Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) kzkz válasza janek69 (#7593) üzenetére


kzkz
őstag

Semmi gond nincs ekkora méretnél a szíjakkal, pontosan lehet vele nyomtatni.
Én ezt építettem meg, 5m szíj kell hozzá kb. Egy-két részt átépítettem rajta a Z tengelyen, de az XY mozgással semmi gond.
Viszont 150e alatt nem áll meg a buli, ezt kalkuláld be.

Még ez is jónak tűnik: Voron

[ Szerkesztve ]

(#7602) Saccco


Saccco
nagyúr

Nem ismertem ezt az oldalt: Variometrum
Milliméterenként lehet kérni például lineáris tengelyt, ráadásul az ára sem gáz. :K

PS.:
Kicsit elbizonytalanodtam, árulnak TMC2130-ast fystech felirattal. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#7603) imibogyo válasza Saccco (#7602) üzenetére


imibogyo
veterán

Mondjuk nem igazán 3d nyomtatós oldal, de érdemes még észben tartani a CNCdrive-ot is. Ez gyors szemrevételezés alapján szerintem még olcsóbb is, pl. mechanikai alkatrészek esetében. Varionál mondjuk a 20-as lineáris tengelyből 1 méter 4.800 Ft, a másik boltban meg 3.800 Ft, golyóorsóra anya 25/5-ös méretben elsőnél 14.300 Ft másodiknál 13.300Ft. Jó biztos van oda-vissza más termékeknél árkülönbség, most nincs időm mindent átnyálazni, de azért amikor az ember mondjuk egy komplett gépre való cuccot vesz akkor akár 20-40k árkülönbség is összejöhet mindent a megfelelő helyről vásárolva, ami azért nem mindegy. :N

[ Szerkesztve ]

(#7604) Saccco válasza imibogyo (#7603) üzenetére


Saccco
nagyúr

Köszi.
Egyébként a vágást külön kell fizetni. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#7605) imibogyo válasza Saccco (#7604) üzenetére


imibogyo
veterán

Lehet, én magamnak vágtam mindent és teljes szálakat vettem anno. :K Bár még csak egyszer rendeltem a linkelt boltból amikor a marógépemet építettem, de akkor messze ott jöttem ki a legalacsonyabb végösszegre. ;)

(#7606) fape válasza Zsolt74 (#7600) üzenetére


fape
senior tag

Pont ezt beszéltük nem rég: a sebesség ön magában nem elég. A gyorsulást is húzni kell hozzá, hogy érdemi időcsökkenést érjen ez ember. Sokszor hely/idő sincs arra, hogy felgyorsuljon annyira, mint a beállított sebesség. Szal hiába állítasz be 200mm/sec-et, ha a tárgy és a gyorsulás együtt csak max 50mm/sec enged.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#7607) Saccco


Saccco
nagyúr

300×300×300mm-es build volume-nál működne vajon 1 leadscrew-val (bal oldali)?
Vagy ha kell a vezetés a másik oldalra is (jobb oldali), akkor is elég lehet egy leadscrew?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#7608) compi.hu válasza Saccco (#7607) üzenetére


compi.hu
senior tag

2 leadscrew 1 motorral hajtva az ajánlott megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#7609) Ribi válasza Saccco (#7607) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem ha csak vezetést raksz a másik oldalra az szerintem nem sokat segít a helyzeten. Ha nem ront.
De nem értek hozzá csak úgy megérzésre.

[ Szerkesztve ]

(#7610) kzkz válasza compi.hu (#7608) üzenetére


kzkz
őstag

Ezt csak megerősíteni tudom :)

(#7611) Saccco válasza compi.hu (#7608) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tényleg. :DDD

Remélem a Tarantula nema17-esei elbírnak majd ezzel. :DDD

Még ki kell vizsgálnom, hogy lemezből hogyan lehet összerakni egyet a Tarantula alkatrészeit felhasználva. :K

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#7612) Saccco válasza Saccco (#7611) üzenetére


Saccco
nagyúr

:Y

[Egy igen szép Hypercube Evolution]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#7613) bficsor


bficsor
csendes újonc

Sziasztok!

2 témában kellene a segítségetek...

Az első problémám, hogy a filament a preheat időszakban és a kalibrálás közben folyik ki, majd a nyomtatás során a hotendre olvadt anyag szépen beleépül így - vagy úgy a nyomtatásba...
Többféle próbáltam ezt kiküszöbölni, de eddig sikertelenül. (legjobban a retract funkcióban bíztam, de az mintha csak a nyomtatás közben dolgozna, de nekem előtte (is) meg kellene akadályoznom a folyást)

Találkoztatok már hasonló problémával? Mi volt ott a megoldás?

Előre is köszi!

(#7614) Imy


Imy
veterán

CR-10-hez rendeltem ABS filamentet, mennyire lehet vele nyomtatni ABS-t?

(#7615) atus72 válasza bficsor (#7613) üzenetére


atus72
senior tag

Egyrészt a skirt erre is jó, szépen körberajzolja a tárgyat, ahol elkezdi a skirt nyomtatását ott még lehet hogy szar lesz de mire a tényleges tárgyat eléri már szépen jön az anyag. Illetve a start GCode-ban eleve megszoktak adni olyat
hogy az asztal sarkában csurgasson ki némi anyagot a fej és utána kezdjen bele a tényleges nyomtatásba.
Ja és az gondolom evidens hogy MINDEN nyomtatás előtt az asztalt letakarítjuk, a fej meg a nyomtatás végén (end GCode) parkoló állásba megy az asztal egy félreeső részén így ott megint csurgathat ha akar :)

[ Szerkesztve ]

(#7616) Zsolt74 válasza fape (#7606) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Igen, hiába van bármekkora sebességre beállítva, ha rövid mozgásokkal dolgozik akkor nincs ideje felgyorsulni, és lelassulni, ha meg nagyobb gyorsulási értékek lennének beállítva, akkor valószínűleg a motorok nem bírnák, a nagy rángatást.

Zsolt

(#7617) bficsor válasza atus72 (#7615) üzenetére


bficsor
csendes újonc

Skirt van, 20 mm-re a nyomtatandótól.
Mi lenne és hova szúrjam be, hogy csurgasson nyomtatás előtt és után?
Gondolom, lehet azt is állítani, hogy mennyit...

(#7618) atus72 válasza bficsor (#7617) üzenetére


atus72
senior tag

Nálam ez a start code:

G21 ;metric values
G90 ;absolute positioning
M82 ;set extruder to absolute mode
M107 ;start with the fan off
G28;
G1 Z15.0 F9000 ;move the platform down 15mm
G92 E0 ;zero the extruded length
G1 F200 E3 ;extrude 3mm of feed stock
G92 E0 ;zero the extruded length again
G1 F9000
M117 Printing...

Ez állítja a csurgatást:
G1 F200 E3 ;extrude 3mm of feed stock

Amugy nem teljesen értem a jelenséget nálad mert amire odaér hogy végzett a skirt-el akkor már
szépen egyenletesen kellene hogy jöjjön az anyag, amikor végzett akkor meg félre megy a fej (end code).

End code:
M104 S0 ;extruder heater off
M140 S0 ;heated bed heater off (if you have it)
G91 ;relative positioning
G1 E-1 F300 ;retract the filament a bit before lifting the nozzle, to release some of the pressure
G1 Z+0.5 E-5 X-20 Y-20 F9000 ;move Z up a bit and retract filament even more
G28 X0 Y0 ;move X/Y to min endstops, so the head is out of the way
G90 ;absolute positioning
G1 Y190 F9000 ;use this line if you want the bed to move to the front. delete if not.
M84 ;steppers off

(#7619) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Ma megjött az alig 2 hete vásárolt Sunlu TPU filament aliexpressről 28$-ért sikerült akkor megcsípni). Nagyon elégedett vagyok mind az anyaggal mind a nyomtatóval. A legnagyobb nehézség ezzel az anyaggal a hosszú PTFE csövön átdugni az anyagot. Kézzel nem is sikerült ezért inkább beleextrudáltattam a géppel de az sem volt zökkenőmentes ellentétben a nyomtatással. Flottul ment minden ahogy kell. Az egyetlen amit változtattam az alap gépen, hogy nyomtattam egy ilyet az extruderhez. Íme a végeredmény

(#7620) Saccco válasza 2thletme2day (#7619) üzenetére


Saccco
nagyúr

Brutál jó a TPU. :D

Ez egy teszt, egyelőre nem tudom hogyan szerepelt:

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#7621) janek69 válasza Saccco (#7620) üzenetére


janek69
senior tag

A TPU nem egy nagyon puha műanyag? Jó az fogaskeréknek,vagy csak próbának készült???

(#7622) Saccco válasza janek69 (#7621) üzenetére


Saccco
nagyúr

Eredetileg POM-ból bolt, de az idő alatt tönkrement. Készült belőle egy PLA verzió, ami első használat után rögtön kettétört. Most ahelyett készült ez a TPU verzió. Nem is emlékszem pontosan 5-6 perimeter-rel, gyakorlatilag tömör TPU, egész masszív lett végül. Nyomtattam is közel 7 órán keresztül. :D
A kérdés az, hogy vajon begyűri-e vagy lefogazza, de még nem derült ki.
Önjáró fűnyíróba való.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#7623) kulu22


kulu22
aktív tag

sziasztok,
3 napja kínlódok egy e3d (eredeti) all metal fejjel, állandóan eltömődik, de csak annyira, hogy kézzel megnyomva megindul... szépen kezdődik a nyomtatás, viszont 1-2 óra múlva jön a jelenség

Az "összetevők":
- Tronxy X5S, hosszú bowden, retract 2mm
- DD (narancs) PLA, 215C -on, de más gyártótól is ugyanez
- driver nem melegszik, motor nem gyenge, nem rúg vissza hanem kattan, e step kalibrálva
- akkurátus összeszerelés (blokkba nozzli be, negyed fordulat vissza, másik fele be, felfűtés, ráhúzás)
- eredeti hűtés
- e3d eredeti termisztor, de PT100-al is próbáltam - viszont a hőkamera mindkét esetben kb. 15 fokkal kevesebbet mutat, ettől még lehet, hogy "bent" jó a hőfok
- viszonylag egyszerű alakzat
- nyomtatási sebességet 30-60mm/s között próbálgattam

Van valakinek valami tippje?

(#7624) janek69 válasza kulu22 (#7623) üzenetére


janek69
senior tag

Én a drirect-nél használok 2mm retract-ot,bowdennél szerintem 5mm vagy felette kellene.
Persze a duguláshoz nem tudom,hogy van-e köze.

[ Szerkesztve ]

(#7625) Saccco válasza kulu22 (#7623) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kattan az extruder? Akkor nem bírja belenyomni. Kellene egy Titan vagy egy Greg-Wade extruder.
Utóbbi nem kérdez... :DDD
Vagy magasabb hőfok :F
Esetleg egy hajszál a nozzle-ban?

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#7626) izisz válasza kulu22 (#7623) üzenetére


izisz
senior tag

Az eredeti, 30mm hűtést nem cserélted le véletlen más típusúra?
Szerk: Sacconál lesz a pont, én átsiklottam a kattanáson.

[ Szerkesztve ]

(#7627) kulu22 válasza Saccco (#7625) üzenetére


kulu22
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, Titan van egyébként, akkor állítok a rugón, hátha. A fura az, hogy csak egy idő után vacakol.

[ Szerkesztve ]

(#7628) TheProb


TheProb
veterán

0,4 és 0,2-es nozzle-nek mik a határai, mi a legkisebb, még ajánlott nyomtatható layer height? Valamint ha növelni akarom a felbontást/minőséget és csökkentem a réteg vastagságot, akkor mit szokás még módosítani? Pl. flow rate, temp, stb.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7629) energy4ever


energy4ever
addikt

Lenne megint egy kerdes ozonom:

Van olyan beallitas, hogy felfutesnel egyszerre futse az asztalt, es a fejet is? (nalam felfuti az asztalt, ha kesz, akkor kezdi a fejet is)

Budapesten(lehetoleg Pesten) van olcsobb bolt ahol pla-t tudok venni?

Ha a Tarantulat PC-vel USB-n keresztul kotom ossze, annak mi az elonye, es mivel masabb mint sd-n hordani at neki az adatokat?

Autodesk Fusion 360 ala milyen gepet kellene rakni, hogy sose akadjon meg? Jelenleg egy "gamer" pc-vel csinalom. 4szallas proci, vagy a 8GB ram lehet neki keves? Vagy mindketto?

(#7630) Mr.Csizmás válasza energy4ever (#7629) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

AQUA computer
easy shop (váci út 188, M3 gyöngyösi utca)

de asszem az összefoglalóban is van :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7631) kulu22 válasza energy4ever (#7629) üzenetére


kulu22
aktív tag

Prepare / Preheat PLA, majd ott van 3 menüpont: minden, fej, bed. Ha jól rémlik.
Ha üveg van rajta, én egyébként is elő szoktam fűteni, hogy rendesen melegedjen át az egész asztal.

[ Szerkesztve ]

(#7632) izisz válasza energy4ever (#7629) üzenetére


izisz
senior tag

Az a sorrend szándékos szokott lenni.
Az asztal lényegesen nehezebben melegszik fel, ha egyszerre melegednének, a fej már rég célhőn lenne - értelmetlenül (plusz csoroghatna az anyag).
Ha csak az asztal után indul a fej, közben van ideje a hőnek kiegyenlítődni az asztal majd minden pontjára és a csorgás is minimalizálódik.

Fusion: nekem is 8GB gépem volt. Megette mind... Elég volt a prusa hotend assembly-t beletenni és pár óra után kimaxolta magát a memóriában (gyanítom memory leakel rendesen, sajnos). HA több modell van nyitva, ugyanez a szitu.

Boltok, hasznos infók: összefoglaló végén linkelve egy gugli táblázat. Kérlek nézd át.
USB vs SD kártya: ha garantáltan folyamatos és maxi sebességet akarsz a nyomtatótól, akkor SD kártya. (itt most prusa klónt feltételezek, ha delta vagy corexy van, akkor a 32 bites vezérlő a +irány)
Az USB adatfolyamot befolyásol(hat)ja, mit csinálsz közben a gépen. Ezért lehetnek lassulások, ami nem szerencsés és nehezen debugolható hibákat okozhat a modellen.
Olyan modell részleteknél, ahol tengernyi rövid szakasz van (pl sok kis kör), nem feltétlen győzi a host táplálni a nyomtató a FW-t usb-n keresztül (főleg, ha még nagy sebességre szeletelted le, akkor főképp).
+ Ha véletlen bedugsz valami usb eszközt, az usb "stack" újraindul és már meg is szakadt a kapcsolat.
(fentieket windows fényében írom, ha linuxon pl octorpintet használsz, az más tészta)

[ Szerkesztve ]

(#7633) Imy


Imy
veterán

PETG 1.75mm filament (1kg vagy az körüli) hol van most jó áron? Köszönöm!

(#7634) izisz válasza Imy (#7633) üzenetére


izisz
senior tag

(#7635) Mr.Csizmás válasza Imy (#7633) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak egy hsz-el előtted van vége a témába vágó threadnek :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7636) kulu22 válasza Saccco (#7625) üzenetére


kulu22
aktív tag

No, szépen kitépte (tolta) a pneumatikus csatlakozót az extruderből. Lehet hogy kifogtam valami hibás példányt?

(#7637) janek69 válasza Saccco (#7620) üzenetére


janek69
senior tag

Muszáj megcsinálnod azt a belső mintázatot,hogy kivan vékonyítva a közepe? Nem nyomtathatod tömörebbre?

(#7638) Saccco válasza TheProb (#7628) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én semmit sem állítottam csak az átmérőt. Könnyen tudod ellenőrizni, hogy milyen lesz a dolog. Átállítod a szeletelőben és megnézed mi milyenre változik. Szerintem nincs alsó (0-tól nagyobb) rétegvastagság határ, inkább ésszerűségi.

(#7629) energy4ever:
"Ha a Tarantulat PC-vel USB-n keresztul kotom ossze, annak mi az elonye, es mivel masabb mint sd-n hordani at neki az adatokat?"
Ne tedd. Hátránya van. Újraindul a gép és vége. Előfordulhat, hogy egy pendrive-ot rákötsz a gépre és vége.
Amit keresel az az Octoprint. Ez egy nyomtató felügyelő/működtető szoftver. Belső hálózaton böngészőből lehet babrálni.

"Autodesk Fusion 360 ala milyen gepet kellene rakni, hogy sose akadjon meg? Jelenleg egy "gamer" pc-vel csinalom. 4szallas proci, vagy a 8GB ram lehet neki keves? Vagy mindketto?"
Szerintem ennek mindegy. :D
Nekem a 16GB RAM is kevés néha. :DDD
Elképzelhető, hogy egy CAD-re kihegyezett videokártya segítene rajta.

(#7636) kulu22:
Nemrég én is úgy jártam vele. Kellene nyomtatni egy másik betétet hozzá.
Gyorsan rákerestem, szerencsére másokat is mozgatott a történet. :K ;]
[link1][link2]

(#7637) janek69:
Az a baj, hogy a lefogazott, törött fogaskereket kaptam meg. Az egész modellt az alapján csináltam, így nem tudom, hogyan néz ki a beépítés helye. Lehetséges, hogy lehetne tömörebb. Az látszott rajta, hogy 1-2 kikönnyítés a POM-nak ad lehetőséget az igazodásra.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#7639) atus72 válasza Saccco (#7638) üzenetére


atus72
senior tag

Mi az a POM? :)

(#7640) izisz válasza atus72 (#7639) üzenetére


izisz
senior tag

(#7641) atus72 válasza izisz (#7640) üzenetére


atus72
senior tag

Pedig rákerstem de pompom-ot adott ki, ott feladtam :)

(#7642) janek69 válasza Saccco (#7638) üzenetére


janek69
senior tag

Hát úgy azért nehéz is,hogy nem tudod beletenni és megnézni forgás közben.Lehet,csak kis eltérés van a fogaknál és csinálhatod bármiből,ha megfeszül és elreped. Még az is lehet,hogy a PLA tökéletes lenne,csak nincs esélye összekopni az ellendarabbal.Többet érne ha a másik ép fogaskereket is te nyomtatnád hozzá és akkor biztos,hogy a 2 fogprofil és egyebek egyformák.

(#7643) bficsor


bficsor
csendes újonc

Sziasztok!

Továbbra is megvan a problémám...

A leírása: bármit ha nyomtatok, akkor a preheat időszakban és a 9 pont kalibrálása közben is csurog ki az anyag... Néha csak pár mm, néha több cm.

Szeretném jelezni, hogy a csurgásra nem tudatosan kérem a gépet, mint pl. extruder paranccsal x mm-t szeretnék csurgatni.

Egyrészt már ekkor ráolvad anyag a nozzle-ra, ami beleragad a modellbe és másrészt szerintem ez a hiba okozza a képen csatolt túlfolyásos részeket is...

A csurgás 200 C-nál kezdődik, ahol kezdődik a PLA felhasználhatósága...

Hogy is néz ki a folyamat: [link]

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7644) TheProb válasza bficsor (#7643) üzenetére


TheProb
veterán

Ez a csurgás nálam is megvan, mire leér a fej az asztalra általában 5+ cm csüng a nozzle-ről vagy összeáll egy kusza gömbbé. Ha meghallom, hogy a G28 parancs lefut és indul a nyomtatás, kapom fel a csipeszt és leszedem a már kifolyt fila-t.

De én azt hittem, hogy "ez ilyen" és nem lehet vele mit kezdeni. Múltkor mint ha abban maradtunk volna itt valakivel.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7645) layerke válasza TheProb (#7644) üzenetére


layerke
aktív tag

Neki az a baja vele, hogy kalibráltatja az asztalt és közben összecsurogja műanyaggal a fúvóka. Én nem kalibráltatom, hanem beállítom évente egyszer biztos, ami biztos és kész. Nekem is folyik a fúvókából előmelegítéskor, de nem érdekes, mert lehúzza az üvegen ahogy megkezdi a nyomtatást. Fordítva kell beállítania, először kalibrálás, majd melegítés.

[ Szerkesztve ]

(#7646) izisz válasza bficsor (#7643) üzenetére


izisz
senior tag

Induljunk 0-ról.
1. Kellene csinálni egy extrúder kalibrációt, hogy kiderüljön, nincs-e over/underextrusion.
2. Ha kalibráció után is így néz ki az első réteged, akkor emelned kell a fejen, mert túl közel van az asztalhoz.
3. Csúrgás: valamennyi normális, a nyomtatás elején és a végén is.
- nyomtatás elején, mert az utolsó nyomtatás végén nyomás maradt a nozzliban és felmelegedve a fila szál rugalmasssága kinyomja, amit ki akar -> end gcode-ba kell tenni retractot, pl direct drive esetén 2-6mm, lehet kísérletezni
- nyomtatás végén: lsd fent, kell tenni end gkódba kódot, hogy visszahúzza valamennyit a filát
- csipesszel rohangálni a nyomtató körül teljesen természetes, meg kell szokni ;]
Pl. nálam - prusa klónok - nyomtatás induláskor csipesszel lekapom, ami kicsorgott közvetlen G28 előtt, mozgás közben. Aztán megvan a G28, kimegy asztalon kivülre, kinyomok 20mm szálat, az asztal elején húzok egy próbacsíkot (a felesleget az asztal széle vágja le ugye), aminek a vége már retract ugye és úgy megy a modellt rajzolni. Ez nekem nagyon bevált (és prusa-ék is így csinálják tudtommal amúgy)

(#7647) lac14548


lac14548
aktív tag

Hol lehet beállítani a Cura-ban, hogy az első néhány (2-4) réteget 0.1 mm-es rétegvastagsággal készítse, aztán a többit már a beállított (pl. 0.2) vastagsággal?
Esetleg lehet olyat, hogy én adom meg -szinte rétegenként- milyen legyen?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#7648) Saccco válasza bficsor (#7643) üzenetére


Saccco
nagyúr

Úgy néz ki túlextrudál.

(#7636) kulu22:
Nyomtattam egyet. Marha jól passzol a menet. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#7649) Saccco


Saccco
nagyúr

3D nyomtatás találkozása a Tiny Whoop-okkal.
Saját vákuumozható canopy. :D
[link]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#7650) blountex


blountex
senior tag

Emlékszek valamikor volt itt téma, de nem tudom már melyik hsz a sok közül....
A következő a jelenség.
Van kb. egy 114x114xx120mm tárgy. Itt a konkrét tárgy és ennek az alja olyan 7-10mm lehet, de nem jutok el addig hogy a két szélét a nyomtató elkezdje nyomtatni mert kezd feljönni az egyik sarka.

Próbáltam különböző bed hőfokot, de az se segített, nyomtam PID tuningot.
Maga a fila DD PET-G, de előjött PLAval is.

Maga a radial hűtő gyári valami ilyen kinézetű.
Ment már 100%-on, 60%-on is, az eredmény hasonló.

Egyéb ötlet?
Mondjuk hűtés nélkül nem igen akarom kinyomtatni, biztos ami biztos.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.