Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) LamaCube válasza honeypot (#29648) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszönöm! :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#29652) ecaddsell válasza cross56 (#29638) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Azért próbaképpen vedd feljebb a hőmérsékletet (nézted mit ajánlanak az adott filamenthez?), sok esetben az alulextrudáltság az a túl alacsony hőmérséklet egyik tünete ill. nézd meg mikor indul a venti és mennyivel megy lehet az pont egybeesik azzal a ponttal amikor kezd elromlani a nyomtatás.
A 3D nyomtatásnál nem mindig megy minden elsőre, sok esetben be kell lőni az optimumot próbálkozással.

(#29653) dugesz77


dugesz77
őstag

Cseh raktárból ingyen postával 12,99$-ért vehető PLA alap színekből( ugyanitt PETG 18,99 és TPU 24,99$ /1kg). Nem ismerem a márkát talán annyit megér.

[ Szerkesztve ]

(#29654) fuze


fuze
őstag

Törékénnyé vált a Filanora PLA-m. Tudom sütőbe kell tenni. Mennyi időre és hány fokon? :)

adms.hu | UI Designer

(#29655) LógaGéza válasza fuze (#29654) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én 55 fokra raktam be 4 órára.

Ha lehet, rakj be mellé valami hőmérőt is, és várd meg, hogy a megfelelő hőmérsékletű legyen a sütő, ugyanis sok típus nem tud ennyire leszabályozni, és jobban felfűt elsőre, ami nem feltétlen jó a PLA szempontjából :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29656) Reggie0 válasza cross56 (#29640) üzenetére


Reggie0
félisten

En lecsereltem a feedert egy sajatra, azota nincs ilyen gondom(mondjuk filamentet cserelni joval nehezebb lett).

[ Szerkesztve ]

(#29657) LamaCube válasza fuze (#29654) üzenetére


LamaCube
addikt

45C°-nál többre nem tenném az 55 már lágyulási érték. 3-4 óra.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#29658) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Ma megérkezett Alzáról az Creality Ender nyomtatóm, eddig nagyon király. Az összeszerelés elég könnyen ment. :U
Olyan kérdésem lenne hogy milyen filament ajánlott? Mire érdemes a vásárláskor figyelni? Ti honnan szerzitek be?

Köszi :R

(#29659) ezozo


ezozo
tag

Szia,én is várom Alzáról de én az Ender v2 met :) onnét kértem mellé gembird filamentet,remélem jó lesz,egy ismerős használja,de biztos van olcsóbb jobb is,már nagyon várom a cuccokat :)

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#29660) LógaGéza válasza koxkids (#29658) üzenetére


LógaGéza
addikt

Filanora csomagok kezdetnek nem rosszak: [link]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29661) Padre103


Padre103
csendes tag

Sziasztok!
Vettem e PEI lapot, de nagyon rosszul vagy gyengén vagy sehogy nem tapad. Van valami trükkje vagy csak én gondoltam túl?

(#29662) honeypot válasza koxkids (#29658) üzenetére


honeypot
tag

Általában Spectrum filamenteket vásárolok.
Nem tudom, hogy MO-n lehet-e valahol kapni, de én Csehországban ebből is az ún. "priebehovy" Spectrum filamenteket veszem. Általában 9-10€-ért lehet hozzájutni kilójához. Ez a "priebehovy" annyit jelent, hogy átmeneti. Azt mondják, hogy tekercselési hiba lehet rajta, esetleg minimális színkülönbség. De én még egyetlen egynél sem találkoztam semmi problémával. Van ettől olcsóbb is, bár olyat még nem vettem, azt multicolorként árulják. Ezt szín cserénél sikerül előállítani [kép]

(#29663) Mr.Csizmás válasza honeypot (#29662) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

erről kérhetek linket? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29664) honeypot válasza Mr.Csizmás (#29663) üzenetére


honeypot
tag

Ez a cseh oldal: [link] Ez pedig egy szlovák: [link] Most épp 11€-ért vannak ahogy látom, de legutóbb 9€-ért rendeltem pár kiló lilát.

(#29665) moex1 válasza Padre103 (#29661) üzenetére


moex1
tag

Isopropyl alkohollal töröld át és ne nyúlj hozzá kézzel. Ezen kívül csak szintezni kell.

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#29666) rednifegnar válasza Padre103 (#29661) üzenetére


rednifegnar
senior tag

sztem pla-hoz a legjobb az uveglap. en nagyon sokat kinlodtam a kulonfele lapokkal, ideig oraig jok voltak aztan jott a szivas. az uveg bevalt es a szintezes is teljesen jo lett mert nem vetemedik el melegedes hatasara.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#29667) ezozo


ezozo
tag

Sziasztok,megjött a nyomtatóm,ender3 v2,eddig tetszik,próba nyomtatás is megvolt,de lenne hirtelen egy kérdésem,a munkaasztalt,a tálcát ha kézzel ki be tologatom,mondjuk beállításnál az nem szépen finoman megy végig,hanem 3 helyen megakad kicsit,nyomtatásba nem szolt bele hogy beakadna,ugrana egyet,de ez jó így? vagy a tálca egyik kerekébe lehet valami dudor,hiba,vagy a tálca léptető motorjánál valami gond? vagy ez így teljesen jó?

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#29668) ezozo válasza ezozo (#29667) üzenetére


ezozo
tag

Közbe rájöttem :DDvan alul két hatlapfejű csavar,amivel a le föl kotyogást lehet excenteresen állítani,szerintem rommá volt húzva,addig húztam csak hogy eltünjön a kotyogás,és megszünt az akadás :)

[ Szerkesztve ]

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#29669) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!

Kint van a 4.9 Cura Slicer! :))

(#29670) koxkids válasza LógaGéza (#29660) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi, meg rendeltem egy 10-es csomagot tegnapelőtt, ma meg is érkezett, még ajándék 50gr-os tekercset is kaptam 2 másik színben. :K
Remélem beválik, de ahogy visszakerestem itt, sokan dicséritek.

[ Szerkesztve ]

(#29671) mekkGyver


mekkGyver
aktív tag

Eladtam a 3D nyomtatómat. Maradt jó pár doboz bontatlan Cybermedia filament. Főleg PLA, meg ABS. 4000Ft körül gondoltam darabját eladni. Nemsokára összeírom milyen színűek vannak. Ha valakit érdekel, privátban keressetek, több darabra lehet alkudni...

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#29672) tundermacko


tundermacko
csendes tag

Sziasztok! Tudja valaki hogy milyen fajta teszt filamentet adnak az ender 3hoz gyárilag? Nagyon szép lett a próba nyomtatás és ugyanolyat szeretnék venni.
Kezdő vagyok :R

(#29673) Tikakukac válasza tundermacko (#29672) üzenetére


Tikakukac
titán

Lesz az olyan meg szebb is egy bármilyen nem dzsunka filamenttel is, hidd el :K

Minap került kezembe egy távkapcs-tartó ami az első 1-2 munkámból volt. Anno majd bepisiltem tőle. Most megnézve meg jesszusom mi ez a szutyok :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29674) Scallion válasza tundermacko (#29672) üzenetére


Scallion
senior tag

1 hete még akciós volt a creality shopban az ender filament. Én vettem és szerintem az az.

(#29675) quby


quby
őstag

Hi,

Valaki használja a bigtreetech orbiterjét? Esetleg van rola vélemény? A triangelab szinte sosem elérhetö.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#29676) 3dprint118 válasza honeypot (#29664) üzenetére


3dprint118
friss újonc

Így van, én is már rendeltem onnan és nagyon jó árak vannak ott. Még mindig tart 11 eurós akciójuk. Ráadásul már MO-ra és többi EU országba is van kiszállîtás! Paypallal seperc alatt meg is rendeltem és hozzá akciós áron PETG starter packet a Devil Designtól. Abban 6 alapszín x 0,33kg tekercs van.

https://www.3dskladom.sk/Filament-DEVIL-DESIGN-PETG-STARTPACK-1-75mm-6x0-33-kg-d404.htm

(#29677) kzkz válasza 3dprint118 (#29676) üzenetére


kzkz
őstag

Jól látom, hogy 5EUR-ért szállítanak valamiféle Z-pontokra Magyarországra? Akkor végre újra vehetek Devil Design-t, mert itthon már nem kapni :(

(#29678) 3dprint118 válasza kzkz (#29677) üzenetére


3dprint118
friss újonc

Igen, ugyan az mint a Pick pack pont az OMV-nél. Csak nem töltőállomásokon hanem a partner üzletekben. Most kaptak friss szállítmányt a DD-től. Nem tudom mennyiért vetted idáig, de most bevezető áron 17 €-ért rendeltem a fehér PLA-t + az említett PETG starterpack 39 €-ért. :DD

(#29679) kzkz válasza 3dprint118 (#29678) üzenetére


kzkz
őstag

6500Ft körül vettem kb. fél - 1 éve utoljára PETG-t, amikor még kapható volt. Majd amikor újra akartam volna venni, akkor már alig volt itthon pár szín, az is 8000Ft körüli áron. Ekkor tértem át a filament pro-s azure PETG-re, de a DD jobban bejött nekem.

Mr.Csizmás & Reggie0: köszi a korábbi Ender-es válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#29680) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Szeretnék CNC-n gyártani egy PS5 talpat fémből.
Modellt találtam: [link]
Hogyan tudnám átalakítani ezt a fájlt úgy (pl .step formátumba), hogy egy ""klasszikus CAD" megegye, mint modellt? (Fusion360)
A CAD megjeleníti, kezeli, de CAM nem tud vele mit kezdeni. Nem tudok éleket kijelölni, nullpontot felvenni rajta stb.

[ Szerkesztve ]

(#29681) ToMy_ válasza zolikaDB (#29680) üzenetére


ToMy_
tag

Fusion360-nál van .stl import, amiből szerkeszthetőt csinál.
https://www.youtube.com/watch?v=a4zgLqG68E0

(#29682) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Kicsit nehezebb lett az ágytartóm Tronxy x5s átalakítás után.
Gyors Z mozgásnál kattognak a z motorok.
Mechanikán is kell csiszolni, de nagyobb erővel megoldódna a gond 12 -röl 24-re váltanék.
Kérdésem az lenne, hogy 24v-os átalakításnál helyes az elgondolás?

Driverek vref értékét feljegyzem, 12v-os tápnál mennyi
Ventilátorokat, fűtőpatront kicserélem 24v-osra.
(ágyfűtés már 24v-os)
Rátápolok 24v-al a vezérlőre, vref-et beállítom a feljegyzett értékre.
Áramtalanítás után motor, usb-n pi ráköt és kész.
Mks gen L v1.0 board TMC2208-al
Extruderen LVS driver van.

Az elgondolás helyes?

(#29683) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Sziasztok. Alig pár napja vettem egy Ender 3 pro nyomtatót. Most ismerkedem a témában és biztos béna vagyok. De szeretnék segítséget kérni, pár nyomtatás után (volt siker, fél siker, sikertelen) elkezdett kattogni az extruder. Próbáltam utána olvasni, de annyi féle vélemény van nem igazodom el. Az asztal belőve, szerintem, papírlap érzi a fejet de simán mozgatható oda vissza (azt írták így kell lennie). Van hogy órákig megy kattogás nélkül, van hogy sokat kattog, ugyan annál a nyomtatványnál. A filament új, most vettem ki a csomagolásból (gembird PLA), tálca 60, fej 205 fokon, sebesség 50. Mi lehet a baj? :F

[ Szerkesztve ]

https://rollerezz.blogspot.com/

(#29684) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Nagyon tetszenek ezek a sima felületű nyomtatások. Ahogy láttam legtöbbször acetonba mártva lesz sima. Van ennek jelenleg egyszerűbb vagy jobb módja elérni a kívánt sima felületet?
Jelenleg egy Tarantula Pro gépem van. Milyen anyagot használnak a sima felület eléréséhez? Ez is sima PLA? Vagy ABS? :R

(#29685) Gondwana válasza zsolti_20 (#29684) üzenetére


Gondwana
addikt

Az aceton inkább az ABS-sel reagál, PLA-t tudtommal nem is oldja.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29686) Mr.Csizmás válasza zsolti_20 (#29684) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

anyagfüggő, de van aki hőlégfúvóval vagy markolatos (kik? pepco?) vihargyújtóval simítgat. (januárban már írtam valakinek, csak a kolera miatt azóta se jutottam el boltba)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29687) dugesz77 válasza dzsidzsas (#29683) üzenetére


dugesz77
őstag

Dugulás vagy túl közel van az extruder az asztalhoz (meg kell nézni középen is jó-e nem csak a szélénél a sarkokban) endernél van esély az extruder kar törésre is. Az extruder kalibráción túl vagy? Hőmérséklet emelés és lassabb nyomtatás kicsit javíthat hírtelen de meg kellene keresni előbb a valódi hiba okát.

(#29688) dzsidzsas válasza dugesz77 (#29687) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Köszönöm, szét szedtem, el volt dugulva a fej és a cső is. De sajnos azt vettem észre ha a szélén beállítom jól, középen szorul a fej, mintha ahol füttene ott domború lenne.

[ Szerkesztve ]

https://rollerezz.blogspot.com/

(#29689) Saccco válasza szacsee (#29682) üzenetére


Saccco
nagyúr

Itt arra a megállapításra jutottak, hogy az MKS duplázza a Vref-et valahogyan. :F

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#29690) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Linkelne nekem egy bevált 6"-os mobilhoz kerékpár tartót? Van ABS és ASA anyagom is, mert gondolom nem árt ha kicsit strapabíróbb anyagból lesz. Előre is köszi. :R

ui.: annyi hogy a lehető legegyszerűbb legyen ha egy mód van rá. :R

(#29691) honeypot


honeypot
tag

Adott egy Biqu B1 nyomtató. A slicerben ilyen sebességek vannak beállítva hozzá: [kép]
Tökéletesen nyomtat mindaddig amíg magán a nyomtatón a forgatógomb segítségével nincs sebesség változtatva. Teljesen mindegy, hogy lassítás vagy gyorsítás történik, rövid idővel a sebesség változtatása után az extruder kivételével a többi három motor leáll és egy helyben nyomja ki az anyagot. Marlinnal és a touch felületet használva is ugyanezt csinálja. Van erre valami megoldás?

(#29692) Reggie0 válasza honeypot (#29691) üzenetére


Reggie0
félisten

Ne tekerd a gombot :)

(#29693) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Olyan problémám lenne,hogy majd nyomtattatni szeretnék egy tartót a hangszórómhoz. A hangszoró a monitor alatt van, aminek a lába alattta van, és ha hozzáér, elég erősen rossz hangot adva berezonál, a jelenlegi gyúrma ragasztós megoldás nem annyira tartós, nem levehető.

Gondoltam valami fa hatású fekete anyagra/valami tartósabb, de azért legyen újrahasznosítható is :D

A hangszóró 2 hosszabb gumi lába van, 2kg az eglsz összesen.

Milyen anyagból lenne érdemes/árban mennyire lenne vészes?

Méret:
talp gumi:
6,7x1,1x0,3cm kb és a talp magassága kb: 1,3cm

Legyen mindenre 1mm ráhagyás azért szerintem.

A talp köré valami peremet érdemes lenne szerintem pakolni, hogy ne rezegjen el a hangszóró véletlen se.

[ Szerkesztve ]

(#29694) ezozo


ezozo
tag

Sziasztok,ender v2 höz szeretnék venni extrudáló fúvókát,ha jól tudom ami benne van az 1.0mm lehet venni hozzá egy szettet, amibe 0.2-0.8 ig van,ezeket mi alapján kell cserélgetni,hirtelen az 1.0 is kinyomtatott kb mindent eddig,vagy veszek egy 0.4 est és azzal bármit is kitudok,ebbe most kicsit belebonyokódtam kell e egyáltalán,help.... Mi alapján kell ezt cserélni?

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#29695) LógaGéza válasza ezozo (#29694) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szia!
Gyárilag 0.4es van benne. Kérdés, hogy milyen extruderrel használod, ugyanis a gyárival én nem igazán mennék 0.6 felé, csak nagyon lassú sebességgel.
Igazából minél kisebb a noozle, annál jobb részletességgel és minőséggel tudsz nyomtatni, de lassabban. Ha nem kell annyira a minőség, inkább gyorsabban túl lennél rajta, alkor mehet a nagyobb noozle.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29696) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Ender3-v2-t szeretném Dual-Z-re átalakítani. Kérdés: szíjas, vagy dupla motoros opciót válasszam? Utóbbinál hallottam, hogy lehet probléma a szinkronnal. SKR Mini E3 alaplap van a gépben, vagyis lenne helye a második motornak.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29697) ezozo


ezozo
tag

Szia,a gépbe amit adnak az 0.4? mert a kiegészitő csomagba 1.0 van,leirásba is 1.0 van irva,meg van benne egy 1mm es tű, gondolom tisztítani, biztos 0.4 amivel szerelve van?

[ Szerkesztve ]

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#29698) LamaCube válasza ezozo (#29697) üzenetére


LamaCube
addikt

Az én e3v2-ben is 0,4 van gyárilag.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#29699) tothferenc


tothferenc
senior tag

Sracok, az ASA nyomtatasanal eleg ha a dobozbol kifujo venti levegojet HEPA filterrel szurom vagy ettol fuggetlenul vezessem ki a csovet az ablakon szabad levegore?

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#29700) Scallion válasza tothferenc (#29699) üzenetére


Scallion
senior tag

Én úgy tudom a hepa csak részecskét szür. Gázokat nem. Oda aktív szén kellene.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.