Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) gbors válasza Necronom (#450) üzenetére


gbors
nagyúr

Amiket a játékon kívül leírtál, az mind elmegy egy N100-as NUC-kal, igazából a J-s Celeronos gép is elbír vele, ha van benne elég RAM.
A játék is megy akkor, ha az 570 mellé teszed az N100-at - az ETS2 talán még elmegy az N100 IGP-jén is, de Snow Runner már aligha. Meg az újabb játékok többsége sem, még azok sem, amik nem nagyon gépigényesek.

Én nem tartom jó ötletnek VGA mellé az N100-at, mondok két jobb lehetőséget:
- Nézel egy Iris Xe GPU-s Intel vagy Radeon 680M / 780M GPU-s AMD gépet. Ezek valamivel az RX 570 alatt fognak teljesíteni, és 160-170e-től indulnak - viszont NUC form factor. Ez alapos körbejárást igényel, könnyű mellényúlni.
- Az N100-as integrált lap helyett veszel egy LGA1200-as lapot + Intel i3-10100f-et, vagy egy AM4-es lapot AMD Ryzen 3 4100-zal. Ezek durván dupláját tudják az N100-nak, árban meg nem lesz sokkal több (50 alatt megáll, ha nagyon basic lapot veszel).

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#452) Necronom válasza gbors (#451) üzenetére


Necronom
senior tag

Szuperkoszi a leirtakat :R
Igy arra jutottam, hogy egyelore minden marad a regiben, aztan amikor mar nem lehet a w10-zel elni, majd akkor keresek valami mast a windowsos gep helyett, de mindenkepp maradnek az Intel vonalon

Oszinten szolva azert is gondolkoztam a cseren, hogy osszekossem a kellemeset a hasznossal, mivel a mosti win-es gepen megmihalylott a huto
(bedugom, elforditom muanyag pockok eltoredeztek, de nincs szivem kidobni mert valami BeQuiet 7 eves cucc)
es tavaly nyar ota a J-s kisgepen elek Linuxon, de neha ramjon a jatszas, ha ez nem lenne akkor elelnek ezen is :D

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#453) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Kezdem belakni a Lenovo M920q mini PC-met, most benne van egy 512 GB-os nvme SSD mellett egy 512 GB-os SATA SSD is, így most helyproblémám nincs.

Azt láttam, hogy van benne egy nem szabványos pcie aljzat:

Az interneten azt olvastam, hogy ebbe az egyéni pcie csatlakozóba lehet dugni egy 90 fokos fordítós adapterkártyát és akkor fél magasságú pcie kártyák belegughatók (természetesen ebben az esetben a 2,5 collos SATA SSD-t el kell távolítani).

Pl. van is egyilyen adapterkártyám, amibe lehet nvme és m2.sata SSD-t is dugni:

Viszont ha találnék valami félmagas, kiegészítő tápot nem igénylő, nem túl nagy hűtéssel felszerelt, nem túl hosszú, a gépben lévő UHD630-as VGA-nál gyorsabb videókártyát, akkor akár még játékok futtatására is alkalmas lehetne a gép.

Milyen low profile videókártyát érdemes nézni a fenti paramétereknek megfeleően :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#454) bb.bocs


bb.bocs
őstag

hello belló mindenkinek.lett egy új szerzeményem intel nuc 12 ,i5,1240p procival.
Azt vettem észre hogyha az intel turbót kikapcsolom ,a windowsnál akadások vannak az animációkat illetően. (nem tudom miért ,win 11...) lényeg a lényeg, visszakapcsoltam a turbót, minden megy rendesen mondhatni, viszont a procin 1-2 mag van hogy felugrik 95 fokra is egy egy pillanatra. venti csöndesre van téve, mert amúgy üvöltene. Noctua nem létezik ide, passziv ház egy vagyon. Kérdésem: 100 fokig jók a procik, gondolom az is folyamatos terhelés alatt. Lehet bármi gond így nálam ha néha felugrik? gondolom oylanra hogy elhajlik az alaplap pl? gondoltam prochotot leszabályozom, de az adott programban ez inaktív, nem igen lehet csesztetni. köszönöm a tanácsokat.

(#455) azbest válasza Donki Hóte (#453) üzenetére


azbest
félisten

a tápegységre is figyelj, mert az is korlátozó tényező. Ha csak külső 65wos, kell erősebb videokártyához. 30-50-75w körül is lehet egy alap videokari igénye magában.

(#456) Patice válasza bb.bocs (#454) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem a pillanatnyi felugrás egyáltalán nem lesz gond hosszú távon sem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#457) gbors válasza Necronom (#452) üzenetére


gbors
nagyúr

A Ryzeneknek köszönhetően összeszedte magát az Intel is, és a 10-es széria óta az i3-ak is teljesen használhatók, nem kell vagyonokat költeni upgrade-re, ha nem hardcore gamer az ember.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#458) bb.bocs válasza Patice (#456) üzenetére


bb.bocs
őstag

ezt gondoltam én is, de jobb félni mint megijedni :) köszi :)

(#459) SunMount3r válasza gbors (#457) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, a használt VGA drágább, mint a (szinte) vidiúj proci hozzá (úgy, hogy gyak egy RX 570-ben, meg GTX 1660-ban gondolkozol, réges-régóta használt állapotban). Az alaplap hozzá viszont egy másik kérdés, meg a hűtés is, de ebbe ne itt menjünk bele.

[ Szerkesztve ]

(#460) Necronom válasza gbors (#457) üzenetére


Necronom
senior tag

A lenyeg az, hogy kicsit jobb legyen azert mint a mosti konfigom, tavol all tolem a gamerkedes :)
Talan sejtem elore hogy ilyen es ekkora tudasu alaplapot sehol sem fogok talalni
Fokepp nem minipc-ben vagy mITX lapokon, bar szivesen fiztenek is erte, ha lenne

A proci az okes, akkor egy 10th Gen I3 mar jobb lenne, mint a mosti?
HA legalabb annyira kihajtja mint a gozgepem, nekem az mar jo :)
A tobbi meg cseletka amugy is, de ha nem szorulnek ra a windowsra mar regen elfelednem ezt az egesz mizeriat, hat a gepem fele eroforrasat megeszi :(

SunMount3r hat ezert se akarok egy 80 ezres procira kolteni, mert amugy is minek, nem tudom mennyivel lenne ertekelhetobb szamomra egy game, vagy akar egy videovagas, rendereles
bocs a sok offert sracok, de tenyleg nehaz a valtas pici gepre :F es csak szeretnem megerteni, hogy ami regen jo volt az ma miert nem az?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#461) SunMount3r válasza Necronom (#460) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Játék, videóvágás/renderelés: 10. gen i3 alatt nem úszod meg, de ezekhez még fontosabba videókártya. Szerinetem az RX 570 már elég jó "valamire", de mindig van feljebb ugye...

(#462) Necronom válasza SunMount3r (#461) üzenetére


Necronom
senior tag

ertem en, de ha nem lenne muszaj nem is valtanek, mert a mosti konfigom az en igenyeim tokeletesen kielegitette minden tekintetben
de, ha mar ugyis muszaj lesz valtsak, akkor ettol jobbat szeretnek, meg ha csk picit is
(amugy ha odaat a redmondiak nem hazudnanak, akkor nekem ez a konfig akarmeddig eleg lenne)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#463) gbors válasza Necronom (#460) üzenetére


gbors
nagyúr

Az i3-10100 átlagosan olyan 2.5x lehet gyorsabb, mint az i7-860.
Amúgy játszani lehet linuxon is (ld. wine / proton), ha ennyire irritál a windows, akkor érdemes lehet megpróbálni. Ettől persze még a mini-gép nem lesz alkalmasabb játékra.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#464) Necronom válasza gbors (#463) üzenetére


Necronom
senior tag

Most is jatszom Linuxon :) ETS2 megy nativan is
De mondom, asztali gep megmarad, amig be nem rohad rajta a w10
es kozben nezek egy minigepet, vagy mITX lapot + procit ami picit jobb tole, de a video reszeben meg majd valami kompromisszumot kotok

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#465) ha3flt válasza Necronom (#450) üzenetére


ha3flt
csendes tag

"Ezer cserelni szeretem valami ujabbra hogy legyen windowsos gepem"

Nyilván több szempontod van, de ezért az egyért, a Win 11-ért nem érdemes gépet cserélni, egyszerűen felmegy a régebbiekre is. Később persze bármi lehet.

(#466) Necronom válasza ha3flt (#465) üzenetére


Necronom
senior tag

:R csak ha szenvedosen fog menni rajta akkor ugye...
persze, tobb a szempont, fentebb felsoroltam

ja meg ugye van az egyik kedvenc jatekom az age of empire
es neha neha megakad full HD-ben a 4es ami uye mar az ujabbak akkor kezdem azt erezni, hogy a J-s procis Linuxos gepen szinten full HD-ben, IGP-vel vigan ketyeg 4GB memoval az annak megfelelo Linuxos jatek ami egyebkent tobb szempontbol is jobb mint az AOE, akkor gondolom azt, hogy mielott eloszor bemutatta a windost a billyfiu, valaki megfojtotta volna egy kanal vizbe, ugy ma mar lehet egy olyan oprendszeren gepeznenk, aminek a letezeserol se tudunk...Nem azert van a gepem, hogy kiszolgaljam a win mindennapos igenyeit, eszre se kellene venni, hogy van oprendszer, en a programokkal akarok dolgozni/jatszani... Dehat nem ez lett :) ugyhogy mostmar kussulok :DDD

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#467) azbest válasza azbest (#418) üzenetére


azbest
félisten

és megjött az m.2 wifi helyére tehető adapter is :D 3 nvme ssd a minipécében
Mindhárom slotban van így már egy nvme ssd :D

[ Szerkesztve ]

(#468) ballazol


ballazol
senior tag

mekkora háttértár ez így most akkor?

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#469) azbest válasza ballazol (#468) üzenetére


azbest
félisten

méretben nem olyan sok, 512+512+256 tárolók. Kipróbáltam, hogy lehetséges e átalakítózni. Plusz ilyen kis méretűeket gyakran kapni oem-ként boltokba. Pont jók arra, hogy különböző rendszereket próbálgassak rajtuk, külső keretben pendrive helyett használjam. A 256osok gyakran kaphatóak 5ezerért.

Ha a méret számítana, akkor 1-2 TB kapacitásúak is léteznek.
Egyébként valsz csak x1 mindhárom pot bekötése ezen a lapon, így 500-800 MBps sebesség limit lehet.

[ Szerkesztve ]

(#470) scream válasza azbest (#467) üzenetére


scream
veterán

Fogyasztásban amúgy ez mennyit jelent pluszban? :F

(#471) azbest válasza scream (#470) üzenetére


azbest
félisten

úgy általánosságban az ssd-k terhelés alatt max 2-8W-ot ehetnek egyenként. Attól függ melyik ssd mennyit eszik. A csúcs, desktop gépekbe szánt ssd-k 8W körül vagy a gen5-ösök lehet többet is ehetnek. Ha csak malmozik, akkor valsz kevesebb, mint egy W-ot fogyaszt.
Ha majd win alól megnézem őket, akkor tudom összehasonlítani a korábbi fogyasztással terhelés alatt.

[ Szerkesztve ]

(#472) intuicio


intuicio
aktív tag

Sziasztok!
Hugomnak karácsonyra vettem egy ilyen NUC-ot. Most hétvégén raknám fel a Win10-et.
Kérdésem az lenne, hogy szerintetek ezen a kis mini pc megbirkózik a sima Windows 10 Pro x64-es rendszerrel? És ami még érdekelne, hogy ezt egy M.2 SSD-re telepíteném fel, akkor a Rufus készítőben, win10 milyen bootolható pendrive-nak kell lennie? UEFI?
:R
És ha jól emlékszem, itt a BIOS menü az billen nem a Del gomb nyomkodása, hanem? F2?
:R

(#473) Patice válasza intuicio (#472) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, simán fog menni neki a Win10, de akár Win11 is.
(Nekem van egy NUC7-es Pentium procival, ami gyengébb ettől és fürge SSD-vel teljesen használható általános célokra, netezésre, videónézésre, irodai gépnek.)
Igen, UEFI-s pendrive-ot készíts.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#474) czuni


czuni
lelkes újonc

Sziasztok!
Gondolkozom mini Pc vásárlásán. Irodai munkák (office csomag) elvégzésére + min 1080p filmek/ videók sorozatok nézése+ youtube videók + Valornat game esetleg Cs és Warzone + minimum két monitor kimenet! Jelenleg a régi laptopom nem képes a két monitort meghajtani (2018) ezért is jött a mini pc. A laptopot meghagyom ha nem itthonról dolgozom. A játék minimális lenne. Erre tudtok ajánlani nekem esetleg egy pc-t vgay rendes asztalit készítsek esetleg laptop?
Nagyjából 200k lenne rá szánva.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#475) ballazol


ballazol
senior tag

lehet, hogy én vagyok túl rugalmatlan, de szerintem engedjétek el a game-elést mini pc-n...
és akkor egyből spórolsz is egy 100k-t nagyjából :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#476) gbors válasza ballazol (#475) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez egyrészt igaz, másrészt viszont ha a mini PC képes kielégíteni a gaming igényeket, akkor meg a desktopot lehet elengedni. Én ezért figyeltem ezt a piacot az elmúlt 7-8 évben, és most vagyunk ott, hogy vannak már erre a célra borderline alkalmas gépek (ie Radeon 680M és 780M, esetleg az Iris Xe legeslegteteje).

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#477) ha3flt válasza gbors (#476) üzenetére


ha3flt
csendes tag

Ja, mostanában már majdnem alkalmasak, leszámítva a következetesen alulméretezett hűtést - böngészésre meg ilyesmikre -, engem idegesítene az órákig száz fokon működő gép... már ameddig bírja.

(#478) gbors válasza ha3flt (#477) üzenetére


gbors
nagyúr

Ha rendszeresen órákat teszel / tennél bele magas terhelésű játékokkal, akkor arra valóban nem jó a cucc, arra érdemesebb desktop gépet tartani. Nem tudom, az én kocagamer szokásaim mennyire tipikusak - a játékidőm 70-80%-ához egy kávédaráló is elég (Zachtronics cuccok, indie logikai játékok és platformerek, meg némi nosztalgiázás), a maradék miatt kell vagy az asztali, vagy a +100k, amit ballazol említett. Miután 80%-ban idle vagy böngészés módban megy a gép, és a maradék 20%-nak a 20-30%-a a terhelős játék, adja magát a mini gép - majdnem.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#479) Patice válasza gbors (#478) üzenetére


Patice
nagyúr

Tegnap új szerepet kapott a régebbi mini PC-m, egy J5005-ös CPU-val rendelkező Intel NUC.
Gyerekeim ezen pl. Androidos emulációval simán játszottak rajta androidos játékokkal, vagy MineCraft is elfutott rajta, kicsit visszább fogott grafikával.
Az újabb NUC-omban jóval combosabb az IGP is, nem próbáltam még mit bír, de neten vannak videók, hogy melyik játék hogy fut rajta.
Egyszerűbb game-ek azért elfutnak rajtuk.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#480) azbest válasza czuni (#474) üzenetére


azbest
félisten

a cs2 gépigényével lehet csak a legújabb, erősebb integrált grafikás amd vagy intel megoldás lenne vállalaható. Anélkül csak nagyon alacsony minőségben és felskálázva lesz valamennyire játszható. Szóval valami dedikált kártyát befogadni képes gép kellhet inkább. Van amelyik közepes méretű minipécébe tehető low profile gpu is talán, de a fogyasztásra is figyelni kell, hogy elbírja-e a tápja.

Ha csak az a baj a mostani laptopoddal, hogy második monitort nem lehet rákötni (csak egy hdmi van rajta? nincs displayport vagy vga?), akkor próbálkozgatsz windows alatt ilyen usb3-as donglevel is, ami fullhd-ig képes meghajtani második monitort. Viszont használat közben jobban terheli a procit, szóval főleg kevésbé gyorsan változó tartalomhoz, szövegek megjelenítéséhez jobb: VCOM CU322M [link]

(#481) gbors válasza Patice (#479) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, anno nekem is nyomta egy N3150-es BRIX-en a fiam Minecrafttal meg Flatout 2-vel - utóbbival még multiztunk is :D

Egy Radeon 780M-es gépen pedig nagyon sok minden elfut normális minőségben és framerate-tel. Persze nem a legújabb Ubisoft / EA csoda 4K-ban és path tracinggel :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#482) czuni


czuni
lelkes újonc

Köszönöm a visszajelzéseket. A leírtak alapján meghagyom a laptopot és ha játszani szeretnék maximum azon játszom. Picit felújítom (akkumulátor, stb.).
Így akkor tudtok ajánlani egy olcsó mini pc-t ami elvisz minimum két monitort, min. 1080P-ben lejátszik akadásmentesen filmeket, Youtube videók, Office programok futnak és azért van hely rajta.
Gondolom így jóval olcsóbb megoldás is létezik.

Teljesen hülye vagyok ehhez. Elnézést kérek és köszönöm a segítséget. :DD

(#483) griffin90


griffin90
csendes tag

sziasztok, kizarolag torrentezeshez, illetve tvvel direkt osszekoteshez (hdmi vagy esetleg vmi belso halozatos media megoldas), filmlejatszashoz (4k) keresek olcso mini pct.
alkalmankent lenne csak bekapcsolva (heti max 1-2x par orara), semmi 0-24, se tavoli eleres. elony ha windowsos es ha halk! ax wifit ha tudna az szinten orom lenne, valamint egy LAN port es bluetooth. ssd tarhely min 100giga.
hasznaltban gondolkozom elso korben, mert ahogy a felhasznalasbol is latszik, a keves hasznalat miatt olcsot szeretnek, 50k alatt.
mik az ajanlasok? akar marka szinten, akar konkret tipusok.

Google Pixel 7

(#484) griffin90 válasza griffin90 (#483) üzenetére


griffin90
csendes tag

bluetooth nem, elnezest

Google Pixel 7

(#485) ballazol


ballazol
senior tag

87 rugó a BMAX B6 pro...
és abban lesz memória is legalább :D

[ Szerkesztve ]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#486) SunMount3r válasza ballazol (#485) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Vajon TMP 2 van e ebben?

(#487) Csupati válasza SunMount3r (#486) üzenetére


Csupati
senior tag

Én úgy tudom 8. gen Inteltől már alap a TPM 2.0 , és ha megnézed a leírásban már win11 el reklámozza.

(#488) ballazol válasza SunMount3r (#486) üzenetére


ballazol
senior tag

nincs, de kibírjuk nélküle

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#489) SunMount3r válasza Csupati (#487) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az N100-as proicis gépjükben pedig nincsen. Az alaplapon kellene lennie, de lespórolták róla. Nem is megy fel rá csak úgy egy friss telepítős Win 11. Az előre installált Win 11-et meg trükközték rá.

(#490) ballazol


ballazol
senior tag

ez azért felment, az oldalukról lehet letölteni:

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#491) gbors válasza ballazol (#485) üzenetére


gbors
nagyúr

A 87e az a B6 Plus, a Pro 300 EUR felett a linken. Viszont a geekbuyingon van Pro 92e-ért.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#492) ballazol válasza gbors (#491) üzenetére


ballazol
senior tag

na, akkor 92 :)
köszi a helyesbítést!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#493) SunMount3r válasza ballazol (#490) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kérdés, hogy frissíteni fog e rendesen a Win 11, ill. hogy meddig... A TMP-t nem csak a telepítés során ellenőrízheti.

[ Szerkesztve ]

(#494) atiska007


atiska007
senior tag

Jónapokat!

Raspberry Pi4 4Gb-ról jövök egy Lenovo M910q-ra :)
Hát ég és föld a kettő, minden fut, ami a Pi-n futott, de legalább már böngészés, youtube is fut 1080p-ben :DD

35K-ért vettem használtam, i5 6500T, 8Gb RAM és 256Gb ssd-vel.
7k-ért kapott még egy 8Gb-os ram-ot, öröm van és bódottá!

Sajnos (vagy nem) csak win10 megy el rajta.
Első kérdésem az lenne, van-e valami speckó beállítás, amit érdemes kikapcsolni a win-en, hogy ne zabálja az erőforrásokat? (indexelés lelőve, automatikus indítás szelektálva, virtuális memória 0)

Illetve melyik böngésző most a legoptimálisabb egy ilyen kis teljesítményű pc-re?

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#495) azbest válasza SunMount3r (#489) üzenetére


azbest
félisten

tudsz mutatni egy hwinfo képernyőfotót erről? Máskor is írtad már, de elég hihetetlen, pláne, hogy a proci tartalmazza.

Ott a gpu rész alatt zöld tpm

Vagy, ha start menübe bepötyögöd, hog tpm, akkor a security processor details oldal előjön

vagy linux alól lehet hasonló
checking the logs, e.g., by running journalctl -k --grep=tpm as root
read the value of /sys/class/tpm/tpm0/device/description[3] or /sys/class/tpm/tpm0/tpm_version_major

dmesg | grep -i tpm

ballazol vagy esetleg te meg tudod nézni, ha neked win11 van fenn, mert SunMount3r lehet nem azzal használja.

Esetleg csak nincs gyárilag bekapcsolva a biosban, mint ennél
How to enable TPM and Secure boot on Bmax MiniPC (B2 Plus), Upgrade to Windows 11 [link]
Látom van egy b6 plus -os videó, 40 perc után van valami ilyesmi beállítás a biosban [link]
Az i3-1000NG4 valamiért nincs fenn a win11 kompatibilis listán.

[ Szerkesztve ]

(#496) SunMount3r válasza azbest (#495) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pont ez alapján a videó alapján írtam, de akkor lehet kevertem az N100-as gépjükkel, sorry. Amúgy attól, hogy a prociban nincs TMP 2.0, attól még az alaplapra rárakhatják.

(#497) azbest válasza SunMount3r (#496) üzenetére


azbest
félisten

El tudom képzelni, hogy a kókány biosukból kimaradt valami és azért nem aktív a belső olyan procinál, amiben van belső.
A b6 plus az i3-1000NG4 procival egy talány. Lehet, hogy tényleg butított az i3-1000G4 -hez képest és nem véletlenül maradt ki a win11 listájáról. A b6 plus videót végignézve, nem sikerül neki bekapcsolnial, hibát ír a biosban az intel me rész is.

Persze, külön lehetne rajta tpm chip, csak pont az ilyen olcsó gépeknél valsz nem költenének rá pluszban.

Az egyértelműség kedvéért: nekem egyik n100 sem bmax, csak azt tudom mutatni, hogy az enyében mindkettőben belső van.

[ Szerkesztve ]

(#498) DTSHOP


DTSHOP
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a HP G1 800 USDT "Mini PC" -ről

i5-4570S, 8GB DDR3, 240GB SSD, HD4600
Főként az érdekelne, hogy mennyire hangos, ha valakinek már volt vele tapasztalata.
Jelenleg egy kisebb mini van a Routerbe kötve a hálószobában, mint home media szerver, de annak hátránya, hogy csak 1db 2,5" fér bele és slussz passz. (cserébe viszont alig van hangja)

HP G1 800 USDT viszont 2 így a bővítés könnyebb.

Amúgy Casa OS-t használok, 5 lépésből Home Media és Fájlmegosztó szerver.
(nem hittem el, hogy valami ennyire egyszerű és felhasználóbarát is lehet)

[ Szerkesztve ]

Jobb áron csak élelmiszert nem tudok....

(#499) ballazol válasza SunMount3r (#493) üzenetére


ballazol
senior tag

[ Szerkesztve ]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#500) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
Van egy 5 és fél éves [Intel NUC7PJYH2] kis gépem.
Lecserélném :)
Nem játszunk és filmezünk rajta.
Munkára van használva, weboldalszerkesztés és fotoszerkesztés - LAIKUS szinten :)
24-es FHD monitor lesz rátéve.
Mit ajánlanátok? (Lehetőleg legyen benne háttértár meg memória :), vagy a régibe is én vettem külön? :) )
Előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.