Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) makoss válasza Patice (#100) üzenetére


makoss
addikt

Egy Denon házimozi erősítőre van dugva HDMI

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#102) Necronom válasza makoss (#101) üzenetére


Necronom
senior tag

windowsnal nalamis elofordult ilyen csuszas
jutub hang csuszottm vlc meg megakadt es dadogott, media player volt hogy vegog sem jatszotta
aztan egyszer csak jo lett...jott egy ujabb frissites es megint vacak
a filmeket azota kodi nezem, ott nincs problema
jutub meghat barmi mason ...pl tv box
de igazabol mar reg attertem a nagygeprol kozvetlen lejatszasrol, elegem lett

kell ez a gep neked barmi masra?

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#103) makoss válasza Necronom (#102) üzenetére


makoss
addikt

Érdekes. :F
Én tartalék gépnek vettem a NUC-ot, ha a másik gépnek baja lenne.
Azóta kiderült mi okozta?
Az az érdekes, hogy szervízben meg jó :F
Mikor meg hazahoztam szervízből meg megint nem jó.
Sosem láttam még ilyet :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#104) Pista0001 válasza makoss (#101) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem lehet, hogy a házimozi erősítő okozza a csúszást? Szerintem próbáld ki közvetlen tévére dugva.

(#105) makoss válasza Pista0001 (#104) üzenetére


makoss
addikt

Ugyanaz a hiba annál is :F
Érdekes, hogy szervízben meg jó :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#106) Necronom válasza makoss (#103) üzenetére


Necronom
senior tag

Azóta kiderült mi okozta?

Azon a gepen 100% valami windows bibi volt, hol elojott, hol elmult, frissitesek erkezese utan romlott ill javult
Nalam pl teljesen mind1 hova volt dugva a HDMI, nem azok okoztak a bibit
egyertelmuen es 100% a win. De hogy mitol es miert arra nem jottunk ra
A videokartyam egy Gigabyte Radeon 570, ott is elojott a problema, ugyanigy, ha a katya DP portjabol jottem ki, es persze az alaplapi HDMI is ugyanezt produkalta
Siman lehet valami kompatibilitasi bibi..lap+videokartya+win
DE erdekes, hogy egy Intel NUC-on is letezik ilyen.
Az, hgy a szervizben meg j volt, szerintem a puszta veletlen muve, ill. siman lehet egy olyan (szinten hihetetlen jelenseg), hogy a gep ki volt huzba, es/vagy ujra lett inditva (nem kikapcsolva aztan bekapcsolva)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#107) makoss válasza Necronom (#106) üzenetére


makoss
addikt

Elég fura :F
Fantomhiba?
Win újrarakása sem oldotta meg a problémát?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#108) Pista0001 válasza makoss (#105) üzenetére


Pista0001
addikt

Igen, azért gondoltam erre. Gondolkodtam, mi lehetett más a két helyszínen, hdmi útja biztosan más volt. Nekem 2. gen NUC-om van (i3-3217), és nem tapasztalok ilyesmit. Win 10 van rajta, minden frissítés rajta van, ami eddig jött. Ennek egyáltalán nincs hangkártyája, hdmi-n tud küldeni hangot, vagy usb-s megoldást lehet használni. Nálam most az utóbbi a helyzet, amikor Mo-n vagyok akkor viszont hdmi-vel tévére van kötve, júniusban (akkor mondjuk még Win 7-tel) jó volt. A következő hét második felében tudom megint tévével megnézni, immár a win 10-zel.

Esetleg az neted/hálózatod otthon? Potplayer, VLC-ben helyi vagy hálózati forrásról próbáltad? A szervizben mi volt a forrás, csak netest próbáltak ott?

(#109) makoss válasza Pista0001 (#108) üzenetére


makoss
addikt

Szervízben mondjuk nem használtak HDMI-t, a hangkártya is USB hangkártya volt.
Filmet otthoni hálózaton nézek, azaz néznék mert az is kinlódik, sosem jó :F
Tegnap is ma is téma, és érdekes, hogy minden sz@r be van állítva: [link] [link] ennél is valami fantom hiba lehet mert alig tudom elindítani a hálózati lejátszást Zidoo médialejátszón :O
De érdekes, hogy mobilon VLC-n semmi mókolással kódok nélkül megy [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#110) Pista0001 válasza makoss (#109) üzenetére


Pista0001
addikt

NAS-ról nincs gondom, rendszerint a NAS mappáját felcsatolom hálózati meghajtónak, és kész, semmi hálózati beállítást nem változtattam. Annyi, hogy az elején otthoni hálózatot választottam minden megosztással. A NAS mappáit is fel tudom csatolni, a nyomtatás is megy gond nélkül. Úgy látom, neked a másik irányba van problémád, a Win gépről szeretnél megosztani, és azt nézni a médialejátszón. Ehhez nem tudok hozzászólni, nincs médialejátszóm, és közvetlen két gép egymás közti megosztását sem használom, mert a NAS-ra felmásolni egyszerűbb, amit másik gépről is el akarok érni. Van itthon Linux, Mac, Win különböző verziói, nem szivatom magam közvetlen megosztással a gépek között :P

Csütörtökön kipróbálom hdmi-n kiküldött hanggal, aztán meglátjuk. Bár szerintem nagy generáció különbség van a két gép között, esélyes, hogy az en tapasztalatom nem releváns a te gépedhez. Addig is inkább driver fronton néznék körül még.

Ja, ami viszont érdekes lehet, a szomszéd srácnak van valami kínai laptopja N4100-zal és Win 11-gyel, a hét elején egy frissítés óta nincs hang se bt-on, se a gép saját hangszóróin, sem a 3,5-es fülhallgató kimeneten. Egy barátjának ugyanilyen gépe van, nála is ugyanez a helyzet, szóval ha ez nálad is mostanában kezdődött (okt. 16-i a frissítés), akkor ez is lehet a baj. Próbáltam eltávolítani a frissítést, kiírta, hogy kész, de valójában nem távolította el. Még ma kipróbálom nála az usb hangkártyámmal, ha az megy, akkor relevans lehet a te esetedben is.

(#111) makoss válasza Pista0001 (#110) üzenetére


makoss
addikt

Szerintem tuti frissítés lehet mert nem tudok másról.
NAS-on én is gondolkodtam már, de ha ilyen variálós a beállítása mint összehangolni a médialejátszót az otthoni hálózattal akkor inkább passzolom :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#112) Pista0001 válasza makoss (#111) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem bántam meg a nas-t, egyszerűbb vele az életem. Retró gépekhez is egyszerűbb, mert Win 98-hoz pl a pendrive-okhoz is driver kell, XP-n se könnyű néha adathordozón másolni, a hálózatot sokkal könnyebb összehozni. De médialejátszós tapasztalatom továbbra sincs, nem tudom, azokkal hogy megy.

(#113) Pista0001 válasza makoss (#109) üzenetére


Pista0001
addikt

Kipróbáltam a szomszéd laptopját az usb hagkártyával, azzal van hang, anélkül továbbra sincs.

(#114) Necronom válasza makoss (#111) üzenetére


Necronom
senior tag

Nagyon szivesen segitek neked egy tenyleg epkezlab es egyszeru rendszer osszeallitasaban. akar az elejetol a vegeig!
Tipus szamra melyik Denon va neked? HDMI-s vagy meg az elozo korszakbol?

Szervízben mondjuk nem használtak HDMI-t, a hangkártya is USB hangkártya volt.
Na ezert volt naluk jo...messze nem ugyanazok a korulmenyek!

(na ezert szerettem volna lerajzolni az itthoni rendszerem semajat :) )

Pista0001
Akkoriban nekem is eszmbe jutott es egy regi Soundblaster EX usb-s cuccossal semi baj nem volt
node az megse a HDMI ....ugyhogy optikain csak 5.1-em volt, de teny hogy az jo volt

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#115) makoss válasza Necronom (#114) üzenetére


makoss
addikt

Mármint miben? :R Mert volt már itt szó nem csak a NUC :B
Benne van az adatlapomban mik vannak...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#116) makoss válasza Pista0001 (#113) üzenetére


makoss
addikt

Érdekes :F
Nem tudom mi okozhatja ezt :F
A kábel is eszembe jutott, nade magától?? :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#117) Pista0001 válasza makoss (#116) üzenetére


Pista0001
addikt

Nála valami MS frissítés óta nincs hang, valami Intel cuccal van a probléma, úgy tűnik. Most itt van nálam, próbálom megoldani a dolgot talán gyártói driverrel, vagy végső soron Win reinstallal és bizonyos frissítések tiltása megoldja.

(#118) makoss válasza Pista0001 (#117) üzenetére


makoss
addikt

Majd írd már meg légyszi mi volt a gond, köszi! :R
Nálam is a végső megoldásnak az oprendszer újrarakása jutott eszembe :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#119) Necronom válasza makoss (#115) üzenetére


Necronom
senior tag

Az egesz filmezesi rendszereddel kapcsolatban

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#120) makoss válasza Necronom (#119) üzenetére


makoss
addikt

Én nemigazán értem ezt az egészet
Van pár éve egy Zidoo Z9S médialejátszóm de napi rendszerességgel probléma van az otthoni hálózateléréssel.
Állandóan kódot kér [link] Nem lehet ezt valahogy megkerülni? :R
Már beállítottam minden tudomásomra jutott beállítást, [link] [link] [link]
mégsem jön össze :O
Van mikor beenged, van mikor nagy nehezen...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#121) Necronom válasza makoss (#120) üzenetére


Necronom
senior tag

Igen, latom a problemadat - ezt valaki rendkivul bonyisan tanacsolta neked
szvsz ez az egesz igy kuka
Jo cuccaid vannak...nem azokkal van baj, hidd el - a szervezes es a megvalositas a bibi
En igy ebben a formaban nem mennek bele, hogy a mosti rendszered reszelgessem...
Felejtos
Ami kell az egeszhez:
- router (gondolom van)
- uj windows a gepedre
- kell az Intel NUC - ez lesz a Media PC es a Server is (erre kell egy Linux - gondolom az nem megy egyedul)
- kell a Zido
- es kell az AVR, a Denon
Ennyi
Ezekrol beszelek, minden mizeriat meg lehet szuntetni, de tudod jol hogy tavolrol ez nem megy...
Ill. mehet tavolrol is, ha mindened megvan ami kell
Kell hozza egy skype es egy kis programocska amivel tavolrol elerem a geped
vagy szemelyesen
Egy delutan alatt mindent rendbe lehet tenni

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#122) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

Megfordult a fejemben, hogy veszek a jelenlegi HP ProDesk 600 G5 (i5 9500T, 250GB+2TB M.2, 16Gb RAM) mini PC-m helyett vennék egy [Intel® NUC 11 Enthusiast Kit] -et. Néha koca játékra is használnám. Főként War Thunder. A kérdésem az lenne, hogy valaki használ itt közületek ilyen masinát? Mi a véleménye róla? Vagy van e neki más alternatívája is? Természetesen a háttértárak és a memória átkerülne a NUC-ba.
Köszönettel! :R

(#123) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Érdeklődő kérdés..

Adott egy Asus PN50-E1.. papíron, az Asus adatai szerint HDMI 2.0 van rajta.. viszont, megy rajta a 4K 120Hz. Ez, hogy lehetséges? Persze 4:2:0, 8bit mellett.. de akkor is..

Véleményem szubjektív...

(#124) hackeeeee válasza hackeeeee (#123) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Közben megfejtettem, csak nem gondoltam végig, 420 mellett még elég a sávszél. :) Sry

Véleményem szubjektív...

(#125) barizo


barizo
tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.
Ezidáig erősen gondolkodtam egy NAS vásárlásán.
Aztán időközben felmerült bennem hogy lehet egy mini pc jobb lenne.
Ugye a NAS-t a szokásos dolgokra szerettem volna, media tárolás, "privát-felhő", torrent.
De közben bejött a képbe, hogy lehetséges meg kellene barátkoznom a HA (Home assistant) -al is, hogy egy kalap alá kerüljenek a különböző platformos okos kütyük...
Tehát ha ebből indulok ki, hogy szükségem lenne egy otthoni szerverre, ami 7/24-ben menne, amin futna a torrent, ami (akár külsö vinyón) tárolná a média tartalmakat, amiket elérne az otthoni kettő tv box, az okos tv, ne adj isten a telefonok.,és legfőképpen futna rajta a HA.
Mivel ebben a világban nem mozgok otthonosan segítsetek, milyen alap OP rendszerben érdemes gondolkodnom, illetve mi lenne az elvárható HW konfig egy ilyen mini pc esetében?
Köszönöm

(#126) Flash82


Flash82
tag

Sziasztok
Nem ismerem a mini pc t. Melyik olyan ami aránylag elfogadható játékra ?
Nyilván nem milliós pc khez mérten de elfogadhatóan fusson rajta a játék .
(kb 150 200 ezres kategória?)

(#127) Patice válasza barizo (#125) üzenetére


Patice
nagyúr

Alap OP rendszernek valamilyen virtualizációs host rendszer kellene. Pl. ESXi, VMware, vagy Proxmox.
Nekem utóbbival van minimális tapasztalatom, alapból minimális a gépigénye, Linux alapú, viszont nem annyira kattintgatós a felülete, kicsit szokni kell.
Attól függően, hogy mennyi virtuális gépet akarsz rajta futtatni én minimumnak mondanék bele 16GB RAM-ot, de a 32GB sem elrugaszkodott.
Procit illetően szerintem 4 mag alá nem érdemes menni, pláne, ha nincs többszálas lehetőség.
Ha mondjuk csak két virtuális gép kell, akkor egy mai modern Atom proci is megteszi, pl. N100, N200, vagy i3 N305.
Vagy mobil procis gépekből is egy négymagos Core i5 már mindenre elég lenne neked.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#128) barizo válasza Patice (#127) üzenetére


barizo
tag

Egy alábbi LG MP500 alapú gépet néztem:
Fogyasztás: 5W, terhelve 7W,
CPU: Intel N2930 (22nm, 4 mag, 1.87GHz)
Chipset: Mobile Intel® QM57 Express Chipset
SSD: 32GB Sandisk SSD (bővíthető korlátlanul)
Memória: DDR3L 2GB 1600MHz (bővíthető 4/8GB-ra)
Soros port: One external RS-232C Serial port
USB port: 3xUSB 2.0 +1x USB 3.0 (USB-SATA-átalakítóval tehető rá +HDD)
LAN: Intel® 82577 Gigabit
Kimenet: DisplayPort
VGA: Intel® HD Graphics Controller
Mini PCIe: Bővíthető (Sata, M.2, wifi, Coral, videókártya, stb.)

Indulásnak ezek szerint harmatos?
Köszönöm

(#129) Patice válasza barizo (#128) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, ez elég gyengusz. Újabbat nézz. Jóval…

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#130) Necronom válasza barizo (#128) üzenetére


Necronom
senior tag

Ez kb arra jo, amit fentebb irtam, de ezen a HA messze nem ketyeg el
Ha csak a Linuxon gondolkozol mint op rendszer es nem kellenek virtualis gepek - de vitualis kornyezet akkor is kell - es a Ha a legfontosabb +a tobbiek, akkor is minimalis kovetelmeny kb
- 8GB RAM
- I3 Gen8-tol
Igazbol a tobbi nem szamit, de egy alap 128Gb SSD, nem art ha van hely dolgozni
+ egy nagy winyo minden masnak
szerintem...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#131) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

Van egy régi, Asus Vivo VM42 es mini pc m.
Vettem vele új ram okat, de szeretném SSD vel is turbozni egy pict.
A hivatalos support oldal 2 régi variánst ajánl.

Gondolom frissebb modelleket is támogat esetleg...

Milyen modernebb típust tudnátok ajánlani ez ügyben maximum 256GB erejéig.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#132) Pista0001 válasza makoss (#118) üzenetére


Pista0001
addikt

A laptoppal nem jutottunk előrébb egyelőre. Időközben az én öreg NUC-om is ki lett próbálva, a múlt héten még volt hangja, ma reggelre elvesztette ag is. Volt még valami .net összegző frissítés, miután az lement, visszajött, most működik újra.

(#133) azbest válasza Kingcold (#131) üzenetére


azbest
félisten

szerintem bármelyik manapság kapható 2.5" sata ssd-nek működnie kell.

(#134) Patice válasza Kingcold (#131) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem is bármely 2,5-es SSD jó bele.
Modernebb modellek, amik ki tudják használni a SATA3 csati sebességét tudnak dobni a gép teljesítményén.
500 MB/s feletti írás / olvasás a határ SATA3-nál.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#135) Kingcold válasza Patice (#134) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Köszönöm szépen srácok! :R

(#136) nicu71


nicu71
addikt

Vettem egy TBao mini pc-t,egesz jó volt,viszont ujra tettem a win11 et,és fekete képernyő lett a vege.Sehol nem találom a gyártó oldalát,hogy a hiányzó videó drivert letölthessem.Visszaallitani nem lehet merg korábban sikeresen letöröltem a korábbi telepitéseket :W Ha valaki ötletet adna nagyon hálás lennék...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#137) Patice válasza nicu71 (#136) üzenetére


Patice
nagyúr

Ettől több részlet kellene.
Milyen proci, Intel vagy AMD?
IGP vagy dVGA? Ebből is melyik?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#138) nicu71 válasza Patice (#137) üzenetére


nicu71
addikt

https://tesztarena.hu/extrem-olcso-szinte-filleres-szamitogep-16gb-ram-mal-windows-11-gyel-t-bao-t8-plus/ itt van a bűnös .A legnagyobb gond hogy vsz minden előző verziót eltüntettem ,tehát a visszaállítás nem sok esélyes.Fekete képernyő van,kurzorral. :(

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#139) nicu71 válasza Patice (#137) üzenetére


nicu71
addikt

Na most újra nekifogtam és ezuttal hajlandó volt visszaállitási pontot találni,és nagy kegyesen vissza is állt.Tanulság:nem kell manuálisan frissiteni az Intel drivereket a honlapról,sem a frissitési segéddel :R

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#140) JoinR


JoinR
senior tag

Sziasztok, a specifikáción túl (egyiknél a CPU erősebb, másiknál a RAM több) érdemes valamit megfontolni még? Nem igazán tudok dönteni a Bmax B3 és Bmax B6 között.

[ Szerkesztve ]

(#141) nicu71 válasza JoinR (#140) üzenetére


nicu71
addikt

A bmax 6-ot ajanlatos elkerülni,mivel az a proci nem támogatja a win 11-et.Kinaiak raheggesztették,de akkor sem jó így .Vsz a b3 is ugyanebben a cipőben jár.Válassz olyat ami kicsit drágább,de jövőálló👌

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#142) JoinR válasza nicu71 (#141) üzenetére


JoinR
senior tag

Köszi a választ, igen ezt láttam, de nem probléma, mivel Ubuntut tennék rá. Home Assistant, esetleg Plex meg otthoni ad-blocker service futna rajta.

(#143) adabra


adabra
senior tag

Tudnátok ajánlani egy passzív hűtésű mini PC-t? (nappaliban lesz, és nem akarok + zajt)
Egyelőre Plex szerver és Home Assistant futna rajta 0-24 -ben, tehát nem baj, ha nem fogyaszt sokat. 😜

Mele Quieter 3Q valószínűleg jó lenne, sőt talán feleslegesen is erős. Meg nem bánnám, ha olcsóbb lenne (használt is lehet).

(#144) nicu71 válasza adabra (#143) üzenetére


nicu71
addikt

Én egy ilyet nyúzok,Plex ,torrent,fb yt, tökéletes [linhttps://www.nezdmitrendelsz.hu/2023/06/01/t-bao-t8-plus-alder-lake-n100-mini-pc/k]

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#145) joydrv válasza nicu71 (#144) üzenetére


joydrv
tag

Win 11 alatt használod vagy linux?

(#146) nicu71 válasza joydrv (#145) üzenetére


nicu71
addikt

Win 11.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#147) adabra válasza nicu71 (#144) üzenetére


adabra
senior tag

Köszi. Ugyan nem jó a link, de megtaláltam.
Sajnos ez nem passzív hűtésű...

(#148) nicu71 válasza adabra (#147) üzenetére


nicu71
addikt

Kb nulla hangja van,de pl a Bmaxok tényleg passzivak.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#149) Multibit válasza adabra (#143) üzenetére


Multibit
veterán

Plexhez nincs olyan, hogy feleslegesen erős ;]
Ha nem rendelkezel egy potens lejátszó eszközzel, biztos, hogy beleütközöl a transzkódolás problémába.
A mai ultratakarékos nem passzív ajánlatokkal vigyázz, még akkor is, ha csendesnek reklámozzák! Ha egy ilyen teszkógazdaságos kütyüt meghajtanak, visít, mint a veszedelem :(((
Évekkel ezelőtt én is ezért raktam össze az Asrock J5005-ITX alapú gépemet. Nincs benne mozgó alkatrész. Persze mára már elavultnak számít, több tekintetben is.

(#150) flash-


flash-
veterán

sziasztok
filmezésre(1080p),netezésre milyen mini pc-t javasoltok es honnan?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.