Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) azbest válasza Zsombe (#397) üzenetére


azbest
félisten

a gyártó oldalán szoktak lenni fesorolások, adatlapok.
Például az erősebb asusnál [link] arra is figyelve, hogy ez a 12gen változat a boltban
- 2x ddr5 sodimm
- 1x m.2 nvme 2280 4x4
- 1x sata 2.5, max 7mm magas
Ha jól látom arról a változatról szól ez a videó [link] látszik a szétszedés

(#402) donjohnson válasza Zsombe (#398) üzenetére


donjohnson
addikt

nekem ilyen vastag (tall) változatos intel nuc 13 pro van, mint a videón, csak i5-1340p: [link]
ebbe mehet m2 nvme és 2,5" sata ssd is. mindkettőnek van hely.
a slim/vékony változatú nuc 13 pro csak nvme-t fogad, mert kisebb a ház.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#403) ha3flt válasza donjohnson (#402) üzenetére


ha3flt
csendes tag

Nekem is olyan van, csak a lapos változat - azt nem értem, hogy az i7-1360P hogyan jön ki a benchmark-okon halványan gyengébbnek nála... és hogy akkor azt miért veszik, mert amúgy jóval drágább. De lehet, hogy nem olvastam róla eleget.

[ Szerkesztve ]

(#404) donjohnson válasza ha3flt (#403) üzenetére


donjohnson
addikt

az i7 biztos hamarabb túlmelegszik és visszavesz a frekvenciából a gép, azért lehet kevesebb a pontszám. nem mindig jó a "túl erős" cpu a kis hűtés mellett.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#405) ha3flt válasza donjohnson (#404) üzenetére


ha3flt
csendes tag

Végül is a CPU Benchmark is user benchmarkokból átlagol, ahol nézni szoktam, az igaz. Ebben a műfajban talán nincs is rendesen lehűtött gép, viszont akkor marad a kérdés, hogy mi a gyakorlati értéke az i7-es változatnak. Bár én vettem egy passzív házat, csak lenne időm átépíteni bele az egészet - most is csak azért írok ide, mert éppen túlságosan fáj a gyomrom a munkához. : -)

(#406) donjohnson válasza ha3flt (#405) üzenetére


donjohnson
addikt

az i7 nagyobb házakba való inkábbb, jobb hűtéssel. az hogy belepasszírozzák ilyen kicsi házba, az inkább csak marketingfogás, hogy akinek az kell, mert az i7 a legjobb, bla bla, az is meg tudja venni.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#407) ha3flt válasza donjohnson (#406) üzenetére


ha3flt
csendes tag

Jó, de láttál te már olyan "nagyobb házat" vele? Nem arra utal az is, ahogy írtam, hogy nincs jelentős számú "nagyobb ház", mert a benchmarkok _átlaga_ ott van, ahol az i5-ösé, sőt kicsit lejjebb?

(#408) gbors válasza Funthomi (#399) üzenetére


gbors
nagyúr

Garancia kb. felejtős, max. akkor tudsz valamit kezdeni, ha DOA, akkor panaszkodhatsz a PayPalnél (ha velük fizetsz, persze).
Ill. szerintem a 367 USD az netto ár (nem ástam bele mélyen a bolt oldalába), szóval az olyan 160-165e lesz FT-ban. Annyiért sem szörnyen drága, de akkor már inkább az amazon.de-n néznék valamit, ott legalább garancia van.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#409) Zsombe válasza Patice (#400) üzenetére


Zsombe
senior tag

Köszönöm! Azt hiszem Intel NUC 13 Pro Kit lesz a befutó i3-1315U CPU-val + 16GByte RAM + 1TB NVMe SSD.

Megnéztem az ASUS BB5013MD típusáról egy videót, de iszonyat hangos, így arról letettem.

azbest: Neked is köszönöm a segítséget!

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#410) Funthomi válasza gbors (#408) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Köszi a választ!

Lehet annyi az ára, amit látni az oldalon, esetleg vám jöhet még rá. De a gari miatt azért parás :D

YOLOska

(#411) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Megjött a használtan vett Lenovo M920q gépem :K

Nagyon pöpec állapotban van, a Thinkcentre feliraton, az előlapi piros műanyag betéten még rajta van a gyári védőfólia.

I5 8500 proci, 16 giga RAM, 256 GB nvme SSD, wifi, bluetooth, szóval van minden, ami kell :) A hűtése elég halk, a ventillátort normál használat alatt egyáltalán nem lehet hallani, csak tesztprogramok futtatása alatt zúg fel.

Egy elég jól bekonfigurált Win11-el jött, amit még szépen tovább finomítottam.

Itt jön a gondom, hogy a 256-os SSD-t kicserélném egy nagyobbra, de nem tudom, hogy a rendszert hogyan tudnám áttükrözni egy másik nvme SSD-re.

Csak egy nvme SSD foglalat van a gépben, szóval két nvme SSD-t nem tudok párhuzamosan berakni.

Vagy a SATA portra tudok egy HDD-t csatlakoztatni, vagy pendrive jöhet szóba.

Mi lenne a jó megoldás a rendszer áttükrözésére?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#412) scream válasza Donki Hóte (#411) üzenetére


scream
veterán

Én használt gépet, eőre telepített rendszerrel biztosan csak saját kézzel végzett, teljesen újratelepített rendszerrel kezdenék el használni - a saját lelki békém érdekében elsősorban.

[ Szerkesztve ]

(#413) azbest válasza Donki Hóte (#411) üzenetére


azbest
félisten

én külső, usb3 nvme donglet használok, az rtl9210b chipsetesek elég jók. Sok ssd gyártó ad acronis trueimage progit, ami ő márkájuk jelenlévő ssdje mellett hajlandó települni. De samunak is van valami ssd költöztető szoftvere.
Előfordulhat, hogy klónozás után reboot loopol, elsőre csökkentett módban kell indítani, semmi más állítgatás nem kell, utána már rendesen indul.

Ha ismeretlen tartalmú, nem gyári recoveryől felállt rendszer van a gépen, én is inkább nulláról újrahúzom, nehogy valami kémprogram legyen rajta.

(#414) Multibit válasza azbest (#413) üzenetére


Multibit
veterán

nehogy valami kémprogram legyen rajta
:K Amit egy jól konfigurált router blokkol. Mert ugye a kifele irányt is szűrni kell ;)

(#415) Donki Hóte válasza azbest (#413) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Van külső USB csatolós SSD házam, de csak M2.SATA SSD-t fogad, azzal is megoldható?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#416) kacsuszka


kacsuszka
aktív tag

Sziasztok!

Hozzá jutottam egy hp elitedesk 800 G2 -höz (Intel(R) Core(TM) i7-6700 CPU, 12 GB ram).
Ezt szeretném egy vga-val "erősíteni".
viszont a tép benne csak 280w és nincs is + csatlakozó már a vga-nak ha szüksége lenne rá.
Tudnátok segíteni milyen vga-t bírna el, vagy milyen megoldások vannak táp cserére (gondolom a hp gép, nem egy sima tép van benne )

köszönm előre is

(#417) Donki Hóte válasza azbest (#413) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Megpróbálkozom a Clonezilla programmal, sose használtam eddig, de talán sikerül.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#418) azbest


azbest
félisten

Mindenkinek eljön az a Peter Griffin pillanat az életében

Még van egy hely az m.2 wifi slotnál is :D A normál 2.5 ssd a ventilátor miatt nem fér be.
yolo

(#419) szkutyi válasza azbest (#418) üzenetére


szkutyi
őstag

Én ezt nem értem..elmagyarazod? :D

(#420) azbest válasza szkutyi (#419) üzenetére


azbest
félisten

A masinának van egy m.2 2280-as, egy miniPCIe és egy m.2 wifi slotja. Plusz van egy hagyományos sata csati is, de olyan meghajtó nem fér be a házba, mivel ventilátort tettem bele.

A sima m.2 2280 az foglalt már, arról fut a rendszer.
Viszont vannak még más ssd-im is.

A miniPCIe slotba is lehet tenni:
- Van egy mSata ssd-m, ami a miniPCIe slotba megy, ha a slot is támogatja. De itt ez a slot nem tudja ezt a módot. Így ez kilőve.
- vettem egy miniPcie -> m.2 nvme adaptert, amit méretre lehet vágni. A szélső lyukak az alaplapra rögzítéshez vannak. a középső lyukak az m.2 ssd méretéhez levágható középső nyelven vannak. És a 2242-es méretű ssd esetén túl sok helyet foglal a szűk helyen ezen az alaplapon. Ütközne a normál m.2 slotban lévő ssd-vel. Viszont, ha rövidebbre vágom a középső nyelvet és nem oda csavarozom be az ssd-t, hanem az egyik szélső lyukba, fejjel lefelé csavarozom be a rögzítő gyűrűt, akkor pont jó (egy hajszálnyit áll benne ferdén) és még az alaplapra is be tudom csavarozni a másik oldalit. 2230-as méretű ssd-nél ugye egyszerűbb lenne, az kisebb. De így a 2242-es is belefér.

Ezen kívül van egy m.2 wifi slot is, abba is lehet tenni adapterrel kis méretű 2230 vagy talán 2242 méretű m.2 nvme ssd-t. Azt is méretre kell vágni. Annak csak középen van rögzítő helye, így lehet 3d nyomtatnom kell hozzá lefogatót.

Persze ezek csak x1 sávos slotok, így 800 vagy 500 MB/s a max sebességük. De a célnak teljesen jók és kis helyen elférnek. Persze lehetne venni egy nagy kapacitású ssd-t is bele akár. De olcsón találni kisebbeket, amiket amúgy pendrivenek is használok máskor külső kis usb keretben.

[ Szerkesztve ]

(#421) szkutyi válasza azbest (#420) üzenetére


szkutyi
őstag

Wáo..szóval ha a tbao t8plusbol kiszedem a wifi kártyát és teszek.bele egy atalakitot, arra az nvme ssd-t, akkor az működni fog?

(#422) azbest válasza szkutyi (#421) üzenetére


azbest
félisten

Az túl picinek tűnik ahhoz a t8 plus, egymáson van a wifi és ssd.

Két videóban látni ezt, miben szétszedik őket [link] [link]

Hacsak nem létezik valami kanyar átalakító, ehhez hasonló, de a másik irányba és nem átfedésben az eredeti helyével. És persze m.2 formájúra. Szóval ez csak példa, nem ilyen kell. De nem látok olyat, ami jó lenne oda.

Létezik ae key helyre menő ssd is, de általában drága és ritka.

[ Szerkesztve ]

(#423) Donki Hóte válasza Donki Hóte (#417) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hát, sajnos hülye vagyok a Clonezilla programhoz, nem sikerült megcsinálni azt, amit szerettem volna, pedig fél napot próbálkoztam :(

Úgy hidaltam át időlegesen a problémát, hogy egy laptopomból kiszedtem egy 2,5 collos SATA SSD-t (aminek a tartalmát Macriummal átklónoztam egy HDD-re, ami érdekes módon 1 óra alatt sikerült :K ) és ezt a 2,5 collos SSD-t raktam be második meghajtónak a miniPC-be.

Szóval egy olyan program kellene nekem (érthető működési leírással), amivel

- tudok csinálni egy bootolható pendrive-ot,
- egy Windows rendszert tartalmazó nvme SSD tartalmát ki tudom ISO képként exportálni erre a bootolható pendrive-ra,
- a pendrive segítségével be tudom bootolni a miniPC-t,
- a pendrive-on lévő ISO képet rá tudom tölteni a gépbe berakott másik nvme SSD-re
- az így kimásolt képet tartalmazó nvme SSD-ről a miniPC tud bootolni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#424) szkutyi válasza azbest (#422) üzenetére


szkutyi
őstag

Ászti beszarás milyen aralakitok vannak.koszi szépen.annyira nem fontos, usb-n van egy ssd megcsinalva pendrivenak..inkább arra torrentezek és onnan át a hddre. :)

(#425) Donki Hóte válasza Donki Hóte (#423) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Megcsináltam az átklónozást, a 256 GB-os SSD helyett mostmár egy 512 GB-os nvme SSD-ről indul a rendszer és mellette ott van egy 500 GB-os SATA SSD is az adatoknak.

(Csak éppen az átlklónozás után az összes kis Win11 rendszerpartíció megjelent betűjelekkel azonosítva az Intézőben, pedig előtte ezek a partíciók nem jelentek meg. Hogyan tudom ezeknek a 100 megától 2 gigáig terjedő kis partícióknak a megjelenését megakadályozni az Intézőben?)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#426) ANOka válasza Donki Hóte (#425) üzenetére


ANOka
őstag

A lemezkezelőben eltávolítod a betűjeleit.

(#427) Donki Hóte válasza ANOka (#426) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi, sikerült az akció :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#428) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

visszatalálós.
Jelenleg 3 mini gépem van, de tervben vannak cserék.

(#429) KillHates


KillHates
nagyúr

Sziasztok topic lakók! Egy Intel NUC12-vel beférek a topicba?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#430) Patice válasza KillHates (#429) üzenetére


Patice
nagyúr

Bele, nekem is van egy olyan (is).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#431) Csupati


Csupati
senior tag

Sziasztok! A héten boldog tulajdonosa lettem egy Ouvis AMR5 light gamer mini pc-nek, remélem megfelelő helyre jöttem . :R

(#432) KillHates válasza Patice (#430) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor neked sincs gond -most így télvíz idején- a szoba felfűtésével :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#433) Patice válasza KillHates (#432) üzenetére


Patice
nagyúr

Azért nem fűt...
Persze hangja van, de nem több, mint egy laptopnak.
Cserébe azért pörög is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#434) KillHates válasza Patice (#433) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha a mind a 330W nem is jön ki belőle, de én érzem, hogy megreked a meleg a szoba sarkában, ha megdolgoztatom a vasat. Nem tudom mi lesz nyáron :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#435) Patice válasza KillHates (#434) üzenetére


Patice
nagyúr

Na várj, neked akkor melyik NUC12 modell is van?
Nekem egy sima kis kockagép i3-mal

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#436) Csupati válasza Patice (#435) üzenetére


Csupati
senior tag

Az Arc 770 es nagy NUC ja van KillHates-nek.

(#437) Necronom


Necronom
senior tag

Sracok, annyian mondjatok ezt az N100-as prockot :)
Oreg vagyok en mar, valaki meg tudja irni nekem, hogy pl hol van az N100 valos teljesitmenyben egy oreg 1st. gen I7 860-tol?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#438) szkutyi válasza Necronom (#437) üzenetére


szkutyi
őstag

Nem hiszem hogy egy kategória a kettő :D az n100 tdp-je 6w , az i7nek 95w...xd

(#439) Multibit válasza Necronom (#437) üzenetére


Multibit
veterán

(#440) gbors válasza Necronom (#437) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem nagyságrendileg összemérhető a kettő, kiindulva abból, hogy az inkrementális fejlődgetésnek köszönhetően egy mai 4C8T processzor kb. 3x olyan gyors, mint a 860, a Celeron pedig durván fele olyan gyors magokkal bír, és az csak 4C4T. Egymagos terhelésben valószínűleg az N100 jobb, többmagosban én x-re venném :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#441) KillHates válasza szkutyi (#438) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ami a fogyasztást illeti valóban nem egy kategória :K és mivel többnyire nem fűtésre-főzésre használjuk a processzorokat (bár egy-kettővel maival is lehetne) , így bátorkodok igazat adni gbors-nak :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#442) Necronom válasza KillHates (#441) üzenetére


Necronom
senior tag

Nekem ez a valasz tetszett a legjobban es persze gbors postja szamszakilge ertheto :)

De nem erre lettem volna kivancsi, meg hogy TDP es nem lehet
Melyik gep mellett lenne jobb erzes ulni?
Egy az ominozus I7 vagy az N100 ha feltetelezzuk azt, hogy kozel azonos HW csucsul mind2 procko egy win10 tarsasagaban
(nem szeretnek sokat offolgatni itt, de nagyon erdekel, mert talaltam egy szimpatikus mITX lapot N100-al)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#443) KillHates válasza Necronom (#442) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem mai horror energiaárak és a zöldtudatosság nyomasztó érzésének az árnyékában, egy energiatakarékos megoldás mellett az ember nyugodtabban hajtja álomra a fejét és álmodik a boldog bébifókákkal...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#444) gbors válasza Necronom (#442) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát, ez nagyon messze megy, kezdve azzal, hogy Nálad mit jelent a jobb érzés :)
Idle / félidle üzemmódban egy fullos desktop CPU mindig is valamivel reaktívabb lesz egy energiatakarékosnál - ez a különbség egyéntől függően alig észrevehető, vagy éppen elviselhetetlen. Én régebben használtam N3150-et Win10-zel, teljesen élhető volt, de a vele egykorú asztali i3-6100 jobban pattogott. Hogy tovább homályosítsam a kérdést, a 860-as a régisége folytán fene tudja, hogy milyen hülyeségekbe futhat bele, az N100-ban viszont sokkal több cache van, mint az N3150-ben, tehát elvileg kisebb kell legyen közöttük a különbség, mint amit én tapasztaltam. De a dolog szubjektivitása miatt csak az a biztos, ha Te magad próbálod ki.
Szerk. és amúgy egyetértek KillHates kollégával, én is biztos a nagyságrendileg kisebb fogyasztást választanám, de gondolom a 860 már megvan.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#445) KillHates válasza gbors (#444) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azt is azért érdemes figyelembe venni, hogy az öreg kályha, legfeljebb csak SATA 500MBps sebességű SSD-t és max az 1333-as DDR3-as ramot fog tudni kezelni, továbbá a Win11-et már csak "heréléssel" lehet rágörbíteni. A másik, hogy az N100 tudja az akár pokoli 7000MBps sebességű PCI-E 4x M.2 szabványt, a DDR4-ből minimum 3200 kell neki, de inkább a 4800-as DDR5-öt a barátja. Ezek nagyon sokat jelentenek a reszponzivitás terén. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#446) azbest válasza KillHates (#445) üzenetére


azbest
félisten

és az n100 integrált videoja is valsz sokkal jobb. Akár böngészés vagy tartalom lejátszás közben sem mindegy, hogy a modern codec-eket támogatja az n100 gpuja, de a sima megjelenítésnél is lehet tud olyan gyorsítást, amit cpu erőből kell a régi gépen csinálni.

Múltkor elővettem a thinkpad t430-asomat, amiben 4 mag 8 szálas i7-3720qm, 16GB ram és régebbi sata ssd van. Hát a boot idő és az indulás meglepően lassúnak érződött így, érződött (linuxon is), hogy valami visszafogja már akár az n100-hoz képest is. Az n100-at az tudja fogni, amikor a háttérben a win elkezd nagyon frissítéseket keresni meg vírusokat ellenőrizni 1-2 hét kikapcsolás után, de gyorsan elmúlik és utána jól megy.

[ Szerkesztve ]

(#447) gbors válasza azbest (#446) üzenetére


gbors
nagyúr

és az n100 integrált videoja is valsz sokkal jobb

Ez garantáltan így van, mivel a 860-asnak nincs :) Igazából nem tudunk eleget az igénykről, eddig abban voltam, hogy van mellette VGA, de lehet, hogy az is menne a levesbe.

#445 KillHates: ezek technikailag igazak (bár a RAM-mal lehet vitatkozni a timingok miatt, de az most nagyon messze vezetne), de nekem nem sikerül ezeket a gyakorlatban tetten érnem. Anno régen volt egy olyan sztorim, hogy véletlen sata2-es portra kötöttem az SSD-t sata3-as helyett - fel sem tűnt. Akkor sem, amikor egy évvel később szereléskor észrevettem (le is teszteltem, tényleg sata2 volt), és átraktam 3-asra. Lehet, hogy a win gyorsabban bootolt (sose mértem), de a reszponzivitásban nem éreztem változást.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#448) Necronom válasza gbors (#447) üzenetére


Necronom
senior tag

Ez garantáltan így van, mivel a 860-asnak nincs :) Igazából nem tudunk eleget az igénykről, eddig abban voltam, hogy van mellette VGA, de lehet, hogy az is menne a levesbe.

Persze, hogy van mellette egy VGA, nem nagy szam, egy Radeon 570 es a 4GB verzson
A mITX N100 lappal pont ez a maik gondom, hogy a lapon nincs hely videokartyanak
es valszeg az IGP azert ennyit nem ad mint a Radeon es azt sem tudom, hogy ha lenne helye (kozbem talaltam mATX lapot, amin van), akkor egytalan a N100 ki tudna ezt a kartyat hajtani? Vagy tenyleg eleg lenne az N100 IGPje?
Jobb szeretnek kisebb gepet, hiszen majd egy aranyos kis koka dobozban lenne benne es az jol is mutat, bla bla bla...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#449) gbors válasza Necronom (#448) üzenetére


gbors
nagyúr

Ismét, az a kérdés, hogy mit szeretnél csinálni vele. Az RX 570-et általános keretek között messze nem hajtja ki se az N100, se az i7 860, és az N100 IGP-je valahol 5-10x lassabb, mint a Radeon.
Ráadásul én N100-zal nem is építenék, hanem vennék egy NUC form faktorú gépet, ezen a vonalon. Persze akkor VGA totál kizárva.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#450) Necronom válasza gbors (#449) üzenetére


Necronom
senior tag

Mit szeretnek csinalni?
Egy olyan kis itthoni gepet, ami mondjuk kiszolgal 2 vagy 3 masik TV box (vagy szamgep de az tokre mind1) file serverkent
es ha neha kedvem tartja akkor jatszanek is rajta nehany jatekkal es persze en is filmezni szeretnek elsosorban rola es persze zenet hallgani flac formatumban

Eddig volt/van egy kis serverem Linuxxal ahol ment egy torrent, es ott voltak rajta az elerheto fileok, ez ma is mukodik jol, de regi a gep valami J-s intel proci van benne
Ugyanez a bajom a mosti gepemel az I7-tel, nagyon regi, mi lesz ha marnem tudok win10-et mukodtetni rajta..bla bla
Ezer cserelni szeretem valami ujabbra hogy legyen windowsos gepem
Szeretek jatszani az ETS2 meg hasnlo jatekokkal mint pl SnowRunner..az is teherautos szallitos
Es nagy neha megnezek egy egy ujabb jatek is de csk szorakozasbol mer ugysem tudok jatszani veluk :) Ilyen FPV gamekrol beszelek, nekem az I7/Radeon parossal szinte egyikkel se volt kulonosebb bajom, tetszett szepen futott (nem gamer szemmel nezem ezeket)

Amugy meg tetsznek a kis kocka gephazak is
Nincs nagy igenyem, azert kerdezem ezeket, mert az uj dolgokba mar nem vagyok nnyira jaratos, fel eletemben szamtechkel foglalkoztam, de mar vagy 7 eve abbahagytam, meguntam :) azota sok olyan ujdonsag van, amiket nem ertek mar, de ha valaki leirja nekem erthetoen, ahogy az elozoket is leirtad akkor megkoszonom azt :R

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.