Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) gbors válasza azbest (#350) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezek jó infok :R Hasonlóra számítok a B6 Pro-tól is - talán idle-ben takarékosabb valamivel az N100, mint a 1030NG7.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#352) azbest válasza azbest (#350) üzenetére


azbest
félisten

közben ki tudtam próbálni a tomtop n100-as router gépet a szellős, 3d nyomtatott oldalakkal és aljjal. Úgy tűnik kisebb venti fordulat is bőven elegendő volt, hogy mozog a levegő és nincs körbezárva. Hosszabb cpu terhelés után is csak 35 fokig ment fel az ssd és a ram (22 fokos szoba). És még a cpu-t is hűti azzal is, hogy az alaplapot hűvősen tartja. A proci a másik oldalon van és a bordás házzal érintkezik. Ez is csak 45 fok körülre ment fel így a korábbi 60 helyett, bár az nem volt gond vele.

Majd még a venti alatt a védőrácsot vékonyítom a modelben, mert nem gondoltam arra, hogy befelé szívó irányban a venti hozzáérne. Most a próba darabon kivágtam :D Befelé szívva jobb egyébként, mint kifelé fújva, úgy is próbáltam. Úgy tűnik a gép biosában a beállítások ellenére hiába állítok be minimum hőfokot, akkor is 800-1200 körül forgatja, de úgy nem hallatszik. Ha alacsonyra veszem a felső értéket, akkor 3000-rel már van hangja.

#351 gbors
még azon gondolkodtam, hogy vajon érzékeli -e a mini gép, hogy mekkora dc táp van rádugva. Gondolom nem, mert ez nem olyan mint a rendes laptoptöltőknél. Felirat szerint 30W-os tápot adtak a t8-hoz és 60w-osat a routerhez.

[ Szerkesztve ]

(#353) gbors válasza azbest (#352) üzenetére


gbors
nagyúr

Elvileg tudhatja - valamelyik Ryzen 7000-es gépről olvastam, hogy ha a TDP-patchelt BIOS mellé a gyári tápot használod, akkor tiltakozik, nagyobbat követel.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#354) azbest válasza gbors (#353) üzenetére


azbest
félisten

a 19 voltos tápoknál, amit a laptopok is használnak, szokott lenni vlaami ellenállás, aminek az értéke jelenti, hogy mekkora táp. De a sima 12v dc tápon nem tudom van-e, amit hozzá adtak, tippre nemet mondanék, de nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#355) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok!

Nem feltétlenül mini PC kérdés, de amiatt kérdezem.

Rendeltem egy mini PC-t (Mele Quieter 4C, N100, 16GB RAM, 512 SSD), és Win11 van rajta telepítve.
Jómagam Proxmox-szal fogom használni, de van-e valami módja, hogy a Windows 11-et "lementsem" valahova, és ha esetleg úgy hozza a sors, akkor visszategyem rá.
Most nem akarok másik SSD-t vásárolni.

(#356) SunMount3r válasza adabra (#355) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Honnan vetted?

(#357) adabra válasza SunMount3r (#356) üzenetére


adabra
senior tag

https://www.amazon.de/gp/product/B0CP3DDJ7M/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1&language=en_GB

(#358) Crvsh3R válasza adabra (#355) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

CloneZilla?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#359) hyperst válasza szkutyi (#345) üzenetére


hyperst
tag

Win10 ben a vezérlőpult/energiagazdálkodás megvan? Már rég használtam és nincs meg az emléke, de ha van akkor megéri ott megnézni a lehetőségeket és a min proci használatot levenni 10%-ra.

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#360) szkutyi válasza hyperst (#359) üzenetére


szkutyi
őstag

Igen írtam.is hogy az volt a ludas hogy teljesitmenycentrikusra raktam :)köszi :)

(#361) hyperst válasza szkutyi (#360) üzenetére


hyperst
tag

Bocs :R akkor átsiklottam azon.

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#362) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ezt az EU-s webshop-ot most találtam. Minix MiniPC-ket árulnak, ami elég jó brand-nek számít. (Sajnos az N100-as gépük elég drága és full passzív hűtéses is).

(#363) ballazol válasza gbors (#349) üzenetére


ballazol
senior tag

Hali!

Chrome fut 12 ablakkal.
Kicsit megráncigáltam a Task Manager ablakát, akkor felugrál a CPU 25%-ra is.
Gyorsan nyomtam utána 3db printscreen-t az ablakán, aztán a HW Info-ról is lőttem egy képet. Mutatom:

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#364) gbors válasza ballazol (#363) üzenetére


gbors
nagyúr

Szuper, nagyon köszi! :R

Még egy kérdés: a memóriás képen a jobb oldalon pont le van vágva az infok egy része, azt elő lehet valahogy csalogatni? A sebesség gondolom 2133, viszont az érdekes lenne, hogy a használt bővítőhelyek mennyiből 2, ill. hogy a méret (ami igazából a form factor) mit ír. Köszi még 1x!

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#365) azbest válasza gbors (#364) üzenetére


azbest
félisten

Azért kérded tőle, hogy megtudd slotot vagy chipet ír neki a ramnál? :)
Amúgy érdekesek ezek, gondolom a gép biosa reportálja.

A notebookomon 2 slotot ír ddr4-gyel, az egyik lényegében alaplapra forrasztott modul tartalma valójában is, a másik igazi slot. Az egyin n100 gépem ddr5 sodimmel 1 slot használatot ír 2-ből (pedig csak egy slot van), a másik lpddr5 -ös meg 4 chipet ír 8-ból.

[ Szerkesztve ]

(#366) gbors válasza azbest (#365) üzenetére


gbors
nagyúr

Azt próbálom kideríteni vagy legalábbis valószínűsíteni, hogy tényleg dual channel-e a gépben a RAM.
Az N100-nak single channel vezérlője van, úgyhogy az nem lep meg, hogy a sima DDR5-ösben 1 SO-DIMM modul van, a total 2 már inkább - persze írod, hogy fizikailag nincs 2, úgyhogy vszleg copy/paste hiba a BIOS-ban. Azt szeretném látni a B6 Pro-nál is, hogy 2/2-t, 2/4-et vagy esetleg mást reportál a BIOS.
Érdekes viszont, amit az LPDDR5-ös gépről írsz. A BMax B8 Pro-ban elvileg 1 db 24GB-os modul van, viszont láttam róla egy screenshotot, ahol 8/8-as feltöltés látszik, és a típus Row of Chips. Lehet olyan, hogy az egyetlen modulnak van annyi interface-e, hogy a processzor mindkét csatornáját be lehet rá kötni? :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#367) SunMount3r válasza gbors (#366) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hegeszteni akarsz? :D

(#368) gbors válasza SunMount3r (#367) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem :) Szeretném lightweight játékra használni a gépet - az IGP elég erős hozzá, de csak dual-channel RAM-mal.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#369) azbest válasza gbors (#366) üzenetére


azbest
félisten

Ja amúgy egy csatornán is lehet több modul, szóval elvileg lehetne 2 slot rajtuk. A 4 slotos desktop alaplapoknál is ezért van megadva, hogy melyeket érdemes használni 2 modullal - két csatornán vagy egy csatornán lesznek, attól függően, hogy melyik kettőbe teszik.

A biosok valsz tényleg copy paste nagyrészt a noname gépeken :D
Csak gondolom a hivatalos 16GBos proci limit miatt nem szoktak kettőt tenni. Más kérdés, hogy valójában 32 és 48GB-os ddr5 modulokról is írták redditen, hogy működött némelyik n100-as gépben :)

Igen, 4 of 8 row of chips -et láttam lpddr5 gépemen. Mind a kettőnél 64 bit széles így a ram elvileg - "egy" csatornásan. Annyi kavar van, hogy ddr5 -nél 32 bitesre van szétszedve így van amelyik program (hwinfo) dual channelnek írja ki a 2x32-őt is, a 4x32-őpt meg quad channelnek. A cpu-z már kiírja hogy 2x32.
Meg van amelyik program (cpu-z) a chipesről azt hiszi, hoyg annyi darab slot.

ddr4-nél valsz 2of az már a dual channelt jelenti :) Viszont még úgy is lehetnek nagy különbségek ram sebességben.

Nekem a vivobook s 14 i7-12700h procival alacsonyabbnak tűnik a memória sebesség, mint amit más, játékosabb gépeknél olvasok. Valsz azért, mert a helykihasználás miatt a rá forrasztott "modul" az 1Rx16 szervezésű, ami lassabb, mint a 2Rx8 vagy akár 1Rx8. Gondolom a mellé tett modult is visszahúzza.
Plusz az igp lehet nem 128 biten éri el ezzel a ddr4-es lappal a ramot - 64bitet ír ki minden rá. Ddr5ös gépeknél láttam kiírva 128 bitet a videoramra. De mégis iris xe az eszközkezelőben - ha single channel lenne, akkor uhd néven írná ki elvileg. Szóval van kavar rendesen. Nem megbízhatóak a programok, mert lehet nem kiolvasható értékek ezek, hanem csak adatbázisból választ.

[ Szerkesztve ]

(#370) azbest válasza azbest (#369) üzenetére


azbest
félisten

lemaradt a link egy jó kis videóról a x16 ddr4 lassúság okáról [link]
És erre gondolok ddr4 mellett dual channel ramra mégis 64 bitet írnak a programok az igpu-ra, ami fura. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#371) SunMount3r válasza azbest (#369) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És az AIDA?

(#372) szkutyi válasza azbest (#369) üzenetére


szkutyi
őstag

Mire.jo ennyi ram? Itt a gyenge pont a proci/GPU...
Mi használja ki ezt a sok ramot és n100at?
Játék.???kétlem.cod5 is csak kisebb felbontason és kevés texturaval megy 50fps-el nekem . .;/

(#373) gbors válasza azbest (#370) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, elég nagy a katyvasz, ezért is írtam, hogy legalább valószínűsíteni szeretném a single / dual channelt, mert biztos akkor lesz, amikor nálam van a gép, akkor meg már kicsit késő dönteni arról, kell-e :)
A beidézett kép nagyon vicces, tényleg a saját farkába harap. Ezért is kellene a többi info ballazol screenshotjáról, mert a Méret R-rel kezdődik, az könnyedén lehet row of chips, és akkor a használt helyek simán lehet 2 of 4 vagy 2 of 8 - arról pedig kicsit nehezebb elhinni, hogy DC...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#374) azbest válasza szkutyi (#372) üzenetére


azbest
félisten

A 16 manapság már eléggé alap. De jó, hogy mondod, mert mindig elfelejtem kivenni a ritkán használt régi notimból a 2x8GB ramot, hogy bevigyem az irodai minipécémbe, amiben a 8GB ram mellett mostanában a win10 rendszeresen beszaggat, mert betelik a ram. Pedig "csak" 8 tabon chrome (híroldal, issue és idő loggoló felületekm levelező webes felülete) és csetprogramok (mind chromium alapú), vírusírtó és pár dolog megy csak rajta.

A 32 és felette már azért inkább munkáva kapcsolatos. Gondolkodtam rajta, hogy az egyik n100-as masinámra lehet inkább esxi kéne, amin 4 vm futna, amivel kicsiben próbálgathatnék kubernetes beállításokat. A régi minipécém meg több rammal még jó lehet win desktopnak. Esetleg tudom cserélni 4 magosra a mostani 2 magos prociját is (esprimo q520).

[ Szerkesztve ]

(#375) szkutyi válasza azbest (#374) üzenetére


szkutyi
őstag

Értem köszi...érdemes lehet nmve ssd-t venni a tbao t8 pluszba?mert ugye alapból sima SSD van benne...köszi :)

(#376) Donki Hóte válasza szkutyi (#375) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egy HDD -> SATA SSD csere eléggé észrevehető gyorsulással jár, viszont egy SATA SSD -> NVME SSD csere már jóval kisebb gyorsulást hoz, néha észre sem lehet venni.

Mindenesetre ha akarsz NVME SSD-t venni, akkor mielőbb vedd meg, mert mostanában eléggé felfelé kúsznak a memória árak, beleértve az SSD-ket is.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#377) azbest válasza szkutyi (#375) üzenetére


azbest
félisten

én vettem múltkor egy pici nvme-t, mert egész olcsón találtam, de még nem tettem bele, elég pörgős az m.2 sata ssd is.

(#378) SunMount3r válasza szkutyi (#372) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az IGP-k, APU-k esetén elég sokat hozhat a dual channel. Persze ez is felhasználás kérdése. Pl. HTPC-be alap beállításokkal, lehet semmi szükség rá, de ha már kicsit tweak-elni akarjuk (MadVR), akkor ott már nagy a különbség. Játékoknál dettó, ott alap, hogy a dual-lal gyorsabb lesz a minden. Persze ehhez olyan proci is kell, ami a mai mércével felér ezekhez a dolgokhoz. Szerintem még az N100-as is simán ilyen lenne, de hát az Intel szándékosan lecsorbította singe channel-re, hogy "ne legyen már mindenkinek olyan jó és olcsón". :((

(#379) szkutyi válasza SunMount3r (#378) üzenetére


szkutyi
őstag

Kösz szépen

(#380) szkutyi válasza azbest (#377) üzenetére


szkutyi
őstag

Uhh köszi ez jó ar

(#381) azbest válasza szkutyi (#380) üzenetére


azbest
félisten

talán dellben vagy más gépben van gyárilag és ha valaki gépvásárláskor nagyobbra bővítteti a boltban, akkor a kivett ssd-t eladják ilyen jó áron. Csak így persze rovidebb, bolti gari van erre. De ilyen 2242 méretben általában drágán van rendes dobozos.

Azt nem tudom még, hogy hány pcie lane-t kap az nvme slot a t8 plusban. Nem biztos, hogy be van kötve x4-re. A passzív tomtop masinámban x1 lane 800-as sebességű módban van.

[ Szerkesztve ]

(#382) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok!

Otthoni, elsősorban munkára használt új gépet keresek:
- alapvető irodai alkalmazások futtatására: MS Office, számlázó program
- net: böngészés és levelezőprogram (Firefox + Thunderbird)
- multimédia: YouTube videók nézegetése, ad hoc film lejátszás és zenehallgatás
- max. keret 220e Ft, nagyon indokolt esetben 250e Ft.

Fontos kritérium, hogy lehetőség szerint mini PC legyen. Amit kinéztem az a Dell Optiplex Mini 3080-as típus (CPU: i5-10500T, 16GB RAM). Inkább márkás gép mellett teszem le a voksomat a megbízhatóság miatt.
Kérdés ebben az árkategóriában van jobb választás, vagy maradjak ennél a típusnál? Illetve későbbiekben egy ilyen mini pc mennyire bővíthető (elsősorban CPU)?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#383) szkutyi válasza Zsombe (#382) üzenetére


szkutyi
őstag

Erre szerintem totál felesleg ez...nekem tbao t8 plus van, teljesen kiszolgal, amiket leírtam kb 20% terheléssel csinálja meg az összeset egyszerre.xd.es került kemény 60k-ba....
N100 proci 4mag 4 szál, 10w átlag fogyasztás 16gb ddr5 rám 512 M2 ssd

(#384) Zsombe válasza szkutyi (#383) üzenetére


Zsombe
senior tag

Köszi! Csak ezek a kínai csodák mennyire megbízhatóak?
Illetve egy erősebb konfig csak használhatóbb lesz 6-8-10 év múlva, mint ez az N100-as CPU. Vagy rosszul gondolom?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#385) SunMount3r válasza szkutyi (#383) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Honnan rendelted?

(#386) szkutyi válasza Zsombe (#384) üzenetére


szkutyi
őstag

Szerinted amit linkeltel mennyivel megbízhatóbb?azért mert rá van írva valami?
Szerintem egy az egybe ugyan annyi az esélye mindkettonek :)

(#387) szkutyi válasza SunMount3r (#385) üzenetére


szkutyi
őstag

Ali

(#388) SunMount3r válasza szkutyi (#387) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ebben is forrasztva van a RAM és az SSD, vagy lehet benne cserélni?

(#389) szkutyi válasza SunMount3r (#388) üzenetére


szkutyi
őstag

Fix forrasztott!

(#390) azbest válasza Zsombe (#382) üzenetére


azbest
félisten

Az a dell optiplex sem rossz. Ahogy látom 2020 óta forgalmazzák, szóval nem mai model. 220 kicsit magasnak érződik így szerintem, kivéve persze, ha jár hozzá helyszini szerviz gari és más extrák.

Használtan is árulnak már 3080-ast [link] Csak ez alapból 8GB ramos, 256GB ssd-s, de persze bővíthető. És így 1 év csak a bolti gari.

Ha itthoni új gépet keresel, az intel nuc-ok is érdekesek lehetnek, csak azokra külön kell venni ramot és ssd-t pluszban:
- 13 gen i3 -as (2 erős és 4 takarékos mag, 8 szál) [link]
- 11 gen i5 (4 mag 8 szál) [link]

Az asus vette egyébként át az intel nuc vonalat, lassan megjelennek az ő neve alatt az új nuc változatok is.
Egyébként ez sem tűnik rossznak. Az i5-12500h kifejezetten erős az előző linkekhez képet. Cserében, ha meghajtod, akkor nem 30 watott eszik, hanem 80at.
ASUS ExpertCenter PN64 (BB5013MD) i5-12500H [link] barbone+ ram + ssd kell ebbe is

Irodai, filmezős gépnek jó lehet az n100 is.

Szerintem 8-10 évre nem érdemes egyikkel sem tervezni. Ha 3 évet mennek, az is jó, ha 5öt elérik mégjobb. Annyi, hogy a kínai cumónál nem érdemes garanciával számolni, cserében olcsóbb. Vagy már lehet találni néha magyar cégen át is, akkor ugye jár a bolt garija rá.

Nocsak, asusnak is van n100 gépe [link] barbone ram és ssd kell bele (1 x 16GB ddr4 sodimm)

Emagon árul egy dreamware nevű magyar cég is, náluk látom n100-ast [link] viszont úgy látom forrasztott 8GB (lpddr) ramos és hát a 16GB azért szerintem ma már erősen ajánlott.
Valami francia cég is árul emagon (n95 is jó, nagyon hasonló az n100-hoz), náluk úgy látom bővíthető ramos is előfordul [link]
Ezeknél is kérdéses, hogy 1 évnél van e több gari, valsz ők is ugyanazt a kíni cuccot adják tovább, amit közvetlen is tudunk rendelni kínai webshopból valamivel olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#391) Patice válasza Zsombe (#382) üzenetére


Patice
nagyúr

Ilyen keretből én inkább 13. (vagy ha valahol még van 12. gen) Intel NUC-ot vennék.
Jelenleg egy NUC 12-őt használok i3-as procival.
Ebben van 2 performance mag, amin van HT, meg 8 energiatakarékos mag.
És az IGP is már elég modern benne médiához.
Ha meg kell van benne elég erő is.
Barebone-t nézz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#392) Duiwel


Duiwel
újonc

Sziasztok, irodai használatra megéri egy ilyen gépet venni? 2 db Monitor lenne rákötve.
[link]
Ha esetleg tud valaki jobbat max 100-ig akkor azt is megköszönném.
Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#393) jeffreybboy


jeffreybboy
tag

Sziasztok!

Milyen kaliberű mini oc kellene arra, hogy torrent, plex szerverrel Apple tv-re film streaming.? Csak otthon lokálisan nem kell távoli elérés semmi.

Gigabites lan legyen mindenféleképpen, és 4k filmeket is tudjam döccenés menetesen nézni.

Köszönöm

Egyedül az idő a barátom.

(#394) szkutyi válasza jeffreybboy (#393) üzenetére


szkutyi
őstag

Nekem tbao t8 plus van 16gb rám 512ssd n100 proci:
Torrent gigabittel, plex, játék...plex távoli eléréssel transzkodol 1080pre.siman röhögve bírja a strapát..kemény 60k volt alin

(#395) Zsombe válasza szkutyi (#386) üzenetére


Zsombe
senior tag

Kínai, kérdőjeles megbízhatósággal, még kérdőjelesebb szervizelhetőséggel és garanciával. Számomra felejtős, de azért köszönöm!

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#396) szkutyi válasza Zsombe (#395) üzenetére


szkutyi
őstag

Az első kettő pontosan ugyan az a szempont a 220as géppel is...a szerelhetoseg jogos...igazából ennyi... :D

(#397) Zsombe válasza azbest (#390) üzenetére


Zsombe
senior tag

Köszönöm a segítséget! Igazából a mostani gép is már 10+ éves, csak anno processzor és memória lett cserélve benne.

Az ASUS BB5013MD egész szimpatikus most ennyi pénzért. Ebbe mehet M.2 NVME csatlakozós SSD is? 3200MHz-es DDR4 mehet bele gondolom.

N100-as gépre nem szívesen ruháznék be, mert ahogy látom a mostani G3220-as CPU-hoz képest nem lenne jelentősebb előrelépés single core teljesítményben.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#398) Zsombe válasza Patice (#391) üzenetére


Zsombe
senior tag

Köszönöm Neked is a segítséget! Ezek a NUC-ok mennyire szerelhetőek?

NUC 13 Pro-t választva + SSD + RAM + Win11 már 250k. Bár hosszabb távon lehet jobban megéri, mint a pár évvel ezelőtti Dell Optiplex.
Ebbe is mehet M.2 NVME csatlakozós SSD?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#399) Funthomi


Funthomi
aktív tag

Sziasztok!

Szembejött velem egy ilyen mini PC a neten: Bisofice U58.
A Cafago oldalán lehet megrendelni most jó áron. Nem találom rossznak a setupot ennyiért, ami viszont aggaszt, ha gondom van vele hogyan gariztatnám? Kb. sehogyan? :D
Mit gondoltok? Mire kell még itt figyelni stb?

Köszönöm!
Üdv!

YOLOska

(#400) Patice válasza Zsombe (#398) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem bonyolult állatok, kb. csak a RAM-ot meg az NVMe SSD-t és/vagy wifi kártyát tudsz bennük cserélni, de egyszerű, minden foglalat egy oldalon van.
Igen M.2 SSD megy a 12. gen és 13. gen NUC-okba és ezekben már PCIe4.0 szabványú, azaz jó gyorsat is rakhatsz bele + 2,5 Gbps a LAN csatijuk AX-es wifi kártya alapból, szóval szerintem eléggé jövőt állóak.

14. gen NUC-okat most jelentették be, ugye ezeket már az Asus vette át hivatalosan.
Itt már lenne DDR5-ös RAM, meg PCIe5.0, de szerintem szép kis felárral.

Én a 12. Gen NUC-omat is elég pörgősnek érzem, a proci is sokat számít ugye.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.