Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Gombinyó válasza azbest (#650) üzenetére


Gombinyó
őstag

18e ft-ért sztem is extrém olcsó.

(#652) brugo válasza azbest (#650) üzenetére


brugo
aktív tag

Romániába

(#653) brugo


brugo
aktív tag

Mi a kulomseg a : second hand es a refurbished kozott ?

(#654) Csupati válasza brugo (#653) üzenetére


Csupati
senior tag

A second hand = használt készülék ugy ahogy van (as is ) állapotban, ha van gyári gari akkor az az első tulaj vásárlásától érvényes, ha lejárt akkor annyi.
Refurbished = a gyártóhoz visszakerült ( pl valamilyen csere program keretében , ha ujat veszel a régit beszámítjuk,vagy a Samsung Re-Galaxy programja) , majd az egy bizonyos kereten belül felújjítanak. Itt szoktak uj garanciát vállalni de vagy csökkentett időtartam, vagy a cserélt alkatrészekre.
Én igy tudom, ha tévedek valaki javítson ki légyszives.

[ Szerkesztve ]

(#655) brugo válasza Csupati (#654) üzenetére


brugo
aktív tag

Ezt az AI is igy irja , de nekem mint vasarlonak azt mondanak ami jobb parasztvakitasnak tunik , en nem tudom megallapitani ,hogy melyik mi es melyik a jobb ?

[ Szerkesztve ]

(#656) azbest válasza brugo (#655) üzenetére


azbest
félisten

attól függ ki az eladó. Ha a dell (a gyártója) vagy hivatalos partnere árulja, akkor valsz a hivatalos gyári standardok szerint került felújításra, újracsomagolásra, ha refurbised-nek írja.

Ha valami outlet vagy használt cucc kereskedés, akkor valaki a maga módján valamit csinált vele, hogy működjön, esetleg ne legyen retkes.

Ha csak valami seftes vagy hulladékos, akkor lehet kivették a szemétből és működni látszott bekapcsolás után, ezért eladják.

De akár az is lehet, hogy ha túl olcsó a hihetőséghez, hogy valami átverés. Vagy lopott... de az is lehet, hogy csak az eredeti tulajdonosa megunta és gyorsan akarja eladni.

Nem fogunk tudni tuti, univerzális választ adni, az adott árust kell nézned, hogy ki és mi és mit árul. Hogy ott mit írnak, hogy mit jelent.

[ Szerkesztve ]

(#657) brugo válasza azbest (#656) üzenetére


brugo
aktív tag

Igy igaz .

(#658) brugo


brugo
aktív tag

a Core i5-8500T erősebb mint egy N 100 - as ?

(#659) azbest válasza brugo (#658) üzenetére


azbest
félisten

igen, a 8500T erősebb, mert egy magon hasonlóak, de a 8500T-nek 6 magja van, míg az n100-nak 4 [link]
Az n305 8 magos meg gyorsabb, mint a 6 magos 8500T.
Kb a nem takarékos i5 6500 -zal van egálban az n100, a takarékos változat lassabb..

[ Szerkesztve ]

(#660) brugo válasza azbest (#659) üzenetére


brugo
aktív tag

:R

(#661) Csupati válasza brugo (#658) üzenetére


Csupati
senior tag

A 8500T lehet cserélhető amugy I7 8700T (vagy akár 9900T) re de a gép adatai kellenének hozzá.

(#662) brugo válasza Csupati (#661) üzenetére


brugo
aktív tag

Ez egy állitólag Refurbished gép amit Max 15eFT -ért megkapok nem piszkálok rajta semmit mert igy egy 35 W -os táppal adják ,ha i7 8700T akkor már táp is nagyobb kell Én meg a kis fogyasztásra is hajtok azért is kérdeztem az előbb az N 100 - as ra .
[link] 16G RAM , 256GB SSD M.2 NVMe .
Jó lessz ?

(#663) azbest válasza brugo (#662) üzenetére


azbest
félisten

eléggé hihetetlennek hangzik, mert kb dolgozni nem éri meg vele 15 ezer forintért.
Remélem nem valami kamunak dőlsz be. Ennek 10x-eséért (majdnem 150 ezer forintért) látom a 16GB ramos 256GB ssd változatot. Sérült előlapos 128GB ssd-t talátam 61eft-ért. Csak a memória magában majdnem 15eft. (vagy rosszul váltod a forintot :D )

Amúgy a gépnek biztos nem 35w tápja van, a 8500T proci tdp-je 35w, a 8700-nak 65W a tpd-je, a i7-8700K 95w tdp.
A teljes gépnek 65 W, 90 W és 120 W a tápja a növektő erősségű procival párban.
Maga a gép amúgy jó lenne, ha valódi lenne.

[ Szerkesztve ]

(#664) brugo válasza azbest (#663) üzenetére


brugo
aktív tag

1 Ft = 0.013 lei
[link]

(#665) azbest válasza brugo (#664) üzenetére


azbest
félisten

1142 lei az kb 90 ezer forint, úgy reális :) 6 havi részletben, havonta 15 ezerért veszed, ezt eddig asszem nem mondtad :P

[ Szerkesztve ]

(#666) brugo válasza azbest (#665) üzenetére


brugo
aktív tag

( osztás helyett szoroztam )

De a tápegységgel mi lessz ?

(#667) azbest válasza brugo (#666) üzenetére


azbest
félisten

gondolom az elírás, esetleg kérdezd meg a boltot. A contact részen van email cím és telefonszám.

(#668) brugo válasza azbest (#667) üzenetére


brugo
aktív tag

Most látom , hogy PC alján ( adatlapján ) is 35 W -ot irnak
ilye hulyek a mexikoiak

[ Szerkesztve ]

(#669) Csupati válasza brugo (#662) üzenetére


Csupati
senior tag

Simán bővíthető , csak a táp lesz a lényeg : [link]

(#670) atiska007 válasza brugo (#666) üzenetére


atiska007
senior tag

8500T-s gépekhez 65W-os gyári tápot adnak.

Nekem egy Lenovo 720q van, 8500T-vel, 2*8Gb ram és egy SSD.
terheletlenül olyan 10-12W-al elmegy, terhelten olyan 40-45W-ot kér, amit a gyári 65W-os táp simán lehoz.

Ezekhez a gépekhez/procikhoz bőven elég és jó a 65ös táp.

Ellenben 90.000Ft vagy annyi lejben drága.
Itt HA-n találsz ilyen konfigot 50-55.000 Ft körül, azaz majdnem féláron.

xlife75-től vettem én is, és mot is van egy ilyen jegelt hirdetése. Rá kell esetleg írni, tegyen félre egyet, ha van

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#671) -Gabesz- válasza brugo (#668) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

ott van az alján a táp igénye: 19,5v ; 3,33a = 65W

(#672) brugo válasza -Gabesz- (#671) üzenetére


brugo
aktív tag

Igazad van !
de azt is irja, hogy 35 W os tap tartozik hozza
Ugy szemet az egesz ( mar gyarilag) ahogy van , nem veszem meg.
nezek valamit az Amazon.de -en

(#673) azbest válasza brugo (#672) üzenetére


azbest
félisten

csak te nem érted. Ahogy már korábban írtam, a proci tdp -t írják a különböző modelváltozathoz, nem a gép fogyasztását. Az általad is linkelt HP oldalon lejjebb van, hogy milyen tápegységekkel szállítják. [link]
Kevesebb rammal valóban van hardveraprón is most néhány eladó, valamivel olcsóbban.

A román webshopban meg gondolom benézték és azt írták hozzá, ami a gépen van tdp.

[ Szerkesztve ]

(#674) brugo


brugo
aktív tag

Nagyon Köszönöm, hogy felvilágósitottatok !

(#675) Donki Hóte válasza brugo (#672) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Gyárilag biztosan nem 35W-os tápegységgel adták, hogy a nepper most milyen tápegységgel árulja a használt cuccot, az csak az arcán lévő bőr vastagságától függ :K

Nekem a 8600T processzoros miniPC-hez 90W-os tápegységet adtak.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#676) szkutyi


szkutyi
őstag

Sziasztok!
Tbao t8 minipc-ben elkezdett kerregni a vencso...gondolok csapágyas...gyönyörű...3 hónapja megy :(
Mit tudnátok ajánlani?köszi.

(#677) rgaspar


rgaspar
csendes tag

Sziasztok!

Fejlesztői gépnek szeretnék MiniPC-t, lehet eleve hülyeség amit gondolok, de ezért is vagyok itt :)
Paraméterek
- kis fogyasztás
- Win 11
- Visual Studio
- Docker

Üdv
R

(#678) Gombinyó válasza szkutyi (#676) üzenetére


Gombinyó
őstag

Írj az eladónak, hátha van valami support/gari.

(#679) brugo válasza Donki Hóte (#675) üzenetére


brugo
aktív tag

Igy igaz .
De lehet tudatlanságból is .

[ Szerkesztve ]

(#680) azbest válasza szkutyi (#676) üzenetére


azbest
félisten

Lehet, csak belement a por.
a fém fedél csavarjait kitekerve valsz ki lehet emelni a lapátos-mágneses részt és kitörölgetni a port belőle akár valami alkoholos fültisztítóval. Aztán befújni szilikon sprével, mert az csúszósra szárad meg és nem ragad bele por. Anno thinkpad t61-ben többször sikerült így felújítani a ventit, mielőtt tényleg tönkrement.
Nem csír, nem olaj, nem wd40 zsírtaszító változat, hanem szilikon spré.

Talán cn60 radial vagy blower fan vagy hasonló néven lehet amúgy. A google nem nagyon dob találatot 5v 0.1A (0.5w) fajtára. Ami hasonlónak tűnik, az 1.1W [link] más fordulatszámú lehet. Már a neten találtam miko-fan md5008hs képet olyanról is hasonló gépben, amire 0.25A van írva, szóval lehet az is jó. Az enyémben nem tudom milyen van, nem néztem még.

[ Szerkesztve ]

(#681) szkutyi válasza azbest (#680) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszi szétszedem nemsokára akkor jobban....vencsó nélkül halott ügy a dolog?függőben van a monitor hátulján...lehet azt nem bírja?

(#682) azbest válasza szkutyi (#681) üzenetére


azbest
félisten

ahhoz túl pici, hogy passzívan menjen, valami ventilátor kell rá. Az ssd így is eléggé melegszik a túloldalon (korábban mutattam, hogy tettem alá hővezető gap padokat, mert 80 fok fölé ment olyan ssd-vel, ami valós hőmérsékletet ír, nem fix 40et).

(#683) szkutyi válasza azbest (#682) üzenetére


szkutyi
őstag

Ennél jobban nem igazán akar szetjonni. :(

(#684) azbest válasza szkutyi (#683) üzenetére


azbest
félisten

esetleg még a matrica alatt lehet egy kis rögzítő gyűrűszerűség, ha a tengely vége bütykös és nem csak a mágnes tartja benn. De mivel nem láttam még ezt szétszedve, így bármi lehet.

(#685) szkutyi válasza azbest (#684) üzenetére


szkutyi
őstag

Sajnos nincs a matrica alatt semmi:/ nem merem le feszíteni a ventilstort nehogy törjön....így befujtam amennyire tudtam, össze raktam, mintha eltűnt volna a hang és 10 fokkal hűvösebb is....de ez nem megoldás....itt valami nem ok..:/
Nem tudom honnan és milyen rendeljek hozzá. :(

(#686) atiska007 válasza szkutyi (#685) üzenetére


atiska007
senior tag

AliExpress-ről, ha mindenképp cserélni akarod.
De előtte lehet egy újrapasztázás is sokat segítene (jobb hőeloszlás, és a ventinek nem kell ennyit dolgoznia.)

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#687) szkutyi válasza atiska007 (#686) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszi a linket, jó árban van.xddd.
Szetszedtem kipucoltam, paszta friss, adtam neki szilikon sprayt...kicsit javult de nem a legjobb..az baj ha monitor hátulján fekszik, oldalt???lehet azt nem bírja?
Ha veszek egy szellős nagyobb házat, abba rakok egy vencsot. Ezt pedig leveszem, az jó lehet?vagy itt direktben a cpura kell menjen a friss levegő?köszi.

(#688) atiska007 válasza szkutyi (#687) üzenetére


atiska007
senior tag

Fogalmam nincs, hogy egy másik házba hogy teszed bele, meg hogyn tudsz rátenni egy cpu hűtőt.

Itt látszik is, van egy heatpipe, azt kellene leszedned, alatta a régi pasztát letörölni és rányomni valami jobb minőségű pasztát.
A venti csak a heatpipe-ról fújja le a meleget. Ha a heatpipe és a CPU között nem jó a paszta (kiszáradt, kevés, nem jó minőségű), akkor a cpu jobban melegszik és ez a hőfok indikálja, hogy a venti felpörögjön.

Szerk.: az, hogy a monitor hátuljára van felrakva, nem kellene smmilyen anomáliát okozzon.

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#689) azbest válasza szkutyi (#687) üzenetére


azbest
félisten

az első válaszomnál linkeltem sunon GB0555PDV1 -et [link] , ami ránézésre úgy tűnik felmehet a helyére, csak 3 helyett 2 csavaros füle van.
A ret.hu-ban van sokféle sunon olcsón, de ilyen fajtát nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#690) szkutyi válasza atiska007 (#688) üzenetére


szkutyi
őstag

A paszta két hónapos, és jó minőségű...alap jaraton47 fokos,koxon terhelve 70...jó a hőelvezetes...a probléma a ventivel van :(((
Azbest: ránézésre jó, nem gond hogy az 1.1w-os?

[ Szerkesztve ]

(#691) atiska007 válasza szkutyi (#690) üzenetére


atiska007
senior tag

nekem egy Lenovo m720q van, abban egy 8500T proci. A hűtése hasonló, egy nagy alu platni érintkezik a cpu-val.
Ettől a hűtéstől nem lehet többet várni, nekem is alapjáraton ugyanezek a hőfokok vannak: alapjárat ~45C, terhelve olyan 71C.

Ez a hűtés ezt tudja... :K

A venti kerregése más téma. Ha lecseréled is, max a kerregés fog megszűnni, de a hőfok pl nem fog változni.

Mittudomain!

(#692) azbest válasza szkutyi (#690) üzenetére


azbest
félisten

van ahol a gyári nevű md5008hs-at 0.25 A-snak írják (1.25W) [kép] . Máshol 0.2-nek (1W) [kép] ... ki tudja mi az igaz. Max jobban fúj.

[ Szerkesztve ]

(#693) szkutyi válasza azbest (#692) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszi. :)
Nagyjából ez lehet az..: [link]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#694) szkutyi válasza azbest (#680) üzenetére


szkutyi
őstag

Az a durva hogy biztos ugyan ez a fajta ventilator, nekem mégsem jön le...:/

(#695) ateszm válasza Gombinyó (#641) üzenetére


ateszm
senior tag

Hol találtad ennyiért? Én csak ram és ssd nélkül láttam ennyiért... :(

Ugyanitt keresek egy olyan mini pc-t,amin 2k-ban tudok youtubozni,valamint egy viszonylag régi,de moddolt játék a RBR elfut!

[ Szerkesztve ]

(#696) Gombinyó válasza ateszm (#695) üzenetére


Gombinyó
őstag

Írtam, gshopperen, gshopper.com. 309 dollár és abból még lejött 30 a gshopper30 kuponnal.
Végül amúgy hagytam inkább a francba ezt a kínai nuc vásárlást és vettem egy i3-as 13. gen intel asus nuc-ot. Ezen legalább tudom, hogy mindkét hdmi port 2.1 és van rá support meg gari 3 évig.

(#697) ateszm válasza ateszm (#695) üzenetére


ateszm
senior tag

Lejárt a szerk. időm, szóval válaszotokat és a segítséget előre is köszönöm!

Gombinyó 279dollár lett így.

(#698) Gombinyó válasza ateszm (#697) üzenetére


Gombinyó
őstag

Igen és a 279 dollár kb 100e ft. :))

(#699) Csupati válasza Gombinyó (#696) üzenetére


Csupati
senior tag

Ryuzen apura azt irják amugy hogy max HDMI 2.0b van rajta. És 4k 60hz et tud max az ARM5 szal sanszos hogy HDMI 2.0 lesz az.
Meg is van : On the back of the system are two USB 3.0 ports, one DisplayPort, a single HDMI 2.0 port [link]

[ Szerkesztve ]

(#700) Gombinyó válasza Csupati (#699) üzenetére


Gombinyó
őstag

:R
Ezt az infót nem találtam meg róla mikor keresgéltem. Gmktec-re is ráírtam, ott a support válaszolt, hogy hdmi 2.0 csati van a gépen.
Most már mindegy igazából, a hdmi 2.1-el nem leszek korlátozva filmezés szempontjából pár évig az biztos. A 70gb-os 4k hdr anyag lejátszása közben 0-1% a cpu használat, valszeg az N100 is bőven elég lett volna nekem, de jó áron volt ez az i3as nuc is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.