Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) margithid


margithid
veterán

A Bmax B8 pro most 380$ ali-n, spanyol raktárból.
Akit érdekel :)

(#602) atiska007 válasza KillHates (#580) üzenetére


atiska007
senior tag

Arctic MX6 paszta, -10 fok
Megérte...
Mondjuk alapból egy kalap sz@r a gyári hűtőborda és venti, de szerintem kimaxoltam a lehetőségeket az újrapasztázással :(((

Mittudomain!

(#603) czuni


czuni
lelkes újonc

Sziasztok!
Otthoni felhasználásra szeretnék venni egy Mini Pc-t. Filemzés min full HD, office programok, netezés (kripto(tőzsde), általános böngészés, Youtube) és torrent.
Kinéztem pár darabot. Esetleg ha valamelyiket ajánlanátok vagy akár mást nagyon megköszönném.
Az alábbi gépekre gondoltam:
[link]
[link]
[link]

Hozzáteszem eléggé sült hal vagyok ebben a témában. :D

(#604) KillHates válasza czuni (#603) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Ezt vedd meg: [link]
Csalódásmentes cucc: jól bővíthető, tök erős az AMD proci benne és még egyszerűbb játékokkal is elboldogul! Nekem iylenem volt, nagyon meg voltam vele elégedve, egy jóbarátom használja az enyémet a mai napig megelégedettséggel :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#605) ii77


ii77
tag

Sziasztok!
Nagyon megtetszett az Asus CHROMEBOX5-S7009UN+ mini pécéje. Specifikációja alapján méretéhez képest erős kis gép (i7-1260P, 2x8GB, 256GB PCIe Gen4x4 nvme). Egy dologban nem vagyok biztos, h meg fog-e felelni nekem az előre telepített ChromeOS op.rendszer. Vajon Windows 10 vagy még inkább 11 feltelepíthető volna rá? Tapasztalataitokra vagyok kíváncsi. E leírást találtam, melyben érdekes számomra, hogy Win10 esetén mennyivel körülményesebb: How to install Windows on a Chromebook

VESTAX QFO

(#606) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Sziasztok!

Szükség lenne egy egyszerű de jól müködő gépre. Mivel a hely korlátozott és egy tv-re lenne rákötve, ezért gondoltam a mini pc irányba. Használva csak youtube nézésre és messengerre lenne.
Sajnos nagy keret sincs rá, ezért a használtak között nézegettem.
Lenovo M700 Tiny W10P
HP 800 G3 DM W10H
Dell 3050 Micro W10P

Az oldalról korábban már más gépeket vettem és nem volt gond, illetve azért kevés helyen adnak használtra két év garit. De ezeket nem ismerem és nem tudom mennyire problémás pl a melegedés?

(#607) ha3flt válasza ii77 (#605) üzenetére


ha3flt
csendes tag

Tetszik? Milyen paraméterei alapján? Ránézésre? >400 eFt-ért az ember nem problémákat vesz a nyakába, ügyeskedik, hanem megoldásokat vásárol... Amúgy sincs értelme ezekből a procikból i7-est hasznáni - csupán drágábbak az i5-ös párjuknál. Másfelől az NUC 13-as sokkal olcsóbb (még úgy is sok pénz), és az újabb generációs processzora (pl. i5-1340P) gyorsabb az i7-1260P-nél...

Én is eléggé elengedtem nemrég a gyeplőt vásárlásnál (RNUC13ANKI50002 - sok éve nem vettem új gépet), még passzív házat is szereztem neki a mini PC-k következetesen alulméretezett, rettenetes hűtése miatt, de messze nem került ennyibe...

Nem könnyű választani mostanában és kiigazodni, de ami a Chrome OS-t illeti, a legvalószínűbb, hogy Windows-t rakva rá nem lesz minden hardverelemhez rendes driver, így lassabban/rosszabbul/kényelmetlenebbül fog működni. Kivéve ha sikerült minden szükséges leírást és szoftvert megtalálni pontosan ehhez a típushoz. Tudom, ezt várod, de ennek szerintem nagyon kicsi az esélye, itt legalábbis, és szerintem értelme sincs túl sok.

(#608) atiska007 válasza II.Démonlord (#606) üzenetére


atiska007
senior tag

Core i5-7500T alá nem adnám...
6400T csendesebb/hűvösebb, de YT HD videóknál már röcög(het). Legalább is nekem a régebbi Lenovom 6500T-vel nem volt túl acélos.
8500T+16Gb RAM már okés, 4k YT videóval sincs probléma, röccenésmentesen lejátsza.

Illetve a 6400T szerintem nem Win11 kompatibilis, szóval ha az is számít, akkor én a Dell-t vagy a HP-t venném,

Mittudomain!

(#609) czuni válasza KillHates (#604) üzenetére


czuni
lelkes újonc

Köszönöm de, ez 3 gép egyáltalán nem alkalmas arra amire használnám? Mi a vélemény ezekről?

(#610) KillHates válasza czuni (#609) üzenetére


KillHates
nagyúr

Valószínűleg elég lenne, de a Celeronok és az N-es procik nincsenek túl acélos GPU-val szerelve ezért komolyabb multimédiás tartalmaknál kifulladhatnak. Meg mindig evés közben jön meg az étvágy, azaz akkor fog felmerülni, hogy még mire kellene a gép.
Ha van keret rá, akkor olyan Inteles konfigot próbálj beszerezni amiben XE névre hallgat az integrált GPU, illetve legyen benne lehetőleg 16GB memória és aktív hűtés, mert szeretnek csúnyán throttling-olni az Intelek :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#611) ii77 válasza ha3flt (#607) üzenetére


ii77
tag

Teljesen igazad van! A józan eszem ugyanezt mondta. A cpu-k közötti rangsort nem ismertem. Boltból, újként, 2x8GB rammal, 256GB nvme ssd-vel szerelve 222.000Ft-ért szólított meg a kisördög. Valóban rizikós, sok nyűggel járhat, jobb elengednem.
Rákerestem az általad vásárolt típusra, szimpi a dupla m.2-es bővítőhely is, de itthon mintha már kifuttatták volna.

VESTAX QFO

(#612) azbest válasza atiska007 (#608) üzenetére


azbest
félisten

úgy látom Linusék is olvassék a kérdéseket :D
Bár nem mini pc formátumban, de valami hasonló 6500T -t tettek kollégáik elé a megszokott csúcspécéik helyett [link]

(#613) azbest


azbest
félisten

Érdekességképpen, bár az emberek 99% -ának valsz nem érdekes :)
Kipróbáltam a T8 pro [link] wifi slotját és a topton router gép [link] wifi slotját is, hogy vajon be van-e kötve a második pcie x1 lane is rajtuk. De sajnos nincsen, csak az inteles olcsósított cnvi wifire használja valsz a stlot azokat a lábakat.

Egy google coral edge dual tpu [link] kártyát tettem beléjük próbaképp, mert ez azon ritka fajta kártyák egyikke, amelyben mindkét független x1 lane-en van valami bekötve [kép] . S mivel csak egyik jelent meg, így csak az első van bekötve. [kép]

Lett egyébként egy fura mellékhatása, minkét gép visszakapcsolt állandóan a lekapcsolás után, ha a slotban volt a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#614) czuni válasza KillHates (#610) üzenetére


czuni
lelkes újonc

Köszönm akkor kuka. Szart nem szeretnék venni. :D
Amit jaánlottál el kelt.
Esetleg nem tudsz ajánlani új gépet? :D

(#615) KillHates válasza czuni (#614) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem csodálom, hogy lecsaptak rá! Annyiért nagyon megérte! :K
Csak új? Mert 100 ezer körül, nincsen az webshopokban értelmes gép. :N
Talán kínából közvetlen :U

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#616) Donki Hóte válasza Tybor66 (#509) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Több mint egy hónapja rendeltem az Ázsiacenter.com shopról az átalakítót, de még nyoma sincs a csomagnak :(

Nem akarok türelmetlennek látszani, de mit várhatok, mikorra szokott megjönni a csomag tőlük?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#617) tsiga18


tsiga18
tag

Én most ezzel szemezek, de várok hátha olcsósodik és elvagyok egyelőre a Brix bace-3150-emmel: [link]

Gyári oldal szerint Intel N100 CPU, UHD750, 2x 2280 M2 SSD (PCIe X2), de csak 1db Ddr4 slot (max 32GB) [link]
A 2 PCIe slot érdekes lehet esetleg külső GPU bekötés miatt

A felhasználás alapvetően letöltés és 720P film nézés TV-re kötve, ez még megy a régivel is.

[ Szerkesztve ]

(#618) ha3flt válasza ii77 (#611) üzenetére


ha3flt
csendes tag

Az jóval kevesebb, mint amennyiért én láttam, úgy tényleg megvan az árelőny, amivel a ChromeOS-es cuccokat árulni szokták.

Hát mostanában nem könnyű eligazodni a processzorok közt, az biztos - nekem is időbe telt megint, mielőtt a gépemet vettem, pedig (sz)ámítástechnikával foglalkozom, csak nem lehet mindig a hardvereket bújni. A legegyszerűbb pl. a cpubenchmark.net-en megnézni a sebességeket egymáshoz képest és a TDP-ket is, talán ezek a legfontosabb tulajdonságok.

Igen, kifutóban vannak az NUC13-asok, de ha nem a konkrét típusra keresel, akad még hasonló pl. az Árukeresőn, nemrég volt még belőlük. És ez szerintem nem jelenti, hogy már nem érdemes megvenni őket, egyáltalán nem régiek, de a 14-esekről nem tudok sokat, hátha most már azok érik meg jobban.

Az Intel mini PC-it az Asus viszi tovább, ha jól mondom, de a gép belsejét ugyanaz gyártja továbbra is - szó volt róla a fórumban -, így az újabb sorozatokat náluk kell keresni, és így maga a család már kevésbé tűnhet kifutónak, főleg nem kockázatosnak. Amúgy visszaolvasva kicsit reszelősen fogalmaztam az elején, bocsánat, de a jó ügy érdekében. : -)

(#619) Tybor66 válasza Donki Hóte (#616) üzenetére


Tybor66
tag

Ez sajnálatos! Elvileg 7-14 munkanap a szállítási idő. Saját tapasztalatom nincs az áruházzal kapcsolatosan.
Amit javasolni tudok, a "Szállítási idő" részt elolvasni -ha még eddig nem tetted meg-, s ezt követően írni a vevőszolgálatnak.

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#620) Donki Hóte válasza Tybor66 (#619) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi a választ.

Sajnos korábban nem olvastam a szállítási feltételeket, van ott egy ilyen kitétel:

"Előfordulhat, hogy a termék beszerzése időt vesz igénybe, türelmedet kérjük!"

Szóval ez egy dropshiping bolt :(

Na mindegy, mostmár nem tudok mást csinálni, mint várni a megrendelt csatlakozóra. Szállítási idő tekintetében az aliexpres is eléggé megbízhatatlan lett, ott is van termék, amire egy hónapja várok :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#621) gbors válasza Donki Hóte (#620) üzenetére


gbors
nagyúr

Alin 2-8 hét a reális szállítási idő (ha Kínából jön, és olcsó szállítást választasz), függetlenül attól, hogy mit ígér az eladó. Könnyen lehet, hogy az AC-es bolt is onnan rendeli.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#622) KillHates válasza Donki Hóte (#620) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én már rendeltem tőlük: nagyon mókás volt, hogy kb két hónap múlva standard Aliexpress-es csomagolásban jött közvetlen a kinti beszállítótól a kis sata-msata átalakító (már le is mondtam róla) Az mondjuk, még mókásabb volt, hogy egyik sem működött, mert pár alkatrészt elfelejtett a tyingtyong ráforrasztani :W szerencsére meg tudtam oldani

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#623) czuni válasza KillHates (#615) üzenetére


czuni
lelkes újonc

Nekem jó kínából közvelten is.
Küldhetsz bármi ajánlatot szívesen olvasom. Megköszönöm. :D

(#624) KillHates válasza czuni (#623) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tudom, hogy nem a 100 ezres kategória, de most csak ezt találtam az általam ajánlott vonalon: [link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#625) ha3flt válasza KillHates (#624) üzenetére


ha3flt
csendes tag

Az Amazonon lehet véleményeket találni hozzá, ill. van újabb változata - nem keresgéltem sokat, csak amit hirtelen találtam - korábban szoktam látni, feltűnő a kinézete:

https://www.amazon.de/-/en/Desktop-Computer-Business-Adjustment-Bluetooth/dp/B0C6Q1B4RN/
https://www.amazon.de/-/en/Customization-Gaming-Windows-AMR5-Computer/dp/B0B6NRNGPL/

(#626) czuni válasza KillHates (#624) üzenetére


czuni
lelkes újonc

Köszönöm igen ez másfélszer annyiba kerül. Így akkor kimarad. Köszönöm mindesetre. Nézegetem továbbha nem tudsz ajánlani.

(#627) brugo


brugo
aktív tag

Melyiket erdemesebb megvenni :
1.www.emag.hu/mini-pc-nipogir-windows-11-pro-intel-alder-lake-n95-3-4-ghz-ig-16-gb-ddr4-ram-512-gb-m-2-ssd-4k-uhd-rj45-2-4-5g-wifi-fekete-cmnak1plbeu1650/pd/DJ91VMYBM/?ref=fam#512-GB
2.https://www.amazon.com/Dell-OP3060MFFXKF5K-OptiPlex-i5-8500T-Hexa-core/dp/B07DMMPQXR?language=de_DE

[ Szerkesztve ]

(#628) azbest válasza brugo (#627) üzenetére


azbest
félisten

az optiplex kicsit erősebb [link] , kicsit nagyobb, kicsit bővíthetőbb. Magyar boltban is kapni ezt vagy hasonló másik szériás változatát (8500T, 8GB ram, 256GB ssd). A mini pécében alapból több ram és (noname) ssd van, de úgy látom ssd mindkettőben cserélhető. [link] [link] [link] Ram talán a NiPoGi -ban forrasztott.

Szóval attól függ neked mi szempont. Mindkettő win11 kompatibils.

[ Szerkesztve ]

(#629) brugo válasza azbest (#628) üzenetére


brugo
aktív tag

Csak a minoseg .

(#630) azbest válasza brugo (#629) üzenetére


azbest
félisten

az optiplex azért mégis csak egy üzleti gép, cserében az nem új

(#631) Csupati válasza KillHates (#624) üzenetére


Csupati
senior tag

Ezzel is jól járna talán [link] csak rózsaszín és virágos :W .

(#632) Gombinyó


Gombinyó
őstag

A HTPC topikban már kérdeztem, hátha itt több az ilyen jellegű tapasztalat.
Intel N100 vagy Ryzen 7 5700U lenne jobb választás filmezni? Nem akarok képjavítózni csak menjen röccenés nélkül kodival a 4k hdr playback. Minipc-ben nézem ezeket, két db hdmi 2.0 kimenettel. Van bármi előnye a ryzennek ha csak windows-os filmezés a cél? Árban kb dupla annyi lenne (50 vs 100e ft). Ha bármiben is jobb a ryzen filmezés terén, akkor nem fáj kifizetni a különbözetet.

(#633) Csupati válasza Gombinyó (#632) üzenetére


Csupati
senior tag

Hát maga az N100 is elég gyenge de az ,hogy UHD Graphics maga az integrált VGA neve nincs száma, elég sokat elmond, a proci amúgyis csak single channel ramra képes, így elég gyenge a gpu benne 4K rá biztos kevés lesz szvsz. A Ryzen 7 5700U val én Blender ben (szórakozásból) tervezgetek apróságokat és simán megy, a Vega 8 mindenre is elég.

(#634) Patice válasza Gombinyó (#632) üzenetére


Patice
nagyúr

AZ N100-ban az UHD Graphics elég a 4K lejátszáshoz (több generáció óta megvan már ez a képességük), a probléma inkább az adott gép implementációja, hogy van-e a PC-n HDMI2.0a, vagy akár HDMI2.0b szabványú csatlakozó.
Sokszor vissza vannak butítva a kimenetek annak ellenére, hogy a benti hardver képes lenne kitolni magából a 4K+HDR-t.

Ryzen esetén is hasonló a helyzet, implementáció függő, hogy milyen szabványú HDMI kimenet lesz a gépen.

És a közös tényező mindkettőnél: a szoftver, meg az OS. Windows-nál már összehozható a HDR is, Linuxnál nem vagyok teljesen képben, hogy bekerült-e már a kernelbe a natív HDR támogatás. Eddig még nem volt benne, de mintha nemrég már megtörtént volna ez is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#635) Gombinyó válasza Patice (#634) üzenetére


Gombinyó
őstag

Linuxnál benne van elvileg, mert a coreelec-el van már hdr a 10-es verzió óta.
Leírások alapján hdmi 2.0 csatik vannak ezeken a gépeken, de akkor most továbbra sem tudom mit vegyek. Azt írod az n100-as is jó lehet. Csupati szerint meg kellene a ryzen a vegával. :))

(#636) Csupati válasza Gombinyó (#635) üzenetére


Csupati
senior tag

Én azt tapasztalom hogy nálam az R7 megbírkozik mindennel az fix, videók alapján elvileg megbírkozik a 4K 60hz hdr10 el az N100 is, de mivel nincs olyanom tekintsd ugy hogy az én véleményem. Aztán késöbb meg ha mégis többre használnád kicsit és kevés akkor megint kereshetsz erősebbet.

(#637) Gombinyó válasza Csupati (#636) üzenetére


Gombinyó
őstag

Francba. :D Valszeg, akkor az lesz tényleg, hogy veszek egy ryzen procisat. Aztán, ha a gyerkőc abba a korba ér veszek hozzá két kontrollert is és nyomhatjuk rajta a retro platform játékokat.
Ilyenből van esetleg ajánlott barberone? M.2 ssd meg noti ramom van dögivel

[ Szerkesztve ]

(#638) KillHates válasza Gombinyó (#637) üzenetére


KillHates
nagyúr

[link]
Tádám! A procija kb ugyanilyen erős mint a Ryzen7 5700U, viszont a 680GPU jóval combosabb mint a Vega8. Ezen nem csak a retró játékok fognak menni!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#639) Gombinyó válasza KillHates (#638) üzenetére


Gombinyó
őstag

Köszi, biztos frankó gép, de ez már tényleg feleslegesen erős lenne nekem és ennyit nem is szánnék rá.

(#640) KillHates válasza Gombinyó (#639) üzenetére


KillHates
nagyúr

A Ryzen-es megoldások ennyibe kerülnek. Nem fogod igazából olcsóbban megúszni. Akkor maradnak a N vagy J vagy Celeron procis Intel-ek, vagy beülsz a sarokba és vársz egy olcsóbb Ryzer-es lehetőségre. Csak le kell csapni ezekre nagyon gyorsan...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#641) Gombinyó válasza Csupati (#636) üzenetére


Gombinyó
őstag

Most látom neked Ouvis amr5 van, pont azt néztem ki gshopperen, kuponnal egy százas és arra már nem jön rá áfa.
Ezen akkor hdmi 2.0 csati van a dp port mellett, ugye? Nem találtam róla infót a leírásában. Megy vele gond nélkül a 4k filmezés, van ycbcr 4:4:4 és full rgb színtér? Halk a hűtése?

(#642) Csupati válasza Gombinyó (#641) üzenetére


Csupati
senior tag

A bekapcs gomb körül van egy tekerő, nálam silent re van rakva, de van amikor piros kakaó progin van akkor sem hangos.
A HDMI verziót nem tudom, de elől lévő Type C tud képet adni.
Igen tud Y : Y : Y formátumot és tud RGB formátumot is, fhd monitorra tud szuper skalazni 4k felbontást.

(#643) Gombinyó válasza Csupati (#642) üzenetére


Gombinyó
őstag

Köszi, teszek vele egy próbát. Ha véletlen nem jönne be árában még mindig el tudom adni.

(#644) czuni


czuni
lelkes újonc

Sziasztok!
Szóval lehetetlen küldetés amit szeretnék ennyi pénzért?

(#645) ugyes válasza czuni (#644) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nem feltétlen. Csak nagyon el kell határoznod, hogy mire szeretnéd használni.
Ha a legfrissebb kodek, stb. verziók is kellenek a filmnézéshez, akkor min. intel 11gen gép kell (pl. az N100-as proci).
Ha nem kell (pl. AV1 kezelés), akkor 60eFt-ért (+ ha kell bővítés RAM és/vagy háttértár) vehetsz egy HP/Lenovo/Dell mikro gépet vagy NUC-ot. Javaslom, hogy min. 8gen Intel legyen (i5) és az elég lesz neked. A hardveraprón találsz ilyen gépeket, s van amelyikhez 1-2 év garanciát is adnak, pedig használtak.

(#646) -Gabesz- válasza czuni (#644) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

8gen intelben 8109U, 8259U, 8559U procik elég gyakoriak NUC-okban és ezek Iris Plus Graphics 655 -el vannak szerelve amik nagyságrendekkel erősebbek mint az intel HD megoldásai. Filmekhez, böngészős játékokhoz jobb választás lehet.

(#647) -Gabesz- válasza Gombinyó (#643) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Alin amit most jó árban láttam:
TexHoo Four Display Mini PC AMD RYZEN 7 5800U
16Gb +512NVMe párossan 117k, fizetendő 92k, aztán majd itthon a többi. (ha kérik)

(#648) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok !
Prezentációs gépnek mit ajánlotok?

1 PPS anyag futna rajta csak,
windows és wifi valamint beépített ssd 250 GB a követelmény

Thanx

(#649) brugo


brugo
aktív tag

Dell OptiPlex 3060 Micro Pc i5-8500t ,16 GB DDR4 , 512 GB M.2/NVMe = 18.000 Ft - draga ?

(#650) azbest válasza brugo (#649) üzenetére


azbest
félisten

nem, ezek 40-50 körül szoktak boltban lenni használtan mostanában. Sőt, a 6400T-7500T szokott annyi lenni. Ezen még win11 is futna hivatalosan. Hol van ennyiért?

#651 Gombinyó
már-már gyanúsan olcsó :D kivéve persze, ha munkahelye selejtezi és annyiért elviheti.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.