Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Át kéne másoljak 100-200 GB adatot a Lenovo M920q gépemre, csak az bökkenő, hog az adatok egy 4TB-os 3,5 collos HDD-n vannak.

A minipc-nek van SATA csatlakozója, meg is próbáltam rádugni a HDD-t, de meg se nyekken :(

Egy 2,5 collos HDD megy a csatlakozón gond nélkül, de a nagy nem csinál semmit.

A gépnek 90 W-os tápegysége van, ez kevés lenne?

Turkáltam kicsit a BIOS-ban, de semmi kapcsolódó beállítást sem találtam.

Hogyan lehetne rávenni a minipc-t, hogy kezelje a 4TB-s HDD-t :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#502) Multibit válasza Donki Hóte (#501) üzenetére


Multibit
veterán

csak az bökkenő, hog az adatok egy 4TB-os 3,5 collos HDD-n vannak
Nincs bökkenő. Tedd a 3.5" HDD-t egy saját tápos USB 3-as HDD házba!

(#503) azbest válasza Donki Hóte (#501) üzenetére


azbest
félisten

A 2.5" -nek lehet csak 5V kell, a 3.5 -nek meg valsz 12V is. Lehet nincs bekötve a tápcsatlakozón?

(#504) Donki Hóte válasza Multibit (#502) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi a tanácsot, de a legolcsóbb külső tápos 3,5 collos HDD ház 7200 ft, ennyit nem szánok rá, hogy egyszer az életben átmásoljak 200 GB-ot :U

Megvárom, hogy egy hagyományos PC közelébe kerüljek, majd ott átmásolom az adatokat :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#505) Tybor66 válasza Donki Hóte (#504) üzenetére


Tybor66
tag

Nem szükséges a HDD ház, elég egy ilyen átalakító.

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#506) Donki Hóte válasza Tybor66 (#505) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi a tippet.

Máshonnan ilyen adaptert tudtok?

A linkelt webáruházban regisztráció nélkül nem lehet vásárolni :(

(Látszólag vendégként is vásárolhatsz, minden lépésen végig lehet menni, aztán a legvégén jön a feketeleves, a fizetési mód kiválasztásánál közli, hogy belépés nélkül nem lehet fizetni :O )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#507) Tybor66 válasza Donki Hóte (#506) üzenetére


Tybor66
tag

Szerintem lehet fizetni vendégként is:
Kosárba helyezést követően a fizetésnél válaszd a baloldali vendégkénti részt. Az adatok megadása után "Mentés" és akkor megjelenik lent a kártyával fizetési lehetőség.

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#508) Donki Hóte válasza Tybor66 (#507) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi, megrendeltem, mentettem az adatokat, fizettem bankkártyával.

És ezzel megcsináltam minen olyan dolgot, amitől a bankok ezerrel óvják a kártyatulajdonosokat, egy ismeretlen honlapon megadtam a banki adataimat, kártyaszámot, lejárati dátumot, CVC kódot :O

Merthogy utólag döbbentem rá, hogy nem egy banki fizetési felületre irányított át, hanem a honlapon kellett a kártyaadatokat megadni :W

Egyszerűbb, ha mostantól eleve az Ázsiacenternek utaltatom a fizetésemet :DDD

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#509) Tybor66 válasza Donki Hóte (#508) üzenetére


Tybor66
tag

Véleményem szerint azért nem olyan ismeretlen ez a honlap, vásárolt itt már más is megelégedésére. :)

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#510) ha3flt válasza Donki Hóte (#508) üzenetére


ha3flt
csendes tag

"És ezzel megcsináltam minen olyan dolgot, amitől a bankok ezerrel óvják a kártyatulajdonosokat, egy ismeretlen honlapon megadtam a banki adataimat, kártyaszámot, lejárati dátumot, CVC kódot"

Kell egy társ-folyószámla (vagy hogy hívják) és egy (virtuális) kártya hozzá, jó esetben olcsón vagy egyes számlacsomagokhoz ingyen adnak ilyen szolgáltatást nálunk a bankok. Arra nekem ingyenes az átutalás, és csak annyit töltök rá, amennyit akarok annyiszor, ahányszo akarok.

Különben a kétlépcsős azonosítás pont ezért létezik, hogy még a CVC kód se legyen elegendő, ha minden adatoddal rendelkezik is valaki.

[ Szerkesztve ]

(#511) adabra


adabra
senior tag

Rövid beszámoló: pár hete beszereztem egy passzív hűtésű MeLE Quieter 4C mini PC-t (Intel N100, 16GB RAM, 512 SSD).
Proxmox-ot tettem rá, egyelőre home assistant, zigbee2mqtt, cloudflared, jellyfin server, homer fut rajta.

Eddig usb c dokkolós monitoron "lógott" (ez is ritka), de a két napja egy fogyasztásmérős dugaljba dugtam a tápegységét (ami szintén usb c).
Ez alapján nem sokat kér enni (kb 5 W átlagban).

Mondjuk nem volt rajta terhelés (tegnap pár frissítés telepítés, de semmi komoly), érzetre kb langyos-kézmeleg a cucc.

Nem volt olcsó (céges beszerzés az amazon.de -ről, nettó 259 EUR), de egyelőre tetszik. Most bruttó 297,49 EUR [link]

[ Szerkesztve ]

(#512) ANOka válasza adabra (#511) üzenetére


ANOka
őstag

A linken N95 procis változat szerepel....

(#513) Necronom


Necronom
senior tag

Ha valakit esetleg erdekel komplett mini PC
Nem en hirdetem, csak talaltam...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#514) adabra válasza ANOka (#512) üzenetére


adabra
senior tag

Bocs, valóban figyelmetlen voltam.
Az N100-as 350 EUR (nem kevés). [link]

(#515) Busterftw válasza adabra (#511) üzenetére


Busterftw
veterán

En is nezegetem ezeket az N100-as MiniPC-ket, Amazonon/Alin vannak mar 130-150eur kornyeken ujak, Valheim/Enshrouded szervernek vajon jo lenne?
Valheim szerintem biztosan, van aki RP4-en futtatta :D

(#516) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Kár, hogy még túl korán van ahhoz, hogy HTPC és multimédiás célra is "értelmes", kiselejtezett, céges vékonykliensek jelenjenek meg a használt piacon akár nagyobb mennyiségekben is.

Valamint azzal van még gondom, hogy az AMD-s mobil és APU-s procik terén nem vagyok egyáltalán képben, hogy milyen elégítené ki már ezt az igényt (a lehető leg olcsóbban).

(#517) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Nem vagyok otthon az ilyesmiben, segítsetek kérlek.

Az M920q mini PC-m külső wifi antenna nélkül érkezett, a jelerősség nem túl acélos, gondoltam, hogy teszek rá egy külső wifi antennát. Van is a fiókban hányódó wifi antenna, de amikor fel akartam rakni a házon lévő külső antenna csatlakozóra, akkor szembesültem vele, hogy ez nem fog menni :O

A házon lévő csatlakozó és az otthon talált külső antenna is apa csatlakozós és a házon lévő csatlakozó átmérője is kisebb :(

Milyen wifi antenna csatlakoztatható ehhez a miniPC-hez?

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#518) mgy


mgy
senior tag

Üdv a csapatnak!
Tudnátok kérlek segíteni, szeretnék otthoni felhasználásra egy passzív, kompakt kis windowsos gépet összerakni/venni. Nincsenek túl nagy igények, nem fut majd rajta játék, csak böngésző és office. Bár szeretném, ha jópár évig nem kellene aggódni a teljesítménye miatt, szóval nem a minimum megoldásra lőnék egyből.

Ismertek esetleg készen ilyet, vagy ha nekem kell építneni, mi az az alaplap, proci, ami jó kiindulás lehet?
Köszi!

(#519) FőDudu válasza Donki Hóte (#517) üzenetére


FőDudu
addikt

RP-SMA

FőDudu

(#520) ballazol válasza mgy (#518) üzenetére


ballazol
senior tag

BMAX B6 Plus

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#521) Donki Hóte válasza FőDudu (#519) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ajjaj, milyen linket toltál be, kitiltott az ebay :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#522) Donki Hóte válasza FőDudu (#519) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ebay-re most nem tudok feljelentkezni, de a tanácsod alapján az aliexpressen találtam RP-SMA inner hole wifi antennát nagyon olcsón, először bepróbálkozom egy olcsó utángyártott darabbal.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#523) adabra válasza ballazol (#520) üzenetére


adabra
senior tag

Jó cucc, de mgy "passzív"-at írt; szerintem ventilátor nélküli mini PC-t keres.
Pár poszttal korábban írtam pár sort egy MeLE Quieter 4C-ről. Az passzív hűtésű, irodai munkára és böngészésre több mint elég, de nyilván gyengébb egy i3-asnál.

(#524) FőDudu válasza Donki Hóte (#522) üzenetére


FőDudu
addikt

RP-SMA csatlakozo kb barmelyik radios boltban kaphato, mar a neve is Reverse Polarity SMA. Azaz forditott SMA csati.

Letezik gender changer is.

FőDudu

(#525) mgy


mgy
senior tag

Köszi srácok az eddigi válaszokat, kicsit próbáltam közben körülnézni (hamarabb kérdeztem, mint kerestem...), nekem ez új terület még. :)
Nézem, miket linkeltetek, kérdezek, ha vmi nem tiszta. Köszkösz!

(#526) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Megérkezett a Lenovo M920q miniPC-mhez vásárolt 90 fokos pcie riser adapter:

Rögtön be is tettem a helyére:

Próbaképpen egy pcie -> SSD adapter kártyát raktam bele:

Működik rendesen, a belerakott nvme SSD a teszten ugyanolyan sebességet hozott, mintha az alaplapra integrált nvme aljzatba raktam volna bele :R

Igazából majd egy VGA kártyát akarok az adapterbe rakni, hogy az alaplapi UHD graphics 630 kártyánál egy kicsit jobb teljesítményt érjek el.

Ez persze nem lesz egyszerű, tekintettel a rendelkezésre álló 6,5 x 14,5 cm-es helyre, illetve a hűtéssel együtt is csak 2 cm-es magasságra :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#527) ugyes válasza Donki Hóte (#526) üzenetére


ugyes
aktív tag

Mondanám, hogy a Quadro T400 jó lenne, de kilóg 1 centivel.
Ezért vettem SFF verziót mini helyett, mert abba belefér kártya + a laptop gpu kártyák beszerzése nehézkes (még az Ebay-en is), olyan mini gépekbe, amelyekbe akár lenne gyárilag hely.

(#528) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Hello. WoW Classic futtatására keresnék miniPC-t. Van egy N100as kis laptopom azon nagyon low grafikán elfut, de annál kicsit erősebb kéne. Ja és az ár 60-100e ft max. Köszöntem.

(#529) KillHates válasza tal-garius (#528) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezen hibátlanul el fog tekerni: [link]
A kis Vega meglepően combos, főleg a régi játékok alatt!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#530) Donki Hóte válasza ugyes (#527) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egy NVidia Quadro K620 kártya pontosan beilleszkedik a szabad helyre.


Ebben a méretben kellene nekem egy jó VGA kártya :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#531) KillHates válasza Donki Hóte (#530) üzenetére


KillHates
nagyúr

[link] itt érdemes körülnézned

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#532) ugyes válasza Donki Hóte (#530) üzenetére


ugyes
aktív tag

Lehet a K620-nál jobb az UHD630. RTX1050i laptop verzió az előrelépés lenne, szerintem. Mondjuk nem találtam jó árú beszerzési forrást korábban erre.

(#533) azbest válasza Donki Hóte (#530) üzenetére


azbest
félisten

tápegység bírni fogja? Úgy látom 45W tdp-je van a kártyának pluszban.
Vagy átcserélted 65W-ról 135W-osra?

[ Szerkesztve ]

(#534) szkutyi


szkutyi
őstag

Sziasztok!
Van egy 5bao t8plus mini pc-m Intel n100al...
Na most nekem nem tiszta! Mi az alap órajel?
Feladatkezeloben 0.8ghz ír...az 800mhz... De ha az energiasémán 5% a minimum proci sebesség akkor lemegy 400ig....ha 100% rá rakom akkor 800ig megy le minden mag.
Mi a helyes?
Ami biztos usb-n radugott 3.5" hdd az energiagazdalkodás miatt halt le mindig masszív olvasás közben...
Köszi :)
Képek: [kép] [kép]

(#535) azbest válasza szkutyi (#534) üzenetére


azbest
félisten

mivel dugod rá a 3.5 lemezt? Van külön tápja, igaz?
Ahci nem hiszem, hogy játszik usb-vel.

Úgy tapasztaltam nem ad elég áramot usb-n ahhoz sem, hogy usb3-nmve keretemet meghajtsa

(#536) szkutyi válasza azbest (#535) üzenetére


szkutyi
őstag

Saját tápja van a háznak.12v 2000ma

(#537) azbest


azbest
félisten

Mai tanulság. A T8 pro mini pécénél, ha nagyon rossz bios beállítás miatt nem bootol, vagy lehúztátok a cmos elemet és utána nem bootol ... nem ad képet sem, akkor nem feltétlen kell pánikba esni.

Egy-két hard reset után valsz megjelenítene egy képernyőt - csak bios bug miatt nem kapcsolja be a képet. De billentyűzeten nyomokodva del, esc, f7 vagy hasonló gombokat, egyszer csak belép a biosba és megjön a kép.

Azt korábban is láttam már, hogy ha a biosában azt állítom be, hogy legyen splash screen, akkor pont nem látok semmi ami bios logót, hnaem csak az os betöltésekor éled fel. Gondolom hasonló probléma miatt tűnik élőnek a problémás induláskor sem és várna valami billentyűzet inputot.

A doboz kinyitásánál egy trükk van, ahol a kensington lock lyuk van, ott kicsit kifele kell fesztíteni valamivel, hogy a fülhallgató alzat karimájából kiemelje a burkolatot, mert attól nem lehet levenni azt.

Egyébként most, hogy az m.2 sata ssd helyére tettem m.2 nvme-t, úgy látom, hogy 2 sávos pcie nvme.

[ Szerkesztve ]

(#538) szkutyi válasza azbest (#537) üzenetére


szkutyi
őstag

köszi a részletes leirást! :)
az mit takar hogy két sávos?
nem tudjátok van valahol országon belül hasonlo?ez nekem nagyon de nagyon tetszene..
n100 proci, 16gb ram, 512 ssd és 2DB 3.5"HDD BELE_ :D

(#539) azbest válasza szkutyi (#538) üzenetére


azbest
félisten

A pcie sávokra van boltva, az asztali slotokban is van, ami x1, x4, x8, x16. A processzor/chipset ad valahány sávot, abból gazdálkodnak tervezéskor.

Az m.2 csatlakozóban max 4 sáv lehet. A másik minipécémben x1 -es a slot, mert annak sok különböző slotja és lanja van, azokhoz valsz kellett. A t8 pro-nál 2 sáv jutott, s mivel gen3-as, így 2 x 800 Megabájlt elméleti sávszélessége lehet.

Hm, régebben írtam, hogy a gyárilag benne lévő m.2 sata 512-es ssd fixen 40 fokosnak riportálja magát, valsz hazudik. Na most egy kis 256-os skyhinx bc511 nvme ssd hőmérséklete izgalmasabb: telepítés után 71 fokos volt, ssd sebesség teszt közben 80 fölé is ment, valsz elérte a throttlingolást is. Majd kipróbálom úgy is, hogy kiveszem az alá szendwicsezett wifi kártyát, hátha az melegíti. A ventije nem mozgat levegőt azon az oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#540) szkutyi válasza azbest (#539) üzenetére


szkutyi
őstag

Igen nekem is fixen 40fokosra hazudja magát...
Mi a véleményed a linkelt mini pc-rol? :D

(#541) azbest válasza szkutyi (#540) üzenetére


azbest
félisten

ránézésre jópofa, úgy látom topton / AOOSTAR R1 néven fut az n100 változat, de ryzenes is van, 2 és R3 pro néven (5500u és 5700u). A ryzenek elég drágák.

(#542) szkutyi válasza azbest (#541) üzenetére


szkutyi
őstag

nekem nagyon tetszik, akár szoftveres raidot is lehet csinálni :D
amugy tbao t8 mini pc-mre kötve a 3.5"hdd-nél rájöttem(vagyis részben) hogy miért hal le massziv olvasás közben uaspstor hibával..
az energiasémáknál kell ügyködni..
mit mondasz arra hogy 0.8ghz az alap orajel, mégis lemegy minden szál 0.4ig ha nem 100% van a minimum órajel az energiasémánál? :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#543) azbest válasza szkutyi (#542) üzenetére


azbest
félisten

lehet az alapórajel, 800, turbó tud 4 magon 2600 felett is egyszerre. 3400 két szálú terhelésnél. Ha nincs terhelés, akkor meg talán lejjebb is mehet.
Talán a hwinfóban ki lehet olvasni.

Esetleg usb takarékosság, vagy valami biosban állítható energia állapot kavarhat be.

(#544) szkutyi válasza azbest (#543) üzenetére


szkutyi
őstag

Akkor ha 400ig lemegy az nem jó?mert 800ra olvasom az alapot, mégis le megy 400ig

(#545) azbest válasza szkutyi (#544) üzenetére


azbest
félisten

alapnak a turbó nélküli órajelet mondjám, nem a minimumot.
Másképp fogalmazva, ha ki lenne kapcsolva a turbo, akkor az alap lenne a max.

[ Szerkesztve ]

(#546) ha3flt válasza szkutyi (#538) üzenetére


ha3flt
csendes tag

Mostanában talán a hűtés a legkritikusabb még egy csekély TDP-jű procinál is, mert nincs az a kisfogyasztású eszköz, amit ne méreteznének alul vidáman (rendszeres 80 fok felett nekem mind annak számít), és nemcska a proci fűt - sok kicsi sokra megy. De a megbízhatóságot és a váratlan bosszantásokat sem árt betájolni, amikre nem is gondolnál. Szóval semminek se higgy, aminek nem látod a belsejét vagy nem olvastál róla legalább száz véleményt és nem mindet egymás alatt. : -) Ha a Windows érdekel, akkor a megfelelő TPM megléte sem árt.

(#547) ha3flt


ha3flt
csendes tag

Van egy ötletem a fancy mini PC-házakkal kapcsolatban: feleslegesek, mert a szükséges kábelektől, USB HUB-tól sündisznónak néz ki az egész és úgysem lesz szép, mint a képeken. El kell tüntetni az egészet egy laza dobozzal vagy akár egy paravánnal, ami eltakarja, amit kell, és úgy néz ki, ahogy szeretnénk. : -) Az asztallap alatt még jobb helye lehet, ha azért tud felfelé hűlni.

(#548) szkutyi válasza ha3flt (#546) üzenetére


szkutyi
őstag

Igen tuti hogy itt azért melegszik a környezet...nekem a tbao t8 n100as nem megy 74 fok fölé még hosszú távon sem!
Itt azért pluszba fűt két hdd...viszont alul egy baszott nagy vencso...

[ Szerkesztve ]

(#549) ha3flt válasza szkutyi (#548) üzenetére


ha3flt
csendes tag

Az jó. Igazából nem ellenség a ventilátor otthon sem, mert nem egyszerű az összes alkatrész passzív hűtése, de csak ha úgy 12 centi felett van a mérete... De ez csak az én véleményem.

(#550) azbest válasza szkutyi (#548) üzenetére


azbest
félisten

a proci nem melegszik, de az alaplap túloldalán az ssd semmi hűtést nem kap. Nemrég írtam, hogy kis terhelésre is 80 fok fölé ugrik, ha olyan ssd kerül bele, amelyik nem fix 40 foknak hazudja a hőmérsékletét. 86 fok környékén is láttam, sebességtesztkor pillanatok alatt felszalad..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.