Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) ateszm válasza Gombinyó (#698) üzenetére


ateszm
senior tag

Félreérthetően fogalmaztam,szóval még nem vettem meg,csak a kosárban az árra voltam kíváncsi.
Szóval a kérdés még mindig adott.
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdvözlettel:ateszm

(#702) brugo


brugo
aktív tag

Megveszek egy ilyent linuxal mert ugy a legolcsobb, majd rateszek egy win 10 prot mert eredetileg az volt rajta és az majd frissül win 11 pro-ra .Mit szoltok hozzá ? [link]

(#703) szkutyi válasza brugo (#702) üzenetére


szkutyi
őstag

Mire kell? 65w tdp a proci...

(#704) brugo válasza szkutyi (#703) üzenetére


brugo
aktív tag

Adnak hozzá 9oW -os tápot.
Főleg netezésre meg office , meg ami a mai világban abszolut szükséges
játék nem érdekel.

(#705) brugo


brugo
aktív tag

Megjelent még erősebb " Core i5-10500T " procival .
Milyen Aplikációknak kell iyen erős prockó ?
A fogyasztasa ugyanannyi mint a " Core i5-8500T " - nak.
[link]

(#706) ugyes válasza brugo (#705) üzenetére


ugyes
aktív tag

Az IGP pont ugyanaz benne (HD630). Azaz filmnézés/kodek szempontjából nincs előrelépés. Ha lesz számításigényes feladat, akkor jól fog jönni. Egyébként pedig 11th gentől vegyél, mert attól kezdve már jobb az IGP is.

(#707) Donki Hóte válasza Tybor66 (#619) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mennyi idő múlva lehet visszatérítést kérni a meg nem kapott termék után?

Lassan két hónapja rendeltem meg az adaptert, de nem jött semmi :( Az általuk linkelt nyomkövető oldalukon semmilyen információ sem érhető el a küldeményről, így semmit sem tudok csinálni azon kívül, hogy írtam nekik emailt, hogy WTF?

A múlt héten megrendeltem máshonnan egy hasonló adaptert, mert szükség lenne rá :(

A magam részéről nagyon határozottan nem ajánlom, hogy az azsiacenter.com webáruházból bárki bármit is rendeljen :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#708) Tybor66 válasza Donki Hóte (#707) üzenetére


Tybor66
tag

Az 50 munkanapot mindenkép ki kell várni, ezt követően 30 napon belül.

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#709) atiska007 válasza Donki Hóte (#707) üzenetére


atiska007
senior tag

Nem fogod megkapni az árut, előre borítékolhatod.
https://azsiacenter.com https://kinaiwebaruhaz.hu https://aliexpressz.hu
mindhárom egy és ugyanaz átverős cég, talán ha kitartó vagy, akkor TALÁN visszakapod a pénzed.
De terméket ne várj.

Mittudomain!

(#710) Iamwhatiam


Iamwhatiam
csendes újonc

Sziasztok
Nemrég vettem aliról egy FireBat T8 minipc-t.
A gondom az( illetve gondolom hogy az -kínai pcnél ki tudja?) , hogy elállítottam a biost, feljebb vettem a ram frekit, és nem bootol.
Sötét a monitor, bios nem jön be a venti fordul néhányat majd megáll.
a bekpacs gomon addig világít a led amíg nyomom.

Nem tudjátok hogy lehet cmos-t resetelni ilyen minipc-ken? Elemet már lehúztam de semmi.

Várom válaszaitokat

(#711) azbest válasza Iamwhatiam (#710) üzenetére


azbest
félisten

van egy hülyesége a biosnak, hogy a boot képernyőnél nem ad ki képet.
Pár ilyen újraindulás után valsz feltesz kérdést és ott áll. Hosszan nyomás után kapcsol le, ha jól emlékszem.

Ekkor lehet próbálni nyomogatni entert, delt, f7-et.
Amúgy az f7 a biosba lépés gyorsbillentyűje. És egyszer csak bejön azzal a kép a bios felülettel. Gondolom felteszi a kérdést, hogy töltse e be az alapértelmezettet, de nem látjuk, hanem gombnyomást vár.

Ja és lehet cmos reset után is ezt csinálja. Ha szétszeded és lehúzod az elemet, utána lehet nem indul el elsőre, hanem el kell játszani ezt a nyomogatást, hogy vakon eltaláld a default betöltést, biosba alépést.

Nekem is volt túl magas ram frekire állítás miatt is ez (4800 max), és elem lehúzás miatti hülyülés is, de sikerült visszahozni.

[ Szerkesztve ]

(#712) Iamwhatiam válasza azbest (#711) üzenetére


Iamwhatiam
csendes újonc

Köszönöm, megpróbálom majd.
Neked is ez a márka volt?
Ami aggaszt, hogy nem világít folyamatosan a power gombon a led, csak amíg nyomom.

(#713) azbest válasza Iamwhatiam (#712) üzenetére


azbest
félisten

firebat t8 plus (az n100-as procivan, 16GB rammal, 512 sd-vel.), lehet néha tévedésből pro-t írok, de az azt hiszem az n5105 procis előző generációs.
Amúgy valsz ugyanez lehet a többi ilyen változat is, valsz ugyanannak különböző reviziói vannak más brand alatt. A bios verzióban lehetett kis eltérés, de a yt testekben a taobao t8 is 99% ugyanaz.

Más is írt erről a problémáról redditen, előfordul. Sőt videót is láttam ilyenről. Ha pár alkalommal nem tud elindulni, mert rossz a beállítás, akkor valsz visszaáll egy alapértékre (hosszú, 10 sec kikapcs nyomás leállítás, majd bekapcsolás, a venti pörgés más, ha már jó módban indul, de hidegen alapból csak egy pillanatra pörgeti fel amúgy is). És akkor kell vakon válaszolni valaami kérdésre, amit nem látunk. de lehet maga az f7 nyomás is elegendő akkor már, ennyire nem teszteltem ki, de assze, 3-4x csináltam már. 2x véletlenül, aztán meg szándékosan (elem lehúzással) , hogy rájöjjek mitől éled fel. A felélesztés előtt kellett vagy 5-10 ki-bekapcsolás.

Múltkoriban írtam, hogy ssd-t cseréltem benne nvme-re és hogy milyen forró az ssd mert nem mozog a levegő azon az oldalon, s thermal gap padokkal kipárnáztam [link] , úgy sokka jobb lett. (a gyári m.2 sata fix 40 fokot hazudik, az nvme meg 80 fölé is megy simán valójában). Meg hogy elkezdtem egy jobban szellőző házat csinálni neki, csak azóta nem votl időm befejezni. Plusz légtérrel az eleje felől, hogy ott megfordulhasson a levegő a kártyákon át [kép] Közben volt, hogy a méregetéshez lekötöttem az elemet is és utána volt izgalom következő bekapcsoláskor.

[ Szerkesztve ]

(#714) Iamwhatiam válasza azbest (#713) üzenetére


Iamwhatiam
csendes újonc

Hát hallod, sikerült!

Nem tudom hogyan, össze-vissza nyomkodtam a billentyűzetet és beugrott...
Először látom hogy megy folyamatosan a venti, na mondom szép-kép meg nincs.
Aztán rájöttrem h kihúztam HDMI próbából és nem dugtam vissza...
Beugtam- update in progress winfos...
És lőn világosság!
Mondom ez már jó, ha win van bios pláne van...

(bár még most sem tudom pontosan mire gyógyult meg.)
Én rövidre is zártam elem pinjeit- yt-on mutatta vki- gondolom kisüti a kis kondit amit a bios eepromhoz van.
Mégegyszer nagyon köszi

(#715) NJanika


NJanika
aktív tag

Sziasztok,

Sokat gondolkodtam pc fejlesztésen, de van itthon jó pár konzol, így a nappaliba egy ilyen kis gépet szereztem be (szállítás alatt) OUVIS S1 Mini PC with LCD Screen RGB Light, Intel Alder Lake N 95 (up 3.4 GHz) Windows 11 16GB RAM 512GB SSD 4K HD Dual Display. Töltésre egy külső HDD-vel adattarolásra és egyfajta (ide nem szabad írni, de játékkonzol kedvezményes árú játékok beszerzésének támogatásra ;] ) lesz használva.

Mire kell készülni egy ilyen gép esetén ?
Mennyi időnként kell portalanítani,
cpu-t karbantartani ?
Milyen kiegészítőket érdemes vásárolni ?
Van mini pc-hez ajánlott billentyűzet ?
Megbirkózik egy 24 full hd és egy 65 4k tv-vel 2 HDMI-vel vagy ne erőltessem ?

:R

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#716) margithid


margithid
veterán

Azért vannak brutál erős ajánlatok alin.
Topton i5 1340P, 32 GB Ram, 512 GB SSD, wifi, Bluetooth, jó sok port.
[link]
470$ szállítással spanyolból.
Ennyiért egy hasonló erejű asztali gépet nem raksz össze.
Én most egyelőre elnapoltam a vásárlást, asztali gépemmel elvagyok még, windows 10 támogatás jövőre lejár, majd akkor talán (meg windows 12 megjelenést is megvárom), de azért biztató, hogy ilyen erős gépek vannak már ma is ilyen áron.

[ Szerkesztve ]

(#717) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Összeraktam a Lenovo M920q miniPC-t és az NVidia Quadro P1000 grafikus kártyát.

Még nem tökéletes a dolog, a VGA kártya ventillátora picit beleér a ház tetejébe, surlódó hang hallatszik, de majd próbálom lejjebb szorítani 1-2 mm-t a kártyát.

Mivel a P1000 kártyán csak miniDP kimenetek vannak, a monitornak használt 4K TV-n meg csak HDMI bemenetek vannak, ezért kellett hozzá venni egy miniDP->HDMI kábelt, ami deklaráltan DP1.2 és HDMI2.0 kompatibilis, mert a 4K nak hirdetett DP->HDMI átalakítók nem tudták átvinni a 4K jelet (30 Hz-n se, nemhogy 60 Hz-n :( )

Milyen tesztprogrammal tudom megnézni, hogy mekkora a kártya teljesítménye?

Próbáltam a cinebench R23 és 2024 programokat, de ezek hajszálra ugyanakkora teljesítményt mutatnak, mint az alaplapi UHD630 VGA esetén mért teljesítmény, ezek a programok valószínűleg csak a CPU teljesítményét mérik.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#718) margithid


margithid
veterán

Geekom mini pc-k is jó áron vannak: [link]
Ez talán egy megbízható márka a pár éve létező kínai gyártó mellett.

(#719) KisApám


KisApám
addikt

A GMKtec-ről is sok videó van a Youtube-on.
És akció is van még vagy 2 napig.
A MinisForum MiniPc-khet képest kb. min. 100 EU-val olcsóbb.
És az integrált AMD RADEON 780M-es AMD Ryzen 7 7840HS, AMD Ryzen 7 8845HS, AMD Ryzen 9 7940HS MINIPC-k is kaphatók.
Az Intel Iris XE 96EU integrált Intel procikat duplán veri 3D terén (ha csak ezeknek a frekvenciáját nézem: Intel-1,45 GHz, AMD-2,7 GHz)

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#720) erdoke válasza margithid (#716) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem az nem annyival olcsóbb, hogy a pár hét garancia a pár évvel szemben megérje. Az én Intel NUC gépem 195-ben állt meg itthon kiszállítva, szintén i5, 32 GB RAM és veszett gyors 512 GB M.2 SSD.

A legjobb aláírás a héten

(#721) margithid válasza erdoke (#720) üzenetére


margithid
veterán

Milyen i5 van benne?
Honnan vetted?
Geekom-nak 1 év garanciája van, kérdés persze az érvényesítés.

(#722) -Gabesz- válasza KisApám (#719) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Én is tőlük rendeltem a K6-ot.
Bitang erős, mind a proci, mind a Gpu. Árban kedvezőbb más márkák hasonló konfigjánál és az Alis áraknál is.
Rendelésnél minimális felárért intézik a vámolást is eu-ba.
Szóval megrendeled, kifizeted a feltüntetett árat és kb. 10 nap múlva meg is kapod.

Ha nem kell a legerősebb, ott van a Nucbox M5 318Euróért 32Gb/512Gbkivitele.

[ Szerkesztve ]

(#723) KisApám válasza -Gabesz- (#722) üzenetére


KisApám
addikt

Az a K6 (AMD Ryzen 7 7840HS Mini PC, 32 GB RAMmal meg 1 TB M.2-vel) tényleg jó, raktak hűtőventit a memó meg az M.2 felé.

A K4-en gondolkodtam (AMD Ryzen 9 7940HS , 32 GB RAMmal meg 1 TB M.2-vel), nem túl sokkal többe kerül, és kicsit gyorsabb a 780M benne,
DE
az "okosok" NEM raktak hűtőventit a memó meg az M.2 felé. Az M.2-n nincs fém hűtőborda sem... ha jól olvastam 1-2 helyen, játékoknál is előfordulhat a túlmelegedés miatt Thermal Throtthling, azaz e miatt teljesítmény visszaesés.

Úgy olvastam még, hogy Szeptember környékén jön az újabb AMD proci, gyorsabb grafikai maggal.
Vagy az lesz, akcióban, vagy a K4 upgradelt változata (ha lesz ilyen, jobb hűtéssel).

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#724) -Gabesz- válasza KisApám (#723) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Nincs nagy különbség teljesítményben köztük. Több fesz, kicsit nagyobb órajel, de jobban is melegszik.
Igen, a K4 -ből még nem jött ki frissített dupla ventis verzió. Biztos fog majd. Szeptember még távol van.

(#725) ateszm válasza KisApám (#723) üzenetére


ateszm
senior tag

Mennyire vállalható ez a grafikai teljesítmény( 7840HS 7940HS)? YT videók alapján sem túl acélos. Rendeltem egy ilyet, de édesanyámnál kötött ki netezős gépnek, Csak és kizárólag a Richard Burns rally rallysimfanos moddal játszanék alkalomadtán de csak ricegett low grafikán FHD-ban, visítva produkált 60fps-t... :(

[ Szerkesztve ]

(#726) -Gabesz- válasza ateszm (#725) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Fp32 Teljesítmény alapján ha a 7840HS iGPU teljesítménye a 100%, akkor amit rendeltél az 46% [link]
Processzor erőben is kb. hasonló az arányuk.

(#727) ateszm válasza -Gabesz- (#726) üzenetére


ateszm
senior tag

A linkedre ezt kaptam :D
Tény hogy az ára is a duplája, így sokkal nem lennék előrébb ami az asztali gép leváltását illetné.
A válaszodat köszönöm!
Üdvözlettel:ateszm

(#728) -Gabesz- válasza ateszm (#727) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Nem tudom hol rontottam el, nálam működik a link.
Megpróbálom újra. :)
[link]

(#729) ateszm


ateszm
senior tag

Ugyanaz. Lehet VPN-t használsz vagy valami egyéb okosságot. :)

(#730) ugyes válasza ateszm (#729) üzenetére


ugyes
aktív tag

Szerintem nálad van a hiba, az oldal rendben megjelenik.
Az 5700U hátránya még, hogy nem tudja az AV1-et dekódolni. Viszont valószínűleg kevesebbet fog fogyasztani (TDP 15W vs 54W) ugyanolyan környezetben.
Azért nézz rá majd a ventilátor zajra is majd (az Intel NUC-om terhelés alatt eléggé helikopter, én ezért is vettem inkább SFF házas gépet, mint ismét mini PC-t).

(#731) Donki Hóte válasza -Gabesz- (#728) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem is azt írja, hogy hozzáférés megtagadva :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#732) KisApám válasza ateszm (#725) üzenetére


KisApám
addikt

Nagy különbségek vannak a két proci között... (AMD Ryzen™ 7 5700U vs 7 7840HS)

Max. Boost ClockUp to 4.3GHz vs 5.1GHz
Base Clock 1.8GHz vs 3.8GHz
L2 Cache 4 MB vs 8MB (fel annyi az 5700U)
L3 Cache 8MB vs 16MB (fel annyi az 5700U)
Default TDP 15W vs 35-54W (kevesebb mint fel annyi az 5700U)
PCI Express® 3.0 vs 4. 0
System Memory DDR4-3200 MT/s vs DDR5-5600 (majd fele annyi)
Radeon Graphics VEGA 8 (1.9 MHz) vs 780M (2.7 MHz) (majd fele annyi)

Játék közbeni FPS (ugyan olyan beállításokkal):
átlagban minimum dupláját hozza a 780M a VEGA 8-hoz képest (van ahol 3x annyi FPS a 780M javára).

(Pl. a The Witcher 3 Wild Hunt a 780M-nél FULL HD HIGH beállításokkal 30-40 FPS között megy... nekem ez elég egy proci grafikai magjától... Fortnite 100 FPS fölött.
Cyberpunk 2077 FULL HD MEDIUM beállításokkal 40 FPS fölött van, és ez nagyon jó.)

Azt ne felejtsük, hogy a 32 GB kell!!!
Pár esetben akár 40% különbség is lehet az FPS-ben a 16 GB ellenében.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#733) szkutyi válasza azbest (#692) üzenetére


szkutyi
őstag

Sziasztok!
Megjött a ventilátor. :)
Szerintetek gyarihoz.kepest ez milyen lessz?
Új: [kép] [kép]
Gyári: [kép]

(#734) azbest válasza szkutyi (#733) üzenetére


azbest
félisten

ha passzol a helyére, akkor megfelelő. Nekem úgy tűnik, hogy nincs túl nagy hűtésigénye, csak az kell, hogy mozogjon a levegő és ne álljon.

(#735) szkutyi válasza azbest (#734) üzenetére


szkutyi
őstag

Gyárihoz nézve ez teljesen más kerékkel van szerelve..szerinted(van e tapasztalatod) ez hatékonyabb lehet vagy pont hogy roszabb?
Teljesítményben kicsit több mint duplája.(0.22A) :R

[ Szerkesztve ]

(#736) margithid


margithid
veterán

Na eljutottam oda, hogy valamit veszek :D
Kettő között vacilálok.
Egy geekom IT13, 13620H procival és 32 GB Rammal 529 euróért vagy
egy GMKtec NucBox M5 5700U procival és 32 GB Rammal 329 euróért.
Nyilván nem feltétlen egy kategória a kettő, 32 GB Ram-os gépet 329 euróért nem nagyon lehet máshol kapni, proci elég régi, de teljesítményben átlagfelhasználásra talán elég lesz még hosszú ideig.
A geekom ugye sokkal erősebb, ez mellett szól a komolyabb gyártó és talán a jövőbeni támogatás is jobb lehet. (gondolok windows 12 támogatásra)

[ Szerkesztve ]

(#737) KillHates válasza szkutyi (#733) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hangosabb lesz. De egyébként vállalható.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#738) szkutyi válasza KillHates (#737) üzenetére


szkutyi
őstag

Hát nem indul el a ventilátor. :(. :Y :F :Y

(#739) szkutyi válasza azbest (#734) üzenetére


szkutyi
őstag

Nem indul el a ventilátor :(.néztem más a szín sorrend..lehet azt kellene úgy forrasztani mint az eredetin?
Új: [kép] [kép]
Gyári: [kép] [kép]

(#740) KisApám


KisApám
addikt

Úgy látszik megpróbálom kivárni év végéig, hogy megjelenjen az új AMD 8000-es sorozatú proci az új integrált grafikai maggal.
A 7000-esben kb. az NVIDIA 1060-al egyező integrált grafikai rész van,
a 8000-esben kb. az NVIDIA 3050-el egyező integrált grafikai mag lesz elvileg.
Majd duplányi FPS különbség lesz majd így elvileg.
Egy csomó alsó kategóriás videokártyát úgymond ki fog nyírni az új AMD proci.
Előre félek az a proci árától, no meg a MINI PC-k árától is, ha lesz belevaló alacsony fogasztású AMD proci.
Viszont akkor amit vennék most, az AMD 7840HS ára is meredeken fog akkor zuhanni.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#741) azbest válasza szkutyi (#739) üzenetére


azbest
félisten

akkor lehet tényleg más a sorrend, de általában nem kell forrasztás, hanem a dugóból kivehetőek egy tű vagy fogpiszkáló segítségével a krimpelt érvégek és visszadughatóak más sorrendben
Valsz a fekete a föld, a piros a táp, a sárga a fordulatszám visszajelzés a kék a pwm szabályozás. Már ha nem össze-vissza használták a színeket.

[ Szerkesztve ]

(#742) szkutyi válasza azbest (#741) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszi, a szín jelentése mindenképp ugyan az mindenhol?mert akkor tényleg a sorrenddet kell változtatni. :D.
Szegény minipct nagyon büdös volt 3perc BIOS és 2 perc Windows után...xd
Apropó..hogy tudom ki halászni tűvel? :Y

[ Szerkesztve ]

(#743) azbest válasza szkutyi (#742) üzenetére


azbest
félisten

hát ha leégett a tekercselés benne, akkor utána már nem feltétlen fog megmozdulni

(#744) szkutyi válasza azbest (#743) üzenetére


szkutyi
őstag

Maga a mini pc bolt büdös nem a ventilátor.remelem nem égett semmi le.xdd

(#745) azbest válasza szkutyi (#742) üzenetére


azbest
félisten

általában van egy kis füle a fém csatlakozónak, ami bedugva egy műanyag elembe beakad. És a műanyag elemet lehet kicsit billenteni, hogy engedje kihúzni a dugóból. [link]

[ Szerkesztve ]

(#746) szkutyi válasza azbest (#745) üzenetére


szkutyi
őstag

Mégis van. :)köszi..akkor szerinted cserélném fel úgy ahogy a gyárin van és teszt?

(#747) azbest válasza szkutyi (#746) üzenetére


azbest
félisten

azt a legegyszerűbb próbálni. Én annó azért multiméterrel kimértem a másik minipécémben hogy mi a föld és az áram, hogy ne legyen nagy meglepetés. Amikor adaptert kellett csinálnom, mert másfajta aljzat volt azon a gépen.

(#748) szkutyi válasza azbest (#747) üzenetére


szkutyi
őstag

Ééés megy :D.van valami tipp hol tudnom megnézni a vezérlését windowson belül?

[ Szerkesztve ]

(#749) szkutyi válasza szkutyi (#748) üzenetére


szkutyi
őstag

Ez azért combosabb :D.még 70ig sem engedi melegedni stress tesztnél :D

(#750) margithid válasza KisApám (#740) üzenetére


margithid
veterán

És a 14. generációs Intel procik?
Ott lesz valami komolyabb fejlesztés?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.