Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85981) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Sziasztok.
Fontos kérdés merült fel bennem. Kell-e nekem a Ryzen 5 3600 vagy elég-e a 2600. Már ha kell egyáltalán.
Szeretnék tőletek ész érveket meghallgatni úgy, hogy most az anyagiakat nem vesszük bele olyan értelemben, hogy "ha van felesleges pénzed akkor miért ne kellene bármelyik".

Szóval jelenlegi konfigom a következő:

MSI H97 Gaming 3 s1155-ös alaplap
Intel Core i5 4590 3,3Ghz-es processzor
HyperX DDR3 1600Mhz 16GB kit (2x8) ram
MSI GTX 1070 Gaming X 8GB videókártya
1TB WD Blue HDD
250GB Samsung Evo 850-es SSD

Amit szeretnék:
Jobb átlag és sokkal jobb minimum fps-eket szeretnék látni játékokban 1080p-ben. Jelenleg is megvan a legtöbb játékban a 60+ de a cpu bottlenec kalkulátor szerint meg 40%-ban visszafogja a procim a vga-t. Én ehhez nem teljesen értek, van olyan játék ahol 100% a vga kihasználtságom és van ahol 100% a proci de 60-70% a vga, az afterburner szerint. No ezt szeretném ha 100% lenne mindig a vga és minél kevesebb a proci terhelődése. Illetve szerintetek is valós az a 40% bottleneck? Egyik fórumon azt olvasom hogy visszafogja a másikon, hogy pont jó hozzá, a harmadikon meg, hogy overkill neki (amit azért kétlek) És ha váltást javasoltok, akkor melyiket? Mármint a vga egy jódarabig nem lesz cserélve szerintem max jövőre vagy azután egy majd akkori középkategóriásra. Illetve mennyit nyernék a 3600-al a 2600-al szemben? Mert videók alapján ilyen 15-20 fps difi van minimumban meg átlagban kb.

Köszönöm előre is a segítséget. Bocsi a regényért. :R :R

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.