Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29451) LamaCube válasza cross56 (#29449) üzenetére


LamaCube
addikt

Facebook csoportban van egy jó szaki. Privátba elküldöm az elérhetőségét. Nagyon segítőkész. Legrosszabb esetben elviszed neki.

Ment PÜ!

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#29452) honeypot


honeypot
tag

Adjatok tanácsot, mert kezdek agyvérzést kapni.
Felfűtöm az asztalt, beszintezem. 3 sarka tökéletes, a jobb elsőn van 0,05mm eltérés [kép]
Felfűtöm a nozzlet is, nyomok egy auto home-ot, veszem a papírlapot, Z-t küldöm 0-ra, beállítom a Z-offsetet: 0,56mm.
Elmentem.
Nyomok újra egy auto homeot, Z-t küldöm 0-ra, látom, hogy köze sincs az előbbi beállításhoz, újra Z-offset, most 1,34mm.
Elmentem.
Megint auto home, Z 0, erre belenyomja a nozzlet az asztalba.
Kezdem újra. Most Z-offset 0,96mm.
Már nem játszok vele, elkezdenék nyomtatni. Olyan magasan van a nozzle, hogy esélye sincs a filamentnek letapadni.
Újra beállítom a Z-offsetet, most 0,74mm. Elindítom a nyomtatást, erre olyan közel van a nozzle az asztalhoz, hogy az anyag nem tud kijönni. De legalább szépen megkarcolta az üveget [kép]

(#29453) Saccco válasza honeypot (#29452) üzenetére


Saccco
nagyúr

Gomb vagy szenzor az endstop?

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#29454) honeypot válasza Saccco (#29453) üzenetére


honeypot
tag

A bltouch az endstop.

(#29455) dugesz77 válasza honeypot (#29454) üzenetére


dugesz77
őstag

Bltouch kiköt és kézzel szintezés. Ha újra ez a hiba akkor ott valami elszabadult (asztal lötyög, fej felfogatás, egész x tengely lóg)

(#29456) honeypot válasza dugesz77 (#29455) üzenetére


honeypot
tag

Semmi nem lötyög, átnéztem mindent. Gondolom ha lötyögne akkor szintezéskor is más értékeket mutatna, az viszont nem változik. Octoprintben megnézem, és szinte ugyanazokat az értékeket mutatja minden méréskor (ezredmilliméter eltérések vannak csak). Ezért kizárnám a bltouch meghibásodását is. Már csak arra tudok gondolni, hogy a firmwareben van a hiba. 2.0.7.2 saját fordítású marlint használok, de abban sincs semmi különös változtatás, csak az asztal mérete van maximalizálva, ezenkívül a bltouch és M600 van engedélyezve.

(#29457) azbest válasza honeypot (#29456) üzenetére


azbest
félisten

azt mondod mindig más a z offset... most akkor ugyanolyan messze van vagy sem az asztal?

(#29458) fattyu


fattyu
veterán

Sziasztok. Abs nyomtatást vallal valaki bérben? Google annyit nem segített :(

Két kisebb kütyü kellene csak
https://www.thingiverse.com/thing:4527546/comments

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29459) Imy válasza Imy (#29448) üzenetére


Imy
veterán

Senki nem használ, pedig mindig írjátok mennyire jó. :DD

(#29460) honeypot válasza azbest (#29457) üzenetére


honeypot
tag

Szintezéskor a bltouch ugyanazokat az értékeket méri. Tehát feltételezem, hogy az asztal ugyanolyan messze van, nem lötyög semmi, minden a helyén. De ha a z-offsetet állítom, akkor ott hiába állítok bármit mindig más érték a megfelelő. Az asztal ugyanolyan messze van, de ez az "ugyanolyan messze" egyszer pl. 0,56mm-rel máskor 1,34mm-rel fejezhető ki.

De most már szinte biztos vagyok benne, hogy ez firmware hiba, vagy valamit én nem jól értelmezek. Mert ha a z-offsetet úgy állítom hogy lassan, századmilliméterenként tekerem a potmétert, akkor eltekerhetek akár -2mm-ig, és a nozzle meg sem mozdul. Ha viszont tekerek rajta egy gyorsat akkor elég hogy pár tizedmillimétert mutasson a kijelző mínuszba, de a nozzle szemmel láthatólag nagyot mozdul lefelé.

(#29461) imibogyo válasza Imy (#29448) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem alapvetően bejön. De megmondom őszintén valamiért a Spectrum nekem annak idején, mint ha jobb lett volna. De alapvetően jól használható, most már lassan 8 hónapja csak ilyet használok. ;)

(#29462) LamaCube válasza Imy (#29459) üzenetére


LamaCube
addikt

Nekem sincs vele gondom. Pla és Petg-t is nyomtattam Filanorásból. Van Hertz-em és Mitshubishi Chemical pla-m is. Nálam mindhárom márka jól teljesít.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#29463) Brain75 válasza Imy (#29448) üzenetére


Brain75
senior tag

Én használok Filanora filementet de csak sima PLA-t.
Azure filementet nem használtam még.
Emiatt az Azure és a Filanora között nem tudok különbséget mondani.
Nekem a Filanora bevált, szerintem jó anyag.
Csak a pirossal volt olyan gondom hogy nem akart letapadni, de egy vékony réteg ragasztó stift segített rajta .

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#29464) Brain75 válasza honeypot (#29460) üzenetére


Brain75
senior tag

Nekem is volt ilyen gondom és azt vettem észre hogy a Z-Offset állítás akkor működik rendesen ha előtte nyomok egy auto Home-ot. Utána ha állítgatom a Z-Offset-et akkor hallom hogy léptet szépen a motor, Auto Home nélkül nekem sem moccan meg.

Nem saját fordítású firmware-t használok hanem ami az SKR mini e3 v1.2-es alaplaphoz a neten megtalálható BL-Touch támogatást tartalmazó firmware.

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#29465) honeypot válasza Brain75 (#29464) üzenetére


honeypot
tag

Igen, én is ezt csinálom. Csak minden auto home után változik a megfelelő z-offset.

(#29466) Imy válasza imibogyo (#29461) üzenetére


Imy
veterán

Sajnos a spektrum nagyon kikopott, annak a pirosa nagyon szép volt. A PETG-je is jó volt. De hoa tűnt?

(#29467) tothferenc


tothferenc
senior tag

srácok, Klipper gurut keresnék :D minden frankó, de a nyomtatás vége nem. Eddig Octoprinttel a nyomtatás végén Z felment +20-szal, X és Y kijött endstop-ig, utána pedig Y +180ra. Ehhez képest most nyomtatás után megáll a tárgy felett, lekapcsolja a fűtéseket meg a motorokat és kész. Megnéztem Optoprint vég kódját, üres volt. Beírtam azt, amit a Cura generál, egyesével futtatva oké minden, de de nyomtatás végén a fent írt hiba jön elő + egy
"Must home axis first: 110.501 50.718 0.860 [100.726]
19:33:32 Unknown command:"M108" hiba. Mit rontok el? Hol kellene ezt konfigolnom? End code nem is tartalmaz M108 parancsot. :W jah, i3 Mega S.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#29468) Saccco válasza tothferenc (#29467) üzenetére


Saccco
nagyúr

Home-old X és Y-t. (Ha beállítod az Octoprint-ben, hogy ne kapcsolja le a motorokat, akkor erre nincs szükség.)

Használd a START_PRINT és END_PRINT script-eket. Így változtatás esetén nem kell minden gcode-ot újragenerálni.

pl.:
4MAX-on ezt használom:
[gcode_macro START_PRINT]
gcode:
    M117 Starting...
    G21 ;metric values
    G90 ;absolute positioning
    M82 ;set extruder to absolute mode
    M107 ;start with the fan off
    SET_PRESSURE_ADVANCE ADVANCE=0.125
    G28 X Y ;move X/Y to min endstops
    G28 Z ;move Z to min endstops
    G1 X15 Y15 Z3.0 F3000
    G92 E0
    G1 F200 E15
    G1 F30 Z4.0 E20
    G1 F500 Z5
    G1 F800 X35
    G92 E0
    M117 Printing...

[gcode_macro END_PRINT]
gcode:
    M117 End printing.
    M104 S0 ; turn off extruder
    M140 S0 ; turn off bed
    M107 ; fan off
    G28 X Y ;move X/Y to min endstops so the head is out of the way
    G1 Y180 F2000
    M84 ;steppers off
    G90

Voron-on ez megy:
[gcode_macro PRINT_START]
gcode:
    LEDGREEN23
    G28                            ; home all axes
    BED_MESH_PROFILE LOAD=voron
    G1 Z20 F3000                   ; move nozzle away from bed
    G21 ;metric values
    G90 ;absolute positioning
    M82 ;set extruder to absolute mode
    M107 ;start with the fan off
  SET_PRESSURE_ADVANCE ADVANCE=0.0575  
    G0 X10 Y1 Z1 F6000 ; go to start purge spot
    G0 Z0.15 F6000 ; lower to start purge
    G92 E0 ; zero out extrusion distance
    G1 E4 F3600 ; unretract filament
    G1 X70 E9 F1000 ; intro line thin
    G1 X110 E12.5 F1000 ; intro line thick
  LEDRED

[gcode_macro PRINT_END]
gcode:
    LEDGREEN
    M400                           ; wait for buffer to clear
    G92 E0                         ; zero the extruder
    G1 E-10.0 F3600                ; retract filament
    G91                            ; relative positioning
  G0 Z1.00 F20000    ; move nozzle to remove stringing
    TURN_OFF_HEATERS
    M107                           ; turn off fan
    G1 Z2 F3000                    ; move nozzle up 2mm
    G90                            ; absolute positioning
    G0  X125 Y300 F3600            ; park nozzle at rear
    BED_MESH_CLEAR
    LEDGREEN23

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#29469) Saccco


Saccco
nagyúr

Itt van a V2.1201-es sorszámú Voron sorszámkérő videója.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#29470) fabula válasza Saccco (#29468) üzenetére


fabula
őstag

Kedves Sacco!

Én most tervezem az original 4MAX-ot kliperre átállítani. Amint látom, te már megtetted. Esteleg el tudnád küldeni már bekonfigolt klippert nekem?
Lelkesen olvasgatom a leírásokat, de jó lenne egy konkrétan működő 4MAX klippert látni és abból tanulni, azt használni, hogy ne kelljen ilyen lassan haladnom.
Nekem maradna az eredeti Trigorilla alaplap XYZ-n TMC2208-al és E-n az eredeti driverrel (már most is így megy, csak Marlinnal). Gondolom te is megcsináltad az UART módot a Trigorillán vagy esetleg lecserélted az alaplapot is? Azt írják, hogy a klipperhez, mivel az a Pi-n fut, nem kell erősebb, 32 bites alaplap.
Előre is köszi, ha segítesz.

(#29471) Szabikaa20 válasza honeypot (#29452) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ugyan ez van munkába is az Ender 5 Plus-al....BL Touch az endstop ott is....Nagyon szar az egész.Nekem is hol belefúródott az asztalba hol nem tapadt le.Egymás után 3mérés és mind különböző és nem kicsit! :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#29472) azbest válasza honeypot (#29460) üzenetére


azbest
félisten

hülye kérdés, de el is mented a mesht? Lehet megvan a különböző parancsok sorrendje, aminek meg kell lennie.
Nyomtatás előtt pedig, ha nem csinál friss mesht, akkor be kell töltenie a korábban mért mesht.

Én még nem üzemeltem be a saját 3dtouch-omat, de nemrég csinált teaching tech egy részletes útmutatót, eléggé szájbarágós szokott lenni [link]

(#29473) honeypot válasza azbest (#29472) üzenetére


honeypot
tag

Persze, el is mentem. Nyomtatás előtt gkód visszatöltené. De nem is kell nyomtatni ahhoz, hogy lássam a különbséget. Nyomok egy auto homeot, beallitom a z offsetet, elmentem. Nyomok újra egy auto homeot, és az előzőleg beállított z offset már nem abba a magasságba tartja a nozzlet ahová fél perccel azelőtt beállítottam.

(#29474) fape válasza Saccco (#29469) üzenetére


fape
senior tag

1m x 1m x 2m. Embert akar nyomtatni? :D

edit: Ja nem, rakéta motort

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#29475) tothferenc válasza Saccco (#29468) üzenetére


tothferenc
senior tag

köszi, a makro frankó. viszont hiába írom át a Print end-et erre, ugyan úgy hibát dob:
18:55:07 Unknown command:"G5"
18:55:07 Unknown command:"M205"
18:56:00 Unknown command:"M205"
18:56:00 Must home axis first: 57.671 162.641 0.680 [115.993]
18:56:00 Unknown command:"M108"

(Ha beállítod az Octoprint-ben, hogy ne kapcsolja le a motorokat, akkor erre nincs szükség.)
- ezt hol tudom megtenni?
én voltam a hülye. Azt nem tudtam, hogy a Curaban törölnöm kell a generált gcode-hoz adott End Gcode-ot, mert összeveszik a klipperrel... most már azt csinálja, amit kell, ahogy kell :D :)) :W
És van még kérdésem a marlin után :D Ez klipper sajátosság, hogy amíg nem nyomok home-ot, addig nem tudom mozgatni a tengelyeket? Illetve pl end code futtatásakor hiába nyomom le az X tengely endstopját, nem áll meg (Z tengely kézi mozgatásánál ugyan ez). Mintha eddig marlin alatt megállt volna.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#29476) Saccco válasza tothferenc (#29475) üzenetére


Saccco
nagyúr

Csak erőszakkal lehet rávenni, hogy mozogjon home előtt. Kárt lehet vele tenni, azért nem megy.

#29470 fabula:
Felteszem a config-ot aztán megosztom. A bekötéshez írtam hozzászólást a fórumba #4max hashtag is van rajta.

[4MAX klipper config - 1 hónapig érvényes] - Elképzelhető, hogy nem megy a legújabb klipper-rel, ezen a gépen nem frissítettem egy ideje.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#29477) dugesz77


dugesz77
őstag

AT-Vlogon SKR v1.3 bütykölés, okosságok.

(#29478) fabula válasza Saccco (#29476) üzenetére


fabula
őstag

Köszönöm, lehet megint kísérletezni :R .
Lassan már nem is tudom, minek veszek 3D nyomtatókat, bütykölni vagy nyomtatni :D . Lehet, hogy márt többet nyomtattam hozzájuk tuningokat, mint valami mást :DD . Persze azért közben hasznos dolgokat is nyomtatgatok néha :K .
A Klipper legalább valami más lesz megint!

(#29479) LógaGéza válasza Saccco (#29476) üzenetére


LógaGéza
addikt

Beleolvasva csak az extrudernél a step_distance lett kivezetve azóta, arra pedig itt van ez: rotation_distance = <full_steps_per_rotation> * <microsteps> * <step_distance>
Mondjuk jobb inkább egy alap értéket beírni, és annak megfelelően újrakalibrálni.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29480) Saccco válasza LógaGéza (#29479) üzenetére


Saccco
nagyúr

Közben nézem, hogy milyen hülyeséget hagytam benne. Pl. Az unload nem megy ebben a formában, mert max. 50mm lehet az extrude klipper-ben. Nem is szoktam azt a makrót használni. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#29481) LógaGéza válasza Saccco (#29480) üzenetére


LógaGéza
addikt

Makrókat nem is néztem, csak a configba olvastam bele.
Extrudernél amúgy szvsz nem érdemes használni a stealthChop-ot, mert váltásnál egy pillanatra megakadhat, és az nem feltétlen jó dolog :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29482) LógaGéza


LógaGéza
addikt

#napiprint

Amikor a 123 layeres nyomtatás 119. rétegénél ez a látvány fogad: [kép]
Legalább megvolt az első menet közbeni filamentcserém - igaz nem úgy ahogy akartam :D Nem örültem volna, ha újra kellett volna kezdeni - 0.8-as noozle, 0.4-es layer magassággal.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29483) Brain75 válasza LógaGéza (#29482) üzenetére


Brain75
senior tag

Ezért kell a filament szenzor.
Simán lehet menet köüzben cserélni a filamentet, legfeljebb lesz egy pici hiba a nyomtatásban.

SImán javítható hibák szoktak ilyenkor keletkezni.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#29484) honeypot válasza LógaGéza (#29482) üzenetére


honeypot
tag

Valami hasonló fan duct megoldást keresek/tervezek (fejben egyelőre :) ). Blower tolja a levegőt, legyen hűtés két oldalról. Satsanan gondolkodtam, de szerintem a gyári 4010 blower túl kevés hozzá.

(#29485) tothferenc


tothferenc
senior tag

Ez a Klipper egyre jobban tetszik 😁 a blobosodast ugyan ugy kezeljuk, mint egy sima marlinnal?! Azon az oldalon, ahonnan jon a hutes, semmi ilyen nincs....link link

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#29486) LógaGéza válasza honeypot (#29484) üzenetére


LógaGéza
addikt

Egy GDS duplacsapágyas 4010 van a túloldalán, de van hely 4020nak is. Láttam valahol ebből dupla 5015-öst is tárgyhűtőnek (szerintem kicsit overkill), az alja meg Prusa alapú.
Eddig jól teljesít, de már megrendeltem a cuccokat a Voron Afterburnerhez, már csak Ender-kék ABS-t vagy ASA-t kéne szerezni :)
Amúgy ha jól rémlik anno linkeltem is, hogy mikből legóztam össze.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29487) LógaGéza válasza Brain75 (#29483) üzenetére


LógaGéza
addikt

A hosszabbik oldal felénél látszik kb ahol kifogyott, és várni kellett kicsit, hogy betolja az újat. Nem vészes amúgy.
Filament-szenzornak meg ott voltam én, hátam mögött a nyomtató ideiglenes helyén amíg finomhangolás alatt van :)
Bár lehet egy egyszerű kapcsolósat lehet összerakok majd.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29488) Saccco válasza tothferenc (#29485) üzenetére


Saccco
nagyúr

Extruder kalibrálás, pressure advance.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#29489) tothferenc válasza Saccco (#29488) üzenetére


tothferenc
senior tag

Extrudert megneztem, 100 mm-nel 100,2--t tol ki. A PA-t siman a configban az extrudernel irjam at?

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#29490) azbest


azbest
félisten

tmc driveres függőlges csíkozódásról mik a tapasztalatok?

kifejezetten lassú, minőségi nyomtatásnál tűnt fel, hogy függőleges vonal mintázat van a tárgyon. Az alsón és felsőn bekapcsolt stealthchop-pal, a két középsőn kikapcsolttal = spreadcycle módban.

Stealth módban végigpróbáltam többféle microstepet, interpolációt és nélküle, sokféle paraméterezést. De mind gyakorlatilag ugyanaz. Állítólag prusáék saját nyomtatóhoz tmc parancsokat is belegenerálnak a gcodebe, hogy csökkentség az effektet. Ja meg olyat is írtak, hogy a 2130-asokon jobban lehet szinuszt paramnéterezni, míg a 22xx-eken fix. X és Y csinálja, direkt kipróbáltam hogy E-t átállítottam külön.

Amúgy érdekes, a spreadcycle 16-os, nem interpolált mód úgy vinnyog, mintha a copfját húznák :D szerencsére a 256-ra interpolálás lényegében megszűnteti. A két középső ez a két próba volt.

Amúgy egészen nagy híre van a prusa fórumon is a jelenségnek. Példul az egyik [link] , de másik 50 oldalas topicja is van, meg marlin bugokat is vettek fel rá többször. VFA - vertical fine artifact. Minél precízebb a gép, annál jobban látszik. Szerencsére nekem nem annyira vészes, mint némelyik fórumos képnél. A teszt váza-kocka csak 1cm magas. Gyorsabb nyomtatásnál, flekszibilisebb vázzal valsz elnyomja a mechanikai zaj, ezért nem feltűnő.

Ja és igazából nem is kell teljes kocka. A nyomtatás elején nyomott nozzle tisztító csíkon is megjelenik a különbség:

Nehéz fotózni, de a bal oldali stealth módnál szabályos kis félkör mintázatot hagy a nozzle. Míg a spread módban kevésbé látszik, simább a csík.

Most épp egy spread-es módban, CHOPPER_TIMING módnál CHOPPER_DEFAULT_12V helyett CHOPPER_MARLIN_119 paraméterezést próbálok. Stealth módban ezek nem hatnak. Amper változtatás sem számít. Hm, még spread módban natív 256 microsteppel sem próbáltam, csak stealthben.

Fórumokban motor cserével is játszottak, majd lehet kipróbálom a másik motor szettemmel is. 0.9-es részletesebb felbontású motorokkal tán finomabb a minta, mint az 1.8-asokkal.

[ Szerkesztve ]

(#29491) Saccco válasza tothferenc (#29489) üzenetére


Saccco
nagyúr

Átírhatod, de létezik kalibráció hozzá.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#29492) fboldog válasza Saccco (#29491) üzenetére


fboldog
senior tag

Melyik kalibrációra gondolsz?

üdv.: Boldog Ferenc

(#29493) Saccco válasza fboldog (#29492) üzenetére


Saccco
nagyúr

[Klipper - Pressure advance]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#29494) fboldog válasza Saccco (#29493) üzenetére


fboldog
senior tag

A függőleges csíkozáson is segít?
(Meg fogom nézni, viszont azért kérdezem mert eddig a leírás alapján a sarkok és "megfolyások" finomítására szogált)

üdv.: Boldog Ferenc

(#29495) Saccco válasza fboldog (#29494) üzenetére


Saccco
nagyúr

Oda inkább az ADXL rezonancia csökkentés kell. AKA input shaper.
[link]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#29496) fboldog válasza Saccco (#29495) üzenetére


fboldog
senior tag

Thx. :R

üdv.: Boldog Ferenc

(#29497) czundermák válasza azbest (#29490) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Üdv!

Létező jelenség, de korántsem annyira zavaró, mint a fórumos képekből az ember gondolná. Az elején próbáltam utána járni, mi okozhatja, nagyjából ugyan ide lyukadtam ki. Egyetlen plusz kör amit érdemes megfontolni az ez: Linearity correction calibration. Nálam az 1.04-es érték okozta a legkevesebb látható csíkozódást. (Prusa MK3S+)

Személy szerint még tetszik is. :D Annyira elhanyagolható, és minőségromlást, sem felületre, sem méretben nem okozott még. Nyomtatok időnként stealth módban, ott sem érzékeltem különbséget. Anyagfüggő is a dolog, PETG-n jobban látni, PLA-val szinte láthatatlan, ASA teljesen immunis rá.

Ez az Arduino Uno dobozka, már a fentebb linkelt kalibráció után készült, nem nagyon láttam értelmét ennél mélyebbre folyni a dologban.

Még annyi, de ez csak feltételezés, a BondTech gear volt az első gyanúsítottam, végül elvetettem, mert nem támasztotta alá. A filament fogáspontját ahol veszi a forgó kerék, rovátkázhat, ha túl erősen van megúzva, viszont ez az olvadás után, ha túl kevés a Flow, csak-csak jelenthetne gondot, de ez nem áll fent, jól kalibrált géppel. Eleve olvadt műanyag, megfelelő flow értékkel, ha még be is "csíkozna" nincs rá logikus magyarázat, miért pontosan ugyanúgy és ugyanott tenné. Ez egy mellékvágány gondolatmenet volt vele kapcsolatban.

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#29498) azbest válasza czundermák (#29497) üzenetére


azbest
félisten

Ahogyan a motort lépteti, az okozza valahogyan. Nálam azért látszik a 2209-essel különbség stealth és spread mód közt, de lehet hogy más sebességgel is mozgatja úgy. A linkelt dolog kifijzetten prusa nyomtatóhoz van, mert prusáék által használt tmc driverrel megy és a prusa firmware-vel, mert spéci parancsokat használnak :)

Ha irányt változtatna, bonyolultabb alak lenne, akkor lehet magasságban haladva más mintázat lenne. Amúgy korábban már a benchy-k nyomtatásakor is feltűnt, hogy van íves textúra (nem ringing / eho).

Amúgy tényleg nem rossz, csak készít egy textúrát az oldalára. Viszont azért nem lenne hátrány, ha nem recés, hanem sima lenne :D

Hétvégén megpróbálom a másik fajta 1.8-as stepperrel, hogy máshogy néz-e ki azzal. Még a régi tarantulásak vannak fenn x-y irányhoz és e-hez. Csak z-ken cseréltem le, mikor dual-z -re váltottam, hogy két egyforma legyen ott. Én egyébként az extruder stepperre gyanakodtam még, de gyorsan kiderült, hogy nem attól függ.

[ Szerkesztve ]

(#29499) azbest válasza azbest (#29498) üzenetére


azbest
félisten

jepp, úgy tűnik a másik fajta motorral változott, kevésbé domináns a minta. Bár képen nem annyira jön át. A alsó volt a sima silent a másik motorral, a felső kettő fentről spread és a silent

[ Szerkesztve ]

(#29500) Bedczooo


Bedczooo
tag

Sziasztok!

Olvasgatok itt pár dolgot. Viszont nem olvastam semmit arról hogy, a Creality Ender 3 pro alaplap elszáll ha, be kapcsoláskor benne van a micro SD! Tudtok valamit erről?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.