Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Necronom válasza flash- (#150) üzenetére


Necronom
senior tag

Ez igy elegge nagy merites, mert miniPC-bol van ezerfele, amik ismertek az a Gigabyte Brix, vagy az Intel NUC, ezeket kulonfele konfigban meg lehet vasarolni
Ezenkivul vannak az NCOMPUTING-nak un. terminal pc-jei (egy server eroforrasait hasznalja), van az Asusnak a VivoMini gepei es meg csomo minden
Ha epitkezni szeretesz, akkor egy megfelelo mITX lapocska, abba aztan azt teszel amit akarsz, de igazan az egesz oprendszerfuggo
Linuxnal filmezesre es netezese kb 20-ad annyi eroforras kell, mint windowsnal
De ennyi erovel akar egy TV Box is megteszi, ott azt kell figyelmbe venni, hogy "letoltott" filmeket szeretnel nezni, vagy inkabb streameket

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#152) flash- válasza Necronom (#151) üzenetére


flash-
veterán

Maxmini bmax B3 plus-ot kérdezte ismerosom,vagy van jobb emnyiert?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#153) Necronom válasza flash- (#152) üzenetére


Necronom
senior tag

Hat ilyenkor teszem le az allam, hogy minek ennyit kolteni? Oszinten szolva nagyon keves helyen talaltam arakat, amit lattam az olyan 150eFt
Ezt csak filmezni meg bongeszni? :W
Szvsz 90-bol magad is osszerakhatnal, ok az poppet nagyobb mert mITX
De kinek mi kell :) Hatha jon valaki aki ajanl majd mast ez helyett

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#154) flash- válasza Necronom (#153) üzenetére


flash-
veterán

egy jo baratomnak kellene,ő valamiért ezt a kettot irta. de nagyon megkoszonnem ha erre a ketto szempontból szerint konkrét terméket javasolnátok nekem természetesen lehet olcsóbb, jó ár érték arányban mi az ami ezeknek megfelelne?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#155) Pista0001 válasza flash- (#154) üzenetére


Pista0001
addikt

Erre a kettőre valószínűleg bármelyik alkalmas, a legolcsóbbak is. Persze függ attól is, hogy netezés alatt mit ért. Legalább 8 giga ram legyen benne, azzal 8-10 lapig elvan, illetve ha Windowst használ, akkor annak is kell ennyi, hogy normálisan menjen. A procin/APU-n nem sok múlik, ha támogatja hardveresen a manapság használt technológiákat, akkor menni fog minden. Az elmúlt 4-6 év "Atom" cuccai (Celeron/Pentium Nxxxx) megteszik szerintem. Én pl 14 éves laptopon netezek, első generációs (Arrandale) U-s, 1,1GHz-es 2 mag/HT-s i5 van benne 8 giga rammal, és elvagyok vele. Win 10-zel is elvan, én inkább Linux-szal használom. Ha ez használható, akkor egy Nxxxx-nek 4 maggal, 2GHz felett meg se kottyan a net és a 1080p. Ami szempont lehet, a youtube új kódolását támogassa az igp, akkor azt se a procinak kell erőből megoldania, ott se lesz gond az 1080p.

(#156) Necronom válasza Pista0001 (#155) üzenetére


Necronom
senior tag

Én pl 14 éves laptopon netezek, első generációs (Arrandale) U-s, 1,1GHz-es 2 mag/HT-s i5 van benne 8 giga rammal, és elvagyok vele
Nos igen, az elozo postomban epp ezt szertettem volna leirni, csak lehet butan fogalmaztam, sorry a kerdezotol...

A meglepodesem is ezert van, nalam egy ujabb - kb 3 eves -, technologia dolgozik egy Celeron 1,1GHz 2 magos procko kepeben egy Asus mITX jo IGP-vel
Nem igazan lattam meg 850MHz fole tekeredni :D (ugye milyen viccesek ma ezek a szamok?) 1080p-s Youtube videoknal, helyben tarolt tartalmaknal meg ennyire se megy fel, mindez full passziv hutessel
Ezen felul meg errol a kis geprol 2db TV box is filmezik 1080p videokat
Eleinte 4GB memo volt benne, de a napokban en is bovitettem 8GB-ra, mert konnyebb neki a bongeszes, de itt is inkabb az, hogy a Chrome vagy az FF tul sokat akar, megtalaltam a Brave Web Browser (magatol full reklam mentes) az meg szinte mar szalad 8GB-on...
Termeszetesen nalam is Linux megy, egy igen aprocska Lubuntu :)
Sokan ragaszkodnak a windowshoz en tudom, mert felnek a Linuxtol, pedig kb 5 perc egy teljes install pendriverol, ugyanugy grafikus feluleteken dolgozik, magyar nyelven
Aztan mikor mar fent van, szinte lathatatlanna valik - nem akar semmit se, nem kell kiszolgalni mint a wint, nem kell foglalkozni vele, nem cseszteti az ember fiat, hogy most frissiteni akar meg inditgassal ujra meg csinaljal neki eztazt, beken hagy, csak teszi a dolgat
Szvsz ez egy oprendszer dolga es nem az hogy ugraltassa az embert mint a win :)
ps
talan meg erdekes lehet, hogy a LAN sebessegek is egesz jok
olvasas: 90-110MB/s
iras: 50-60MB/s

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#157) Pista0001 válasza Necronom (#156) üzenetére


Pista0001
addikt

Erre a szintre gondolok én is. Ezek elérhetőek mini gépként is, akár alig drágábban, mint egy itx lap. Sőt! Ne felejtsük el, hogy az itx laphoz is kell ház és táp, valamint a végeredmény legalább 4× nagyobb lesz mint a Chieftec IX-01 vs Intel NUC például. Ezek vannak nekem, és baromira meg tudom érteni, ha valaki inkább mini pc-t szeretne. A leírt igényekhez az itx bővíthetősége és variálhatósága nem szempont szerintem. Kell egy ssd a rendszerrel, egyéb anyagokkal, egy dokk vagy egy nas a nagyobb adatoknak (filmek).

Az átállás Linuxra szerintem már most is szinte elengedhetetlen. A Windows túl pazarló az erőforrásokkal, és túlságosan kiveszi az irányítást a felhasználó kezéből. Ez csak rosszabb lesz. Nem irigylem azokat, akik hozzáértés miatt, adott esetben koruk okán nem mernek váltani, és nincs a közelükben senki, aki segíthet nekik. Nálam mondjuk elég problémamentes a Manjaro KDE-vel, szép, csilli-villi, nem kellett semmit hegeszteni, mióta feltelepítettem, szóval bátran ajánlom bárkinek, akár nulla hozzáértéssel is. A Debian/Ubuntu vonal nekem kicsit idegen, főleg a verzióváltások miatt. A half rolling vagy teljesen rolling disztrók szerintem zökkenőmentesebbek, kevesebb problémát okoznak a felhasználónak. Ha meg ennek a disztrónak a fejlesztői is alaposak a tesztelésnél, tényleg tiszta szívvel le lehet okézni minden frissítést, nem lesz velük gond. Szerencsére a Manjaroval ez a helyzet nálam.

(#158) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

En most behuztam alirol 65-ert egy 16G ram / 512G ssd -s Ryzen 5 5500U-s mini pc-t... de van n 45 korul n100-as 8/256-os mini gep is.... Mindkettot megrendeltem, majd elmeselem mit birnak (nyilvan a Ryzen mindent IS :) )

Az N100-as gep Batocerat kep Kodihoz meg retro jatekokhoz (Commodore 64 es amiga), a Ryzen napi munkahoz lesz Manjaro Linux-szal....

Ez az n100: https://rendeljkinait.hu/hirek/ujdonsagok/ennyiert-mindent-megbocsajtunk-a-firebat-mini-pc-nek/

Ez meg a Ryzen: https://rendeljkinait.hu/hirek/gyorshirek/ennel-jobb-ar-ertek-aranyu-mini-pc-t-meg-nem-lattunk/

Off: Nekem is Debian / Ubuntu volt sokaig, de sohasem tudtam gond nelkul valtani, amikor kijott az uj verzio akar TLS akar a sima... aztan ataltam Manjarora, es megvaltozott az eletem... miota feltettem nem kellett ujra telepiteni, mindenbol a legujabb csomag van fent.. aranyelet.... :)

[ Szerkesztve ]

(#159) azbest válasza vitezlejszlo (#158) üzenetére


azbest
félisten

más országból vagy? Csak azért kérdem, mert a ryzen ide nem rendelhető :)
a kamu black friday lehet bekavar a kuponoknak is, vagy nem érvényesek már.

A sok lan portos változatokból lehetne már n100-as kedvezőbb áron. Van egy-két eladó, aki nagyon gyanúsan új és kis forgalmú, azt inkább nem kockáztatom :)

[ Szerkesztve ]

(#160) vitezlejszlo válasza azbest (#159) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Madzsarba vagyok termeszetesen, 11-en engedte ide rendelni a rizsat is meg az n100-at is.. aha de latom most megneztem, hogy nem engedi. Az en megrendelesem meg "Awaiting delivery" -ben van.
Geekbuyingon van olyan r7 5700u (OUVIS AMR5), ami 117k de 100 korulre le lehetett vinni, jo nem 65, de most hirtelen ez van :)

[ Szerkesztve ]

(#161) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

elvileg ezzel: 7ZRJPXS1 leviheto 96247Ft -ra (https://tesztarena.hu/geekbuying-com-kedvezmeny-kuponok-2023-11-11/)
Ami vicces ebbe a haztetobe, hogy ket m2-es portja van,es az egyikbol ki lehet hozni a PCI-E -t es igy kulso vga kartyat is ra lehet kotni :) a gyarto oldalan van rola video, vicces :)

[ Szerkesztve ]

(#162) azbest válasza vitezlejszlo (#160) üzenetére


azbest
félisten

végül ez a T8 plus lett most a befutó kíváncsiságból [link] a pici méret miatt. Talán ezzel a videóval egyezkik [link]
az n100 16GB ddr5, 512GB (m.2 sata) lett br 140 dolcsiért.
Volt némi coin és működött a 15/100 kupon [link]
A kisebbik N95 8/256 -os 105 dolcsi körül lett volna hasonlóan.

[ Szerkesztve ]

(#163) zso79


zso79
őstag

Valaki esetleg tud hazai beszerzési forrást Beelink gépekre? Ahogy látom még az amazon.de sem szállít ide :(

(#164) nicu71 válasza azbest (#162) üzenetére


nicu71
addikt

Nekem a 16/500 as van ,már egy honapja nyúzom 🙂

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#165) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Hát ez nem valami pörgős Topic, de hátha van itt valaki aki majd "megszakérti" a kérdésemet:

Erről a ThinkCenter-ről lenne szó, hogy megér e ez 200€-t? Meg a szokásos kérdések, hogy elég jó e a hűtése és nem zajos e? Valamint, hogy a RAM-ot lehet e benne bővíteni (cserélni) nagyobbra tetszés szerint? Az SSD-re is ugyan ez a kérdésem. Valamint sehol nem találok róla infót, hogy a HDMI és a DP port-jai milyen verziósak...

HTPC-zésre kellene főleg, meg csak a szokásos dolgok, böngészés, YT, ilyesmi.

Köszi!

(#166) SunMount3r válasza SunMount3r (#165) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hopsz, látom ez nekem hosszútávra nem lesz jó, valószínűleg csak HDMI 1.4-es kimenete van, ahogy itt írják a maximális felbontásra: 4096x2304@24Hz(HDMI).

(#167) Flash82


Flash82
tag

Sziasztok
Milyen mini pc t tudnátok ajánlani ami viszonylag nagyobb terhelés alatt is nem túl hangos?
Jelenleg egy minis hx90 van de játékok alatt nagyon pörög a venti .

(#168) Bermi


Bermi
aktív tag

Sziasztok,
irodai online számlázása és Excel minimális munkára kellene sürgősen átmenetileg egy windowsos gép, ezért sokat nem akarok rá költeni. Ezt érdemes megvenni?
[link] NiPoGi Mini PC, Intel Alder Lake N95, 8 GB DDR4 256 GB SSD, Windows 11 Pro, 4K UHD, LAN, WiFi/BT, fekete
Köszönöm előre is :R
szerk: kicsi a hely azért mini PC :)

[ Szerkesztve ]

F1.....

(#169) Necronom válasza Flash82 (#167) üzenetére


Necronom
senior tag

Mit jelent az, hogy viszonylag es a nem tul ?

Bermi:
Boven eleg...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#170) Flash82 válasza Necronom (#169) üzenetére


Flash82
tag

Nem tudom mihez hasonlítani .
Ha esetleg a hx 90 hangját hallottad nagyobb terhelés alatt pl játék ,az azért elég hangos.
Talán a régi laptopokhoz hasonló hangerővel zúg.

(#171) Necronom válasza Flash82 (#170) üzenetére


Necronom
senior tag

kicsi meret, nagy fordulat...ezek nem tipikus gamer gepek, nem igazan tudom, hogy ezekben a pici gepekben letezik-e halk cucc, ha meg vannak hajtva
talan keress hozza hocsoves hutest, hatha van olyan ami belefer

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#172) GR44


GR44
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok. 5 éve nem használok saját (csak céges) gépet. Kb. 15 éve raktam össze utoljára sajátot is 🙂. Most berendeltem egy GMKtec Nucbox G3 barebone-t. Arra gondoltam magam rakok bele RAMot és SSDt.

Kérdésem, hogy érdemes bele drágább (értsd gyorsabb) SSDt rakni, vagy az Intel N100as proci úgyis visszafogja majd a rendszer teljesítményét? Kérdezhetném úgy is, hogy M.2 PCIe 3.0 SSD helyett érdemes-e M.2 PCIe 4.0 tenni bele (szerintem a kompatibilitással nem lehet gond). Természetesen nem játszani akarok, csak egy pattogós, netezős gépet.

Köszi ha megosztjátok velem a tapasztalataitokat 🙂.

(#173) SunMount3r válasza GR44 (#172) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

RAM-ot milyet akarsz bele rakni? (Én is ilyesfajta Box-ot keresek, de azt soha sehol nem írják oda, hogy milyen RAM-al és SSD-vel szerelik).

(#174) GR44 válasza SunMount3r (#173) üzenetére


GR44
csendes tag

Itt a video végén szétszedik a gépet, SSDből Lexar van benne, a RAMot viszont nem ismerem (Wooposit?). 16 giga DDR4et tervezek belerakni (Crucial). Elvileg a proci támogatja a DDR5öt is, de ebbe az alaplapba az nem fog belemenni.
SSDből 500 giga Samsung 970 EVO Plust vagy Cricial P5 Plust (ez már PCIe 4.0). Azt értem, hogy így már nem olyan költséghatékony, de több évre tervezek és megbízható alacsony fogyasztású gépet szeretnék.

(#175) SunMount3r válasza GR44 (#174) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A videóban azt mondják, hogy az M2 slot csak PCIe 3.0-ás, akkor van értelme a 4.0-ás SSD-nek?

Meg azt is, hogy a proci(?) nem támogatja a HDCP 2.2-őt, akkor ezzel nem lesz Netflix-ezés, meg hasonlók. Mondjuk nekem csak lokál videó lejátszásra kell, de ki tudja mit hoz a jövő...

(#176) SunMount3r válasza GR44 (#174) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mondjuk fura ez a weboldal, ha kiválasztom a "EU VAT incl."-et, akkor már nem lehet a tápegység típusát kiválasztani. Mondjuk ha nem hülyék, hogy az EU-ba rendelem, akkor nyilván EU-s tápot küldenek hozzá, dehát ki tudja ezt...
------
Meg az is érdekelne, hogy AMD vonalon mi lehetne ebben az ársávban ennek az alternatívája. Lehet ott esetleg jobb ár/érték arányú SOC-al lehetne kifogni. ???

[ Szerkesztve ]

(#177) GR44 válasza SunMount3r (#175) üzenetére


GR44
csendes tag

Később egy gépcserénél lehet értelme a PCIe 4.0nek, ami már támogatja azt. Az általam felsorolt 2 SSD hasonló árban van.
HDCP 2.2 hiánya nekem nem okoz problémát egyébként.

(#178) GR44 válasza SunMount3r (#176) üzenetére


GR44
csendes tag

AMD vonalon nem nagyon vannak mini pck ebben az ársávban. Pedig jó lenne...

(#179) ANOka


ANOka
őstag

Lehet-e tudni, hogy mely márkáknak jó a terméktámogatásuk (driver)?
Gondolkodok egy mini PC beszerzésén, de még a márkát sem tudom...

(#180) SunMount3r válasza ANOka (#179) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A legtöbb kínai "noname" Mini-PC-t is Win 11-el árulják már, nem hiszem, hogy azokkal is bármi baj lenne a driver-eikkel.

(#181) ANOka válasza SunMount3r (#180) üzenetére


ANOka
őstag

Pont nem nóném-et nem akarok venni és direktben nem Win 11-et akarok rárakni, hanem linuxot. (Ubunbu & Proxmox)

(#182) Necronom válasza ANOka (#181) üzenetére


Necronom
senior tag

Akkor ajanlom a Gigabyte Brixet erre a celra
Kulonbozo felszereltseggel lehet kapni, nem occo, viszont tartos - ertem ez alatt nem melegszik, csendes es stabil
Itt megtalalod majd sz osszes variansot, amik leteznek belole es tudsz valogatni, hogy neked melyik a jo - persze ez csak 1 pelda a sok kozul
https://www.gigabyte.com/Mini-PcBarebone/BRIX

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#183) ANOka válasza Necronom (#182) üzenetére


ANOka
őstag

:R

(#184) SunMount3r válasza Necronom (#182) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kár, hogy sokat közülük nem is lehet itthon kapni sehol.

(#185) Necronom válasza SunMount3r (#184) üzenetére


Necronom
senior tag

Nem is volt kitetel, hogy itthonrol szeretne vasarolni...Egyebirant ezek sem kaphatok idehaza: "A legtöbb kínai "noname" Mini-PC-t "

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#186) SunMount3r válasza Necronom (#185) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Megnéztem már jó néhány nagyobb EU-s PC webshop-ot is, ott is csak immel-lámmal találtam ilyeneket.

(#187) Necronom válasza SunMount3r (#186) üzenetére


Necronom
senior tag

Nalam az elso talalti oldalon 3 fele Intel es egyfele R5 CPU -s verzsont talaltam, ezek itthoni boltokban vannak (42-105eFt)
A hazai hasznaltpiacon is lehet talalni, de sajna eleg sok tul van arazva, ez teny
Szvsz egy megfelelo valasztassal Linuxhoz szinte barmelyik megfelelo lehet
Jomagam sosem gondolkoztam wines verziokban, mert annak tul sok eroforras kell es az ilyen pici (meretu) gepeknek sosem tesz jot, ha agyon vannak hajszolva

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#188) SunMount3r válasza Necronom (#187) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért ezek az N100-astól kezdődő Pentium, meg Celeron szintű processzorok ma már jóval erősebbek, mint régen voltak, szerintem ilyen általános felhasználás szinten simán pörgősen viszik a Win 11-et is. A kérdés legfeljebb a hűtés minősége lehet, ennek a legjobb, ha minden esetben utána jár az ember. SZVSZ.

(#189) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Illetve még teszem hozzá a korábbi témához, hogy más "nevesebb" gyártók Box-jaiból sem igazán találni a webshop-okban (Asus, Zotac, ECS). Hogy ez miért van így az kérdéses, lehet túl jó "deal"-ek lennének egy átlagfalhasználó számára és csak kevés árrést lehetne rájuk rakni egy Desktop PC-hez, vagy Notebook-hoz képest...?

(#190) Necronom válasza SunMount3r (#189) üzenetére


Necronom
senior tag

Ebben tokeletesen egyetertek veled
Bar nem tudom, h idevalo a tema vagy sem, de manapsag nagyon sokan vesznek notebook otthonra, mint szamgep - de ennyi erovel vehetnenek egy miniPC sokkal jobb konfiggal es csak egy monitor kell hozza + bill+mouse, ugyanazert az arert sokkal jobb is lehet a miniPC
Mert manapsag a hordozhatosag inkabb egy tablet mint egy notebook
Sot, minap osszeszedtem azon mobilokat, amik rendelkeznek desktop moddal es egy dokkolo segitsegevel otthon hasznalod a TV-n vagy egy akarmi kijelzon
Sokan dolgoznak mar igy, hiszen egy mobil mar eleg eros uzleti felhasznalasra
Raadaskep egyes kereskedesek sem akarnak sajat maguk konkurrensei lenni, egy notin vagy asztali gepen 3x tobb profit is lehet, mint egy miniPC, hat minek vacakolni veluk
Es ez mar tenyleg off :) de a TV boxokat is nagyon kerulni akarjak a stream szolgaltatok, mert azon nincsen semmi haszon szinte, hiszen kina ontja a mennyiseget es az olcsosagot
Mi meg szivunk, mert lehetne ma mar sokkal jobb cuccunk is otthon, mert kereslet lenne, csak nem akarnak eladni - ertheto okokbol...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#191) SunMount3r válasza Necronom (#190) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Streaming-re csak annyit, hogy ahhoz meg kell vásárolniuk a szolgáltatók licenceit is. Az ultra olcsó kínai Box-okon ezért sem van rendes streaming. Meg ott van a "másolásvédelem" is, ahhoz Google Widevine L1-es szint kell, amit szintén ritkán kapnak meg a Box-ok, mert jajj, félnek tőle, hogy pont azon a 20K-ba kerülő kínai Box-on fogják rögzíteni a stream adás videóját.

PC szinten nem tudom mi van és miért így, de pl. ezek a Pentium és Celeron szintű procik sem kapták meg a HDCP 2.2 "védelmet", ami nélkül nincs is raktuk 4K / HDR online streaming. Míg egy i3-on már lazán van, így nem értem a különbségtevést.

Sok minden baromságot csinálnak a szolgáltatók is, a Google is, meg úgy látszik az intel is még.

(#192) aszamóca


aszamóca
aktív tag

Uraim!
Nézegetem ezeket a mini PC-ket az alin, és érdekelne hogy ez a gép [link] mennyire jó vásár lenne? Mert így adatok alapján simán helyettesíthetné a jelenlegi konfigomat, de mint olvasom alant, lehetnek licence gondok, és nem szeretnék lyukra futni. Épp elég rizikó a kínaiaktól ekkora összegben rendelni. Win 10 menne rá, és fő iránycsapás a net, és filmnézés, olykor-olykor ősi +20éves játékok futtatása. Köszi!

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#193) ANOka válasza SunMount3r (#184) üzenetére


ANOka
őstag

SunMount3r
Necronom

Rendszeresen rendelek Ali-ról/Amazon-ról, szóval a külföldi rendelés nem (lenne) probléma.
...már ha lehetne kapni az adott termékből.

Jelenleg legalább N305-ben gondolkodok, habár AMD fan vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#194) nicu71 válasza aszamóca (#192) üzenetére


nicu71
addikt

Én egy N100as olcsó minit vettem ilyen célra,net,film,plex, win11 hasít rajta , bár a widevine licencet nem ellenőriztem,ha erre gondolsz.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#195) Necronom válasza SunMount3r (#191) üzenetére


Necronom
senior tag

Igen kell a licens a streamhez, de pl a sziamia MI box is kapott L1-et, meg par masik is, ezeken mukodnek is akar 4k-ig is. Csak ezt vasarlaskor piszok nehez eldonteni, mert az osszes "tud" a leiras szerint Netflixet pl, de ez csak feligazsag, mert csak SD-ben megy a film. Ezen lehet piciket szogelni, ha teszunk ra CE, mert akkor szoftveresen megoldja, de joszerivel 720p lesz, esetleg ilyen erosebb boxokon neha 1080p is megy
Ahogy en lattam amelyik boxon egytalan letezhet valamilyen licens, azok az Android TV-sek, de ott meg az a bibi pl az Mi boxnal, hogy orokre vasalva, nem lehet feltenni ra CE, igy meg a "letoltott" filmeknek van kicsi hianyossaguk. Szoval vagy a kompromisszum vagy 2db box akinek kell stream is meg letoltott tartalom is. Vagy epit maganak egy gepet az ember fia

Igy mar ertem miert mondogatod a PC-s dolgokat :)
Annak idejen amikor bejott a Pentium procko, akkor talaltak ki a Celeron nevet, csak sokak sokfelekepp hasznaltak. A Pentium volt az igazi, a Celeron meg az, amik felresikerult procik, nem teljes ertekuek, de meg eladhatoak, mert amugy mukodik
Ez igy ment egeszen sokaig, amig mar eleve elkezdek direkte Celeront gyartani, igy lettek az N-es procik...Ezeket nehol helyen igy hivjak nehol meg maskepp. Az igazi rendes prockok tovabbra is megmaradtak de akkor mar bejott az I3-I5-I7 elnevezes, ma meg mar tudjuk hogy GEN-x-s megnevezesek vannak, ezek a rendes prockok
Nos valszeg ezert van az, amit irsz, hogy nincsen HDCP 2.2 es az igazin meg van

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#196) Necronom válasza aszamóca (#192) üzenetére


Necronom
senior tag

Ezzel nem futsz lyukra :)
Rendes procko van benne, win10 siman elszalad rajta, kell bele megfelelo mennyisegu memo, mondjuk 16GB es akkor nem lesz ezzel gondod semmilyen

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#197) Necronom válasza ANOka (#193) üzenetére


Necronom
senior tag

N305-ot itthon valoban nem talalni esetleg hasznaltban
De pl AMD van :K csakhat annyi amennyi, nekem pl draga lenne

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#198) SunMount3r válasza ANOka (#193) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nemrég linkelte valaki a HTPC-s Topic-ban: [link] A MinisForum azért már eléggé "neves" gyártónak számít.

[ Szerkesztve ]

(#199) Necronom válasza nicu71 (#194) üzenetére


Necronom
senior tag

Ha nem kell stream akkor teszi a dolgat, de nem is tudom, hogy az L1 hol lehetne ellenorizni a prociknal
amugy meg DP 1.4b, DP 1.4, HDMI 2.1, MIPI-DSI 1.3

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#200) ANOka válasza Necronom (#197) üzenetére


ANOka
őstag

Még nem nyomoztam ki, hogy kb. melyik AMD mobil proci eqvivalens az N305-el.
Ha belevágok, akkor a pénzt nem sajnálom/sajnálnám rá: hosszú távra tervezek, úgy veszem a cuccaimat.
Aztán az vagy sikerül, vagy nem. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.