róla a neten. De N305-ös procis gépük nincsen. A Beelink-nek vannak még AMD-s gépei is, bár rendelni ezeket is kb. csak az Ali-ról lehet.

[ Szerkesztve ]

(#204) Multibit válasza aszamóca (#192) üzenetére


Multibit
veterán

Az ilyen jellegű gépekkel lehetnek hőmérséklet problémák (erős, de passzív). A másik gond (szerintem ez is a magas üzemi hőmérsékletre vezethető vissza), hogy nem lesz egyszerű stabil SSD-t találni hozzá - hosszú távú használatra!
Nekem kettővel is van/volt dolgom, routerként. A pfSense topikban írtam az ezirányú tapasztalatairól.

Szerk:
Még egy hiányosság, ami házimozinál lehet zavaró, csak HDMI 2.0-t tud.

[ Szerkesztve ]

(#205) aszamóca válasza Multibit (#204) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Gondolom alapfelhasználáskor, (mikor net-ezek) nem fog annyira melegedni, mondjuk filmezésnél egyelőre FHD-nál tartok, nincs 4K aminél nagyobb számolási teljesítményigény kell. De ha egy Quake3 megnyomorítja, az mondjuk már gáz.
Vagy alapból nagy az áramfelvétel ezeknél?

Köszi mindenkinek a válaszokat! :R

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#206) Multibit válasza aszamóca (#205) üzenetére


Multibit
veterán

Olvasd el azt a posztomat a pfSense topikban, amiben Aliexpressről linkeltem felhasználói véleményeket!

(#207) SunMount3r válasza Multibit (#206) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az egy full passzív hűtésű gép, amiket mi linkelgettünk azokban azért van aktíva hűtés is. Meg az sem mindegy hol van az SSD elhelyezve benne. A GTXTech-esben pl. felül van, a proci meg alul. És még egy kis borda is elfér a housing alá az SSD-re. Amúgy pl. Samu 980, gyors, mebízható és nem is melegszik.

(#208) Patice válasza aszamóca (#192) üzenetére


Patice
nagyúr

Szvsz. ekkora pénzért kapsz itthon is hasonló teljesítményt: link.
OK, nem passzív a ház, de tűrhető a zaja + van rá hazai gari.
Ha ez fontos.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#209) azbest válasza nicu71 (#194) üzenetére


azbest
félisten

widevine az android (tv) boxnál van. A pécén a hdcp 2.2 támogatást maradt le sok olcsóbb inteles boxnál. 4k kijelzőre, edge vagy talán chrome böngésző gpu info nézetéből lehet találn látni, hogy hdcp 2.2 van -e. [link]

Mondjuk azt nem tudom, hogy hdmi esetén van a gebasz vagy displayportnál is.

De ez sem azért van, mert celeron vagy n100, hanem a gyártó miatt. Asrock alaplapnál n100 procival írnak hdcp2.2-őt [link]

[ Szerkesztve ]

(#210) ballazol


ballazol
senior tag

Hali!
Apukámnak rendeltem egy ilyet:

BMAX B6 Pro Mini PC, Intel Core i5-1030NG7

Hétfőn tervezi tesóm beüzemelni, ha lesz több infó, jövök velük. :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#211) nicu71 válasza ballazol (#210) üzenetére


nicu71
addikt

Nekem van egy B6 Plus,remek, cuki,pörgős,egy baj van vele,mivel nem támogatott a proci win11 által,a frissítéseket manuálisan kell feltenni.Nem tudom a Pro érintett-e e problémában. ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#212) ballazol válasza nicu71 (#211) üzenetére


ballazol
senior tag

Hm, köszi! Jövőhéten ez is kiderül. :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#213) SunMount3r válasza nicu71 (#211) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

10. Generációs i5 nem támogatott, az meg hogy?

(#214) SunMount3r válasza nicu71 (#211) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

JA neked látom a Core i3-1000NG4 procis van, de de akkor is, i3 és 10. Generációs... Mondjuk ezen a listán valóban nem szerepel, csak a 1000G4, N nélkül. De hát hogy lehet nem támogatott?

(#215) SunMount3r válasza SunMount3r (#214) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó, néztem róla videót, szóval a TMP 2.0 hiányzik a processzorból (vagy inkább az alaplapról?), hát ez így no-go...

(#216) brumicica


brumicica
tag

Hogyan szereznek ezek a kínai mini PC gyártók annyi Win 11 Pro licenszet? Lopott licenszek ezek? Előfordulhat hogy majd előjön később az "Ön Windowsa nem eredeti!" üzenet?

(#217) nicu71 válasza SunMount3r (#214) üzenetére


nicu71
addikt

Hát én is dobtam egy hátast amikor kiderült,hogy nem kompatibilis,és mégis rajta van.Viszont egész jó support van, és még az ujratelepítést is egyedi módon,a honlapról letöltött windowssal kell megoldani.Frissitések meg az MS catalogból 🙂De amúgy tényleg fain kis gép mindennapos használatra.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#218) SunMount3r válasza nicu71 (#217) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Árban jó, de így nagyon necces és macerás ez az update kérdés. Amúgy amit SSD-t raknak bele az is rendben van?

(#219) nicu71 válasza SunMount3r (#218) üzenetére


nicu71
addikt

Az a másik,csak nem akartam ecsetelni,hogy egy hét alatt kifingott, szereztem egy használtat,azzal elvan.Viszont vettem egy másik olcso gépet N100as procival,annak teljesen okés a támogatottsága, fogyasztása a 0val egyenlő, cserébe filmezek,streamelek, böngészek👌

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#220) SunMount3r válasza nicu71 (#219) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mármint mi ment tönkre, ez a Mini-PC-d, amiről beszélünk?

És melyik N100-as-t vetted aztán? Én is abban gondolkodom. Amúgy sebességben milyen ahhoz az i3-as géphez képest?

(#221) nicu71 válasza SunMount3r (#220) üzenetére


nicu71
addikt

A Bmax B6 plus volt az első /a win11 incompatible i3as procival,egyszercsak nem bootolt az oprendszer,bios szerint háttértár nem található,az SSD a másik slotba téve se nyikkant meg,csere,azóta is jó.
Vettem egy T-bao nevű N100ast [link] teljesen pariban vannak, legalábbis én nem érzek különbséget/talán a Bmax némileg több erővel rendelkezett,de emez szinte semmit nem fogyaszt,és frissül szépen, működik minden ami kell/nyilván játékok nem annyira,de ilyenekkel nem foglalkozok.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#222) SunMount3r válasza nicu71 (#221) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem lehet, hogy csak az SSD nyekkent meg benne? (Amilyen noname SSD-kkel szerelik ezeket a kínai Box-okat nem lepődnék nagyon meg.)

De ezért is keresek inkább Barebone változatot, hogy az SSD-t, meg a RAM-ot magam válasszam bele. (De legalább az SSD-t.)

(#223) nicu71 válasza SunMount3r (#222) üzenetére


nicu71
addikt

De irtam is hogy az SSD halt meg, kicseréltem,és már jó is,de azt a gépet eltettem "tartalékba".Kiváncsi leszek hogy a másik meddig húzza,ebben van egy kis venti is ,de szinte hallhatatlan./amaz az i3as full passzív.Alig tudtam megszokni a csendet az asztali gep diszkrét de állandó zúgása mellett 🙂

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#224) SunMount3r válasza nicu71 (#223) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az a baj, hogy tejesen össze kuszálódva írsz, így nehéz kihámozni az információt.
Szóval ez a gép volt az, aminek SSD-je behalt? És ez volt az ami "full passzív"? Mert ott képeken mutatják is hogy aktív hűtés van benne. ???

És akkor ennek csak SSD volt a baja, de akkor miért vettél helyette másikat, miért nem csak egy új SSD-t bele?

Szerk.: ja kihámoztam, szóval vettél bele új SSD-t, de valamiért mégis "lecserélted" a gépet arra az N100-as procisra...

De melyik akkor a "full passzív"?

[ Szerkesztve ]

(#225) nicu71 válasza SunMount3r (#224) üzenetére


nicu71
addikt

igen ,valóban utalnak rá képeken a smart ventire,de én szétszedéskor se láttam ilyesmit/bár a proci felé nem néztem be/ meg semmi de semmi hangja nincs.A másiknak azért van egy nagyon kevés.
Ergo mind a két gép jó,ha nem akarsz játszani,és nem félsz az esetleges hardverhibáktól,viszont a BMAX-ból érdemesebb egy fokkal modernebbet választani/nekik van normális support a honlapon,driver,oprendszer letöltés/ a T-bao viszont idei konfig/N-100as ,cserébe lehet egy hangyányival gyengébb,de takarékosabb az árammal.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#226) azbest válasza azbest (#162) üzenetére


azbest
félisten

egész kellemesnek tűnik a T8 plus n100 16/512 GB kombó.

Ubuntu 23.04 és aktuális win11 telepítő is alapól kezel mindent. Újrahúztam inkább a gyári win-t egy rövid próba után, mert azért annyira nem bízom a kínai előtelepített oprendszerekben, hogy azon belépjek bárhová :D De utána is alapból minden eszközt felismert és aktiválta is magát, csak a hdmi-t kellett egyszer kihúzni és bedugni a win11 telepítő fiókbeállítás kérdéseinél, talán a háttérben átváltott másikra vagy ilyesmi és elvesztette a monitort. A hdcp 2.2 tényleg nem megy, meg ahogy olvasom edge -ben elrontották az av1 dekódolást pár verzióval ezelőtt, majd talén későbbi edgben kerül vissza. 4k youtube jól ment, ahogy próbálgattam win11 alatt.

A ram sebességet be kellett állítani 4800-ra, ahogy a videóban is volt. Meg ahogy nézem bár lehet állítani 15w fölé a fogyasztást a biosban, de mégsem megy fölé a proci hwinfo szerint - bár lehet valami plusz beállításon is múlik. Del gombbal megy a biosba be. A gyors boot drive választó gombot nem találtam meg :D Splash screen nem látszik, rögtön már a win / os indulás látszik, szóval nem látom hogy kiírná milyen bill kombóval lehetne még más menüket.

[ Szerkesztve ]

(#227) adabra válasza azbest (#226) üzenetére


adabra
senior tag

A ventilátor folyamatosan megy, vagy csak bizonyos terhelés felett?

Passzív hutésű (N5105 vagy N100 CPU-s) mini PC-t keresek, de nagyon gyér a kínálat... Lehet, hogy el kell engednem.

(#228) azbest válasza adabra (#227) üzenetére


azbest
félisten

szerintem mindig megy, de nem hangos alapból, ilye pici méretben nem is lehetne máshogy.
A gyári ssd amúgy lehet fix 40 fokosnak hazudja magát :D

Láttam most 4 lanos passzívat is más eladótól, ssd és ram nélkül 160 dolcsi, de lehet jó rá valamelyik kupon és 140 dolcsira levihető [link] [link] (az automatikus áfás ár és ingyen vámkezelés miatt nem biztos, hogy megéri rammal, ssd-vel venni, ha úgy túllóg és plusz díjakat okoz)
Csak ezeknek havi 100as nagyságrendű eladást ír, nem 100 ezres darabszámokat, szóval kockázatosabb eladó. Nagyobb bordás házasak drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#229) SunMount3r válasza azbest (#228) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

40 fok még nem annyira vészes, de azért átlag feletti. És kérdés, hogy mennyi lesz majd a nyár közepén.

Amúgy erről nemrég volt szó, hogy full passzív a hűtése és eléggé melegszik is az user review-ök alapján. Én így biztos nem venném.

(#230) azbest válasza SunMount3r (#229) üzenetére


azbest
félisten

a 40 fok szerintem egy fix kamu érték az ssd-nél, nem létezik hogy sosem változik :)
Amúgy simán több általában egy mai vékony laptopban munka közben.

Hwinfo és crystal disk info smart-ból olvasta ki. Valami teljesen noname m.2 sata ssd van benne.

[ Szerkesztve ]

(#231) SunMount3r válasza azbest (#230) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mivel méred?

(#232) nicu71 válasza azbest (#226) üzenetére


nicu71
addikt

Ugyanez van nekem, én is ujrahuztam a wint,viszont a biosban nem babráltam semmit.Érdemes a ram sebességet megemelni,ez gondolom nagyobb fogyasztással,esetleg hőtermeléssel jár?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#233) azbest válasza nicu71 (#232) üzenetére


azbest
félisten

nem hiszem hogy túl sokat nőne, bár nem mértem. De ha már ddr5, akkor 4800 nem hátrány 3200 helyett, főleg a gpu-nak.

(#234) nicu71 válasza azbest (#233) üzenetére


nicu71
addikt

Nos ránéztem,és nekem alapból 4800 volt belőve,nem kellett állítani ;) jó kis gép ez nekem nagyon bejön.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#235) ballazol


ballazol
senior tag

Hali!

Itt van pár kép a BMAX B6 Pro-ról:


Ha valakinek van ötlete, mit érdemes birizgálni benne, hadd szóljon!
:)) :)
A Fast Boot OFF-on van pl., így cirka 15mp a teljes boot.
A Wake-Up Lan-t nem tudom, hol érdemes használni.
A Bluetooth-t valszeg kikapcsolom majd, mert nincs egyelőre rá szükség.
Teljesítmény-beállításoknál nem tudom, lehet-e ügyködni, vagy érdemes-e egyáltalán...
Amint mondtam, böngészésre, videó-nézegetésre lesz 99%-ban használatban. :)

Programokat kell még rá felpakolni...

Amúgy síri csöndben dolgozik. Pénteken adok neki egy kis tesztet, egyelőre csak összerakta tesó tegnap.

Esetleg egy gyorsabb M.2-est érdemes lenne-e belerakni idővel, ami mondjuk nem 3000-rel olvas, hanem 7400-7500-zal? :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#236) azbest válasza ballazol (#235) üzenetére


azbest
félisten

m.2 kapcsán
pcie 3.0 -át támogat a rendszer, az sem biztos, hogy 4x sávosan van bekötve. A 7000-es sebességhez gen4 -es 4 sávos kellene, szóval felesleges lenne.

(#237) ballazol válasza azbest (#236) üzenetére


ballazol
senior tag

ezt hol látom pontosan?

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#238) azbest válasza ballazol (#237) üzenetére


azbest
félisten

a proci inteles adatlapján is látszik hogy gen3-as pcie. De például ebben a videóban látszik, hogy a fő m.2 slot az 4 sávos. Bár ez lehet nem ugyanaz a változat [link]

(#239) SunMount3r válasza azbest (#238) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

HD Sentinel-el próbáltál már SSD hőmérsékletet mérni?

(#240) azbest válasza SunMount3r (#239) üzenetére


azbest
félisten

az a kép az övéhez hasonló gépről készült videóból van. Az, hogy az is 40 fokos csak véletlen. Vagy minden kínai noname ssd 40 fokos :D A pcie módot mutattam neki.
Egyébként ja, a hd sentilel is a smartból tudja kiolvasni, mert az az adatok forrása. Nincs valami titkos összekacsintás.

De nincs ezzel semmi gond, nem várok csodát a kínai ssd-től, csak azért említettem korábban, hogy ne vegye komolyan senki a "mérést", ami fix értéket ír mindig.

[ Szerkesztve ]

(#241) ballazol válasza azbest (#238) üzenetére


ballazol
senior tag

ohh, köszi!
ránézek pénteken, akkor jutok a géphez

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#242) ballazol válasza azbest (#238) üzenetére


ballazol
senior tag

a videóban plus van, én pro-t vettem...
meglátjuk

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#243) azbest


azbest
félisten

egyébként úgy látom egyik üzletben m.2 2242 méretű nvme 512GB -os samsung pm991a ssd igencsak kedvező árban van [link] br 10 ezerért.
Tippre laptop vásárláskor nagyobbra cserés bontott példányok lehetnek, azért annyi. Más webshopból múltkor 5 ezerért vettem így 2280 sky hynixet, ami náluk is van.

[ Szerkesztve ]

(#244) ballazol válasza azbest (#243) üzenetére


ballazol
senior tag

1 terás gen4-es m.2-esek 21 rugóért röpködnek aliexpress-en :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#245) azbest válasza ballazol (#244) üzenetére


azbest
félisten

Azért van némi kétségem a valós képességük és nem nonameségük kapcsán :)

(#246) intuicio


intuicio
aktív tag

Sziasztok!
Hugom karácsonyra egy NUC-ot kért, mert az asztali nagy géppel már csak a baj van (régi,hangos,sokat fogyaszt)
Az ársáv amiben keresgélek, az 80k max (tudom, ebben még nincs benne a ram,hdd)
irodai,netezős, kodi nézős gépre lenne használva.
Kinéztem egy ilyet:
INTEL NUC 11 Essential Kit - NUC11ATKC2 no cord (ez a "no cord" mit jelent?)
és kinéztem egy ilyet:
INTEL NUC 11 Performance Kit - NUC11PAHI30Z (Tudom ez már jóval 80k felett van)
Valaki meg tudja mondani, hogy az Essential - Performance NUC között mi a különbség?
Mert külsőben látszik hogy más.
Gondolom mindenre is (nem játékra) elég az Essential 4 GB Ram + 500 GB SSD?
:R

(#247) azbest válasza intuicio (#246) üzenetére


azbest
félisten

no cord: tápkábelt sem adnak hozzá, gondolom az az értelme, hogy minden piacon egyforma szett mehet és majd a vásárló vesz hozzá szabványos, olyan aljzatba dugható kábelt, ami az országában van.

8GB ramot érdemes legalább betenni, nem drága. 4 lehet már böngészés közben is kevés és belassul.

Az a 2 magos 2 szálas celeron 4505 lehet kicsit gyenge. A i3-1115G4 sem csúcsteljesítmény, de valsz többször gyorsabb. [link]

Van ahol az i5 -öst adják hasonló árban [link] az az i3as változatnál is jóval gyorsabb [link]

Az intel nuc-ok valsz már csak a márka miatt is drágábbak, mint a kínai minipécék. Miylen a régi gépe, viszonyításnak? A celeron 2 magos lehet lassabb.

[ Szerkesztve ]

(#248) intuicio válasza azbest (#247) üzenetére


intuicio
aktív tag

Köszi szépen a segítséget.
Mostani konfig:
Gigabyte GA-770T-D3L v1
AMD Athlon II X4 640
Kingmax 4GB DDR3-1600
Kingston 2GB DDR3-1333
GeForce GTX 580
2db SSD 4db HDD
Thermaltake Litepower 500w
Win10 x64 pro

Akkor 80k körül nem is fogok tudni venni neki NUC-ot? A kínai MiniPC-k nem nagyon jönnek szóba. Inkább Intel, vagy még esetleg Gigabyte.

(#249) Patice válasza intuicio (#246) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha használt is játszhat, akkor pl. ezt tudom ajánlani.
Nekem is van egy ilyenem, még mindig elég napi, átlag használatra.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#250) azbest válasza intuicio (#248) üzenetére


azbest
félisten

újonnan gyors gépet nehezen.
Az első linkeden a celeron n4505 az valsz nem gyorsabb a régi gépnél, ahogy nézem a neten a sebességeket. (az összehasonlító oldaon n4500-ast találtam, de úgy látom kb hasonlóan lassúak)

N6005 procis nuc az valamivel jobb, hasonló áron, mert legalább 4 magos és újabb generációs. Boltok:
Intel NUC 11 Essentials Kit (NUC11ATKPE) [link]
a bluechip sokkal drágábban adja azt is. De az N6005 is sokkal lassabb még a linkelt i3-asnál is [link], de az i3 változat áráért máshol i5 ös [link] is van, ahogy linkeltem.

Egyébként az jövőbeli nucok asusok lesznek, mert az intel átadta nekik az üzletágat. Kár, hogy n100-as procis nincs még, az olcsóbb kínai mini pécékben most az megy nagyon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.