Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86419) Land


Land
veterán

Sziasztok!

Nekem egy már réginek számító i7 2600k-m van és sajnos azt kell tapasztaljam, hogy mára elfogyott az ereje. Alapból filmezek, netezek, videózok a gépen, amire bőven elég, de a játékok már akadnak rajta. A processzor topicjában is arra jutottak a szakik, hogy nem érdemes mellé erős VGA-t venni, mert ne hajtaná ki, a jelenlegi foglalatba lényegesen erősebb processzor nem megy bele. Váltanom kell sajnos. (A 1060 6 gb egyelőre maradna, majd váltok pl 2070-re ha lesz rá keret)
A felhasználás lényege, hogy játékban szeretném a lehető legjobb megoldást megtalálni 50.000 Ft alatt új vagy használt (de garis) processzor személyében. És itt jön a képbe a fórumon agyonmagyarázott AMD Ryzen 5 2600x és az Intel i5 9400F harca.
Nekem az jött le a tanácsaitokból, hogy az AMD általános dolgokra, munkára erősebb, viszont az Intel talán pont játékban jobb egy picivel. Viszont az AMD hűtője jobb, így egy hűtő vételt meg lehetne spórolni.
Főleg multi játékra kellene, ahol minél több fps a cél.
És ugye kell vennem alaplapot és memóriát is. Ha nincs lényeges eltérés a 2 processzor között, akkor alaplap árakban pl van? Ha jól láttam AMD-be nagyobb MHz-es RAM is belemegy, mint az Intelbe.
Ha meglesz a CPU, akkor megyek tovább az alaplap (vagy a CPU topicjába) topicba, majd a RAM topicba. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.